Сповідь

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 11 січня 2011, 22:57

ShMariam писав:
Вова писав:(до речі ви суперечити вашому катехизму).

Де?

Ви сказали так:
ShMariam писав:[Після хрещення люди також грішать, переважно багато і тяжко).


Ну це ви не правильно навчені, Писання говорить і у вас також написано що після хрещення християнин стає новим Божим творінням.

1213 Святе Хрещення є основою всього християнського життя, дверима духовного життя (vitae spiritualis ianua) і дверима, які відчиняють доступ до інших святих таїнств. Через Хрещення ми звільняємося від гріха і відроджуємося як діти Божі, стаємо членами Христа і, вщеплені в Церкву, стаємо учасниками її місії (Пор. Флорентійський Собор: DS 1314; Кодекс канонічного права, кан. 204, § 1; 849; Кодекс канонів Східних Церков, кан. 675, § 1.): «Хрещення є таїнством відродження через воду у слові» (Римський Катехизм, 2, 2, 5.).
1214 Хрещення називають Варtismus, відповідно до головного обряду, за яким воно здійснюється: baptizare (гр. βαπτíξειν) означає «занурювати», «пірнати». «Занурення» у воду символізує поховання оглашенного у смерті Христа, звідки він виходить через воскресіння з Ним (Пор Рим. 6, 3-4, Кол. 2, 12) як «нове створіння» (2 Кор.5,17; Гал. 6,15).

1264 Все ж таки, в охрещеному залишаються деякі тимчасові наслідки гріха, такі, як терпіння, хвороба, смерть чи слабості, внутрішньо притаманні життю, як-от слабкість характеру і т.п. або і схильність до гріха, яку Традиція називає похіттю, чи, висловлюючись метафорою, «вогнищем гріха» (fomes peccati): «Похіть, залишена нам, щоб ми її поборювали, не має сили зашкодити тим, хто не піддається їй, а мужньо опираються з допомогою благодаті Христа. Мало того, «хто законно бореться, отримує вінець» (2 Тим. 2,5) (Пор. Тридентський Собор: DS 1515.).
1272 Вщеплений у Христа через Хрещення, охрещений стає подібним до Христа (Пор. Рим. 8, 29.). Хрещення витискає на душі християнина незгладимий духовий знак (character) його належності до Христа. Цей знак не стирається жодним гріхом, навіть якщо гріх перешкоджає Хрещенню приносити плоди спасіння (Пор. Тридеитський Собор: DS 1609, 1619.). Хрещення дане раз і назавжди і не може бути повтореним.

Як я розумію, що і у вас так вчать що після водного хрещення людина стає новим творіння, а значить вона перед тим отримала Д.С., який даєїй духовні сили залишати гріхи. Чи я помиляюся?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 11 січня 2011, 23:03

ShMariam писав:
Вова писав:
ShMariam писав:Ніби Ви не знаєте, що відчуття (в т. ч., що мені прощено) бувають оманливі.


Знаю, а звідки тим більше може священик знати всі ваші скриті гріхи?


А я їх перед священиком і розкриваю. :) А як не виконаю котроїсь з умов доброї сповіді, то Бог мене не простить (навпаки, це буде великий гріх надуживання Божим Милосердям) хоч і почую від священика "...прощаю і розгрішаю".

А я чому питався вас про це, бо у мене на роботі так мені сказав був, виражаюсь дослівно " ти що дурний щоб я все розказав", і він до речі католик. І я думаю таких як ви є мало, бо чомусь люди грішать більше і більше, але кожен себе рахує за ВІРУЮЧОГО.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 11 січня 2011, 23:04

Як я розумію, що і у вас так вчать що після водного хрещення людина стає новим творіння, а значить вона перед тим отримала Д.С., який даєїй духовні сили залишати гріхи. Чи я помиляюся?

Так, духовні сили залишати гріхи даються. Але ж на практиці ці сили часто не використовуються. :pardon: :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 11 січня 2011, 23:11

Вова писав:А я чому питався вас про це, бо у мене на роботі так мені сказав був, виражаюсь дослівно " ти що дурний щоб я все розказав", і він до речі католик.

То передайте йому, що його сповідь нічого не варта. Більше того - тяжкий гріх, як і Св. Причастя після того ( яке в такому випадку дехто прирівнює до поцілунку Юди). Ви ж мабуть теж вважаєте, що мовчати на гріх - гріх?
І я думаю таких як ви є мало, бо чомусь люди грішать більше і більше, але кожен себе рахує за ВІРУЮЧОГО.

:( Якось один священик на проповіді сказав, що деякі такі "віруючі" - непрактикуючі християни може й скорше будуть в Царстві Божому, за тих, що кожен день в храмі. Бо "останні будуть першими..."
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 11 січня 2011, 23:13

ShMariam писав:
Як я розумію, що і у вас так вчать що після водного хрещення людина стає новим творіння, а значить вона перед тим отримала Д.С., який даєїй духовні сили залишати гріхи. Чи я помиляюся?

Так, духовні сили залишати гріхи даються. Але ж на практиці ці сили часто не використовуються. :pardon: :(


А може тут причина у тому що християнину сказали що він автоматично отримав Д.С., а він Його не отримав, бо Христос сказав так Дiї.1:8 Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас...


От із тим твердженням я категорично не погоджуюся:
1215 Це таїнство називається також «купіллю відродження і відновленням Святого Духа» (Тит. 3,5), бо вона означає і здійснює це народження з води і Духа, без якого ніхто «не спроможний увійти в Царство Боже» (Iв. 3,5).

Народження з води і Духа це народження через Слово Боже і духовне хрещення Д.С., а водне хрещення це ми вступаємо в заповіт із Богом/ обіцяємо Йому служити в чисті совісті, ну це звісно значить залишати гріхи.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 11 січня 2011, 23:20

ShMariam писав:
Вова писав:А я чому питався вас про це, бо у мене на роботі так мені сказав був, виражаюсь дослівно " ти що дурний щоб я все розказав", і він до речі католик.

То передайте йому, що його сповідь нічого не варта. Більше того - тяжкий гріх, як і Св. Причастя після того ( яке в такому випадку дехто прирівнює до поцілунку Юди).

Та звісно я йому це говорив, і не тільки йому.

Ви ж мабуть теж вважаєте, що мовчати на гріх - гріх?

Десь навіть так у Ст. З. записано.
ShMariam писав:
І я думаю таких як ви є мало, бо чомусь люди грішать більше і більше, але кожен себе рахує за ВІРУЮЧОГО.

:( Якось один священик на проповіді сказав, що деякі такі "віруючі" - непрактикуючі християни може й скорше будуть в Царстві Божому, за тих, що кожен день в храмі. Бо "останні будуть першими..."

Та від того ніхто не спасеться що ходить у храм, не знаю як у вас, но в нас це як до школи йдеш, щоб навчитися жити святим життям, побути в спільності із віруючими, здобути духовні сили.
Я із цим твердженням не погоджуюся, у небі будуть практикуючі християни, ви ж самі сказали що віра без діл -мертва. :)
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 11 січня 2011, 23:37

Вова писав:Та від того ніхто не спасеться що ходить у храм, не знаю як у вас, но в нас це як до школи йдеш, щоб навчитися жити святим життям, побути в спільності із віруючими, здобути духовні сили.


В храмі ми не тільки вчимося (переважно на проповідях) і спільно молимося, тут здійснюються св. тайни, зокрема таїнство Євхаристії. Власне, ті що часто ходять до церкви, переважно більше моляться, частіше причащаються і, відповідно, мусять вести більш моральне життя.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 11 січня 2011, 23:54

ShMariam писав:В храмі ми не тільки вчимося (переважно на проповідях) і спільно молимося, тут здійснюються св. тайни, зокрема таїнство Євхаристії.

У слові "Спільність із віруючими" я це і мав на увазі: Дiї.2:42 І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах.

ShMariam писав:Власне, ті що часто ходять до церкви, переважно більше моляться, частіше причащаються і, відповідно, мусять вести більш моральне життя.

Із цим не погоджуюся, бо написано:
Iван.14:21 Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене.
Iван.14:23 Ісус відповів і до нього сказав: Як хто любить Мене, той слово Моє берегтиме,

І протилежне: Iван.14:24 Хто не любить Мене, той не береже Моїх слів.

Нам потрібно любити Бога усім серцем, душею, розумом і силою, а " мусимо" то для релігійних людей.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 11 січня 2011, 23:57

Вова писав:Із цим не погоджуюся, бо написано:
...

Краще продовжити про це тут
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 12 січня 2011, 15:18

ShMariam писав:Краще продовжити про це тут


Не розумію для чого переносити було, я виділив ваші слова на які я писав свою думку.

Вова писав:
ShMariam писав:........... мусять вести більш моральне життя.

Із цим не погоджуюся, бо написано:
Iван.14:21 Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене.
Iван.14:23 Ісус відповів і до нього сказав: Як хто любить Мене, той слово Моє берегтиме,

І протилежне: Iван.14:24 Хто не любить Мене, той не береже Моїх слів.

Нам потрібно любити Бога усім серцем, душею, розумом і силою, а " мусимо" то для релігійних людей.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення viter » 12 січня 2011, 16:27

ShMariam писав:Івана 20, 22-23:
Сказавши це, дихнув на них і каже їм: Прийміть Духа Святого. Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.

Скажіть, пане Вово, для чого Христос дав владу апостолам відпускати людям гріхи?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Тайна сповіді

Повідомлення romanm » 12 січня 2011, 18:04

viter писав:
ShMariam писав:Івана 20, 22-23:
Сказавши це, дихнув на них і каже їм: Прийміть Духа Святого. Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.

Скажіть, пане Вово, для чого Христос дав владу апостолам відпускати людям гріхи?

Це дуже важливий відрізок Євангелія, і надзвичайно недвозначний та ясний: Ісус - Бог, якаий має силу відпускати гріхи, дарує цю силу апостолам = Церкві, тобто Церква може також відпускати гріхи.


Звичайно, Євангеліє говорить, що гріхи відпускає тільки Бог, Мк.2,7. але також , і це неможливо заперечити, Ісус сказав, що і апостоли можуть відпускати гріхи.
Ну також і не вартує забувати слова від Матея 18, 18.(Кому звяжите , зв яжеться )

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 12 січня 2011, 19:04

Вова писав:
Вова писав:
ShMariam писав:........... мусять вести більш моральне життя.

Із цим не погоджуюся, бо написано:
Iван.14:21 Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене.
Iван.14:23 Ісус відповів і до нього сказав: Як хто любить Мене, той слово Моє берегтиме,

І протилежне: Iван.14:24 Хто не любить Мене, той не береже Моїх слів.

Нам потрібно любити Бога усім серцем, душею, розумом і силою, а " мусимо" то для релігійних людей.

"Мусимо" з любові. Чи може Вам завжди легко любити? Любов - це не відчуття, а перемагання себе (своїх бажань, пристрастей, лінощів тощо) в кожній ситуації задля когось (тут задля Бога).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 12 січня 2011, 21:16

ShMariam писав:"Мусимо" з любові.

Дай Бог щоб це всі розуміли, а не просто йшли до храму, або свято настало, або тому що довго не ходив, одним словом буди живим християнином, а не релігійним.

ShMariam писав: Чи може Вам завжди легко любити?

Та ні, теж буває, що не хочеться йти, а як прийдеш і на кормиш свою душу, думаєш, як це сатана хотів залишити мене без духовної їжі.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення viter » 13 січня 2011, 09:27

То, що, пане Вово, Ви скажете для чого Христос дав владу апостолам відпускати людям гріхи?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 13 січня 2011, 21:02

viter писав:То, що, пане Вово, Ви скажете для чого Христос дав владу апостолам відпускати людям гріхи?

Не зрозуміли, то одні в вас говорять Бог прощає, а інші людина, то яка правильна ваша думка?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 13 січня 2011, 21:23

viter писав:То, що, пане Вово, Ви скажете для чого Христос дав владу апостолам відпускати людям гріхи?

Я відповідав на це питання тут viewtopic.php?f=9&t=1937&start=60, 11 січня 2011, 00:51 може в усіх темах не буду відповідати пане viter?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2011, 22:24

Вова писав:
viter писав:То, що, пане Вово, Ви скажете для чого Христос дав владу апостолам відпускати людям гріхи?

Не зрозуміли, то одні в вас говорять Бог прощає, а інші людина, то яка правильна ваша думка?

Бог за посередництвом людини (апостола, священика): "Прийміть Духа Святого. Кому відпустите гріхи - відпустяться..."

P.S. Тільки не починайте зараз про єдине посередництво між Богом і людиною - бо під словом посередництво в цих двох випадках розуміються різні речі!
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 13 січня 2011, 22:32

ShMariam писав:Бог за посередництвом людини (апостола, священика): "Прийміть Духа Святого. Кому відпустите гріхи - відпустяться..."

Тобто з початку потрібно прийняти Д.С.? То як ви знаєте чи теперішні священики мають Д.С.? Які мають буди ознаки у священика що він прийняв Д.С.? Чому апостоли нікому не прощали гріхи? А тільки проповідували що через особисту віру в І.Х. отримаємо прощення гріхів.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2011, 22:47

Вова писав:
ShMariam писав:Бог за посередництвом людини (апостола, священика): "Прийміть Духа Святого. Кому відпустите гріхи - відпустяться..."

Тобто з початку потрібно прийняти Д.С.? То як ви знаєте чи теперішні священики мають Д.С.? Які мають буди ознаки у священика що він прийняв Д.С.? Чому апостоли нікому не прощали гріхи? А тільки проповідували що через особисту віру в І.Х. отримаємо прощення гріхів.

Священик мусить бути рукоположений, причому мусить бути безперервна передача рукоположень від апостольських часів (тоді на дияконів) до сучасних священиків і вона є в Католицькій Церкві (і в Православній також).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 13 січня 2011, 22:50

Це не відповіді на мої запитання.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Чупик
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 03 квітня 2008, 10:47

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Чупик » 14 січня 2011, 09:30

Вова писав:Це не відповіді на мої запитання.


Христос Рождається. Мені здається що дискусія зайшла в таке русло, що тут, так би мовити, Господь відсутній. Поясніть мені, можливо темному чоловікові, чи будете ви відповідати на Страшному суді за діяння священослужителів, чи лише за свої? Чи не ходимо ми усі на Святу літургію, де священник співає "і доброго отвіту на страшному суді просім" - "подай Господи". Не у священника сповідаємось, а в самого Господа нашого.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Тайна сповіді

Повідомлення romanm » 14 січня 2011, 09:46

Вова писав:
ShMariam писав:Бог за посередництвом людини (апостола, священика): "Прийміть Духа Святого. Кому відпустите гріхи - відпустяться..."

Тобто з початку потрібно прийняти Д.С.? То як ви знаєте чи теперішні священики мають Д.С.? Які мають буди ознаки у священика що він прийняв Д.С.?.


Вчення К.Ц. щодо прощення гріхів базується виключно на св. Писанні(цитую по Хоменку):

Ів. 20. 21 І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» 22 Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! 23 Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.»

Думаю, що сь тут ми згідні з тим, що Христос дає апостолам владу відпускати- дарувати - прощати гріхи. Іншого пояснення цим стихам я не бачу. Зверніть увагу: " Як мене послав Отець, так я посилаю Вас".... людям (апостолам)дається такаж сама сила яку має Ісус - прощати гріхи. Чи Ісус гріхів не прощав? Здається навпаки.

Матея 18.18 Істинно кажу вам: Усе, що ви зв'яжете на землі, буде зв'язане на небі, і все, що розв'яжете на землі, буде розв'язане на небі. Не бачу тут нічого тяжкого в цих словах.
Чому апостоли нікому не прощали гріхи? А тільки проповідували що через особисту віру в І.Х. отримаємо прощення гріхів


Не вдаючись в історію перших віків християнства, читаємо виключно св. Писання -
Діяння Апостолів18: 18 Багато з тих, що увірували, приходили і признавались та об'являли(виділено мною) свої вчинки.

Якщо прощає Бог тільки через віру, то на фіга і кому вони признавалися? Просто щоби показати які вони стали праведні? Згідно Ваших слів , п. Вово, вистарчить мати особисту віру і все ок, все прощається. Хоча тут, у цих словах, мені здається, що щось не збігається з Вашим поясненням.


2Кор8. 19 Бо то Бог у Христі примирив собі світ, не враховуючи людям їхніх переступів, поклавши в нас слово примирення. 20 Ми ж посли замість Христа, немов би сам Бог напоумлював через нас. Ми вас благаємо замість Христа: Примиріться з Богом!
В останньому приведенному мною стиху і є доктрина К.Ц. щодо сповіді у священиків. Сповідаємося самому Богу, який і прощає гріхи через посередників(священиків) даним Христом.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення viter » 14 січня 2011, 14:40

Вова писав:
viter писав:То, що, пане Вово, Ви скажете для чого Христос дав владу апостолам відпускати людям гріхи?

Я відповідав на це питання тут viewtopic.php?f=9&t=1937&start=60, 11 січня 2011, 00:51 може в усіх темах не буду відповідати пане viter?

Ви, що жартуєте? Де там та відповідь? Я кілька разів перечитував і не побачив її.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення viter » 14 січня 2011, 14:52

Вова писав:Чому апостоли нікому не прощали гріхи?

Якщо не прощали, то навіщо Христос дав їм владу прощати гріхи? Що просто так, аби було? Не думаю. Господь просто так нічого не робить і не каже. Отже висновок - прощали, просто це не записано в Біблії, принаймні явно. Але для вас (протестантів) це не аргумент (Sola Scriptura) - для вас нормально втискати Бога у рамки Книги.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 14 січня 2011, 17:20

viter писав: Але для вас (протестантів) це не аргумент (Sola Scriptura) - для вас нормально втискати Бога у рамки Книги.

Ви не вмієте спілкуватися, більше не буду із вами вести розмову.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 14 січня 2011, 17:32

Чупик писав:Христос Рождається.

Славимо Його.


... чи будете ви відповідати на Страшному суді за діяння священослужителів, чи лише за свої?

Не знаю чи ви навмисне так запиталися, чи випробовуєте як я знаю Писання, але Писання говорить 24 Поправді, поправді кажу вам: Хто слухає слова Мого, і вірує в Того, Хто послав Мене, життя вічне той має, і на суд не приходить, але перейшов він від смерти в життя.25 Поправді, поправді кажу вам: Наступає година, і тепер уже є, коли голос Божого Сина почують померлі, а ті, що почують, оживуть.(Iван.5:24,25)

Конкретно по запитанню, не розумію до чого тут служителі? Звісно за свої.

Чупик писав:Чи не ходимо ми усі на Святу літургію, де священник співає "і доброго отвіту на страшному суді просім" - "подай Господи". Не у священника сповідаємось, а в самого Господа нашого.

Ви напевно не в курсі, я протестант, такого ми не співаємо.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 14 січня 2011, 17:53

romanm писав:Вчення К.Ц. щодо прощення гріхів базується виключно на св. Писанні

Можна силку на катехизм, про це вчення?

Думаю, що сь тут ми згідні з тим, що Христос дає апостолам владу відпускати- дарувати - прощати гріхи. Іншого пояснення цим стихам я не бачу.

Та подивіться паралельні місця, я завжди дивлюся як говорить в загальному Біблія, бо якщо будувати догму на одному вірші, це все, кінець істинні.
Як прощав Павло 2Кор.2:10 А кому ви прощаєте що, тому й я; бо й я, як простив що кому, то кому я простив, зробив те через вас від Особи Христа,
Дiї.10:43 Усі пророки свідкують про Нього, що кожен, хто вірує в Нього, одержить прощення гріхів Його Йменням.
Дiї.13:38 Отже, мужі-браття, хай відомо вам буде, що прощення гріхів через Нього звіщається вам.

Чому ніхто із апостолів так не прощав як ви це тлумачите? Я розумію, що апостоли звіщали Євангелію, а ті що приймали слова апостолів і увірували у І.Х отримували прощення гріхів.

Діяння Апостолів18: 18 Багато з тих, що увірували, приходили і признавались та об'являли(виділено мною) свої вчинки.

То де ви побачили із цього місця що апостоли гріхи прощали? Читайте дальше 19 Чимало з тих, що чарували, позносивши докупи книги, палили їх перед усіма. І злічено ціну їх на п'ятдесят тисяч срібняків. Тут все зрозуміло, коли ми приходимо до Бога, то повинні залишити свої гріхи, а в даному випадку тут говориться про явні гріхи ( об’являли).

Якщо прощає Бог тільки через віру, то на фіга і кому вони признавалися?
Щоб спастися; Віра без діл мертва; Читайте для чого Рим.10:10 бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення viter » 14 січня 2011, 20:26

Вова писав:Ви не вмієте спілкуватися, більше не буду із вами вести розмову.

Мабуть не хочете зі мною розмовляти не тому, що не вмію спілкуватися, а тому, що не можете відповісти на мої ось ці слова
Якщо не прощали, то навіщо Христос дав їм владу прощати гріхи? Що просто так, аби було? Не думаю. Господь просто так нічого не робить і не каже. Отже висновок - прощали, просто це не записано в Біблії, принаймні явно.

І я скажу Вам чому - тому, що взявши собі за девіз "sola scriptura", Ви загнали себе в глухий кут. Ще раз повторю - не все записано в Біблії. Про це навіть в Ній сказано "Ще й інші численні чудеса, що їх не списано у цій книзі, вчинив Ісус на очу своїх учнів."(Ів. 20:30)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 14 січня 2011, 22:59

viter писав:... а тому, що не можете відповісти на мої ось ці слова

То читайте уважніше, я ж відповів на це питання нижче romanm, і силку вам дав де я відповідав на таке саме питання, що ви ще хочете почути?

Ви загнали себе в глухий кут.

Та де ви той угол побачили, видаєте бажане за дійсне. От із "причастям" ви точно себе загнали в угол. Але я із вами не збираюся сперечатися хто кого загнав, говоримо доктринально, сугубо по доктрині,або ніяк. Для чого тут переводити всю вашу розмову на особистість.


viter писав:Про це навіть в Ній сказано "Ще й інші численні чудеса, що їх не списано у цій книзі, вчинив Ісус на очу своїх учнів."(Ів. 20:30)

То покажіть історичні дані які ще чуда учинив Ісус, які тут проблеми?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 30 гостей