Що для нас означає піст?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олюнька » 16 серпня 2010, 16:48

о.Олег писав:
Олюнька писав:І знову піст. O:-)

точно. Але піст - це добре :good:

:D
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олюнька » 20 червня 2011, 23:03

Петрівка :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 21 червня 2011, 06:21

Олюнька писав:Петрівка :wink:

накінець-то :friends:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Michail » 20 вересня 2011, 12:11

о.Олег писав:
Олюнька писав:І знову піст. O:-) Довгенький цього року, майже як Великий.

точно. Але піст - це добре :good:


Сам Ісус це сказав!

Цікава возиція УГКЦ в Голландії на строгий піст:
http://sites.google.com/site/ukrcerkvad ... ra-1/posti

"В перший день посту і у Страсну П’ятницю – суворий піст, тобто слід стримуватись від вживання м’ясних та молочних страв. По середах та п’ятницях, а також у Страсну суботу - слід стриматись від м’ясних страв. В інші дні дозволено усі види продуктів та страв. "


А я думав що вся УГКЦ вважає за строгий піст - піст на хлібі і воді...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 20 вересня 2011, 13:54

Michail писав:
А я думав що вся УГКЦ вважає за строгий піст - піст на хлібі і воді...

А я завжди під строгим постом розуміла утримання лише від молочних і м'ясних страв.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення andrey s. » 20 вересня 2011, 14:19

Michail писав:
А я думав що вся УГКЦ вважає за строгий піст - піст на хлібі і воді...

Звичайно що ні.
Хіба що на Хлібі Насущному і Живій Воді.(звісно це я від себе добавив :oops: )
Є перелік чого не бажано вживати, тобто від чого утримуватись.(продукти харчування)
Але Піст то є досить різностороння і дуже глибока річ. Навіть не річ, а підказка яка дана Богом.
І прсто не можливо, щоб ці всі речі були скрізь одинаковими і строгим правилом для всіх.
Я вважаю спільним , тим чого варто дотримуватись, це утримання від певних продуктів харч. і що головне духовна частина посту.
І ще, я вважаю, що у пості не варто дивитись на когось, як хтось постить. Можна спитати якоїсь поради, якщо є моменти сумнівів чи не знання, але навіть це потрібно взнати у того, хто це знає і не навязує якихось хлібів і вод для всіх.
Взагалі, це дуже глибока Наука, Наука користати для душі в особливий час Християнства, час Посту. І не варто одразу робити якихось карденальних і не осмислинних дій. Тобто ми цьому навчаємось, якось вдосконалюємся в цьому. От хто дотримувався постів, хочаб декілька раз, то повинен підмітити, що попередній Піст був якимось інакшим в чомусь. Чи навіть теперішній трішки інакше сприймається, ніж попередній.
Цікаво було би почути, чи так це у інших???
Нажаль я дуже мало користав цим Даром, тобто не все життя. Мені пощастило перший піст (в 2007) почати при монастирі. І якось в тій атмосфері я по іншому подивився на цю, дану Богом опору для духовного зросту і витривання в ньому.
З якої сторони не крути, це дуже корисна практика. Ба навіть обовязок. Хоч в принципі чому обовязок???? Це є підтримка, тобто нам потрібно, а не якась жертва Богу. Тобто хочу цим сказати, що не варто цим прибавляти собі якоїсь заслуги, мовляв я пощу.
Тут ясно розуміється наука Ісуса про піст. Щоб ми цього не показували хвалячись, й не виділяли свій спосіб постити з поміж решти людей.
Це все має бути в середині.
Чому я на цьому закцентував???
Бо на мою думку, можна цим змарнувати весь час який постили, духовно вправлялись і зростали, перемагаючи свої бажання і думки, і звичайно фізичні потяги до їжі і не тільки їжі :oops: .
Тобто піддатись невидимій спокусі й якось виділити себе, мовляв що ти, я так і так постив.(і звичайно в середині так не думати, не думати що ми хвалимся, тобто без такого наміру)
Тобто я вважаю, що без поважної причини про таке внутрішнє не говориться. Хіба дуже індевідуально з ціллю комусь порадити(якщо запитують), або щоб уточнити щось для себе. Іто останнє якось тільки би довірив дуже близьким і духовно знайомим.
Хто що думає?????????
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення andrey s. » 20 вересня 2011, 14:28

Доречі, я якось на питання; чи ти постиш??, яке задав мені один монах, відповів досить дивно. Я почав перечисляти що я роблю, як це роблю.
Мені брат дав повчальну відповідь: Я не спитав тебе як ти постиш(дотримуєшся посту), а спитав чи ти постиш!!!(чи практикуєш піст). :)
Якось дуже просто і доходчево, мені ця відповідь багато про що сказала, тобто навчила.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Міша » 20 вересня 2011, 23:49

До посту прийшов не в одну мить і не відразу робив це добре, бо дізнався про піст сам, і практикував сам, ніхто мені цього не казав робити і не питав. Коли ще мав років з 12 читав католицький Катехизм для дітей, в руки його взяв сам, з цікавості. І там в кінці було ниписано 3 ГОЛОВНІ ДОБРІ ДІЛА - Піст, Милостиня, і Молитва. Вони мені вкарбувалися в розум відразу. Я все памятав про піст, і почав практикувати, і на собі переконався що Піст це шлях до спасіння. :oops:
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Michail » 21 вересня 2011, 14:30

Але в нашій єпархії всі строгий піст пояснюють так, що зранку до 6 години - хліб і вода .а потім можна раз наїстись пісної страви (травянистої, або з рибою).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 21 вересня 2011, 22:17

Michail писав:Але в нашій єпархії всі строгий піст пояснюють так, що зранку до 6 години - хліб і вода .а потім можна раз наїстись пісної страви (травянистої, або з рибою).

гарно пояснюють (якщо не переакцентовують, звичайно, піст=їжа: на тому, що не можна і т.д.). А Піст - справа і індивідуальна (в кожному конкретному випадку) і спільнотна (від рівня парафіяльного - як пасторально провадить священик; через рівень єпархії - як провадить Єпископ; до рівня Церкви свого права - як загально заведено, наприклад, в УГКЦ) - звідси і різниці (між греко-католицькою Голандією і Закарпаттям, наприклад).
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Michail » 22 вересня 2011, 09:25

Не переакцентовують то точно.
Строгі пости взагалы лише у десяток визначених днів в році.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 06 грудня 2011, 09:47

andrey s. писав:Мені брат дав повчальну відповідь: Я не спитав тебе як ти постиш(дотримуєшся посту), а спитав чи ти постиш!!!(чи практикуєш піст). :)
Якось дуже просто і доходчево, мені ця відповідь багато про що сказала, тобто навчила.

Мене також :Rose:

Нелітаючі християни
Поп-піст
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення andrivovk » 23 лютого 2012, 20:35

Катеринка писав:Привіт всім, знаєте, кожен ставиться до посту по-різному! Деякі не вважають піст їжею важливим, а деякі навпаки! Тож хотіла б дізнатись, що ви думаєте про піст?

А от що думає про піст Бог.
Не так ви нині постите, щоб голос ваш було чути на небі.
Хіба такий піст мені довподоби, день, коли хтось умертвлює себе? -Схиляти голову, немов тростина, вереття і попіл під себе підстелювати, - чи це назвеш ти постом та днем, Господові вгодним?
Ось піст, який я люблю: кайдани несправедливости розбити, пута кормиги розв'язати, пригноблених на волю відпустити, кожне ярмо зламати,
з голодним своїм хлібом поділитись, увести до хати бідних, безпритульних, побачивши голого, вдягнути його, від брата твого не ховатись.
Тоді світло твоє засяє, як зірниця, загоїться негайно твоя рана, спасіння твоє буде йти поперед тебе, Господня слава - слідом за тобою.
Тоді візвеш, і Господь відповість, ти крикнеш, і він скаже: - Ось я! Коли ти викинеш із-посеред себе утиск, перестанеш погрожувати пальцем і безбожно говорити,
коли голодному ти віддаси хліб твій, наситиш пригніченого душу, тоді засяє твоє світло в пітьмі, тьма твоя буде, немов південь. (Іс 58:4-10)




Just_me писав:Хотіла поділитися з вами цікавим фактом про піст. Моя мама завжди говорила, що людина, котра строго дотримується посту, матиме щасливе подружнє життя...

А я десь чув, що хто постить постійно у пятницю (і середу - ?) буде знати дату своєї смерті. :pardon:



Піст щодо їжі важливий, коли є доповненям до посту душі і йде з ним у парі.А якщо без цього другого - нічого не дає.Імхо.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 23 лютого 2012, 20:47

andrivovk писав:А я десь чув, що хто постить постійно у пятницю (і середу - ?) буде знати дату своєї смерті. :pardon:

Забобон. Бо колись більшість людей постили постійно в ті дні і не знали.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Michail » 23 лютого 2012, 22:09

ShMariam писав:
andrivovk писав:А я десь чув, що хто постить постійно у пятницю (і середу - ?) буде знати дату своєї смерті. :pardon:

Забобон. Бо колись більшість людей постили постійно в ті дні і не знали.


А крще так: хто знає дату своєї смерті, то мабуть постить (в духовному плані) не тільки в середу і п’ятницю...

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Just_me » 28 лютого 2012, 15:27

Маю питання, але нової теми створювати не хочеться, думаю, і ця підійде. Що робити, якщо в людини день народження постійно припадає в часі Великого посту? Люди, які народилися починаючи десь із середини березня практично не мають альтернативи, святкування нікуди не перенесеш і не буває такого, що один рік припадає на піст, а інший - ні. Як відзначати таким людям свято? Не можна ж кожного року казати, що через піст святкування не буде... І що робити гостям, які запрошені на святкування у піст?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 28 лютого 2012, 15:37

Just_me писав:Маю питання, але нової теми створювати не хочеться, думаю, і ця підійде. Що робити, якщо в людини день народження постійно припадає в часі Великого посту? Люди, які народилися починаючи десь із середини березня практично не мають альтернативи, святкування нікуди не перенесеш і не буває такого, що один рік припадає на піст, а інший - ні. Як відзначати таким людям свято? Не можна ж кожного року казати, що через піст святкування не буде... І що робити гостям, які запрошені на святкування у піст?

та чому не можна? У мене от - завжди в Великий Піст і свідчу, що можна. Переносимо або перед Постом, або опісля. Чому ні?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Just_me » 28 лютого 2012, 15:45

Маю на увазі те, що, до прикладу, в нас в родині є день народження в середині квітня, цього року це вже буде Світлий тиждень. Інших років переважно це Страсний тиждень, або тиждень перед тим, тому святкується або у Вербну неділю або вже у Світлий понеділок. У березні ж найчастіше стається так, що день народження 2-3 тижні після початку посту, то не святкуватиметься ані 20 днів раніше, ані 20 днів пізніше, бо вже не актуально. Я не говорю посиденьки для родини, родина як-не-як зрозуміє, але маємо негласний обов"язок пригостити колег, друзів чи знайомих, які прийшли привітати, на святі яких зазвичай ми самі теж присутні, що вимагає взаємності.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 28 лютого 2012, 16:13

Just_me писав:Маю на увазі те, що, до прикладу, в нас в родині є день народження в середині квітня, цього року це вже буде Світлий тиждень. Інших років переважно це Страсний тиждень, або тиждень перед тим, тому святкується або у Вербну неділю або вже у Світлий понеділок. У березні ж найчастіше стається так, що день народження 2-3 тижні після початку посту, то не святкуватиметься ані 20 днів раніше, ані 20 днів пізніше, бо вже не актуально. Я не говорю посиденьки для родини, родина як-не-як зрозуміє, але маємо негласний обов"язок пригостити колег, друзів чи знайомих, які прийшли привітати, на святі яких зазвичай ми самі теж присутні, що вимагає взаємності.

та розумію і... в мому особистому випадку переважив обов'язок Посту і не скликаю жодних гостин (моє ксожаленью :) припадає завжди у Піст, малого і малої - час від часу), а, якщо хтось прийде - чайочок/печенько (або те, що принесли) знайдеться завжди :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Just_me » 28 лютого 2012, 17:32

о.Олег писав:моє ксожаленью припадає завжди у Піст, малого і малої - час від часу

А то у Вас часом не сьогодні в синочка день народження? :) Бо сьогодні Онисима...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 28 лютого 2012, 18:55

Just_me писав:
о.Олег писав:моє ксожаленью припадає завжди у Піст, малого і малої - час від часу

А то у Вас часом не сьогодні в синочка день народження? :) Бо сьогодні Онисима...

і позавчора було Онисима і... ще 6 разів у році... :) Ні - 22.02, на Никифора (не хотіли наші бабці/дідусі назвати Никифором, от і вийшов найближчий компроміс :) )
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Michail » 21 березня 2012, 22:58

ShMariam писав:
andrivovk писав:А я десь чув, що хто постить постійно у пятницю (і середу - ?) буде знати дату своєї смерті. :pardon:

Забобон. Бо колись більшість людей постили постійно в ті дні і не знали.


А нащо її знати? Це буде нецікаво і напряжно бо будеш хотіти зробити за виділений час чим побільше і не будеш мати часу насолоджуватись життям. Це як знати наперед, на якій хвилині забють гол в футбольномуматчі.



Про піст. Я шкав постанову на піст своєї єпрахії, а вийшов на практику посту УГКЦ (вконтакті мені друзі в новини вивісили).

Практика посту в УГКЦ виглядає наступним чином:

1. В кожну п’ятницю року зобов’язує піст від продуктів та страв із м’ясом (окрім загальниць).
2. Великий Піст – св. Чотиридесятниця перед Воскресінням Христовим (кожного року в інший період, потрібно дивитись церковний календар):
В перший день посту і у Страсну П’ятницю – суворий піст, тобто слід стримуватись від вживання м’ясних та молочних страв. По середах та п’ятницях, а також у Страсну суботу - слід стриматись від м’ясних страв. В інші дні дозволено усі види продуктів та страв.
3. Петрівка - від Неділі Всіх Святих (кожного року в інший період, потрібно дивитись церковний календар) до свята Апостолів Петра і Павла (12 липня).
Стримуватись від вживання м’ясних продуктів у перший і останній день, а також в усі середи та п’ятниці посту. В інші дні дозволено вживати усі види продуктів та страв.

4. Спасівка - Успенський піст (від 14 до 28 серпня).
Стримуватись від вживання м’ясних продуктів у перший і останній день, а також в усі середи та п’ятниці посту.
Винятком є лише День Незалежності (24 серпня), коли, згідно із розпорядженням Синоду Єпископів УГКЦ, дозволяється вживати усі види продуктів та страв і не зобов’язують правила посного дня (танці, святкування, тощо.)

5. Пилипівка (з 28 листопада по 6 січня).
Стримуватись від вживання м’ясних продуктів у перший і останній день, а також в усі середи та п’ятниці посту.
Винятком є Новий рік (31 грудня – 1 січня), коли, згідно із розпорядженням Синоду Єпископів УГКЦ, дозволяється вживати усі види продуктів та страв і не зобов’язують правила посного дня (танці, святкування, тощо.)

В Надвечір’я Різдва (6 січня), Надвечір’я Богоявління (18 січня), Усікновення голови св. Івана Хрестителя ( 11 вересня), Воздвиження Хреста Господнього (27 вересня):
Стримуватись від вживання м’ясних продуктів. Проте слід зменшити кількість вживання їжі, тобто протягом дня їсти менше, ніж зазвичай. Вдовольнятися одноразовою їжею до ситості, з додатковими скромними підкріпленнями.
Загальниці:
З нагоди великих церковних свят, або перед довшими посними часами св. Церква дає загальне звільнення для всіх вірних від посту в середу та п ятницю. Такі часи це:
1. Час від Різдва Христового до Богоявлення.
2. Тиждень по неділі Митаря і Фарисея.
3. Світлий тиждень Пасхи.
4. Тиждень по зісланні Святого Духа.
В інші часи Церква дає тільки частинні звільнення від постів, особисті чи для певних груп людей, як наприклад для недужих, старців, тяжко працюючих, тощо.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Постити зобов’язані вірні греко-католицької Церкви віком від 14 років і до дня 59-річчя. В посні дні зобов’язує також утримання від участі в гучних забавах, танцях та подібних заходах. Звільняються від будь-якого посту особи: хворі; тим, кому потрібне повноцінне харчування; особи після операції; матері в часі вагітності, родів та аж до закінчення годування грудьми; подорожуючі; ті, що важко працюють; харчуються в громадських їдальнях чи в гостях і не мають змогу вибору їжі; учні та студенти в період підготовки та здачі екзаменів чи сесії (коли організм потребує повноцінного харчування).
Немає обов’язку постити (загальниця), якщо у посний день випаде свято, що вшановує Господа чи Богородицю (але не святого). В окремих випадках звільняти від обов’язку постити може місцевий єпископ, парох або сповідник, на підставі поданої прохачем причини.Що стосується слухання музики чи розважальних програм, то слід із ...

А, ось тут знайшов також: http://stryi.ugcc.org.ua/news/1-latest- ... 2-952.html
Востаннє редагувалось 21 березня 2012, 23:17 користувачем Michail, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 21 березня 2012, 23:11

В Надвечір’я Різдва (6 січня), Надвечір’я Богоявління (18 січня), Усікновення голови св. Івана Хрестителя ( 11 вересня), Воздвиження Хреста Господнього (27 вересня):
Стримуватись від вживання м’ясних продуктів. Проте слід зменшити кількість вживання їжі, тобто протягом дня їсти менше, ніж зазвичай. Вдовольнятися одноразовою їжею до ситості, з додатковими скромними підкріпленнями.

За станом здоров'я мені буде недобре, якщо поїм раз чи два на день. :( В ті дні їм як звичайно, кілька разів, але дотримуюся строгого посту. Для того треба дозвіл сповідника?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 22 березня 2012, 11:29

ShMariam писав:...За станом здоров'я мені буде недобре, якщо поїм раз чи два на день. :( В ті дні їм як звичайно, кілька разів, але дотримуюся строгого посту. Для того треба дозвіл сповідника?

ні - людина сама вирішує. З мого ж погляду - все добре робите. Чи маєте свого духівника (тобто - не лише того, хто уділяє Таїнство Сповіді, але і людину для духовної поради)? Просто такого роду питання саме для духовної розмови, ради
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Yur » 23 березня 2012, 02:50

Чому, коли мова про піст, саме навколо їди стільки розмов.
Коли не має проблем з їдою і у людини вироблений здоровий спосіб харчування, котрий сам по собі означає обмеження, питання що і коли їсти, а що не їсти взагалі набуває гротескного смислу.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення viter » 23 березня 2012, 08:22

Yur писав:Чому, коли мова про піст, саме навколо їди стільки розмов.

От от. Тим більше, що їди самої по собі не існує - її суть матеріалізується тільки тоді, коли вона опиняється в нашому шлунку. :D
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 23 березня 2012, 09:28

Yur писав:Чому, коли мова про піст, саме навколо їди стільки розмов.
Коли не має проблем з їдою і у людини вироблений здоровий спосіб харчування, котрий сам по собі означає обмеження, питання що і коли їсти, а що не їсти взагалі набуває гротескного смислу.

а в Святих Отців наших постників-пустинників, а в Йоана Хрестителя, а, зрештою, в Христа Ісуса (Мт.4)? Яким чином гротеск зникає і чому в Мар`яни на Вашу думку аж так все зле? Невже?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Yur » 24 березня 2012, 05:22

viter писав:
Yur писав:Чому, коли мова про піст, саме навколо їди стільки розмов.
От от. Тим більше, що їди самої по собі не існує - її суть матеріалізується тільки тоді, коли вона опиняється в нашому шлунку. :D
Судячи з жартівливого настрою, з наявністю у шлунку все в порядку :wink:

о.Олег писав:
Yur писав:Чому, коли мова про піст, саме навколо їди стільки розмов.
Коли не має проблем з їдою і у людини вироблений здоровий спосіб харчування, котрий сам по собі означає обмеження, питання що і коли їсти, а що не їсти взагалі набуває гротескного смислу.
а в Святих Отців наших постників-пустинників, а в Йоана Хрестителя, а, зрештою, в Христа Ісуса (Мт.4)? Яким чином гротеск зникає і чому в Мар`яни на Вашу думку аж так все зле? Невже?
Своєї думки на рахунок Мар'яни я не висловлював. Це по-перше.
Й на рахунок святих отців, а тим паче пустинників, не впевнений, що у час посту розмови у них точилися навколо їдла, не кажучи уже про Матвія 4.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 24 березня 2012, 22:46

Yur писав:... навколо їдла, не кажучи уже про Матвія 4.

"...постив ... і нарешті зголоднів..."
жодного "точення розмов" - просто саме тоді відбувається перемога над спокусником
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Yur » 24 березня 2012, 23:05

о.Олег писав:"...постив ... і нарешті зголоднів..."
жодного "точення розмов"
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей