Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Пятниця 13

Повідомлення andrey s. » 01 вересня 2011, 18:34

малятко писав:я взагалі люблю це число. Памятаю в університеті на парах ніхто не хотів брати 13 варіант, він завжди мені попадався і був дуже легкий порівняно з іншими :D . Десь чула що 13 це число Матінки Божої, також знаю що 13 червня день св.Антонія. Так шо нічого поганого в цьому числі не бачу :)

:)
Я не знаю того всього, що люди собі понапридумували(тільки дещо чув). Но зі шкільних років памятаю, що "13" знаходиться між "12" та"14".(хоч можливо щось наплутав :D :Search: )
Я Вам не раджу якось шукати якісь відповідності в чомусь, для роблення цього числа добрим. Бо таким чином те число виділяєте з поміж інших, і робим його особливим. Просто часто ми хочимо чимось відрізнятися(виділятися) з поміж інших, і тут 13 часто є в нагоді. :pardon:
Число як число.
А щоб екзамен здати, треба вчитись. (хоча, пробачте, це не зовсім так в сучасності :wink: ,тобто щоб щось знати, треба вчитись :) )
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Цікавить ваша думка

Повідомлення євдоким » 05 лютого 2012, 15:43

Христос Раждається! А мене цікавлять враження форумчан про документальний фільм "Небесна ліга"
http://1plus1.pl.ua/news/nebesna_liga/2012-02-02-2417
, якщо хтось його переглядав.
Занадто сильно акцентується увага на фатальності числа "13", хоча, як знаємо з історії Церкви - цю цифру облюбувала собі, якщо так можна сказати, Пречиста Діва, являючись у Фатімі.
Також здається, що обрізали коментар священика. Мені ж вельми хотілось кричати на повну горлянку, що людина своєю гордістю і величчю прагне засліпити Велич Маєстату Всемогутнього Бога, а взамін...Як кажуть у народі в таких випадках:"Дає Бог драбинку з гори на долинку".
Це не зловтіха, але констатація факту і, якщо хочете, застереження. Бо людина стала настільки всемогутньою, що не може вирішити найелементарніших проблем!
Востаннє редагувалось 07 лютого 2012, 16:51 користувачем євдоким, всього редагувалось 4 разів.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Цікавить ваша думка

Повідомлення andrey s. » 05 лютого 2012, 16:58

євдоким писав:Христос Раждається! А мене цікавлять враження форумчан про документальний фільм "Небесна ліга"( [/url]http:1plus1.pl.ua/news/nebesna_liga/2012-02-02-2417[url] ), якщо хтось його переглядав.
Занадто сильно акцентується увага на фатальності числа "13", хоча, як знаємо з історії Церкви - цю цифру облюбувала собі, якщо так можна сказати, Пречиста Діва, являючись у Фатімі.
Також здається, що обрізали коментар священика. Мені ж вельми хотілось кричати на повну горлянку, що людина своєю гордістю і величчю прагне засліпити Велич Маєстату Всемогутнього Бога, а взамін...Як кажуть у народі в таких випадках:"Дає Бог драбинку з гори на долинку".
Це не зловтіха, але констатація факту і, якщо хочете, застереження. Бо людина стала настільки всемогутньою, що не може вирішити найелементарніших проблем!

Славімо Його!!!
Раз цікавить думка, то скажу:
Я взагалі такого не побачив, таких акцентів.(згадка то одне, а акценти творяться у наших головах)
А про "велич" і гордість людей, це вічне, і куди не ткнись, це видно. :pardon:
А про явлення Діви Марії у Фатімі... без коментарів..не знаю..
Але часто ми акцентуєм на цьому самі, хочаб тоді коли акцентуєм на акцентах інших, коли інші на цьому акцентують(з якихось причин, не важливо з яких), а ми анти акцентуєм на тому, що само по собі те саме....
А я виходить акцентую на анти акцентах, з приводу акцентів на 13. %) :D
А що таке "Велич Маєстату Всемогутнього Бога", тобто "Маєстату"???
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Цікавить ваша думка

Повідомлення о.Олег » 05 лютого 2012, 17:53

євдоким писав:... акцентується увага на фатальності числа "13"...

viewtopic.php?f=8&t=1539
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про забобони...

Повідомлення ShMariam » 23 лютого 2012, 21:36

Є гарна стаття: http://kyrios.org.ua/literature/article ... oboni.html

І картинка теж нічого така. :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

НаталочкаTernopil
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 05 березня 2012, 16:15

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення НаталочкаTernopil » 16 березня 2012, 13:47

Досі памятаю як на катехизмі сестра ... нам розказувала, що Бог нікого не карає, бо Він є любов, а все що стається з нами є результатом нашого вибору і наводила приклад дитини, якій бальки кажуть не бігти на дорогу, а вона біжить. Не факт, що трапиться щось погане, але якщо й так то не Бог пое=карав, а людина сама себе. Як ми віримо в нещастя і чекаєм його, то воно до нас і прийде, бо підсвідомо ми шукатимемо його на підтримку власного марновірства...

Тому треба завжди думати про позитив, в нас наприклад 13 числа щомісяця правиться служба в честь Матері Божої Фатімської :Bravo:

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re:

Повідомлення andrivovk » 23 березня 2012, 21:32

o.Mykil писав:Цікаво, що забобони зустрічаємо передусім серед таких людей, котрі не вірять не визнають релігії.

Ну не завжди.Одного року люди їхали на прощу і сталася аварія.Багато людей загинуло.Може пам'ятаєте.Справа в іншому.Читаю в газеті інтерв'ю з одним з тих прочан, які вижили.Дядько каже щось приблизно таке (дослівно не пам'ятаю, бо давно було) : "перед від'їздом нам перебіг дорогу чорний кіт і я перехрестився...".І це ніби з віруючих. :( Виникає питання чи той дядько перед всіма котами хреститься чи тільки перед чорними.Дійсно "українці такий побожний народ". :( І для чого той дядько про кота згадав у інтерв'ю?Невже вважає його причиною трагедії.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re:

Повідомлення andrivovk » 23 березня 2012, 21:45

Олюнька писав:Як на мене, то ці всі забобони, то брєд. Це ще лишилося з дохристиянських часів, коли кожній речі надавали особливих властивостей, вірили що в кожній речі є дух. Це ідолопоклонство. До нас дійшли лише формулювання забобонів. От про віддавання речей після заходу сонця. Вважалось, що ти з цією річчю відаєш духа добробуту з хати.

Ну може деколи є й народні прикмети.Наприклад відомо, що місяць впливає на землю і бувають припливи і відпливи.Або коли на сонці спалахи чи якісь магнітні бурі, то в людей погане самопочуття, можуть виходити з ладу деякі прилади...І ще, може, треба робити поправку на те, що людям ше не відомі всі фізичні явища.Наприклад, що б казали кілька століть тому коли б побачили телевізор або телефон (навіть і звичайний).А для нас це звичайні речі.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення євдоким » 05 липня 2012, 15:24

andrivovk писав:Наприклад відомо, що місяць впливає на землю і бувають припливи і відпливи.

Зауважив цікаву тенденцію: частенько у фазу повного місяця в мене виникає гіперактивність, або й цікаві ідеї чи думки. А що з цього приводу скажуть духовні особи? Як це явище потрактувати?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 05 липня 2012, 20:23

євдоким писав:
andrivovk писав:Наприклад відомо, що місяць впливає на землю і бувають припливи і відпливи.

Зауважив цікаву тенденцію: частенько у фазу повного місяця в мене виникає гіперактивність, або й цікаві ідеї чи думки. А що з цього приводу скажуть духовні особи? Як це явище потрактувати?

місяць - відносно великий об`єкт. Впливає на об`єкти, що знаходяться поблизу нього. Впливає на Землю, впливає на Вас
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення andrey s. » 05 липня 2012, 22:26

євдоким писав:
andrivovk писав:Наприклад відомо, що місяць впливає на землю і бувають припливи і відпливи.

Зауважив цікаву тенденцію: частенько у фазу повного місяця в мене виникає гіперактивність, або й цікаві ідеї чи думки. А що з цього приводу скажуть духовні особи? Як це явище потрактувати?

А вити не хочиться)))))))))))) :D , пазурі не виростають, п. Андрій і вовк в купі.. :wink:
А якщо сюрйозно, то я теж таке підмітив, але у мене це виражається в важкості заснути, тобто вроді і спати пора а відчуваю що ще би носився і носився ( і парадокс що навіть пізно заснувши, в такі дні, то наступній день втоми не відчуваю, як зазвичай відчуваю в другій половині дня коли не виспався у звичайну ніч без повного місяця). Часто наслідком цього є нічне читання, напевне так само і у Вас, тому і типа мозок працює краще. Я правда ще бігати не пробував такої ночі, боюсь, а ось якась волосата лапа наздожене і попросить закурити, чи скаже що я її не поважаю.
Андрію, треба сріблом запасатись. :) (маю гарну форму Розпяття настінного, чомусь давно вже думаю про то, що було би файно то вооплотити..Ну то так, теми не стосується :wink: )
Мені раз картоплю копати захотілось при місяці, це нормально???( :wink: :D )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Re:

Повідомлення andrivovk » 05 липня 2012, 22:28

о.Олег писав:
євдоким писав:
andrivovk писав:Наприклад відомо, що місяць впливає на землю і бувають припливи і відпливи.

Зауважив цікаву тенденцію: частенько у фазу повного місяця в мене виникає гіперактивність, або й цікаві ідеї чи думки. А що з цього приводу скажуть духовні особи? Як це явище потрактувати?

місяць - відносно великий об`єкт. Впливає на об`єкти, що знаходяться поблизу нього. Впливає на Землю, впливає на Вас
З повагою, о.Олег

тому виникає інше питання.А чи не можуть так само впливати на людей зірки? І тому чи не мають рації в дечому астрологи?
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Про забобони...

Повідомлення andrivovk » 05 липня 2012, 22:31

Андрію, сьогодні якраз повний місяць.Такий гарний.Подивися у вікно...і йди на город бульбу обробляти. :D
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 06 липня 2012, 06:07

andrivovk писав:тому виникає інше питання.А чи не можуть так само впливати на людей зірки? І тому чи не мають рації в дечому астрологи?

тут навіть цікавіше питання: а чи людина на місяць/зірки не може впливати? :)
А зірки... "Десь зі Сходу йдуть звіздарі..." (чого б то? :D )
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення о.Олег » 11 вересня 2012, 13:17

Якщо чорний кіт перейшов Вам дорогу, а потім повернув тією ж дорогою назад... він відмінив своє рішення чи подвоїв покарання?

:D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Пятниця 13

Повідомлення kristik » 15 вересня 2012, 18:28

о.Олег писав:
andrivovk писав:Об'явлення Діви Марії у Фатімі відбувалися 13 числа кожного місяця.Відомий замах на Івана Павла 2 також відбувся 13 числа (травень 1981).І він вижив як ми знаємо. :Rose:

а хіба це було в П`ЯТНИЦЮ?
в цьому вся і річ :oops:
:)

Та, а в іспанців фатальний день вівторок 13 :o . То кому вірити? Чи в вівторок також бути на сторожі? :D
А за себе скажу, що навколо мене якісь одні забобонники. Я як комусь скажу, що день народження, наприклад, відмічу наперед, то просто криклива відповідь: та то ж не можна! Або як гуляю з дітьми, то радять: прийдеш додому обов*язково "сплюнь" з дітей, може хто не так подивився.... і такого ще дуже багато :( . Як починаю доказувати, що то все нісенітниці, то дивляться на мене як на людину, що з розумом не дружить. Та, довіритись Богу важко, а у всяку таку мару, це будь-ласка! І чому воно так?
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Пятниця 13

Повідомлення kristik » 15 вересня 2012, 18:38

малятко писав:я взагалі люблю це число. Десь чула що 13 це число Матінки Божої, також знаю що 13 червня день св.Антонія. Так шо нічого поганого в цьому числі не бачу :)


І я його люблю, в моєї сестрички 13 червня день народження. А ще 13 серпня вона брала шлюб і нічого не сталося, гарно живуть, з чоловіком, поживають і добра наживають!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Пятниця 13

Повідомлення Володимир85 » 16 вересня 2012, 11:18

kristik писав:Я як комусь скажу, що день народження, наприклад, відмічу наперед, то просто криклива відповідь: та то ж не можна! Або як гуляю з дітьми, то радять: прийдеш додому обов*язково "сплюнь" з дітей, може хто не так подивився.... і такого ще дуже багато :( . Як починаю доказувати, що то все нісенітниці, то дивляться на мене як на людину, що з розумом не дружить. Та, довіритись Богу важко, а у всяку таку мару, це будь-ласка! І чому воно так?


Це тому, що, по-перше, людина мало живе з Богом і для Бога, мало внутрішнього життя, відповідно як наслідок перебуває в страхах різного роду, а по-друге тому, що людина вірить, що хтось може зробити їй погано, вона думає, що її життя залежить від дій інших людей, не вірить в справедливість. Але світ справедливий, діє по Божих законах (матеріальних, духовних) унікально точних і гармонійних, від атома і до руху планетарних систем. І ми не виняток, відповідно ніщо з люиною не може статись якщо вона цього не заслуговує. Коли людина це розуміє, то перестає преживати, оскільки раз щось сталося, значить вважає, що нею заслужено. Вона перестає думати, що хтось в чомусь винний, навпаки шукає вирішення проблем у собі і старається жити з Богом, присвятивши Йому своє життя і долю. І життя стає набагато кращим :)
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Пятниця 13

Повідомлення andrey s. » 16 вересня 2012, 14:49

Володимир85 писав:
kristik писав:Я як комусь скажу, що день народження, наприклад, відмічу наперед, то просто криклива відповідь: та то ж не можна! Або як гуляю з дітьми, то радять: прийдеш додому обов*язково "сплюнь" з дітей, може хто не так подивився.... і такого ще дуже багато :( . Як починаю доказувати, що то все нісенітниці, то дивляться на мене як на людину, що з розумом не дружить. Та, довіритись Богу важко, а у всяку таку мару, це будь-ласка! І чому воно так?


Це тому, що, по-перше, людина мало живе з Богом і для Бога, мало внутрішнього життя, відповідно як наслідок перебуває в страхах різного роду, а по-друге тому, що людина вірить, що хтось може зробити їй погано, вона думає, що її життя залежить від дій інших людей, не вірить в справедливість. Але світ справедливий, діє по Божих законах (матеріальних, духовних) унікально точних і гармонійних, від атома і до руху планетарних систем. І ми не виняток, відповідно ніщо з люиною не може статись якщо вона цього не заслуговує. Коли людина це розуміє, то перестає преживати, оскільки раз щось сталося, значить вважає, що нею заслужено. Вона перестає думати, що хтось в чомусь винний, навпаки шукає вирішення проблем у собі і старається жити з Богом, присвятивши Йому своє життя і долю. І життя стає набагато кращим :)

Слава Ісусу Христу!
Так Володимире, це правда. Єдине що хотілось би додати.., це відчуття того, що Бог не відплачує мені згідно переступів моїх, згідно мого маловірства. Справді..., особисто я черпаю з таких моментів , усвідомлення Господньої Любоі.
Тут думаю вся справа в Його Благодаті, якщо я ЇЇ плекаю, "полю бурян і підливаю ЇЇ" , щоб вона множилась і цвітнула, то такі моменти як п. Христина згадала стають дуууже маленькими , або й просто ідуть в небуття..., звідки й прийшли і туди їм дорога. Так, в моменти коли думав про подібне (тобто таки були і часом їх помічаю.., такі думки які схожі по своїй суті з тим що п. Христина написала ), то чітко усвідомлюється що я не маю права на цю слабкість. Якщо я Живу завдяки Таєнствам, черпаю і вживаю, на Славу Божу...., то страхи цього роду є такими ...., за які жалую перед Всевишнім.
Але.....
Розумієте, скажу за себе : Я можу скільки завгодно переконувати себе у чомусь, казати собі протилежне від почутого, від того що мені в якись спосіб навязується ..., але при цьому я ніяким чином не перемагаю це. Ні, скоріш просто намагаюсь це зробити.
От для прикладу : Хтось каже про чорного кота чи пятницю 13, тобто я стаю очевидцем цієї слабкості когось. Що відбувається; Якщо я навіть не реагую словесно (заперечуючи це.., чи кажучи що це забобон ) то подумки кажу собі, що це забобон, що люблю цей день 13 числа (а не боюсь наприклад ) . Це дуже добре, але я всерівно в якись спосіб приділяю цьому увагу в нутрі своєму, виділяю це з решти. Якщо навіть не піддаюсь цьому, то воно нікуди не щезає, тобто я звертаю свою увагу на це у собі. В кращому випадку , образно, це скосити траву..., яка потім виросте ще рясніше.., бо корінь то я не виривав :pardon: .
Потім , після цього, після призирства свого невірства, згадую ап. Тому ( по Воскресенію Господньому ) . І багато чого стає на своє місце. Тобто справді, визнати цю слабкість перед Господом, зі зверненням : "Вірю Господи, поможи мому невірству ".., насправді от це і є момент перемоги над цією "забобонною бякою". Тоді ми дозволяєм Господу втрутитись і перемогти це, бо у мене щось не виходило це зробити, зробити так щоб з коренем то "виполоти" (звичайно ..я балакаю за Бачення себе, без самодурства , споглядаючи свої думки в ті моменти, типа іспит совісті ).
Покласти все (чи зокрема це ) на Господа є справді важко. Але хто це сказав..., що воно надважко ? А може це брехня, і насправді це легко при певній умові.
І якщо навіть ми це будемо помічати (ці забобони ), то тільки з турботи за ближніх. В ті моменти кажучи, адресуючи це собі і ближньому : Що покладаю це на Господа, Він потурбується цим (або коли я почув і відчуваю якусь хиткість у цьому, то скажу собі в душі : Господи покладаюсь на Тебе. І все, Амінь, решта є зайве ... )
В моменти коли усвідомлюю, що маю понад те на що заслуговою і це Господня Ласка..., то хочиться пригорнутись до Господа. Так, і якби я навіть знав (а я не знаю :) ...мені не це важливо :) ) що хтось таки може завдати мені якоїсь шкоди, типа лукавий змусить когось криво на мене подивитись... :pardon:, то що з того ? Питання про Велич і Силу Господа навіть не обговорюється, може обговоритись , а точніше Виявитись Йому в каятті й жалю , в Таєнстві, моє невірство Віруючого.
А решта...., потім, зі Страху Божого думка про "кривий погляд когось там " просто щезне, бо це СТРАХ, і страх не перед Ним.
І можливо Він же навчить, що не гоже думати так про того.., кого покликаний Любити, про ближнього ( а лікарі кажуть що це параноя :pardon: ). І коли навіть тобі хтось би воочі виявив свою недоброзичливість зі вживанням всякої забобонної бяки (типа прокльонів чи "добрих " побажаннь ), ну то що з того :pardon:, Господь Навчить і з цим, що робити, а точніше Навчить покладати це на Нього, і жалю до людини навчить, і звичайно насамперед жалю до себе слабкого, виявить Свою Любов в нутрах наших.
Ну десь так це бачу , в двох словах :oops: :wink: .
Дякую :Rose: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Just_me » 16 вересня 2012, 16:36

kristik писав:Та, довіритись Богу важко, а у всяку таку мару, це будь-ласка! І чому воно так?

Зовсім нещодавно, позаминулого тижня довелося їхати із одним отцем разом із гарної імпрези, то ми якраз у нашій розмові зачепили ту тему. Взагалі до нестями люблю того отця O:-) , бо дуже він мудрий і простий, а що для мене основне, приземлений і непафосний. Так от, в тракті розмови за різних ворожок і марновірства я сказала "Чи ви не помічали, що є люди, котрі ходять до церкви і водночас із тим носять на зап"ясті червону нитку чи при першій нагоді біжать "зливати на віск"? Що про це думаєте?" Він загалом посміявся і без зайвого драматизму сказав, що сприймає це за таке дотепне людське бажання себе убезпечити від усього поганого. На наступне запитання, чи думає він, що ті вроки таки існують, він сказав, що негативна енергія безумовно є, вона має здатність впливати на людей, але помилка тих людей, що вони бояться її настільки, що їх свідомість заполонює страх і вони вже перестають мислити раціонально. В цьому власне найгірша дія тої енергії. Отаке.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Sputnik » 16 вересня 2012, 19:37

Згадую слова німецького волюнтариста А.Шопенгауера, який стверджував, що у всіх людських бідах винною є "зла воля". Буду сліпою та злою, Світова Воля виступає джерелом бід, страждань, катастроф, які випадають на долю людини та людства загалом. (воля у Шопенгауера має дещо метафізичне забарвлення).
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення kristik » 16 вересня 2012, 21:31

Just_me писав:
На наступне запитання, чи думає він, що ті вроки таки існують, він сказав, що негативна енергія безумовно є, вона має здатність впливати на людей, але помилка тих людей, що вони бояться її настільки, що їх свідомість заполонює страх і вони вже перестають мислити раціонально. В цьому власне найгірша дія тої енергії. Отаке.


Я на цю тему слухала проповіь одного священника, то він так само казав, що таке поняття як негативна енергія (вроки) є, але вся біда в тому, що люди (що постраждали від тої енергії) не звертаються безпосередньо, в молитві, до Бога, а шукають всякі примітивні способи вирішення цієї проблеми. :(
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 16 вересня 2012, 21:56

kristik писав:Та, довіритись Богу важко, а у всяку таку мару, це будь-ласка! І чому воно так?
Нмд, все дуже просто, довіра тут ні при чім: людям просто не вистачає знань. Ну не знає людина, що вірити у всякі дурниці (у які вірили її батьки) - гріх. Якось з динства знаю, що зливати віск, скидати вроки, вірити у гороскопом є гріхом проти І заповіді і, чесно, ніколи не було спокуси проти цього. Однак не так давно ще поширювала т. зв. "листи щастя". :( Людям дуже зручно вірити у магію: зробиш те і те (такі то жести, такі-то слова...) і отримаєш те і те. Хочеться ж вірити, хай підсвідомо, що ціль життя - захиститися від проблем і здобути щастя на землі. Аж поки мені тут на форумі не спротивили історій про Г. Поттера, цікавилися ними і... зрозуміла суть магізму - тобто як НЕ треба вести себе, при молитві зокрема. В магії має значення які конкретно слова скажеш, яким тоном і з яким наголосом, отже йдеться навіть про конкретні звуки (нічого не нагадує?), конкретні дії, обряди (не плутати з церковними) щоб отримати щось конкретно.

Не раз задаюся питанням: чому? Чому бракує знань про те, а не бракує про інші важливі речі - що треба ходити до церкви, молитися? Помітила, що такі люди просто не задаються питанням: "чому? чому вірю в те і те?" Як на мене, це важливо. Чому маю ходити до храму УГКЦ, а не ПЦ КП, наприклад? (Мені до неї на 5 хв скорше йти :) ). Тупо ходити до тої церкви, куди ходили батьки? Та ж наші пра... пращури вірили і в Перуна, як на то пішло. Виходить так, що батьки разом з вірою передають і віру в різні забобони, а священики в церквах, мабуть, цього не знають, бо інакше б пояснювали. Був непоганий форум Дивенсвіту (шкода, що зник :cry: ), там один греко-католик розвинув тему про гороскоп. Багато дискутували, наводили аргументи, аж поки о.Mykil не написав, що гороскоп був заборонений якимось там :oops: Собором. І все, на тому вся дискусія закінчилася. Веду до того, що має бути чітко сказано - це гріх, тому що ... і справа вирішиться.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Sputnik » 16 вересня 2012, 22:08

kristik писав:
Just_me писав:
На наступне запитання, чи думає він, що ті вроки таки існують, він сказав, що негативна енергія безумовно є, вона має здатність впливати на людей, але помилка тих людей, що вони бояться її настільки, що їх свідомість заполонює страх і вони вже перестають мислити раціонально. В цьому власне найгірша дія тої енергії. Отаке.


Я на цю тему слухала проповіь одного священника, то він так само казав, що таке поняття як негативна енергія (вроки) є, але вся біда в тому, що люди (що постраждали від тої енергії) не звертаються безпосередньо, в молитві, до Бога, а шукають всякі примітивні способи вирішення цієї проблеми. :(


В таких випадках люди часто забувають про Бога. Забувають, що щира молитва, Святе Причастя, Свячена Вода, розмова із священником - є найефективнішими засобами для подолання всякої нечисті. Іншими словами, все вищесказане є надійним щитом, що влучно відбиватиме напади лукавого. Ходіння до всяких "дідів" та "бабок" тільки посилює неприємності, та ніколи не дає бажаного ефекту, що й примушує бідолашну людину лише щоразу змінювати своїх "цілителів"...
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення andrey s. » 16 вересня 2012, 23:30

2. Він мовив: Люблю тебе, Господи, моя сило!

3. Господи, моя скеле, моя твердине мій визвольнику, мій Боже, моя скеле, що до неї прибігаю; ти мій щит, ріг спасіння мого, мій захисте!


17 Псалом. Але якщо весь.., то мій ворог це гріх і все що від нього. Я немаю цифрового перекладу Нового Заповіту яким користаюсь, просто звик звідти читати, але тут також нічого. Тобто це сила звички, в тому перекладі мене просто вперше "торкнуло" :oops: , тому він якось блищий. Але суть ясна .., як не крути, у любому перекладі.
От це Сила, Єнергія..., а то все ....... (рядом не стоїть , якщо коротше ).
Один з моментів (ну то я образно так кажу, щоб було зрозуміло ), Добрих моментів, коли покладаєш багато чого на Господа, такого з чим сам просто "вкакаєшся", це те ; що при цьому віддалятись від Нього є просто ....., ну мінімум нерозумно.
Але, при цьому всьому, скажу більше; якби Господь просто стояв і дивився (був нерухомий ), то наприклад я би дааАавно загубився від Нього, і те що я поклав на Нього мене би догнало і прозто розчавило.
Страшно Господа Бога спокушати цим розумінням, хіба щоб сказати : Господи помилуй.
Кажуть, чув таке, що Господь справді йде до кожного з нас з відкитими обіймами, віднайти загубленого чи хитрістю виманеного з безпечної пристані. Тобто я про Церкву. Лихому є Церква Христова як Скеля, Скля об яку він приречений розбитись. Тому робиться все щоб поділити (навіть кожного зокрема в нутрі його ), а потім по частинках зїсти. І всякого роду хитрі люди які згадують Церкву (дуже часто ті ворожки згадують про це ) роблять все щоб загнати ту людину в рамки свого світу..світу в якому Бог є "просто сильний дядько з яким вони здороваються за руку й добре його знають" .
Тут нічому дивуватись, так має бути, і є.
Якось так бачу :pardon: .
....................
Суть у тому, що багато чого від них виплеснулось у світ.., кружляє, чатує слабкості людини щоб оселитись в нутрі її, таким чином окріпнути і помножитись (як вірус ). Тут не варто легковажити, ту "бяку " лекше пустити ніж вигнати її з нутра. Навіть така маленька штучка як забобон ( чи згаданне вище ) може відкрити двері більшому.
І що тут сказати....., ну хіба ; будьмо уважні :wink: .
:Rose:
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення kristik » 17 вересня 2012, 12:01

ShMariam писав:
kristik писав:Та, довіритись Богу важко, а у всяку таку мару, це будь-ласка! І чому воно так?
Якось з динства знаю, що зливати віск, скидати вроки, вірити у гороскопом є гріхом проти І заповіді і, чесно, ніколи не було спокуси проти цього. Однак не так давно ще поширювала т. зв. "листи щастя". :(


Я також не є вже така безрішна проти 1 заповіді. Ще в дитинстві мені зливали віск, знімали вроки ( але я поняття не мала, що то зле). А був час коли я захоплювалась гороскопами. Не то щоби обов*язково читала на кожен день і діяла згідно написаного, але цікаво було, яку спільну характеристику має той чи інший знак зодіаку, чи люди народженні в певний рік, навіть друзів вибирала за цим критерієм- "підходять" чи не "підходять" вони під мої "дані" (знак зодіаку, рік народження і т.д.)....Але дякувати Богу все в минулому. Дав мені Всевишній ласку прозріння і розуміння, що все це марнота! Чого і всім щиро бажаю!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення vitalko » 18 вересня 2012, 12:00

Sputnik писав:В таких випадках люди часто забувають про Бога. Забувають, що щира молитва, Святе Причастя, Свячена Вода, розмова із священником - є найефективнішими засобами для подолання всякої нечисті. Іншими словами, все вищесказане є надійним щитом, що влучно відбиватиме напади лукавого. Ходіння до всяких "дідів" та "бабок" тільки посилює неприємності, та ніколи не дає бажаного ефекту, що й примушує бідолашну людину лише щоразу змінювати своїх "цілителів"...


Угу, моя дружина розповідала, що до свого ближчого запізнання з Богом, її часто врікали, на Службі Божій часто виходила з храму, бо ставало зле, а вже після навернення - ніц не шкодить. Звісно, часом буває, що людей в церкві багато, і навіть чоловіки виходять, та це не про такі випадки мова йде. Коли живеш з Богом - то ніякі вроки, пороби(хоча часом і страх пробирає якусь вервицю чи хрестик біля церкви підняти, бо ще не навчився вповні довірятися Богу) і всяка інша нечисть до людини не вчепиться. В тому вже я впевнений.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Sputnik » 18 вересня 2012, 20:35

Золоті слова, пане Віталію. На мою дуже суб'єктивну думку (яка звичайно є далекою від істини), різні вроки та негативні явища ніколи не спіткають людину в церкві яка не просто відбуває Службу Божу, а є безпосередньо присутньою на ній. Особливу увагу пропоную закцентувати на всім відомому терміні "присутності". Якщо поставити дефіс між префіксом та основою у терміні присутність, то ми отримаємо "при-сутність". Іншими словами, при-сутність означає (згідно фундаментальної онтології М. Хайдеггера) "буття-при-суті". Тобто, людина не просто бере участь у Богослужінні, а є безпосередньо при-суті (вловлює, розуміє сутність Святих Тайн, та інших релігійних обрядів і канонів, що мають місце). Саме у "бутті-присутнім" людина перебуває у "екзистенціальній комунікації" з Богом. Відбувається своєрідна процедура трансцендування до Божественного.
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення о.Олег » 18 вересня 2012, 22:12

Sputnik писав:... різні вроки та негативні явища ніколи не спіткають людину в церкві яка не просто відбуває Службу Божу, а є безпосередньо присутньою на ній...

або - це вже явища, які спіткали людину (свідомого християнина, в церкві) саме для того, щоб чогось її навчити... Наприклад - як відповідь на "мене ніколи не спідкають, адже не просто відбуваю, є присутнім". Не знаю, чи скажу новину: християнин (не за довідкою про Хрещення, а саме християнин) носить хрести багато важчі, аніж звичайний піплз
правда... не думаю, що буду про це говорити назагал
хіба б...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 18 вересня 2012, 22:38

Не те щоб не вірила у вроки... Вірю і чула як мінімум про двох жінок, які врікають навіть власних внуків. Принаймні одна з них - ненавмисне (якщо я правильно зрозуміла). Я ніколи безпосередньо з тим не стикалася (Може просто нема за що врікати :oops: :D ). Хоч як добре подумати... Взагалі будь-якій хворобі, будь-якому нездужанню я знайду чисто раціональне пояснення. Втома, невиспаність, голод, часті стреси, зрештою те чим дихаємо і що їмо... - і "раптом" організм дає слабинку у вигляді несподіваного симптому. Минулої зими стало в церкві зле - на дворі мороз, в церкві напалили, всі в шубах. Язик не повернеться сказати, що мене врекли. :)

А те, що якийсь там обряд допомагає від вроків - ефект віри. З таким успіхом допоможе і свячена вода. В дитинстві, коли мала дуже високу температуру, я марила. Ці марення були настільки жахливими, що здаються мені одними з найгірших моментів мого життя. Цікаво, що під час марення (чи вже на час поступового пробудження? не знаю) я усвідомлювала присутність мами і розмовляла з нею. Тоді я просила в мами свяченої води. Ледве робила ковток - марення зникало в ту ж мить. Ефект віри. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей