Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: ЧОМУ БІЛЬШІСТЬ СВЯЩЕНИКІВ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення andrey s. » 05 липня 2011, 23:38

milady писав:Слава Ісусу Христу.Недавно говорила з нашим парохом і він дуже проти прощ.....

Справді,якось назва теми трохи не в тему :) .Покрайній мірі у Вашому повідомленні йдеться за одного священника.(було би добре виправити,або пояснити.Дякую)
І в такому випадку,думаю, буде самим правильним спитати у нього.(можливо Ви не правильно його зрозуміли,або він висловився не так як думає)
Знаєте,я знаю не мало священників,і вони не проти прощ.Деколи,ті які самі приймають участь в них,просто працюють над деякими негативними нюансами(їх не мало,тема не про них.Мова йде за поведінку,перекручення суті,і т.д.),які заважають решті.
Але це ніяк не стосується того,що вони проти.Власне займаються тим,до чого покликані.
................
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: ЧОМУ БІЛЬШІСТЬ СВЯЩЕНИКІВ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення Georgij » 07 липня 2011, 17:24

о.Олег писав: Але це значить, що маємо катехизувати і священиків, благовістуючи їм про користь від Прощ/Відпустів...

З повагою, о.Олег


Знаєте, деколи це вдається. Деколи буває, що священники навіть визнють, що від мирян можна багато чого доброго почерпнути!
Насправді, деколи ці миряни власне і черпають "це добре" на прощах. :D
Мені особисто завжди приємно бачити на прощах(хоч я зараз часто і не їжджду) парохів зі своїми парохіянами, а особливо душа радіє :) , коли вони так разом ідуть, а потім всі разом у свого пароха сповідаються! :friends: :) :D " Добрий Пастир знає своїх..."
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: ЧОМУ БІЛЬШІСТЬ СВЯЩЕНИКІВ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення andrey s. » 07 липня 2011, 18:25

Georgij писав:...... а особливо душа радіє :) , коли вони так разом ідуть, а потім всі разом у свого пароха сповідаються! :friends: :) :D " Добрий Пастир знає своїх..."

:) :D :good:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: ЧОМУ ДЕЯКІ СВЯЩЕНИКИ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення Georgij » 09 липня 2011, 20:52

16-17 липня -Всеукраїнська проща в Зарваниці! :Yahoo!: Я особисто чекав на неї (реально чекав ) цілий рік :D
Цікаво, завтра неділя 10 липня, чи виголосять в нас у церкві , або чи буде якась вивіска про цю прощу? Або хоча б на Петра І Павла? хоча більшість людей на роботі, бо то будній день :(
Прошу форумчан зауважити цю річ і повідомити, буде ще нагода поспілкуватись на цю тему :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: ЧОМУ ДЕЯКІ СВЯЩЕНИКИ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення Georgij » 12 липня 2011, 15:28

Я не став чекати , наче у засідці, чи оголосить священник чи ні, а пішов перед літургією і "нагадав" про всеукраїнську прощу. Результат- :Yahoo!: проголошено, більше того, можливо назбирається трохи людей та й поїдуть гарно організованим транспортом :friends: .

Напевне можна було б позбутися такого феномену як ДЕЯКІ СВЯЩЕНИКИ ПРОТИ ПРОЩ, за рахунок
катехизувати і священиків, благовістуючи їм про користь від Прощ/Відпустів...
, як казав о. Олег, власною працею, прикладом креативного мирянства і любові до всього, що деколи нам найперше хочеться "покритикувати :oops: "
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

олександр 1
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 12 липня 2011, 19:49

Re: ЧОМУ ДЕЯКІ СВЯЩЕНИКИ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення олександр 1 » 12 липня 2011, 20:36

Наш парох, навпаки, й сам мозолі собі натирав з нами, грішними.
а на Всеукраїнську цьогорічну уже вдруге благословить вдобавок до пішої ще й Велопрощу.

То ж, якщо хтось проживає поблизу Косова, запрошуємо приєднуватись в пятницю 15 липня, або по дорозі на нашому шляху. Про деталі та про маршрут можна довідатись на http://velokosiv.if.ua/2011/06/23/214/.

до речі: Велопроща ЕКУМЕНІЧНА!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: ЧОМУ ДЕЯКІ СВЯЩЕНИКИ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення Олюнька » 18 липня 2011, 14:07

СІХ! Мої вітання дорогим форумчанам :wink:
Вчора повернулася із Зарваниці :) була там 10 днів на Сарепті і, звичайно ж, на прощі.
Враження від прощу дуже різні :) мимоволі згадувалася оця наша тема, коли люди шуміли під час Літургії... коли сварилися перед Причастям, бо не могли в рядок рівненько стати, коли довелося вернутися з Хресної Дороги, бо мало не затоптали один одного і нічого не було чути-видно :(
Але їхати на прощу треба :Yahoo!: треба їхати з гарним наміром побути в присутності БОГА... тоді це все вищенаведене неважливе :good: досі і вухах звучить отой гимн, який співали під час походу зі свічками.... незабутня проповідь Блаженнішого про богослов'я уривку з гаразинськими біснуватими (колись може розпишу детальніше :wink: )... Молімось в тому намірі, щоб всі паломники духовно збагачувалисьь в часі прощ :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: ЧОМУ ДЕЯКІ СВЯЩЕНИКИ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення Олюнька » 18 липня 2011, 14:50

:wink:
http://www.youtube.com/watch?v=CRJl0Kf9JIg&feature=related
то щоб не бути голослівною :)
а ще дуже тішать черги біля сповідальниць :D і ще багато всього, загалом плюсів більше :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: ЧОМУ ДЕЯКІ СВЯЩЕНИКИ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення andrey s. » 18 липня 2011, 15:23

Олюнька писав: мимоволі згадувалася оця наша тема, коли люди шуміли під час Літургії... коли сварилися перед Причастям, бо не могли в рядок рівненько стати, коли довелося вернутися з Хресної Дороги, бо мало не затоптали один одного і нічого не було чути-видно :(
.... незабутня проповідь Блаженнішого про богослов'я уривку з гаразинськими біснуватими (колись може розпишу детальніше :wink: )... Молімось в тому намірі, щоб всі паломники духовно збагачувалисьь в часі прощ :Rose:

Слава Ісусу Христу!!!
Олюнько,я радий що ти згадала про культуру поведдінки на прощах.
Треба про це балакати,хоч це і не зовсім приємно,но це потрібно.(нажаль,я бачу що молоді люди більш свідомі,ніж старше покоління.Але і молодим не завадить думати про це).Напевне це треба у відповідну тему....

І ще,дуже мене цікавить проповідь Блаженнішого про цей уривок.Просто недавно думав про цей уривок.А ще раніше,чув дуже сильну проповідь,де було класне пояснення одного нюансу там.Але уявляєте,я забув :( ,там отець так гарно пояснив один нюанс,що я тільки памятаю саме відчуття,що гарно і доступно сказав(дуже мені тоді сподобалось),а саму суть забув,і це якраз коли писав розважання на цей уривок.Я був такий злий на свої мозги :) ,ну як вирвало,і ніяк не міг згадати.,і далі не можу. :(.Це напевно старість підкрадається,скліроз... :)
Я вже три дні намагаюсь згадати,і ніц не виходить.Я взагаліто,на память не жалівся,а тут .....я в шоці з себе :shock:
І тут ,в твому пов. про це пишеш....
Виручай,ато я себе зацькую...Думаю і форумчанам буде цікаво..
Дякую....
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: ЧОМУ ДЕЯКІ СВЯЩЕНИКИ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення Олюнька » 19 липня 2011, 14:06

Проповідь Блаженнішого у Зарваниці:
http://www.youtube.com/watch?v=a2qZOOAHjW4&feature=related :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: ЧОМУ ДЕЯКІ СВЯЩЕНИКИ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення andrey s. » 19 липня 2011, 15:50

Олюнька писав:Проповідь Блаженнішого у Зарваниці:
http://www.youtube.com/watch?v=a2qZOOAHjW4&feature=related :Rose:

Проповідь гарна,головне дуже актуальна для нас.Думаю власне тому Блаженніший її так промовив,бо це дуже важливий аспект,доречі для всієї України..
Але,всерівно,це мені не допомогло,в сенсі мого попереднього прохання. :oops:
Так і не можу згадати,те що намагаюсь.А може цього і не було,а мені щось наснилось,і взагалі нема що згадувати :shock: ... :D
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: ЧОМУ ДЕЯКІ СВЯЩЕНИКИ ПРОТИ ПРОЩ

Повідомлення прочанка » 20 липня 2011, 19:18

Кожна проща теж несе частку якихось випробувань. Священик останньої поїздки так і сказав, якщо вам все легко піде, то це не проща. Мають і ноги боліти, і втома, і недоспані ночі. Зате який духовний підйом! Крім того на прощах можна дістати повний відпуст, пройти Хресну дорогу.
Проща - час переосмисленням життєвих цінностей, очищення душі, випрошення певних ласк і покута за гріхи.
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrey s. » 20 серпня 2011, 22:54

Слава Ісусу Христу!!!
Традиційна щорічна молодіжна проща зі Львова до Гошівської обителі отців-василіян відбудеться 25-28 серпня.
http://www.dyvensvit.org/anonsy/125/4731
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Georgij » 29 вересня 2011, 19:11

XVI Міжнародна проща вервиці за єдність Церкви http://osbm.info/?p=2200
Хтось буде брати участь? Є нагода для зустрічі :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrey s. » 29 вересня 2011, 20:23

Georgij писав:XVI Міжнародна проща вервиці за єдність Церкви http://osbm.info/?p=2200
Хтось буде брати участь? Є нагода для зустрічі :)

Та мені тут каменем можна докинути до Погоні.(правда з рогатки. ВЕЛИКОЇ РОГАТКИ :) )
Якщо хтось приїде, то звичайно. Хоч побачу які Ви в житті, Львівяни :oops: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 29 вересня 2011, 21:34

andrey s. писав:... Хоч побачу які Ви в житті, Львівяни :oops: .

"так вот ти какой - олень северний!" :)
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrey s. » 01 жовтня 2011, 16:00

Georgij писав:XVI Міжнародна проща вервиці за єдність Церкви http://osbm.info/?p=2200
Хтось буде брати участь? Є нагода для зустрічі :)

Доречі, я от зараз дописую і ноги в руки. Там якось все перенеслось. Сбогодні зїжаються, мені подзвонили і повідомили.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 08 квітня 2012, 19:35

Хто хотів би поїхати на прощу, але не може - віртуальна поїздка в Крехів.http://welcome.lviv.ua/index.php?cat=cu ... 9&show=all
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 09 травня 2012, 21:23

5 причин шукати натхнення у подорожах http://www.credo-ua.org/2012/05/62917
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 15 травня 2012, 22:32

http://dyvensvit.org/blogy/362-blog-kat ... i-proshchu

:ROFL:

До речі, маю велику мрію - піти на пішу прощу. Якщо хтось захоче мене взяти в компанію, пишіть. :wink:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 01 липня 2012, 20:18

Хто ходить в Страдч на Хресні дороги будьте обережні.Того чоловіка, який проводив хресні Дороги виключили з ІІІ ЧСВВ через науку, яка суперечить вченню Церкви. :( Казали після Служби Божої.Забув як він називається, а в мережі щось не знайшов.Щоб часом замість користі не було шкоди.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 02 липня 2012, 09:54

andrivovk писав:Хто ходить в Страдч на Хресні дороги будьте обережні.Того чоловіка, який проводив хресні Дороги виключили з ІІІ ЧСВВ через науку, яка суперечить вченню Церкви. :( Казали після Служби Божої.Забув як він називається, а в мережі щось не знайшов.Щоб часом замість користі не було шкоди.

тут важливо чітко подати: з іменами, з називанням зареєстрованих фактів проповіді іншої віри, аргумантацією оо.василіан, іменем відповідальних підписаних осіб і дуже прошу, якщо хтось знає або може розвідати, подати тут цю інформацію
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 05 липня 2012, 13:54

о.Олег писав:
andrivovk писав:Хто ходить в Страдч на Хресні дороги будьте обережні.Того чоловіка, який проводив хресні Дороги виключили з ІІІ ЧСВВ через науку, яка суперечить вченню Церкви. :( Казали після Служби Божої.Забув як він називається, а в мережі щось не знайшов.Щоб часом замість користі не було шкоди.

тут важливо чітко подати: з іменами, з називанням зареєстрованих фактів проповіді іншої віри, аргумантацією оо.василіан, іменем відповідальних підписаних осіб і дуже прошу, якщо хтось знає або може розвідати, подати тут цю інформацію
З повагою, о.Олег

Ось документ "Офіційне повідомлення керівництва ЧСВВ" http://catholicnews.org.ua/ofitsiine-po ... hsvv#point
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Лідія
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 09 липня 2012, 10:09

Зарваниця

Повідомлення Лідія » 14 липня 2012, 17:13

Цілюще джерело Зарваниці - Живе джерело невичерпної Материнської Любові
«Маріє, Ти вибрала цю райську долину, щоби красувався тут Твій Чудотворний Образ, й збудила джерело витікаючих ласк, щоби лікувати тілом і душею хворих. Тут сама природа, наче приклякнула перед цим святим місцем. Тут гори схилилися понад Стрипою в поклоні і враз із шумом вікових лип співають на Твою честь Богові: Алилуя!»
(3 Кондак «Акафіст Чудотворній Матері Божій Зарваницькій»)
Багато чудес є на землі. Для нас, християн, найбільшим дивом і захопленням є ніколи не переминаюча Любов Христа і незгасаюча ні на мить Любов Марії. Марія, як Обручниця Святого Духа феноменом близькості з нами від Різдва до Успіння огортає нас найсвятішою Любов”ю, особливі прояви якої відчутні в місцях Її з”явлень по цілому світі, для нас українців – у Зарваниці. Небесну Богоматір ще від Володимирового Хрещення шанує український народ, бо Вона уособлює земну Матір - продовжувачку і берегиню нашого народу. На основі скупих історичних записок та народних передань Зарваниця існувала в княжому періоді вже у XII столітті. Основна причина глибокого масового потягу людей різного духовного рівня, віку, соціального статусу, національної та конфесійної приналежності до Зарваниці є золототкана світлоносна ікона Зарваницької Матері Божої із Дитятком Ісусом на руках. Власне Чудотворна Ікона є духовним серцем Зарваниці. Хто Її молитовно споглядає, той досвідчується присутністю Бога. Саме завдяки іконі Зарваниця, що є не тільки
чарівним природнім краєм Галичини, Поділля і всієї України, але найперше є скарбницею Божих Ласк, перлиною Української духовності, оплотом УГКЦ, всесвітньо відомим духовним Центром. Вона, як все високе - починається з власного серця. Духовний розвиток та відновлення християнських традицій - необхідна умова державності. В розбудову цього воістину райського куточка вкладено
багато коштів, знань, здібностей , праці людей . В часи лихоліть перестраждала численна кількість віруючих УГКЦ, щоб захистити це божественне місце від вандалів. Через простори благословенної української землі до Небес вознеслася незмірна сила молитов осіб духовних і мирян. Це все творилося і твориться найперше на Славу Божу, на прославу Богородиці. Та в порівнянні зі всіма трудами та подвигами віруючих вдячність і відповідь Марії є незрівнянно більшою. За всі століття налічується тисячі свідчень людей простих і знатних про чудесні зцілення духу, душі і тіла в цій всеукраїнській, всенародній Святині. А також свідчить про неодноразові з”явлення Марії багатьом паломникам у Зарваниці, які в роки переслідувань в різний час, місце,
спосіб бачили дивну ясність, немов срібну сітку, а у ній Матір Божу Зарваницьку із Дитятком Ісусом на руках, коронованих, як на іконі. Все починається зі споглядання ікони. Зарваницька ікона Божої Матері одне з найдавніших чудотворних ікон України, де їх налічується близько 150. Вона належить до Богородичного іконографічного типу Одигітрія , що в перекладі з грецької
означає Провідниця, яка веде до Свого Сина. Богородиця дійсно в цім непростім житейськім морі є Провідницею до Неба: чим сильніші шторми і бурі вдаряють по нашому кораблі життя, тим міцнішу руку допомоги Вона, Мати життя, нам подає, чим раз глибше єднаючи з Христом, неустанно молячись за всіх. Багато видимих знаків подає і вимолює для своїх почитателів Марія. Як все життя земне Марії було тайною, тайною стало Її перенесення до Небес, так тепер з кожним роком відкрита Святим Духом Вона все сильніше
свідчить про свою Любов , Любов Бога Отця до людства, живу присутність з нами, в особливіший спосіб в усіх місцях своїх візій по цілому світі. В останні часи Бог бажає відкрити й показати Марію , як Свій Шедевр. Зарваниця для нас і Люрд, і Фатіма, і Меджугор”є, і Свята Земля з українським глибоким корінням батьківсько – материнських духовно - національних традицій,
що утворюють серцевину етносу. Минулого року 2-4 вересня у Зарваниці на Марійській прощі, присвяченій 30-літтю візитації Марії у Меджугор”ї, у Зарваниці Вона єднала всіх в одну Божу родину. Як Цариця Миру постійно закликає до Святості та Миру, щоб ми були
живими храмами Духа Святого. В ті дні була особлива атмосфера Її присутності та дієвості: промовила до кожної душі, благословила,
пригорнула до Свого Серця. У своїх посланнях любові нашому часу у різних формах і з різними акцентами, Марія говорить, що Бог Її послав до нас любити . Світ потребує любові аби протистояти й перемагати спокуси, кризи, конфлікти, відчуження, щоб знайти зміст свого існування. Ми перебуваємо на початку третього тисячоліття, вступили в Еру Святого Духу, еру, в якій роль Марії у формуванні своїх дітей за образом Сина має особливе і вирішальне значення. Після Христа Вона є для нас найдосконалішим взірцем для наслідування. Будучи Обручницею Святого Духа, завдяки своїй покорі, мудрості, героїзму веде нас дорогами
найвищих життєвих університетів, щоб Ісус, наш Божественний Спаситель прийняв у свій час іспит на пробу духовної зрілості, особливо любові у Христі. Найбільшу вартість має те, що зробили для Бога, ради Христа, що перетерпіли у своєму житті. Марія – це ім”я, яке стало своєрідним гімном життя, веселкою долі. Вона світить Ясною Зорею Спасіння, допомагаючи пройти
власну хресну дорогу до просвітлення душі, навчає доторкнутися до Бога власним серцем, відчути Його власною душею.
З досвіду мого особистого паломництва до Зарваниці на пртязі багатьох років, що пережила сама, пропустила через призму власного серця, що чула відрізних людей, які приходять чи приїжджають до Зарваниці, яке Вона значення має для них та для мене, виникло бажання поділитися цими враженями та досвідом. Зі спостережень, опитувань можна зробити висновок, що поміч
Матері Божої Зарваницької дійсно безмежна, але з іншої сторони - люди ще багато простять про блага матеріальні,тобто переважає механізм матеріально-прохальний, чим покаяльний і багато менше намірень та молитов вдячних і прославляючих. Хто з якими намірами приїжджає до Зарваниці, кожен знайде, що шукає: матеріальне, фізичне, інтелектуальне, духовне – та рано чи пізно
знайде там Бога. На прощу йдуть та їдуть різними видами транспорту, немов водні гірські потоки течуть до джерела, так спраглі Бога
линуть до Зарваниці. Йдуть великими спільнотами, меншими групами, поодиноко, незабагаючи зручностей, витримуючи труднощі. Одні йдуть кілька годин, інші день чи більше, а деякі до двох тижнів, збиваючи ноги до крові, на крилах надії спішать до Марії, офіруючи своє паломництво як вдячність Богу і Пречистій, за дітей, родину, Церкву, Україну, за навернення грішників, за душі в чистилищі. Особливо потішає велика кількість молоді на молодіжних та родинних прощах. Є люди, що не пропускають відпусту
на протязі багатьох років, такі є, що неодноразово за відпустовий період подорожують до Зарваниці. Так, до прикладу п. Марія Клевчук із Заліщицького району, якій виповнилося 84 роки, не пропустила жодного щорічного відпусту на протязі всього життя. Все ходила, останні роки вже їздить. Є люди, які які вперше відвідують Зарваницю і число таких зростає. Особливо прості люди, котрі раніше не ходили до Церкви, не мали віри, не знали ближче Бога, особливо чоловіки, коли побували у Зарваниці – їх стежки туди вже ніколи не заростуть. Багато людей намагаючись самостійно справитися з різними складними життєвими ситуаціями: оздоровити тіло чи душу, покращити матеріальний стан, знайти працю, справитися з конфліктами та кризами в сім”ї - пішли не в тому напрямку за допомогою , витративши надто багато коштів, часу, сил, здоров”я звертаючись до різного роду екстрасенсів, «цілителів», ворожок, навіть лікарів
і не отримавши допомоги або ще більше нашкодивши своїй душі і тілу, собі і своїй сім”ї – приходять чи приїжджають до Зарваниці, як до останньої надії, де знаходять правдиву допомогу у Матері Божої Зарваницької, бо Вона - це колиска всеохоплюючої невимовної Материнської Любові, це дійсно надія навіть безнадійних: «що в людей неможливе, те можливе у Бога» (Мк.10,27). Любов Марії настільки чуйна, що не залишає без уваги найменшого прохання прочан. Неможливо пояснити скільки в Зарваниці відбулося звільнень різного роду від нарко, алко, тютюнової, комп”ютерної, матеріальної та інших залежностей, скільки збережено життя діточкам, матері
яких мали зробити аборти. Так, п. Лідія Мироник, яка після прощі до Зарваниці зберегла четверту дитинку у 49- ти річному віці, маючи при цьому трьох дорослих синів, народила донечку, яка стала вчителькою математики і тепер на схилі літ доглядає маму, бо сини розлетілися, як буває у житті. Щаслива жінка дякує Зарваницькій Матері Божій, що Вона допомогла їй у вирішальну хвилину зробити правильний мудрий вибір.
З Зарваниці люди повертаються оновленими. Під сяйвом Зарваницької Ікони, черпнувши зі Святого джерела води живої, кожен несе той скарб у свої домівки, родини, місця праці. Отримавши мир в душах , несуть його в сім”ї , осягають більших успіхів у праці, зокрема вчителі набувають глибшого духовного досвіду у навчанні дітей, лікарі успішніше лікують та проводять операції, люди наукових професій осягають вищі здобутки у відповідних галузях. Всього неможливо перелічити, яка роль Марії в час поглиблення процесу секуляризації суспільства ( відхід від Бога, від Церкви). Мати Божа Зарваницька, забираючи болі, тривоги, хвороби, проблеми, взамін вимолює у Свого Сина Ісуса благословення для нас, наших дітей, родин, діє, як повна ласки і благодати цим неповторним дотиком до кожної долі. Багато зраджених у коханні, розбитих сердець, в Зарваниці знаходять свою долю, серця яких єднаються навіки, наповнюючись вдячністю. Очі всіх, зцілених Материнською Любов”ю світяться радістю та надією. Марія в усі часи, особливо в наш непростий час, будучи Королевою Материнства є коштовною перлиною не тільки Бога, а й кожної людини, що просить і любить Її – ніколи нікому ні в чому не відмовляє, що згідне Божого проведіння і як найніжніша Мама допомагає переборювати будь – які труднощі життя.
