Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 29 квітня 2010, 10:02

andrivovk писав:Ще має бути проща у Малому Березному (Закарпаття).Але не знаю коли. :pardon:

В Малому Березному проща завжди на Зіслання Святого Духа. Гарно там. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 29 квітня 2010, 21:54

Розклад руху автобусів до Заглини.
З львівської автостанції №2 - Львів-Старе Село 9.35;16.30.Львів-Дубрівка 7.40;13.40;20.50.Львів-Рава-Руська 6.35;7.05;10.30;11.00;14.40;15.45.
З автостанції м.Жовква - Львів - Дубрівка 8.20;14.15;Львів-Монастирок 13.10;18.10.Львів-Замок 7.05;7.45;11.05;11.45;15.15;16.35.Львів-Старе Село 10.15;17.00.

Також раджу поїхати у Страдч (Яворіський р-н).У цьому селі є Хресна Дорога, яка має єрусалимський відпуст, а також є мощі блаженних о.Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми.Не знаю чи, є ще десь в Україні Хресна Дорога з єрусалимським відпустом.Кожна стація виготовлена з бронзи.До речі чудова природа (сосновий ліс).В неділю дві Служби Божі (9.00 і 11.00), після кожної з них - Хресна Дорога.Можна добратися маршруткою від янівського кладовища в напрямку Новояворіська (ходять кожних 5-10 хвилин).
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Володимир ІФ » 30 квітня 2010, 21:37

Може хтось мені підкаже,де можна знайти графік прощ у Зарваниці на цей рік?

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 30 квітня 2010, 22:00

andrivovk писав:Також раджу поїхати у Страдч (Яворіський р-н).У цьому селі є Хресна Дорога, яка має єрусалимський відпуст, а також є мощі блаженних о.Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми

Я написав мощі, а якщо правильніше, то могили блаженних о.Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми.Вибачаюсь за помилку. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ієром. Діонисій » 01 травня 2010, 14:03

Графік прощ до Зарваниці на 2010 рік можна знайти на сторінці Тернопільсько-Зборівської Єпархії за цією адресою:
http://www.tze.org.ua/index.php?option= ... &Itemid=23
Крім прощ до Унева і Крехова на неділю 16 травня припадає проща Стрийської єпархії до Гошева: http://www.stryi.ugcc.org.ua :pardon:
А також Івано-Франківської єпархії -- до Зарваниці.
Одним словом, мало хто буде у цей день в себе вдома. :friends:

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Володимир ІФ » 01 травня 2010, 17:18

Дуже дякую о.Діонісію за надану Вами таку необхідну для мене інформацію.Я та моя сім*я дуже люблять паломництво до цього чудового,Богом даного місця,яким є Зарваниця.Це дасть змогу мені краще спланувати дату походу.Сподіваюсь,з Божою допомогою побувати цього року в Зарваниці не один раз

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 05 травня 2010, 17:02

ієром. Діонисій писав:Графік прощ до Зарваниці на 2010 рік можна знайти на сторінці Тернопільсько-Зборівської Єпархії за цією адресою:
http://www.tze.org.ua/index.php?option= ... &Itemid=23

дуже дякую за корисну інформацію. Хочу потрапити на Молодіжну прощу 26 червня, але поняття немаю як це відбувається, бо це для мене вперше.... :oops: може хтось підкаже чи це потрібно десь реєструватись...

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 06 травня 2010, 10:46

Zolotce писав: Хочу потрапити на Молодіжну прощу 26 червня, але поняття немаю як це відбувається, бо це для мене вперше.... :oops: може хтось підкаже чи це потрібно десь реєструватись...


То залежно від того, з якого ви міста. :wink: Поцікавтесь на своїй парафії, можливо звідти буде організовуватись автобус.
У Львові часто можна побачити оголошення про поїздки на прощі біля церкви Андрія (там кожної неділі є автобус в одне з відпустових місць), також діють так звані Паломницькі центри при Соборі Св. Юра, в отців студитів.

Зовсім забула, можна ще на прощу пішки йти. :good: правда не знаю, з яких парафій йдуть організовано. :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Володимир ІФ » 09 травня 2010, 23:20

Дуже корисно для людини мати практику відвідування прощ.Бачачи на власні очі таку кількість людей,котрих гуртує спільна молитва,мимоволі і невіруючий стане християнином.А ще місця,де відбуваються прощі є особливими.Відвідавши один раз,людина захоче побувати там ще і ще.Тому і їдуть люди на прощі так масово.Але особливу користь від прощі людина отримує від пішого походу.Це може бути навіть тільки декілька кілометрів,але пройдених власними ногами.Я знаю людей,котрі йдуть на прощу до Зарваниці цілий тиждень.Такі люди є справжніми паломниками,тому і сам стараюся бути подібним.А для молоді,котра буде присутня на Молодіжній прощі У Зарваниці це особливо корисно.Тому без всяких вагань,мерщій рюкзак на плечі і на прощу кроком руш!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 10 травня 2010, 13:18

Володимир ІФ писав:Тому без всяких вагань,мерщій рюкзак на плечі і на прощу кроком руш!

З нашою погодою наплечах крім рюкзака ще би не завадив дощовик :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення ієром. Діонисій » 10 травня 2010, 19:24

А й справді, хто збирається у прощу цього тижня, нехай обов"язково приготується до дощів -- будуть, на жаль. Але нехай ця звістка нікого не відлякує, просто треба бути готовими і передбачливими. І тоді велика буде наша радість. :)

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Володимир ІФ » 10 травня 2010, 19:28

На все Божа Воля! І дощ також може трапитись в дорозі,тому мати дощовик просто необхідно,тим більше,що він багато місця не займає.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 10 травня 2010, 20:49

Звідки ви знаєте наперед, що будуть дощі - не вірте синоптикам.Вони навіть на годину не знають точного прогнозу. :D
P.S.Можна помолитися, щоб не було дощу.Пам'ятаєте пророка Іллю... :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 11 травня 2010, 11:49

Олюнька писав:
То залежно від того, з якого ви міста. :wink: Поцікавтесь на своїй парафії, можливо звідти буде організовуватись автобус.
У Львові часто можна побачити оголошення про поїздки на прощі біля церкви Андрія (там кожної неділі є автобус в одне з відпустових місць), також діють так звані Паломницькі центри при Соборі Св. Юра, в отців студитів.

Зовсім забула, можна ще на прощу пішки йти. :good: правда не знаю, з яких парафій йдуть організовано. :pardon:


Дуже дякую, я зі Львова, думаю що до Зарваниці потрібно буде їхати транспортом самому, а де б то дізнатись конкретніше про саму прощу, чи це на один день чи на два і як вдягатись (бо ж якщо йти пішки то зрозуміло що зручне вбрання вдягати а якщо їхати то можна і спідницю бо щось некомфортно мені в церкві в штанах)

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 11 травня 2010, 11:56

Zolotce писав:Дуже дякую, я зі Львова, думаю що до Зарваниці потрібно буде їхати транспортом самому

Самій трохи зле, бо це тоді потрібно їхати до Тернополя і звідти вже в Зарваницю.
А організовані автобуси їдуть практично з кожної парафії, причому там є на вибір чи на день, чи на два. :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 13 травня 2010, 11:51

Інформація про пішу прощу молоді до Зарваниці з Тернополя.

25-27 червня 2010 року Божого відбудеться XVII ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОЩА МОЛОДІ до Марійського духовного центру в с. ЗАРВАНИЦЯ.

Телефон для реєстрації учасників пішої прощі: 096 271 48 93 (Михайло).
Телефон для реєстрації на поселення: 097 186 39 59 (Ірина).
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Поселення під час прощі буде відбуватися лише за попередньою реєстрацією!
* При собі необхідно мати (для учасників пішої прощі):
1) молитовник, вервицю; 2) дощовик; 3) спальник, керімат; 4) пожертву в розмірі 30 грн.

Програма прощі:

П’ЯТНИЦЯ
7.00 Свята Літургія та благословення учасників XVII Всеукраїнської пішої прощі молоді (Катедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, м. Тернопіль).
8.00 Формування колони.
8.30 Вихід прочан до Чудотворного місця с. Зарваниця (маршрут Тернопіль– Струсів - Зарваниця).
20.00 Молитовна програма та нічний відпочинок (с. Струсів, Теребовлянський р-н).

СУБОТА
З 10.00 Реєстрація учасників прощі (при в’їзді у с. Зарваниця).
13.00-15.00 Простори радості, пісні, творчості (імпровізовані майданчики на території с. Зарваниця).
15.00 «Прийди і йди за Мною». Урочисте відкриття XVII Всеукраїнської молодіжної прощі та привітання учасників. Духовні розважання.
17.00 Акафіст до бл. свмч. Миколая Чарнецького.
18.00-19.00 Молитва монаших чинів (парафіяльна церква, підземна церква).
19.30 Вечірня (каплиця біля парафіяльної церкви).
20.30 Свята Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).
22.30 Похід із свічками до Чудотворного місця.
23.20 Молебень до Матері Божої Зарваницької. Посвячення води (каплиця на Чудотворному місці).

НЕДІЛЯ
00.00 Євангелізаційно-мистецька програма «Учителю благий, що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?»
7. 15 Утреня (Собор Зарваницької Матері Божої).
9.00 Урочиста Архиєрейська Свята Літургія. Посвячення води та релігійної атрибутики (подіум на Чудотворному місці).
11.00 Свята Літургія (парафіяльна церква).
12.00 Свята Літургія (Собор Зарваницької Матері Божої).
12.00-13.30 Простори радості, пісні, творчості (імпровізовані майданчики на території с. Зарваниця).
14.00 Свята Літургія (Собор Зарваницької Матері Божої).

вичитала тут: http://vkontakte.ru/event17513641
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 28 травня 2010, 21:05

Користь від прощ може бути ще й така.Коли їдуть на прощі, то напевно моляться.Про користь спільної молитви (уривок із книги св.Людовіка Марії Гріньйона де Монтфорта "Предивна таємниця святої вервиці"Добра книжка 2003) :
Бог любить спільні молитви.У Небі ангели і праведні співають разом невтомно Божественну славу.На землі громади ревно і одностайно моляться день і ніч.
Ісус радив Своїм апостолам і учням спільну молитву, обіцяючи їм, що завжди, коли двоє чи троє зберуться спільно в ім'я Його, Він буде серед них.
З цією метою перші християни часто збиралися, щоб молитися разом, незважаючи на накази імператорів, які забороняли такі спільні зібрання.Вважали, що краще наразитися на смерть, ніж відмовитися від спільної молитви, від товариства Ісуса Христа.

Такий спосіб моління несе спасіння душі адже :

1.Людина уважніша в молитві спільній, ніж приватній.

2.У спільній молитві слова окремих осіб стають спільними для усієї громади, тому коли хтось молиться не так ретельно, решта виправляють його недолік;сильні підтримують слабшого, наполегливий надихає лінивого,багатий обдаровує убогого, лихий сприймається за доброго.

3.Особа, яка сама відмовляє вервицю, має тільки заслугу своєї вервиці, а коли відмовляє її з трьохстами особами, то має заслугу трьохсот вервиць.Такий закон спільної молитви.Яка вигода!Яка користь!
...

5.Спільна молитва ефективніша, ніж індивідуальна, у справі задобрення гніву Божого, випрошення Його милосердя.Тому Церква, керована Духом Святим, завжди вдавалась до неї під час катастроф і різних катаклізмів.


Якщо ми їдемо в автобусі (25 чол.) і молимось вервичку, то я за день отримую стільки вервиць, що сам би молився майже місяць.Вигода?Вигода. O:-)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

vedmid
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 19 травня 2010, 14:28
Звідки: Київ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення vedmid » 21 червня 2010, 19:20

А чи є інформація про відпустові місця та прощі західної України, особливо цікавить Закарпаття та маловідомі місцевості. Можливо у когось є зібрано все в одному місці. Буду вдячний за поміч.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення о.Олег » 22 червня 2010, 09:36

vedmid писав:А чи є інформація про відпустові місця та прощі західної України, особливо цікавить Закарпаття та маловідомі місцевості. Можливо у когось є зібрано все в одному місці. Буду вдячний за поміч.

існує.Оля Жаровська розробила такий довідник. Придбати можна в "Свічадо". Називається "Путівник прочанина". Приблизний зміст-список відпустових Місць, що там описані, подавав тут: viewtopic.php?f=3&t=1393&p=14036&hilit=%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B0#p14036
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 22 червня 2010, 18:11

26 червня (субота) буде велика проща у Страдчі.http://stradch.com/novini/zaproshuyem-chervnya-stradch.html
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Володимир ІФ » 12 липня 2010, 22:28

На ці вихідні припадає Всеукраїнська проща у Зарваниці.Хто бере рюкзаки за плечі?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 14 липня 2010, 14:02

Володимир ІФ писав:На ці вихідні припадає Всеукраїнська проща у Зарваниці. Хто бере рюкзаки за плечі?

Мені чомусь більше подобається відвідувати відпустові місця, коли там менше люду. Хочеться спокійно помолитися, подивитися, подумати. Хоча, і від таких велелюдних відпустів є своя користь, коли біля тебе тисячі людей "єдиним серцем і вустами"... :good:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Zolotce » 15 липня 2010, 09:28

Олюнька писав:Мені чомусь більше подобається відвідувати відпустові місця, коли там менше люду. Хочеться спокійно помолитися, подивитися, подумати.


І я люблю в молитві бути наодинці (наскільки це можливо, звичайно).
Їздила позаминулих вихідних в Биличі в автобусі була компанія жіночок які прямо казали що їдуть відпочити від роботи і сімї, для них це розвага і відпочинок, і поводились вони відповідно - чесно кажучи заважало трохи :(
Але я завжди згадувала казання одного священника - "у розмові з Богом ти маєш буди відірвана від навколишнього світу і нічого не помічати, ревно молитись"

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 15 липня 2010, 13:23

Zolotce писав:Але я завжди згадувала казання одного священника - "у розмові з Богом ти маєш буди відірвана від навколишнього світу і нічого не помічати, ревно молитись"

Ну це не так легко, особливо, в повному автобусі.Деколи сидиш сам в хаті і всякі дурниці лізуть в голову.Ревно молитися важко навіть на самоті.А тут...і люди...і краєвиди такі гарні за вікном...Важко зосередитися на головному.Тому, напевно має рацію Тома Кемпійський (про це писалось вище), коли говорив, що " рідко стають святими ті, що часто ходять на прощі".
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Olya » 15 липня 2010, 13:59

andrivovk писав:Ну це не так легко, особливо, в повному автобусі.Деколи сидиш сам в хаті і всякі дурниці лізуть в голову.Ревно молитися важко навіть на самоті.А тут...і люди...і краєвиди такі гарні за вікном...Важко зосередитися на головному.Тому, напевно має рацію Тома Кемпійський (про це писалось вище), коли говорив, що " рідко стають святими ті, що часто ходять на прощі".


Якщо їздити на Прощу від якоїсь релігійної громади, то навпаки відчувається дух молитви і якесь піднесення. Звичайно, коли в автобусі розмовляють чи невідповідно поводяться, відволікаючи від молитви, то одне, але якщо цілим автобусом прославляти Господа за допомогою молитов та пісень - це ж так духовно допомагає.
Головне збагнути людям, які ходять часто на Прощі, що в них може прокинутися гординя, що вони можуть ставити себе над іншими і думати, що є праведнішими, кращими за інших. також часто ходять на Прощу пропускаючи головне - те що основна мета прощ - це присвятити її Богу молячись та прославляючи Його. Але на превеликий жаль (сама спостерігала таке явище) люди можуть ввесь час приїхавши на святе місце провести у пустих розмовах і в черзі по воду (коли поволі тече, чи хтось без черги пройшов створювати конфліктну ситуацію).

А те, що людина цілий день, щиро молячись, віддасть Господу аж ніяк не зможе зашкодити , а навпаки духовно збагатить.Та це мтз.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Володимир ІФ » 15 липня 2010, 20:58

Автобусами люди їздять на екскурсїї,а на прощі бажано іти своїми ногами,тобто пішки.Від цього є дуже велика користь,бо дорогою є багато часу на молитву,розважання.А коли нарешті прийдеш до Зарваниці,то повірте,що про ніякі конфліктні ситуації і речі бути не може.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Олюнька » 16 липня 2010, 12:24

Володимир ІФ писав:Автобусами люди їздять на екскурсїї,а на прощі бажано іти своїми ногами,тобто пішки.Від цього є дуже велика користь,бо дорогою є багато часу на молитву, розважання. А коли нарешті прийдеш до Зарваниці, то повірте,що про ніякі конфліктні ситуації і речі бути не може.

Може не так категорично? :wink: Всерівно, ті хто поїдуть на прощу будуть йти, хоч і небагато, але кілька кілометрів. :pardon: Коли людина фізично слабка і до того відпустового місця ледве ноги приволоче, то їй вже не до молитви буде. :)
Проща - це не крос, це жертва. Ми жертвуємо власними силами, коли йдемо пішки; жертвуємо свій час, кошти, залишаємо комфорт і повністю віддаємо себе Богу. Тоді всі незручності-суперечки-конфлікти автоматично відійде на другий план. А ще таке, певно що диявол не може мовчки спостерігати як людина "великими кроками" йде до Бога, тому напевно і загострює нашу увагу на певні дрібниці. :(
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення Yuriy D » 24 липня 2010, 13:55

Володимир ІФ писав:На ці вихідні припадає Всеукраїнська проща у Зарваниці.Хто бере рюкзаки за плечі?

Був на цій прощі - навіть виклав в інтернет кілька відео з неї. Переглянути можна тут http://www.youtube.com/user/MrBrody85#g ... D85EF66324

skytalec
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 03 лютого 2008, 14:38
Звідки: lviv

велопрща

Повідомлення skytalec » 06 вересня 2010, 10:02

"Обнова" організовують велопрощу до Крехова - більше тут - http://www.beskyd.lviv.ua/viewtopic.php?t=2513
ідучи долаєш віддалі

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Прощі, відпусти... Яка користь для християн?

Повідомлення andrivovk » 06 вересня 2010, 22:01

Паломник має бути готовим до:

1. Тепловий і сонячний удар

І дійсно, спека останні роки сильно вимотує. Минулого року я не зміг завершити паломництво, бо отримав тепловий удар (він трошки відрізняється від сонячного). Причиною були моя вовняна сутана, яка щільно покривала практично все тіло, і те, що я мало пив води. Отже паломник для того, щоб не отримати теплового чи сонячного удару, обов’язково повинен мати на голові якусь панаму і багато пити води. До речі, напої з кофеїном пити в спеку не рекомендують.

2. Мозолі

Хоча і кажуть, що той, хто в паломництві не натер мозоля, не паломник, проте добре забезпечений паломник їх мати не буде. Про це я вже довідався в цьогорічному паломництві. Мозолі, які я натер, не дозволяли далі йти, тому мусив керувати з авто. Проте ці ж самі мозолі дозволили мені познайомитись з однією людиною, яка дала чіткі «інструкції», щодо «підготовки» ніг і взуття до дальніх дистанцій. Ці вказівки досить прості. Перед тим як взутись, треба на сухо витерти всю стопу ноги, очистивши від будь-якої піщинки , бо – каже вона – за декілька кілометрів ці піщинки здатні зробити великого мозоля. Щільно натягнути шкарпетку і так само щільно натягнути та зашнурувати взуття. Виявилось, що ця пані колись була океанологом і ходила в багатокілометрові експедиції у місця, де немає людей, і від того як вона про себе подбає, залежало дослівно її життя…

3. Ночівля

Паломник має бути готовим до ночівлі і під відкритим небом, і в наметі, і в стодолі. На ночівлю наше паломництво приймає невеличке село Гвоздава, це за 20 км від Бердичева. Останні роки важко буває розмістити всіх паломників по хатах. В цьому селі живе мама двох священників-близнюків, то вона прийняла до себе цього року 70 паломників… Так що тут можна ще запитати для кого це випробування: для паломників чи для тих, хто їх приймає?


Паломництво – від слова поламати?http://www.credo-ua.org/2010/07/31300/
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей