Сповідь

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Сповідь

Повідомлення andrivovk » 20 квітня 2012, 20:46

Священиків і журналістів не зможуть допитувати в суді http://risu.org.ua/ua/index/all_news/st ... ion/47829/
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 23 травня 2012, 17:42

Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Сповідь

Повідомлення andrey s. » 23 травня 2012, 18:31

ShMariam писав:Діти і сповідь

http://catholicnews.org.ua/diti-i-spovid#point

Розмова двох дорослих і мудрих людей(справді так думаю, без приколів). Але всетаки чогось бракує. Якось все розглядається суто з "технічного боку". Як на мене, то якщо батьки утвердять дитину в молитві, то решта навчить Бог, через тих самих батьків, наприклад.
А яким є завдання батьків?

О.Яцек: Супроводжувати, допомагати. Вловлювати сигнали, чи сповідь не викликає в дитини страху.

А завдання батьків молитись за дітей, решта все відкриється в процесі. Психологи роблять з релігії якись механізм. Хоча.... :oops: підняті теми мають Духовне наповнення, і стаття мені сподобалась. Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 23 травня 2012, 19:09

andrey s. писав:...

Як казав св. Іван Боско, виховання дітей повинно триматися на двох стовпах: віра і розум. Тобто самої лише побожності батьків малувато. Я давно підозрювала, що дітям треба пояснювати про сповідь саме так, як описали ці психологи - вчити любити Бога, замість вчити боятися кари.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Сповідь

Повідомлення andrey s. » 23 травня 2012, 19:23

ShMariam писав:
andrey s. писав:...

Як казав св. Іван Боско, виховання дітей повинно триматися на двох стовпах: віра і розум. Тобто самої лише побожності батьків малувато. Я давно підозрювала, що дітям треба пояснювати про сповідь саме так, як описали ці психологи - вчити любити Бога, замість вчити боятися кари.

Ну з цим погоджусь. Але всетаки Віра і розум...Якщо першого нема, або якесь користувацьке..то вже розум не врятує. Спасаємось Вірою, а не розумом.(можливо навіть сказати, що розум є наслідком Віри. Справжній розум, який ще зветься Мудрістю)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Сповідь

Повідомлення andrey s. » 23 травня 2012, 19:52

http://dyvensvit.org/duhovnist/171/7896?
Розглядати це у доповненні теми...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Сповідь

Повідомлення kristik » 30 липня 2012, 19:13

Як казав св. Іван Боско, виховання дітей повинно триматися на двох стовпах: віра і розум. Тобто самої лише побожності батьків малувато. Я давно підозрювала, що дітям треба пояснювати про сповідь саме так, як описали ці психологи - вчити любити Бога, замість вчити боятися кари.


Інакше кажучи вчити як бути дітьми Божими, а не рабами.

Колись мій тато розказував, що його заставляли ходити до Церкви і з того нічого доброго не вийшло. Мене ж ніхто не заставляв і я з радістю до неї ходила і ходжу.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Сповідь

Повідомлення andrey s. » 30 липня 2012, 22:15

kristik писав:
Як казав св. Іван Боско, виховання дітей повинно триматися на двох стовпах: віра і розум. Тобто самої лише побожності батьків малувато. Я давно підозрювала, що дітям треба пояснювати про сповідь саме так, як описали ці психологи - вчити любити Бога, замість вчити боятися кари.


Інакше кажучи вчити як бути дітьми Божими, а не рабами.

Колись мій тато розказував, що його заставляли ходити до Церкви і з того нічого доброго не вийшло. Мене ж ніхто не заставляв і я з радістю до неї ходила і ходжу.

Те про що Ви, це зовсім ніякого відношення до термінів "Страх" і "Раб" не має (як на мене).
Любов має бути..... . Але Любов це плід, а що тоді зерно ? Звичайно і у Любові є плід, але який має бути початок зростання у Господі, це вже залежить від багато чого (тут не існує єдиної і обовязкової формули для всіх, є багато факторів які впливають на ріст цих речей в кожному зокрема ).
Раби ненавидять господаря і завжди прагнуть звільнитись від рабства (от від рабства гріха я хочу звільнитись, прошу Господа про це, уповаю на Нього ) . Але тут мова йде за добровільне рабство, а ким вже Бог зробить нас, то вже зовсім інше. Знаєте, якщо себе будемо відчувати сином чи братом.. , то це ще не значить що Господь так само дивиться на нас (це тільки Він знає ).
Всі знають за блудного сина.
От мені цікаво, я вже не раз собі думав. Якби він прийшов до батька і почав щось вимагати, мовляв, так батьку, я профукав спадщину, що є то є, вчинив я не мудро на майбутнє буду менш витратливий і гулящий... , чесно - чесно. Бо такий я вже є, я твій син, хіба тобі не соровно що твій син обідранний ходить і сосіди дивляться на мене...
Тож батьку дай мені ще грошей, щоб соровно тобі не було перед людьми (знаєте, це Старий Завіт, і ... , я не знаю що було би, чи веселився би батько - бо придбав собі сина назад, і радість як з загубленною драхмою).
Мене завжди , тобто часто дивує. Дивує що люди якось з негативом сприймають "Страх", "Раб". Багато дорослих (за виховання діток не йдеться зараз) хотять бути синами і братами. Особисто я нічого не маю проти, будьте, нехай Господь помагає. Тобто тут ніц нема страшного, це дуже добре коли ми Сини Богу і Брати Ісусу, і саме у цьому виховуєм наших діток. Але коли так.. , то чому зі сторони синів божих чи братів Ісусових є якесь призирство і Не розуміння змісту стану "Страх і раб". Ні, я підозрюю що коли син таке бачить, то ........ (давайте згадаєм що сказав батько вірному сину, який природньо обурився. В житті все те саме, просто весь "прикол" у тому що Батько любить їх однаково, і ті хто останні у виноградник прийшли отримають таку саму плату, так, Бо Так Йому Довподоби ).
Людоньки, та досконалий Страх Божий є чистою Любовю.
Проблема у тому, що коли діти виховуються як сини божі, то є природнім що і вимагають вони як сини. Це все є нормально, нормально якщо дитині привита покора. Але якщо діти батьків не слухають, є не слухнянні, то як вони будуть слухати Бога якого не бачать і Який ремня до рук бере в зооовсім інший спосіб.
А якщо батьки не є взірцем "батьківства", тобто самі не такі сини як інший брат блудного сина, тобто не покірні Батьку як той інший син.. То як бути, якщо вони не будучи покірні виховають дітей без покори з думкою що вони спадкоємці світла і сини божі.
Га?? :pardon: От і я не знаю. Не знаю чи дасть Бог Ласку їм (дітям ) прийти сокрушенними і скориними, прийти як останні серед рабів, їсти що свині їдять (свиня для Єврея..всі знаєте ) ? Цього ніхто не знає за когось, тому я теж не знаю. Знаю, читаю Псалми, і там Страху Божому особливе місце відводиться. Монахи, монахи не будуть поступати в чеснотах якщо не пізнають Страх Божий.
І слухайте, Який не Який (я не знаю), але Є Кого Боятися. Я Боюсь, і радий за того хто не боїться, навіть повчусь у Нього правдивої Любові (тільки проблема у тому, що такі цим "НЕ БОЯННЯМ не махають як прапором", якщо воно істинне, бо воно не для того, це внутрішнє сприйняття Бога і воно не описуєме словами). Знаю що Любити Бога всім серцем і всією душею своєю....це ОГО - ГО, і якщо у комусь Є це ОГО-ГО, то це тільки за участі його земних батьків або вихователів, звичайно у співпраці (за Його Волею) з Божою Благодаттю. Це Дар, Ласка, доречі дуже не багатьом, щоб поголовно всіх у цьому виховувати. Сини Світла, воно дуже спокусливо звучить. Але для багатьох стане проваллям якщо забудуть про покору і будуть встидатись боятись Бога, і на раба Божого дивитись так...фу.. :)
Тут все складно (для мене зокрема, бо .... ... ) .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сповідь

Повідомлення Just_me » 31 травня 2013, 11:21

З блогу о. Олега Кобеля на ДивенСвіті:
Про гріхи, які майже ніколи не почуєш у сповідальниці

Маю більш, ніж десятилітній досвід священичого служіння. Ніколи не думав скільки за цей час висповідав людей. Напевно сьогодні ця цифра вимірюється тисячами. Тисячі сповідей людей, сотні тисяч слів, якими люди описують свої гріхи, інколи на інших мовах. Але якось нещодавно я спіймав себе на думці, що є гріхи, які трапляються в людському житті, на які майже ніхто не звертає ніякої уваги. Натомість вони деформують наше суспільство і мають далекосяжні наслідки. Хтось навчився маскувати ці гріхи під чесноти, а хтось перестав на них звертати увагу зовсім. Хтось думає, що якщо це поширене явище, то і перестає мати ознаки гріха.

Видавати таємницю сповіді для священика є тяжкий гріх, з якого отримати розрішення не так вже й легко. Тому я буду настільки обережний, що повідаю вам те, чого я на сповіді ніколи не чув. Наприклад, я ніколи не чув на сповіді про такий гріх, як засмічування навколишнього середовища. У мене ніколи не сповідалася людина, яка б згадала про те, що після пікніка не поприбирала після себе, або хтось, хто визнав, що вивіз своє сміття до лісу чи річки. Мені у сповідальниці ніколи не траплялися люди, які вибивали рибу струмом, тротилом чи в інший варварський спосіб. Я не стикався ніколи із людиною, яка б посповідалася, що вирубує ліс без чийогось на це дозволу. Знаю, що такі люди є навіть і серед моїх парафіян, але чомусь люди думають, що «годувати сім'ю» в такий спосіб не є тяжким гріхом.


Можливо у когось із священиків сповідалися люди, які ремонтують дороги, але тільки не у мене. Може хтось це вважає своєю звичною справою - отримувати зарплатню і палець об палець нічого не робити, а може це хтось не вважає гріхом - отримувати зарплатню просто за перебування на посаді.

Надзвичайно рідко - один випадок на кілька років - трапляється, щоб хтось назвав гріх хабарництва. У мене ніколи не сповідався директор школи, що за гроші влаштовує вчителя на роботу чи надає йому додаткові години. Ніколи не сповідався лікар, який вимагає гроші, щоб прийняти пологи. Ніколи не сповідався батько, який за гроші влаштовує сина на роботу і даїшники-хабарники чи такі ж водії мені чомусь не попадалися. І з людиною, яка сповідається з того, що стоїть на мітингу за гроші, я ніколи не стикався і з тими, хто оплачував це і поготів.

У мене ніколи ще не сповідався чоловік, який не знайшов потрібних слів, щоб підтримати дружину, яка стояла перед вибором зробити аборт. Хоча, і ті чоловіки, які відверто примушували дружину чи свою дівчину робити аборт, не сповідалися ніколи. З іншого боку, пари, які отримали дитину з пробірки, прирікши десятки ембріонів на смерть або заморозку, ніколи не сповідалися також.

З чого ще люди не сповідаються? Майже ніколи не сповідаються із згіршення своїм прикладом. Не сповідаються із того, що мовчали на гріх, ніколи не сповідалися батьки, які толерують статеве спів-життя своїх чад до шлюбу, не сповідаються із того, що будучи українцями, не знають своєї історії, пісні, мови. Ще ніколи не сповідалася у мене людина, яка каже, що їй немає різниці, до якої конфесії належати, бо Бог є один. І насамкінець, напевне ніколи я не зустріну людини, яка б сповідалася із того, що не хоче бути святою.

Блог о. Олега Кобеля


От я вже десь у нас на Форумі про це писала: люди, які щонеділі ходять до церкви, не знають, що потрібно бути ввічливими у транспорті чи в черзі до каси, не давати хабарі і не розкидати сміття на вулицях чи в лісі. Бо їм ніхто про це не говорить на проповідях.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сповідь

Повідомлення о.Олег » 31 травня 2013, 11:31

сповідаються. І з неічливості, і з робочих проблем, і з причетності до аборту і з... чого тільки не сповідаються. Дуже різні люди і різні сповіді. Просто стаття написана для того, щоб звернути увагу на важкі проблеми нашого суспільства
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сповідь

Повідомлення Just_me » 31 травня 2013, 11:36

о.Олег писав:І з неввічливості, і з робочих проблем, і з причетності до аборту і з... чого тільки не сповідаються.

Так, але я радше говорю, що у нас багато людей ходять у неділю до церкви, але мало ввічливості і багато сміття на вулицях. Я про сповіді судити не можу, але дозволю собі припустити, що з такого сповідаються на тих парафіях, де священики піднімають подібні теми для роздумів, але я на таке вкрай рідко потрапляю, хоч в силу свого способу життя частенько "кочую" по різних парафіях.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сповідь

Повідомлення о.Олег » 31 травня 2013, 11:49

Just_me писав:
о.Олег писав:І з неввічливості, і з робочих проблем, і з причетності до аборту і з... чого тільки не сповідаються.

Так, але я радше говорю, що у нас багато людей ходять у неділю до церкви, але мало ввічливості і багато сміття на вулицях. Я про сповіді судити не можу, але дозволю собі припустити, що з такого сповідаються на тих парафіях, де священики піднімають подібні теми для роздумів, але я на таке вкрай рідко потрапляю, хоч в силу свого способу життя частенько "кочую" по різних парафіях.

навіть не знаю... І сам, і в інших (в різних парафіях) чую, як говорячи про Велике, заакцентовується священиками увага на тому, що Велике починається з особистої відповідальності за дрібниці повсякденності. Але звертати увагу треба, безперечно.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

християночка
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 11 червня 2013, 17:36

Re: Сповідь

Повідомлення християночка » 15 червня 2013, 10:40

Я щомісяця сповідаюся, і кожного разу попадаю до різних священників. Не знаю чи це добре? Може й добре, бо кожен тебе щось нове навчить і відкриє очі на новий гріх, який ти не усвідомлювала до цього.
Але й дуже гірко буває! Бо священники дуже рідко переймаються духовністю парафіян, їхнім внутрішнім налаштуванням до віри, в тому числі й до гріха.
У мене був випадок, коли я сповідаюся, а священник дивиться в другу сторону, і не те, що тебе не слухає, а спішить кудись...
і ти після сповіді почуваєшся ще гірше ніж до сповіді!

Я недавно прочитала у "Словах" Паісія Святогорця таке : "Завдання в тому, щоб людина духовно зросла, а не просто стримувалася від гріхів".

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 15 червня 2013, 10:54

християночка писав:У мене був випадок, коли я сповідаюся, а священник дивиться в другу сторону, і не те, що тебе не слухає, а спішить кудись...
і ти після сповіді почуваєшся ще гірше ніж до сповіді!
А для мене так краще, коли не дивиться в очі, коли робить вигляд, що йому байдуже, - менше відчуваєш сором. Зрештою, мені потрібна від нього не увага (в розумнінні - зацікавленість), а розгрішення. Я розумію, що деколи хочеться обговорити ту чи іншу проблему... Але тоді прямо питаю, можна поговорити поза сповіддю, або й навіть тут :) (якщо щось не занадто особисте).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

християночка
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 11 червня 2013, 17:36

Re: Сповідь

Повідомлення християночка » 15 червня 2013, 13:34

ShMariam писав: А для мене так краще, коли не дивиться в очі, коли робить вигляд, що йому байдуже, - менше відчуваєш сором.


Я погоджуюсь! Я також не хочу, щоб на мене дивились, і я не дивлюсь. :oops:
Я мала на увазі, що священник мене не слухає, розглядає по сторонах чи ще щось таке в цьому ж дусі...
Але таку сповідь, про яку я писала, можна прирівняти до "інтернет - сповіді", яку Церква не визнає.
Перед сповіддю, я прошу Бога, щоб промовив до мене устами священника...
ми ще так багато не знаємо і не розуміємо!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 15 червня 2013, 13:49

християночка писав:Але таку сповідь, про яку я писала, можна прирівняти до "інтернет - сповіді", яку Церква не визнає.
Не можна, бо Ваша сповідь дійсна, на відміну від сповіді через інтернет.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Сповідь

Повідомлення andrivovk » 15 червня 2013, 15:31

християночка писав:У мене був випадок, коли я сповідаюся, а священник дивиться в другу сторону, і не те, що тебе не слухає, а спішить кудись...
і ти після сповіді почуваєшся ще гірше ніж до сповіді!

Ой як я вас розумію. :(

Уривок із книги св.Альфонса Лігуорі "Велич і обовязки священика":

Дехто може відповісти: “На це потрібно багато часу, а, звичайно, до сповідника стоїть черга і кожен чекає, аби висповідатися!” Святий (мова про св. Франциска Салезія - andrivovk) заперечує цей закид, кажучи, що краще добре висповідати одну особу, ніж неуважно вислухати сповіді багатьох. Можна дати ще кращу відповідь: “Сповідник відповідатиме тільки за тих, кого висповідав, а не за тих, що чекали на сповідь, але не висповідалися!”.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

християночка
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 11 червня 2013, 17:36

Re: Сповідь

Повідомлення християночка » 16 червня 2013, 11:20

Часто буває, що стоїш у черзі до Сповіді, і твоя черга припадає на читання Євангеліє.
Напевне правильно буде якщо дослухаєш Євангеліє, а потім стаєш до Сповіді. Я правильно думаю?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 16 червня 2013, 11:34

християночка писав:Часто буває, що стоїш у черзі до Сповіді, і твоя черга припадає на читання Євангеліє.
Напевне правильно буде якщо дослухаєш Євангеліє, а потім стаєш до Сповіді. Я правильно думаю?

Тоді доведеться пропускати людей...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Сповідь

Повідомлення andrey s. » 16 червня 2013, 14:34

християночка писав:Часто буває, що стоїш у черзі до Сповіді, і твоя черга припадає на читання Євангеліє.
Напевне правильно буде якщо дослухаєш Євангеліє, а потім стаєш до Сповіді. Я правильно думаю?

Дуже знайомо :oops: . Але.., тут мова йде не за " Вірно " чи " НЕ вірно " , а скоріш про " Припустимо чи Не припустимо " на данний час особисто для Вас. Я би навіть вжив : Зручно, комфортно чи щось такого ряду.
З побаченного можу запідозрити що під час Сповіді священник приривається ( встаючи. Але навряд чи це загальне правило ) тільки під час Анафори , або на тій частині де устанавлюється Таєнство, де Ісус каже : " Прийміть їжте... " , або напочатку коли люди клякають він встає і пририває Таєнство ( Сповідь ) .
Можливо тут справа у тому.., що Євангеліє не є самою важливою частиною Літургії ( тут питання не ставлю що є вище , а скоріш що є метою ). Це Є НЕвідємною , важливою частиною, але не центром ( хоч у цьому, на Вашому місці, я би перепитав у священника і крапка ).

Розумієте.., особисто для мене ,тут справа стосується покори , довіри й смирення . Я собі сказав разок в душі : " Раз Сповідає значиться можна , ну 100 % я не мудріший за всіх священників яких бачив ., що сповідають під час Євангелія " .. ( мені помогло :) ) .

І п.Маріанна запропунувала ідеальний вихід, якщо на той момент Ви будете відчувати незручності чи бажання не упустити Євангеліє ( хоч Євангеліє можна надолужити після Літургії , це не проповідь ).., то просто пропустити когось в черзі.., і все :pardon: .
Все геніальне просте :)
Дякую :Rose: .
...............
Знаю таких які в часі Літургії стараються не сповідатись.., тобто не так..., стараються сповістись до Літургії. Але це діло індевідуальне і нічого такого я тут не бачу. Так само і з Євангелієм.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 16 червня 2013, 15:03

andrey s. писав:Знаю таких які в часі Літургії стараються не сповідатись..
Більше того, є у Львові один священик, що дуже рекомендує приходити на Сповідь в будний день, але в неділю під час Служби там все-таки сповідають. Бо, само собою, краще пропустити якусь частину, ніж не сповідатися взагалі.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення Міра » 13 жовтня 2013, 14:51

Хочу запитати поради, може хтось знає, як допомогти дитині не боятись сповіді. Моїй доні 9 років, вона боїться. Взагалі добра і чемна дитина, але вже багато часу пройшло після її першої сповіді, і коли кажу -підеш з нами до сповіді, плаче. То не знає, що має казати, коли підказую -ось це ти зробила недобре, говорить, що не зможе так сказати.. Вона дуже стидлива, не смілива, але треба щось робити, бо йдемо всі до Причастя, а вона ні. Не хочу, щоб так було. І не хочу заставляти. Пояснювала все про Сповідь вже багато разів, не діє.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сповідь

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2013, 15:08

Міра писав:Хочу запитати поради, може хтось знає, як допомогти дитині не боятись сповіді. Моїй доні 9 років, вона боїться. Взагалі добра і чемна дитина, але вже багато часу пройшло після її першої сповіді, і коли кажу -підеш з нами до сповіді, плаче. То не знає, що має казати, коли підказую -ось це ти зробила недобре, говорить, що не зможе так сказати.. Вона дуже стидлива, не смілива, але треба щось робити, бо йдемо всі до Причастя, а вона ні. Не хочу, щоб так було. І не хочу заставляти. Пояснювала все про Сповідь вже багато разів, не діє.

може спробуйте разом зі священиком і донею піти на якийсь торт/каву, щоб в неофіційній обстановці спробувати зняти бар`єр
в кожному разі - більше спілкуйтесь
це вік такий, мабуть :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 13 жовтня 2013, 15:17

Міра писав:Хочу запитати поради, може хтось знає, як допомогти дитині не боятись сповіді. Моїй доні 9 років, вона боїться. Взагалі добра і чемна дитина, але вже багато часу пройшло після її першої сповіді, і коли кажу -підеш з нами до сповіді, плаче. То не знає, що має казати, коли підказую -ось це ти зробила недобре, говорить, що не зможе так сказати.. Вона дуже стидлива, не смілива, але треба щось робити, бо йдемо всі до Причастя, а вона ні. Не хочу, щоб так було. І не хочу заставляти. Пояснювала все про Сповідь вже багато разів, не діє.


може спробуйте разом зі священиком і донею піти на якийсь торт/каву, щоб в неофіційній обстановці спробувати зняти бар`єр
в кожному разі - більше спілкуйтесь
це вік такий, мабуть :Rose:
З повагою, о.Олег

:good:

Хай запише все, що має казати на карточці і хай прочитає. Цей спосіб допомагає мені й зараз :) . І щоб не забути, і щоб не затаїти, і щоб правильно cказати.
А ще постарайтеся знайти священика неемоційного і нестрашного на вигляд :) (і це я також зараз роблю :D :oops: )

Як я її розумію, в дитинстві була страшенно несмілива. При тому (я не знаю, як одне з другим поєдналося, мабуть, через честолюбство) страшенно любила фільми про супергероїв, постійно мріяла бути такими як вони і, може, це мене вивело з несміливості (зараз не впевнена, бо багато часу пройшло). Я ще й зараз в неймовірному захопленні від "Хронік Нарнії". :D Є там одна така 8-річна дівчинка Люсі (характером точно як св.Тереза, тільки в дорослому віці :) ), хочу її наслідувати. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сповідь

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2013, 19:29

ShMariam писав:...Хай запише все, що має казати на карточці і хай прочитає...

в 9 років... не думаю що поможе. Хоча...
люди різні
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 13 жовтня 2013, 20:23

о.Олег писав:
ShMariam писав:...Хай запише все, що має казати на карточці і хай прочитає...

в 9 років... не думаю що поможе. Хоча...
люди різні
:Rose:

Не думаю, що в 9 років аж так багато гріхів, але дуже важливо правильно сформулювати - я з самого початку погано сповідалася, бо боялася правильно назвати гріх, а пізніше - знов погані сповіді, бо не вже не знала, як сформулювати. :(

Хоча так, карточка - це як для кого, в мене пам'ять завжди була погана.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сповідь

Повідомлення Just_me » 13 жовтня 2013, 21:42

Міра писав:Моїй доні 9 років, вона боїться. Взагалі добра і чемна дитина, але вже багато часу пройшло після її першої сповіді, і коли кажу -підеш з нами до сповіді, плаче. То не знає, що має казати, коли підказую -ось це ти зробила недобре, говорить, що не зможе так сказати.. Вона дуже стидлива, не смілива, але треба щось робити, бо йдемо всі до Причастя, а вона ні. Не хочу, щоб так було. І не хочу заставляти. Пояснювала все про Сповідь вже багато разів, не діє.

Це складно. І я боялась, але боялась і батьків, і особливо керівника Марійської дружини, до якої я тоді належала, тому приходилося вибирати кого боятись менше))) Згодом просто почала працювати над собою доки не усвідомила, що мені це потрібно самій, навіть коли почую щось не дуже приємне на свою адресу. Взагалі, мені видається, помилкою було б говорити дитині, що це все супер, не страшно і все таке, бо буває по-різному, думаю, всі зі мною погодиться. Більше схиляюся до варіанту отця Олега, домовтеся зі священиком, якого ви добре знаєте наперед, підіть з ним разом нехай вам покаже територію монастиря, де проживає, або церкви, де служить, а потім випийте разом чаю, поспілкуйтеся. Цілком може спрацювати. Тільки потім проблема, чи вашу доньку не зламає знову перша ж сповідь, яка пройде не так райдужно, як вона собі очікувала.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 13 жовтня 2013, 21:50

Just_me писав:Взагалі, мені видається, помилкою було б говорити дитині, що це все супер, не страшно і все таке, бо буває по-різному, думаю, всі зі мною погодиться.
Взагалі треба, щоб дитина зрозуміла, що перемагати страх - супер, але не думаю, що це треба їй сказати прямо... Зазвичай, до такого просто доростають.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сповідь

Повідомлення Just_me » 13 жовтня 2013, 22:41

Так, перемагати страх - це супер. Тільки чи здатна 9-річна дитина це зрозуміти? Це питання років 20-30, про перемогу над страхом. Я б не схиляла дитину так явно до сповіді, а то є небезпека, що дитина почне просто погано сповідатися і ви зробите їй ведмежу послугу. Може почніть із того, щоб запровадити якісь регулярні духовні розмови чи відвідини якоїсь спільноти для дітей її віку, де б були невеличкі групки і які б провадив священик. А, взагалі, спробуйте прийти до нас на форумівку, от отець Олег насправді не такий страшний, яким хоче видаватися з монітору комп"ютера :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сповідь

Повідомлення ShMariam » 13 жовтня 2013, 22:50

Just_me писав: А, взагалі, спробуйте прийти до нас на форумівку, от отець Олег насправді не такий страшний, яким хоче видаватися з монітору комп"ютера :D
:D Так-так, але я не пішла б до нього сповідатися (не ображайтеся, отче, просто... ми знайомі: коли тебе знають з гарної сторони, набагато важче показати погану :( ) З досвіду, мені найлегше сповідатися в священиків, з якими не було й натяку на дружні чи ділові стосунки. Але то я про себе...

... Щоб нікого не заплутати, повторюю, що підтримую ідею о.Олега познайомитися ближче зі сповідником. Я якось не подумала про це, бо змалку не мала такої проблеми: отці з нашої церкви дуже активно працюють з дітьми.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей