Що для нас означає піст?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 05 березня 2009, 22:55

Igor писав:Чи додаткове обмеження себе(музика, ТБ, відео, і ін.) сприяє нашому духовному зростанню і яким чином якщо так?


Все дуже просто: якщо я по дорозі на роботу не слухаю музику, то можна і помолитись, а замість телевізора - почитати релігійну книжку.
А добровільне обмеження тренує самоконтроль і силу волі.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 06 березня 2009, 09:47

Олюнька писав:Все дуже просто: якщо я по дорозі на роботу не слухаю музику, то можна і помолитись, а замість телевізора - почитати релігійну книжку.
А добровільне обмеження тренує самоконтроль і силу волі.


Молитися можна і під музику, тим більше що по дорозі на роботу і так шумів вистачає. А замість телевізора можна не тільки в піст книгу почитати.
А добровільне самообмеження потрібне тільки під час посту?
А якщо рідше дихати, то тоже добре чи ні?

Пропоную поставити питання глибше: Чи потрібна відмова від щоденних речей і обмеження себе в діях які жодним чином не повязані з духовністю? і чи потрібно тільки в піст думати про духовне?

Це мені нагадує як слова стосовно того, що жінку треба частіше поважати ніж тільки на 8 березня і день матері. :Rose:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 06 березня 2009, 15:20

Звичайно, не лише в піст. Піст (в ширшому розумінні цього слова) - відмова від того, що є приємне (але не обов'язкове, палку не перегинайте, дихати треба), коли тренерується воля. Але піст - це спеціальний час, своєрідна атмосфера, коли людина має ставати досконалішою. Після кожного посту маємо стати трошки святішими.

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 06 березня 2009, 19:10

Nasampered, xo4y zazna4utu, wo v knuzi "Piznau sviu obrjad" puwe, wo do posty nikolu ne bylo stavlenux modeleu.Luwe po monasturjax , zgaidno paterukiv, bylu ystavlni modeli provagwennja posty.A tak y vuwe zgadaniu knuzi zazna4eno, wo pist to e sprava "po sovisti".
Inwe, Teodor Stydut :
po4annja 46-e "...pist...pid 4as jakogo kownuu podvuwnuk podvuzaet'sja i trydut'sja zadlja spasinnja svoei dywi, za svoim vuborom i bawannjam."
Y cemy pov4ani takow garno puwe avtor pro perestorogy dlja tux, xto "zabavljaet'sja, lymut'sja ta bez4unstvye"
"Pusannja govorut', wo sercja tux, xto bez4untvye, napovnjuet'sja dyxom bisivs'kum, a serce togo,xto smurenno spivae,- napovnjuet'sja Svjatum Dyxom"
47-e "pist... dni roky ypodibnjujutja do tuxogo prustanovuwa, kydu stikajut'sja i znaxodjat' dyxovny tuwy - ne til'ku inoku, ale i murjanu.."
"pist - ce onovlennja dywi...naskil'ku tilo znemage i v'jane vid podvugiv posty, nastil'k dywa onovljuet'ja z dnja na den' i robut'sja prekrasnoju, jaky dav nam Bog vid po4atky...Razom iz derwluvastju v iwi zderwyumo sebe vid ysjakogo dywevnoho i tilesnogo grixa..."
48-e "nawi lucja zminulusja, stalu blidi, ale sjajut' blagodattju zderwluvosti..Bo ci dvoe dywa i plot', zgidno svoei prurodu borjut'sja odna protu odnoi, i kolu odna micnie, dryga stae slabwoju.Otow, radiumo brattja , wo mu karawy storony, tobto dywy, zrobulu micniwoju."
Otow, "pruumimo w ceu dar posty 4esno i radisno; ne zasmy4yumosja trydnowamu i oslablenjam nawogo tila, a radiumo zdorov'jam i spasinnjam nawoi dywi.Provedemo ci svjati dni v lahignosti sercja, nezlobluvosti, neosydno, bez gnivy, ale il'we v muri, ljubovi odun do odnoho, v lahiosti i blahopokirluvosti, spovneni mulosti i dobrux plodiv."
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 07 березня 2009, 13:21

ShMariam писав:Звичайно, не лише в піст. Піст (в ширшому розумінні цього слова) - відмова від того, що є приємне (але не обов'язкове, палку не перегинайте, дихати треба), коли тренерується воля.

Мені приємно за квітами доглядати, на час посту я повинен від цього відмовитись?

ShMariam писав:Але піст - це спеціальний час, своєрідна атмосфера, коли людина має ставати досконалішою. Після кожного посту маємо стати трошки святішими.


Та я власне і хочу визначити для чого на час посту відмовлятися від речей, які нічого поганого для духовності людини не мають. І чому певні речі(ставати святішими і досконалішими) можна робити тільки під час посту?

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 07 березня 2009, 19:10

В мене таке враження, що Igor спеціально ставить такі питання. От тіки не можу збагнути з якою метою...
А поділіться, Ігоре, пліз, Вашим розумінням посту. Дуже було б цікаво почитати, а то Ви тіки розпитуєте як, чому, для чого і т.д.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 07 березня 2009, 21:38

Tornado писав:В мене таке враження, що Igor спеціально ставить такі питання. От тіки не можу збагнути з якою метою...

А щоб знати.
Але на так: бо так треба.
А аргументовано довести.

Tornado писав:А поділіться, Ігоре, пліз, Вашим розумінням посту. Дуже було б цікаво почитати, а то Ви тіки розпитуєте як, чому, для чого і т.д.


Піст застосовувався Христом для очищення і підготовки до виконання місії (Памятаєте 40 днів посту в пустелі без їжі). Але це не був калентарний піст, а по потребі. Він відчував потребу це зробити, і зробив.

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 08 березня 2009, 21:26

Igor написав
***Піст застосовувався Христом для очищення і підготовки до виконання місії (Памятаєте 40 днів посту в пустелі без їжі). Але це не був калентарний піст, а по потребі. Він відчував потребу це зробити, і зробив.***

Дуже правильно зауважив. В житті кожного християнина є свої особисті пости (принаймі можуть бути). А є спільні пости, встановлені Церквою для досягнення спільної мети.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 10 березня 2009, 17:19

Мені приємно за квітами доглядати, на час посту я повинен від цього відмовитись?

Знову перегинаєте палку.

Та я власне і хочу визначити для чого на час посту відмовлятися від речей, які нічого поганого для духовності людини не мають.

Свята Тереза від Дитятка Ісус казала, що шлях до святості полягає у відмові від природних бажань
В той день, коли я стримаюся від того, щоб подивитися улюблені дитективи, мені легше стримуватися від гріхів. Крім того, що тренерую волю, то ще й приношу тим маленьку жертву Богові.
Казав якийсь Святий, що головне під час посту - не їсти один одного :) Але це не означає, що треба в п'ятницю їсти м'ясо: Що ви зав'яжите на землі, те буде зав'язано на Небі...
І чому певні речі(ставати святішими і досконалішими) можна робити тільки під час посту?

Хто таке сказав, що тільки під час посту? А як хочите, то постіть на Великдень :D :D :D :D :D :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 06 січня 2010, 09:48

Цікаво, звідки взялася традиція істи на свят-вечір пампушки, з від православних (http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1436)
чи просто від людського незнання? Начебто всі знають, що сьогодні весь день строгий піст і...
http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1436
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 06 січня 2010, 10:26

Цікаво, звідки взялася традиція істи на свят-вечір пампушки


Хм... та вони ніби і не з м"ясом готуються :)
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 06 січня 2010, 22:27

ShMariam писав:Цікаво, звідки взялася традиція істи на свят-вечір пампушки, з від православних (http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1436)
чи просто від людського незнання? Начебто всі знають, що сьогодні весь день строгий піст і...
http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1436


До речі, піст то строгий, але молочні страви на вечерю є дозволені згідно з місцевими традиціями.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 09 січня 2010, 19:07

А мені священик казав, що молочні страви не дозволені до 24.00. Тож в мене доба починається (і кінчається) опівночі - так зручніше.

Я думаю, що треба починати постити 5-ого ввечері, щоб 6-ого можна було їсти молочні страви. Тоді і всю роботу треба встигнути поробити до вечері.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Піст.

Повідомлення ShMariam » 11 січня 2010, 16:53

Мені важливо знати, чи справді існує дозвіл на молочні страви на святий вечір і щедрий вечір, а якщо ні, то чи буде тяжкий гріх за недотримання посту?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Піст.

Повідомлення ShMariam » 18 січня 2010, 13:50

--------
Востаннє редагувалось 24 січня 2010, 08:43 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re:

Повідомлення о.Олег » 18 січня 2010, 15:11

Христос Раждається!
ShMariam писав: А як хочите, то постіть на Великдень :D :D :D :D :D :D

а хіба можна допускати, щоб мої власні хотіння переважили радість Воскресіння? Ні - радіти у Великдень можна і тихо, але це, мабуть, не піст...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Піст.

Повідомлення ShMariam » 22 січня 2010, 15:16

Славімо Його!

Щодо Великодня - це був жарт. Звісно, ніхто не додумається постити на Великдень... Бо на все свій час
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Піст.

Повідомлення o.Mykil » 10 лютого 2010, 10:17

Далі продовження дубльованої теми тут viewtopic.php?f=18&t=1147
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 16 лютого 2010, 16:11

Слава Ісусу Христу!
Почався Великий Піст. Не важко було отак - відразу після колядок? :oops:
Що міняється у Вашому дні в час Посту?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ксюша
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 16 лютого 2010, 11:44
Звідки: Львівська область

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення ксюша » 16 лютого 2010, 16:47

думаю,що кожен повинен постити як може,головне щоб це було миле Господу,має бути більше духовної їжі-молитви,Божого Слова.Треба очищати душу від різного "сміття"
Світ живе так,ніби вічність не існує

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олюнька » 16 лютого 2010, 16:53

Поклала свій плеєр на поличку :D + ще деякі особисті постанови
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
donatanvova
дописувач
дописувач
Повідомлень: 140
З нами з: 10 грудня 2009, 21:55
Звідки: Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення donatanvova » 16 лютого 2010, 16:57

о.Олег писав:Слава Ісусу Христу!
Почався Великий Піст. Не важко було отак - відразу після колядок? :oops:
Що міняється у Вашому дні в час Посту?

Слава навіки Богу! Трохи важкувато але що забагато то нездорово.
Час посту для мене це час внутрішнього оновлення (очищення) і перегляду своєго життя,всіх плюсів і мінусів,
які є в кожної людини,час молитви і літургійного життя . :Rose:
Володимир

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 16 лютого 2010, 17:04

Олюнька писав:Поклала свій плеєр на поличку :D + ще деякі особисті постанови

в мене грішного не дуже є проблема з слуханням музики чи переглядом кінофільмів, а от в Інтернет зазвичай на Піст переставав заглядати. Сього року не вийде :)
Найменша, як виглядає - проблема з постом від м`яса: його могло б і не бути в світі і напевно не зауважив б. А от кава - люблю, тому відмовляюся у часі Посту.
На Піст часто чуються питання про те, що не можна їсти :( і постійно пригадую слова Святого Серафима Саровського: "Людей не еште, радосте моя" - намагаюся, але не дуже виходить...
Ну і молитися - прекрасні і глибокі молитви дає нам у Піст Традиція: рекомендую всім :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олюнька » 16 лютого 2010, 17:17

о.Олег писав: А от кава - люблю, тому відмовляюся у часі Посту.

Я б теж не проти відмовитись, але в мене тиск впаде до нуля. :oops:

о.Олег писав:На Піст часто чуються питання про те, що не можна їсти :( і постійно пригадую слова Святого Серафима Саровського: "Людей не еште, радосте моя" - намагаюся, але не дуже виходить...
Ну і молитися - прекрасні і глибокі молитви дає нам у Піст Традиція: рекомендую всім :Rose:

Точно. Молишся молитву св. Єфрема і розумієш, що це те, чого тобі і тім життю найбільше не вистарчає
Роздуми на час посту про молитву із поклонами :good:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Міша » 19 лютого 2010, 14:50

Головне в пості не те що "входить" в рот (мається на увазі - їжа), а те що з нього "виходить" - молитва, навчання незнаючого, прослава...
"Коли хто хоче йти за Мною, нехай відречеться себе та візьме свій хрест і за Мною йде". - Під час Великого Посту потрібно відріктися всіх зайвих привичкок чи спарав, і потрібно просити прощення за те, що за наші гріхи Ісус висить на хресті. :(
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Just_me » 25 лютого 2010, 11:16

Хотіла поділитися з вами цікавим фактом про піст. Моя мама завжди говорила, що людина, котра строго дотримується посту, матиме щасливе подружнє життя. Вона підкріпила це кількома прикладами: Моя бабуся, будучи в повоєнні роки як в народі кажуть, "на виданні", постійно постила й молилася, щоби Господь послав їй доброго чоловіка, адже на той період дуже важко було знайти собі пару в селі, так як хлопці переважно загинули на війні. Моя мама також в молодості постила, і мушу сказати, що мій батько, попри всі недоліки, які притаманні кожній людині, дуже хороший батько, вірний чоловік і побожна людина. Тож сила посту проявляється не лише в духовному вдосконаленні людини, але й впливає на нашу долю. :roll:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

nata_p
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 24 січня 2010, 22:53

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення nata_p » 25 лютого 2010, 23:44

[quote="Міша"]Головне в пості не те що "входить" в рот (мається на увазі - їжа), а те що з нього "виходить" - молитва, навчання незнаючого, прослава...
А ще лайка, образи, осуд - щоб не "виходили"

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Міша » 26 лютого 2010, 15:41

nata_p писав:А ще лайка, образи, осуд - щоб не "виходили"

Ось ось, я те і кажу. Треба думати перед тим як щось говорити, і "тримати свої нерви" в кишені :evil:
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення Олюнька » 01 червня 2010, 15:35

І знову піст. O:-) Довгенький цього року, майже як Великий.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що для нас означає піст?

Повідомлення о.Олег » 01 червня 2010, 15:37

Олюнька писав:І знову піст. O:-) Довгенький цього року, майже як Великий.

точно. Але піст - це добре :good:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей