Утилізація посвячених речей

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 28 грудня 2009, 09:14

А зображення хреста в газетах (реклама ритуальних послуг) варто спалювати чи як?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 28 грудня 2009, 17:14

ShMariam писав:А зображення хреста в газетах (реклама ритуальних послуг) варто спалювати чи як?

якщо зауважили - думаю так. Не варта, напевно, шукати, чи є таке зображення. Просто цікаво: чи задумуємося ми над тим, що Ікона в Храмі нічим не інша від надрукованої в газеті? Чи інша??
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 29 грудня 2009, 23:20

Добре. А якщо мені до рук потрапляє, наприклад Вартова башта, і я маю намір її знищити. :wink: То можливо те зображення Ісуса в їх журналі всетаки відрізняється від того що в храмі? Напевно метою використання: не для молитви, а для маніпуляції.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 29 грудня 2009, 23:42

Літературу свідків не брав, аж поки не побачив яким методом брат молодший бориться з цим розповсюдження. Він завжди брав якнайбільше л-ри, а потім робив з нею справу, щоб до інших не доходила.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 29 грудня 2009, 23:45

Tornado писав:Літературу свідків не брав, аж поки не побачив яким методом брат молодший бориться з цим розповсюдження. Він завжди брав якнайбільше л-ри, а потім робив з нею справу, щоб до інших не доходила.


і я так вмію :D
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 29 грудня 2009, 23:52

Це дієвий спосіб і надійний хи-хи.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 30 грудня 2009, 09:29

Олюнька писав:Добре. А якщо мені до рук потрапляє, наприклад Вартова башта, і я маю намір її знищити. :wink: То можливо те зображення Ісуса в їх журналі всетаки відрізняється від того що в храмі? Напевно метою використання: не для молитви, а для маніпуляції.

судячи з того, що панове вчать про Христа - це і не Христос зовсім. Тезка лише. Один із ряду пропонованих сьогодні юдоєвангеліями/давінчікодами/мормонами/канигіними-шиловими/булгаковими тощо. Палю лише з огляду на повагу до людей, що хоч і помиляються, Сотворені на Образ Божий. Стосовно ж Бога - жодного відношення до Ісуса Христа Бога нашого ці зображення не мають.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

не лише на гривні

Повідомлення о.Олег » 23 серпня 2010, 07:56

це чийсь блюзнірський жарт чи таке дійсно існує?
Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Святий на гривні

Повідомлення прочанка » 23 серпня 2010, 09:33

В Люрді святу Бернедетту,Ґроту і Діву Марію забражають на горнятках, запальничках й інших "дрібничках". Коли вперше побачила - дуже мене то покоробило.
Як казав отець Піо:"ХРиста продали, а мене купують".
Люди заради бізнесу готові на різні витівки-витрибеньки. Сумно...
Я старий церковний календар тримала. Відірву прожитий місяць, а викинути -рука не піднімалась...Потім себе переконала, що це не ікона
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Святий на гривні

Повідомлення ShMariam » 23 серпня 2010, 22:15

прочанка писав:Я старий церковний календар тримала. Відірву прожитий місяць, а викинути -рука не піднімалась...Потім себе переконала, що це не ікона


Я такі листочки складаю, а потім спалюю разом зі свяченим зіллям. Саме зілля погано горить, а з папером - моментально. От сьогодні якраз і палила :)
Бо якось воно не дуже в смітнику між нечистотами...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святий на гривні

Повідомлення о.Олег » 23 серпня 2010, 22:34

ShMariam писав:
прочанка писав:Я старий церковний календар тримала. Відірву прожитий місяць, а викинути -рука не піднімалась...Потім себе переконала, що це не ікона


Я такі листочки складаю, а потім спалюю разом зі свяченим зіллям. Саме зілля погано горить, а з папером - моментально. От сьогодні якраз і палила :)
Бо якось воно не дуже в смітнику між нечистотами...

подібно робимо і ми :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Утилізація

Повідомлення євдоким » 05 вересня 2010, 21:44

"Газети і листівки, календарі це макулатура."
Так і не так. Бо можна створити міні-бібліотеку на парафії чи навіть у деканаті! Адже це також історія!
Востаннє редагувалось 31 травня 2012, 14:51 користувачем євдоким, всього редагувалось 1 раз.

ВікторЕреміта
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 05 липня 2011, 21:29

Чи все на чому зображене лице Христа не утилізується?

Повідомлення ВікторЕреміта » 09 серпня 2011, 20:53

Слава Ісусу Христу!

У мене в житті іноді виникають рутинні ситуації в яких часто незрозуміло яке прийняте рішення буде виявленням християнина. Наприклад сьогодні те саме:у мене є молитовник(зелений називається "Ісусе Я уповаю на тебе"!) Через те, що я його постійно ношу з собою і в певній мірі на жаль через мою неохайніть у транспортації з нього потрохи, але стабільно відривалася плівка яка виконувала роль захисту від зношення самого молитовника(як фолдер для паперу). В результаті я вирішив зняти уже майже повністю знівечену плівку з молитовника. Через те, що плівка прилягала дуже щільно на плівці залишився відбиток обличчя Христа. І от у мене виникло питання вибору, що ж робити. Мій вибір був таким: не викидати в смітник,щоб в смітнику не було образу Христа, але з молитвою вийшов на балкон і спалив ту плівку.

Я розумію, що ситуація і саме питання може видатись смішними і певно дещо фарисейським, бо стосується безпомилквості в обряді, що іноді відхиляє від головного-християнських діл, однак мені видається це досить важливе питання, бо наприклад можуть Вам роздавати на вулиці запрошення на прощу до Люрду з ликом Богородиці. Мені здається,що неможливо збергіти всі листівки і все все інше(звичайно мова не про Біблію чи молитовники чи твори Святих отців тощо).Але можливо я помиляюсь... :(

Прошу відповісти священників УГКЦ.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи все на чому зображене лице Христа не утилізується?

Повідомлення ShMariam » 09 серпня 2011, 20:57

Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи все на чому зображене лице Христа не утилізується?

Повідомлення о.Олег » 09 серпня 2011, 21:01

ВікторЕреміта писав:Слава Ісусу Христу!

У мене в житті іноді виникають рутинні ситуації в яких часто незрозуміло яке прийняте рішення буде виявленням християнина. Наприклад сьогодні те саме:у мене є молитовник(зелений називається "Ісусе Я уповаю на тебе"!) Через те, що я його постійно ношу з собою і в певній мірі на жаль через мою неохайніть у транспортації з нього потрохи, але стабільно відривалася плівка яка виконувала роль захисту від зношення самого молитовника(як фолдер для паперу). В результаті я вирішив зняти уже майже повністю знівечену плівку з молитовника. Через те, що плівка прилягала дуже щільно на плівці залишився відбиток обличчя Христа. І от у мене виникло питання вибору, що ж робити. Мій вибір був таким: не викидати в смітник,щоб в смітнику не було образу Христа, але з молитвою вийшов на балкон і спалив ту плівку.

Я розумію, що ситуація і саме питання може видатись смішними і певно дещо фарисейським, бо стосується безпомилквості в обряді, що іноді відхиляє від головного-християнських діл, однак мені видається це досить важливе питання, бо наприклад можуть Вам роздавати на вулиці запрошення на прощу до Люрду з ликом Богородиці. Мені здається,що неможливо збергіти всі листівки і все все інше(звичайно мова не про Біблію чи молитовники чи твори Святих отців тощо).Але можливо я помиляюсь... :(

Прошу відповісти священників УГКЦ.

та Ви старайтесь зробити все від Вас залежне, щоб святі речі/зображення зберігались неушкодженими і, якщо їх забагато - віднесіть до Храму (священик зможе віддати комусь потребуючому або скаже, що з цим зробити), якщо ж щось вже зіпсувалося, спаліть і\або закопайте
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ВікторЕреміта
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 05 липня 2011, 21:29

Re: Чи все на чому зображене лице Христа не утилізується?

Повідомлення ВікторЕреміта » 09 серпня 2011, 21:16

Вибачте, що підняв тему яка вже піднімалася :)

Але все таки наприкінці - я от це зробив і мене не мучить сумління. Тим більше сьогодні сповідався зранку. Чи то знак того, що нічого злого тим вчинком не зробив?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи все на чому зображене лице Христа не утилізується?

Повідомлення ShMariam » 09 серпня 2011, 21:35

А що злого могло би бути в цьому вчинку? :shock:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи все на чому зображене лице Христа не утилізується?

Повідомлення andrey s. » 09 серпня 2011, 22:30

ВікторЕреміта писав:Вибачте, що підняв тему яка вже піднімалася :)

Але все таки наприкінці - я от це зробив і мене не мучить сумління. Тим більше сьогодні сповідався зранку. Чи то знак того, що нічого злого тим вчинком не зробив?

Та нічого страшного,сумління втратити набагато легше,ніж його набути... :) .Вірно вчинили,що спитались тут на форумі,Вам п Маряна дала посилання,почитайте тему..Тай,Вам отець все пояснив,і скажу,що цього повинно бути предостатньо,щоб Ви вже дали раду з сумлінням(що до цього)...А якщо Вам цього мало,то Вам варто задуматись......
Так що не обмежуйте себе не потрібним...рухайтесь далі...
Хай Бог помагає....
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

oksanka1658
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 29 вересня 2010, 21:10

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення oksanka1658 » 31 жовтня 2011, 20:56

Слава Ісусу Христу! Я розбила пляшечку із святою олійкою, олійку я повитирала і скло позбирала. Підкажіть, що робити з цими речами, тому що я знаю що їх викидати не можна. І скажіть це великий гріх. Дякую за відповідь :sorry:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 31 жовтня 2011, 21:13

oksanka1658 писав:Слава Ісусу Христу! Я розбила пляшечку із святою олійкою, олійку я повитирала і скло позбирала. Підкажіть, що робити з цими речами, тому що я знаю що їх викидати не можна. І скажіть це великий гріх. Дякую за відповідь :sorry:

якби розбила навмисне (бо олійка посвячена а Ви проти) - великий. Але з написаного Вами - жодного гріха: закопайте десь або спаліть, а те, що не згорить - викиньте
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re:

Повідомлення andrivovk » 17 листопада 2011, 20:51

wpab писав:На пластикових пляшках зі св'ятою водою з Почаєва написано, що потрібно спалити, і що в жодному разі не можна викидати.
Але з іншого боку спалювання пластикових пляшок завдає шкоди довкіллю.

В одній газеті відповідав на подібне запитання священик (до речі Православний ніби) і казав, що пляшку пополоскати, папір (обгортку) спалити, а саму пляшку викинути.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Re:

Повідомлення ShMariam » 17 листопада 2011, 21:51

andrivovk писав:
wpab писав:На пластикових пляшках зі св'ятою водою з Почаєва написано, що потрібно спалити, і що в жодному разі не можна викидати.
Але з іншого боку спалювання пластикових пляшок завдає шкоди довкіллю.

В одній газеті відповідав на подібне запитання священик (до речі Православний ніби) і казав, що пляшку пополоскати, папір (обгортку) спалити, а саму пляшку викинути.


Та, звичайно. Якщо сама пляшка не посвячена. :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2011, 10:28

ShMariam писав:Та, звичайно. Якщо сама пляшка не посвячена. :D

нормально не посвячуємо пляшки :) як такі (як річ, як Богослужбовий посуд, наприклад: Чашу, Дискос тощо...) - освячуємо олійку, воду...: звідси і те, що можна трийчі помити звичайною водичкою (яку потім виливаємо в безпечне місце чи то у вазонок, чи на городі тощо) та викинути
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Totustuus
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 05 червня 2015, 18:05

Re: Утилізація посвячених речей

Повідомлення Totustuus » 05 червня 2015, 18:47

Тут ще не побачив відповіді на таке запитання: от в мене була купа листівок про духовне усиновлення абортованих дітей. Це десь 10 аркушів а4. Там в тексті не було жодних зображень святих, чи Христа, але Свята Трійця, Богородиця просто згадувалися в тексті. Так як є активістом руху "За Життя" в мене подібних листівок дуже багато. Я проводив генеральне прибирання зайвої макулатури і ці листівки порвав і викинув в смітник. Докорів совісті не відчуваю. Хотів би почути думку священника стосовно саме цього питання. Бо образи від олійок і т.п я спалюю.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Утилізація посвячених речей

Повідомлення о.Олег » 06 червня 2015, 10:36

Totustuus писав:Тут ще не побачив відповіді на таке запитання: от в мене була купа листівок про духовне усиновлення абортованих дітей. Це десь 10 аркушів а4. Там в тексті не було жодних зображень святих, чи Христа, але Свята Трійця, Богородиця просто згадувалися в тексті. Так як є активістом руху "За Життя" в мене подібних листівок дуже багато. Я проводив генеральне прибирання зайвої макулатури і ці листівки порвав і викинув в смітник. Докорів совісті не відчуваю. Хотів би почути думку священника стосовно саме цього питання. Бо образи від олійок і т.п я спалюю.

думаю, Ви краще зверніться до священика (чи очільників) руху "За Житя" - можливо мають якусь думку стосовно поводження з такого роду (їхнім) матеріалом. Зі свого боку хіба можу поділитися тим, як чиню я навіть з газетами, в яких часами є статті християнського змісту: зауважую, то спалюю, а не викидаю на смітник. Навіть не тому, що "гріх" - щоб не дати комусь згіршеня
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей