Що для нас означає піст?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 06 квітня 2016, 13:55

Очевидно, правило посту встановлювалося не зразу. І ясно, що для жителів Середземномор'я (піст в нашій традиції). А от що таке піст для сучасної людини - особисто я це переосмислюю щодня. Одна і та сама річ - відмова від неї є корисною або не потрібною, а залежить це від багатьох обставин... Мабуть, принаймні духовний піст (крім загального, приписаного на деякі продукти) мусить бути в кожного з нас (і для духовного - діти свідомого віку не виключення) і в кожного - індивідуальний, але, що важливо, - чітка постанова. Бо відмовлятися від "всього", від "багато чого", що заважає в стосунках з Богом і робить мене до чогось прив'язаним - добре, але це має бути також щось конкретне. І в різні періоди життя, при різних обов'язках, при різних прив'язаностях і залежностях - це щось інше. Найкраще - піст на якийсь конкретний гріх і конкретну прив'язаність (залежність).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олег_373 » 07 квітня 2016, 21:16

От доходжу до думки : де-би прочитати про історію заснування християнського посту. Як-то кажучи : що ? для чого ? і навіщо ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 07 квітня 2016, 21:27

Олег_373 писав:От доходжу до думки : де-би прочитати про історію заснування християнського посту. Як-то кажучи : що ? для чого ? і навіщо ?

http://old.dyvensvit.org/library/1149.html
Олег_373 писав: Як-то кажучи : що ? для чого ? і навіщо ?
Крім того, забийте у пошук http://bibliya.in.ua/ слово "піст", "постити", "постив" і це буде відповідь на питання "навіщо?"
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 07 квітня 2016, 21:57

До речі, давно хотіла виставити на форум:

Кан. 115
(кан. 882 ККСЦ)
§ 1. Покутна практика посту, покаяння та стриманості, метою якої є надолуження за вчинені гріхи та осягнення більшої досконалості задля особистого освячення, – це найдавніша традиція Української Греко-Католицької Церкви.

§ 2. Усі вірні зобов’язані постити в такі періоди церковного року:

Великий піст і Страсний тиждень; Петрівка – від понеділка після Неділі всіх святих до навечір’я празника Святих Верховних апостолів Петра і Павла (включно); Успенський піст, або Спасівка, – від свята Перенесення Чесного і Животворного Хреста та Макавейських мучеників, Саломеї, їх матері, і старця Елеазара, до навечір’я Успіння Пресвятої Богородиці (включно); Різдвяний піст, або Пилипівка, – від дня після свята Апостола Пилипа до навечір’я Різдва Христового:

1) у перший день Великого посту і Страсну п’ятницю – суворий піст, тобто слід утримуватися від вживання м’ясних і молочних продуктів
та яєць, а також страв, які містять ці продукти;

2) у перший тиждень Великого посту і впродовж усіх днів Страсного тижня потрібно утримуватися від споживання м’ясних продуктів і
страв;

3) у понеділок, середу та п’ятницю інших тижнів Великого посту слід утриматися від споживання м’ясних продуктів і страв; у вівторок та
четвер дозволено всі види їжі;

4) в інші пости церковного року вірні зобов’язані: у середу та п’ятницю утримуватися від споживання м’ясних продуктів і страв; у понеділок
вівторок та четвер дозволено всі види їжі.

§ 3. Усі вірні зобов’язані дотримуватися посту в такі дні: навечір’я Різдва Христового, навечір’я Богоявлення Господнього, Усікновення Чесної голови святого Івана Хрестителя, Всемірне Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста.

§ 4. У всі п’ятниці року, окрім випадків загальниць, храмового та дванадесятих свят, належить утримуватися від м’ясних продуктів і страв.

§ 5. У всі дні посту та періоди загальниць вірні зобов’язані утриматися від організації та участі в гучних забавах, весіллях, танцях, розвагах та інших подібних заходах.

§ 6. Стосовно звільнення від обов’язку посту потрібно дотримуватися таких положень:

1) загальницями в УГКЦ є періоди: від Різдва Христового до навечір’я Богоявлення; від неділі Митаря і фарисея до неділі Блудного сина; від Пасхи до Томиної неділі; від Зіслання Святого Духа до неділі Всіх святих;

2) немає посту в суботи, неділі та дні святкування Нового року (31.12–01.01) і Незалежності України (24.08);

3) від будь-якого обов’язку посту звільняються: діти до 14 років та особи, яким виповнилося 60 років; важкохворі; вагітні; матері після пологів
і ті, що годують груддю; ті, що подорожують (якщо час подорожі перевищує вісім годин); ті, що важко працюють; ті, що харчуються зі столу інших; убогі, котрі живуть з милостині;

4) в окремих випадках звільняти від обов’язку постити може місцевий ієрарх, заохочуючи в цьому разі вірних до здійснення діл побожності та милосердя.

§ 7. Поза межами території верховноархиєпископської Церкви стосовно цього слід дотримуватися місцевих звичаїв.


http://nweparchy.ca/wp-content/uploads/ ... %D0%A6.pdf
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Ira-arI » 10 квітня 2016, 15:18

Піст - час духовної віднови.
Піст - час для змін.
Для мене піст - це час, коли є можливість на крок ближче підійти до Христа. Час, коли молитви і читання Біблії стає більше. Час випробувань. Піст - можливість наповнитись Святим Духом.
Піст - можливість зазирнути у своє серце і зробити там "генеральне прибирання".
Для мене піст - можливість зупинитись і замислитись, скільки вдається мені зробити добра, а скільки було упадків. Постає питання: "Якому пану я служу..."

Бажаю усім форумчанам 40 днів посту пройти достойно!
Слава Ісусу Христу!
Deus caritas est.

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олег_373 » 12 квітня 2016, 08:13

ShMariam писав:
Олег_373 писав:От доходжу до думки : де-би прочитати про історію заснування християнського посту. Як-то кажучи : що ? для чого ? і навіщо ?

http://old.dyvensvit.org/library/1149.html
Олег_373 писав: Як-то кажучи : що ? для чого ? і навіщо ?
Крім того, забийте у пошук http://bibliya.in.ua/ слово "піст", "постити", "постив" і це буде відповідь на питання "навіщо?"

Сестро-маю на увазі якусь мудру і товсту книжку-де буде кимось все пояснено : починаючи від відмови від м яса -до глибоких духовних теологічних міркувань у дусі Євангелія. Стаття в неті хороша-але на жаль підходить хіба що для "річників" ,або тих що не люблять "глибоко копати".Бог не для того дав мені допитливий розум -потім може запитати як я тим "талантом" розпоряджався.

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олег_373 » 12 квітня 2016, 08:15

Ira-arI писав:Піст - час духовної віднови.
Піст - час для змін.
Для мене піст - це час, коли є можливість на крок ближче підійти до Христа. Час, коли молитви і читання Біблії стає більше. Час випробувань. Піст - можливість наповнитись Святим Духом.
Піст - можливість зазирнути у своє серце і зробити там "генеральне прибирання".
Для мене піст - можливість зупинитись і замислитись, скільки вдається мені зробити добра, а скільки було упадків. Постає питання: "Якому пану я служу..."

Бажаю усім форумчанам 40 днів посту пройти достойно!
Слава Ісусу Христу!

Тобто для вас піст-це зосередження на собі получається ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 12 квітня 2016, 09:49

Хто-зна, може грубі книжки є десь... Перш ніж аналізувати "грубу" книжку, треба проаналізувати маленьку. Більше того, часто саме аналіз цитат і згадок про піст в Біблії, статтей (можна пошукати і серйозніші), монографій (доведеться проштудіювати твори Святих Отців) - це і є наукове дослідження (для тих, хто має допитливий розум :wink: ). Більше того, для справжнього дослідника навіть не допустимо тупо скористатися однією (навіть грубою, серйозною) книжкою - вимагається аналіз цілого пласту інформації.

Але якщо ми говоримо про духовне життя, то тут, на жаль, нічого не можливо пізнати (і що таке піст в т.ч.) суто теоретично - лише на практиці. Тож запрошую до такого експерименту - спробуйте постити фізично і духовно (не за мінімальними вимогами посту, звісно), тоді й може Бог Вам це відкриє. Бо само по собі - ні піст, ні молитва не мають користі, якщо Дух Святий не діє в людині.
Тільки теорія+практика, інакше це ніби комп'ютер вивчати по книжці, без комп'ютера.
І ще один нюанс духовного життя: якщо важко - є духовний поступ.

Тобто для вас піст-це зосередження на собі получається ?

Так Блаженніший Любомир казав, що піст - це "зустріч зі самим собою".
Особисто для мене - це спосіб побачити свої немочі, спосіб приборкати свої бажання (банально - не з'їсти цукерку, коли хочеться), просто спосіб повернути панування над собою - таке, як було колись в Раю. Хоч частково мусимо навчитися володіти собою навіть в ситуаціях, де нема вибору між добром і злом, - це і є піст.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олег_373 » 14 квітня 2016, 21:18

ShMariam писав:Хто-зна, може грубі книжки є десь... Перш ніж аналізувати "грубу" книжку, треба проаналізувати маленьку. Більше того, часто саме аналіз цитат і згадок про піст в Біблії, статтей (можна пошукати і серйозніші), монографій (доведеться проштудіювати твори Святих Отців) - це і є наукове дослідження (для тих, хто має допитливий розум :wink: ). Більше того, для справжнього дослідника навіть не допустимо тупо скористатися однією (навіть грубою, серйозною) книжкою - вимагається аналіз цілого пласту інформації.

Але якщо ми говоримо про духовне життя, то тут, на жаль, нічого не можливо пізнати (і що таке піст в т.ч.) суто теоретично - лише на практиці. Тож запрошую до такого експерименту - спробуйте постити фізично і духовно (не за мінімальними вимогами посту, звісно), тоді й може Бог Вам це відкриє. Бо само по собі - ні піст, ні молитва не мають користі, якщо Дух Святий не діє в людині.
Тільки теорія+практика, інакше це ніби комп'ютер вивчати по книжці, без комп'ютера.
І ще один нюанс духовного життя: якщо важко - є духовний поступ.

Тобто для вас піст-це зосередження на собі получається ?

Так Блаженніший Любомир казав, що піст - це "зустріч зі самим собою".
Особисто для мене - це спосіб побачити свої немочі, спосіб приборкати свої бажання (банально - не з'їсти цукерку, коли хочеться), просто спосіб повернути панування над собою - таке, як було колись в Раю. Хоч частково мусимо навчитися володіти собою навіть в ситуаціях, де нема вибору між добром і злом, - це і є піст.

Сестро-те шо ви тут модератор не має означати ,що маєте давати якісь духовні чи інші поради. Тим більше ,коли замість "грубої" книжки пропонуєте "тонку". Оце ви напевно таких і начитались...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 14 квітня 2016, 22:50

Ви написали сюди, що хочете дізнатися більше про піст. Я відповіла суто з досвіду власних наукових досліджень, в якому напрямку рухатися. Ми тут всі просимо духовних порад і даємо поради один одному, не лише модератори (до речі, порада була суто для того, щоб провести науковий експеримент). Якщо Ви прийшли за чимось іншим - перепрошую. Тобто, я помилилася - виявляється, Ви хочете вивчити питання тільки теоретично :) .

До речі, Вчитель Церкви св. Тереза з Лізьє (та сама, що померла у 24 роки) пише у своїй автобіографії, що їй важко даються богословські твори (не в сенсі - інтелектуально, а що їй важко було сприймати це як духовну поживу), тому вона надає перевагу читанню Біблії. Я читала її коментарі до біблійних текстів. Без богословської освіти типу богословських академій чи семінарій, вона з власного досвіду пише просто надзвичайно O:-) - таке глибоке розуміння текстів. До речі, вона безперервно строго постила від 15-ти років.

І до чого я веду - чого я про піст начиталася, так це Біблії... Там про піст є достатньо... Навіть в книзі Буття, Юдити, Естер... Коли Дух Святий просвітить, то в контексті Біблії сенс посту зрозуміти можна. Ну а щодо історії посту (як змінювалося правило посту) - то вже нічим допомогти не можу. :(

Каталог статтей: http://www.pravoslavie.ru/34088.html
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 15 квітня 2016, 05:16

Олег_373 писав:Сестро-те шо ви тут модератор не має означати ,що маєте давати якісь духовні чи інші поради. Тим більше ,коли замість "грубої" книжки пропонуєте "тонку". Оце ви напевно таких і начитались...

у мене склалось враження, що пан Олег постійно сварить пані Мар`яну. :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Ira-arI » 22 квітня 2016, 14:02

Олег_373 писав:
Ira-arI писав:Піст - час духовної віднови.
Піст - час для змін.
Для мене піст - це час, коли є можливість на крок ближче підійти до Христа. Час, коли молитви і читання Біблії стає більше. Час випробувань. Піст - можливість наповнитись Святим Духом.
Піст - можливість зазирнути у своє серце і зробити там "генеральне прибирання".
Для мене піст - можливість зупинитись і замислитись, скільки вдається мені зробити добра, а скільки було упадків. Постає питання: "Якому пану я служу..."

Бажаю усім форумчанам 40 днів посту пройти достойно!
Слава Ісусу Христу!

Тобто для вас піст-це зосередження на собі получається ?

Можу сказати, що так, але не тільки :)
На час посту Церква заохочує нас до роздумів над Страстями Христовими. По середах і п'ятницях у храмах проводиться Хресна дорога. Якщо ми вслухаємося у зміст і роздумуємо над ним, то хіба це не змінює нас. Кожна станція наповнена глибокими роздумами і науками, кожна дійова особа, як приклад для порівняння. Чи не я тією людиною, яка кричить "розіпни", коли скоюю гріх. Чи завжди я готова, як Вероніка, допомогти потребуючому... Чи є я гідна того, що Христос віддав за мене своє життя... Хіба ці роздуми не спонукають "до зосередження на собі" . Особиста для мене Хресна дорога не проходить безслідно, думаю, як і для багатьох.
Також піст - це роздуми над життям Ісуса Христа.
...це лише частина моїх роздумів... :)
Deus caritas est.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 05 травня 2016, 13:30

Чи то тільки в мене таке відчуття: скінчився піст - і ніби щось втрачаю?.. :(
Під час посту людина контролює себе, своє тіло (в їжі), а зараз таке розслаблення пішло, що легше і піддатися на гріх (лінощів, з якого починаються інші гріхи)... Але так - і навіть зараз треба бути стриманим. З другого боку - пасхальна радість охороняє від гріха. :)
Десь-то недавно прочитала, що не лише піст, а й Пасхальний період - особливий час, щоб бути ближче до Бога :Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Ira-arI » 12 червня 2016, 16:03

ShMariam писав:Чи то тільки в мене таке відчуття: скінчився піст - і ніби щось втрачаю?.. :(


Христос воскрес із мертвих,
смертю смерть подолав
і тим, що у гробах, життя дарував.

А в мене відчуття, ніби я отримала найкращий в світі подарунок.
Deus caritas est.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 12 червня 2016, 16:16

Ira-arI писав:
ShMariam писав:Чи то тільки в мене таке відчуття: скінчився піст - і ніби щось втрачаю?.. :(


Христос воскрес із мертвих,
смертю смерть подолав
і тим, що у гробах, життя дарував.

А в мене відчуття, ніби я отримала найкращий в світі подарунок.

Тут скоріше проблема у традиції нашого народу перетворювати кожне свято у "свято шлунка". Та й це не проблема, хіба коли без міри...
Але так (про подарунок) :Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Ira-arI » 17 червня 2016, 00:10

ShMariam писав:Тут скоріше проблема у традиції нашого народу перетворювати кожне свято у "свято шлунка". Та й це не проблема, хіба коли без міри...
Але так (про подарунок) :Rose:


Мені пригадався вислів: «Все - отрута, все - ліки; те й інше визначає доза »- принцип Парацельса.
Deus caritas est.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 28 червня 2016, 20:52

То як вам зараз піст? :wink:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Michail » 28 червня 2016, 22:17

Петрівка?

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Michail » 28 червня 2016, 22:27

На Всеправославному соборі (якось не можу його назвати Вселенським, бо 9 Вселенський, на мою думку, буде лише тоді, кол Католицька і Православна Церкив обєднаються. Ну це моя думка), прийняли правило що до Причастя можна йти без триденного посту. Цим приписом стали ближчі до нас.

"Нам четко сказали, что причащаться можно без трехдневного поста. " http://www.ukrinform.ru/rubric-lastnews ... utina.html

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 28 червня 2016, 22:59

Michail писав:Петрівка?

Так. Як переживаєте?

Michail писав:На Всеправославному соборі (якось не можу його назвати Вселенським, бо 9 Вселенський, на мою думку, буде лише тоді, кол Католицька і Православна Церкив обєднаються. Ну це моя думка), прийняли правило що до Причастя можна йти без триденного посту. Цим приписом стали ближчі до нас.

"Нам четко сказали, что причащаться можно без трехдневного поста. " http://www.ukrinform.ru/rubric-lastnews ... utina.html

Рада за них. А то десь читаю в якомусь форумі: "як пояснити дитині, що вона причащається, а батьки - не завжди?" (бо така підготовка щотижня, разом з тридневним постом, для багатьох практикуючих православних занадто обтяжлива)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Ira-arI » 01 липня 2016, 16:58

ShMariam писав:То як вам зараз піст? :wink:

Складно(((
Складно дотримуватися посту, коли у сім'ї постиш ти єдиний.
Deus caritas est.

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Borrgdan » 03 липня 2016, 08:46

Якщо хтось хоче постом вилікувати хвороби тіла, то краще звернутись до лікаря, а якщо душі- то він фантазер. А якщо хтось хоче узнати, як кусок м'яса діє на тіло і душу, то його цікавить магія. Я би дуже не радив "бавитись у піст" самому і радити це іншим. Страждати заради страждання- це безумство і проти Божественного порядку.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ShMariam » 03 липня 2016, 11:31

Borrgdan писав:Якщо хтось хоче постом вилікувати хвороби тіла, то краще звернутись до лікаря, а якщо душі- то він фантазер. А якщо хтось хоче узнати, як кусок м'яса діє на тіло і душу, то його цікавить магія. Я би дуже не радив "бавитись у піст" самому і радити це іншим. Страждати заради страждання- це безумство і проти Божественного порядку.

Якщо Ви не знаєте, що таке хвороба душі, то не варто сміятися з ліків. :wink: Ні, я серйозно. Звичайно, страждання ради страждання не має ніякого сенсу (див. http://www.credo-ua.org/2016/06/160474 ), але піст з найдавніших часів було тим, що "подобаєтся Богові" (див. http://bibliya.in.ua/index.php/site/pos ... 1%81%D1%82 http://bibliya.in.ua/index.php/site/pos ... 1%82%D0%B8 ). Зрештою, це засвідчили Святі (див. їх біографії: жоден з них не нехтував постом, в тій чи іншій мірі постили чи намагалися постити - я у свій час перечила весь чотирьохтомник, але не вірите - перевірте).

Чому піст важливий? Звісно, справа не у м'ясі, і не у їжі. Однак мінімальні вимоги посту (ті, порушення яких точно буде гріхом) стосуються саме їжі і встановлені для мінімальної дисципліни в цьому питанні. І справа не лише в тому, що будь-який (негріховний) спосіб послужити Богові є милий для Бога ("Хто їсть, ради Господа їсть, бо дякує Богові. І хто не їсть, ради Господа не їсть, бо дякує Богові" - Рим. 14), а в тому, що піст є одним зі способів наблизитися до Бога через самозречення (звісно, не єдиний спосіб самозречення).
Так, мені стає гм... незручно і неприємно відмовляти собі в тому, що я "вже" хочу. Але якщо не отримую якогось, хай і невеличкого задоволення хай від їжі (яке мені назагал не дуже то й потрібне), якось підсвідомо починаю шукаю задоволення в інших речах. Хоча... саме християнство - це навіть не про задоволення, строго кажучи (і не закидуйте мене тапками, що розкриваю карти).Бо лише зрікаючись власного егоїзму через відмову собі у чомусь не конче важливому, можна насправді навчитися любити: Бога та інших. Інакше ніяк, на жаль. Це тисячі років досвіду.
До речі, про ще один зі способів умертвлення свого егоїзму - це використання природних методів розпізнавання плідності (була гарна стаття на Кредо з провокуючою назвою "Я не навиджу природні методи розпізнавання плідності"). Але тут це офтоп.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2016, 11:39

Borrgdan писав:Якщо хтось хоче постом вилікувати хвороби тіла, то краще звернутись до лікаря, а якщо душі- то він фантазер. А якщо хтось хоче узнати, як кусок м'яса діє на тіло і душу, то його цікавить магія. Я би дуже не радив "бавитись у піст" самому і радити це іншим. Страждати заради страждання- це безумство і проти Божественного порядку.

а... Ісус коли постив перед тим, як об`явити себе людям, на Вашу думку бавився в магію?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей