Питання статевого життя подружжя

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

frater Vitalianus
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 11 вересня 2011, 19:36

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення frater Vitalianus » 06 листопада 2011, 19:39

Олег_373 писав:...поділюсь тут з вами ,як холостяк зі стажем,і своїми роздумами на цю тему :думаю ,те ,що вимагає від нас Бог у цьому питанні поки що просто "непідйомна вага" майже для кожного...бо і написано-ж :"...все мені дозволено ,та не все мені піде на користь..." фактично ,якщо розглянути кожний аспект нашого життя -то всюди є якісь обмеження у всьому :харчування ,пиття ,захоплення .і стосовно сексу також мусить бути...інша справа,що ще неможливо це виконати-і мені також,поки що...


Що означає оте "неможливо виконати"? Якщо людина може обмежувати себе у питті, їжі, пустослів"ї, але не може обмежити себе в статевій сфері?
Salus animarum suprema lex esto!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 06 листопада 2011, 20:18

Олег_373 писав:...поділюсь тут з вами ,як холостяк зі стажем,і своїми роздумами на цю тему :думаю ,те ,що вимагає від нас Бог у цьому питанні поки що просто "непідйомна вага" майже для кожного...бо і написано-ж :"...все мені дозволено ,та не все мені піде на користь..." фактично ,якщо розглянути кожний аспект нашого життя -то всюди є якісь обмеження у всьому :харчування ,пиття ,захоплення .і стосовно сексу також мусить бути...інша справа,що ще неможливо це виконати-і мені також,поки що...

виглядає, що чомусь загублено у Вашому дописі те, що "...все мені дозволено ,та не все мені піде на користь..." не про гріх: гріх заборонений. На неможливість вести праведне життя Бог дає Таїнство і можливість навернутися, просячи у Бога Помочі, а не можливість закрити очі на те, що гріх є гріхом незалежно від того, "я" це чи хтось інший
біда, якщо оправдовуєте гріховне життя. :( Чи я грішний Вас невірно розумію?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Олег_373 » 06 листопада 2011, 23:26

так пишете frater Vitalianus ніби почати "правильно" займатись сексом так же залегко ніби почати піст ...любі обмеження в цій сфері по тяжкості виконання ,як на мене, так далеко від обмежень у їжі чи питті як мені зараз до місяця прогулятись чи піти в магазин...якщо не згідні-то давайте спробуєм опитування провести скільки пар займаються сексом так ,щоб не йти з цього сповідатись(маю на увазі займатись і не вагітніти)-ох ,як би хотілось щоби таких було багато.та може я і помиляюсь...
дійсно, о.Олег -я може я і незрозуміло висловився.мав на увазі дану нам свободу вибору

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 07 листопада 2011, 10:07

Олег_373 писав:дійсно, о.Олег -я може я і незрозуміло висловився.мав на увазі дану нам свободу вибору

дякую - розумію, лише... гріх - це упадок в несвободу, відхід від Даної Богом свободи ("...але ніщо не повинно володіти мною"). Думаю, важливо таки закінчити Павлову фразу "все дозволено - не все корисно" (запрошую :) всіх перечитати 1Кор.6.12) з наголосом (не на "все дозволено - не все корисно", а) на те, що Апостол, власне, остерігає від втрати людиною свободи, як і озвучити його ж заклик: "прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму" (там же, закінчення глави).
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

frater Vitalianus
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 11 вересня 2011, 19:36

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення frater Vitalianus » 09 листопада 2011, 10:53

Олег_373 писав:так пишете frater Vitalianus ніби почати "правильно" займатись сексом так же залегко ніби почати піст ...любі обмеження в цій сфері по тяжкості виконання ,як на мене, так далеко від обмежень у їжі чи питті як мені зараз до місяця прогулятись чи піти в магазин...якщо не згідні-то давайте спробуєм опитування провести скільки пар займаються сексом так ,щоб не йти з цього сповідатись(маю на увазі займатись і не вагітніти)-ох ,як би хотілось щоби таких було багато.та може я і помиляюсь...
дійсно, о.Олег -я може я і незрозуміло висловився.мав на увазі дану нам свободу вибору


Якщо Бог допускає спокусу для людини, то лише від вибору людини залежить згіршити чи не згішити, при цьому людина має необхідну силу волі, щоб перебороти спокусу. Бо в протилежному - виявилась би несправедливість Божа, який допускає спокусу для людини, що не може протистояти їй, таким чином присуджуючи людині упадок.

Протистояти спокусі легко? Авжеж, що ні. Але чи можливо? Так.
Salus animarum suprema lex esto!

Андрій85
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 22 червня 2010, 22:16

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Андрій85 » 11 листопада 2011, 21:46

frater Vitalianus писав:Протистояти спокусі легко? Авжеж, що ні. Але чи можливо? Так.

Ви бачили колись наркоманів, які гнили за живо, із жахливими виразками на руках і ногах і які далі кололися? Алкоголіків, які ходили із ціпками через цироз печінки, але далі пили? Сила волі - це радше набута впродовж життя риса, ніж щось вроджене і безліч факторів на це впливають, починаючи від нашого народження, умов, в яких проходило дитинство і т.д. Ніхто ніколи не зможе подивитися на світ через призму чужої душі, через чуже світобачення. Що для одного будення річ, для іншого - подвиг.

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Talya » 11 листопада 2011, 22:37

frater Vitalianus написав:
Протистояти спокусі легко? Авжеж, що ні. Але чи можливо? Так.

Ви бачили колись наркоманів, які гнили за живо, із жахливими виразками на руках і ногах і які далі кололися? Алкоголіків, які ходили із ціпками через цироз печінки, але далі пили? Сила волі - це радше набута впродовж життя риса, ніж щось вроджене і безліч факторів на це впливають, починаючи від нашого народження, умов, в яких проходило дитинство і т.д. Ніхто ніколи не зможе подивитися на світ через призму чужої душі, через чуже світобачення. Що для одного будення річ, для іншого - подвиг.

Христос не обіцяв що буде легко. Деколи буває дуже важко, але слід триматися Бога. Що б ми не вигадували в свій захист Він є розумнішим, перед Ним не схитруєш. Бог чекає від нас подвигу кожен день. Подвиг може бути і в малих речах, з них слід починати.
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 11 листопада 2011, 22:45

Talya писав:Христос не обіцяв що буде легко. Деколи буває дуже важко, але слід триматися Бога. Що б ми не вигадували в свій захист Він є розумнішим, перед Ним не схитруєш. Бог чекає від нас подвигу кожен день. Подвиг може бути і в малих речах, з них слід починати.

Так, і починати цей подвиг треба до одруження. В період зустрічання вчитися і стимувати похіть, і виявляти повагу. От тільки день Шлюбу подружжя практикуючих християн вважає часто, свідомо чи підсвідомо, як початок відліку часу, в який вже можна розслабитися. А не все так просто. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 11 листопада 2011, 22:48

Андрій85 писав:
frater Vitalianus писав:Протистояти спокусі легко? Авжеж, що ні. Але чи можливо? Так.

Ви бачили колись наркоманів, які гнили за живо, із жахливими виразками на руках і ногах і які далі кололися? Алкоголіків, які ходили із ціпками через цироз печінки, але далі пили?..

бачив. І поховав вже не одного :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення andrey s. » 11 листопада 2011, 22:59

Андрій85 писав:
frater Vitalianus писав:Протистояти спокусі легко? Авжеж, що ні. Але чи можливо? Так.

Ви бачили колись наркоманів, які гнили за живо, із жахливими виразками на руках і ногах і які далі кололися? Алкоголіків, які ходили із ціпками через цироз печінки, але далі пили? Сила волі - це радше набута впродовж життя риса, ніж щось вроджене і безліч факторів на це впливають, починаючи від нашого народження, умов, в яких проходило дитинство і т.д. Ніхто ніколи не зможе подивитися на світ через призму чужої душі, через чуже світобачення. Що для одного будення річ, для іншого - подвиг.

Так, і маємо радіти коли знаємо що людина встояла у спокусі, навіть тоді коли для нас то і не спокуса, а так, дурість, з якою і боротись не приходиться.
І так само, прагнути, на скільки то можливо для нас, в душі пережити жаль, жаль, що людина не встояла і піддалась спокусі. А деколи і не в душі, а на яву, з ціллю підтримати людину, вислухати її, щоб не відчувала себе кінцево сокрушеною гріхом, і нашим жалем за її упадок спонукали до бородьби, до призивання Господа в підтримку до бородьби з нею....
Це не значить, що таке має бути по максимуму у всіх і крапка, хто не такий, той вже не файний :oops: , ні, я про стремління до цього, хто як може.
Скажу з досвіду, добре коли наприклад двоє з різного роду спокусами, радіють і плачуть один з одним, над своїми упадками і перемогами над спокусами тими.
Справді, то є полекшення коли є людина яка може помогти двигати той Хрест, і ти в свою чергу помагаєш у цьому їй. Бо спокуси різні(спокуса одного відсутня у іншого), і це не послужить обтяженню двом, а навпаки...полекшенням.
Так Христос навчав, помагати і плакати над упадками інших, не засуджувати(бо кривди тобі не було. А уявіть, якщо ми засуджуєм за те, що нас не стосується, то як же тоді коли кривда нам, як же наші гріхи, хіба ми тоді здатні до прощення, а від так, як нам проститься." І прости нам гріхи наші, як і ми прощаєм.... :pardon: ), а саме розділяти тягарі, не робити свої серця камянними, і цим, такими самими серця упавих, не здатними до покаяння, до плачу над собою.
А якщо ти не здатен над собою поплакати, то як це реально над ближнім.
Так маю знайомих, людина з спокусою до алкоголю- в якого є сімя, помагає людині з спокусою перелюбу- в якого чудова жінка. І справді, дякують Богу що Він їх звів, дуже випадково доречі(з люцкої т.з.).
От така чоловіча дружба, бо жінки не змогли би розділити ті тягарі. Бо той чарку не міг пропустити( жінка натерпілась), а інший вертлявий зад дівулі(аналогічно). Той горівку ненавидив і пив, а інший жінок став ненавидіти, но ......
Я як взнав їхню історію, аж ахнув, як Бог нам посилає підтримку, а ми часто нехтуєм нею. (от так і звів їх, різних по класу(роду зайнятть) людях, здавалось би нічого спільного, а Бог їм вказав на спільність, це гріх...і якось так у них пройшло вже 5 чи 6 років. А доречі обоє пришли на сповідь і в черзі чуть не побились(образно), бо хтось там пропустив, і обоє були впевненні що їхня черга, і так завязалось :) . )
От таке то, жінка другого якби знала, то носила би його на руках і колисала, і так само інша цвіте і пахне, що чоловік має силу волі, вже ні-ні...
То життя...часто зайнятна штука, якщо пригледітись :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 02 грудня 2011, 12:03

frater Vitalianus писав:Якщо Бог допускає спокусу для людини, то лише від вибору людини залежить згіршити чи не згішити, при цьому людина має необхідну силу волі, щоб перебороти спокусу. Бо в протилежному - виявилась би несправедливість Божа, який допускає спокусу для людини, що не може протистояти їй, таким чином присуджуючи людині упадок.

Протистояти спокусі легко? Авжеж, що ні. Але чи можливо? Так.

Не забувайте, що крім Бога є ще диявол. І якою б не була в тебе сила волі, якщо Господь допустить до гріха, то нечистий постарається, щоб вам було "добре". Взяти навіть первородний гріх. Господь допустив - сатана спокусив. Люди є слабкі і недосконалі - згрішили. Бог хотів випробувати людей. Але ж Він Всезнаючий, знав про упадок людини. Для чого Йому всі ці складнощі?
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 02 грудня 2011, 12:41

Mirik писав:
Протистояти спокусі легко? Авжеж, що ні. Але чи можливо? Так.

Не забувайте, що крім Бога є ще диявол. І якою б не була в тебе сила волі, якщо Господь допустить до гріха, то нечистий постарається, щоб вам було "добре". Взяти навіть первородний гріх. Господь допустив - сатана спокусив. Люди є слабкі і недосконалі - згрішили. Бог хотів випробувати людей. Але ж Він Всезнаючий, знав про упадок людини. Для чого Йому всі ці складнощі?

Ключова фраза "Люди є слабкі і недосконалі" - це абсолютно вірно, однак.... Саме диявол хоче того, щоб ми на цьому зациклювалися. Так, ми слабкі. Але від нас, лише від нас залежать конкретні наші вчинки! Хай Бог каже одне, диявол - інше, але останнє слово - за нами. З дитинства дуже любила фільми про героїв (починаючи з "Кіберят", далі "Баффі" :D і т. п.) Не зважаючи часто на тупість і одноманітність сюжету, основна ідея - якщо дуже чогось хотіти і постаратися (спасти себе й інших), обов'язково те отримаємо. Крім того - всі ми, християни, є Христовими воїнами. :Yahoo!: Маємо від Бога абсолютно всю зброю, щоб перемогти. Головне - не падати духом. :Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 02 грудня 2011, 13:53

Mirik писав:... Для чого Йому всі ці складнощі?

Це є основним питанням. (для мене)
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 02 грудня 2011, 14:09

Mirik писав:
Mirik писав:... Для чого Йому всі ці складнощі?

Це є основним питанням. (для мене)

Чи справедливо було б отримати вічну нагороду ні за що?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 14:15

ShMariam писав:Чи справедливо було б отримати вічну нагороду ні за що?

А хіба людина одразу не була створена для Неба?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 02 грудня 2011, 14:17

Just_me писав:
ShMariam писав:Чи справедливо було б отримати вічну нагороду ні за що?

А хіба людина одразу не була створена для Неба?

Так, але чи справедливо було б змушувати її до Неба, замість дати вибір?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 14:20

Невже ви думаєте, що Бог спочатку намагався змусити, але потім подумав і все виправив? :lol:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 02 грудня 2011, 14:22

Just_me писав:Невже ви думаєте, що Бог спочатку намагався змусити, але потім подумав і все виправив? :lol:

Хто так думає? :D Я - ні (Бог зразу дав вибір).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 02 грудня 2011, 14:23

ShMariam писав:
Just_me писав:
ShMariam писав:Чи справедливо було б отримати вічну нагороду ні за що?

А хіба людина одразу не була створена для Неба?

Так, але чи справедливо було б змушувати її до Неба, замість дати вибір?

Люди з самого початку жили в раю, в який Бог їм подарував і сказав розмножуватись і володіти всім.
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 14:24

ShMariam писав:Хто так думає? :D Я - ні (Бог зразу дав вибір).

Ви погодилися (якщо я все правильно зрозуміла) з тим, що люди від початку були створені для Неба, то який же це вибір? Вибір, як ви кажете, був не одразу :pardon:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 02 грудня 2011, 14:29

Just_me писав:
ShMariam писав:Хто так думає? :D Я - ні (Бог зразу дав вибір).

Ви погодилися (якщо я все правильно зрозуміла) з тим, що люди від початку були створені для Неба, то який же це вибір? Вибір, як ви кажете, був не одразу :pardon:


Додам, що Люди не з"явилися самі по собі. Господь їх створив. Також господь допустив до гріха. Хоча міг і недопускати.
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 02 грудня 2011, 14:30

Just_me писав:
ShMariam писав:Хто так думає? :D Я - ні (Бог зразу дав вибір).

Ви погодилися (якщо я все правильно зрозуміла) з тим, що люди від початку були створені для Неба, то який же це вибір? Вибір, як ви кажете, був не одразу :pardon:

А воно одне другому суперечить?
Бог створив людей для Неба, щастя, Любові. Але справжню любов може виявити лише та особа, що має вибір: любити чи не любити, а не маріонетка (із закладеною "програмою"). Вибір був з того моменту, коли Бог розповів про дерево Пізнання.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 14:32

ShMariam писав:А воно одне другому суперечить?

Так, на мою скромну думку вільний вибір та його відсутність суперечать одне одному :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 14:33

а невже окрім Неба є якийсь вибір? І який це Даний Богом вибір? А свобода... Свобода Дана бути з Богом. І... невже Бог Допустив до гріха? Чи... всеж - це, власне, людина допустилася?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 02 грудня 2011, 14:35

Just_me писав:
ShMariam писав:А воно одне другому суперечить?

Так, на мою скромну думку вільний вибір та його відсутність суперечать одне одному :D

:D
шось не можу вловити суті %)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 14:36

о.Олег писав:а невже окрім Неба є якийсь вибір? І який це Даний Богом вибір? А свобода... Свобода Дана бути з Богом. І... невже Бог Допустив до гріха? Чи... всеж - це, власне, людина допустилася?
З повагою, о.Олег

Отче, для віруючої людини окрім Неба вибору немає. І не потрібно мати. Ноги нашої дискусії ростуть не із самого питання наявності вільного вибору, скільки із
Mirik писав:
Mirik писав:... Для чого Йому всі ці складнощі?

Це є основним питанням. (для мене)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 14:42

ShMariam писав:
Just_me писав:
ShMariam писав:А воно одне другому суперечить?

Так, на мою скромну думку вільний вибір та його відсутність суперечать одне одному :D

:D
шось не можу вловити суті %)

як на мене грішного, суть у тому, що зазвичай в термін "вибір" вкладаємо можливість взяти/прийнятищось одне замість (рівнозамінного або приблизно до ситуації потрібного) іншого. У випадку ж із Творенням, вибору Бога (рівного чи приблизно потрібного) альтернативи не існує і тому розуміємо, що вибір вибором не є: є свобода жити (бо вибрав Бога) і свобода вмерти (бо Бога відкинув)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 14:42

ShMariam писав:шось не можу вловити суті %)


ShMariam писав:
Just_me писав:А хіба людина одразу не була створена для Неба?

Так, але чи справедливо було б змушувати її до Неба, замість дати вибір?

ShMariam писав:
Just_me писав:Невже ви думаєте, що Бог спочатку намагався змусити, але потім подумав і все виправив? :lol:

Хто так думає? :D Я - ні (Бог зразу дав вибір).

Ви кажете, що Бог зразу дав людині вибір, і одночасно з тим всі знаємо, що, створивши людину, Бог створив її одразу в Раю, тобто людина потрапила в Рай не за своїм вибором, а за волею Божою.
Востаннє редагувалось 02 грудня 2011, 14:46 користувачем Just_me, всього редагувалось 1 раз.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 14:44

о.Олег писав:тому розуміємо, що вибір вибором не є: є свобода жити (бо вибрав Бога) і свобода вмерти (бо Бога відкинув)

Саме так, отче :Rose:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 14:46

Mirik писав:... Для чого Йому всі ці складнощі?

перепрошую - трошки випав з контексту: складнощі (Дарована людині можливість бути з Богом або відмовити?) Богові в творенні людини?
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 78 гостей