Природнє батьківство для християн?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Природнє батьківство

Повідомлення brat Martyn » 04 жовтня 2010, 18:19

Я теж можу задати подібне запитання: "а де ж тут агресія?"
Нема агресії! Я навіть докори змучився висловлювати... тому не впевнений що і вони тут є.
А щодо школи народжувати - то вона просто є такою, якою є: однозначне, хоч і не кінцево професійне спрямування на ГВ і на перше прикладання - просто супер, але, даруйте, у справі пологів ця школа не дає жодного натяку на альтернативу...
З іншого боку це можна зрозуміти, бо мамочки, які туди приходять вже, як правило, на сьомому-дев"ятому місяці і якщо вони самі не задумувались над тим, як би могло бути інакше, то, може, і нема толку їм щось розказувати про фізіологію. Краще розказати їм щось таке "не зовсім те", щоб у них легше пройшли їхні лікарські пологи... так я думав раніше. А зараз би все одно розказував про це всім.

І взагалі: як можна зробити вибір, якщо питання висвітлюється однобоко, у світлі тільки певної "офіційної версії", вигідної тим, до яких завдяки їй рікою течуть гроші. Хоч не у грошах справа...

Знання фізіології пологів = розуміння того, що лікарські пологи в Україні - це майже суцільна патологія з певних об"єктивних причин.
Тобто, якщо Ви вважаєте, що лікарські пологи переважно проходять добре або дуже добре, значить Ви не знаєте, як влаштоване Ваше тіло.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Природнє батьківство

Повідомлення brat Martyn » 04 жовтня 2010, 19:58

Lavada писав:Можемо посперичатися яке має відношення слінг до питань християнства?
Також далеко не всі консультанти зі списку є практикуючими християнами... Так що питань дотичних є багато.
Але суть, напевне, така - дитині хочеться надти найкраще і мінімізувати зло (щеплення, памперси, дурники).
Школа народжувати робить напевне найбільше у цьому плані! Що саме з фізіології Вам недочитали на курсах школи?


Кілька рефлексій на пост:
- "найбільше" ще не означає "досить".
- мені було дуже дивно зустрічати частіше невіруючих, які народжували вдома, ніж віруючих, але тим не менше...
то які проблеми з тим, що непрактикуючі християни або просто невіруючі успішно годують грудьми?
у всякому разі цей список контактів я виставив не для конкуренції...
- зробити дитині зле - це не дати їй того, що від природи добре і здатне дати добрий грунт її християнській зрілості у майбутньому.
- а яке відношення до християнства мають подружні тілесні ласки, обійми, статеве життя? Це складові подружньої любові, які не втрачають своєї актуальності в дорослому житті, не зважаючи на те, що дорослі вміють спілкуватися і багатьма іншими способами окрім "банального" фізичного контакту.
А що ж тоді говорити про дітей, у яких арсенал засобів спілкування зовсім не такий широкий і різноманітний?
Коли дитина відчуває "банальне" тепло батьківського тіла, може чути, як б"ється батьківське серце і обіймає батьківська рука - то це для неї є виявом батьківської любові і створює такі необхідні почуття безпеки і затишку, яких візочок у подібній мірі ніколи не дасть. Ось яке відношення має слінг до християнства!
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Природнє батьківство

Повідомлення Yaremko » 04 грудня 2010, 14:08

Lavada писав:Можемо посперичатися яке має відношення слінг до питань християнства?

бо це природньо!

Зображення

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Природнє батьківство

Повідомлення Just_me » 05 грудня 2010, 00:16

Yaremko писав:
Lavada писав:Можемо посперичатися яке має відношення слінг до питань християнства?

бо це природньо!


Та хіба ж все, що природно, по-християнськи? У племен в долині Амазонки чи в Африці, на які блага цивілізації так і не подіяли і які отак-собі природно без втручання зовні будують своє життя так і досі поширена полігамія (не по-християнськи...), або ж якщо дитину не піддавати процесові соціалізації (в т.ч. християнської), то вона так і буде природною, але не християнкою. "Природно" - не тотожно "по-християнськи" і навпаки...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Природнє батьківство

Повідомлення Yaremko » 05 грудня 2010, 14:30

А що таке християнство в плані природнього батьківства? не відходити від Божого плану. Бог придумав коляску? коляска це не природньо для дитини і навіть шкідливо, так як не природньо для кенгуру. Слинги, коляски и детский стресс...

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Природнє батьківство

Повідомлення Just_me » 05 грудня 2010, 15:01

Так, пані Тетяно. Але ж ми не кенгуру, правда? :D Люди не створені з сумкою на животі, а коляска такий же винахід, як і слінг. Я не знаю Божого плану. А ви? Рада буду почути, але бажано ввесь, бо по частинах складно сприймається :) Думаю, Господь слінг не придумав також, як і комп"ютер, лампу денного світла, університет та гамбургер, так само і майже все навколо нас :pardon: Це придумали люди, але жоден винахід не здійснюється баз Божої волі.

А те, носити дитину в слінгу чи возити в колясці - думаю не повинно належати до сфери регулювання Церквою, людина ж не робот, вона не може постійно діяти за заданою програмою, дайте їй трохи простору, вона буде вельми вдячна. Якби мені треба було вибирати, то мала б і слінг і коляску, перше для прогулянок, ну а друге в гості, до прикладу :)
І пам"ятайте - "природно" - не аргумент та користь "християнськості" :Bravo: Бо це звучить так само, як і фраза, котру часом доводилося чути "Все, що природно - естетично". Якщо корова на лугу наклала купу, то це таки природно, але ж не естетично...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Природнє батьківство

Повідомлення Yaremko » 05 грудня 2010, 17:56

ви статтю прочитали?
Just_me писав:Так, пані Тетяно. Але ж ми не кенгуру, правда? Люди не створені з сумкою на животі, а коляска такий же винахід, як і слінг.
правда, ми люди і маємо руки щоб носити дитину, а слінг це тільки полегшення для рук.
естественной средой обитания для человеческого младенца является кожа матери, т.н. телесный контакт кожа-к-коже. Все новорожденные млекопитающие проявляют определенную последовательность поведения, которая приводит к высасыванию молока у матери. В свою очередь действия новорожденного провоцируют определенный набор заботливых действий со стороны матери. ...

Процесс формирования привязанности новорожденного и матери очень легко нарушить. Разлучение новорожденного от матери вызывает поведение «протест и отчаяние», во время которого у ребенка выделяются гормоны стресса, запускается адренергическая (симпатическая) нервная система и проявляются определенные соматические и мышечные проявления. Реакция протеста выражается горестным плачем и другим поведением, которое означает, что новорожденный оказался в ненормальной для него среде. Реакция отчаяния у новорожденного проявляется затиханием или замиранием, которое сопровождается снижением частоты сердцебиения, понижением температуры тела и повышением уровня гормонов стресса. Предположительно, это поведение позволяет продлить выживаемость организма вне нормальной среды обитания. Как только вернуть ребенка в нормальную для него среду, положить на мать, частота сердцебиения и температура ребенка повышаются, а уровень гормонов стресса снижается. Таким образом мы столкнулись с понятием модели, стандарта или эталона для среды обитания и экологической ниши, а также с необходимостью смотреть на мать и ребенка не как на отдельные составляющие, а как на неразделимую пару или диаду. «Разлука – заклятый враг грудного вскармливания».

Антропологи теоретизируют, что человеческий детеныш рождается недозрелым на целый год. У многих млекопитающих на момент рождения размер мозга составляет 80 процентов от мозга взрослой особи. Мозг человеческого младенца составляет всего 25 процентов от мозга врослого человека. Размер мозга человеческого ребенка доходит до 80 процентов от размера мозга взрослого примерно к 21 гестационному месяцу, или же 12 месяцев после рождения. Существуют гипотезы, что это своеобразный эволюционный компромисс: люди начали ходить на двух ногах, у женщин сузились тазобедренные кости, поэтому ребенок дозревает снаружи, вне чрева матери. Нормальная среда для дозревания ребенка – кожа матери и грудное вскармливание, которое уникально приспособлено для удовлетворения потребностей «незрелого» ребенка. В какой-то мере, мы можем рассматривать и недоношенность как ранний переход в среду, которая уже приспособлена под незрелость человеческого детеныша.
Четыре типа ухода среди млекопитающих

«детеныш спрятан» - детеныши кормятся каждые 12 часов

«детеныш в гнезде» - детеныши кормятся каждые четыре часа

«детеныш следует за матерью» - детеныши кормятся каждые два часа

«детеныша носят» - детеныши кормятся каждые 30 минут или почти непрерывано

Опираясь на антропологические данные, Др.Бергман утверждает, что люди должны ухаживать за ребенком по типу «детеныша носят». Это включает в себя постоянное ношение ребенка на себе, совместный сон матери и ребенка, мгоновенное успокаивание ребенка и удовлетворение его потребностей, частое или постоянное кормление, и грудное вскармливание на проятяжение двух лет и дольше. Западные общества совсем недавно перешли от воспитания детей по типу «детеныша носят» к типу «детеныш спрятан»: ребенка оставляют лежать одного, кладут спать в одиночестве, и кормят по режиму, что характерно для ухода по типу «ребенок в гнезде». Др.Бергман утверждает, что современная модель разлучения ребенка с матерью превратило недоношенность из раннего перехода в новую среду обитания в болезнь.
Нагадаю тільки що в Україні матод "Кенгуру" офіційно затверджений МОЗУ
Just_me писав:А те, носити дитину в слінгу чи возити в колясці - думаю не повинно належати до сфери регулювання Церквою, людина ж не робот, вона не може постійно діяти за заданою програмою, дайте їй трохи простору, вона буде вельми вдячна. Якби мені треба було вибирати, то мала б і слінг і коляску, перше для прогулянок, ну а друге в гості, до прикладу :)
я не проти коляски, я за слінг. Особисто мені було дуже шкода тих коштів які я потратила на дорогезну коляску в якій дитина була дуже мало часу. на відміну від моїх рук (я пізно купила слінг)
Just_me писав:І пам"ятайте - "природно" - не аргумент та користь "християнськості"
не зрозуміла про яку користь розмова :pardon:
Just_me писав:"Все, що природно - естетично". Якщо корова на лугу наклала купу, то це таки природно, але ж не естетично...
не зрозуміла ви виховуєте дитину щоб комусь з боку було естетично дивитися?

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Природнє батьківство

Повідомлення Just_me » 05 грудня 2010, 20:26

1.При чому діти до естетики? Якщо Ви прочитаєте уважно, то це було реакцією на:
Yaremko писав:
Lavada писав:Можемо посперечатися яке має відношення слінг до питань християнства?

бо це природньо!


Просто сказала, що не все, що природно, має відношення до християнства :) І провела аналогію, що ототожнювати природу з християнством так само кумедно, як колись мені доводилося почути ототожнення природи з естетикою :D Казуси різні трапляються...

2.І ні про яку користь не йдеться, це вислів такий "аргумент на користь чогось", якщо Вам так більше подобається, можу вжити "аргумент за"...

3. Я не виховую жодних дітей, крім моїх молодших брата і сестри :D, але вони вже такі дорослі, що скоро, мабуть, будуть виховувати своїх... Я так, припускаю що-небудь, уявляючи ситуацію. Бо досвід (величезний) маю лише з морального виховання, а не з фізичного :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Природнє батьківство

Повідомлення Yaremko » 06 грудня 2010, 10:12

во читаю і ніфіга не розумію (може тому я цього форуму і не долюблюю) відмежовувати християнство від задумів Бога є дуже грамотно, природність це і є як задум Бога.
Just_me писав:3. Я не виховую жодних дітей, крім моїх молодших брата і сестри :D, але вони вже такі дорослі, що скоро, мабуть, будуть виховувати своїх... Я так, припускаю що-небудь, уявляючи ситуацію. Бо досвід (величезний) маю лише з морального виховання, а не з фізичного :)

в таких темах (на звичайних форумах) таким особам рекомендують читати гілку, а не дописувати, навіть під час вагітності також читати, а не дописувати. А коли дитина родиться і коли весь гормональний бум спливе можна дописувати. бо людина після родів міняється, пріоритети міняються, бачення тих самих речей міняється.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Природнє батьківство

Повідомлення о.Олег » 06 грудня 2010, 18:59

Just_me писав:...Просто сказала, що не все, що природно, має відношення до християнства :) ...

а... наведіть приклад того, що природньо, але не має відношення до Християнства.
Звичайно, якщо йдеться про певний культ природи - так, але, існує думка (і вона цілком навіть християнська), що все Сотворено Богом
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Природнє батьківство

Повідомлення brat Martyn » 06 грудня 2010, 21:34

Just_me писав:Та хіба ж все, що природно, по-християнськи? У племен в долині Амазонки чи в Африці, на які блага цивілізації так і не подіяли і які отак-собі природно без втручання зовні будують своє життя так і досі поширена полігамія (не по-християнськи...), або ж якщо дитину не піддавати процесові соціалізації (в т.ч. християнської), то вона так і буде природною, але не християнкою. "Природно" - не тотожно "по-християнськи" і навпаки...

Радий, що тема розворушилася... Не можу на це не відреагувати.

В мене є один такий унікальний знайомий, надзвичайно реальний без масок чоловік, я його називаю Натанаїл, дуже віруючий.... тільки дивним чином у його свідомості поєднуються речі, які не поєднуються і умудряються мирно співжити в його спільному для маси всього великому доброзичливому котлі. Він має дар бачити людей (навіть можна сказати кардіогнозис, хоч, може, це і не зовсім те), також має енергетичний термометр, як я це називаю, їздить по святих місцях і ставить їм енергетичну оцінку. Його свідчення однозначно говорять, що біда цього світу - не у чорноті і не у злості, а у літеплості, у відсутності майже будь-якого заряду і стремління, байдужості.... Але при всьому тому, його ум не знає законів логіки, навіть елементарних, не знає дуже часто розрізнення речей, які зовсім різні.
Виявляється і таке буває.


Як християнин, я знаю, що є дві природи: райська і упала. І це різні речі.
Райська природа повністю відповідала Божому задумові і грала роль у Його плані, а упала - в першу чергу полягає у збоченому умі, який наважився засумніватися у Богові. Полігамія є виявом цієї другої природи і тому зовсім неправильним є відносити її до автентичної природності, з якою може і повинно рахуватися християнство. Тому дуже прошу ці речі розрізняти.
Найбільшою ознакою упалого стану, як Ви можливо здогадались, є "боротьба за виживання", яка є запорукою життя цього світу, але не була властива первісному раю, а ні не є властива Царству Небесному, в якому всім ревнобажаючим знайдеться місце, без необхідності розштовхувати ближніх у черзі.

Автентично природьою протилежністю цього принципу "боротьби за виживання" - є любов.
Саме це і є метою природнього батьківства у автентичному сенсі: закласти в людині природну здатність до сприйняття Бога і до любові.

І в тому природнє батьківство має прямо-предметне відношення до християнства.
Востаннє редагувалось 06 грудня 2010, 23:28 користувачем brat Martyn, всього редагувалось 1 раз.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Природнє батьківство

Повідомлення brat Martyn » 06 грудня 2010, 22:02

Автор Псалма 21 научился упованию у груди матери. Мы приводили эту цитату раньше. Вглядимся в нее вновь: «Вложил в меня упование у грудей матери моей. На Тебя оставлен я от утробы; от чрева матери моей Ты — Бог мой».

Доверие к Богу неразрывно связано с доверием, которому мы учимся в самых первых своих отношениях. Библия постоянно возвращается к этой связи между нашими отношениями с Богом и нашими отношениями с людьми. Они взаимно обу словливают друг друга (см. 1 Иоанна 4:20).

Веруя в личностного Бога, мы должны воспринимать Его как личность. Конечно, Бог в значительной мере отличается от знакомых нам людей, но мы переносим на Него те же ощущения и ожидания. Тот, кто не научился упованию у груди матери, с трудом приходит к вере в Бога.


Цитата з книги Генри Клауд, Джон Таунсенд "ФАКТОР МАТЕРИ"

Ця ще одна феноменальна книжка розкриває нам також духовну суть і значення і чи не крайню необхідність природнього батьківства, як невід"ємної частини християнського виховання.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Природнє батьківство

Повідомлення brat Martyn » 08 грудня 2010, 22:33

І ще такі неприємні факти:
Влияние периода, близкого к родам, на последующую жизнь
Наш Центр Исследований Первичного Здоровья изучает взаимосвязь между периодом внутриутробной жизни, родов и первого года жизни ребенка и всей последующей жизнью человека. Центр имеет базу данных, содер-жащую результаты сотен научных работ, опубликованных в авторитетных научных и медицинских журналах.
Все эти исследования обнаруживают связь между различными нарушениями способности любить – будь то любовь к себе или к другим – и событиями периода, близкого к родам. И эта связь затрагивает важнейшие со-циологические проблемы.
Особо жестокая преступность
Многие факты говорят о том, что жестокие преступления совершают люди, неспособные любить других. Изу-чая факторы риска преступности, сотрудник Университета Лос-Анджелеса Адриан Рейн и его исследователь-ская группа проследили истории 4269 мужчин, рожденных в одной из больниц Копенгагена. Они выяснили, что дети, перенесшие тяжелые роды и разлученные с матерью сразу после родов, с большой вероятностью могут стать жестокими преступниками в возрасте до 18 лет. Интересно, что сами по себе ранее разлучение или отказ матери от ребенка не являются факторами риска, если роды были нормальными.
Саморазрушительное поведение
Самоубийства подростков – еще одна проблема нашего времени. Нью-Йоркский ученый Ли Солк и его коллеги изучили истории 52-х самоубийц моложе 20 лет, и сравнили их с историями 104-х пациентов контрольной группы. Они выяснили, что дети, реанимированные после родов, имеют гораздо большую склонность к само-убийству в подростковом возрасте.
Шведский исследователь Бертиль Якобсон даже установил связь между способом самоубийства и типом родо-вой травмы. Вначале он собрал истории родов 412-ти пациентов, включающих самоубийц, и сравнил с исто-риями 2901 контрольных пациентов. Он обнаружил, что самоубийства с удушением тесно связаны с асфиксией во время родов; самоубийства путем жестоких механических травм связаны с механическими травмами во время родов. Кроме того, выяснилось, что склонность к самоубийству у мужчин (но не у женщин), получивших родовую травму, повышается в пять раз.
Бертиль Якобсон изучал и наркотическую зависимость. Вместе с коллегой Карин Найберг они проанализирова-ли истории 200 употребляющих опиаты наркоманов, рожденных в Стокгольме с 1945 по 1966 годы. Контроль-ными пациентами стали их родные братья и сестры, не употребляющие наркотики. Оказалось, что если мать получила определенный вид обезболивающего во время родов, ребенок имеет повышенный риск стать нарко-маном в подростковом возрасте.........

більше фактів читайте у книзі Мишеля Одена "ИЗУЧЕНИЕ ЛЮБВИ"
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Природнє батьківство для християн?

Повідомлення brat Martyn » 05 січня 2011, 10:55

І знов цитати з книги Генри Клауда, Джона Таунсенда "ФАКТОР МАТЕРИ":
...мать должна научить ребенка критически мыслить. Она поощряет вдумчивость. Ни одна мать не может предоставить ребенку всю информацию, которая ему требуется, дать ему все ценности, все элементы духовного роста. Но она и не обязана этого делать, ребенку самому необходимо научиться наблюдать, сопоставлять новую информацию с той, которой он располагал ранее, отвергать ее или принимать. К примеру, ребенок должен понимать, как следует оценить искренность или враждебность людей, которых он считает своими друзьями, как отличить друга от врага. Это значит, что лучше дать ребенку возможность бороться с «неверным» ответом и отвергнуть его, чем скармливать ему один «правильный» ответ за другим. Общаясь со студентами, мы все время отмечаем, что выработанная в детстве схема поиска ответов тянется в юность.
Особенно это касается духовной сферы. Мы — дети Бога, а не внуки. Мать может наставлять детей в отношениях с Богом, учить их, подавать пример, но она не может построить эти отношения вместо них. Эти отношения касаются только Бога и ребенка. Этот путь каждый из нас совершает в одиночку, потому что в конце концов единственный родитель человека — Бог. Мать старается стимулировать этот процесс и наставлять ребенка в духовных вопросах, чтобы подготовить его к самостоятельному паломничеству. Сколько нынче в мире тоталитарных сект, претендующих на особую духовность! Надо научить ребенка отличать истинные учения и идеи от ложных.


Ах, як це важливо розуміти!!! Наскільки є важливим пам'ятати, що основна ціль: допомогти дитині сформувати особисті і глибокі стосунки з Богом! А дитині важко це зробити, якщо вона звикла, що є завжди хтось, хто "знає краще" як жити, і що треба тільки "слухатися старших".

...Их отношения с Богом основаны на страхе и требуют от них в первую очередь «хорошего поведения». Эти люди не верят, что Бог будет любить их такими, какие они есть...
Другие рассматривают Бога как логическую абстракцию или как интеллектуальный чертеж ... Они посвящают много времени изучению богословия и тонкостей доктрины, рассчитывая таким способом приблизиться к Богу; они не смеют вступить в отношения через сердце. Занятые бесконечным поиском ответов, они не способны смириться с тайной Бога. Парадоксы, неведомая сторона Бога повергают этих людей в тревогу. Если нельзя найти для Бога «полочку» и в точности знать правила обращения с Ним, всегда остается риск ошибки, страх перед Его неодобрением и гневом.


Важлива орієнтованість на реальні потреби дитини, а потреба у зрілій самостійності одна з них, чому природнє батьківство якнайкраще сприяє.
Тут я б виділив три блоки:

- формування загального образу світу у перинатальний період і у пологах через відповідний емоційний клімат, відношення бажаності, розуміння і підтримки (закладає базовий глибоко емоційний фундамент сприйняття нас, як батьків, Бога і світу)
- задовільнення (розуміння) елементарних фізичних і емоційних потреб дитини у початковому віці (формує на базовому фундаменті всі конкретні зародки зрілих стосунків з батьками і початок усвідомлення дітьми власного я)
- шлях формування у дітей самостійної і зрілої особистості, що висловлює цитата, відкриваючи дітям їхню власну дорогу до Творця, Якого вони можуть прийняти і пізнати
... або відкинути.

Саме страх, що діти ставши самостійними, відкинуть наш авторитет, а заразом і Бога, схиляє нас контролювати дітей, а не вчити їх думати своєю головою. Через такі стосунки ми витворюємо у їхніх серцях і голівках неправдивий образ Бога, чим однозначно не допомагаємо їм віднайти Його. Швидше навпаки. :( І своїм "християнським" вихованням формуємо або нездатних свідчити, пасивних і формальних християн, або запеклих безбожників і атеїстів.

Але про яке християнське виховання можна говорити, якщо любов батьків не є безумовною? Вибачте, не можна.

Тому наважуся ще трохи по-новому сформулювати поняття християнського виховання. Так от, найкраще християнське виховання - це природнє батьківство посолене особистим зрілим батьківським свідченням Христа.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Природнє батьківство для християн?

Повідомлення brat Martyn » 30 листопада 2014, 16:43

Ще одне важливе коректування:
З огляду на нашу впалу природу "природнє батьківство", яке розглядається у цій темі, слід справедливо називати "надприроднім".
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Природнє батьківство для християн?

Повідомлення о.Олег » 30 листопада 2014, 21:13

brat Martyn писав:Ще одне важливе коректування:
З огляду на нашу впалу природу "природнє батьківство", яке розглядається у цій темі, слід справедливо називати "надприроднім".

нє - "справжньоприроднім" або "Природнім" (з великої літери, для відрізнення від "впалоприроднього", яке неприродньо величають "природнім"). Не думаю, що називання "Природнього" "надприроднім" не вчинить непорозуміння у розгляді, власне, надприроднього :oops:
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Природнє батьківство для християн?

Повідомлення brat Martyn » 30 листопада 2014, 22:01

о.Олег писав:Не думаю, що називання "Природнього" "надприроднім" не вчинить непорозуміння у розгляді, власне, надприроднього :oops: ОООО

Підозрюю, що без непорозумінь у будь-якому разі не обійдеться... Ще одна пропозиція слова: "райська природа".
Взагалі термін "надприроднє" - це формулювання моєї дружини, яке я довго не застосовував, але...
У контексті того, що "природнє" - це те, що виходить, якби само собою від нашого єства, автоматично, - ми не говоримо у цій темі про природні речі.
Ц правда, що природа чоловіка полігамна, і не дивно, що для моногамного подружжя так потрібна особлива таїнственна Божа Благодать і взаємне старання подругів. Інакше само собою воно рано чи пізно розвалиться... Автоматична (природня) тяглість нашої статевості - хаос і невпорядкованість. Так і тут.

Природньо є заміняти стосунки маніпуляціями, схемами, іграми, а не будувати їх. Природньо є боятися і бажати контролювати, замість довіряти і т.д...
Востаннє редагувалось 30 листопада 2014, 22:06 користувачем brat Martyn, всього редагувалось 1 раз.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Природнє батьківство для християн?

Повідомлення ShMariam » 30 листопада 2014, 22:03

За тією логікою людська святість - наприродньо. У всіх проявах. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Природнє батьківство для християн?

Повідомлення brat Martyn » 08 грудня 2014, 15:30

А з іншого боку, з огляду на походження, як у фізіологічному, так і в психологічному сенсі - це батьківство цілком природнє.

Забуті витоки, втрачені навики, вивітрене, змаліле чуття справжніх потреб свого малюка - якось так.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей