Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення andrivovk » 26 вересня 2012, 21:57

прочанка писав:Магію маскують під молитви. Не кожна людина це допетрає відразу.

Між іншим православні Болгарії сказали прямо (митрополит), що Ванга була відьмою. Кому цікаво - тут http://catholicnews.org.ua/pravoslavna- ... moyu#point
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення прочанка » 26 вересня 2012, 22:00

о.Олег писав:
прочанка писав:... Біблію і магію рекламують на сусідніх сторінках. Магію маскують під молитви. Не кожна людина це допетрає відразу...

так - і в Львові такого повно розповсюджується :( І як з +Кирилом, так і з Патріархом Святославом, Вороновським чи Папою Римським - без різниці - у купі з заверненими у молитовну обгортку магіями. От біля церкви Андрія йду - передьоргує від такого роду писань дуже довго :( і нічого, кажуть місцеві оо. не вдієш з тими, що випродуковують і продають (Церква не може заборонити, бо територія не її, а Місто таким переймається лише, коли комусь-там треба "для галочки"), але можна щось вдіяти з ймовірними покупцями, щоб отримали певні орієнтири в купуванні не так того, що молитовно виглядає, як того, що являється саме молитвою із своєї середини
звідси і потреба про таке говорити, сигналізувати, коли щось такого Вам виявилося
власне, признаюся, я грішний такого роду продукцію зовсім не читаю, але завдяки дечому згаданому у різних темах Форуму можу рекомендувати або остерегти людину, що питається про те чи інше видавництво чи книгу
дуже дякую кожному учаснику цієї/інших дискусії
З повагою, о.Олег

Ага, і Маковій продають поруч з молитовниками милі жіночки у хустиночках, рекомендують як побожну, біля всіх великих церков... Як з тим боротись? Можна дискутувати, але не переконаєш, бо ті жіночки тоді реагують досить агресивно... от тітку ми порятували, бо підпала була під вплив, а чужі люди? як от з догналівцями. Йдуть колоною. Люди їм - схаменіться, а вони у відповідь - то ви, сліпці! Як порятувати тих , хто противиться порятунку? Хоч молитва за такі душі - річ дуже помічна, зокрема у Страдчі...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення о.Олег » 26 вересня 2012, 22:05

прочанка писав:... Як порятувати тих , хто противиться порятунку? ...

вже сьогодні згадував Серафима Саровського, але і тут згадалася приписувана йому фраза: "«Спаси себе — і біля тебе спасуться тисячі»" :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення прочанка » 26 вересня 2012, 22:07

andrivovk писав:
прочанка писав:Магію маскують під молитви. Не кожна людина це допетрає відразу.

Між іншим православні Болгарії сказали прямо (митрополит), що Ванга була відьмою. Кому цікаво - тут http://catholicnews.org.ua/pravoslavna- ... moyu#point

Щодо Ванги? була цікава передача по ТБ. Власне йшла дискусія про бажання певних кіл її кананізувати і тут виплив раніше не висвітлений момент. На "сеанс" до Ванги прийшов священик високого рангу( здається,єпископ). Він власне мав намір дослідити, якою силою діє жінка. Він мав із собою часточку животворящого Хреста( в тему свята, яке наступило). Він ввійшов, жінка відчула не тільки його присутність. вона закричала, щоб він залишив за порогом те, що мав зі собою. Сліпа не бачила хреста, але відчула його і страх перед ним.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення прочанка » 26 вересня 2012, 22:14

о.Олег писав:
прочанка писав:... Як порятувати тих , хто противиться порятунку? ...

вже сьогодні згадував Серафима Саровського, але і тут згадалася приписувана йому фраза: "«Спаси себе — і біля тебе спасуться тисячі»" :Rose:


бути прикладом чи кидати виклик? І те, і те зобов язує не боятись. от тоді найважче і я не боюсь це визнати.
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 26 вересня 2012, 22:15

прочанка писав:Ага, і Маковій продають поруч з молитовниками милі жіночки у хустиночках, рекомендують як побожну, біля всіх великих церков... Як з тим боротись? Можна дискутувати, але не переконаєш, бо ті жіночки тоді реагують досить агресивно... от тітку ми порятували, бо підпала була під вплив, а чужі люди?
Є один перевірений метод, але я його не люблю (бо дуже нервуюся). Якщо біля лотка стоять кілька людей і переглядають книжки саме від Маковій, підходите і в кількох словах (не більше 1-2 речень) чітко доводите, що ті книжки не можна читати. Переконувати продавщиць - марна справа, тут врятуєте потенційним покупцям гроші, а комусь - і душу. Власне потрібно переконати покупців, поки продавщиця не встигне зреагувати. Можна також відкрити книжку на певній сторінці і показати якийсь особливий "перл" (тут подавали місце знаходження окремих з них). (Щось то мені нагадує агітацію Свідків Єгови :D )

Другий спосіб. Але я не впевнена наскільки він добрий з моральної точки зору, бо є маленький обман. :) Якщо продавщиця не знає вашого ставлення до її книжок, піходите (коли є люди коло лотка, звісно), берете якусь книжку і починаєте дуже захоплено :) гортати. Коли знаходите якийсь дуже особливий "перл" (а треба попередньо вивчити місце їх знаходження), починаєте дискутувати, але ніби-то з повагою до написаного. В кінці мусите дати беззаперечні докази того, що це святотатство чи єресь. Взагалі краще звертати увагу на пропаганду святотатства, бо наші люди не конче розуміються, де є єресі.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення о.Олег » 26 вересня 2012, 22:17

прочанка писав:...бути прикладом чи кидати виклик?...

жити з Богом
решта - похідне, навіть... не обовязкове
а... страшно, важко - визнаю
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Oksanam
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 27 вересня 2012, 16:32

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Oksanam » 07 жовтня 2012, 09:48

Cлава Ісусу Христу! Ви, знаєте,Я НАИБІЛЬШИЙ ГРІШНИК НА ЗЕМЛІ.Так, я нікого не вбила, нічого не вкрала, живу з одним чоловітом уже16 років,до недавно ходила кожного разу до церкви,але з недавніми подіями я молюся тільки дома. Тому що я проти скульптури Матері Божої біля моїх воріт. У мене на подвір"я немає більше в"їзду, це 4м брами з хвірткою в середені і стиснутою з обох боків сусідами і ніякої там паркану як у інших. А нещодавно моя сусіда встановила Матір Божу на межі 10см від моєї брами, без заходу, без пристолу як годиться. Я попросила її, щоб вона поставила у інше місце так вона підняла бунт, настроїла усіх сусідів проти нас. Я покликала нашого священника, щоб він дав я кусь пораду, але він навіть не хотів вислухати з якої причини я нехочу , а тільки сказав, що ми горітимемо у пеклі. Біль переповнює мою душу і я пішла до інших священників, так вони мене вислухали, не виправдали,а зрозуміли, і говорили, що не можна так ставити , та жоден не захотів іти на наше село. Отець Никодим навіть переконав змиритися і я була готово. Та на цьому моя сусіда не зупинилася, вона викликала архітектуру, земельний відділ та ще якихось службовців, ще більше стала травити сусідів. Ви, напевне думаєте,от свариться з сусідою і не хоче. Я не то що сварюся я стараюся з нею навіть не стикатися, а щоб менше було до чого чіплятися ми з чоловіком ставимо і свії паркан по при неї , вона поставила на своїм боці паркан, а ми на своїм і між парканами 10см. Та я веду не до цього.Як я розумію архітектура не дозволила, бо того дня вона зняла статую Матері Божої, а мені сказали написати заборону у сільську Раду. Що я і зробила, та вона підлила бетон у верх на 80см і всеодно поставила, а впридачу проклинала мою сім"ю до сьомого покоління. Ви ,знаєте поки вона не кляла я була готова змиритися, але тепер уже не хочу.Я привикла до принижень, бо моя матуся-росіянка, і якщо тільки, щось нас принижують і женуть звідси геть.Та ті приниження які зараз не порівняти ніжчим. Коли зранку виходжу у хвіртку, відчуття дуже не приємні квіти постійно під ногами, а поки її не освятили то ще немає свічок, а потім підуть і вони. А хто цього хотів би? Я і так час від часу свічки та яйця збираю по подвір"ю. І не хочу цього усього під брамою. У мене є лист з інспекції архітектури, що це тимчасово і вони повинні забрати, але Сільська рада нічого їм не каже, бо всі бояться Божого гніву. Та я, впевнена, що Господь бачить нас із середини, а не ззовні.Тож прошу Вас Всечесні Отці, всановіть закони, щодо цих усіх речей.Думаю, тоді люди будуть знати, що так не можна робити, і не будуть думати, що вони святі а інші усі грішники, бо проти, і держава, тут ні дочого. Бог нас любить не залежно від вірита та національності. От Ви усі говорите, що цим усім повинна займатися держава, а от у православній церкві московського патріархату є закони, і у людей немає таких проблем. Я ніколи не ділила людей за вірою, і вважаю , що і Господь цього не робить. Прошу у всіх вибачення,якщо я ображила когось своїм листом.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення о.Олег » 07 жовтня 2012, 11:31

Oksanam писав:Cлава Ісусу Христу! Ви, знаєте,Я НАИБІЛЬШИЙ ГРІШНИК НА ЗЕМЛІ.Так, я нікого не вбила, нічого не вкрала, живу з одним чоловітом уже16 років,до недавно ходила кожного разу до церкви,але з недавніми подіями я молюся тільки дома. Тому що я проти скульптури Матері Божої біля моїх воріт. У мене на подвір"я немає більше в"їзду, це 4м брами з хвірткою в середені і стиснутою з обох боків сусідами і ніякої там паркану як у інших. А нещодавно моя сусіда встановила Матір Божу на межі 10см від моєї брами, без заходу, без пристолу як годиться. Я попросила її, щоб вона поставила у інше місце так вона підняла бунт, настроїла усіх сусідів проти нас. Я покликала нашого священника, щоб він дав я кусь пораду, але він навіть не хотів вислухати з якої причини я нехочу , а тільки сказав, що ми горітимемо у пеклі. Біль переповнює мою душу і я пішла до інших священників, так вони мене вислухали, не виправдали,а зрозуміли, і говорили, що не можна так ставити , та жоден не захотів іти на наше село. Отець Никодим навіть переконав змиритися і я була готово. Та на цьому моя сусіда не зупинилася, вона викликала архітектуру, земельний відділ та ще якихось службовців, ще більше стала травити сусідів. Ви, напевне думаєте,от свариться з сусідою і не хоче. Я не то що сварюся я стараюся з нею навіть не стикатися, а щоб менше було до чого чіплятися ми з чоловіком ставимо і свії паркан по при неї , вона поставила на своїм боці паркан, а ми на своїм і між парканами 10см. Та я веду не до цього.Як я розумію архітектура не дозволила, бо того дня вона зняла статую Матері Божої, а мені сказали написати заборону у сільську Раду. Що я і зробила, та вона підлила бетон у верх на 80см і всеодно поставила, а впридачу проклинала мою сім"ю до сьомого покоління. Ви ,знаєте поки вона не кляла я була готова змиритися, але тепер уже не хочу.Я привикла до принижень, бо моя матуся-росіянка, і якщо тільки, щось нас принижують і женуть звідси геть.Та ті приниження які зараз не порівняти ніжчим. Коли зранку виходжу у хвіртку, відчуття дуже не приємні квіти постійно під ногами, а поки її не освятили то ще немає свічок, а потім підуть і вони. А хто цього хотів би? Я і так час від часу свічки та яйця збираю по подвір"ю. І не хочу цього усього під брамою. У мене є лист з інспекції архітектури, що це тимчасово і вони повинні забрати, але Сільська рада нічого їм не каже, бо всі бояться Божого гніву. Та я, впевнена, що Господь бачить нас із середини, а не ззовні.Тож прошу Вас Всечесні Отці, всановіть закони, щодо цих усіх речей.Думаю, тоді люди будуть знати, що так не можна робити, і не будуть думати, що вони святі а інші усі грішники, бо проти, і держава, тут ні дочого. Бог нас любить не залежно від вірита та національності. От Ви усі говорите, що цим усім повинна займатися держава, а от у православній церкві московського патріархату є закони, і у людей немає таких проблем. Я ніколи не ділила людей за вірою, і вважаю , що і Господь цього не робить. Прошу у всіх вибачення,якщо я ображила когось своїм листом.

думаю, Вам потрібно звернутись до Вашого Єпископа, щоб розібрався з участю у цій описаній Вами ситуації місцевого священика: єпископ точно не уповноважував священика підтримувати одну сторону конфлікту і лякати "пеклом" іншу. Рівно ж немає різниці відношення Церкви (чи греко-католиків, чи православних) до встановлення Хрестів/Фігур на приватних тереторіях і священик мав би пасторально зваживши на конфлікт допомогти його уникнути. Проте, так розумію, тут втрутився якийсь людський фактор і прошу звернутися до Вашого Єпископа - наш Форум дискусійний і на ньому ми можемо лише обговорювати поставлені проблеми, але в жодному разі не здатні їх вирішити. Одночасно - прошу розуміти, що в жодному разі Ви не можете бути права, коли говорите, що "держава тут ні дочого": саме держава має владу давати рішення певних проблем і доводити їх виконання до логічного (відповідно до рішення) завершення. Рішення Ви, так розумію, маєте, і проблема саме у виконавчій державній службі, яка не виконує своїх обов`язків.
А проклять... проклять не бійтеся - відповідайте на них благословенням і молитвою за злоріків: Господь нас бачить і із середини, і ззовні - добре пишите
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення andrey s. » 07 жовтня 2012, 13:55

Oksanam писав:Cлава Ісусу Христу...,до недавно ходила кожного разу до церкви,але з недавніми подіями я молюся тільки дома. Тому що я проти скульптури Матері Божої біля моїх воріт..

Слава Навіки Богу !
То що Ви проти скульптури це є одне, але воно ніяк не повинно торкатись того що Ви молитесь дома позбавивши себе самі дуже важливого для Спасіння людини, тобто я про Службу Божу.
Подумайте самі про це, чи воно не дивно (насправді тут ніяких виправданнь не може бути. Так це залишати не можна ) .
Я би послухав о.Никодима, дуже мудра порада, і навіть повна перспектив якщо вірно це прийняти.
Кінця і краю тому не буде...... А воно хіба того варта ?
Моліться за сосідів , робіть це тихо і в душі.
...............................
Я можу навіть зрозуміти весь парадокс цієї ситуації і відчуття при цьому. Справді можу (приблизно ). Але скажу Вам відверто , читаючи це, змалювавши цю ситуацію в голові, я подумав ; ........ (краще Вам не знати :oops: ), це маячня повна, і Ви у цьому теж причетні. Мені справді дуже шкода, і конкретно одної сторони яка винна ..., тут просто нема.
Просніться..., будьте сильніші за це, вийдіть з цього маразму.
Я написав з найкращими побажаннями..., і мені чомусь здається що Ви не образитесь (думаю що Ваш чоловік також про це писав ).
Іншого, такого що Вам (Душі ) не нашкодить, наприклад я... не знаю :pardon: .
Змиритися (а й навіть помогти ). З Господом зробити це лекше.
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Oksanam
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 27 вересня 2012, 16:32

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Oksanam » 07 жовтня 2012, 18:44

У Ваших словах я бачу також нерозуміння,але я уже змирилася. Я можу подати на суд ,але цього нероблю тому що пострадає Сільська Рада, а ці усі люди нічого злого мені не зробили, крім того що Вони як і усі інші нас зневажають.Я ці листи пишу, щоб Верховенство, не для того щоб захистило мене, а для уникнення таких ситуацій у інших людей,бо я уже знаю як воно. Щодо ходіння на Службу Божу то у Біблії сказано церква там де уже щиро моляться троє, а не там де усі осуджують. Можливо, я не розумію усього в Біблії , але я стараюсь. От у Мт18:15-20 сказано "Коли Церква прийме якесь рішення на землі, то воно має силу і на небі". Щодо листів які я написала і під учасником Ігор Михаюлюк хочу ,щоб Ви їх видалили.Буду Вам дуже вдячна, бо я не хочу щоб страдали нівчому не винні люди, які захотіли мені допомогти.Дякую усім за повідомлення.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Just_me » 07 жовтня 2012, 18:57

Пані Оксано, прикро, що Вам здалося, ніби Вас не розуміють. Розуміють і думаю, що все можна вирішити, якщо звернутися до вищого церковного керівництва, як радить отець Олег. Зле бути вигнанцем у рідному селі, бо це кожного дня Ви почуваєте себе зневаженою, а з дому виходите, як на ешафот. Довго так не поживеш. Спробуйте все вирішувати спокійно, піти на відверту розмову із односельчанами, розважливо пояснити власну позицію, не впадати в нерви, не зриватися на крик, сварку та взаємні образи. Бажаю Вам терплячості і мудрості.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 07 жовтня 2012, 19:12

Oksanam писав:У Ваших словах я бачу також нерозуміння,але я уже змирилася. Я можу подати на суд ,але цього нероблю тому що пострадає Сільська Рада, а ці усі люди нічого злого мені не зробили, крім того що Вони як і усі інші нас зневажають.Я ці листи пишу, щоб Верховенство, не для того щоб захистило мене, а для уникнення таких ситуацій у інших людей,бо я уже знаю як воно. Щодо ходіння на Службу Божу то у Біблії сказано церква там де уже щиро моляться троє, а не там де усі осуджують. Можливо, я не розумію усього в Біблії , але я стараюсь. От у Мт18:15-20 сказано "Коли Церква прийме якесь рішення на землі, то воно має силу і на небі". Щодо листів які я написала і під учасником Ігор Михаюлюк хочу ,щоб Ви їх видалили.Буду Вам дуже вдячна, бо я не хочу щоб страдали нівчому не винні люди, які захотіли мені допомогти.Дякую усім за повідомлення.

СІХ! Мені дуже шкода, але це не в компетенції Церкви видавати закони, хто де і що має будувати/встановлювати чи ні. Церква зобов'язує поважати права (любити :) ) інших людей і шкода, що в даному випадку ці люди не виконують цієї заповіді відносно Вас. О.Олег добре каже - зверніться до єпископа, є надія що допоможе.

Справді співчуваю Вам, бо народилася і живу у великому місті, де думка інших людей не так впливає на мене: що роблю, як вдягаюся, скільки часу і чи є в церкві...

Щодо участі в Службі Божій - це дійсно важливо - не піддавайтеся спокусі комусь не сподобатися. Це буде їх гріх... Бо втрачаєте дійсно багато - в храмі, не зважаючи на присутність грішників :( є ще живий Ісус реально, відбувається Безкровна Жертва, Ісус сам Себе дає нам. http://www.truechristianity.info/ua/boo ... ism_04.php Є обов'язок (церковна заповідь) брати участь у недільній і святковій Літургії. Зрештою, в сусідньому селі чи місті теж є церква?

І бажаю сили...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення о.Олег » 07 жовтня 2012, 20:11

Oksanam писав:...Я ці листи пишу ... для уникнення таких ситуацій у інших людей...

Ви піднімаєте питання на Форумі, що створений для обговорення і наврят чи може допомогти осягнути Вашу ціль. Хіба порадами, які озвучено

стосовно ж Церкви... Слаба сторона Церкви - людина, яка може і щиро молитися, і щиро помилятися у власній совісті про те, де чинить добре, а де зле, де захищає Бога, а де лише себе. Людську побожність можуть використати для своїх цілей і злі люди, як от, наприклад, не так давно мав розмови про встановлення православними Хрестів у дорогих районах Криму (потім ці ділянки офіційно задокументовуються і продаються під забудову багатим... :( ) Тому і кажу, що варта звернутися до Вашого Єпископа, щоб допоміг і Вашому священику Вас почути, а не лише бачити "побожність" у влаштуванні релігійного місця
рівно ж - що б Ви не говорили про неохоту завдавати комусь клопоту, раз Ви вже беретеся за цю справу "для уникнення таких ситуацій у інших людей" і вона Вас болить, варта йти у відповідні інстанції: Церква не має прав регламентувати встановлення архітектурних форм на приватних ділянках громадян - лише держава.
але про це вже говорено
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Пятниця 13

Повідомлення о.Олег » 10 січня 2013, 08:20

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Sputnik » 11 січня 2013, 16:53

Як завжди в точку, о.Олеже! :)
Я думаю, що ця картинка дійсно допоможе мені маловіру та іншим зрозуміти, що п'ятниця тринадцятого, це лише простий "безобідний" збіг чисел.
Який немає нічого спільного із забобонами:)
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення пілігрим » 11 січня 2013, 19:59

Sputnik писав:Як завжди в точку, о.Олеже! :)
Я думаю, що ця картинка дійсно допоможе мені маловіру та іншим зрозуміти, що п'ятниця тринадцятого, це лише простий "безобідний" збіг чисел.
Який немає нічого спільного із забобонами:)

Це не збіг чисел. Не пам"ятаю точно - це день чи то арешту , чи то страти тамплієрської верхівки. З того часу в усієї масонської братії кров в жилах стигла при такому збігу.
Κύριε ελέησον

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Sputnik » 11 січня 2013, 20:25

Масони - і цим все сказано:)
З приводу історичності дати, не сперечаюсь.
А от з приводу її сакральності та містичності і т.п. зовсім не погоджуюсь.
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення пілігрим » 11 січня 2013, 20:49

Sputnik писав:Масони - і цим все сказано:)
З приводу історичності дати, не сперечаюсь.
А от з приводу її сакральності та містичності і т.п. зовсім не погоджуюсь.

Яка ж сакральність і містичність? Це як буржуям 7 ноября :D
Κύριε ελέησον

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Sputnik » 11 січня 2013, 20:50

Ви ж знаєте, що є ті, хто вірить у негатив чи нещасливість п'ятниці тринадцятого. :)
Одним словом, вірять у різну єресь та забобони.
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення пілігрим » 11 січня 2013, 21:01

Sputnik писав:Ви ж знаєте, що є ті, хто вірить у негатив чи нещасливість п'ятниці тринадцятого. :)
Одним словом, вірять у різну єресь та забобони.

Не треба вірити в якісь забобони! Вранці в п"ятницю 13-го(а також коли перейде дорогу жінка з порожніми відрами , чорний кіт , сажотрус і т.д.) треба
1.сплюнути через ліве плече 3 рази.
2.віджатись від землі 50 разів
3.сплюнути через праве плече 3 рази
4.віджатись від землі ще 50 разів
5.перечитати вголос "Війна і мир" (всі томи і обов"язково задом наперед - інакше не подіє!)
І все!!!!! Ніякі забобони не страшні!
ПиСи Жінки віджимання від землі можуть замінити вишиванням хрестиком
Κύριε ελέησον

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Sputnik » 11 січня 2013, 21:15

Я знаю, і в них абсолютно не вірю. Просто прокоментував картинку, якою поділився о.Олег.
Список внушає довіру, звісно ж його можна розширювати в залежності від специфіки
соціо-культурних традицій! :)
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 11 січня 2013, 21:56

Останні повідомлення про віру, переконання, знання відділила сюди: viewtopic.php?f=18&t=2961
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Оксана К
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 04 липня 2013, 08:33

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Оксана К » 04 липня 2013, 12:32

Допоможіть розібратися!
Серед людей існує така думка чи повір'я, що після смерті когось із родичів не можна до року нічого в хаті робити (ремонт, перестановку, будову, тощо )
Розумом я розумію, що це смішне. бо для душі необхідна молитва, проте людський осуд виводить мене з рівноваги і вселяє страх, неспокій , що я роблю щось жахливе. Вибачте за відвертість - трохи поясню. 4 міс після смерті мами у її хаті ми почали ремонт і хочемо запустити квартирантів. Гроші не будуть зайві, бо маємо сина- студента, який теж піде у вересні на квартиру (платно)
Чи здійснюю я гріх чи справді в цьому є якась містика, яку не можна порушувати, бо будуть погані наслідки.
Дякую за відповідь.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 04 липня 2013, 15:03

Оксана К писав:Допоможіть розібратися!
Серед людей існує така думка чи повір'я, що після смерті когось із родичів не можна до року нічого в хаті робити (ремонт, перестановку, будову, тощо )
Розумом я розумію, що це смішне. бо для душі необхідна молитва, проте людський осуд виводить мене з рівноваги і вселяє страх, неспокій , що я роблю щось жахливе. Вибачте за відвертість - трохи поясню. 4 міс після смерті мами у її хаті ми почали ремонт і хочемо запустити квартирантів. Гроші не будуть зайві, бо маємо сина- студента, який теж піде у вересні на квартиру (платно)
Чи здійснюю я гріх чи справді в цьому є якась містика, яку не можна порушувати, бо будуть погані наслідки.
Дякую за відповідь.

- це людське-культура/традиція, коли йдеться про пошанування пам`яті померлої людини (і, відповідно - не змінювати нічого з того, що вона надбала): з цим можете собі дозволити годитися або негодитися, відповідно до того, наскільки глибоко такий культурний елемент Вам є рідний;
- це людське-забобонне (коли у питання вписується якісь "містичні" явища/"погані наслідки"): тут твердо маєте опертись на віру в Христа Ісуса і не допускати марновірств.
Люди часто вірять у різного роду глупства і, будьте готові: з їх боку осуду не оминути.
Але ремонт є просто ремонтом, незалежно від того, скількі днів проминуло від смерті Вашої Мами
Нехай з Богом спочиває
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення andrivovk » 17 листопада 2013, 14:22

Найпопулярніші забобони та їх походження.

Зображення

http://bigpicture.ru/?p=296530
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 02 березня 2014, 22:32

Як в двох словах переконати, що забобони, марновірство - гріх? А то я щонайбільше можу довести, що дотримуватися принаймні деяких з них - дурість. Але є багато людей, які хоч і допускають, що це дурість, вважають, що краще "перебдеть чем недобдеть". :pardon: :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення о.Олег » 03 березня 2014, 10:06

ShMariam писав:Як в двох словах переконати, що забобони, марновірство - гріх? А то я щонайбільше можу довести, що дотримуватися принаймні деяких з них - дурість. Але є багато людей, які хоч і допускають, що це дурість, вважають, що краще "перебдеть чем недобдеть". :pardon: :(

в двох словах - ні: тут працювати треба довго і із надією на те, що Бог допоможе переконати в довірі до Себе - Доброї, Люблячої Особи, позбавленої будь-якого автоматизму (про що, власне, забувають марновірці чи то у контексті чорного котика, чи то у контексті лоблизання Святої Ікони)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 03 березня 2014, 13:01

Хай вже буде не в двох словах :). Може є якісь цитати з Біблії? :oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення о.Олег » 04 березня 2014, 09:35

ну... наприклад
Поганські вистави зі своїми обрядами, прикметами і забобонами непомітним чином стали невід'ємною частиною, життя де-яких християн. Часто-густо сьогоднішній пересічний християнин уподібнився вчорашньому язичникові, оберігаючи «прадідівське» передання.

Забобони і прикмети зустрічаються на кожному кроці. Часто ці забобони ввіткані в барвисту тканину народних традицій, які супроводжують людину від народження, аж до похорону. Що це - нешкідливе проведення часу, просте лоскотання нервів, народна традиція чи питання життя і смерті?

Святе Письмо виразно нас попереджає: Увага! Смертельна небезпека! Про забобони й окультизм Бог однозначно говорить як про мерзоту (пор.Втор. 18:9-14).

Чому такі гріхи є особливо тяжкими?

Той, хто їх скоює, просить допомоги не у Бога, а у сотворінь, які з своєї природи не здатні цю допомогу надати, що більше не виключене і вплутування злого духа у цю ситуацію. Це пряма образа і відкидання Бога.

Якщо злий дух і надає допомогу посередництвом забобону чи окультизму, нам доведеться заплатити за це високу ціну; диявол покладе право на якусь частину нашого життя, а навіть і на нас самих. Сатана хоче знищити нас і не останню допомогою йому у цьому надають «нешкідливі» забобони. А наслідки таких гріхів можуть позначатися не лише на нас, а і на наступних поколіннях.

Божество в очах як древніх так і сучасних людей, далеких від Бога, представляється як ворог, суперник, конкурент. У бажанні оволодіти ситуацією, і поставити божество собі на службу, знаходиться сама суть окультизму, в тому числі і забобонів, прототипом якого був первородний гріх. Забобони і прикмети беруть свій початок з думки про те, що певні практики і різні ритуали можуть дати в руки людині важіль управління ситуацією, природою.

Людина в своєму серці прагне Бога, який тримає її за руку і веде по вірній дорозі. Людина в душі усвідомлює, що вона є лише маленькою піщинкою в світовому океані і її пізнання відкривають їй зовсім небагато вічного горизонту. Вона усвідомлює, що є сили, які стоять набагато вище за неї. Людину тягне до цієї сили, вона намагається встановити з нею контакт і заглянути в її плани, мати на неї вплив, а якщо це не вийде, то хоч би домогтися прихильності цієї сили. Це і стало джерелом цілої «релігії» забобонів.

Забобон виник із відчуття відкинутості від Бога. Людина створила свою релігію, в якій вона спробувала заглянути за лаштунки божественного і побачити у навколишньому світі якусь логіку в діях потойбічних сил і своєю поведінкою впливати на результат взаємодії.
Забобонна людина живе в постійному очікуванні або чогось поганого, або ж - доброго. Її не покидає відчуття, що за її життям ведеться постійне спостереження, що над нею тяжіє чиясь сильна і не дуже добра рука.

Віра в забобони є більш схожа на якусь суміш анімізму і фетишизму, і з християнством нічого спільного не має.

Якщо у людей немає віри в Бога, то з'являється забобон - віра в інші сили, що деколи реально існують, а деколи і ні. Людина створила собі своєрідну картину світу, відмінну від Божої, об'явленої в Святому Письмі.

Забобонна людина вірить в існування надприродних сил. І ця віра виявляється в прикметах.

Ці сили дають людині знати свою волю або плани через різні знаки; то це пусті відра, то підкова, то долоня, яка свербить, або ж погрожують наслідками, якщо вона не так вчинить.
* Якщо чорний кіт перебіжить дорогу - це до нещастя.
* Через поріг не прощаються і не вітаються, аби не посваритися.
* Не можна зашивати одяг на людині, інакше зашиєш її розум.
* Віддавати гроші ввечері недобре, не будуть гроші водитися.
* Коли йдеш робити щось важливе, клади п'ятак під п'яту - допомагає....

Забобони не є просто невинною забавою, вони несуть в собі небезпеку для людини. У чому ця небезпека полягає?

По-перше, забобони відволікають людину від живої віри в Бога. Люди деколи не знають в що вірити, душа бажає вірити - хай вірить. А що або хто стоїть за цими забобонами - неважливо. Розмовляти з такими людьми дуже важко. Забобон - це як щеплення проти справжньої істинної віри.

Навіть християнство не застраховане від впливу забобонів. Коли віра в істинного Бога перетворюється на одну з релігійних систем і зникає особисте спілкування з Богом, забобони та прикмети стають сурогатом віри. Бог для таких людей із суверенно діючого, перетворюється на маріонетку, якою «можна» маніпулювати. Треба лише дотриматись певних практик, і Бог відразу виконає будь яку забаганку. Замість вірного і слухняного серця вони приносять Богові замасковані побожними практиками вимоги. Замість того, щоб шукати спілкування з Ним і бачити Його Провидіння, люди створюють собі карикатуру на Бога, якого вони можуть, за бажанням, за допомогою певних маніпуляцій, примусити робити те або інше. Це вже не віра, а забобон. Що більше, це вже початки магії. Бог же хоче від людини живої віри і живого спілкування з Ним. Він хоче провадити наше життя не за нашими забаганками, а згідно зі Своєю Любов'ю.

По-друге, чим більш забобонна людина, тим менш сприйнятлива вона до Божого проводу в своєму житті. Якщо їй вранці чорний кіт перебіг дорогу, то вона цілий день перебуватиме в страсі перед чимось поганим і не помітить, що Бог по-особливому хоче обдарувати її цього дня. Забобонна людина закрита для Божого проводу. Зовнішні прикмети займають в її житті таку велику роль, що Богові там вже робити нічого.

По-третє, забобони є першим кроком до окультизму. Забобонна людина вірить в якісь незрозумілі сили і явища в своєму житті. Їй раптом пропонується можливість заглянути за лаштунки всього цього, і проста цікавість відводить її в залежність окультних практик, за якими стоять демонічні сили. Цей перехід, звичайно, не різкий і здійснюється не завжди в один день, але це і є тактикою сатани - поступове опанування людиною. Тому не можна розглядати забобон як щось пусте і нешкідливе, сатана користується ними, аби затягнути людей під свою владу. Нейтральної території тут немає.

Лише Бог один бажає нам тільки правдивого добра. Він хоче дарувати нам Свою допомогу, як сказав апостол Павло: «Ми знаємо, що тим, які люблять Бога,- покликаним за його постановою, усе співдіє на добро» (Рим.8:28). Чи повинні ми замість цього вірити в якісь сумнівні передбачення? Невже ми насправді хочемо поставити наше життя в залежність від якихось прикмет і забобонної практики? Немає жодного сумніву, що найкраще наше рішення полягає в тому, щоб свідомо довіритись Божому проводу і захисту і не звертатися ні до яких передбачень, «захистів» чи прикмет, за які нам рано чи пізно доведеться дорого заплатити.

http://christusimperat.org/uk/node/16953
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей