Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 18 серпня 2008, 10:08

Олюнька писав:Друга правда віри говорить: Бог є справедливий суддя, що за добро нагороджує, а за зло карає. Тому не бачу теми до суперечки.
Щодо терпінь, то нагорода не має бути вже негайно, зрештою і в Старому Завіті маємо історію Йова, якого Бог випробовував.
Ще раз пояснюю: в С.З. ти отримував кару чи винагороду негайно, а в Н.З. ти можеш чекати до Сташного Суду щоб отримати свої заслуги(вже не є так просто, як в С.З.)! Відносно Другої Пправди Віри то мої повідомлення їй не перечуть!

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 18 серпня 2008, 14:29

Чи Навуходоносор був негайно покараний за зруйнування Храму Божого?

І ще дозволю собі питання навіщо Ісусові було потрібно вмирати за розкидання прокляття, якщо вони (прокляття) не функціонують, оскільки їхня дія може бути відкладена до Страшного Суду?

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 18 серпня 2008, 14:40

Шановний! Я не від себе це говорю і пишу, я це не придумав, це наука церкви так каже, можливо я неправильно висловився, але я постараюся знайти книжку в якій про це йдеться! :roll:

kamamberta
дописувач
дописувач
Повідомлень: 67
З нами з: 16 квітня 2008, 10:05
Звідки: Rio-de-Dykan'ka

Повідомлення kamamberta » 18 серпня 2008, 14:58

Cardinal писав:У Новому завіті відсутній принцип Ретребуції (Бог за добро - нагороджує, а за зло - карає).

історія Нового завіту базується на тому що Боже милосердя перевищило Божу справедливість.
але зовсім не означає що Він перестав бути справедливим!

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 18 серпня 2008, 16:34

kamamberta писав:
Cardinal писав:У Новому завіті відсутній принцип Ретребуції (Бог за добро - нагороджує, а за зло - карає).

історія Нового завіту базується на тому що Боже милосердя перевищило Божу справедливість.
але зовсім не означає що Він перестав бути справедливим!
А, що я сказав що Бог перестав бути справедливим?

kamamberta
дописувач
дописувач
Повідомлень: 67
З нами з: 16 квітня 2008, 10:05
Звідки: Rio-de-Dykan'ka

Повідомлення kamamberta » 18 серпня 2008, 16:36

Cardinal писав:
kamamberta писав:
Cardinal писав:У Новому завіті відсутній принцип Ретребуції (Бог за добро - нагороджує, а за зло - карає).

історія Нового завіту базується на тому що Боже милосердя перевищило Божу справедливість.
але зовсім не означає що Він перестав бути справедливим!
А, що я сказав що Бог перестав бути справедливим?

відсутній принцип ретребуції

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 18 серпня 2008, 21:03

Cardinal писав:Шановний! Я не від себе це говорю і пишу, я це не придумав, це наука церкви так каже, можливо я неправильно висловився, але я постараюся знайти книжку в якій про це йдеться! :roll:

Покірно чекаю. Дякую. :)

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 18 серпня 2008, 22:40

прошу вибачення, я не точно висловився, думав одне, а написав інше, книжку процитую пізніше, наразі книжечка моя знаходиться за 2000 км. А в інтернеті її не має!

TorreTer
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 19 березня 2007, 10:59
Звідки: Іспанія
Контактна інформація:

Повідомлення TorreTer » 30 вересня 2008, 22:03

Ну, що я можу сказати Вам шановний Кардинале, щодо посту. Десь років з 11 починаючи я постила. Це не було ніколи для мене проблемою. Це, як обов"язок. Більше молитися....... Щось сенсу не дуже вбачаю. Просто мої погляди дуже і дуже змінилися. Просто я думаю, що там, Хтось на верху, знає і так мої благання, а стукатися я не вмію більше ніж пробувала. Не вірю в таке, як чуда за якими їдуть до Люрду, Фатіми, Зарваниці, Меджугор"я. Де-не-де тай була вже. Просто вважаю, що Бог знає, що мені потрібно і за чим проливаю сльози.
І хотілобся, щоб Ви, шановні форумчани, перестали сперечатися тут. Хіба воно того варта? Ви думаєте, що щось змінете, чи знайшовши якусь книжечку за 2000 км. Світ повернеться до Вас лицем???

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 01 жовтня 2008, 11:10

TorreTer писав: ...
Хтось на верху, знає і так мої благання, а стукатися я не вмію більше ніж пробувала. Не вірю в таке, як чуда за якими їдуть до Люрду, Фатіми, Зарваниці, Меджугор"я. Де-не-де тай була вже. Просто вважаю, що Бог знає, що мені потрібно і за чим проливаю сльози.
...

Вибачайте за оф-топ.

Доки я не прошу Бога про щось - доти не визнаю НЕОБХІДНОСТІ Його допомоги. Думаю, немов можу сам впоратись, або не вірю в те, що Він допоможе. А Він і не помагатиме, доки не проситимемо, хоч, звісно, знає що кому треба (саме тому допомагає часто не так як ми того просимо).
З повагою, Дмитро.

TorreTer
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 19 березня 2007, 10:59
Звідки: Іспанія
Контактна інформація:

Повідомлення TorreTer » 01 жовтня 2008, 19:34

Ну, з чого Ви взяли, що я не визнаю, що потрібна допомога. Я прошу, але не так, як хочуть, можливо, інші. Я про чоловіка колись благала, тихо і не помітно. І я є дружиною найкращої людини в світі. Прошу про материнство, але не з відправами Служб, Молебенів, поїздок до святих місць (можливо знову кудись поїду, але не за чудом, тому, що вірю в те, що чудо звершуєть вдома на ліжку), пожертв на нові монастирі, церкви, хресні дороги. Ні, в це я не можу повірити. До такого я висновку прийшла, що не потрібні Богові ті багацтва, а лише "душпастирям"... Я краще дитину голодну при можливості нагодую.
Не судіть жорстоко, просто життя таке, так мене навчило, хоча я і такою не була. Шкода інколи, що відкриваються очі на багато поганих речей, і ще гірше, що ці речі роблять духовні особи.
Це я не конкретно, а так, в загальному про стан речей в світі...
P.S. Якось складно вийшло, але вже як є

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 01 жовтня 2008, 21:25

TorreTer ПРИВІТ !

Перечитав хід Ваших думок.
Ви гарна християнка справді. Мені здалося навіть дуже скромна людина. Ви не хочете надокучати Господеві ! Десь підсвідомо ви доброзичливо залишаєте молитовну трибуну для більш спраглих у спілкуванні з Богом. Ви гарний приклад сучасного християнина. І справді ви це щиро сказали, що нагодуєте чужу голодну дитину. Бідьше того, як би сталася прикра необхідність посвятити свого життя харитативним справам, то ви дійсно не стояли б осторонь. Щирість ваших думок не засвідчують правльного розуміння ВІРИ. Додам віри християнської. Це щось інше. Ні, це цілком інше, а ніж те, щоб бути доброю порядною громадянкою. Практикувати віру це означає постійно жити з Богом. Богом реальним. Богом котрий з вами вранці виходить з хати і йде вулицями міста на роботу, їде в транспорті, ввечері після перекуски міцно зачиняє вхідні двері і дарує мирний спочинок. Реальний Бог це почуття постійної молитви. Однак особисте почуття Божої присутності веде до храму де такі самі як я діти Божі єднаються в спільноту яка Йому служить. Це релігія ! Священик в цій сільноті грає першу скрипку. З ним Бог особисто вітається за руку. А потім починається життя, музика життя. Бог дирегує. Ти не можеш себе викреслити з цього оркестру.
Сучасний християнин все частіше хоче дома знайти синтетичні інструменти і в домашніх умовах змоделювати оркестр. Жива віра це живий БОГ!

ПОРАДА МОЯ! КОЛИСЬ Я ДУМАВ ТАК САМО. ОДНАК БОГ ПРИВІВ МЕНЕ НА ЗУСТРІЧ ІЗ СПОВІДНИКОМ. ЗМІНИЛОСЯ У МЕНЕ ВСЕ. ЗМІНИЛОСЯ НЕ ОТОЧЕННЯ, А ЗМІНИЛИСЯ МОЇ ПОГЛЯДИ НА ДОВКІЛЛЯ А ЗАОДНО І НА МОЇ ПРОБЛЕМИ. ЗНАЙДИ СВОГО ДУХІВНИКА ВІН ВІДКРИЄ В ТОБІ БОГА.

TorreTer
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 19 березня 2007, 10:59
Звідки: Іспанія
Контактна інформація:

Повідомлення TorreTer » 01 жовтня 2008, 22:09

Нуууууу, по-правді, мене ще ніколи і ніхто так не хвалив. Я знаю собі ціну, і вона дуже низька. Але Вам спасибі.
Духівника??? Де його знайти??? :( Живу за 3500 км. від дому. Є католицька Церква, але почули б ви шановні, що тут робиться. От і ходжу з чоловіком до римо-католиків-поляків. Священник - супер, але це чужа мова, чужа історія і чужий менталітет.
Хоча розумію, що це виправдання, але з часу мого дитинства я давно не мала доброго порадника, щоправда зараз я й не розумію багато чого з того категоричного, що сталося зі мною і моїми багатьма марійськими подругами. Те ставлення, що спричинювалося або заміжжям одних або прийняттям обітниць інших, бажало би кращого... Я не можу сказати, що все так погано, але ті, котрі мали нас вчити, могли б повчитися інколи нашого дитячого розуму і віри. А коли ми виростали, нас просто не сприймали, як особистості, не підримували наших виботрів в житті.
Та ну його, опускаюся до того, що мені не подобається. Це мої особисті погляди на релігію.
Знаю, що може бути все по іншому. Знаю, що з Божою поміччю дітки приходять в сім"ю і іншими методами. І, можливо, це щось краще ніж плакатися і нарікати. Це все ж таки вибір в житті. Просто потрібно трішки везіння і помочі від Бога, а ще милосердя від чиновників

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 02 жовтня 2008, 19:54

Люба моя незнайомко.
Кричи, плач, невстидайся самої себе, витягни нагору всі свої болі. Ти тільки но вступаєш на новий виток зрілого життя. Кожних 7 років, кажуть медики людина оновлює свою фізіологію - оновлюється клітковий рівень...Хтось скаже старіємо. Ні не старіємо, ми змінюємося. Це не фатально сестро, що ти можливо не зустріла свого порадника, а може він тебе незустрів ? Може він чекав на тебе, а ти в цей час мала щось інше і також для тебе важливе ! ?
Та сьогодні для тебе це вже не важливе, бо ти починаєш (продовжуєш) нову фазу свого життя. Нехай це по-дитячому, але розділи свій вік на 7 і усміхнись :)

І що вже точно таки не варта робити тим, котрі покинули дитячий вік, так це те, що ти сестро весь час стараєшся робити - задавати питання ЧОМУ. Зріла людина, християнка, релігійна людина не може так багато казати ЧОМУ...Подумай що я сказав тобі. Я не запитую тебе чому ти стараєшся знайти винуватця своїх проблем. Не запитую чому, бо й так зрозуміло, що ми самі відповідаємо за себе...Ні церква, ні батьки, ні можновладці, не можуть відповідати за моє життя. Бо воно таке є цінне для мене, що я його нікому не можу довірити...Я точно знаю, що тільки в долонях Божих можу почуватися безпечно. а раз так, то мені ніхто не винний у моїх прорахунках...
Я напевно поганий порадник, але хочу тебе запевнити, що ти маєш добре серце і можеш полюбити весь світ.
почни ще сьогодні із своїх рідних...
Розкажеш мені , що у тебе вийшло...Я ще прийду :)

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 02 жовтня 2008, 20:02

Дорогі форумчани!
ВЧИТИ ОДИН ОДНОГО ЦЕ ДУЖЕ ПРОСТО.
ПОКАЗУВАТИ ПАЛЬЦЕМ НА ДВЕРІ ВИХОДУ ЦЕ ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНО.
КЛИКАТИ ЗА СОБОЮ ЦЕ ДУЖЕ ВІДПОВІДАЛЬНО.

НАЙПРОСТІШЕ ЦЕ ВИСЛУХАТИ І ЦЕ ПО БОЖОМУ! БОГ СЛУХАЄ НАС.

Щодо теми форуму :Rose: Слухайте більше власного сумління.
Неперекрикуйте Бога у собі. Прислухайтесь уважно, він говорить до вас.

TorreTer
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 19 березня 2007, 10:59
Звідки: Іспанія
Контактна інформація:

Повідомлення TorreTer » 02 жовтня 2008, 21:01

Може я помилюся, тоді виправте мене. А ваш нік з іспанської (латинської) часом не перекладається "помолімося"? Або щось схоже.
Я вдячна за ваші повідомлення. Щось вони посіяли у моїй душі, ще не знаю, правда, що, але послухавши ще себе, тоді, можливо, відповім. Витягувати свої болі я не хочу. Не хочу бути такою, як була рік тому. Зараз я сильна, правда тільки не для себе. Просто спасибі, що не критикуєте і не тикаєте, що просто мовляв "така доля, або сама заслужила"

TorreTer
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 19 березня 2007, 10:59
Звідки: Іспанія
Контактна інформація:

Повідомлення TorreTer » 02 жовтня 2008, 21:04

Ще про рідних і любов. Не має зі мною рідних. Сама живу, навіть чоловік далекувато. Тож починати не можу

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 02 жовтня 2008, 21:30

Така гарна пісня. Душа застигає, тіло мервіє, сльоза воском, вогонь по жилах....

ПІСНЯ ПРО МАТІР
Посіяла людям

літа свої літечка житом,
Прибрала планету,

послала стежкам споришу,
Навчила дітей,

як на світі по совісті жити,
Зітхнула полегко -

і тихо пішла за межу.
- Куди ж це ви, мамо?! -

сполохано кинулись діти.
- Куди ви, бабусю? -

онуки біжать до воріт.
- Та я недалечко...

де сонце лягає спочити.
Пора мені, діти...

А ви вже без мене ростіть.
- Та як же без вас ми?..

Та що ви намислили, мамо?
- А хто нас, бабусю,

у сон поведе по казках?
- А я вам лишаю

всі райдуги із журавлями,
І срібло на травах,

і золото на колосках.
- Не треба нам райдуг,

не треба нам срібла і злота,
Аби тільки ви

нас чекали завжди край воріт!
Та ми ж переробим

усю вашу вічну роботу, -
Лишайтесь, матусю.

Навіки лишайтесь. Не йдіть.
Вона посміхнулась,

красива і сива, як доля,
Змахнула рукою - злетіли увись рушники.
«Лишайтесь щасливі», -

і стала замисленим полем,
На цілу планету,

на всі покоління й віки.
:cry:

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 02 жовтня 2008, 21:31

http://www.anymp3.net/modsc/dlfile/fileid=469446
Коли бракує слів, тоді приходить пісня.

TorreTer
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 19 березня 2007, 10:59
Звідки: Іспанія
Контактна інформація:

Повідомлення TorreTer » 25 березня 2009, 23:09

Там де починається бездітність - закінчується життя...

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Якщо вам наврочили...

Повідомлення viter » 18 травня 2009, 10:23

Буває так, що хтось комусь наврочив, чи то навмисно чи мимоволі. Як з цим боротися по християнськи, а не скидати вроки народними методами?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Якщо вам наврочили...

Повідомлення romanm » 18 травня 2009, 15:22

viter писав:Буває так, що хтось комусь наврочив, чи то навмисно чи мимоволі. Як з цим боротися по християнськи, а не скидати вроки народними методами?


Звичайно є темні, які із всіх сил хочуть нашкодити людині, але нічого без волі Божої не стається. Хоча підкреслюю, це моя особиста думка.

Кн. Йова, можна взяти як приклад.

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Re: Якщо вам наврочили...

Повідомлення Малий » 18 травня 2009, 15:39

romanm писав: Звичайно є темні, які із всіх сил хочуть нашкодити людині, але нічого без волі Божої не стається. Хоча підкреслюю, це моя особиста думка.

думка цілком вірна, але не дає відповіді на питання... і якщо би все залежало лише від Бога, то в чому ж тоді проявляється дарована нам свобідна воля? Темні є і вони надзвичайно активні, і якщо християнин не знає медотів боротьби з ними або ж не хоче боротися, тоді Бог мало чим може зарадити.

viter, може тут щось корисне знайдеш : http://www.christusimperat.org/uk/node/38

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Якщо вам наврочили...

Повідомлення romanm » 18 травня 2009, 15:57

.. і якщо би все залежало лише від Бога, то в чому ж тоді проявляється дарована нам свобідна воля? Темні є і вони надзвичайно активні, і якщо християнин не знає медотів боротьби з ними або ж не хоче боротися, тоді Бог мало чим може зарадити.


Так чи інкаше Бог дає нам можливість "воювати", це так. Залежить від свобідної волі, і так і не так. "Без божої волі навіть волосинка не впаде з вашої голови" і т.д.

Зверни увагу, наприклад на. о. Піо, Бог питав його чи він візьме стигмати чі ні??? Не думаю. Хоча повторюся. Все стається з допуску Бога.

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 18 травня 2009, 16:01

"Без божої волі навіть волосинка не впаде з вашої голови" і т.д.

звичайно! :)
але кому це було сказано?

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 18 травня 2009, 16:08

Чи є якісь спеціальні молитви, які треба прочитати над людиною, котрій наврочили, щоб їй стало легше?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 18 травня 2009, 16:38

viter писав:Чи є якісь спеціальні молитви, які треба прочитати над людиною, котрій наврочили, щоб їй стало легше?

а не пробували проконсультуватися в місцевого священика? до сповіді сходити, до причастя...
нема таких молитов, які би самі по собі діяли. спробуйте -- є прекрасна універсальна молитва "Отче Наш", якщо її "прочитати" з щирою вірою, з внутрішнім переконанням в Божу всемогутність і з бажанням віддати усе своє життя в Божі руки (це те, чого має бажати кожен, хто називає себе християнином), при такому розкладі, я впевнений, молитва допоможе.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 18 травня 2009, 17:44

Погоджуюся. Це допомогло б менi, якби менi наврочили. А як допомоти малесенькiй дитинi, яка ще не може молитися i сповiдатися?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 18 травня 2009, 18:14

viter писав:Погоджуюся. Це допомогло б менi, якби менi наврочили. А як допомоти малесенькiй дитинi, яка ще не може молитися i сповiдатися?

але ж до священника її можна відвести, а над дитиною можуть помолитися батьки або хресні батьки (з відповідним настроєм і наміренням)

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 18 травня 2009, 19:18

як допомоти малесенькiй дитинi, яка ще не може молитися i сповiдатися?


Думаю, що важливо, щоби батьки дитинки дбали про стан благодаті для себе, тобто сповідалися, причащалися, жили в мирі з усіма, наскільки це можливо, тоді й у дитини, напевно, буде відповідний "імунітет".
Молитва - це ж не магічний прийом: помолився - полегшало... :wink:

А ще. Звідки відомо, що дитині саме наврочено? І взагалі-то, яка природа вроків, по-вашому?
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей