Сторінка 1 з 1

Свята Меса за 15 хвилин...

Додано: 01 березня 2010, 09:52
o.Mykil
В Ирландии католический священник-рекордсмен предлагает прихожанам "мессу за 15 минут"

КИЛКОНЛИ, Ирландия. Количество прихожан небольшого католического храма в ирландском графстве Голуэй увеличилось в 10 раз всего за неделю. Настоятель церкви священник Майкл Кенни с наступлением Великого поста объявил о начале эксперимента - каждый день он служит мессу, которая длится не больше 15 минут.

Кенни говорит, что сократить время службы ему удалось благодаря отсутствию проповеди и помощи специального служителя, раздающего причастие. При этом месса совершается целиком согласно правилам Католической Церкви - Кенни подчеркивает, что кроме проповеди он не выбрасывает из службы ни слова.

Раньше на мессу в 9 утра в его храм приходило не более 3-4 человек, теперь, когда служба начинается в 7-30 и заканчивается в 7-45, каждое утро в церковь приходят по 30-40 верующих: помолившись, они могут отправляться на работу или учебу, не боясь опоздать.

"Мы должны думать о потребностях людей, которым приходится далеко ездить на работу, некоторые ездят в город Голуэй, а это в 40 километрах отсюда, - поясняет Кенни. - Единственный способ дать людям возможность посетить мессу и успеть на работу - заканчивать службу к 7-45".

http://wwjd.ru/news/orthodox/v-irlandii ... hozhanam-/

Re: Свята Меса за 15 хвилин...

Додано: 01 березня 2010, 09:59
infinity
Напомнило мне цитату из презентации одной CRM системы:

это конвейер по удержанию старых клиентов и привлечению новых!
:ROFL:

Re: Свята Меса за 15 хвилин...

Додано: 01 березня 2010, 10:05
o.Mykil
infinity писав:Конвейер :good:


Дійсно, факт для книги рекордів Гінесса... :D

Цікаво, як він встигає відмовити всі молитви, зосередитися у поспіхові? Та й проповідь Божого Слова є важливою частиною св. Літургії...

Re: Свята Меса за 15 хвилин...

Додано: 01 березня 2010, 13:58
Mandrivnyk
Нещодавно дивився фільм "Падре Піо", енний раз, бо щоразу відкриваю для себе щось нове в духовному плані. Там є такий епізод, що коли о. Піо служить св. месу, то в храмі спереду стоїть якийсь священик і поглядає на годинник. Коли це помітив святий, то каже: "Хоч під час меси вже би не дивилися на годинник...". Опісля вони зустрічаються в захристії, де той священик, напевно, делегований єпископом, повчає о. Піо, що меса має тривати не довше 35-40 хвилин. Репліка о. Піо була гостра і стосувалася важливості не часу, а значення літургії.
Ось цей сюжет я би якось порівняв із порушеною темою нашого форуму. Ірландський священик з одного боку йде назустріч вірним, а з іншого робить машинальною св. месу. На мою думку, це те саме, що з'їсти обід похапцем і не відчувати задоволення (даруйте за приземлене порівняння). Відсутність буденної проповіді, можливо, не позначиться на вірі практикуючих християн, а от відсутність недільної - то вже проблема для зниження духовного рівня парафіян. Хотів би ще трохи перенестися на нас, греко-католиків. Не раз був свідком того, як в парафіяльних церквах недільні та святкові Служби Божі священики служили поспіхом, хоча часу до наступної залишалося достатньо. А в сільській місцевості не раз чув, як настоятель обмежився кількома реченнями про зміст Євангелія...

Re: Свята Меса за 15 хвилин...

Додано: 02 березня 2010, 20:57
andrivovk
Не дуже смійтеся.Тому що в латинському обряді Служба Божа може правитися 30 хвилин.А в східній традиції Літургія звичайно є співаною, тому триває набагато довше.Дещо про це можна почитати в книзі Альфонса Лігуорі "Велич і обов'язки священика"(Додаток.Частина перша"Поспішна Божественна Літургія").Книга є тут:http://ave-maria.comyr.com/lib.htm.

Re: Свята Меса за 15 хвилин...

Додано: 05 березня 2010, 00:16
Just_me
Та я ще школяркою, зовсім маленькою їздила на прощу в Ченстохову. Направду, зараз мало що можу пригадати собі з тої поїздки, лише окремі факти. І серед них те - що там меса власне й тривала не більше хвилин 15-20. Не пам"ятаю, була там проповідь чи ні, але чітко запам"ятала, що меси служилися одна за одною, і все місцеве населення, як нам розказували, включно з школярами, перед тим як йти до науки чи на роботу вислуховувало месу і ПРИЧАЩАЛОСЯ! Ось так :pardon:

Re: Свята Меса за 15 хвилин...

Додано: 05 березня 2010, 01:43
o.Mykil
andrivovk писав:Не дуже смійтеся.Тому що в латинському обряді Служба Божа може правитися 30 хвилин.


Це знається віддавна, але не 15-ть! Це вже занадто скоротили, до мінімуму... Мабуть, вже не будуть більше "обтинати"... :crazy:

Re: Свята Меса за 15 хвилин...

Додано: 05 березня 2010, 10:28
andrivovk
o.Mykil писав:Мабуть, вже не буде більше ніхто "обтинати"... :crazy:

Та куди вже далі???

Re: Свята Меса за 15 хвилин...

Додано: 05 березня 2010, 11:52
Олюнька
andrivovk писав:
o.Mykil писав:Мабуть, вже не буде більше ніхто "обтинати"... :crazy:

Та куди вже далі???


Є такий жарт.
Священик перед Службою закликав дяка і каже: "Постарайтесь спів не затягувати, бо я дуже поспішаю, треба відправити Службу якомога скоріше".
Священик: "Благословенне Царство..."
Дяк: "Амінь. Будь ім'я Господнє благословенне..."
Священик обернувся, каже: "що ви робите?!"
Дяк: "Вибачте отче, але коротше я вже не міг" :D