Самотність

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Самотність

Повідомлення Zolotce » 28 вересня 2010, 14:24

Я не хочу бачити вислови типу "..ти не самотній ! в тебе батьки, брати, сестри, друзі, сусіди, співробітники, просто знайомі..." Я про банальну але таку болючу.... Одна жінка(один чоловік), достатньо свідома(свідомий) щоб мати чоловіка(дружину) але Бог розпорядився щоб вона (він) цього не мали...не удостоїв Таїнства Подружжя і щастя батьківства... (а може я помиляюсь?)Скажете що є в житті багато-багато різних речей якими можна радіти і не будучи в Шлюбі і не будучи батьками. Я не сперечаюсь. Є книжки які цікаво читати, є паломництва щоб наблизитись до Бога і просто подорожі, є друзі з якими варто спілкуватись і улюблена робота, є спорт, рукоділля, є рибалка, є багато інших інтересів, але нема твоєї "половинки" тієї частинки "тебе"...Що про це сказано в Біблії? Що про це скажуть священники?

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Самотність

Повідомлення kristik » 28 вересня 2010, 15:26

Можу сказати, що на "власній шкірі" відчула таку самотність, коли ніби всі поруч і батьки, і рідні, і друзі, а всерівно почуваєшся самотньою. Це дуже нелегке почуття, бо породжує гріхи: розпуку, нарікання, озлоблення... Я то сприймала як випробування і як в будь-яку важку хвилину молилася!

7. Бачив я ще й іншу марноту під сонцем.

8. Людина собі самотня, нікого другого не має; ні сина в неї, ані брата, а праці її нема краю, очі її не насичуються багатством. Для кого я працюю та позбавляю себе щастя? Це теж лиш марнота й лихий клопіт.

9. Двом ліпше, ніж одному, вони бо мають ліпшу користь із своєї праці.

10. Бо як упадуть, один одного підніме. Горе ж одному, як упаде, і нема нікого, щоб його підвести.

11. Так само, як лежать удвох - їм тепло; одному ж як загрітись? (Екл: 4.7-12)
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Самотність

Повідомлення Just_me » 28 вересня 2010, 18:11

Zolotce, мені насправді дуже шкода, що Ви маєте похмурий настрій. Розумію, бо на мене теж іноді таке нападає. :) Але я одразу починаю собі згадувати про всі жахи подружнього життя, про сварки, крики, приниження, знущання, проблеми, переживання, нестачі. Уявіть, що Бог вас вислухав і дав Вам чоловіка - начеб-то те, про що Ви просите. І ось халепа. Ви уявляли собі життя в подружжі як повне радості, позитивних емоцій, чудових пережиттів. А тут таке. А це, між іншим, будення картина мабуть для 9 з 10 подружніх пар. І від цього нікуди тікати. Я знала лише кілька пар, які жили одне з одним, наче в раю. Ні голос ніколи одне на одного не підвищили, не приревнували, не звинуватили. Мушу вас розчарувати. На жаль, один з подружжя через деякий час раптово помирав. І важко повірити, хоч це не вигадка.

Ось так, прочитаєте і подякуєте Богу, що у вас такого немає. :Rose: Немає на землі раю. Тут доводиться терпіти. І краще це робити з радістю, бо терпіння з радістю приносить хоча б якусь користь, а терпіння без неї - просто втрачений час.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Самотність

Повідомлення vitalko » 28 вересня 2010, 18:32

Але я одразу починаю собі згадувати про всі жахи подружнього життя, про сварки, крики, приниження, знущання, проблеми, переживання, нестачі.


Вас послухати - то подружжя постає одним суцільним жахом. Якщо б так було, то чи Бог би його встановлював, тим більше як таїнство? В подружжі люди освячують одне одного, є образом Троїчної любові Божої. А те, що ви перечислили вказує не на недолік подружжя як такого, а на недоліки людей, які його здійснюють. Коли люди трактують подружжя як шлях до Бога, то, незважаючи на труднощі, непорозуміння, часом сварки все ж живуть щасливо. У випробуваннях звісно, де ж без них, але в любові. Коли ж для задоволення власних потреб - то мають те, про що ви написали. Та й якщо добре живуть, то чому обов"язково хтось має померти? Є люди які доживають до глибокої старості разом. Часто можна глянути як двоє стареньких прогулються собі по Львові. Не треба згущувати фарби. А засіб від самотності один - молитва, прохання, благання, скиглення доти - поки Бог не дасть, або поки не вкаже вам на інший шлях. Він не скупий на дари, треба тільки вірити. Може він і хоче вияву вашої віри, подумайте про це.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Самотність

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2010, 21:21

Zolotce писав:... Що про це скажуть священники?

знаю, що людина може жити відповідно до Даної їй людської природи і... природньо є, якщо людина знаходить собі половинку (чоловік - жінку, жінка - чоловіка); зачастили, нажаль, приклади життя протиприроднього, коли людина шукає собі половинку серед осіб своєї статі (чоловік - чоловіка, жінка - жінку...); рідше стикаюся з намаганнями людини стати над своєю людською природою - коли свідомо відмовляється від іншої людини, обираючи Бога... Думаю, що в усіх трьох прикладах напрямків людських життів можемо сказати - людина шукає несамотності, знайшла собі іншого. Ніби все мало б бути ясно - ніхто не вимагає від людини надприроднього: живи хоча б за своєю людською природою - не обирай "гидоти" і не вводь в своє життя чи то одруженого, чи то безженного її різновидів.
От лише цікава річ, над якою всечастіше задумуюсь: стикаюсь з випадками життя людини, яка, власне, і не обирала... Одружили, наприклад, бо батьки знались між собою, та і час вже прийшов - ззовні ніби все гарно виглядає, але про щастя там зовсім, нажаль, не йдеться... Інший в Монастир подався, бо мама так сказала, а той - ні, бо заборонили - і... А ще стикаюся з випадками "природнього целібату" - коли людина не здатна жити в подружжі. А ще - просто не трапилось тої половинки, от і живе сам/а ціле життя в... самотності - так: мабуть саме відчуття самотності і об'єднує все це (і багато-багато іншого) різноманіття житій людських. От і думаю: по чому людина тужить? Зрозуміло, що із різних причин/приводів - різні ж ми, люди, але... попри те, що природньо є бути одруженою... не відчуваєте, що щось тут не так? З тим відчуттям самотності (яке буває і в одружених - і в неодружених, і в монахів - і в світських, і в...)?
Може... не за тим тужимо? Не там шукаємо? Ні - нічого злого в хотінні знайти половинку (ширше - знайти себе), але... якщо це відчуття руйнує мене з середини, може... варта прийняти себе ось такого як данність, як Дар Бога мені грішному?
Хтось зауважить, що... важко нести такий ось (вставте подумки свій власний приклад) Хрест і... на кожну таку промову спробуймо розібратися: а чим Хрест від Дару відрізняється? Чи не внутрішньою настановою того, хто його несе? :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Самотність

Повідомлення Just_me » 28 вересня 2010, 23:49

vitalko писав: А засіб...один - молитва, прохання, благання, скиглення доти - поки Бог не дасть, або поки не вкаже вам на інший шлях. Він не скупий на дари, треба тільки вірити.


Не впевнена, що слід у який би-то не було спосіб "тероризувати" Бога. Хіба Він не знає, чого Вам потрібно? Як на мене, набагато доречніше помолитися за мир, чи за душі в чистилищі, чи за бідних, чи за багатих, чи за дітей, чи за батьків, за священників, аніж за "те, щоби я мав/мала жінку/чоловіка", "щоби поступив/ла на економічний", "поїхав/ла кудись-там". Ніхто не каже, що Господь скупий на дари. Просто як на мене, люди не можуть внаслідок своєї людської природи врахувати всі параметри і чітко попросити. Бо не всім треба жінку чи чоловіка як таких. Комусь, може, треба добру, або розумну, або працьовиту, або якусь іншу жінку, а він просто попросить жінку, то Бог йому її і дасть, от чи той, хто про неї просив, не пошкодує про своє бажання? Тому про такі речі, нмсд, краще не просити. Хіба всі, хто одружені, про це просили? Або ті, хто не одружені, ніколи про це не просили? Хіба ж не легше сказати "Боже, якщо хочеш, дай мені доброї долі!"
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Самотність

Повідомлення kristik » 29 вересня 2010, 00:53

Just_me писав:
vitalko писав: А засіб...один - молитва, прохання, благання, скиглення доти - поки Бог не дасть, або поки не вкаже вам на інший шлях. Він не скупий на дари, треба тільки вірити.


Не впевнена, що слід у який би-то не було спосіб "тероризувати" Бога. Хіба Він не знає, чого Вам потрібно? Як на мене, набагато доречніше помолитися за мир, чи за душі в чистилищі, чи за бідних, чи за багатих, чи за дітей, чи за батьків, за священників, аніж за "те, щоби я мав/мала жінку/чоловіка", "щоби поступив/ла на економічний", "поїхав/ла кудись-там". Ніхто не каже, що Господь скупий на дари. Просто як на мене, люди не можуть внаслідок своєї людської природи врахувати всі параметри і чітко попросити. Бо не всім треба жінку чи чоловіка як таких. Комусь, може, треба добру, або розумну, або працьовиту, або якусь іншу жінку, а він просто попросить жінку, то Бог йому її і дасть, от чи той, хто про неї просив, не пошкодує про своє бажання? Тому про такі речі, нмсд, краще не просити. Хіба всі, хто одружені, про це просили? Або ті, хто не одружені, ніколи про це не просили? Хіба ж не легше сказати "Боже, якщо хочеш, дай мені доброї долі!"


Я так розумію vitalko мав на увазі, що молитись потрібно коли від самотності важко на душі і людина не знаходить відповіді на свої запитання.
А я вважаю, що молитися треба в будь-якій потребі, бо хіба ж не каже нам Ісус: " прийдіть до мене всі втомлені і засмучені і я заспокою вас" ( цитую з пам'яті, тому може не точно).
А чому противитися тій жінці/чоловікові, яку посилає Бог? По- перше Він нічого не нав'язує. Хіба ж Він когось заствляє одружуватись? Маємо свобідну волю. А по-друге, якщо жінка/чоловік не така/ий як нам би хотілось, то чи не маємо обов'язку її/його навернути, направити, навчити? Для того, мені здається, Господь і обирає конкретну людину, щоб через неї дати шанс виправитись іншій людині.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Самотність

Повідомлення ljubomyr_ps » 29 вересня 2010, 01:04

Zolotce писав: є друзі з якими варто спілкуватись і улюблена робота, є спорт, рукоділля, є рибалка, є багато інших інтересів, але нема твоєї "половинки" тієї частинки "тебе"...


Так.

Але завжди зостається Бог.

Десь у закутку нас самих
Простягає нам руку і серце
Просить нас: "Прийдіте до Мене любі,
Я з вами повірте - завжди,
Світ і люди полишать вас,
Що з того...
Не полишайте Мене в тривозі,
Не забувайте про Мене в тузі
Я так люблю тебе дуже
Невже ти не бачиш Мене Друже
Розіпятого на хресті...

Я понесу тебе на раменах
своїх скривавлених.. просто
Ти для Мене -
Моя наречена - Душе
Я з тобою кохана завжди"...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Самотність

Повідомлення Yur » 29 вересня 2010, 01:10

Just_me писав:Не впевнена, що слід у який би-то не було спосіб "тероризувати" Бога. Хіба Він не знає, чого Вам потрібно? Як на мене, набагато доречніше помолитися за мир, чи за душі в чистилищі, чи за бідних, чи за багатих, чи за дітей, чи за батьків, за священників

Авжеж, і дякувати Йому за все і просити прощення ..

Just_me писав:аніж за "те, щоби я мав/мала жінку/чоловіка", "щоби поступив/ла на економічний", "поїхав/ла кудись-там". Ніхто не каже, що Господь скупий на дари.

Напевно, що не скупий, але як на мене, якось неспідручно воно у Бога, Котрий постраждав на хресті нашого ради спасіння, випрошувати ще щось :no:
Про земне звертатися краще до Богородиці. Саме у молитвах до Пречистої Діви Марії віруючі різних конфесій приходять зі своїми жалями, болями і усім сокровеним. Як та дитина, що шукає захисту у люблячої матері, котра завжди пожаліє і допоможе, й ніколи не відмовить своєму дитяті.
Звісно, що така молитва теж буде до Бога. Але не завжди наважимось просити у справедливого й строгого батька те, що можемо попросити у матері. Що для дитини обоє є Одним.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Самотність

Повідомлення Zolotce » 29 вересня 2010, 08:38

"...сотворив Бог людину на свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх.28 І благословив їх Бог і сказав їм: "Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі....Тому покидає чоловік батька й матір і пристає до жінки, так що обоє робляться одним тілом. " То чому так стається що певний відсоток людей все таки не може знайти собі пару?

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Самотність

Повідомлення Olya » 29 вересня 2010, 08:39

Дуже часто одружена людина є насправді самотньою. Є з ким піти в гості, є кому варити їжу, але нема з ким поговорити, тому що тем немає....Нема кому розрадити у якісь проблемі, бо почуєш у відповідь :"З тобою завжди щось не те...", а це значить, що нема розуміння. Нема кому пожалітися коли щось болить, тому що почуєш у відповідь :"У всіх жінки здорові, а у мене .... ". Тоді самотність відчувається якось ще гостріше, бо здавалося б що так не мало б бути, тому що біля тебе є чоловік (дружина)... Але і в такому випадку не треба впадати у відчай, тому що ми не самотні - біля нас є Господь і Він нам допоможе пережити все і також прояви самотності, яке виникає без подружжя і в подружжі... Молитися потрібно за Божу волю щодо нас і все буде добре :Rose:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Самотність

Повідомлення Злий Іван » 29 вересня 2010, 09:20

о.Олег писав:Хтось зауважить, що... важко нести такий ось (вставте подумки свій власний приклад) Хрест і... на кожну таку промову спробуймо розібратися: а чим Хрест від Дару відрізняється? Чи не внутрішньою настановою того, хто його несе? :Rose:


Важко нести свій Хрест?
А може Бог і дає таїнство шлюбу, щоби завжди можна було допомогти близькій тобі(мені) людині нести її Хрест?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Самотність

Повідомлення о.Олег » 29 вересня 2010, 14:29

Злий Іван писав:..Важко нести свій Хрест? А може Бог і дає таїнство шлюбу, щоби завжди можна було допомогти близькій тобі(мені) людині нести її Хрест?

якщо Ви про допомогу мужа в несінні Хреста своєї жінки (чи навпаки) то... в Таїнстві Шлюбу вже не двоє, а одність: це спільний Хрест (Хрести), свій
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Самотність

Повідомлення Zolotce » 29 вересня 2010, 14:33

Olya писав:Дуже часто одружена людина є насправді самотньою. Є з ким піти в гості, є кому варити їжу, але нема з ким поговорити, тому що тем немає....Нема кому розрадити у якісь проблемі, бо почуєш у відповідь :"З тобою завжди щось не те...", а це значить, що нема розуміння. Нема кому пожалітися коли щось болить, тому що почуєш у відповідь :"У всіх жінки здорові, а у мене .... ". Тоді самотність відчувається якось ще гостріше, бо здавалося б що так не мало б бути, тому що біля тебе є чоловік (дружина)... Але і в такому випадку не треба впадати у відчай, тому що ми не самотні - біля нас є Господь і Він нам допоможе пережити все і також прояви самотності, яке виникає без подружжя і в подружжі... Молитися потрібно за Божу волю щодо нас і все буде добре :Rose:

Цілком погоджуюсь з Вами. Але я ж не про це....Ви ж читали що написано в першому повідомленні цієї теми? Я про те що в Біблії "...сотворив Бог людину на свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх.28 І благословив їх Бог і сказав їм: "Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі....Тому покидає чоловік батька й матір і пристає до жінки, так що обоє робляться одним тілом. " То чому так стається що певний відсоток людей все таки не може знайти собі пару?

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Самотність

Повідомлення Злий Іван » 29 вересня 2010, 14:35

о.Олег писав:
Злий Іван писав:..Важко нести свій Хрест? А може Бог і дає таїнство шлюбу, щоби завжди можна було допомогти близькій тобі(мені) людині нести її Хрест?

якщо Ви про допомогу мужа в несінні Хреста своєї жінки (чи навпаки) то... в Таїнстві Шлюбу вже не двоє, а одність: це спільний Хрест (Хрести), свій


Ну так і я про те ж ... :)
Майже... :(

Добропорядний чоловік не дасть дружині нести свого Хреста, але допомагатиме їй нести її Хрест...
Востаннє редагувалось 29 вересня 2010, 14:39 користувачем Злий Іван, всього редагувалось 1 раз.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Самотність

Повідомлення о.Олег » 29 вересня 2010, 14:37

Zolotce писав:"...То чому так стається що певний відсоток людей все таки не може знайти собі пару?

Може вся справа в... "шукайте Царства Небесного - все решта додасться"?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Самотність

Повідомлення Yur » 29 вересня 2010, 16:13

Zolotce писав:"...сотворив Бог людину на свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх.28 І благословив їх Бог і сказав їм: "Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі....Тому покидає чоловік батька й матір і пристає до жінки, так що обоє робляться одним тілом. " То чому так стається що певний відсоток людей все таки не може знайти собі пару?

Не треба журитися, треба дивитися наперід.

Поправді кажу вам: Немає такого, щоб покинув свій дім, або дружину, чи братів, чи батьків, чи дітей ради Божого Царства (Луки 18:29)
Бо в воскресенні ні женяться, ані заміж виходять, але як Анголи ті на небі. (Матвія 22:30)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 23 гостей