Стримуватися від крові

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

mtaras
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 12 березня 2010, 11:23

Стримуватися від крові

Повідомлення mtaras » 19 березня 2010, 12:27

Хотілося б почути думку священиків про вживання крові (кров'янка, кишка, гематоген та інше). Зустрічав у інтернеті, що православні отці не радять вживати ковбаси з кров'ю. Адже Бог сказав Ною не вживати крові тварин, та і перші апостоли радили наверненим поганам стримуватися від крові (хоча в останньому випадку можна подумати, що це йшлося в контексті ідольських жертв). А як зараз наша церква трактує це? Переливання крові в медицині - це теж в певній мірі вживання крові (однак не тварин, а людей).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Стримуватися від крові

Повідомлення о.Олег » 19 березня 2010, 15:44

Слава Ісусу Христу!
mtaras писав:Хотілося б почути думку священиків про вживання крові (кров'янка, кишка, гематоген та інше). Зустрічав у інтернеті, що православні отці не радять вживати ковбаси з кров'ю. Адже Бог сказав Ною не вживати крові тварин, та і перші апостоли радили наверненим поганам стримуватися від крові (хоча в останньому випадку можна подумати, що це йшлося в контексті ідольських жертв). А як зараз наша церква трактує це? Переливання крові в медицині - це теж в певній мірі вживання крові (однак не тварин, а людей).

так саме про ідольські жертви і йшлося. Цитують з Нового Завіту завжди Діяння 15, де йдеться про поган, які навертаються до Бога і саме в цьому контексті навернення від ідолопоклонства Апостол пише: "щоб стримувалися від занечищення ідольського, та від блуду, і задушенини, і від крові" (15, 19; повторюється там же 29) - це ж саме і описує ідолянські практики поїдання жертвенного м`яса, пиття жертвенної крові де жертва вбивалася без пролиття крові (задушенина), ритуальний блуд.., та і чітко пояснюється в 1Корінтян 10, 23-33 що можна їсти все, окрім якщо знаємо, що це було принесене в жертву ідолу.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

mtaras
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 12 березня 2010, 11:23

Re: Стримуватися від крові

Повідомлення mtaras » 22 березня 2010, 11:23

о.Олег писав:Слава Ісусу Христу!
так саме про ідольські жертви і йшлося. Цитують з Нового Завіту завжди Діяння 15, де йдеться про поган, які навертаються до Бога і саме в цьому контексті навернення від ідолопоклонства Апостол пише: "щоб стримувалися від занечищення ідольського, та від блуду, і задушенини, і від крові" (15, 19; повторюється там же 29) - це ж саме і описує ідолянські практики поїдання жертвенного м`яса, пиття жертвенної крові де жертва вбивалася без пролиття крові (задушенина), ритуальний блуд.., та і чітко пояснюється в 1Корінтян 10, 23-33 що можна їсти все, окрім якщо знаємо, що це було принесене в жертву ідолу.


Слава навіки Богу! Дякую за оперативну відповідь. І все-таки ще одне зауваження. Бог сказав Ноєві, що він може їсти м'ясо тварин, однак крові їх він не повинен їсти (як на мене, то це місце (про Ноя я маю на увазі) у Старому Заповіті досить чітке і однозначне, інших трактувань тут я не бачу). Як Ви поясните це (можна звичайно сказати, що це був Старий Заповіт і так далі, та все ж ...)? Адже ми всі фактично потомки Ноя (офіційну позицію нашої греко-католицької церкви я зрозумів з Вашої відповіді - їсти можна все, хоча, як я вже казав, у православних, здається, дещо інша позиція).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Стримуватися від крові

Повідомлення прочанка » 24 березня 2010, 11:14

ми ж живемо згідно Нового Завіту, який Ісуса нам залишив, удосконаливши Старий.
Від крові відмовляються свідки, бо вважають, що кров - це душа людини
В Новому Завіті якихось конкретних заборон відносно крові нема. і як будь-яку їжу, її треба споживато вміру. Хоч я особисто кров янку дуже- дуже рідко їм, власне через те, що там є кров. Але то моє власне бачення, бо й м"яом я теж не зловживаю. Але хто любить? То чому відмовлятись?
Не бійтеся!

ВікторЕреміта
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 05 липня 2011, 21:29

Питання християнського харчування(свинина,кров'янка,тощо)

Повідомлення ВікторЕреміта » 06 квітня 2012, 09:04

Слава Ісусу Христу!

Сьогодні 6 квітня на сайті УГКЦ читаємо пророцтво Ісаї 66, 10-24:

Радійте із Єрусалимом і тіштеся всі ним, хто його покохав! Втішайтесь ним радістю всі, що з-за нього в жалобі були! Щоб ви ссали й наситилися з перс потіхи його, щоб ви ссали та розкошували із перс його слави! Бо Господь каже так: Ось керую до нього Я мир, немов річку, і славу народів, немов той потік заливний: і ви будете ссати, і на руках вас носитимуть, і бавитимуть на колінах! Як когось його ненька втішає, так вас Я потішу, і ви втішені будете Єрусалимом. І побачите це, й серце ваше радітиме, й як трава молода, розцвітуть ваші кості! І в рабах Його пізнана буде Господня рука, і буде Він гніватися на Своїх ворогів. Бо ось прийде Господь ув огні, а Його колесниці мов буря, щоб відплатити жаром гніву Свого, а погрози Свої полум'яним огнем! Бо огнем та мечем Своїм буде судитись Господь з кожним тілом, і буде багато побитих від Господа... А ті, хто освячується й очищає себе у поганських садках, один по одному, всередині, їдять м'ясо свиняче й гидоти та мишу, вони разом загинуть, говорить Господь! І Я знаю їхні вчинки та їхні думки, і прийду, щоб зібрати всі народи й язики, і прийдуть вони й Мою славу побачать! І знака на них покладу, і пошлю урятованих з них до народів, у Таршіш, Пул, і Лул, в Мешех і Кос, у Тувал та Яван, в острови предалекі, що звістки про Мене не чули й не бачили слави Моєї, і звістять мою славу вони між народами! І вони приведуть усіх ваших братів із народів усіх у дарунок для Господа на конях та на колесницях, і на фурах та мулах, та на верблюдах, на гору святу Мою, до Єрусалиму, говорить Господь, як приносять синове Ізраїлеві дарунка в посудині чистій до дому Господнього. І візьму Я із них за священиків та за Левитів, говорить Господь. Бо як небо нове та нова та земля, що вчиню, стануть перед обличчям Моїм, говорить Господь, так стоятимуть ваші нащадки та ваше ім'я! І станеться, кожного новомісяччя в часі його, і щосуботи за часу її кожне тіло приходитиме, щоб вклонятися перед обличчям Моїм, говорить Господь. І вийдуть вони та й побачать ті трупи людей, що відпали від Мене, бо їхня черва не помре й не погасне огонь їхній, і стануть вони за гидоту для кожного тіла!

Я читав про те, що є зміна цього в Діяннях 15,15-19. Однак там сказано дотично.

Бо чесно каже страшно категорично в пророцтві. Може були якісь позиції Ватикану.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання християнського харчування(свинина,кров'янка,тощо)

Повідомлення andrivovk » 06 квітня 2012, 18:40

Вам сюди Стримуватися від крові
MOD: теми об`єднано
о.Олег Жаровський
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

ВікторЕреміта
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 05 липня 2011, 21:29

Re: Стримуватися від крові

Повідомлення ВікторЕреміта » 07 квітня 2012, 11:45

Слава Ісусу Христу!Вітаю всіх з Святом Благовіщення!
Все таки хотів отримати відповідь від священника стосовно свого останнього допису. Може один з Пап колись щось про це говорив, саме про свинину. Бо Крові не їсти- це не проблема. Я особисто тільки знаю, що для цього достатньо не їсти Кров'янки і біфштекс. Однак свинина трошки інше.Суть не в тому що тяжко(бо м'яса іншого повно), однак просто часто не знаєш з чого та ковбаса чи відбивна поки не спробуєш, а кожен раз питати продавця"Що то таке?"не з руки.

Дякую наперед за відповідь

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Стримуватися від крові

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2012, 14:37

пропоную почитати Ді.10,10 і далі, Рм.14,14, наприклад. Але для чіткості: всі старозавітні обмеження в їжі зняті Богом у Новому Завіті і це передане нам Святими Апостолами Ді.15:28-29

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей