Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrey s. » 08 жовтня 2012, 20:34

ShMariam писав:Запрошую на відпуст до церкви Покрови Пресвятої Богородиці (Львів, Личаківська, 175). Зранку Служби Божі будуть о 7.00, 8.30 (після неї - свячення води), 10.30 і 12.15 (дитяча - але чи вона буде, я не зовсім впевнена :oops: ). Архиєрейської Служби не буде у зв'язку зі святкуваннями в Римі, але я завжди приходжу на "найурочистішу", що о 10.30 (співає професійний хор :wink: ). О 14.00 буде виступ (концерт) перед церквою.

Дякую що нагадали..., таки треба скористати з свята цього. Матінка натерпілась через мене. Напевне , якщо Бог дасть, махну до Гошова, там також відпуст в такі великі Богородичні Свята.
Господи..будласка.
Є охочі ?
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 09 жовтня 2012, 17:45

ShMariam писав:Запрошую на відпуст до церкви Покрови Пресвятої Богородиці (Львів, Личаківська, 175). Зранку Служби Божі будуть о 7.00, 8.30 (після неї - свячення води), 10.30 і 12.15 (дитяча - але чи вона буде, я не зовсім впевнена :oops: ). Архиєрейської Служби не буде у зв'язку зі святкуваннями в Римі, але я завжди приходжу на "найурочистішу", що о 10.30 (співає професійний хор :wink: ). О 14.00 буде виступ (концерт) перед церквою.

А я планую поїхати в неділю в с.Корсів (Чудотворна ікона).
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 09 жовтня 2012, 18:45

andrivovk писав:... с.Корсів (Чудотворна ікона).

є в мережі фото/історія (або, якщо немає, спробуєте сюди запостити)?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 09 жовтня 2012, 19:33

о.Олег писав:
andrivovk писав:... с.Корсів (Чудотворна ікона).

є в мережі фото/історія (або, якщо немає, спробуєте сюди запостити)?
З повагою, о.Олег

Як приїду, може щось напишу.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 14 жовтня 2012, 21:31

Був у Корсові.Декілька фото.Церква св.Луки та чудотворна ікона.

2012-10-14 15.03.56.jpg
2012-10-14 15.03.56.jpg (67.77 Кіб) Переглянуто 24259 разів

2012-10-14 15.02.15.jpg
2012-10-14 15.02.15.jpg (42.23 Кіб) Переглянуто 24259 разів

2012-10-14 15.03.46.jpg
2012-10-14 15.03.46.jpg (53.45 Кіб) Переглянуто 24259 разів


І на численні прохання читачів ( :D ) коротенька історія.

Хрестоподібна церква апостола і євангелиста Луки в с.Корсів збудована в 1743р. Споруда належить до пам'яток архітектури, однак ім'я архітектора, як і інші дані, на основі яких можна було б висвітлити історію цього храму, невідомі.
Про давню історію ікони дізнаємося із народних переказів і записів в метричних книгах та низки історичних джерел.Цю реліквію принесли із Почаєва до Корсова у 1831р. уродженці цього села, два брати Гайворони, василіани, і залишили її на зберігання своїм родичам.Ікона ця була невелика за розмірами, така як Почаївська, намальована на дошці.Через деякий час ікона відзначилася численними чудами. Тому побожні власники передали її до сільської церкви, де реліквію з великими торжествами помістили над головним престолом.
Серед 50 офіційно зареєстрованих у книзі-літописі найважливіших чуд, найбільше приділено уваги події 1851р. Того року у краю панувала епідемія холери.У згаданому літописі читаємо : "Парох церкви о.Петро Лотоцький разом із парафіянами, які ще залишилися в живих, звернувся у щирих молитовних благаннях до Пресвятої Богородиці відвернути від села страшну пошесть холери. Це було в день Покрови Пресвятої Богородиці. До церкви на Святу Літургію, на молитву до Пресвятої Богородиці прийшли всі, що залишилися здорові, в хатах залишилися тільки хворі. Після торжественної Служби Божої сталося чудо. Холера відступила. Навіть ті, що були хворі, навіть ті, що вже не сподівалися вижити, виздоровіли...". Підтвердженням зцілення було вилите із золота серце із датою 1832 р., яке знаходилося на оксамитовому тлі під іконою. Поряд були ще понад 70 срібних і золотих дарів-вот, свідчення інших оздоровлень. Ці дари зникли під час переходу церкви в лоно УГКЦ у 1991р.
Папа Римський Пій 9-тий своєю Грамотою від 11 листопада 1924 р. на основі матеріалів Духовно-світської комісії, скерованої до Корсова за дорученням митрополита Андрея Шептицького, надав церкві Апостола і євангелиста Луки право спеціального відпусту - у день Покрови Пресвятої Богородиці (14 жовтня). Сьогодні відпуст відбувається ще на свято Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці (13 вересня).


Джерело : "Паломницькі місця, довідник.Патріарший паломницький центр УГКЦ."
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 18 жовтня 2012, 13:44

andrivovk писав:Хто ходить в Страдч на Хресні дороги будьте обережні....

Зображення
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Зображення
http://vk.com/wall52343022_2018?z=photo ... 2_00%2Frev
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 19 січня 2013, 23:24

ShMariam писав:Зображення


Сьогодні в церкві був до Причастя чоловік справа на фото (так розумію Михайло Заблоцький), а причащав сам о. Протоігумен Саламаха, який і написав це офіційне повідомлення проти п.Михайла. Так от. Якщо мене не підвів зір (було трошки далеко), то о.Пантелеймон не подав йому Причастя. І добре зробив. :(
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 21 лютого 2013, 17:46

Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

ГРУШІВ

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2013, 06:15

десь в цьому часі 1987 року - Об`явлення, що сколихнуло тодішній ссср і стало предвісником його розвалу та виходу УГКЦ з підпілля
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

перекопіюю свідчення російського священика http://a-avvakum.livejournal.com/42515.html
Услышав о Грушевском чуде, и мы, Кременчужане решили ехать не раздумывая. Наспех собрались в воскресенье в третьем часу дня и выехали вчетвером: я, отец Роман(ныне митр. Филипп, правящий Полтавский и Миргородский) за рулем, отец Богдан(Кецко) и его матушка Ярослава. Ехали всю дорогу благополучно, и каждый про себя думал: «Увижу ли я явление, достоин ли? А может и не увижу?» Был внутренний трепет, переходящий в дрожь. Тут как тут наличествовало сомнение. Ведь по рассказам было сказано, что явление открывалось не всем. На душе было какое-то смутное, смешанное с тревогой чувство. Машину гнали почти всю ночь на скорости 100-110 км/час; спешили увидеть часовню ночью, ибо слышали; что благодать Божьей Матери видна и ночью. Часовня же светится каким то необыкновенным светом, появляется сияние в разных местах: на крыше, маковке купола, в стеклах окон, а кто смотрел внутрь часовни видел и внутри..
Когда мы выехали за Ровно, нас остановил инспектор ГАИ, спросил, куда мы едем, мы откровенно сказали, что едем в Грушево. Он же в свою очередь, сказал нам, что туда едут много машин и попросил нас на обратном пути, когда мы будем возвращаться и если будет опять его дежурство, рассказать ему о виденном.
В ночное время часовню видеть не пришлось. Как только объехали Львов, начало светать. Все дороги к селу километра за два были перекрыты. Когда подъехали к шлагбауму, уже хорошо было видно пост ГАИ на подъездах к селу. Машины останавливали за 2 километра до села, потому что если бы все множество машин которые мне довелось видеть, въехали в Грушево, то там было бы невообразимое. Мы остановили машину и далее пошли пешком. С наши шли массы людей. Поезд, остановившийся от села Ролив, высадил человек 500 паломников и все это шествие вместе с нами было похоже на демонстрацию большого города, первомай.
Многие люди уже возвращались назад, побывав у часовни и рассказывали встречным, что они там видели, живо обсуждали происходящее.
На лицах людей не было радости, но не было и печали, они выражали что-то среднее, сочетающееся с приподнятым настроением С волнением и душевным трепетом, мы вошли в село, вместе с потоком людей направились во двор, откуда была видна часовня. Двор расположен на углу перекрещивающихся улиц. Дорога, ведущая ко двору часовни, круто опускается вниз, но люди входили в распахнутые ворота двора, вошли и мы.
Идем через двор, подходим к сетке, отгораживающей двор от огорода, и здесь я вижу то, что стремился вдеть каждый: над балконом возвышается и виден по пояс силуэт Женщины в черном; одежда напоминает монашескую. ЭТО MATEPЬ БОЖИЯ!!! Тревожно, торжественно делается на душе от созерцания виденного. Каждая христианская душа здесь плачет, радуется духовно и, конечно, скорбит, сокрушается о грехах своих, умиляется и у многих текут слезы от восторга.
Слышатся вздохи, восклицания: «Мати Божа, спасай нас! Заступнице наша! Мати раю, Мати нашого краю.» - «Дивиться, дивiться, люди, Вона рухаеться!» - вся толпа вскрикивает и замирает, кое-кто опускается на колени, кто-то голосит, причитает: в это время Силуэт двигается с места, подходит на край балкона, медленно преклоняется на восток и обратно также медленно встает на середине балкона. «Пустить i мене, и я гляну!!» - добивается маленькая девочка ее пропускают. Всюду слышен приглушенными шум многих голосов, люди разговаривают, показывают, доказывают что-то кому то, видно всеобщее духовное оживление. Духоподъем.
Силуэт хочется видеть поближе и мне, я обхожу сетку, и вместе с людьми вхожу на огород, подхожу к сетке, отделяющей огород соседа, явление видно лучше, я спускаюсь еще ниже. Некоторые люди смотрят в оптические приборы: бинокли, подзорные трубы. Я попросил у одного человека подзорную трубу. Он дал мне ее. Вопреки утверждению некоторых, что если смотреть в бинокль или подзорную трубу, то ничего не видно, гляжу в трубу и вижу очертания лица, покрывало на голове что то вроде монашеского апостольника, едва успел разглядеть черты, - трубу попросили обратно. Желающие смотреть еще несколько десятков человек. Видение хорошо еще видно метров за пятьдесят, если же подходить ближе, то видно хуже, как в тумане, если подойти вплотную к краю, метров до двадцати, то все совершенно рассеивается, видно только колебание воздуха, как над поверхностью горячей плиты.
В конце огорода сетка в одном месте наклонена к земле и можно перепрыгнуть во двор часовни, что я и делаю, все люди проникают сюда также. Во дворе отдельно от часовни стоит колокольня, сама часовня не маленькая, а средних размеров церковь с отчетливо выделенным алтарем, храмом и притвором. Окрашена она в светло-коричневый цвет, крыша и купол выкрашены серебрянкой, но давно. Всюду полно народа. Многие припадают к замочным скважинам, и смотрят, что находится внутри церкви. Посмотрел и я. И увидел Распятие с предстоящими Девой Марией и Иоанном Богословом - все выполненное в скульптуре. Если смотреть с западной стороны, то виден деревянный резной иконостас, посреди часовни - восьмигранный дубовый колодезный сруб.
По преданию, на месте этой часовни в конце 18го, начале 19 века стояла огромная верба, из дупла которой бил чудодейственный источник. В I856 году, во время эпидемии холеры, источник расчистили и возвели над ним часовню. Много людей толпятся у оконных стекол, рассказывают друг другу, кто что видел: кто видит Деву Марию с Младенцем, кто Рождество, Тайную Вечерю, кто одну ручку или Младенца Христа. Чтоб люди не смотрели во внутрь, атеисты закрыли окна изнутри бумагой, но снаружи стекол закрыть невозможно, и люди смотрят. Многие вглядываются в купол и маковку купола и видят тоже, что кому открывалось.
В разных местах двора слышится пение, люди собираются кучками и поют… Некоторые богомольцы стоят на коленях на голой сырой земле и вполголоса читают молитвы. Земля на огороде, который дважды пересаживался вытоптана и утрамбована до такой степени, что похожа на асфальт, то же самое и на церковном дворе.
В восточной стороне на захоронении стоит скульптурное изображение Божьей Матери, в постаменте есть где помещено тоже скульптурное изображение погребенного в одежде римско-католического священника с добродушно улыбающимся лицом. Весь памятник почти до половины заложен цветами. В то время цвели тюльпаны, положены также платки, полотенца вперемежку с деньгами вся эта груда, где то с метр высотой, с постепенным отдалением от памятника, метров на пять в длину и метр в ширину. Такая же самая куча цветов, платков и рушников находится и с западной стороны цветами, поближе к часовне.
В огромном круге вокруг часовни горят свечи, ставят их просто на землю и на раннее сгоревшие и оплывшие груды воска, парафина. Свечи в большинстве своем парафиновые, или стеариновые, фигурные и окрашенные в разные цвета, традиция западной Украины допускает это. Но, есть и восковые, катанные из ярого свежего воска. В некоторых местах в грудах расплавленного парафина горят лоскутки тряпок, если смотреть с горы, то создается иллюзия пожара возле часовни, а сама она полыхает в огненном венке, огненном кольце. Свеч горит очень, повторюсь, очень и очень много. «Неопалимая купина, в чем народная вина!?» Клюев «Погорельщина»
Юродивая женщина вся в грязи с букет том цветов все ходит кругом часовни и поет от долгого пения уже еле слышным голосом и своим странным видом приводит людей в изумление.
За оградой тоже толпится много народу. Несет дежурство милиция, человек десять. КГБ, мужчины в штатском деловито шныряют еще в большем количестве…
Воспоминание к слову. Ходим мы: отец Роман(ныне владыка Филипп Полтавский), отец Богдан(кецко), его матушка Ярослава и я, по двору часовни, между толпами подобных нам, приехавших посмотреть людей. То молимся, то рассматриваем, то в разговорах, общениях, слушаем рассказчиков, что и кто раньше нас видел. То пристанем к кучке людей собравшихся напротив алтаря и читающих акафист Матери Божией, подпеваем «Радуйся…» и «Аллилуиа…» Отец Роман и Богдан такие себе с виду достойно-почетно импозантные мужи, да еще, в костюмах и при галстуках были, или один отец Богдан был в костюме, не помню, или оба, а я, как всегда верен себе, в потертых джинсах, с распущеными волосами, резинка в дороге лопнула, в невероятной фетровой шляпе, только пера не хватало. В общем, я имел более чем странный вид. Это наверное о мне сказано: «Мы отребьи миру быхом, позор ангелом и человеком!» Ап. Павел.
Когда вижу Романа и Богдана люди в штатском уже ведут к автобусу. Я устремился за ними, а что ж мне одному оставаться? Сотрудник КГБ на меня презрительно посмотрел: «Куда! А тебе, что тут делать? Ты, что с ними?» «Да!» - говорю я. «Да не может быть!» Он не поверил виденному и слышанному, спрашивает задержанных, дабы удостовериться: «Этот хиппи, что, тоже с вами?» Отцы Роман и Богдан снисходительно-сочуственно кивнув, подтвердили мой статус, сказав, что это чучело, есть ничто иное, как, к тому же еще и батюшка. «Странно, странно!» - пожав плечами, удивленно заключил тот, мол, с какими людьми, в смысле - отбросами общества, вы водитесь и какие странного вида бывают батюшки.
Ну, завели нас в специальный служебный автобус, проверили удостоверения личности и начали промывать мозги: «Так! Признавайтесь: вы участники антинаучной, антисоветской диверсии? Вы диверсанты? Вы наверное униатские шпионы. Вы подосланы иностранной разведкой…» Ну, и так далее, подобные расспросы, в том же духе. «Да помилуйте, - говорим мы, - нам такое и не снилось, мы с Полтавщины, какие мы можем быть униатские шпионы…» Минут двадцать беседовали. Затем отпустили, потребовав немедленно уехать.
Многие видели Явление, плакали от радостного восторга, умилялись. Видел Его я грешный. Видела матушка Ярослава. Запомнилось мне как само ЯВЛЕНИЕ, так и лица людей. Можно с полным правом заключить, что это уже были не лица, а ЛИКИ - преображенные, просветленные, одухотворенные. Так было и так будет. Почему будет, потому, что чудеса подобного масштаба будут случаться. Бог полон замысла и мире.
Но, наряду с этим, следует также отметить, что не все видели чудо. Приехал туда, чуть позже с нашего прихода, Андрей Антонович, ревностный из ревностнейших прихожан, походил, походил, помолился, поставил свечей несколько, перекрестился и уехал, сказав, что ничего не видит. Ну, это, честная позиция, простого, честного человека. Я помню также возглас западноукраинской женщины крестьянки, приехавшей смотреть, стоявшей в толпе позади меня и воскликнувшей: «Ой, людочки, що ви дивитесь, та то ж стовпчик!..» На нее из толпы неодобрительно зашикали. Было и такое.
В самый разгар чуда, когда к селу шли многотысячные толпы паломников, между людьми прошел слух, что к Грушеву идут Крестным ходом почаевские монахи, хотя в действительности насельников Лавры предупредили, в том смысле, что если кто либо из них дерзнет пойти в Грушев, могут идти только с вещами. Приезжали только тайком переодетые епископы Львовский Никодим(Руснак), Ровенский Дамиан и другие… ну, им можно.
Стояла холодная пасмурная погода, несмотря на конец мая, вербы на церковном дворе еще не полностью распустили листья, тумана не было, но было как то сизо, неуютно, но в душах людей царила радость торжества веры. У многих были сияющие, просветленные, особенно во время молитвы. Толпы народа возле часовни вс6 увеличивались и увеличивались...
Воздав славу Богу и Матери Божией, мы в 7 утра уехали, получив неизгладимое впечатление от виденного и слышанного...
К тому времени во дворе и возле часовни собралось где-то до трех тысяч человек. Волна за волной подходили все новые и новые колонны паломников. Во дворе стало очень тесно. В отдельные дни тут собиралось 40-45.000 человек, а всего в течение мая 1987 года тут побывало более ста тысяч человек это по свидетельству сельских властей помещенному все в той же «Литературной газете».
Действия по прекращению Грушевского чуда не обошлось без курьезов. Атеисты попробовали Видение закрыть полотном, но не тут то было, люди видели Явление й сквозь полотно. Неудачный занавес пришлось снять и лавры победителей атеисты не получили. Невидимая рука Божия действовала сильней и уверенней видимой. Предпринимались попытки вообще разобрать балкон, но сила Божия, под массой возникших предлогов и обстоятельств не допустила этого и от этого тоже пришлось отказаться: не все возможно человеку, все возможно только Богу…
Когда количество паломников стало увеличиваться до пугающих размеров, местные власти сделали запрос в Москву в Совет по делам религий о том, что делать с людьми? Оттуда будто бы поступило распоряжение не чинить никаких препятствий людям, приехавшим в Грушев к часовне. Но, это из слухов.
Существует несколько гипотез объяснения атеистами Грушевского чуда и все они шатче одна другой. Вот некоторые из них:
1). Один из столбиков балкона, находящегося на углу дощатых перил, когда солнце стоит под острым углом к горизонту, отбрасывает дивную тень. Но мы приехали на место явления в пять часов утра и при пасмурной погоде.
2). Срабатывает эффект интерференции света, так как в свое время стекла часовни промывались нефтью или подсолнечным маслом, отчего на стекле образовалась тоненькая пленка, она то моментами и производит оптическую иллюзию. Отродясь не слыхивал, что бы стекла промывались нефтью или подсолнечным маслом.
Эти два объяснения принадлежат доктору физико математических наук. Заведующему кафедрой экспериментальной физики львовского университета, помещенные в «сельских вестях» за 30 мая. Ничего не скажешь, серьезные объяснения достойные доктора!
3). Из орбитального спутника американцы направили на часовню луч лазера, из чего получился эффект голограммы. Но это уже из области атеистических мифов. Атеисты тоже имеют свои мифы и свои чудеса.
Корреспондент «Московских новостей» за 13 сентября, Владимир Шевелев, в своей статье посвященной событиям в Грушеве, пишет: «Чудо вещь серьезная и нуждается в научном рассмотрениями физиками, этнографами, психологами и историками. Позволю себе заметить, что упрощенным представлением об этом событии, судить опасно. Местные руководители, Совет по делам религий Украины считают видимо, что только нарушая закон и попирая права верующих можно держать оборону атеистических позиций. Какова цена подобной стойкости и позиции – «не пущать», показал взрыв религиозности летом этого года – массовые паломничества к местам явления Богоматери…»
Настроение было у всех приподнятое, жизнеутверждающее. Ошеломленные от увиденного и услышанного назад мы ехали молча... выехав за Львов, мы взяли курс на Почаев...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Just_me » 15 червня 2013, 23:48

26 червня (припадає на середу) - Всеукраїнська патріарша проща до Страдчу. Хоч і день робочий, але може хтось матиме можливість приєднатися - http://www.youtube.com/watch?v=rApS6WDVDCg
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 15 вересня 2013, 21:52

Були сьогодні в монастирі св. Герарда, ЧНІ (смт.Гніздичів). А по дорозі назад заїхали ще до Жидачева, де є Чудотворна Ікона Божої Матері.

Зображення
Історія святині у Кохавино(тепер це частина смт Гніздичів Жидачівського району Львівської області) пов'язана із існуванням з давніх-давен на дуплавому дубі у Кохавинському лісі ікони Матері Божої. Згідно з переказами, 1646 р., коли власниця с. Руда Анна Воянковська проїжджала кохавинським дубовим гаєм до Жидачева, її коні клякнули перед цим образом і не рухалися доти, доки вона не вийшла з карети помолитися.

У 1650 р. ікона вже славилася чудотворною силою. Її кілька разів намагалися перенести до церкви в Руду, однак вона щоразу поверталася на попереднє місце.

У 1680 р. у кохавинському лісі, біля святого місця, було споруджено дерев'яну капличку і перенесено ікону для почитання. Відтоді це місце стало центром для безперервного паломництва вірних різних національностей з усієї Галичини. У травні 1755 р. Архиєпископ Львівський Гнат Вижицький проголосив Кохавинську ікону Богородиці чудотворною. Того ж року на свято Зіслання Святого Духа її було урочисто перенесено до новоз6удованого власником Руди дерев'яного храму.

Однак дерев'яний храм не міг умістити всіх паломників і в 1868 р. було вирішено звести великий кам'яний костел. Будівництво через брак коштів просувалося з великими труднощами і закінчилося лише в 1894 р.

У 1902 р. на місці об'явлення чудотворної ікони, де стояла старенька дерев'яна каплиця, зведено нову муровану каплицю. Тоді ж 6уло розширено і кам'яну церкву. У 1903 р. до Кохавина було запрошено отців редемптористів для здійснення місій. 15 серпня 1912 р. відбулася коронація ікони Пресвятої Богородиці папськими золотими коронами.

Від 1931 р. чудотворним місцем опікувалися єзуїти,які з наступом радянських військ покинули Кохавино і поїхали до м.Глівіци (Польща), забравши зі собою чудотворну ікону. Там вона знаходиться до сьогодні.

У повоєнні роки церкву було перетворено наі склад, а в будівлях монастиря розміщено школу-інтернат для розумово відсталих. Цілюще джерело засипали сміттям.

Коли Українська Греко-Католицька Церква вийшла з підпілля, за відновлення знищеної кохавинської святині взялися отці редемптористи. Вони відремонтували каплицю на чудотворному місці, відновили храм - нині це церква Покрови Пресвятої Богородиці. У стінах колишнього єзуїтского монастиря розташували монастир Святого Герарда.

30 травня 2000 р. мешканці Кохавина привезли з Польщі точну копію Кохавинської чудотворної ікони Богородиці. Вшанування святині та відпуст відбуваються на празник Покрови Пресвятої Богородиці - 14 жовтня.



Зображення Зображення
Церква Воскресіння Христового є найбільшою духовною скарбницею мешканців м. Жидачева. її спорудили на зламі ХІХ-ХХ ст. на місці дерев'яної церкви, яка під час великої пожежі 1888 р. була знищена вогнем. Освячення нинішнього мурованого храму з благословення Митрополита Андрея (Шептицького) відбулося 29 вересня 1901 p., а 19 травня 1912 р. Митрополит особисто посвятив іконостас.

Протягом своєї столітньої історії жидачівська церква слугувала осередком національного духу, культурно-просвітницьким і навіть господарсько-побутовим центром. Тут діяла спілка "Церковне братство", захоронка (дитячий садок), а також осередок підтримки знедолених.

Окрасою і найбільшою цінністю церкви Воскресіння Христового є чудотворна ікона Богородиці - "Жидачівська Оранта". Її написав 1406 р. і передав до Жидачівського монастиря чернець Веніамин. Згідно з твердженнями львівського мистецтвознавця Володимира Вуйцика, дослідника цієї ікони, в іконографічному плані вона унікальна, єдина пам'ятка такого типу в українському середньовічному малярстві. Вона виконана темперою на суцільній дошці. Богоматір зображена на повний зріст у строго фронтальній позі з піднесеними руками, як на мозаїці у нефі Софії Київської. У складках мафорію на грудях Богоматері - погрудне зображення Дитяти Христа, який лівою рукою підтримує сувій, а правою - благословляє.

Ікона Пресвятої Богородиці тривалий час знаходилася у монастирській Успенській церкві. Згодом вона була поміщена на престолі церкви Святого Миколая,звідки й перенесена 1572 р. до храму Воскресіння Христового.

Перші згадки про чудотворнісь ікони надав вчений Антін Петрушевич у своїй "Сводній Галицько-Руській літописі". Опис чудес, пов'язаних із Жидачівською Орантою, стали записувати у цій книзі з 1750 р. під назвою "Руно орошеное пречестой Діви Марії чудодійственная бладати роса от чудотворнаго єя образа истікающая в Жидачеві".

У 1772 р. староста Цициліва (тепер с. Вільхівці), що недалеко від Жидачева, Каєтан Шептицький подарував виготовлені власним коштом золочені та посріблені дерев'яні шати, а також закупив срібні корони для ікони. Коронована Жидачівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці була єпископом Левом (Шептицьким) за Папи Римського Климентія 15.

Коли під час пожежіі 1888 р. церква згоріла, ікона в чудесний спосіб вціліла. Відтак реліквія перебувала в римо -католицькому костелі Успіння Діви Марії. А 21 вересня 1901 р. її урочисто перенесли до новозбудованої мурованої церкви Воскресіння Христового. З 1752 р. її вшановували відпустом у восьму п'ятницю після Великодня, а з 1948 р. - у неділю всіх святих.


Джерело текстів - Довідник "Паломницькі місця", УГКЦ.

П.С. Хто хоче, можу вислати більше фото в ПП. :oops:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 13 жовтня 2013, 13:01

Завтра відпуст в церкві Покрови Пресвятої Богородиці (Львів, Личаківська, 175). Служби на 7.00, 9.00, 11.00 (урочиста) і 18.00.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2013, 15:09

ShMariam писав:Завтра відпуст в церкві Покрови Пресвятої Богородиці (Львів, Личаківська, 175). Служби на 7.00, 9.00, 11.00 (урочиста) і 18.00.

вітаємо з празником :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 01 грудня 2013, 20:07

Був вчора в Бориславі. Священик казав, що вже є близько 530 мощей святих. З нових можна сказати про багато мощей святих Києво-Печерської Лаври. Серед них, зокрема, Аліпій, Ілля Муромець. Крім того є деякі російські святі : Серафим Саровський, Матрона, Романа. А також св.князь Олег, св.князь Ігор, св.Мар'яна. св.Кирило (автор абетки).

Києво-Печерські святі (Серафим Саровський - в другому ряді знизу)

Зображення

І, головне для чого я їхав. Копія давньої ікони Богородиці з Грузії (ІV ст.). В ній є вміщені такі мощі : риза Богородиці, плащ пророка Іллі (жив за 900 років до Христа), мощі свв. Спиридона Триміфунтського, Пантелеймона (здається), Косми і Дам'яна та Кипріяна і Юстини.

Ікона Богородиці

Зображення

Святі з числа 72-ох

Зображення
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 10 грудня 2013, 16:21

І то правда.

18. Об увлечении посещать святые места

В некое время было ко мне такое слово:

Слышу: говорят, сказывают и пересказывают одни другим, что мы ездили на богомолье в Ростов, были в Тотьме, у Троицы Сергия; и мы едем в Киев;—хочется побывать и у Соловецких—так обыкновенно пересказывают одни другим. Слышу: говорят об одних только поездках, и не слышу, что бы кто сказал: я хочу переменить худую и суетную жизнь на богоугодную и постоянную. Что за польза только ездить к угодникам Божиим, а не подражать их терпению и не исправлять свои нравы? Да они сами будут посещать, когда кто хотя и не делает обетов, и не ездит по дальним странам; но, пребывая на одном месте, ведет жизнь постоянную и благоугождает Богу.

Так говаривал покойный Василий Федорович Галафеев.


http://predanie.ru/lib/book/read/176016/#toc21
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 17 лютого 2014, 22:20

Зображення
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 27 квітня 2014, 12:38

Код: Виділити все

16-18 травня відбудеться ХХІ Міжнародна молодіжна піша проща «Львів – Унів». Організатори запрошують молодь та всіх охочих. Тема прощі «Перебувайте у моїй любові» [Ів 15, 9].
 
Паломництво розпочнеться з Божественної Літургії о 7.00 у храмі Архистратига Михаїла (м. Львів, вул. Винниченка, 22) Одразу після Богослуження учасникам слід записатись до групп, відтак розпочнеться формування колони. Вирушать прочани о 8:30. Маршрут паломництва: м.Львів – с. Підбірці – с. Миклашів – с. Нижня Білка – с. Заставне – м. Глиняни – с. Якторів – с. Унів. У святу обитель прочани прибудуть увечері 17 травня. Тоді ж відбудуться нічні чування, які триватимуть до ранку: молитви, сповідь, благословення чудотворною іконою, похід зі свічками на Чернечу гору. В неділю, 18 травня, проща закінчиться Архиєрейською Божественною Літургією та повним відпустом. Колону супроводжуватиме медичний персонал, МВС та велогрупа.

Для тих прочан, які не зможуть бути в п’ятницю, та все ж мають велике бажання доєднатись до прощі, будуть автобуси, які виїжджатимуть зі Львова в суботу та неділю.
Контактний телефон: 097 47 32 782 – Тарас.

На прощу необхідно взяти: намет, спальник, каремат (килимок), дощовик, змінне взуття, теплий одяг. У заплічник бажано покласти також Святе Письмо, вервицю, ліхтарик, панамку, необхідні медикаменти, ложку, миску і горнятко. Важкі речі буде везти автомобіль.

Благодійний внесок: 30 грн. Є можливість повернутися з Унева до Львова автобусом, вартість квитка: 25 грн.
Контактні телефони: 067 94 40 250 – Віра (реєстрація);
097 18 66 084 – Богдан.

http://www.ugcc.lviv.ua/actual/announce ... a_pro.html

Хочу цього року спробувати (але ще точно не знаю). Хтось планує?

До речі, знайшла таке: http://proscha.in.ua/index.php/rozkladp ... nent&pop=1
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

ruslan10
новик
новик
Повідомлень: 10
З нами з: 09 січня 2015, 15:02

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ruslan10 » 14 січня 2015, 20:51

solist-vokalist писав:Дивно все це. Чув багато доброго про цю людину, не одному допоміг, не одну сімю порятував від біди. А тут незрозуміло за що виганяють... в чому антицерковна діяльність? І чи етично озвучувати цю інформацію у всіх церквах, сайтах без належних пояснеть? :(


Я тоже чув і бачив добрі справи б.Петра.
Він просто правду говорить що робиться у церквах і що роблять священики!
А наша церковна влада дуже багато чого скриває від людей і не помагає людям!

ruslan10
новик
новик
Повідомлень: 10
З нами з: 09 січня 2015, 15:02

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ruslan10 » 14 січня 2015, 20:52

andrivovk писав:
о.Олег писав:
andrivovk писав:Хто ходить в Страдч на Хресні дороги будьте обережні.Того чоловіка, який проводив хресні Дороги виключили з ІІІ ЧСВВ через науку, яка суперечить вченню Церкви. :( Казали після Служби Божої.Забув як він називається, а в мережі щось не знайшов.Щоб часом замість користі не було шкоди.

тут важливо чітко подати: з іменами, з називанням зареєстрованих фактів проповіді іншої віри, аргумантацією оо.василіан, іменем відповідальних підписаних осіб і дуже прошу, якщо хтось знає або може розвідати, подати тут цю інформацію
З повагою, о.Олег

Ось документ "Офіційне повідомлення керівництва ЧСВВ" http://catholicnews.org.ua/ofitsiine-po ... hsvv#point


документ не відкривається!

ruslan10
новик
новик
Повідомлень: 10
З нами з: 09 січня 2015, 15:02

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ruslan10 » 14 січня 2015, 20:57



ніякого розслідування не було.
з ним навіть ніхто не говорив про виключення з чину
виключи тоді коли він був у паломницькій поїздці.
дивно все це дуже дивно!
і то що написано взагалі не відповідає дійсності!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 14 січня 2015, 21:59

ruslan10 писав:
solist-vokalist писав:Дивно все це. Чув багато доброго про цю людину, не одному допоміг, не одну сімю порятував від біди. А тут незрозуміло за що виганяють... в чому антицерковна діяльність? І чи етично озвучувати цю інформацію у всіх церквах, сайтах без належних пояснеть? :(


Я тоже чув і бачив добрі справи б.Петра.
Він просто правду говорить що робиться у церквах і що роблять священики!
А наша церковна влада дуже багато чого скриває від людей і не помагає людям!



Я також чула багато добрих речей про людей, яких відлучали Церкви, не те, що з чинів.... І у всіх абсолютно ті добрі справи були поєднані з гордістю, непокорою... Відтак - перекреслювалося все... Не знаю про цього чоловіка, але довіряю парафіянці с. Страдч, яка неодноразово виступала проти його діяльності. Просто якщо якась люда вносить смуту, розкол, проявляє непокору в Церкві - це дуже підозріло. Якщо не підкоряється наказам церковної влади - 100 % щось не так (св.о.Піо підкорився, коли йому заборонили сповідати і виходити до людей), як підкориться - значить, що та людина дійсно свята O:-) або близько того.
Все просто.
ruslan10 писав:Він просто правду говорить що робиться у церквах і що роблять священики!

Так починаються схизми - он підгорецьких візьміть. Або Лютера. Ті, що дійсно хочуть щось змінити, діють "трошки" не так.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

ruslan10
новик
новик
Повідомлень: 10
З нами з: 09 січня 2015, 15:02

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ruslan10 » 15 січня 2015, 20:09

ShMariam писав:
ruslan10 писав:
solist-vokalist писав:Дивно все це. Чув багато доброго про цю людину, не одному допоміг, не одну сімю порятував від біди. А тут незрозуміло за що виганяють... в чому антицерковна діяльність? І чи етично озвучувати цю інформацію у всіх церквах, сайтах без належних пояснеть? :(


Я тоже чув і бачив добрі справи б.Петра.
Він просто правду говорить що робиться у церквах і що роблять священики!
А наша церковна влада дуже багато чого скриває від людей і не помагає людям!



Я також чула багато добрих речей про людей, яких відлучали Церкви, не те, що з чинів.... І у всіх абсолютно ті добрі справи були поєднані з гордістю, непокорою... Відтак - перекреслювалося все... Не знаю про цього чоловіка, але довіряю парафіянці с. Страдч, яка неодноразово виступала проти його діяльності. Просто якщо якась люда вносить смуту, розкол, проявляє непокору в Церкві - це дуже підозріло. Якщо не підкоряється наказам церковної влади - 100 % щось не так (св.о.Піо підкорився, коли йому заборонили сповідати і виходити до людей), як підкориться - значить, що та людина дійсно свята O:-) або близько того.
Все просто.
ruslan10 писав:Він просто правду говорить що робиться у церквах і що роблять священики!

Так починаються схизми - он підгорецьких візьміть. Або Лютера. Ті, що дійсно хочуть щось змінити, діють "трошки" не так.


1)Скажіть будь-ласка коли священик в церкві не покликаний або шизофренік або ще щось і я йому кажу яке ви маєте право вимагати гроші від людей або бачу поступки священика такі що у мене в голові взагалі не вкладається що це є священик!І коли йому це сказати його відповідь чітка"Любов,покора,не осуджуй" То я маю коритись йому?
2)Ви написали 100% щось не так.Я теж дивлячись що творять священики можу мати переконання на 100% що щось не так!
3)А якщо я буду виступати неодноразово проти парафіянки з с.Страдч ви також будите мені довіряти! А не слід з першу дійсно серйозно розібратись а потім довіряти!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 15 січня 2015, 20:44

ruslan10 писав:
1)Скажіть будь-ласка коли священик в церкві не покликаний або шизофренік або ще щось і я йому кажу яке ви маєте право вимагати гроші від людей або бачу поступки священика такі що у мене в голові взагалі не вкладається що це є священик!І коли йому це сказати його відповідь чітка"Любов,покора,не осуджуй" То я маю коритись йому?
2)Ви написали 100% щось не так.Я теж дивлячись що творять священики можу мати переконання на 100% що щось не так!
3)А якщо я буду виступати неодноразово проти парафіянки з с.Страдч ви також будите мені довіряти! А не слід з першу дійсно серйозно розібратись а потім довіряти!

1) Якщо Вам здається, що священик поганий, за нього треба молитися. Якщо дійсно поганий - звертатися до церквоної влади (це нормальна практика занести лист (не анонімку!) до ц. Юра). Таїнство священства не знімається в принципі, але на деяких накладаються покарання. (Напр. нашуміла історія про священика, який відмовився хоронити - знаю ще з деяких джерел, що його більше оскаржили, ніж сам винен... Але покарання наклали). Таїнства "поганого" священика дійсні (це належить до науки церкви). Гроші - в сусідній темі обговорювали, що парафіяни зобов'язані утримувати. Інакше... а може взагалі його не треба? :wink: На Київській Русі жертвували десятину...

2) Спробуйте без підглядування назвати 12 апостолів. :wink: Я не змогла, чесно :oops: Але Юда Іскаріотський там був.

Я належала (більш чи менш :) ) до трьох парафій. І всюди священики є дуже добрі - то Вам так не щастить, чи Ви шукаєте всюди Юд? (тобто п. Михайло вчить всюди шукати?) :) . Ми навіть протестували проти зміни першого пароха на моїй парафії, але добре, що не змогли нічого зробити (бо храм при монастирі), бо... кожен наступний парох ставав кращий за попереднього.

3) Так. Але по-перше, дещо бачу по плодах. Зокрема, людина від Бога не займається осудженнями, а працює на добро. Не сіє смути, її не виганяють зі спільнот (не забороняють служити), а якщо так - сприймає з покорою. По-друге, ту парафіянку знаю трошки краще за Вас.



До речі, щойно помітила, це запостив сам парох с. Страдч. А о. Івану точно довіряю.
Проповідей п.Петра не чула, але після Ваших дописів, Руслане, десь так і уявляла (коментар там же):
Насправді,послухавши його"проповіді" дуже легко зрозуміти,що ця людина ,в якій повно зневаги до інших(будь-то священники чи вірні інших конфесій),не може бути від Бога.Я це зрозуміла ще давно,до того,як вийшла заборона.


Щодо розслідувань, то я не в курсі, який статут ІІІ Чину - а може його і не мають проводити? (принаймні, в деяких спільнотах, за статутами, воно не передбачене). :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2015, 21:46

ruslan10 писав:
1)Скажіть будь-ласка коли священик в церкві не покликаний або шизофренік або ще щось і я йому кажу яке ви маєте право вимагати гроші від людей або бачу поступки священика такі що у мене в голові взагалі не вкладається що це є священик!І коли йому це сказати його відповідь чітка"Любов,покора,не осуджуй" То я маю коритись йому?
2)Ви написали 100% щось не так.Я теж дивлячись що творять священики можу мати переконання на 100% що щось не так!
3)А якщо я буду виступати неодноразово проти парафіянки з с.Страдч ви також будите мені довіряти! А не слід з першу дійсно серйозно розібратись а потім довіряти!

1. а можна реальний приклад. Невигаданий. Щоб зрозуміти/відповісти
2. див. п.1
3. а нащо виступати проти парафіянки і чиєю владою Ви це (теоритично, звичайно) робитимете і чому Вам (при всій відповідній повазі) хтось мав би довіряти?
З повагою,о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2015, 21:59

ruslan10 писав:
документ не відкривається!

http://archive.catholicnews.org.ua/ofit ... stva-chsvv
Зображення
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2015, 22:01

ruslan10 писав:...А наша церковна влада дуже багато чого скриває від людей і не помагає людям!

що скриває, наприклад?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 16 січня 2015, 11:34

ShMariam писав:2) Спробуйте без підглядування назвати 12 апостолів. :wink: Я не змогла, чесно :oops:


Я пам'ятаю, деяких навіть по двох варіантах імен... :oops:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 16 січня 2015, 11:51

andrivovk писав:
ShMariam писав:2) Спробуйте без підглядування назвати 12 апостолів. :wink: Я не змогла, чесно :oops:


Я пам'ятаю, деяких навіть по двох варіантах імен... :oops:

Попалися :D

Наступну лекцію на Марійській дружині читаєте Ви. 8)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 16 січня 2015, 11:54

ShMariam писав:
andrivovk писав:
ShMariam писав:2) Спробуйте без підглядування назвати 12 апостолів. :wink: Я не змогла, чесно :oops:


Я пам'ятаю, деяких навіть по двох варіантах імен... :oops:

Попалися :D

Наступну лекцію на Марійській дружині читаєте Ви. 8)

А що то так важко? От вже з катехизмовими правдами можуть бути більші проблеми. :(
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 16 січня 2015, 12:51

andrivovk писав:А що то так важко? От вже з катехизмовими правдами можуть бути більші проблеми. :(

Як не важко - вперед! :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей