Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

skytalec
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 03 лютого 2008, 14:38
Звідки: lviv

поломництво на ровері по студитських монастирях

Повідомлення skytalec » 09 березня 2009, 15:29

час поломництва: виїзд - 3 квітня, повернення - 7 квітня
нитка маршруту: церква cв. Михаїла - Унів - Підкамінь - Зарваниця - Колодіївка - Тернопіль (~325кM) - засіб пересування ровер, з Тернополя до Львова - електричкою. Ночівля в монастирях. Бажаючі прийняти участь зголошуйтесі.
ідучи долаєш віддалі

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 09 березня 2009, 21:30

Krrrrrrrrrrrrrryto!
Wkoda, wo ja zaraz za kordono :cry: :cry: :cry:
Bawaju nasampered dyxovnoi radosti vid poizdku :Rose:
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

hajdamaka
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 16 березня 2009, 23:16
Звідки: Kyiv
Контактна інформація:

Повідомлення hajdamaka » 16 березня 2009, 23:27

я вже другий рік хочу здійснити подібне паломництво... якби ж то на два дні, а не чотири... :( а так - робота, навчання... ех.... :(
гарної і корисної вам подорожі!!!
Бог є Любов

на шляху навернення
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 07 грудня 2008, 00:04
Звідки: Київ

Повідомлення на шляху навернення » 19 березня 2009, 17:29

а це і для хлопців і для дівчат?
для цього потрібно бути добрим велосипедистом?

skytalec
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 03 лютого 2008, 14:38
Звідки: lviv

Повідомлення skytalec » 20 березня 2009, 22:04

на шляху навернення писав:а це і для хлопців і для дівчат?
для цього потрібно бути добрим велосипедистом?

1.поломником може бути кожний незважаючи на стать
2.віддаль між монастирями близько 85 кілометрів, то на це потрібно розраховувати свої сили.
тільки тому що йде підкоряється відстань
ГОСПОДЬ ПОСЕРЕД НАС!
ідучи долаєш віддалі

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Явління у Джублику (Закарпаття) можна вважати за правдиві?..

Повідомлення o.Mykil » 27 січня 2010, 16:29

Тут згадали про прощу (-щі)... Пригадую собі теж слова Томи Кемпійського, який сказав, що, мовляв, рідко стають святими ті, що часто ходять на прощі. Варто задуматися. Бо й у тому є рація. Імхо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Явління у Джублику (Закарпаття) можна вважати за правдиві?..

Повідомлення vitalko » 27 січня 2010, 17:48

Тут згадали про прощу (-щі)... Пригадую собі теж слова Томи Кемпійського, який сказав, що, мовляв, рідко стають святими ті, що часто ходять на прощі. Варто задуматися. Бо й у тому є рація. Імхо.


А можете пояснити чому?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Явління у Джублику (Закарпаття) можна вважати за правдиві?..

Повідомлення o.Mykil » 27 січня 2010, 18:12

vitalko писав:
Тут згадали про прощу (-щі)... Пригадую собі теж слова Томи Кемпійського, який сказав, що, мовляв, рідко стають святими ті, що часто ходять на прощі. Варто задуматися. Бо й у тому є рація. Імхо.


А можете пояснити чому?


Ну, то треба його питати... Він конкретно не пояснив... :)
Думаю тому, що люди через таке тратять не раз душевний спокій, бігаючи, особливо коли не раз "щось" появилося і забувають про багато духовних середників до освячення, що є біля них самих, у їхніх парафіях тощо. За важливість теж контемплятивної врівноваженої молитви, зосередженні на Бозі "тут і тепер". Імхо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Явління у Джублику (Закарпаття) можна вважати за правдиві?..

Повідомлення Olya » 28 січня 2010, 12:25

o.Mykil писав:Тут згадали про прощу (-щі)... Пригадую собі теж слова Томи Кемпійського, який сказав, що, мовляв, рідко стають святими ті, що часто ходять на прощі. Варто задуматися. Бо й у тому є рація. Імхо.


На мою думку, він хотів саме вказати, що часто люди ходять на прощі задля людського ока (щоб люди сказали : от який побожний) або коли припече (тобто тільки якщо виникає проблема, яку потрібно вирішити). При цьому люди начисто забувають дякувати Господу і покладатися на Його волю. Читаючи Т.Кемпійського "Наслідування Христа" можна побачити як він багато говорить про любов до Бога, про те, що потрібно покладатися на Його волю і постійно дякувати та прославляти Його. Мені здається, що на Прощі треба їхати з любовю задля прослави Господа і для духовного збагачення, що рідко хто робить. Дуже багато (по розмові з людьми) ніби торгуються з Господом : от я поїхав на Прощу, тому Ти мені повинен допомогти, але Господь знає людські серця, їх наміри і поведінку.
Знаєте, я хочу розповісти історію, яку я чула . Один дідусь часто ходив до церкви і кожного разу, коли він йшов на Службу, то вкидав в закриту бочку горошину, щоб внуки й діти знали після його смерті, яким він був побожним і як часто ходив до церкви. Після його смерті розбили бочку (за дідусевим проханням), але там була лишень 1 горошина. Нам не потрібно щось робити задля людського ока - ходити на Прощі , на Службу Божу - нам потрібно ходити задля самих себе, щоб розвивати любов до Бога і покладатися на Його волю. Бо Господь завжди покерує краще ніж ми собі думаємо.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Явління у Джублику (Закарпаття) можна вважати за правдиві?..

Повідомлення о.Олег » 28 січня 2010, 17:47

Христос Раждається!
o.Mykil писав:.. слова Томи Кемпійського, який сказав, що, мовляв, рідко стають святими ті, що часто ходять на прощі. Варто задуматися. Бо й у тому є рація. Імхо.

а де Ви це читали, отче? Просто маю певне відношення до відродження прочанського руху в нашій Церкві...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Явління у Джублику (Закарпаття) можна вважати за правдиві?..

Повідомлення o.Mykil » 28 січня 2010, 18:09

о.Олег писав:Христос Раждається!
o.Mykil писав:.. слова Томи Кемпійського, який сказав, що, мовляв, рідко стають святими ті, що часто ходять на прощі. Варто задуматися. Бо й у тому є рація. Імхо.

а де Ви це читали, отче? Просто маю певне відношення до відродження прочанського руху в нашій Церкві...


Наскільки пригадую, читав колись у його знаній книзі "Наслідування Христа". Та це може бути тільки приватна думка Томи. Але дійсно, щоб не було "масового офтопу", відходження від основ цієї теми, можна перейти до нової про прощі-відпусти, котру створила Олюнька. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти - яка користь?

Повідомлення o.Mykil » 28 січня 2010, 18:20

Душевна користь, якщо робиться це з доброго наміру та з огляду на своє вічне спасіння, а не просто проведення часу з друзями, знайомими під музику церковних дзвонів, співи церковного хору у відомому відпустовому місці тощо. Не раз на відпуст люди їдуть щось продавати, навіть спиртне...

Про відпуст у Гошеві viewtopic.php?f=2&t=1412
Про прощу у Крехові viewtopic.php?f=2&t=1280
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 28 січня 2010, 20:05

Згідний з вами.Бо дехто може і до церкви ходити не для вищої мети, а за звичкою, бо немає що вдома робити, з нудьги.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення o.Mykil » 29 січня 2010, 02:11

andrivovk писав:Згідний з вами.Бо дехто може і до церкви ходити не для вищої мети, а за звичкою, бо немає що вдома робити, з нудьги.


viewtopic.php?f=3&t=1076
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 29 січня 2010, 13:16

Певно, що мета відвідування святих місць може бути різною і в назві теми я свідомо поставила три крапки, бо можна ще додати, наприклад, слово "екскурсія" тощо.
Впевнена, що і після таких "випадкових" зустрічей з Богом людина виходить чистішою.
Для себе слова Томи Кемпійського розумію так: для святості мало раз на певний час присвятити Богу і своїй душі один-два дні; святість - це щоденна праця.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
ihor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 78
З нами з: 22 червня 2005, 09:26
Звідки: м. Київ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ihor » 05 лютого 2010, 23:07

Фахівці відвідають святині, аби наблизити їх до паломника
Відвідинами двох церков та монастиря Студитського уставу у Зарваниці, а також обителі Чину Святого Василія Великого в с.Улашківці Чортківського району, що на Тернопільщині, розпочала свою роботу моніторингова група Патріаршого паломницького центру УГКЦ.
Протягом двох тижнів фахівці-миряни з різних регіонів України, а це експерти з питань туризму, видавництва, картографії і комунікацій, професійні фотографи та науковці, оглянуть святині на предмет їхніх можливостей для прийняття прочан і туристів.
«На місцях, які ми моніторимо, дуже зацікавлені у нашому проекті, - повідомив керівник моніторингової групи п. Дмитро Мироненко. - Вони бачать майбутнє у тому, щоб паломництво, релігійний туризм і оздоровлення тривали упродовж усього року, і виходять зі своїми ініціативами, як укріпити цей проект».
На підставі інформації, отриманої від єпархій, а також за результатами роботи моніторингової групи створюється інтегрований веб-ресурс Патріаршого паломницького центру з вичерпною інформацією про місця паломництва та існуючу інфраструктуру. Скориставшись ресурсом, майбутній прочанин мав би не лише ознайомитися з паломницькими святинями Церкви, їхньою історією, датами прощ та відправ, а й якомога детальніше спланувати майбутню прощу. Обрати оптимальний маршрут, вибрати місця відпочинку та харчування, заздалегідь продумати, де можна буде заправити машину, скористатися інтернетом чи придбати предмети літургійного вжитку, з тим щоб усі побутові та організаційні питання не завадили якнайкраще сповнити саму місію прощі.
29 травня 2009 року на Святоюрській горі у Львові відбулася Міжєпархіальна нарада представників паломницьких центрів УГКЦ в Україні, де було оголошено про початок роботи над створенням Патріаршого паломницького центру та окреслено напрямки співпраці. Учасники наради, зокрема, отримали для заповнення заздалегідь розроблений опитувальник, до якого потрібно було внести катедральні собори, монастирі, монастирські і парафіяльні церкви, каплиці та інші сакральні об’єкти, що існують на території єпархій.
Патріарший паломницький центр УГКЦ (ППЦ) при Патріаршій курії УГКЦ був створений 8 травня 2009 року Декретом Блаженнішого Любомира, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, беручи до уваги ініціативу Патріаршого товариства святого Рівноапостольного Великого київського князя Володимира, задля кращої організації паломницької діяльності УГКЦ та належного забезпечення прочанських духовних потреб.
Департамент інформації УГКЦ

андрій1982
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 06 вересня 2009, 12:19

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення андрій1982 » 11 березня 2010, 16:24

Олюнька писав:Певно, що мета відвідування святих місць може бути різною і в назві теми я свідомо поставила три крапки, бо можна ще додати, наприклад, слово "екскурсія" тощо.
Впевнена, що і після таких "випадкових" зустрічей з Богом людина виходить чистішою.





Абсолютно згоден. До певнго часу я взагалі не ходив до церкви, ну але напевно в шось таки вірив, але в що сам конкретно не знав. То було якщо не помиляюсь в 1997 чи в 98 році, хтось з однокласників запропонував піти на прощу до Унева. Що то такє і де то я навіть і близько не міг собі уявити, а тим більше для чого то все робиться. Але пішов, просто так, щоб не йти до школи. Після того шось в мені змінилось. По ходу прощі я не раз кляв все що тільки міг, але чим ближче було до мети, тим більше то мені грубо кажучи починало подобатись. Я перший раз усвідомив, може і не до кінця, що таке спільнота. Всі мої враження не вдасться викласти в коментарі. А найголовніше, що я тоді відчув святість відпустового місця! Після того звичайно я не став святим, але надіюсь до справжньої віри прийшов і надіюсь що так буде і далі.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення vitalko » 11 березня 2010, 22:41

А найголовніше, що я тоді відчув святість відпустового місця! Після того звичайно я не став святим, але надіюсь до справжньої віри прийшов і надіюсь що так буде і далі.


Та..... перші враження від Унева це шось з чимось! Прекрасний спів братії і це всеохоплююче відчуття спокою, яке тебе пронизує аж до кісток, і ти забуваєш про всі свої турботи там, в світі, а тут лишаєшся тільки ти і Бог...... і цілий натовп твоїх братів і сестер.... Стоїш і розумієш, що місце, в якому перебуваєш - святе, і тебе, такого грішного, ніхто звідси не жене, а навпаки, ти відчуваєш, що є саме там де треба, і що ти тут бажаний, що, ніби, тебе одного тут і чекали, і саме для тебе приготували місце....

Шматочок раю, що тут і скажеш! :)
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 15 березня 2010, 17:16

Мала щастя побувати на цих вихідних в Зарваниці.
vitalko писав:Шматочок раю, що тут і скажеш! :)
:good:

Ніколи не їздила на відпуст взимку (тобто тоді, коли падає сніг :D ) Це вражаюче! Великий плюс - мало прочан, що створює особливо молитовну атмосферу.
Трохи хочу поділитись тою частинкою раю: Зарваниця з висоти пташиного польоту :friends:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Anatolius » 15 березня 2010, 17:51

Ніколи не їздила на відпуст взимку (тобто тоді, коли падає сніг :D ) Це вражаюче! Великий плюс - мало прочан, що створює особливо молитовну атмосферу.

А я ось тут виклав фотки http://picasaweb.google.com.ua/anatolij ... yj/sNdOBC# також із зимового паломництва в карпатський скит студитів.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Olya » 22 квітня 2010, 12:31

Цієї неділі я їду на Прощу в Унів. Тому хочу запитати чи хтось із форумчан там буде? Добре було б помолитися разом :Rose:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 22 квітня 2010, 15:58

Olya писав:Цієї неділі я їду на Прощу в Унів


А я, якщо буду себе добре почувати, то збираюсь до Крехова (Хресна Дорога).До речі, де можна записатись (звідки виїзд) на Унів.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 23 квітня 2010, 13:43

Хороша ідея :) час розпочинати сезон прощ.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Olya » 28 квітня 2010, 09:14

vitalko писав:
Та..... перші враження від Унева це шось з чимось! Прекрасний спів братії і це всеохоплююче відчуття спокою, яке тебе пронизує аж до кісток, і ти забуваєш про всі свої турботи там, в світі, а тут лишаєшся тільки ти і Бог...... і цілий натовп твоїх братів і сестер.... Стоїш і розумієш, що місце, в якому перебуваєш - святе, і тебе, такого грішного, ніхто звідси не жене, а навпаки, ти відчуваєш, що є саме там де треба, і що ти тут бажаний, що, ніби, тебе одного тут і чекали, і саме для тебе приготували місце....

Шматочок раю, що тут і скажеш! :)



:Rose:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 28 квітня 2010, 10:30

Цього року, до речі, співпадає час проведення унівської та крехівської прощ. :(
Маю надію, що нарешті піду до Унева. :Yahoo!:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Olya » 28 квітня 2010, 11:05

Цієї неділі буде піша проща в Погоню з Івано-Франківська. Хто зі мною? :)
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 28 квітня 2010, 16:16

Олюнька писав:Цього року, до речі, співпадає час проведення унівської та крехівської прощ. :(


А коли?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення o.Mykil » 28 квітня 2010, 16:18

ShMariam писав:
Олюнька писав:Цього року, до речі, співпадає час проведення унівської та крехівської прощ. :(


А коли?



Ось коли http://osbm.in.ua/images/2010/kviten/kr ... Afisha.JPG
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 28 квітня 2010, 16:40

Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 28 квітня 2010, 21:43

8-9 травня у Заглині (Жовківський район) буде проща.Кожного року організовується у другу неділю травня (на День Матері).Хто не буде святкувати дєнь пабєди, може поїхати. :D.

Ще має бути проща у Малому Березному (Закарпаття).Але не знаю коли. :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей