Сповідь

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сповідь

Повідомлення Just_me » 13 жовтня 2013, 23:04

ShMariam писав:З досвіду, мені найлегше сповідатися в священиків, з якими не було й натяку на дружні чи ділові стосунки.

Мені зазвичай цілком навпаки))) Хтось, хто мене знає, висповідає мене значно краще як той, хто бачить мене вперше - такий висновок можу зробити. Та й до того ж я якось не дуже розумію, чому існує аж така строга таємниця сповіді, тому може і мені нормально сповідатися у когось знайомого, бо не переживаю з приводу того, як сказане мною буде потрактоване. Маю таку звичку, за яку мені моя родина просто мозок виносить :D - це не показуватися перед людьми кращою, ніж я є насправді. Що правда, то не гріх :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення Міра » 14 жовтня 2013, 10:00

Дуже дякую всім за поради! :Rose:
Так, справді, як підмітила Just_me, не хочу заставляти, щоб не почала погано сповідатися. Доця дуже тяжко реагує, як сварю її -мабуть це комплекс хорошої дівчинки, а тут треба самій сказати про себе погано.. Ось це її лякає до сліз.
Маю знайомого священика , монаха, але вже пару років, як перевели його зі Львова. Були літом в гостях, то доця не боїться його, все нормально (він її хрестив) . Підписуюсь на наступну форумівку, щоб ближче з о.Олегом познайомитись :)

P.S. вчора ввечері дивились "Хроніки Нарнії" Супер!! Я навіть не думала, що це такий глибокий фільм (не люблю фентезі), але тільки відкриваю для себе К.Льюїса. Фільм доці сподобався)
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сповідь

Повідомлення Just_me » 14 жовтня 2013, 12:06

Міра писав:Доця дуже тяжко реагує, як сварю її -мабуть це комплекс хорошої дівчинки, а тут треба самій сказати про себе погано.. Ось це її лякає до сліз.

Вибачте, що це скажу, але тут десь є ваша провина або вашого чоловіка. Не говорю це для того, щоб вас образити, а тому, що була сама дитиною і маю на таке непогану пам"ять. Проаналізуйте, як ви реагуєте на доньчині поразки - четвірку зі школи, сварку з подругою, розбиту вазу. Чи ви ніколи публічно її не картали? Чи хвалите її при людях? Може ви колись сказали їй зовсім невинну фразу, яка розбила їй серце.
Які у неї стосунки з батьком? Чи гордиться він нею, чи бере її з собою кудить, чи каже їй, що вона красива, що вона його гордість? Чи думаєте ви взагалі, що знаєте свою доньку? Багато батьків думають, що мають тісні стосунки зі своїми дітьми тоді як діти впевнені, що ті про їх справжнє життя не знають нічогісінько. В ситуації з донькою аналізуйте швидше свої з чоловіком дії ніж способи намовити доньку до Сповіді. Вона не довіряє людям, не має почуття власної вартості, яке б не залежало від оцінки її особи іншими людьми, як на мене, то тут якийсь пробіл у вихованні.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 14 жовтня 2013, 14:22

Міра писав:Доця дуже тяжко реагує, як сварю її -мабуть це комплекс хорошої дівчинки,....

Всі діти тяжко реагують, коли їх сварять. А от комплекс хорошої дівчинки - це, нмд, досить погано. В мене в школі був комплекс відмінниці і через це багато втратила :( . Але комплексу чемної дитини в батьків - не було (так, змалку вперта і нечемна :( ) і тому я завжди знала, що мене люблять не за "щось", а за те, що я є... Це дуже важливо.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Сповідь

Повідомлення Tornado » 14 жовтня 2013, 14:30

Just_me писав: Хтось, хто мене знає, висповідає мене значно краще як той, хто бачить мене вперше...


Хіба суть Сповіді в тому, щоб ХТОСЬ мене краще висповідав??? Та ж в цій Тайні ми САМІ каємося перед Богом через священика, який виступає посередником, чи не так? Звичайно, є різні сповідники. Одні дають науку, поради і т.д., а інші тільки приймають сповідь, дають покуту і читають молитву розрішення. Може Ви це мали на увазі, щоб священик дав якусь науку?
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 14 жовтня 2013, 14:32

Tornado писав:
Just_me писав: Хтось, хто мене знає, висповідає мене значно краще як той, хто бачить мене вперше...


Хіба суть Сповіді в тому, щоб ХТОСЬ мене краще висповідав??? Та ж в цій Тайні ми САМІ каємося перед Богом через священика, який виступає посередником, чи не так? Звичайно, є різні сповідники. Одні дають науку, поради і т.д., а інші тільки приймають сповідь, дають покуту і читають молитву розрішення. Може Ви це мали на увазі, щоб священик дав якусь науку?

Ми тут трохи не про те...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення Міра » 14 жовтня 2013, 16:59

Just_me писав:
Міра писав:Доця дуже тяжко реагує, як сварю її -мабуть це комплекс хорошої дівчинки, а тут треба самій сказати про себе погано.. Ось це її лякає до сліз.

Вибачте, що це скажу, але тут десь є ваша провина або вашого чоловіка. Не говорю це для того, щоб вас образити, а тому, що була сама дитиною і маю на таке непогану пам"ять. Проаналізуйте, як ви реагуєте на доньчині поразки - четвірку зі школи, сварку з подругою, розбиту вазу. Чи ви ніколи публічно її не картали? Чи хвалите її при людях? Може ви колись сказали їй зовсім невинну фразу, яка розбила їй серце.
Які у неї стосунки з батьком? Чи гордиться він нею, чи бере її з собою кудить, чи каже їй, що вона красива, що вона його гордість? Чи думаєте ви взагалі, що знаєте свою доньку? Багато батьків думають, що мають тісні стосунки зі своїми дітьми тоді як діти впевнені, що ті про їх справжнє життя не знають нічогісінько. В ситуації з донькою аналізуйте швидше свої з чоловіком дії ніж способи намовити доньку до Сповіді. Вона не довіряє людям, не має почуття власної вартості, яке б не залежало від оцінки її особи іншими людьми, як на мене, то тут якийсь пробіл у вихованні.

Ого))) Та ми її так хвалимо :) шо здається ми перегнули палицю.. Тепер вона не може повірити, що може щось погане зробити. Так як ми її чуть не втратили, то уявіть, як любили, і коли з"явився братик, то страшенно ображалась, як ми не старались.. Але це давно перейшло, коли ще народилась сестричка, то доця була дуже щаслива. Вчить їх всьому, доглядає, і пишається цим. Взагалі вона молодчинка, і стільки похвали отримує, що не повинна бути несмілива, але є, і це факт.
Мені здається, що всі чемні діти залежать від оцінки їх дорослими, і це насправді не є добре.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 18 лютого 2014, 20:17

Якщо на багатьох минулих сповідях не було каяття за якийсь гріх тому що його не вважалося і (або) не хотілося вважати гріхом, хоч докори сумління таки були, то чи потрібно (для ускладнення - гріх важкий) сповідатися тільки з цього гріха, чи робити загальну сповідь?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сповідь

Повідомлення о.Олег » 18 лютого 2014, 20:36

ShMariam писав:Якщо на багатьох минулих сповідях не було каяття за якийсь гріх тому що його не вважалося і (або) не хотілося вважати гріхом, хоч докори сумління таки були, то чи потрібно (для ускладнення - гріх важкий) сповідатися тільки з цього гріха, чи робити загальну сповідь?

радьтеся із сповідником. Сповідь із свого життя взагалі варта робити. Особливо в важкі хвилини, при небезпеці. Як от тепер.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 19 лютого 2014, 10:39

Якщо якийсь гріх актуальний, а ситуацію можна виправити не "вже", а трохи пізніше, то чи можна сповідатися "вже"?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сповідь

Повідомлення о.Олег » 19 лютого 2014, 10:55

ShMariam писав:Якщо якийсь гріх актуальний, а ситуацію можна виправити не "вже", а трохи пізніше, то чи можна сповідатися "вже"?

це все до сповідника, бо питання про такого роду гріхи дуже широке. Наприклад, якщо йдеться про привласнення чужого і це можна поправити лише згодом - священик може дати Розрішення, якщо ж про гріх співжиття не в Шлюбі, який плануємо на пізніше, але покищо плануємо (або можна передбачити - так і буде, бо разом живемо) продовжувати співжити - ні... Розумію, що таких питань неймовірне множество, тому - до сповідника всеж краще
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 16 листопада 2014, 21:54

Може комусь буде корисно?

Порадник для сповідників
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 19 січня 2015, 12:53

Якщо з якогось дуже серйозного гріха вже сповідалася, але усвідомлюєш, якої шкоди він завдав напр. окремим людям (раніше про то не думалося), то чи варто повторити?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сповідь

Повідомлення о.Олег » 19 січня 2015, 13:14

ShMariam писав:Якщо з якогось дуже серйозного гріха вже сповідалася, але усвідомлюєш, якої шкоди він завдав напр. окремим людям (раніше про то не думалося), то чи варто повторити?

це є усвідомленням наслідків гріха. Варта про це в Сповіді сказати
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 15 квітня 2015, 14:43

З дозволу о.Олега переношу з привату:

ShMariam писав:
о.Олег писав:
Міша писав:Чи можна причащатися коли на сповіді забув сказати тяжкий гріх? :(

якщо згадали перед тим, як приступили до Причастя - ні, звичайно: потребуєте висповідатись. Якщо ж опісля - висповідайтесь при першій нагоді і розкажіть також про гріх, який забули і про Причастя, яке прийняли, забувши сказати про свій важкий гріх. Хоча - тут нмд може бути проблема у належній підготовці до Сповіді.


ShMariam писав:З Катехизму (Катехизм християнськї віри, 1989):
Чи добра така свята Сповідь, коли хтось забув сказати якийсь тяжкий гріх?

Коли хтось забув сказати якийсь тяжкий гріх, то Сповідь добра і можна причащатися. Однак з того гріха треба висповідатися на наступній Сповіді

І ні слова про те, щоб не можна було причащатися чи якнайшвидше висповідатися...

о.Олег писав:в мене просто відповідь трошки ширша, але не містить чогось гідного :) для здивування: важкий гріх не дозволяє прийняти Святі Таїнства. Катехизм зосереджує свою увагу на "забув" і на тому, чи Сповідь "дійсна", чи тим, що запричащався, не поповнив ще одного гріха. Сама така логіка відповіді. Те, про що я грішний - розрізнив між "згадав" до того, як прийняти Причастя і після. Зі свідомістю важкого гріха Причастя приймати не можна. Хіба б були якісь нюанси обставин чи стану людини

Власне, що є священики (і навіть один єпископ-емерит :) ), які кажуть протилежне - причащатися можна, навіть якщо загадалося до св. Причастя (і що святотатства тут ніякого нема), а сказати можна було потім на сповіді (не обов'язково при першій можливості сповідатися)... Інакше я би то у Вас не випитувала і не набридала б... Якби не йшося про можливе святотатство... Може то в різний час і в різних семінаріях по різному вчать? :(
Бо я загалом причащаюся і чекаю наступної сповіді...

о.Олег писав:Вчать що саме і вчать назагал чи когось окремо і про що йдеться (наприклад: згадав перед Причастям, що вбив людину і... хтось дійсно з згаданих Тобою вчить прийняти Причастя і т.д...)? Не думаю, що проблема у різному навчанні в Семінаріях - проблема у контексті
З повагою, о.Олег
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 15 квітня 2015, 15:00

Якщо би згадав перед Причастям, що вбив людину - значить, нмд, зле посповідався, бо як можна таке забути. :shock:

Інша ситуація: людина рідко сповідається (раз в кілька місяців, не кажу, як вже рідше), і забуває сказати напр. як в гніві когось сильно образив (а та ситуація була давно, вже давно всі помирилися :) ) - загалом з таких гріхів сповідається, а тут... Знов ставати в чергу до сповіді? :) - В мене подібні ситуації (коли забула сказати, а не повторна сповідь :) )бували багато разів.
Зрештою, не обов'язково, щоб гріх був вчинений давно - через велику кількість інших гріхів (бо сповідаються і з легких), втому, неуважність... В мене після сповіді мозок продовжує працювати в тому напрямі: весь час згадую ще щось... Можу і тяжкий гріх згадати.
Багато священиків скаже (тут я все правильно розумію - саме так скаже), що причащатися можна зразу, а сповідатися згодом - напр. коли появиться т. гріх з часу останньої сповіді, або ж пройде час

Інша річ, коли один досить серйозний гріх я гріхом не вважала, довго за нього не жаліла на сповіді і так причащалася, а при усвідомленні вже не посміла піти до св. Причастя без сповіді. (До речі, усвідомлення прийшло завдяки курсу РУАХ - всім рекомендую :wink: )

Ще є проблема, що забуті гріхи (особливо, тяжкі) необхідно сказати на наступній сповіді: нмд, тут або ВЖЕ бігти сповідатися, або десь записувати, бо в мене напр. пам'ять коротка...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 24 березня 2016, 22:50

....Особым вопросом является сохранение тайны исповеди кающимся. По справедливости взаимное доверие в исповеди подразумевает и взаимное согласие в том, что то, что сказано, уже не является секретом только одного человека. Кающийся не может освободить исповедника от обязанности хранить тайну, но это и означает, что он уже не вправе самостоятельно распоряжаться тем, что произошло внутри таинства покаяния. Он может, ком угодно рассказать снова о своих грехах, но не о том обсуждении, которое произошло. Если такого принятия взаимности не было с самого начала, то возникают сомнения в искренности самой исповеди, не было ли просто симуляции таинства со стороны «кающегося», например, с целью проверить реакцию священника на рассказ об определенных поступках. Но даже при случайном рассказе посторонним о собственной исповеди, возникает проблема. Кающийся мог плохо расслышать или неправильно понять намерения того или иного совета исповедника, который, в свою очередь, мог неудачно выразиться. Обязанность христианской любви требует от нас в таких случаях всегда исходить из предположения о наличии благоприятного для человека толкования его слов и поступков (и это больше, чем простая презумпция невиновности). Но тот факт, что недоразумения возникли внутри исповеди, полностью лишает исповедника возможности как-то объясниться, уточнить, пояснить. Если есть желание что-то уточнить, то следует вернуться к тому же исповеднику на исповедь. Или на следующей исповеди сказать, что епитимия не была исполнена, потому что не понята. Советы же исповедника не являются частью епитимии и призваны быть только помощью. Если же кающемуся показалось, что слова или реакция исповедника как-то не очень хорошо характеризуют этого священника, то рассказ об этом третьим лицам становится не только несправедливостью, но прямым распространением сплетен и злословьем.

Наконец, следует сказать, что такое нарушение тайны исповеди лицами, отличными от исповедника является не только грехом, но и церковным преступлением. Кан. 1388 Кодекса Канонического Права, который в пар. 1 говорит об обязательном наказании отлучения для исповедника, прямо нарушившего тайну исповеди, в пар. 2 говорит об обязательном справедливом наказании, вплоть до отлучения, для всех иных лиц, любым способом получивших сведения об исповеди и нарушивших тайну исповеди. Кроме того, документ «Нормы о наиболее тяжких церковных преступлениях, судебная процедура по которым проводится Конгрегацией Вероучения» в ст.4, пар. 2 рассматривает в качестве именно такого тяжкого преступления злонамеренное распространение в средствах массового сообщения (что включает и социальные сети) всего, что сказано кающимся или исповедником в действительной или фальшивой исповеди.

Священник Сергей Тимашов,
специально для страницы "Знаю, во что верю".

Сайт ВКонтакте
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 28 березня 2016, 17:01

ShMariam писав:
о.Олег писав:
ShMariam писав:Але припустимо приходить хлопець чи дівчина до сповіді, а священик каже, що це був гріх. Виявляти сказаного на сповіді не можна - як же тоді пояснити зміну поведінки? Чи в даному випадку можна признатися, що "священик так сказав"?

таємниця Сповіді зобов'язує сповідника. Виконуючи обіцянку щось направити в своєму житті, каянник часами мусить катехизувати (наречену, брата, тьощу тощо :) ) і нормально може апелювати до науки, даної в Сповіді
З повагою, о.Олег

Дякую. Просто в книжці "Сповідайтеся добре" написано, що "покутник зобов'язаний тримати в таємниці все сказане сповідником, як і сповідник". Значить є два погляди на це?
Під час катехизування доведеться спиратися на авторитет священика: "Я вирішив те і те, не тому, що я такий мудрий і сам додумався (так не вийде когось переконати, 100 % ), а тому що мені це сказав священик". (і люди зрозуміють, що під час сповіді)

Тільки боронь Боже потім задати (не подумавши) питання священику: "А Ви тому і тому на сповіді сказали те і те". :shock: Тоді вже краще приховувати, що це було на сповіді...

Просто уточняю: можна сказати, "мені священик на сповіді сказав те і те"? (якщо катехизую)
Чи все ж варто приховати ім'я священика? Чи... приховати, що це було сказано на Сповіді?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення о.Олег » 29 березня 2016, 05:12

цитований священик допустив деяку двозначність інтерпритації своїх слів. Напевно, мав на увазі загострити увагу на тому, що люди використовують почуте в Сповідальниці і з лихими намірами, або, навіть, якщо наміри добрі - часто нездатні (та і ніхто повністю не може проводити повністю доречну аналогію між конкретною життєвою ситуацією однієї людини і іншої: саме тому тут на Форумі присікаємо всі дуже особисті питання, позаяк люди Божі є схильними навіть в дуже доброму намірі навалювати чиюсь ситуацію на своє життя і сприймати сказане ближньому за сказане "мені") доречно примінити свій досвід для ситуації ближнього. Тому, коли автор говорить про певну аналогічність "злочин проти Церкви", маємо розуміти, що між зрадою Сповіді сповідником і розповіддю про (свою) Сповідь каянника є велика різниця: стосовно священика (перепрошую - дуже багато всього на голові, тому просто зацитую):
http://www.katolik.ru/vopros-otvet/1138 ... koye_tayna
9. Что такое тайна исповеди?

Об установленной на протяжении веков тайне исповеди говорит Компендиум Катехизиса Католической Церкви: «Принимая во внимание тонкость и величие этого служения, а также долг уважения к людям, любой духовник без исключения обязан под страхом строго наказания хранить печать таинства, то есть абсолютную тайну в отношении грехов, о которых он узнал на исповеди» (КККК 309).

Каждый исповедник обязан не только быть тактичным, но и строго хранить тайну исповеди. Священник, принимающий исповедь обязан сохранить в тайне грехи, о которых услышал. Если бы он посмел рассказать другим людям грехи человека, который исповедовался перед ним, то тем самым стал бы виновен в тяжком грехе, и с этого момента был бы отлучен от Вселенской Церкви и не имел бы права исполнять свое священническое служение. Получить прощение за такой грех он мог бы только с разрешения Папы. История Церкви знает примеры священников, которые предпочли принять мученическую смерть, чем выдать тайну исповеди. Тайна исповеди должна побуждать нас исповедоваться действительно искренне и без страха.

Следует также помнить, что обязанность сохранить тайну исповеди, кроме священника, имеет переводчик (если кто-то исповедуется через него) и тот, кто случайно услышал или узнал что-то из исповеди другого человека (напр., стоя недалеко от исповедальни или найдя список грехов, который человек подготовил перед исповедью).


а стосовно каянника:
http://www.katolik.ru/vopros-otvet/1138 ... vat_drugim
15. Можно ли рассказывать другим о епитимии, которую назначил священник?

Законодательство Католической Церкви не запрещает кающемуся рассказывать о назначенной епитимии и о том, что услышал в исповедальне. Приступая к Таинству Примирения христианин не обязан хранить тайну. Однако, принимая во внимание характер исповеди, следует задать вопрос, зачем кающемуся рассказывать о том, что услышал в исповедальне? Иногда кому-то может показаться, что рассказывая другим о своей епитимии, он помогает им в духовном возрастании. Однако нельзя забывать, что исповедник назначает епитимию конкретному человеку, учитывая его духовное состояние, потребности и возможности.


тобто, якщо до Вашого питання: як загальний приклад для катихизації свій досвід і авторитет конкретних душпастирів використовувати можете законно
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 29 березня 2016, 09:34

Дякую :Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 29 березня 2016, 16:58

Просто коли питала, то навіть не вчитувалися особливо в цитований текст - мала на увазі думку про це, яку почула поза Інтернетом, і то не один раз. Значить є ще такий погляд на цю справу...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Сповідь

Повідомлення andrivovk » 30 квітня 2016, 17:05

о.Олег писав:а стосовно каянника:
http://www.katolik.ru/vopros-otvet/1138 ... vat_drugim
15. Можно ли рассказывать другим о епитимии, которую назначил священник?

Законодательство Католической Церкви не запрещает кающемуся рассказывать о назначенной епитимии и о том, что услышал в исповедальне. Приступая к Таинству Примирения христианин не обязан хранить тайну. Однако, принимая во внимание характер исповеди, следует задать вопрос, зачем кающемуся рассказывать о том, что услышал в исповедальне? Иногда кому-то может показаться, что рассказывая другим о своей епитимии, он помогает им в духовном возрастании. Однако нельзя забывать, что исповедник назначает епитимию конкретному человеку, учитывая его духовное состояние, потребности и возможности.
З повагою, о.Олег


ShMariam писав:Дякую :Rose:
Я теж дякую, бо вже настрахався, почав пригадувати чи часом чогось лишнього не сказав.

Ніби теж так розумів це, але вищецитований священик Сергей Тимашов, трохи спантеличив мене.

А з іншого боку, де він взяв оте "в пар. 2 говорит об ... наказании, вплоть до отлучения, для всех иных лиц, любым способом получивших сведения об исповеди и нарушивших тайну исповеди" ? Та ж не думаю, що сам придумав :(
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сповідь

Повідомлення о.Олег » 30 квітня 2016, 17:38

так в Каноні взяв. Лише наголосив на каянникові (що не зазначено Каноном, але може стосуватись, безперечно, і його, якщо мотив ділення тим, що почув від сповідника, поганий) і абсолютизував (незалежно від причини), прирівнявши до відповідальності і зради Таїнства Сповіді священиком (і саме тут проблема - лише священик має абсолютне зобов`язання зберігати тайну Сповіді)
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 30 квітня 2016, 20:42

для всех иных лиц, любым способом получивших сведения об исповеди и нарушивших тайну исповеди" ?

Напр. перекладач на Сповіді або якби нехотячи почути, що хтось інший розповідає (хоч взагалі в такій ситуації треба дуууже старатися нічого не почути, інакше - точно гріх :( )
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сповідь

Повідомлення о.Олег » 08 травня 2016, 06:03

ShMariam писав:
для всех иных лиц, любым способом получивших сведения об исповеди и нарушивших тайну исповеди" ?

Напр. перекладач на Сповіді або якби нехотячи почути, що хтось інший розповідає (хоч взагалі в такій ситуації треба дуууже старатися нічого не почути, інакше - точно гріх :( )

зобов`язання мають і перекладач, і ненароком почувші/підслухавші, але гріх порушення тайни Сповіді саме священиком є затриманий за Апостольським Престолом (священик, що провинився в прямій зраді Сповіді буде відлучений від служіння і його гріх можуть відпустити лише за дозволом Папи)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Сповідь

Повідомлення andrivovk » 08 травня 2016, 10:28

о.Олег писав:
ShMariam писав:
для всех иных лиц, любым способом получивших сведения об исповеди и нарушивших тайну исповеди" ?

Напр. перекладач на Сповіді або якби нехотячи почути, що хтось інший розповідає (хоч взагалі в такій ситуації треба дуууже старатися нічого не почути, інакше - точно гріх :( )

зобов`язання мають і перекладач, і ненароком почувші/підслухавші, але гріх порушення тайни Сповіді саме священиком є затриманий за Апостольським Престолом (священик, що провинився в прямій зраді Сповіді буде відлучений від служіння і його гріх можуть відпустити лише за дозволом Папи)
З повагою, о.Олег


А якщо я хочу поговорити, наприклад, зі священиком, в якого сповідаюсь, поза сповідальницею. Але про те, що я йому говорив на сповіді. То так можна, чи теж буде рахуватися для нього як зрада сповіді ?
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сповідь

Повідомлення о.Олег » 08 травня 2016, 17:08

andrivovk писав:А якщо я хочу поговорити, наприклад, зі священиком, в якого сповідаюсь, поза сповідальницею. Але про те, що я йому говорив на сповіді. То так можна, чи теж буде рахуватися для нього як зрада сповіді ?

священик буде Вас питатися, щоб Ви ввели його в тему, яку піднімаєте (про Сповідь нічого говорити не буде, а, якщо скажете, що про це Ви в Сповіді розповідали, то попросить пояснити, про що мова, бо інакше не буде про що говорити) і тоді говоритиме.
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 08 травня 2016, 17:18

Навіть якщо священик добре пам'ятає (нема жодного ризику переплутати з висповіданим іншою людиною), про що була мова під час Сповіді, він нічого не буде говорити, поки його повторно не ввести в курс справи? Інакше це буде порушенням тайни, так? :(

P.S. Не всі священики так вважають (знаю не один випадок).
P.Р.S. Чи то тільки мені так здається, що щось забагато важливих питань, у яких думки розходяться?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сповідь

Повідомлення о.Олег » 08 травня 2016, 19:40

ShMariam писав:Навіть якщо священик добре пам'ятає (нема жодного ризику переплутати з висповіданим іншою людиною), про що була мова під час Сповіді, він нічого не буде говорити, поки його повторно не ввести в курс справи? Інакше це буде порушенням тайни, так? :(

P.S. Не всі священики так вважають (знаю не один випадок).
P.Р.S. Чи то тільки мені так здається, що щось забагато важливих питань, у яких думки розходяться?

якщо це будедуховна бесіда один на один, то можуть бути різні обговорення. Однак особисто я не ризикую - прошу повторити/ввести мене в курс справи за межами Сповіді. Завжди. Хіба б людину давно знав (а таких достатньо багато) і в приватних бесідах вже було про те, про що й Сповіді.
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 08 травня 2016, 20:27

Ух... Аж легше стало. :) А то я думала - ще одне дискусійне питання.
:Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей