Суїцид - це гріх?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Суїцид - це гріх?

Повідомлення прочанка » 28 вересня 2012, 08:31

щоб зрозуміти все, необхідно прочитати попередні 400 сторінок :). Чоловік пізнав і любов, і зраду, і злети, і падіння. Він вичерпав свій потенціал і це зрозумів, тому й не боявся смерті.
Для мене приклад - моя сусідка. Молода жінка - 50 років. Вмирала від раку і знала це. Дві операції тільки погіршили ситуацію, дорожезні ліки - не допомагали, тому вона мужньо чекала смерті, лежала геть недовго. Зате до останнього моменту захищала доньку і рідних, чоловіка від сумної дійсності. Така сила волі і християнська смиренність. Підготувала все, все передбачила, щоб її рідні якнайменше мали проблем, пов язаних з похороном. Завжди молюсь за її душу.
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Суїцид - це гріх?

Повідомлення andrey s. » 28 вересня 2012, 11:35

прочанка писав: Для мене приклад - моя сусідка. Молода жінка - 50 років. Вмирала від раку і знала це. Дві операції тільки погіршили ситуацію, дорожезні ліки - не допомагали, тому вона мужньо чекала смерті, лежала геть недовго. Зате до останнього моменту захищала доньку і рідних, чоловіка від сумної дійсності. Така сила волі і християнська смиренність. Підготувала все, все передбачила, щоб її рідні якнайменше мали проблем, пов язаних з похороном. Завжди молюсь за її душу.

Так, такі приклади гідні уваги. І наприклад молячись за таких людей я не роблю цим послугу їх Душам, тут скоріш навпаки.
Направду коли помічаю що людина живе Духом і при цьому намагається підтримувати, помагати ближнім (хоч по правді інших людей, сама потребує допомоги..., якщо порівняти то вона її більш потребує..., але це не є так, не так бо звертається ...., хм.., скоріш покладається на Дух Божий, на Бога і все що від Нього ).
Ну так ось, коли таке підмічаю то це восторгає, навіть попри звичайну людянність і можливі слабкості. Тобто Божу подобу тоді підмічаєш в людині..., і тоді в душі хочиться Їй ( "Їй" - бо на Образ Божий ...... ) поклонитись. Це нічого спільного з жалем не має, скоріш блище до поваги чи пошани.
А ось за собою помічаю суїцидальні замашки. І наприклад вбивання часу за компом (я про моменти коли компютер заміняє їнші речі і зокрема людей, книжки, молитву..., і при цьому втрачається відчуття чсу ).., це одна з них.
І їх у мене є не мало, і таке пізнається у порівнянні.
Ну то хто мені поможе ? І чи можу я комусь послужити ? (Допомогти в останьому якось вульгарно звучить )
:wink:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Суїцид - це гріх?

Повідомлення прочанка » 28 вересня 2012, 12:28

andrey s. писав:І їх у мене є не мало, і таке пізнається у порівнянні.
Ну то хто мені поможе ? І чи можу я комусь послужити ? (Допомогти в останьому якось вульгарно звучить )
:wink:


Коли людина розуміє свої вади, то вже перемога над собою, бо наступним кроком вона буде з ними боротись. Щодо просидження за компом( так, це свого роду наркотична залежність, бо втрачаєш орієнтацію в часі й просторі) з того теж є користь. Якесь випадкове слово( для вас) чи порада комусь стане значною, помічною ( може пафосно) рятівною ниточкою :Rose:
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Суїцид - це гріх?

Повідомлення andrivovk » 20 грудня 2012, 11:28

Самогубство з будь-яких мотивів - суперечить християнству

Кардинал Ренато Рафаеле Мартіно, колишній голова Папської ради "Iustitia et Pax", нагадав, що християни відкидають самогубство в будь-якій його формі і з будь-яких мотивів, навіть якщо воно було вчинене в благородних цілях. Приводом для висловлення ватиканського єрарха стала дискусія на сторінках італійської "La Stampa" на цю тему, спровокувана позицією буддистських ченців з Тибету, які використовують самогубство, як форму протесту проти політики Китаю на цих землях.

Кардинал нагадав навчання Катехизму Католицької Церкви, про те, що самогубство суперечить природній схильності людини до збереження свого життя і любові до живого Бога. За його словами, жест тибетських ченців є результатом певного релігійного контексту, але ці акти не можна порівнювати з мучеництвом християн. Багато послідовників Христа піддавалися переслідуванням через ненависть до їх віри, але вони не робили нічого подібного, і терпіли до самого останнього те, що було результатом переслідування, пояснив кардинал Мартіно.


http://catholicnews.org.ua/samogubstvo- ... stvu#point
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Суїцид - це гріх?

Повідомлення romanm » 20 грудня 2012, 12:52

Нмсд, потрібно вважати і контекст в якому висловлюється Еміненца. Зараз, на Заході, йде боротьба проти евтаназій і т.д. Кардинал стоїть на позиції, як мені здається. св. Томи Аквінського:" Ні в якій ситуації немає місця суїциду" (приблизно якось так).
А є ситуації і ситуації.

Самогубство

2280 Кожен відповідає за своє життя перед Богом, Який дав його. Бог залишається найвищим Володарем життя. Ми зобов'язані прийняти його з вдячністю й оберігати його задля шани Бога і спасіння наших душ. Ми є тільки управителями, а не власниками життя, даного нам Богом. Ми ним не розпоряджаємося.
2281 Самогубство суперечить природній схильності людини зберігати і продовжувати своє життя. Воно глибоко протилежне правдивій любові до себе. Воно зневажає також і любов ближнього, тому що несправедливо розриває зв'язки солідарності з родинною, національною і людською спільнотою, стосовно яких ми маємо обов'язки. Самогубство суперечить любові до Живого Бога.
2282 Якщо самогубство вчинене з наміром дати приклад, особливо для молодих, то воно стає важкою спокусою до зла. Добровільна співпраця в самогубстві суперечить моральному законові.
Важкі психічні розлади, тривога чи великий страх перед випробуванням, стражданням і тортурами можуть зменшити відповідальність самогубця.
2283 Не слід втрачати надію на вічне спасіння людей, які заподіяли собі смерть. Бог може їм дати, лише Йому відомим шляхом, нагоду спасенного каяття. Церква молиться за людей, які відібрали собі життя.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Суїцид - це гріх?

Повідомлення romanm » 20 грудня 2012, 13:11

Законний захист

2263 Законний захист особи і суспільства не полягає у вбивстві невинного, що є свідомим душогубством. «З акту чийогось самозахисту може наступити подвійний результат: перший - збереження власного життя, другий - смерть напасника. (...) Лише перший результат є бажаним, другий - ні» Св. Тома Аквінський, Сума теології, 2-2, 64, 7.).

2264 Любов до самого себе залишається основним принципом моралі. Отже, законно є вимагати поваги до свого власного права на життя. Хто захищає своє життя, не є винним у вбивстві, навіть якщо він змушений нанести своєму супротивникові смертельний удар:
«Якщо для самозахисту хтось вдається до більшого насильства, ніж необхідно, його дії протизаконні. Якщо від насильства відбивається помірковано, то це дозволено законом. (...) І не обов'язково для спасіння душі відмовлятись від такого поміркованого захисту, щоб уникнути вбивства напасника; бо людина більш зобов'язана захистити своє власне життя, ніж життя іншого» (Св. Тома Аквінський, Сума теології, 2-2, 64, 7).

2265
Законний самозахист може бути не лише правом, а й вагомим обов'язком того, хто відповідальний за життя інших.
Захист загального добра вимагає, щоб протизаконний агресор знаходився поза можливістю шкодити. Ті, хто законно користується владою і кому довірено відповідальність за суспільство, правосильні також застосовувати зброю для знешкодження агресорів.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 58 гостей