Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 28 березня 2011, 15:22

kristik писав:
о.Олег писав: Правда - він (туризм) дійсно стремить уподібнитися до паломництва. Якщо "турист" побожний :) А ті люди, які практикують саме "релігійний туризм"... з мого досвіду часто таки Божі люди.
З повагою, о.Олег


То якщо я їду до Крехова на Прощу - це вже не паломництво, а туризм? Але якщо я з намірами молитися, висповідатись, запричащатись, взяти участь у Літургії, а не відпочити?

ні, що Ви - перефразую: не справа в способі (на колесах чи пішки) - справа в намірі. Навіть, якби Ви пішки йшли чи навколішки, але без наміру молитись, висповідатись, запричаститись, взяти участь в Літургії - це був би лише такий вид туризму :) Те визначення, з якого Ви почали запитання, мабуть мало дуже конкретне до випадку примінення або... дискутивне, визначення з яким я грішний погодитись не зовсім можу
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 19 квітня 2011, 22:33

Цього року відпуст у Крехові буде припадати на неділю.Архиєрейську Літургію має очолити Глава нашої Церкви Святослав Шевчук. :Yahoo!:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 22 квітня 2011, 22:42

Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 04 травня 2011, 16:56

Цікавий вид паломництва організовує бр. Августин Векляк, ЧСВВ - велопрощі Кримом
http://dyvensvit.org/molod-u-cerkvi/206 ... jamy-krymu
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrey s. » 04 травня 2011, 17:35

andrivovk писав:Цього року відпуст у Крехові буде припадати на неділю.Архиєрейську Літургію має очолити Глава нашої Церкви Святослав Шевчук. :Yahoo!:

Христос Воскрес!!!
Люди Божі,сьогодні бачив оголошення про Крехів...Так просто нагадую...21-22 числа.....щоб самому не забути :) .....
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ljubomyr_ps » 06 травня 2011, 23:51

7-8 травня на день Матері до святого місця Діви Марії у с. Заглина відбудеться проща
А також поклоніння мощам святого і чудотворця Шарбеля . Поспішайте!!!

В неділю, Архиєрейська літургія розпочнеться о 13:00 год. Владика Ігор Возняк, архиєпископ Львівський, уділить піддияконські свячення семінаристам з Львівської духовної семінарії та освятить наріжний камінь під будівництво храму. Також буде здійснено чин облечин сестер св. Йосифа.

На завершення відбудеться освячення води та церковної атрибутики.

Програма прощі:
7 травня (субота)
17.00 Акафіст до Заглинської Матері Божої
18.00 Зустріч мощей святого Шарбеля
19.00 Божественна Літургія
20.00 Велика Вечірня
21.00 Хресна Дорога

8 травня (неділя)
9.00 Утреня
10.00 Божественна Літургія
13.00 Архиєрейська Божественна Літургія, посвячення води і церковної атрибутики

Доїзд автобусами
З автостанції по вул. Б. Хмельницького (м. Львів) тел. (0322) 52-04-89
Львів – Старе Село; Львів – Дубрівка; Львів – Рава-Руська (ч/з Замок)
З автостанції Головного залізничного вокзалу (м. Львів) тел. (0322) 38-83-08
Львів – Монастирок
З автостанції м. Жовква тел. (252) 211-09
Львів – Дубрівка; Львів – Монастирок; Львів – Замок

Довідка
Історія присілка Заглини і святого джерела пов’язана з історією села Монастирок. На монастирській горі, за свідченням архівних документів, у ХV–XVI ст. був монастир. Ні болота, ні ліси не змогли вберегти ченців від нападів татарських орд. Монастир знищили і за переказами вижив лише один чернець, який жив усамітнений. Люди переховуючись від навал татар тікали до лісу, до ченця. Коли монах помер люди й надалі продовжували приходити молитися на місце де він жив. Серед таких була й дівчина Маруся, якій під час молитви з’явилася Матір Божа. Маруся розповіла односельчанам і священику про те, що їй з’явилася Пречиста Діва і повела їх на місце появи. Але не всі повірили. Були і такі, що сміялися з неї та глузували. Дитина плакала. Але раптом підвела очі вгору і знову побачила свою небесну гостю. Маруся сказали: «Вона тут, я її бачу». За проханням Богоматері дівчинка підійшла до гори і рукою розгорнула землю. Сталося чудо: з-під землі почало бити джерело. З того часу і донині місцеві жителі джерело називають «Марусею».
Перше зцілення завдяки цілющій воді відбулося у 1781 р. У цей час ліс, в якому розташоване джерело, належав польському пану Семінському. У пана була незряча дочка, яку роками безрезультатно лікували від недуги. Селяни радили пану вмивати до сходу сонця дочку водою зі святого джерела. Незважаючи на своє скептичне ставлення, пан погодився. З часом до дівчинки повернувся зір.
У 1872 році єпископ Перемиський Іван Ступницький надав джерелу у Заглиній статус відпустового місця і 13 вересня тут щорічно святкують празник Положення пояса Пречистої Діви Марії.
Біля джерела парафіяни будували каплиці та безбожники знищували їх. Радянська влада перетворила святе місце на руїну... Проте постійні чудеса та зцілення додавали людям сили для відновлення святині.
Люди відзначають рідкісну особливість джерельної води «Марусі». Вона не псується: її набирають вдосталь, тримають тривалий час, навіть у теплому приміщенні, а вона залишається свіжою. http://www.sokaleparchy.org.ua/index.ph ... aglyna2011
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Олег21
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 31 грудня 2010, 23:37

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олег21 » 09 травня 2011, 10:00

А де ще будуть виставлятись мощі св. Шарбеля?

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Володимир ІФ » 11 травня 2011, 21:36

Чи можна десь ознайомитись з графігом прощ у Зарваниці на цей рік.Бо на їхньому сайті я не знайшов?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 13 травня 2011, 13:50

Володимир ІФ писав:Чи можна десь ознайомитись з графігом прощ у Зарваниці на цей рік.Бо на їхньому сайті я не знайшов?

http://dyvensvit.org/anonsy/124-ternopi ... rajinskoju :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrey s. » 14 травня 2011, 01:44

Просто щоб нагадати,Проща до Гошова..http://stryi.ugcc.org.ua/news/46-actual/546-546.html. :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrey s. » 15 травня 2011, 19:32

Христос Воскрес!!!
Був сьогодні в Гошові,якщо коротко сказати,,то :good: .
Не перестаю дивуватись,з кожним роком все більше і більше людей.Багато молоді. Дивишся на це все,і розумієш:Це Слава Божа!!
Тішуся :) .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 15 травня 2011, 19:33

Олег21 писав:А де ще будуть виставлятись мощі св. Шарбеля?

в катедральному (Юр) храмі в Львові хіба не виставлені?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 15 травня 2011, 19:41

Хто їде на прощу в Крехів 22 травня? Дуже хочу приєднатися, бо самій якось неприємно.

Хочу поїхати, ще ніколи не була на справжній прощі :oops: .
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ljubomyr_ps » 15 травня 2011, 20:54

Нова інформація про відпустову прощу до Крехова:
Отці Василіяни запрошують на Відпуст до Крехівського монастиря.
21–22 травня, з нагоди перенесення мощей св. Миколая, у Крехівській обителі Василіян відбудеться Відпуст. Програма заходів передбачає богослужіння, молитовні чування у храмі, похід до джерела, процесійне винесення ікони святого Миколая, нічне чування для молоді та урочисту Архиєрейську літургію у неділю 22 травня 10:00. Згідно повідомлення отця ігумена Пантелеймона Саламахи, ЧСВВ, очолить Архиєрейську літургію Блаженніший Святослав (Шевчук).
http://www.sokaleparchy.org.ua/index.ph ... iv-vidpust
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrey s. » 15 травня 2011, 22:35

По поводу вищенаписаного,можу добавити,но це з неофіційних джерел :) ,тобто дуже можливо.
Може бути Протоархимадрит Василій ЧСВВ.А якщо так,то у тих хто відвідує Храми при Василіянських монастирях буде унікальна можливість.
Тобто буде три отця яких поминають на кожній службі(у нашій провінції).Тобто ще Василіянський Протеігумен о.Іонікій.
А якщо буде наш Владика Вітишин,або Вл.Єм. Софрон Мудрий,то це взагалі.Така нагода трапляється не часто.
Поживем-побачим.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Володимир ІФ » 15 травня 2011, 22:44

Сьогодні відбулась проща Івано-Франківської єпархії у Зарваниці.Очолив її владика Володимир Війтишин.Було дуже багато людей,особливо молоді.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrey s. » 23 травня 2011, 18:14

Христос Воскрес!!!
Народе!!,хтось мав можливість бути в Крехові на прощі,є якісь враження від цього дня,які враження від Бл.Святослава.
Буду радий побалакати про це.....
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 31 травня 2011, 17:20

Страдч
26 червня - ПРОЩА! Відзначаємо 70-ту річницю блаженних о.Миколая Конрада і дяка Володимира Прийми і традиційно відзначаємо День Мирянина
розпорядок:
10.00 - з'їзд прочан у "Бірок" с.Ямельна (стоятимуть волонтери)
- піша хода до могили, де були закатовані Блаженні;
- Молебен біля могили;
- піша хода від могили до площі біля "Страдецької гори"
12.00 - Архиєрейська Божественна Літургія
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 02 червня 2011, 19:33

Слава Ісусу Христу ! Оце натрапила на таке оголошення і мені, недосвідченій, соромно що я не знаю нічого про таке відпустове місце Боянець... :( Хто щось розкаже ?
Вкладення
Боянець.jpg
Боянець.jpg (207.78 Кіб) Переглянуто 21868 разів

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 02 червня 2011, 20:22

Zolotce писав:Слава Ісусу Христу ! Оце натрапила на таке оголошення і мені, недосвідченій, соромно що я не знаю нічого про таке відпустове місце Боянець... :( Хто щось розкаже ?


Ось що я знайшов.ЦЕРКВА СВ. АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА http://www.pilgrimage.org.ua/sacral_objects/1112 і чудотворний образ http://www.pilgrimage.org.ua/icons/303

Цей сайт взагалі весь цікавий http://www.pilgrimage.org.ua/sacral_objects
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 02 червня 2011, 21:30

Колись кілька разів була там в Боянці на відпусті... знаю отця-пароха.
Це звичайна сільська парафія... їм порівняно нещодавно повернули чудотворний образ із музею.
Відпусти проходять у дуже латинізованій формі :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrey s. » 05 червня 2011, 15:35

Слава Ісусу Христу!!!
Хтось був в Гошові 4-5 числа,цікаво які враження???....
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 10 червня 2011, 21:54

Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Yur » 15 червня 2011, 23:50

Тернопільсько-Зборівська єпархія УГКЦ просить на час прощі у Зарваниці Теребовлянського району, що відбудеться цього року 16-17 липня, ввести мораторій на продаж алкогольних напоїв у селах, через які йтимуть паломники.

Тоді це уже не паломники.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

milady
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 04 липня 2011, 10:39

ЧОМУ ДЕЯКІ СВЯЩЕНИКИ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення milady » 05 липня 2011, 15:20

Слава Ісусу Христу.Недавно говорила з нашим парохом і він дуже проти прощ.Тому, що причастя і сповідь-скрізь однакові.Для чого ж тоді кудись їхати.В мене трішки інша думка.Свою парафію на вічні подорожі я не поміняю але чому мені неможна частіше ніж раз в рік кудись їхати на прощу-не розумію.Я була в Уневі 1 раз багато років тому, в Зарваниці теж 1 раз і теж багатороків тому.Минулого місяця була в Страдчі і цього ж місяця була в Колодіївці.Часто я їздити на прощі неможу.Є можливість тільки в літній період.Ніхтонеможе пояснити чим це погано але багато -хто говорить що не варто їздити, бо тоді християнин ніби в пошуку.Поясніть хто може.Просто цікаві думки інших людей і священиків чи семінаристів.Дякую.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ЧОМУ БІЛЬШІСТЬ СВЯЩЕНИКІВ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення о.Олег » 05 липня 2011, 16:26

milady писав:Слава Ісусу Христу.Недавно говорила з нашим парохом і він дуже проти прощ.Тому, що причастя і сповідь-скрізь однакові.Для чого ж тоді кудись їхати.В мене трішки інша думка.Свою парафію на вічні подорожі я не поміняю але чому мені неможна частіше ніж раз в рік кудись їхати на прощу-не розумію.Я була в Уневі 1 раз багато років тому, в Зарваниці теж 1 раз і теж багатороків тому.Минулого місяця була в Страдчі і цього ж місяця була в Колодіївці.Часто я їздити на прощі неможу.Є можливість тільки в літній період.Ніхтонеможе пояснити чим це погано але багато -хто говорить що не варто їздити, бо тоді християнин ніби в пошуку.Поясніть хто може.Просто цікаві думки інших людей і священиків чи семінаристів.Дякую.

та навпаки - всі в Церкві за Прощі, а Вам або пощастило потрапити на якийсь виняток серед священиків, або була якась дуже конкретна ситуація, у зв'язку з якою цей священик проти.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: ЧОМУ БІЛЬШІСТЬ СВЯЩЕНИКІВ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення Georgij » 05 липня 2011, 16:40

Також може бути таке, що парох боїться, що люди можуть "черпнути" чогось кращого, чогось глибшого, чогось духовнішого. :twisted:
У нас на парафії мабуть так є теж:sorry: .... Деякі священники не знають про ті чи інші монаші чини та згромадження, проті чи інші святині... :cry: Я не нарікаю, може поміж похоронів, христин та шлюбів на це просто немає часу , сім`я і обовязки в тому числі? :cry: і вд цього такі субєктивні думки про прощі?
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ЧОМУ БІЛЬШІСТЬ СВЯЩЕНИКІВ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення о.Олег » 05 липня 2011, 19:51

Georgij писав:Також може бути таке, що парох боїться, що люди можуть "черпнути" чогось кращого, чогось глибшого, чогось духовнішого. :twisted:
У нас на парафії мабуть так є теж:sorry: .... Деякі священники не знають про ті чи інші монаші чини та згромадження, проті чи інші святині... :cry: Я не нарікаю, може поміж похоронів, христин та шлюбів на це просто немає часу , сім`я і обовязки в тому числі? :cry: і вд цього такі субєктивні думки про прощі?

та може... Але це значить, що маємо катехизувати і священиків, благовістуючи їм про користь від Прощ/Відпустів...
десь у нас і тема така є, може хтось підскаже
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: ЧОМУ БІЛЬШІСТЬ СВЯЩЕНИКІВ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення Олюнька » 05 липня 2011, 20:21

думаю, мається на увазі те, що люди звикли шукати сенсацій і заради того їдуть у відпустові місця... аби привести звідти сувенір, щось побачити, якусь незвичайну історію почути... напевно вони не проти прощ, а проти нерозуміння людського, нмсд
Зрештою, ми вже говорили: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: ЧОМУ БІЛЬШІСТЬ СВЯЩЕНИКІВ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення Georgij » 05 липня 2011, 22:59

Я от думаю,чи правильно говорити "більшість"? може окремі випадки? А от проти-так це є :(
Тому що парохи ніби люблять нашу Церкву, але не у всій повноті(прощі, святі місця), деколи "ревність до дому свого" аж пре.. Хоча цілком зрозуміло, що є явище фанатизму "підключки " парафіян до благотворних місць і прощ . Адже Бог є всюди, все неповняє. :roll:
Востаннє редагувалось 05 липня 2011, 23:40 користувачем Georgij, всього редагувалось 1 раз.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей