Що для нас означає піст?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 10 січня 2014, 00:19

vitalko писав:
Йой, та навіть зупу помащену смальцем можна їсти,
А ну так, згадала, що в книжці про піст було написано, що дозволено вживати смалець замість олії для тих, хто її не має (я ще тоді здивувалася, які люди тоді були бідні, що аж олії не могли дістати). Коротше кажучи, моя "система" дала збой. :o :D Чи ні? Але була б рада, якби відписав священик. :Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2014, 14:58

Якщо отець не відповідає, значить то не гріх. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2014, 21:37

ShMariam писав:А по п'ятницях дозволено їсти желатин (його ж роблять з кісток)?

не зустрічав людини, яка б отак собі взяла і... їла желатин :D Напевно йдеться про якісь страви? Галяретки? Холодці? Морозиво? Мармелад? Ще до чого додають, щоб з`їсти? :) І нащо воно в Піст? А чи тваринного походження, а чи з його якимсь рослинним замінником те все смаковиння буде... Не думаю, що в питанні про гріх буде аж дуже яка різниця між людиною, яка догоджає собі тим всім з вмістом желатину чи його замінників... І точно жодного гріха ніхто не інкримінує людині, яка прийматиме ліки в капсулі (з желатину)

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2014, 21:51

о.Олег писав: І нащо воно в Піст?
Нащо? Нмсд, якщо людина намагається весь піст дійсно постити, то час від часу з'їсти, напр., якийсь пісний смакоглик не буде чимось страшним... (я так кажу тільки тому, що строго не пощу і тому глибоко поважаю людей, що постять строгіше :) , тому й більш поблажлива до них).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2014, 22:28

ShMariam писав:
о.Олег писав: І нащо воно в Піст?
Нащо? Нмсд, якщо людина намагається весь піст дійсно постити, то час від часу з'їсти якийсь пісний смакоглик не буде чимось страшним... (я так кажу тільки тому, що строго не пощу і тому глибоко поважаю людей, що постять строгіше :) , тому й більш поблажлива до них).

Церква :) ще поблажливіша: тут десь озвучувалась інформація про дні, коли проголошується строгий піст - якщо хтось не їстиме продукти із вмістом желатину в ті дні саме тому, що вони тваринного походження, то добре робитиме. Каюсь - я зазвичай рідко знаю склад/походження спожитих мною продуктів. Уявити, що вживав желатин в забороненому часі :) не можу, але напевно десь щось обовязково вжив: сам не вирощую, сам не готую. (сам лише їм :) правда їм не надто часто :) ) Але тут,думаю, різниця буде між свідомим і несвідомим гріхом, де найважче согрішить той, хто у, припустімо, Перший день Посту, навмисне осквернить себе споживанням желатиновмістимих продуктів для протиставлення себе Богові і Його Церкві. Інші - не аж так проблема
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2014, 22:38

о.Олег писав:Церква :) ще поблажливіша: тут десь озвучувалась інформація про дні, коли проголошується строгий піст - якщо хтось не їстиме продукти із вмістом желатину в ті дні саме тому, що вони тваринного походження, то добре робитиме.
Дякую :Rose:
о.Олег писав: Але тут,думаю, різниця буде між свідомим і несвідомим гріхом,..
Ну, це само собою зрозуміло :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2014, 23:56

о.Олег писав:Церква :) ще поблажливіша: тут десь озвучувалась інформація про дні, коли проголошується строгий піст - якщо хтось не їстиме продукти із вмістом желатину в ті дні саме тому, що вони тваринного походження, то добре робитиме.
Тут подумала... Припустимо, мені це зовсім не важко... Але в таких речах люблю чіткість, бо різні бувають ситуації, та й людська слабість... Загалом Ви будете вважати це гріхом?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Just_me » 14 січня 2014, 00:53

о.Олег писав:Не думаю, що в питанні про гріх буде аж дуже яка різниця між людиною, яка догоджає собі тим всім з вмістом желатину чи його замінників...

Людина, яка догоджає собі водою з цукром та желатином (це і є желе)? Отче, ви однозначно оптиміст :D Та я в житті не бачила нікого, хто б від того кайфував. Ще куди не йшла нутелла (горіхова паста вперемішку з какао і рослинними жирами сумнівного походження), але желе... :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 14 січня 2014, 09:01

Just_me писав:Людина, яка догоджає собі водою з цукром та желатином (це і є желе)? Отче, ви однозначно оптиміст :D Та я в житті не бачила нікого, хто б від того кайфував.
А я? :D Ну кайфую я від желе. :) Просто о.Олег має на увазі, що під час посту добре відмовляти собі у тому, що є приємним.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Just_me » 14 січня 2014, 10:56

ShMariam писав:Просто о.Олег має на увазі, що під час посту добре відмовляти собі у тому, що є приємним.

Думаю, це і могло б стати єдиним правилом посту, бо маю враження, що існуючі правила склалися тоді, коли м"ясо було розкішшю і його рідко їли. Зараз вже є кальмари, мідії, креветки, ікра, екзотичні форукти - продукти, які вповні є пісними, але в мене язик не повернувся б назвати людиною, що постить того, хто їх їсть. Сенс посту напевне у тому, щоб відмоовити собі у чомусь і звертутися до потреб ближнього, упорядкувати свої думки і дії. Чи не час щось у тих правилах посту міняти?
Щодо мене, то як добре подумати, для мене найкращим, найсмачнішим і найбажанішим продутом є... хліб. Я за день їм його 3-4 види, завше приділяю увагу тому, який хліб купити і часами готова їхати за тридев"ять земель, якщо знаю, що там є пекарня, а в супермаркетах, де його печуть самі і він несамовито пахне, я зовсім втрачаю розум і здатність вибрати щось одне, не накупивши два види хліба і ще якихось булочок... Я до того, що пристрасно ми можемо ставитися до зовсім простого продукту, який споживаємо навіть у найстрогіший піст. Думаю, є люди, які страждають за варениками чи борщем з квасолею, тому, якщо церква зобов"яже постити, вибравши 5-10 продуктів, які для людини дуже істотні, то буде ефективніше, аніж заборона на страви з компонентами тваринного походження.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 14 січня 2014, 11:27

Just_me писав:
ShMariam писав:Просто о.Олег має на увазі, що під час посту добре відмовляти собі у тому, що є приємним.

Думаю, це і могло б стати єдиним правилом посту...

переважно люди потребують чіткості
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Міра » 14 січня 2014, 11:36

Just_me писав: тому, якщо церква зобов"яже постити, вибравши 5-10 продуктів, які для людини дуже істотні, то буде ефективніше, аніж заборона на страви з компонентами тваринного походження.

Я теж так деколи думаю, бо досить байдужа до м"яса, зате не можу без шоколаду, цукорків. Тому для мене строгий піст -це коли без солодкого :shock:
Але думаю, тут щось пов"язане з тим, як м"ясо впливає на людину. хоч ми можемо того й не відчувати. Бо коли постиш на хлібі і воді (або голодуєш) то така легкість з"являється в тілі. Тоді легше про духовне думати.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Міра » 14 січня 2014, 11:39

о.Олег писав:переважно люди потребують чіткості
З повагою, о.Олег

Але не всі! я от зараз читаю Старий завіт, то мене ті приписи просто вбивають!! в нас є тема про Старий Завіт? бо хочеться попитати дещо.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 14 січня 2014, 11:53

Міра писав:
о.Олег писав:переважно люди потребують чіткості
З повагою, о.Олег

Але не всі! я от зараз читаю Старий завіт, то мене ті приписи просто вбивають!! в нас є тема про Старий Завіт? бо хочеться попитати дещо.

безперечно не всі. Тому й існують і загальні приписи, і духівники, які можуть порадити/благословити. Десь вже писав, але якось один священик навернувся до Бога (як це не дивно писати, але саме так) через стареньку жінку, яка перед Страстним Тижнем прийшла просити благословення: "провела весь піст на хлібі і воді - благословіть дочекати Пасхи лише на воді".
А Старий Завіт... - подивіться у розділ Святе Письмо і, якщо немає Вам потрібної теми - "творіть нове" :Rose:
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 14 січня 2014, 12:23

Міра писав:... в нас є тема про Старий Завіт? ...

може viewtopic.php?f=6&t=1091 ?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 14 січня 2014, 12:58

о.Олег писав:переважно люди потребують чіткості
З повагою, о.Олег

так, звідси й питання: загалом через слабкість (а не через намір згрішити :shock: ) Ви будете вважати споживання желе гріхом?
Just_me писав:.. якщо церква зобов"яже постити, вибравши 5-10 продуктів, які для людини дуже істотні, то буде ефективніше, аніж заборона на страви з компонентами тваринного походження.
Не знаю, не знаю.... Дуже люблю деякі абсолютно пісні продукти, але найважче мені відмовлятися саме від продуктів тваринного походження (зокрема, від набілу).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 14 січня 2014, 13:17

ShMariam писав:...так, звідси й питання: загалом через слабкість (а не через намір згрішити :shock: ) Ви будете вважати споживання желе гріхом?

якщо людина сповідатиметься з такого як із вживання їжі тваринного походження - так. А чи буду питатися: "согрішила їдженням желатиновмістимих продуктів?" - ні. Піст, попри загальні скерування Церквою своїх синів і дочок, дуже індивідуальна справа жертв Богові. Питаємося загально "чи старалася Постити?" і у відповіді черпаємо інформацію про те, як розуміє людина Піст і чи не перенаголошує якусь сферу (найчастіше - це саме про їжу) пощення, або чи не упускає із виду щось... Про желе :) з власної волі священика йти не буде. Хіба б якийсь особливий випадок
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Just_me » 14 січня 2014, 13:48

о.Олег писав:переважно люди потребують чіткості

Точно, навіть не "переважно", а "завжди". Попри все я вірю, що людина може визначити, що вона дуже любить, а що ні. Бо ці правила, що є зараз, взагалі скоро втратять свій зміст. У світі 20% вегетаріанців.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 14 січня 2014, 14:16

Just_me писав:
о.Олег писав:переважно люди потребують чіткості

Точно, навіть не "переважно", а "завжди". Попри все я вірю, що людина може визначити, що вона дуже любить, а що ні...

тим не менше - людина дуже непостійне (переважно :) ) сотворіння і навіть, якщо може визначити: нехай собі і визначає, що не може відмінити (хібащо є на це важливі причини) чогось загально зобовязуючого, а може лише додати щось свого специфічного (от желатин, наприклад :D )
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Міра » 14 січня 2014, 18:01

о.Олег писав:
Міра писав:... в нас є тема про Старий Завіт? ...

може viewtopic.php?f=6&t=1091 ?
З повагою, о.Олег

Дякую, передивилась ці теми, на форумі, виявилось, їх багатенько. Знайшла відповіді, і пораду перечитати Послання до Галатів, там гарно пояснено про Старий Завіт. Мені ж його краще не читати, не для мене він був написаний.
Мені ще ці слова допомогли сьогодні (бо після книги Левіт такий неспокій на душі був)
"Ви бо, брати, покликані до свободи; аби тільки свобода ваша не стала приводом до тілесности; але любов"ю служіть один одному. Увесь бо закон міститься у цій одній заповіді: "Люби ближнього твого, як себе самого". Послання до Гал.5.13
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олег_373 » 20 червня 2014, 23:42

Думаю ,що недостатньо святий для таких глибоких роздумів про желатин . Просто питання : як споживання чи не споживання желатину може якось впливати на духовну сферу ? Тоді дайте відразу відповідь та наведіть приклад у кого з людей від споживання чи відмови від якихось продуктів прибуло на дусі ? Або ще простіше : наприклад просто історія відмови від м яса ! От чому особливо не їсти м яса в піст так важливо ? В м ясі для духу є щось шкідливе ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 21 червня 2014, 07:42

Олег_373 писав:Думаю ,що недостатньо святий для таких глибоких роздумів про желатин . Просто питання : як споживання чи не споживання желатину може якось впливати на духовну сферу ? Тоді дайте відразу відповідь та наведіть приклад у кого з людей від споживання чи відмови від якихось продуктів прибуло на дусі ? Або ще простіше : наприклад просто історія відмови від м яса ! От чому особливо не їсти м яса в піст так важливо ? В м ясі для духу є щось шкідливе ?

Суть посту не в продуктах, а у відмові від того, що "мені" приємне і не є конче потрібне в даний момент. У вмінні панувати над своїм тілом. Як форма жертви Богові... Православні, ті, що постять значно строгіше, кажуть, що таки дуже позитивно на духовну сферу. Оскільки в Церкві має бути порядок, то встановлено певні норми посту (м'ясо, часом і молочні продукти), але кожен може (нмд, і повинен) додавати ще щось (піст на солодощі, на телевізор тощо). А споживання м'яса в принципі не є злом, інакше корова була б святою. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олег_373 » 22 червня 2014, 12:58

ну слава Богу !-радий зустріти розумних та тверезомислячих християн. я ,от терпіти не можу молочні продукти-хіба це для мене піст ? а м ясо та тваринні жири сприймаю просто як харчування-енергію ж потрібно звідкись брати !-ну не досяг я ще такого рівня щоб жити тільки Святим Духом- просто хочу їсти . може хтось тут зможе пояснити ,звідки ця вся історія з м ясом у піст появилась ? я маю деяку інформацію та роздуми-та перше хотілось-би почути когось мудрішого за мене . дякую

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 22 червня 2014, 16:01

Олег_373 писав:ну слава Богу !-радий зустріти розумних та тверезомислячих християн. я ,от терпіти не можу молочні продукти-хіба це для мене піст ? а м ясо та тваринні жири сприймаю просто як харчування-енергію ж потрібно звідкись брати !-ну не досяг я ще такого рівня щоб жити тільки Святим Духом- просто хочу їсти . може хтось тут зможе пояснити ,звідки ця вся історія з м ясом у піст появилась ? я маю деяку інформацію та роздуми-та перше хотілось-би почути когось мудрішого за мене . дякую

та ми Святим Духом лише і живемо - незалежно від того, їмо чи не їмо :Rose: Все навколо нас і ми самі - Божі. Тут не справа у Вашому досягненні вправляння в пощенні від м`яс. Важливіше Бога не поминати до слова. Перепрошую - за собою також таке зауважую і не прийміть за моє якесь "вивищення" - якщо у мене чогось такого зауважите, то дуже прошу поправити і мене грішного.
Ось... А Піст. Святі Отці, роздумуючи і навчаючи Церкву Христову про Святий Піст від/розрізняють ціль, яку осягаємо у Пості від засобів, які допомагають цю ціль осягнути. Це як... наприклад - бігун (Апостол Павло дуже гарно пише в 1Корінтян,9 "... ті, хто на перегонах біжить, усі біжать, але ..."): контролює кількість спожитої їжі, бігає щоденно тощо... для чого? І навіть, якщо ми з вами не спортсмени, але чуємо від людей знаючих, які чогось у цьому досягнули, що контролювати себе необхідно, інакше не досягнеш вершин - довіряємо, правда? Так ось - від людей знаючих (ми їх ще називаємо святими Божими угодниками) чуємо про важливість тримання своєї плоті в пості. Це - засіб. Для досягнення чого? Щоб стати одним із нагороджених.
А інакше... дійсно «Марно ти радієш, душе моя, стриманню в їжі, якщо від пристрастей ти не очищена: якщо стримання в їжі не стане причиною виправлення твого життя, то гидкою будеш в очах Бога» (Великопосні молитви).
он - декілька трапилось мені на очі думок гідних довіри "спортовців" :)
Йоан Золотоустий: «Значення посту полягає не у стриманості від їжі, а в усуненні гріхів. І хто обмежує піст тільки стриманістю в їжі, той, властиво, безчестить його. Ти постиш? Доведи мені це своїми ділами! Якими, скажеш, ділами? Коли побачиш бідного, дай милостиню. Коли маєш ворога, примирися! Коли побачиш свого друга щасливим, не заздри! Хай постяться не тільки уста, але слух, зір, ноги, руки та всі члени нашого тіла... Що за користь, коли ми стримуємося від страв, а гриземо і з’їдаємо братів».

З повчання Св.Отців: «Щодо посту дійте з повною свободою, скеровуючи все до головної цілі. Коли посилити, а коли послабити можна, зважаючи на потребу. Піст не ціль, а засіб! Краще не зв’язувати себе у цьому якимись незмінними постановами, ніби путами; коли так, коли інакше – тільки без поблажок та саможалю, але й без жорстокості, що призводить до виснаження. Піст – не їсти досита, а трохи залишати себе голодним, щоб ні думки, ні серце не були обтяжені...»

Теофан Затворник: «І попостити, і в церкву походити, і усамітнюватись, і духовні книги почитати, і подумати над прочитаним, і собою зайнятись – усе потрібно. Але всі ці справи необхідно спрямувати для однієї мети – достойного причастя святих Христових Тайн. А щоб гідно причаститися, слід душу очистити щирим покаянням, для чого, власне, й призначені всі інші подвиги говіння: церковна і домашня молитва, стримання в їжі, земні поклони та все інше».

Ігнатій Брянчанінов: «Від надмірної стриманості людина виснажується й стає нездатною до духовних подвигів. Наскільки шкідлива нестриманість, настільки шкідливий (а можливо, ще більше) надмірний піст. Ослаблення тіла, що буває від недоїдання, не сприяє молитві в необхідній кількості та з необхідною силою...»


А взагалі... тема про піст дуже складна, бо є частиною цілісного поняття "аскетизм/аскеза". Нажаль... у нас часто почуєш, як на худого від природи чоловіка кажуть - аскет. Принаймі, я таке переживав неодноразово, бо худий :) А аскеза - це не про боротьбу проти тіла, а про боротьбу за нього. В єдності всієї духовнодушевнотілесної істоти людини. А значить - і всі сфери цієї нашої істоти повинні братися до уваги. І душевне і тілесне стримання, і пам`ять про те, що "без Мене не можете нічого робити" (Ів.15)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олег_373 » 24 червня 2014, 22:59

Все ви добре о. Олеже написали,але я не про те хотів порозважати. От саме чому м ясо історично Бог казав у піст не їсти. Рибу мож-а м ясо ні.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 25 червня 2014, 10:55

Олег_373 писав:Все ви добре о. Олеже написали,але я не про те хотів порозважати. От саме чому м ясо історично Бог казав у піст не їсти. Рибу мож-а м ясо ні.
Добре тієї історії не знаю, але там щось пов'язано з доступністю, з ціною на м'ясо і на рибу в часи, коли формувалося правило посту. Ну а крім того, я напр. (і, думаю, не тільки я), м'ясо люблю набагато більше, ніж рибу та й всі інші продукти. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 25 червня 2014, 15:23

Олег_373 писав:Все ви добре о. Олеже написали,але я не про те хотів порозважати. От саме чому м ясо історично Бог казав у піст не їсти. Рибу мож-а м ясо ні.

ну... хм
якщо вже історично, пане Олегу :) , то перший установлений Богом піст був у неїдженні ("не будеш їсти" - Бт.2) плоду з Дерева. В Раю. Принаймі так вчать Отці Церкви (напр.+Василій Великий). Розумію, що під "плодом" розуміють тепер :) дуже різні речі і тут можна увійти в довгі роздумування, однак (це точно наврят чи про м`ясо при будь-яких розкладах :) і) для відповіді на Ваше твердження у форумному варіанті розмови нам потрібно розібратись у тому, чому Ви вважаєте, що "саме м`ясо Бог казав у піст не їсти". Адже, наскільки пам`ятаю - перший піст вже в безсумнівно нашому розумінні Бог заповідає Мойсеєві і не йдеться про м`ясо - Мойсей цілий день зовсім нічого не їсть/п`є. І, хоч цього не вимагається від людини, якщо вже говорити про таке явище, як піст, то... чи не варта говорити про найвищий його тілесний вияв (повне уникання їжі і пиття), а не про м`ясо??
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення andrivovk » 25 червня 2014, 16:20

ShMariam писав:Ну а крім того, я напр. (і, думаю, не тільки я), м'ясо люблю набагато більше, ніж рибу та й всі інші продукти. :)

а я рибу і всі інші продукти ліпше люблю ніж м'ясо. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 25 червня 2014, 19:01

andrivovk писав:
ShMariam писав:Ну а крім того, я напр. (і, думаю, не тільки я), м'ясо люблю набагато більше, ніж рибу та й всі інші продукти. :)

а я рибу і всі інші продукти ліпше люблю ніж м'ясо. :)

так там і не про рибу. У Раю :)
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олег_373 » 26 червня 2014, 07:48

ну не про те ви о.Олеже-я не тільки про саме м ясо ,але м ясо -як складову нашого посту в слідуючій християнській традиції. Тобто я маю на увазі великий піст (ну і не тільки) -наголошується ж там про м ясо-і це до наш прийшло з минулого ,від часу народження церкви. не казали ж всі 40 днів християнам нічого не їсти ,але утримуватись від вживання м яса. або взагалі як історично виник "великий піст" для чого ? :wink:


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей