Кармелітанський Параман

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Кармелітанський Параман

Повідомлення Just_me » 14 червня 2010, 11:05

Хотіла поцікавитися, чи багато на форумі людей, котрі носять Параман. А якщо не носять, то що ви про нього чули?
Я ношу Параман з дитинства. Чесно кажучи, тоді, була ще несвідома його значення. На деякий час навіть залишила. Проте згодом зрозуміла важливість Парамана для спасіння та охорони перед гріхами, тож хотіла б, щоби більше людей прилучилося до його носіння. :Rose:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення о.Олег » 14 червня 2010, 11:39

Just_me писав:Хотіла поцікавитися, чи багато на форумі людей, котрі носять Параман. А якщо не носять, то що ви про нього чули?
Я ношу Параман з дитинства. Чесно кажучи, тоді, була ще несвідома його значення. На деякий час навіть залишила. Проте згодом зрозуміла важливість Парамана для спасіння та охорони перед гріхами, тож хотіла б, щоби більше людей прилучилося до його носіння. :Rose:

а що Ви ще робите, окрім того, що його носите?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення Just_me » 14 червня 2010, 12:50

Насправді, признаюся, могла б і більше. Наразі з належних обов"язків кожного місяця приступаю до Сповіді й Причастя і, по можливості, відмовляю Вервицю з розважаннями Таїнств (хоча не кожен день). Якщо не вистачає часу - то іншу Вервицю, коротшу. Ну, основне, як на мене, що я протягом дня постійно про нього пам"ятаю і звертаюся до Матінки Божої. А так взагалі розумію, що повинна би брати на себе більше обов"язків. :pardon:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення о.Олег » 15 червня 2010, 09:30

Just_me писав:Насправді, признаюся, могла б і більше. Наразі з належних обов"язків кожного місяця приступаю до Сповіді й Причастя і, по можливості, відмовляю Вервицю з розважаннями Таїнств (хоча не кожен день). Якщо не вистачає часу - то іншу Вервицю, коротшу. Ну, основне, як на мене, що я протягом дня постійно про нього пам"ятаю і звертаюся до Матінки Божої. А так взагалі розумію, що повинна би брати на себе більше обов"язків. :pardon:

:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення Олюнька » 15 червня 2010, 09:37

Наскільки я пам'ятаю, там є кілька ступенів обов'язків.
Зокрема, найвищий передбачає дотримання посту в середу і суботу та відмовляння молитов у відповідні години дня.
І ще важливо, що параман накладає священик.
Колись хотіла носити параман, тому тим цікавилась, але я страшенно недисциплінована, тому побоялась. :oops:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення Olya » 15 червня 2010, 10:39

Олюнька писав:Наскільки я пам'ятаю, там є кілька ступенів обов'язків.
Зокрема, найвищий передбачає дотримання посту в середу і суботу та відмовляння молитов у відповідні години дня.
І ще важливо, що параман накладає священик.
Колись хотіла носити параман, тому тим цікавилась, але я страшенно недисциплінована, тому побоялась. :oops:


Я також хотіла носити параман і так, як Олюнька, чомусь побоялася такої відповідальності. :oops: Бо я маю книжечку про те, які молитви потрібно молитися, коли носиш Параман і як зачасто, то я ще не можу наважитися.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення Just_me » 15 червня 2010, 14:09

От бачите, а в мене немає книжечки... :( Кажу, почала його носити в дитинстві, мало розуміючи, для чого. Всі члени Марійської дружини, до якої я ходила, його приймали, ну і я прийняла. Лише недавно зрозуміла його значення. Тому й тему започаткувала, щоб перейняти досвід і знання від тих, хто має їх більше.
Носіння Параману справді зобов"язує. Так, я не виконую усього, проте Параман не знімаю, думаю, навіть якщо всього не дотримуватися, ефект таки буде 100%-ий, якщо так можна сказати. Основне, як на мене, ходити до Сповіді та Причастя та вести чисте життя згідно зі своїм станом, а інше, може, з роками прийде...O:-) А як не прийде, то, сподіваюсь, Матінка Божа простить. Читала, що колись цілі полки воїнів одягали Параман, не думаю, що вони мали можливість сповняти всі-всі приписи. Важливо просто знати, що маєш Параман, а страх щодо обов"язків - я його розумію, у мене він ніколи й не зникав, навряд чи на форумі знайдеться менш організована за мене людина, але обов"язки стараюся виконувати, що в моїх силах. На мою думку, при носінні Парамана найбільший обов"язок - просто його носити. :Yahoo!:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення viter » 15 червня 2010, 14:25

Just_me писав:навряд чи на форумі знайдеться менш організована за мене людина

Знайдеться. Це я. :)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення Олюнька » 18 червня 2010, 21:15

Тут говоримо тільки про Параман решта все тут: Різноманітні молитовні практики мирян
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення Just_me » 03 серпня 2010, 17:04

Зауважила недавно, що Парамани в нас, на жаль, виробляються з не зовсім якісного матеріалу, в наслідок чого не тільки він сам швидко втрачає свій зовнішній вигляд, але й псує інший одяг (зафарбовує його). Цікаво, де виготовляють в нас Парамани і до кого можна звернутися з цим питанням?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення о.Олег » 03 серпня 2010, 17:30

Just_me писав:Зауважила недавно, що Парамани в нас, на жаль, виробляються з не зовсім якісного матеріалу, в наслідок чого не тільки він сам швидко втрачає свій зовнішній вигляд, але й псує інший одяг (зафарбовує його). Цікаво, де виготовляють в нас Парамани і до кого можна звернутися з цим питанням?

шнурки Святої Філомени знаю хто робить, а от Парамани... :Search:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення kristik » 05 вересня 2010, 12:15

Just_me писав:Хотіла поцікавитися, чи багато на форумі людей, котрі носять Параман. А якщо не носять, то що ви про нього чули? :Rose:

А хто таки пояснить, що таке Параман? Бо я не те, що його не ношу і не виповнюю певних обов'язків - я взагалі перший раз про нього прочитала. Дуже шкода, що я така неосвідчена (аж соромно зізнаватись) :oops: :oops: :oops: :cry:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн


Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення andrivovk » 19 січня 2011, 23:54

Я надягнув параман на іменини 13 грудня (була п'ятниця) 2002 року (тоді ніби прогуляв пари в академії :D ).Перший носив здається 6 років.Важливо не робити спеціально важких гріхів, бо бачите, маю параман, і мені все буде подаровано.Щоб не було такого зухвальства.

Олюнька писав:Колись хотіла носити параман, тому тим цікавилась, але я страшенно недисциплінована, тому побоялась. :oops:

Olya писав:Я також хотіла носити параман і так, як Олюнька, чомусь побоялася такої відповідальності. :oops: Бо я маю книжечку про те, які молитви потрібно молитися, коли носиш Параман і як зачасто, то я ще не можу наважитися.

Можливо, такий фальшивий страх нам навіює наш рогатий ворог.Бо знає, яку силу має параман.Тут немає якихось важких зобов'язань.Священик ніби може змінити або скоротити ці молитви.От мені, наприклад, священик сказав відмовляти інші молитви.Я би вам радив запитати в священика чи він би міг замінити вам молитви, бо ці молитви, що написані в цій книжечці, імхо, не є обов'язковими. O:-)

Just_me писав: Цікаво, де виготовляють в нас Парамани і до кого можна звернутися з цим питанням?
о.Олег писав:шнурки Святої Філомени знаю хто робить, а от Парамани... :Search:

От ті, хто виготовляє шнурки Святої Філомени, розповсюджують і парамани (Якщо мене не підводить моя куца пам'ять :) ).Тобто - організація "Жива вервиця".А також парамани продають в церкві св.ап.Андрія в захристії і бабки біля церкви.А також продається брошурка "Діти Матері Божої Параманної" (видивництво "Стрім", 1996 рік).Та думаю, і в інших церквах мають продавати, може кармеліти продають.Мені здається, що можна й самому пошити собі параман, якщо нема де дістати.

Іван Павло 2 носив параман (я сам бачив фото).

Тут дещо про параман http://v-cm.com/component/content/artic ... 33-46.html

Як виглядають парамани тут http://www.discountcatholicstore.com/cloth_scapular.htm

І ще одне.Параман не є ознакою приналежності до якогось монашого Чину, а ознакою приналежності до Марії. O:-)Інша його назва - скапуляр або шкаплір.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення Talya » 16 жовтня 2011, 16:30

А що потрібно зробити щоб розпочати носити параман? кому можна це робити?
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення о.Олег » 16 жовтня 2011, 18:35

Talya писав:А що потрібно зробити щоб розпочати носити параман? кому можна це робити?

підійдіть до священика, який знає Вас і зможе зваженео пояснити і благословити або неблагословити на Параман
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 37 гостей