P.S: Народившись на Київщині, нічого не знаючи про Бога, окрім незмовкаючого в дитячім серці відчуття, що Він є, але дуже таємничий і знань завдяки двом образам в хаті, що є Бог і Мати Божа, у 18 років вперше в житті, будучи студенткою Київського інституту, з цікавості зайшла до Божого Храму (це був Володимирський Собор, у нас ніде поблизу церков не було), захопившись його красою, але нічого не розуміючи там, поспішила на заняття. Коли приїхала жити на Тернопільщину, до Церкви ходила, як всі з ким тоді жила, спілкувалася – лише на великі свята. Йдучи власною дорогою падінь і піднесень, коли з чаші болю, непорозумінь, замкненості в собі вилилися краплі, що переросли в кульмінацію, раптом не очікувано для себе вперше на четвертому десятку літ за покликом Бога, Марії і власного серця, пішла до Зарваниці, щоб перепросити за власні гріхи, гріхи родини, побачити, що то за «дивна» Зарваниця, що про неї так багато говорять люди, те що побачила і пережила – перевершило будь – які мої уявлення про це благодаттю зцілююче місце
на землі, де виліковуються тіла, воскресають душі, скупані Материнською Любов”ю в тайних ліках святого Зарваницького джерела води воістину живої. Марія привела мене в лоно УГКЦ, яку вважаю ідеально приємлемою Церквою для всіх, хто має українське коріння не тільки за національною приналежністю, але найперше за станом душі і розумінням істини, що УГКЦ, маючи неповторний по красі й суті східний обряд традицію до того ще є органічною духовною складовою Вселенської Церкви. Зустріч з Матінкою Божою Зарваницькою спонукала мене переосмислити все своє життя, пізнати справжні цінності, друзів. Як результат цього початку метаної
( просвічення Божим Світлом і початок глибокої переміни серця) - закінчення Католицького Університету, витримання випробувань та відкриття Бога Всій моїй родині, більшість якої висповідалися з цілого життя, а батьки з мого переконання в 60 років взяли шлюб, чесно й вірно проживши в парі все життя. Марія показала, як Бог сильно любить Своє створіння, проте багато сховано від мудрих світу цього, а відкрито немовлятам, як глибоко потрібно очиститися кожній людині, щоб удостоїтися ласки вічно жити з Богом.
Як багатьом ці речі є закриті. Богородиця наголошує на постійному наповненні Любов”ю, бо коли в серцях немає любові - в них нічого немає. Тож нехай в цій Земній подорожі і на теренах Вічності в наших серцях процвітає любов. «Любов довготерпелива, лагідна, не зрадить, не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла, не тішиться коли хтось чинить кривду, радіє правдою, все зносить, в усе вірить. Любов ніколи не переминає» ( І Кор. 13, 4-8) Дією святого Духа помножується чудодійна сила ікони згідно Божого Проведіння, власної віри та всезростаючих потреб захисту, допомогти людям у цей непростий час: укріпляється віра, помножується надія, ощасливлюється доля саме усвідомленням щастя у духовному його розумінні: те, що втрачається і що дарується - згідно Божої Волі та Його Любові до людей стає найціннішим попри всі уявлення і бажання щастя у
людському його розумінні, попри всі принади і багатства світу. І на вузькій дорозі біла лілея миліша устеленої квітами широкої дороги. «Шукайте Царства Божого, а решту вам додасться» ( Лк. 12, 31).
Мати Божа Зарваницька дарує справжнє життя «Прийми його, відгукнись!» - це має бути гаслом всіх людей, що живуть на Україні та діаспори, Слава Марії, Її благословення і благодать Божа, наче проміння сонця, яким є Сам Христос, освітлює та освячує серця людей по всіх теренах української землі і далеко за її межами. А разом з усіма Марійськими Центрами по цілому світі утворює один суцільний Святий Покров і є для всіх нас щитом спасіння у цей складний час. Ми не повинні забувати свої рідні Чудотворні ікони Богородиці, бо її ще з часів Ярослава Мудрого весь наш хрещений люд славить як Царицю Українського народу. Зарваницька Чудотворна ікона повинна бути в кожному помешканні , як знак, як символ чудотворної переміни в людині. « І кожен, хто призве ім”я Господнє – Спасеться» ( Ів. 3, 5 )
Лідія Грицак, магістр богослов”я секретар УБНТ Бучацької Єпархії. cмт. Заводське Чортківський р-н., Тернопільська обл.
тел 8 096 168 42 59

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення solist-vokalist » 16 липня 2012, 00:32

Дивно все це. Чув багато доброго про цю людину, не одному допоміг, не одну сімю порятував від біди. А тут незрозуміло за що виганяють... в чому антицерковна діяльність? І чи етично озвучувати цю інформацію у всіх церквах, сайтах без належних пояснеть? :(

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 16 липня 2012, 08:37

solist-vokalist писав:Дивно все це. Чув багато доброго про цю людину, не одному допоміг, не одну сімю порятував від біди. А тут незрозуміло за що виганяють... в чому антицерковна діяльність? І чи етично озвучувати цю інформацію у всіх церквах, сайтах без належних пояснеть? :(

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення прочанка » 20 серпня 2012, 12:14

Була в суботу в Страдчі. Прощу організовував Сихівський деканат. Стільки вражень! Це дійсно святе місце, в якому всі проблеми втрачають гостроту. Благодатне місце, омите кров"ю мучеників. Гарні були науки про життя о. Конрада, який все життя, ніби й непомітно, проте чинив добрі Бовгодні справи. Його мученича смерть - вінець земного життя. А дяк Прийма - приклад для нас, як мирська людина може проявити вірність Богові. Всі ми здатні на велике, але не завжди чуємо голос Бога.
Проповідь отця церкви не тільки потішила, але й розвеселила прочан. Він, направду, мав рацію. Якби ми не мала терпінь і випробувань, то рідко б згадували про Бога. Страдч приносить не тільки полегшу в терпіннях, він робить нас ближчими до Бога. Закликаю всіх якнайчастіше відвідувати це святе місце й інші святі місця, яких так багато в Галичині. :Rose:

P/S Хресну дорогу вели черниці, про бр.Петра є повідомлення на дошці оголошень...
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 20 серпня 2012, 14:28

прочанка писав:P/S Хресну дорогу вели черниці, про бр.Петра є повідомлення на дошці оголошень...

То тепер дві Хресні Дороги проводять черниці? (після першої і другої Служби Божої ?)
А мощі бл.Володимира Прийми мали з цвинтаря перенести до церкви. Зробили вже?
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення прочанка » 20 серпня 2012, 15:15

в суботу по Службі Божій була одна Хресна дорога. Десь коло першої почалась. Мощі Прийми в церкві, можна до них прикластись. Вчора була моя співробітниця, казала, що Хресну дорогу вели семінаристи.
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ShMariam » 08 жовтня 2012, 19:07

Запрошую на відпуст до церкви Покрови Пресвятої Богородиці (Львів, Личаківська, 175). Зранку Служби Божі будуть о 7.00, 8.30 (після неї - свячення води), 10.30 і 12.15 (дитяча - але чи вона буде, я не зовсім впевнена :oops: ). Архиєрейської Служби не буде у зв'язку зі святкуваннями в Римі, але я завжди приходжу на "найурочистішу", що о 10.30 (співає професійний хор :wink: ). О 14.00 буде виступ (концерт) перед церквою.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей