Що для нас означає піст?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: ПРО ПІСТ

Повідомлення Омельян » 25 березня 2015, 18:19

ShMariam писав:
Омельян писав:... тут на сайті багато говориться про вільний вибір способу постити в їдлі. І ніби все вірно. Але питання моє про те, що Церква строго осуджувала.

Обов'язок постити маємо і сьогодні. І Церква визначає мінімально необхідні приписи (отже, аж такого вільного вибору нема).

Тут маються на увазі послаблення існуючих на той час приписів посту, а зараз вони змінилися.

задав питання, бо припускаю, що ця заборона не мала б бути потрактованою лише як дисциплінарний припис, бо йдеться про осудження лаксистів, які мали проблему з розумінням моралі.
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення andrivovk » 26 березня 2015, 15:25

моє відношення до цієї теми можна приблизно висловити цією картинкою

Зображення

Піст щодо їжі є потрібним, але не найважливішим. Набагато важливішим є піст щодо гріхів. А то виходить якесь фарисейство. Ми другорядне вважаємо ціннішим за основне.

«Горе вам, книжники і фарисеї, лицеміри, що даєте десятину з м’яти, кропу і тмину, а залишите те, що є найважливіше у законі: суд, милість і віру; це належало робити, і того не залишати» (Мв. 23: 23)

Ми занедбуємо "найважливіше у законі", а тішимося, що даємо "десятину з м’яти, кропу і тмину". Піст тілесний дає користь коли він поєднується разом із постом душі. А сам по собі просто якась дієта і не більше. :(

Тут можна провести паралель із тим, що говорить Бог через пророка Ісаю.
Нащо мені численні пожертви ваші? – говорить Господь. Я переситився усеспаленнями баранів і лоєм вгодованих телят; і крови бичків, і ягнят, і козлят не хочу.

Коли ви приходите, щоб постати перед лицем Моїм, – хто вимагає від вас, щоб ви топтали подвір'я Мої?

Не приносьте більше дарів намарних; кадіння огидне для Мене; новомісяччя і суботи, святкових зібрань не можу сприйняти: беззаконня – і святкування!

Новомісяччя ваші і свята ваші ненавидить душа Моя; вони тягар для Мене; Мені важко нести їх.



Для багатьох людей, наприклад, найважливішим в Християнстві є посвятити свічки на Стрітення, воду на Йорданські свята, віночки на свято Божого Тіла, спекти паску на Великдень... Але це є нерозуміння суті Доброї Новини.

Сам же Ісус сказав "Ідіть, отже, і навчіться, що значить: Я милосердя хочу, а не жертви."(Мт.9, 13)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 26 березня 2015, 18:29

Ми занедбуємо "найважливіше у законі", а тішимося, що даємо "десятину з м’яти, кропу і тмину". Піст тілесний дає користь коли він поєднується разом із постом душі. А сам по собі просто якась дієта і не більше.

Я розумію, про що Ви, але переважно такими словами виправдовують те, що спокійно собі їдять м'ясо цілий піст. :D (я ні про кого конкретно)
Піст - молитва тіла. Православні кажуть, що духовний піст не можливий без тілесного. Читала на одному форумі дискусію про це і... не знаю. :pardon:

Без м'яса (і навіть без набілу) в п'ятницю - то дуже легко. І один тиждень - теж дуже легко. Важко, коли організм тривалий час не отримує необхідного, а пісні страви приїдаються...

Ви пробували таку "дієту" як жертву Богові? Бо це значно важче, ніж
посвятити свічки на Стрітення, воду на Йорданські свята, віночки на свято Божого Тіла, спекти паску на Великдень...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Омельян » 28 березня 2015, 11:47

ShMariam писав:...Православні кажуть, що духовний піст не можливий без тілесного...

католики кажуть щось інше?
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 28 березня 2015, 12:32

Омельян писав:
ShMariam писав:...Православні кажуть, що духовний піст не можливий без тілесного...

католики кажуть щось інше?
Слава Ісусу Христу.


Маю на увазі, що на згаданому форумі католики якраз доказували протилежне. І, як мені видалося, - ті католики, які навіть не пробували постити як православні. :( Католики наголошували на важливості духовного посту, який значно складніший від тілесного (що є дійсно так - з власного досвіду).
Штука в тому, що в людини обмежений "запас" сили волі (вчені проводили експеримент): якщо людина один раз зробила зусилля над собою, їй важче зробити ще одне зусилля. Правда, силу волі можна розвивати і це необхідно для того, щоб боротися зі спокусами...

Якби правило посту встановлювалося в наш час, навряд чи воно було б саме у такій формі, як у правосланих КП, чи то МП.
Як гадаєте, яке б воно було (особливо, якщо це правило мало би бути універсальним для європейців, ексімосів, африканців...)?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 05 квітня 2015, 20:51

взято http://catholicnews.org.ua/iepiskop-pom ... en-i-shcho
ЄПИСКОП-ПОМІЧНИК ЛЬВІВСЬКОЇ АРХИЄПАРХІЇ ПРО ТЕ, ЧИМ ДЛЯ НЬОГО Є СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ І ЩО ВАЖЛИВО РОБИТИ У ЦІ ДНІ
Нед, 05/04/2015 - 17:08

«Для мене час Страсного тижня – це час задуматись і застановитися. Так, Бог зі своєї великої любові став людиною. Як я відповідаю своїм життям на те, що Бог зробив для мене?», - поділився роздумами владика Венедикт (Алексійчук) в інтерв’ю для програми Радіо Марія.

На запитання про те, що Бог говорить у Страсний тиждень, владика відповів: «Бог говорить, що Він нас всіх любить». Ці слова, на переконання єпископа, дуже часто повторюють, «але я їх не перестаю повторювати». «Феноменом цього є розп’яття Ісуса Христа – найбільший прояв любові. На хресті Бог найбільше показав себе як Бог. Він вже нічого не робив. Оці розпростерті руки – це руки любові. На хресті відбулося наше народження до неба», - зосередив увагу єпископ.

Страждання і терпіння Ісуса Христа, на думку владики Венедикта, торкаються кожної людини. «Я цілковито переконаний, що кожна людина має свої страждання і терпіння, має свою якусь Голгофу: хтось має одну велику Голгофу, хтось п’ять малих», - зазначив єпископ і зауважив, що у когось ця хресна дорога може співпасти з цим Страсним тижнем, а в когось відбуватися в інший момент його життя. Але, як висловився архиєрей, мир завжди приходить. «Чи то в ситуації наших страждань і терпінь, чи щодо нашої України. Мир завжди приходить, коли ми бачимо за тим не випадковість, а Бога», - зазначив владика.

«Те, що наша люба Україна має свої страждання і терпіння, це також свого роду хресна дорога для нас. Ми також перемінюємось і наближаємось до Господа», - додав архиєрей.

Єпископ розповів, що у житті містиків, стигматиків теж були певні моменти, коли вони мали особливі пережиття у Страсний тиждень. Їм нерідко відкривалися стигми у ці дні. І це, на його думку, особливий досвід і дар від Бога.

Владика Венедикт розповів про те, що важливо робити людині у Страсний тиждень. За його словами, для християнина важливо досвідчувати подію, яка сталась тоді. «Преважливо в часі цього Страсного тижня, щоб ми брали до рук Святе Писання, читали про ці події, що відбулися. Навіть не раз прочитали, а, може, кілька разів», - звернув увагу єпископ.

«Добре, сталися страждання, терпніння Ісуса Христа в Гетсиманії, його Хресна дорога, бичування, розп’яття на Хресті, але що це має до мене особисто? Що воно в моєму житті змінило?», - запитує архиєрей. Проблемою, на думку владики Венедикта, є те, що ми відчуваємо подію, як щось далеке, яке не настільки близько стосується нас. Він зауважив, що ці події неможливо зрозуміти інтелектом, відчути емоціями, їх потрібно досвідчити в зустрічі з Господом.

Ще однією доброю практикою у часі Страсного тижня є, на переконання єпископа, брати участь у Богослужіннях, які відбуваються в цей час у Церкві. Перечитувати тексти цих богослужінь, тексти Святого Євангелія, дивитися фільми про Христові Страсті і пригадувати та співпереживати. «Коли ми будемо відкриті та уважні - Бог допоможе нам усвідомити і сприйняти. Це неможлио передати словами. Це є на глибшому рівні певної зустрічі. Цю зустріч ми в Страсному тижні мали б відбути», - наголосив владика Венедикт.

На запитання про те, як зрозуміти таємницю відкуплення, якщо людина не може зустрітись з Христом, пережити цей досвід у Страсний тиждень, владика відповів, що дуже важливо доторкнутися до чийогось досвіду. «Досвіду в Церкві, досвіду тих, чи інших осіб, котрі пишуть про Христа, тих, хто пише про історію спасіння», - поділився єпископ. «Важливо, щоб ми якнайбільше читали книг про Страсті Христа, слухали - і бажали», - додав владика Венедикт.

«Навколо Христа ходили тисячі людей, а Євангеліє подає одиниці, які зцілювались. Ми можемо святкувати ті, чи інші свята, але чи ми зустрічаємось з особою Ісуса Христа? Свята тому і дані, щоб їх не просто відсвяткувати, пригадати, але щоб зустрітись з особою Ісуса. Лише в цій зустрічі нас з Христом ми зможемо зрозуміти, усвідомити, яке це має відношення до мого життя, до мого спасіння», - продовжив єпископ.

«Я не знаю, що в цьому році Бог мені відкриє. Але для мене кожне свято – це щось по-новому пережите. Я щороку відкриваю для себе якийсь новий аспект Різдва, Воскресіння, Вознесіння, будь-якого іншого свята. Свято є багатоаспектове, ти можеш відкривати без кінця Бога, бо Він безконечний. Наш людський розум ніколи не може в повноті пізнати Бога», - сказав владика Венедикт.

Іванна Рижан
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Омельян » 08 квітня 2015, 10:55

ShMariam писав:
Омельян писав:
ShMariam писав:...Православні кажуть, що духовний піст не можливий без тілесного...

католики кажуть щось інше?
Слава Ісусу Христу.

... католики, які навіть не пробували постити як православні...

різниця між нами і православними у способі харчового пощення полягає у свободі зобов`язань, які на себе бере людина. Чи Ви, порівнюючи католиків з православними маєте на увазі
69 правило Святых Апостолов
Аще кто, епископ, или пресвитер, или диакон, или иподиакон, или чтец, или певец, не постится во святую четыредесятницу пред пасхою, или в среду, или в пяток, кроме препятствия от немощи телесныя: да будет извержен. Аще же мирянин: да будет отлучен.

http://www.pravpost.org.ua/page-id-143.html ?
Якщо не погрожуєте мирянину відлученням а священику розсвяченням, тоді Ви даремно порівнюєте католиків з православними, бо саме у цьому різниця. Постити католик може (і мав би дорости до того, щоб постити в їдлі) строго і кожен, хто задумується над суттю Посту, на "духовному" пощенні не зупиняється.
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2015, 11:01

так. Як і, погоджуюсь, з православними порівнювати тут не варт. Просто, якщо добре розумію Мар`яну, вона говорить не про те, щоб заставляти, а про те, що строгий піст в їжі має бути пропагований, інакше до строгого пощення людина ризикує не дорости.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 08 квітня 2015, 17:38

о.Олег писав:Просто, якщо добре розумію Мар`яну, вона говорить не про те, щоб заставляти, а про те, що строгий піст в їжі має бути пропагований, інакше до строгого пощення людина ризикує не дорости.
З повагою, о.Олег

Так.
Пропагований, але не зобов'язуючий (дуже строгий - ризик грішити "на рівному місці").

І все ж, це не було риторичним питанням:
ShMariam писав:Якби правило посту встановлювалося в наш час, навряд чи воно було б саме у такій формі, як у правосланих КП, чи то МП.
Як гадаєте, яке б воно було (особливо, якщо це правило мало би бути універсальним для європейців, ексімосів, африканців...)?

Нехай забудемо на хвильку про африканців з ескімосами (може, до них потім вернемося), яке би тоді було правило посту для жителів середньої полоси Європи?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 08 вересня 2015, 10:52

Відповідаю на питання з чату: піст - це не молитва і не діла милосердя, та й не дієта.

Піст - це обмеження у тому, що є приємним, але не є необхідним для душі, задля зосередження на Богові. Тому піст повинен бути поєднаний з молитвою (а піст і молитва мають бути поєднані з ділами милосердя, бо про які стосунки з Богом можна говорити, якщо людина не милосердна до інших?), інакше буде просто дієтою. Правило посту зобов'язує відмову від певних видів їжі і від гучних розваг (за давньою традицією), однак в наш час є багато інших речей, про які колись поняття не мали, від яких вартувало би відмовлятися під час посту (зокрема, від певних речей певним людям). При встановленні гм... індивідуального правила посту, яке би мало бути строгішим від зобов'язуючого в Католицькій Церкві, необхідно враховувати свої залежності (до речі, залежність від солодощів є подібною до героїнової :D ), пристрасті, прив'язаності, своє здоров''я, обов'язки, стосунки з людьми і т.д.

Як вам моє визначення? :oops:


Подобається підпис Омельяна :) (кілька повідомлень вище).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 08 вересня 2015, 11:28

"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Wolodymyr » 08 вересня 2015, 20:04

Подолання власних пристрастей.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 13 березня 2016, 16:51

Починається піст, і думаю собі, як обійдуся в цей час без музики. Так, наш перший парох колись говорив, що слуханням музики не перешкоджає посту, але він, очевидно, мав на увазі трошки не таку музику, яка необхідна мені для підвищення працездатності. :crazy: Просто останнім часом, якщо у вухах не звучить мало не як на дискотеці, та ще у відповідному ритмі, важко виконувати роботу, яка є одночасно дуже одноманітною, вимагає великої зосередженості та ще й спритності (швидкості реакції).
:pardon: :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 13 березня 2016, 17:54

ShMariam писав:Починається піст, і думаю собі, як обійдуся в цей час без музики. Так, наш перший парох колись говорив, що слуханням музики не перешкоджає посту, але він, очевидно, мав на увазі трошки не таку музику, яка необхідна мені для підвищення працездатності. :crazy: Просто останнім часом, якщо у вухах не звучить мало не як на дискотеці, та ще у відповідному ритмі, важко виконувати роботу, яка є одночасно дуже одноманітною, вимагає великої зосередженості та ще й спритності (швидкості реакції).
:pardon: :(

спробую відключитися від музики :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 15 березня 2016, 14:44

всім бажаю пережити цей Піст глибоко і... зустріти Христа Воскреслого!
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Wolodymyr » 15 березня 2016, 16:59

А де кнопочка подякувати?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 16 березня 2016, 04:44

Wolodymyr писав:А де кнопочка подякувати?

випарувалася :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Wolodymyr » 16 березня 2016, 15:07

Ну то просто Дякую!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 19 березня 2016, 15:45

Теж дякую :Rose:


(шкода, що аж треба писати повідомлення)



Як вам перший тиждень посту?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 25 березня 2016, 23:14

Постанови на Великий піст:
Які результати?
Чого досягнули?
Відчуваєте позитивний вплив?
Як саме піст допомагає наблизитися вам до Бога?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 27 березня 2016, 12:34

Добре, задам питання по іншому. :D

Про корисність посту як такого, думаю, не варто тут розводити балачок, бо і так всім все зрозуміло. Як сказав Блаженніший Любомир, і як підписується один з дописувачів, піст - це "зустріч з самим собою". Це спосіб встановлення (чи свідчення) влади душі над тілом. І як будь-який "підвладний", тіло може відчувати деяке обмеження і деякий дискомфорт, що є корисним для людини. :)

Однак.... я не розумію деяких моментів - коли постять так, що людина перестає бути працездатною. Якщо не їсти ні м'ясного, ні молочного, якщо навіть весь день нічого не їсти, але при тому виконувати не дуже важку фізичну роботу (відносно важкої фізичної - не пробувала), або не дуже важку інтелектуальну - то загалом працездатність є цілком прийнятною (так, абсолютно нормально не їсти весь день 6 січня і при тому бігати так, що нема часу навіть присісти). Однак мені напр. дуже строгий піст явно не дає зосередитися на важкій, складній розумовій роботі. Під дуже строгим постом маю на увазі обмеження в кількості їжі, бо щодо якості - можна загалом підібрати раціон. Просто не розумію, якщо організму не вистачає необхідних речовин (білки, мікроелементи тощо) і явно не можливо виконувати складну розумову роботу (не строчити тут дописи, а значно складнішу), яка тут мотивація робити постанови на строгіший піст....

Ага, важливий момент, - мінімальні правила посту УГКЦ такі, що їх запросто можна виконувати і з найскладнішою, і з найважчою роботою. Навіть також тим, хто має офіційне звільнення в УГКЦ, - майже завжди без шкоди для здоров'я - і дітям, і стареньким, і вагітним, і взагалі... :) Тут йде мова про добровільні постанови строгішого посту.

P.S. Я знаю, що піст - це не тільки їжа. Але в цьому пості :D (гра слів) я питаю про їжу.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Міра » 28 березня 2016, 10:22

Думаю, Мар"яна, дуже строгий піст -це подалі від світу) і явно не тоді, коли в тебе багато роботи. Він дає плоди тоді, коли ти можеш зосередитись на своїй душі, в монастирі, в пустині, у відпустці, накінець). Можна у вихідний день і молитись, а не тоді, коли ти вся в роботі і не маєш сили -кому це потрібно? це лицемірство..
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 28 березня 2016, 13:08

Міра писав:Думаю, Мар"яна, дуже строгий піст -це подалі від світу) і явно не тоді, коли в тебе багато роботи. Він дає плоди тоді, коли ти можеш зосередитись на своїй душі, в монастирі, в пустині, у відпустці, накінець). Можна у вихідний день і молитись, а не тоді, коли ти вся в роботі і не маєш сили -кому це потрібно? це лицемірство..

А Ви хочете сазати, що в монастирі, в пустині, в молитві - мало роботи? (молитва - теж робота) Отого не розумію.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Міра » 28 березня 2016, 15:21

Я мала на увазі той швидкий темп життя, який собі люди задають в теперішній час, коли навіть нема часу зупинитись і подумати про справді важливі речі.
Не говорю про тих, хто сам шукає такого життя, а про тих, хто змушений, щоб діти мали що їсти, щоб вижити.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 28 березня 2016, 15:33

Міра писав:Я мала на увазі той швидкий темп життя, який собі люди задають в теперішній час, коли навіть нема часу зупинитись і подумати про справді важливі речі.
Не говорю про тих, хто сам шукає такого життя, а про тих, хто змушений, щоб діти мали що їсти, щоб вижити.

Ну... щодо темпу, то напр. в св. дона Боско був дуже швидкий темп життя, настільки швидкий, що при каноніз. чи беатиф. процесі йому закинули, що "коли ж він молився?" (і так - теж дбав, щоб його діти мали що їсти, а їх було сотні), а постив за тодішніми строгими правилами, часто не встигав поїсти, їв після всіх... Але тут ще можна зрозуміти - то були такі часи, що багато людей взагалі жили впроголодь, звикли до найпростішої (=як правило, пісної) їжі.

Але я не про це. Кажу ж, що можу весь день бігати, поївши найпростішої їжі (або й взагалі не поївши), але коли йдеться про розумову роботу, яка вимагає повного зосередження... Зрештою, колись люди теж займалися розумовою роботою.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Міра » 28 березня 2016, 16:04

І я можу цілий день бігати, забувши поїсти..взагалі, на їжу не дуже звертаю увагу, для мене то не важливо. Але коли спробувала постити на хлібі і воді -оой, як то тяжко.. Не розумію, чому. Може то злий тут втручається зразу.. і стає так важко((
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Wolodymyr » 28 березня 2016, 16:09

Як мені оце недавно сказав отець на сповіді, коли я плакався, що не знаю як протягну піст, робити постанови не на весь піст, а на один день. Витримав, то добре бачиш що можеш собі постановити на наступний день. Якщо фізично відчуваєш, що то вже занадто, то роби собі легшу постанову.

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олег_373 » 02 квітня 2016, 00:45

а мені й по сьогоднішній день ні один не зміг пояснити чому-то вживання якраз м яса так шкодить духові...ну в чім суть ? з їсти рибу нормально-а от м ясо шкідливе для духа .

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 02 квітня 2016, 08:02

Олег_373 писав:а мені й по сьогоднішній день ні один не зміг пояснити чому-то вживання якраз м яса так шкодить духові...ну в чім суть ? з їсти рибу нормально-а от м ясо шкідливе для духа .

Ніяк. Якби то шкодило з духовної сторони, м'ясо було б заборонено в приципі (як в деяких релігіях напр.), а так - просто є піст на м'ясо.
Справа ні не в м'ясі, ні не в рибі, ні в солодощах, а в стриманості, умертвленні тіла через піст, яке, як доказали багато Святих, - корисне для душі.

Просто історично так склалося, що заборонено саме м'ясо. Якби правило посту встановлювали зараз, то в переліку "скоромних" були б зовсім інші продукти, запевняю Вас :)

От в православних піст і на рибу (точніше рибу дозволено в них лише кілька раз на піст/пісні дні), і часто - на олію, і навіть деколи на гарячу їжу, а Ви тут про м'ясо переживаєте....

А хто не розуміє сенсу посту, то є один прекрасний спосіб все зрозуміти - почати постити. Але не лише на м'ясо, а й як як мінімум ще й на молочні продукти (+ ті продукти, від яких важко відмовитися, хоч корисними не є - напр. солодощі, для когось - кава тощо). І якщо будете поєднувати з духовним постом (тобто, це не буде чисто дієта, а й молитва, покаяння, милостиня, відмова від непомірного сидження перед телевізором і т.д.), то зрозумієте сенс, це я вам гарантую. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення vitalko » 04 квітня 2016, 16:36

Олег_373 писав:а мені й по сьогоднішній день ні один не зміг пояснити чому-то вживання якраз м яса так шкодить духові...ну в чім суть ? з їсти рибу нормально-а от м ясо шкідливе для духа .


Десь читав(може і тут, а може і деінде) що м"ясо в давнину було дорожче за рибу. Тому замість нього купували рибу, а зекономлені гроші віддавали у вигляді милостині. Коли ж це все було систематизовано і встановлено як обов"язок - не знаю.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей