Сторінка 1 з 1

Як працюэ соціальне забезпечення.

Додано: 25 вересня 2009, 11:08
ivtern
Соціальне забезпечення (соціальний захист) — система суспільно-економічних заходів, спрямованих на матеріальне забезпечення населення від соціальних ризиків (хвороба, інвалідність, старість, втрата годувальника, безробіття тощо).

З макроекономічної точки зору соціальне забезпечення — це система управління соціальними ризиками з метою компенсації шкоди, зниження або запобігання їх дії на процес розширеного відтворення населення. Як соціально-економічна категорія соціальне забезпечення є відносинами щодо перерозподілу національного доходу з метою забезпечення встановлених соціальних стандартів життя для кожної людини в умовах дії соціальних ризиків.

Соціальний захист в Україні має такі основні цілі: забезпечення рівня життя непрацездатного населення не нижче прожиткового мінімуму встановленого державою;
протидія соціальному напруженню в суспільстві, що може бути зумовлене майновою, етнічною, релігійною чи іншою нерівністю.

Основними функціями соціального захисту в Україні є наступні:
реабілітаційна, покликана пом’якшувати наслідки бідності та інших негативних соціальних явищ;
превентивна, яка полягає в запобіганні виникненню негативних соціальних явищ.

Соціальний захист в Україні має такі складові частини:

Соціальне страхування — захист громадян від соціальних ризиків, що впливають на їх працездатність: хвороба, каліцтво, старість, та інші випадки, передбачені законом;
Соціальна допомога — різні види соціальних виплат, дотацій, пільг, субсидій, що надаються особам, які потребують соціального захисту.
Соціальна справедливість (соціальна солідарність) — компенсація впливу непередбачуваних негативних явищ, таких як техногенні катастрофи чи природні стихійні лиха.
___________________________________
дані взято з вікіпедії

Re: Як працюэ соціальне забезпечення.

Додано: 15 січня 2010, 23:58
sapfermed
Погано воно працює :) Але слід зізнатись, що краще ніж в краінах Африки :lol:

Re: Як працюэ соціальне забезпечення.

Додано: 25 січня 2010, 12:50
j_kop21
Звучить нормально, але, відверто кажучи, "спасение утопающих дело рук самих утопающих" :shock: