Сповідь

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Тайна сповіді

Повідомлення romanm » 15 січня 2011, 08:17

Вова писав:
romanm писав:Вчення К.Ц. щодо прощення гріхів базується виключно на св. Писанні

Можна силку на катехизм, про це вчення?

На жаль не маю під рукою
Та подивіться паралельні місця, я завжди дивлюся як говорить в загальному Біблія, бо якщо будувати догму на одному вірші, це все, кінець істинні.
Як прощав Павло 2Кор.2:10 А кому ви прощаєте що, тому й я; бо й я, як простив що кому, то кому я простив, зробив те через вас від Особи Христа,

Дiї.13:38 Отже, мужі-браття, хай відомо вам буде, що прощення гріхів через Нього звіщається вам.
Чому ніхто із апостолів так не прощав як ви це тлумачите? Я розумію, що апостоли звіщали Євангелію, а ті що приймали слова апостолів і увірували у І.Х отримували прощення гріхів.


Мт. 1818 Істинно кажу вам: Усе, що ви зв'яжете на землі, буде зв'язане на небі, і все, що розв'яжете на землі, буде розв'язане на небі. - це про що мова?
Дальше, говорить Павло 1.Кор 5 "3 Бо я, - неприявний тілом; але присутній духом, - уже засудив, немов би був присутній, того, хто таке вчинив" - і до кінця фрази, не йде мова про осудження зі сторони апостола? А якщо є осудження, то хіба немає і прощення. Зверніть увагу, він не говорить про те, що Бог осудив а він- ПАВЛО. Чи ні?

Мовчу вже про те, бо тут офф- топ, щодо Ваших тверджень про молитву за померлих: хоча, якщо не помиляюся, то сам Павло щодо померлого Онисифора пише,
в 2 Тм 1, 16 Нехай Господь дасть милосердя домові Онисифора, бо він часто мене підкріплював, не соромивсь і моїх кайданів, 17 а бувши в Римі, шукав мене запопадливо і знайшов. 18 Хай Господь дасть йому знайти милосердя в той день. А скільки послуг він зробив мені в Ефесі, ти знаєш ліпше від мене. .Чи не логічно було би вітати самого Онисифора, якби він ще жив, а потім і сім ю? Але це вже інша тема. Це просто так, між іншим.



П. Вово, які паралельні місця? Хто визначив, що ці місця мають бути паралельними? Будемо і так дальше скакати по Біблії, я Вам одне а Ви мені інше. Давайте дійдемо до якогось спільного знаменника.

Якщо не помиляюся, то Павло говорить в 1 Кор. 12, 28. І деяких поставив Бог у Церкві: поперше - апостолів, подруге - пророків, потретє - учителів, потім - дари чудес, потім дари зціляти, допомагати, управляти й говорити різними мовами. , надіюся я правильно розумію, що тут апостол говорить про те, що одні апостоли, інші пророки , треті - учителі і потім йдуть дари св. Духа. Тоді для чого потрібні вчителі, якщо кожен може розуміти Біблію сам від себе, з допомогою св. Духа?

Дiї.10:43 Усі пророки свідкують про Нього, що кожен, хто вірує в Нього, одержить прощення гріхів Його Йменням.
-а чому одержить ? Згідно Вашої логіки, вже повинен одержати.

П.Вово, я ЗГОДЕН що прощає БОГ, без проблем, але розумієте, що ситуація є така- ІСУС ДАРУВАВ прощати гріхи і через апостолів. Те, що вони не прощали, як Ви стверджуєте, не значить, що цього реально не було. Таким самим успіхом я можу говорити, що Ісус сказав апостолам хрестити народи, а вони могли хрестити а могли і ні.
Ваш вислів про те , що апостоли не використовували того, що дав їм Ісус не тримається ніякої логіки. Вибачте, але Ви заперечуєте очевидне.
Щоб спастися; Віра без діл мертва; Читайте для чого Рим.10:10 бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння.
- о, а тут Ви говорите як католик. Якщо Ви протестант, то це не зовсім Ваша доктрина. Для вас вистарчає віри. :)
Востаннє редагувалось 15 січня 2011, 08:55 користувачем romanm, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2011, 08:44

Вова писав:...То покажіть історичні дані які ще чуда учинив Ісус, які тут проблеми?

їх же не записано в Святому Письмі: для чого Вам?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Тайна сповіді

Повідомлення romanm » 15 січня 2011, 09:16

ShMariam писав:Священик мусить бути рукоположений, причому мусить бути безперервна передача рукоположень від апостольських часів (тоді на дияконів) до сучасних священиків і вона є в Католицькій Церкві (і в Православній також).



1Тм. 4.14 Не занедбуй у собі дару, що був даний тобі через пророцтво з накладанням рук збору пресвітерів.

1. Тм. 5.22 Рук надто поквапно не клади ні на кого і не робися причетним до гріхів інших. Бережи себе чистим.

Ось про це говорить ShMariam, все згідно Писання. Тут лише деякі цитати.

Але не будемо розтікатися мислею по дрєву.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 15 січня 2011, 11:53

romanm писав:Дальше, говорить Павло 1.Кор 5 "3 Бо я, - неприявний тілом; але присутній духом, - уже засудив, немов би був присутній, того, хто таке вчинив..........Чи ні?


Огієнка написано "розсудив"; грецьке "решил" http://bible.in.ua/underl/
Мовчу вже про те, бо тут офф- топ, щодо Ваших тверджень про молитву за померлих

Хіба я писав таке, покажіть? Я от не розумію, для чого мені задавати питання які є офф- топ, а потім мене в цьому звинувачувати?
От для чого розкручувати тему про молитву про померлих? Потім розкручуєте нову тему "для чого потрібні вчителі"?
То що ви мені порадити мовчати коли питання не по темі, чи відповідати?

П. Вово, які паралельні місця? Хто визначив, що ці місця мають бути паралельними? Будемо і так дальше скакати по Біблії, я Вам одне а Ви мені інше. Давайте дійдемо до якогось спільного знаменника.

Давайте... але дайте спочатку хто не будь силку на катехизм, почитаю що ви там записали.

П.Вово, я ЗГОДЕН що прощає БОГ, без проблем, але розумієте, що ситуація є така- ІСУС ДАРУВАВ прощати гріхи і через апостолів.

От наше розходження тут. Ви говорите що Ісус ДАРУВАВ, а ми говоримо що Ісус сказав РОЗГОЛОШУВАТИ прощення гріхів через І.Х.
Писання говорить що істинна Еф.2:20 збудована на основі апостолів і пророків, де наріжним каменем є Сам Ісус Христос. Отож, якщо ваше вчення збудоване на апостольському, то покажіть де вони так вчили? А я вам був показав, думаю повторяти не треба.

Ваш вислів про те , що апостоли не використовували того, що дав їм Ісус не тримається ніякої логіки. Вибачте, але Ви заперечуєте очевидне.

Якщо я не бачу то покажіть це у Писанні.
Ну тоді поясніть чому записано, що «ніхто не може прощати гріхи крім Бога», покажіть мені логіку? І ще одну логіку покажіть, якщо гріх здійснено протів Бога, то чому людина прощає це що її не належить прощати?

romanm писав:
Щоб спастися; Віра без діл мертва; Читайте для чого Рим.10:10 бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння.
- о, а тут Ви говорите як католик. Якщо Ви протестант, то це не зовсім Ваша доктрина. Для вас вистарчає віри. :)

Менше вірте байкам.

Тоді для чого пфотрібні вчителі, якщо кожен може розуміти Біблію сам від себе, з допомогою св. Духа?

А ви хіба це чули від мене, що вчителі не потрібні?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 15 січня 2011, 11:54

о.Олег писав:
Вова писав:...То покажіть історичні дані які ще чуда учинив Ісус, які тут проблеми?

їх же не записано в Святому Письмі: для чого Вам?

1Сол.5:21 Усе досліджуючи, тримайтеся доброго!
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 15 січня 2011, 12:27

По темі у нас так вчать відпосно сповіді:
Сповідь — це визнання своїх гріхів перед Богом, що супроводжується щирим покаянням: «Я відкрив Тобі гріх свій і не сховав був провини своєї. Я сказав був: «Признаюся в проступках своїх перед Господом!» і провину мого гріха Ти простив» (Пс.31:5):

а) сповідатися потрібно перед Богом в ім’я Ісуса Христа: «А коли хто згрішить, то маємо Заступника перед Отцем, — Ісуса Христа Праведного» (1Ів.2:1), див. також Ів.16:23;

б) сповідатися потрібно

— тим, хто увірував і кається у своїх гріхах: «І багато хто з тих, що ввірували, приходили, визначаючи та відкриваючи вчинки свої» (Дії19:18), див. також Мт.3:6;

— членам церкви, котрі згрішили: «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи наші простити та очистити нас від неправди всілякої» (1Ів.1:9), див. також Як.5:15-16;

в) в окремих випадках потрібно сповідатися в присутності служителя місцевої церкви, який вислуховує, наставляє і звершує спільну молитву: «отже, призначайтесь один перед одним у своїх прогріхах і моліться один за одного, щоб вам оздоровитись» (Як. 5:15-16), див. також 1 Ів.5:16, 1 Сам. 12:23;

г) коли гріх зроблено проти якоїсь людини, то сповідати його потрібно в її присутності: «Тому, коли принесеш ти до жертовника свого дара, та тут згадаєш, що брат твій щось має на тебе, — залиши отут дара свого перед жертовником і піди примирися перше з братом своїм, — і тоді повертайся, і принось свого дара» (Мт.5:23-25);

ґ) служителі церкви зобов’язані зберігати таємницю сповіді: «Такі, що мають таємницю віри при чистім сумлінні» (1Тим.3:9), див. також 3М.19:16;

д) сповідатися привселюдно недоцільно.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Тайна сповіді

Повідомлення romanm » 15 січня 2011, 12:44

Огієнка написано "розсудив"; грецьке "решил" http://bible.in.ua/underl/

Різниці немає так як апостол показує владу, чи то рішаючи чи то засуджуючи.

Мовчу вже про те, бо тут офф- топ, щодо Ваших тверджень про молитву за померлих

Хіба я писав таке, покажіть?

Значить я помилився, прошу вибачення. Не думав, що протестанти моляться за душі померлих, тобто не знав.

romanm писав:
Щоб спастися; Віра без діл мертва; Читайте для чого Рим.10:10 бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння.
- о, а тут Ви говорите як католик. Якщо Ви протестант, то це не зовсім Ваша доктрина. Для вас вистарчає віри. :)

Менше вірте байкам.

Це також для мене відкриття, що для вас віра без діл мертва. Ну, але то доре шо так. Виходить, є багато точок дотичних.


П.Вово, я ЗГОДЕН що прощає БОГ, без проблем, але розумієте, що ситуація є така- ІСУС ДАРУВАВ прощати гріхи і через апостолів.

От наше розходження тут. Ви говорите що Ісус ДАРУВАВ, а ми говоримо що Ісус сказав РОЗГОЛОШУВАТИ прощення гріхів через І.Х.
Писання говорить що істинна Еф.2:20 збудована на основі апостолів і пророків, де наріжним каменем є Сам Ісус Христос. Отож, якщо ваше вчення збудоване на апостольському, то покажіть де вони так вчили? А я вам був показав, думаю повторяти не треба.



Ів. 20. 21 І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» 22 Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! 23 Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.»
Щось тут є недвозначного? Де є про РОЗГОЛОШУВАННЯ? ПРИЙМІТЬ = РОЗГОЛОСІТЬ?

Ваш вислів про те , що апостоли не використовували того, що дав їм Ісус не тримається ніякої логіки. Вибачте, але Ви заперечуєте очевидне.

Якщо я не бачу то покажіть це у Писанні.
Ну тоді поясніть чому записано, що «ніхто не може прощати гріхи крім Бога», покажіть мені логіку? І ще одну логіку покажіть, якщо гріх здійснено протів Бога, то чому людина прощає це що її не належить прощати?


ПОяснюю:
Мк 2. 7 говоритьте саме що і Ви. Якщо ми на цьому зупинимося, то Ви праві. Також само, як в Біблії є написано: " Ти боже вищий від усіх богів" чи щось в тому роді, це значить, що є і інші боги?
Отож, відкрийте Писання і дивіться: це питання задають Ісусу книжники. Так?
Після того, коли Ісус обіцяв простити гріхи паралізованому на ліжку.
До сих пір логічно?
Ісус нічого проти цього не говорить, бо знає, що це так, гріхи може відпускати тільки БОГ.
Дальше.
Ісус може прощати гріхи як і Бог, інакше він є богохульник, бо привласнив собі те, що може робити тільки Бог( привіт Свідкам), а отож, повторяти знову цитати які я приводив про те, що Прийміть св.Духа і кому пробачите, пробачиться, кому звяжите на землі , буде це саме на небі і кому роз вяжите також це буде на небі, не бачу необхідності.

Про яку розголошуванність і тільки є мова? Немає такого. ЦЕРКВА має право розв язувати і зв язувати, чому? Тому, що Ісус їм це сказав. ПРИЙМІТЬ = ВІЗМІТЬ....
Відкрийте 20 Івана, я вже це писав.

У К.Ц. людина НЕ ПРОЩАЄ, прощає БОГ через це, що БОГ ДАВ, бо сказав "ПРИЙМІТЬ", право прощати апостолам.

Дальше, і у вас , бачу, є сповідь приватна. Так чому ж ви відкидаєте сповідь у К.Ц. Дивно виходить, то сповідаюся Богу, то сповідаюся пресвітеру, то привселюдно, Хто вирішує? Або Богу або пресвітеру. Що це за окремі випадки?


Отож.
Бог прощає гріхи - Ісус також - потім Ісус дарує св. Духа апостолам - каже їм - "кому зв яжите то зв яжеться" і т.д. - апостоли = Церква - сповідаємося Богу - посередництвом апостолів = пресвітерів. Церква робить те, що їй наказав = дав можливість робити сам Христос.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 15 січня 2011, 13:19

romanm писав:Значить я помилився, прошу вибачення. Не думав, що протестанти моляться за душі померлих, тобто не знав.

Значить я вас не правильно зрозумів, я думав що почав у цій темі про молитву за померлих писати. А так все вірно протестанти не моляться до померлих святих, а тільки до Бога в ім’я І.Х.. який є єдиним нашим посередником між Богом і людьми.

romanm писав:Це також для мене відкриття, що для вас віра без діл мертва. Ну, але то доре шо так. Виходить, є багато точок дотичних.

А для мене відкриття що ваші християни у вірі показують діла, а я чомусь їх не бачу? Звісно що у нас є християни без діл, але це одиниці.
Зауважив цього року на Різдво. От сказіть коли ви прийшли на народження до І.Х. то він буде із вами пити горілку? Хоч би мали совість на народжені І.Х. не ставити горілку на стіл.


Ів. 20. 21 І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» 22 Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! 23 Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.»
Щось тут є недвозначного? Де є про РОЗГОЛОШУВАННЯ? ПРИЙМІТЬ = РОЗГОЛОСІТЬ?

Про яку розголошуванність і тільки є мова?

Добре, я вам ще раз повторю як це вчили апостоли, а ви покажіть це апостоли прощали гріхи?
Дiї.13:38 Отже, мужі-браття, хай відомо вам буде, що прощення гріхів через Нього звіщається вам.
2Кор.2:10 А кому ви прощаєте що, тому й я; бо й я, як простив що кому, то кому я простив, зробив те через вас від Особи Христа,
Дiї.10:43 Усі пророки свідкують про Нього, що кожен, хто вірує в Нього, одержить прощення гріхів Його Йменням.

ПОяснюю:
Мк 2. 7 говоритьте саме що і Ви. Якщо ми на цьому зупинимося, то Ви праві. Також само, як в Біблії є написано: " Ти боже вищий від усіх богів" чи щось в тому роді, це значить, що є і інші боги?

Я так навіть ніколи не подумав, як ви. Як Ісус міг мати на увазі "інших богів" якщо він говорив це євреям, пам’ятаєте першу заповідь. Тут Ісус хотів підкреслити що "Він - Бог" а точніше що Він прийшов від Бога.
Зауважте що сказав Ісус Мар.2:9Що легше: сказати розслабленому: Гріхи відпускаються тобі, чи сказати:Уставай, візьми ложе своє та й ходи? То якщо священик прощає гріхи,то він може одразу і в здоровити, чи це не може уже?.

romanm писав:
Тоді для чого пфотрібні вчителі, якщо кожен може розуміти Біблію сам від себе, з допомогою св. Духа?

А ви хіба це чули від мене, що вчителі не потрібні?


Отож бо і воно, що вчитель - Церква

Та ні, вчителі у Церкві, а ви хіба особисто не камінчик із Церкви? Якщо так думати то кого вчить Церква? Що світ? Звісно ні, для світу ми маємо бути світло, а не вчителем.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Тайна сповіді

Повідомлення romanm » 15 січня 2011, 13:49

romanm писав:Ів. 20. 21 І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» 22 Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! 23 Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.»
Щось тут є недвозначного? Де є про РОЗГОЛОШУВАННЯ? ПРИЙМІТЬ = РОЗГОЛОСІТЬ?


Вова писав:Добре, я вам ще раз повторю як це вчили апостоли, а ви покажіть це апостоли прощали гріхи?

2Кор 5. 18 Усе ж від Бога, який примирив нас із собою через Христа і дав нам службу примирення. Що це за служба примирення яку ВІН (БОГ) через Христа НАМ = апостолам, дав?

20 Ми ж посли замість Христа, немов би сам Бог напоумлював через нас. Ми вас благаємо замість Христа: Примиріться з Богом! - тут теж напряму до БОга?


Бог ПРОЩАЄ гріхи, не священики, чи апостоли напряму. Вони, мають владу, во Ім я Ісуса, прощати гріхи. Див. слова Ісуса про відпущення. Звичайно звіщається прощення через Нього, але не тільки, бо є і дальше слова Ісуса які він говорив апостолам. Куди їх віднести?


Вова писав:Я так навіть ніколи не подумав, як ви. Як Ісус міг мати на увазі "інших богів" якщо він говорив це євреям, пам’ятаєте першу заповідь. Тут Ісус хотів підкреслити що "Він - Бог" а точніше що Він прийшов від Бога.
Зауважте що сказав Ісус Мар.2:9Що легше: сказати розслабленому: Гріхи відпускаються тобі, чи сказати:Уставай, візьми ложе своє та й ходи? То якщо священик прощає гріхи,то він може одразу і в здоровити, чи це не може уже?.

п. Вово, ну ви ж самі знаєте, що він це сказав (Ісус) тому, що фарисеї почали нарікати. Отож він простив чи ні гріхи? Хіба з цього випливає, що прощення гріхів = оздоровлення тілесне? У вас, як пишите, в деяких випадках сповідаєтеся пресвітеру, він також оздоровлює? Давайте будемо уважні, щоби з водою не викинути і немовля.

[/quote]
Та ні, вчителі у Церкві, а ви хіба особисто не камінчик із Церкви? Якщо так думати то кого вчить Церква? Що світ? Звісно ні, для світу ми маємо бути світло, а не вчителем.[/quote] :)

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 15 січня 2011, 23:23

romanm писав: 2Кор 5. 18 Усе ж від Бога, який примирив нас із собою через Христа і дав нам службу примирення. Що це за служба примирення яку ВІН (БОГ) через Христа НАМ = апостолам, дав?

Якось дивно получається на один вірш ми дивимося по-різному. Я із цього вірша наоборот побачив підтвердження моїх слів. Бо написано що Бог дав нам службу примирення, тобто що і ми можемо донести цю істинну що Бог і любов який прощає нам гріхи, а не самим прощати. Читаємо дальше 2Кор.5:20 Оце ми як посли замість Христа, ніби Бог благає через нас, благаємо замість Христа: примиріться з Богом! Бачимо апостол не прощає , а благає щоб ми примирилися із Богом через І.Х.

Звичайно звіщається прощення через Нього, але не тільки, бо є і дальше слова Ісуса які він говорив апостолам. Куди їх віднести?

Не зрозумів вашого запитання.

Хіба з цього випливає, що прощення гріхів = оздоровлення тілесне?

Із вами погоджуюся.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення viter » 15 січня 2011, 23:35

Вова писав:Якось дивно получається на один вірш ми дивимося по-різному.

Добре Ви це помітили. Щоб не було різних (часто таких, що суперечать одне одному) тлумачень має бути якийсь авторитет. Ним і є Учительський уряд Церкви. Церква є тільки одна, як і один Христос, одна Істина.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Вова » 15 січня 2011, 23:52

viter писав: Ним і є Учительський уряд Церкви. Церква є тільки одна, як і один Христос, одна Істина.

В спілкуванні істинна народжується.
1Кор.11:19 Бо мусять між вами й поділи бути, щоб відкрились між вами й досвідчені.
Iван.5:39 Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене!
Дiї.17:11 Ці були шляхетніші за солунян, і слова прийняли з повним запалом, і Писання досліджували день-у-день, чи так воно є.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Тайна сповіді

Повідомлення romanm » 16 січня 2011, 07:02

romanm писав: 2Кор 5. 18 Усе ж від Бога, який примирив нас із собою через Христа і дав нам службу примирення. Що це за служба примирення яку ВІН (БОГ) через Христа НАМ = апостолам, дав?

Вова писав:Якось дивно получається на один вірш ми дивимося по-різному. Я із цього вірша наоборот побачив підтвердження моїх слів. Бо написано що Бог дав нам службу примирення, тобто що і ми можемо донести цю істинну що Бог і любов який прощає нам гріхи, а не самим прощати. Читаємо дальше 2Кор.5:20 Оце ми як посли замість Христа, ніби Бог благає через нас, благаємо замість Христа: примиріться з Богом! Бачимо апостол не прощає , а благає щоб ми примирилися із Богом через І.Х.


"Службу примирення". Зверніть увагу, не : "примирення на службу" . Служіння - в більшості підрозуміваємо якусь дію. Чи ні? Отож, "служба примирення" = дія щоби примирилися. Це 18 стих.

Його продовжує 20. "Посли самість Христа", я (Павло) представляю Христа, "примиріться з Христом"- через мене (Павла).
Звичайно звіщається прощення через Нього, але не тільки, бо є і дальше слова Ісуса які він говорив апостолам. Куди їх віднести?

Не зрозумів вашого запитання.
[/quote]
Це не питання. Гріхи прощає Бог, згоден. З добавленням щодо апостолів = пресвітерів яким дано св. Духа.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення andrey s. » 22 січня 2011, 20:51

Хтистос Народився!!! Дуже радий що натрапив на цю тему,,,хотів її запропунувати,,,,Багато з прочитаного мені знайоме,і думаю така тема завжди буде актуальна.Я радий з того,що одразу було розуміння:священнику сказати неправду легко,,а Бога обдурити марна справа...Тому серйозно ставився і ставлюсь до таїнства,,але також замітив що занадто ускладнюю,,і це деколи приносить душевну тривогу,а навіть віддаляє на деякий час від таїнства...Страшно від того,щоб це не стало звичкою,,бо відчуття каяття не постійно одинакове...В 50 псалмі.Дав би цілопалення,та не любе тобі,,,жертва Богу........Підозрюю що йдеться про каяття за гріх,жаль за образу Бога своїм гріхом,,,і завжди боявся і боюсь щоб це не стало цілопаленням для мене..(звичкою,в наслідок якої втратеться каяття),,,Хоча і розумію що цілопалення була також жертвою,,і справжнє цілопалення(жертва за гріх,каяття,принесення тварини в жертву,і т. п.) це справді жертва..Придставте собі,що після сповіді нам потрібно спалити певну суму грошей,,,.Давиду це було не важко,бо був царем(багатий),,,Думаю тому,за багато років до Христа він це розумів,..В цій справі нема одного сприйняття,і так має бути..Ми всі різні,і гріхи кожного індевідуальні...У гріха також є "досвід",і треба з нього користати,старатись зрозуміти що до нього приводить,,боротись з ним,,поправлятись....Скільки людей,скільки шляхів до спасіння(Августин),..Дійсно,,два одинакових(повністю) шляхи не буває,,можуть трохи відмінні,,але все велике зроблене з малого..Є церква,і нею установленні правди,,в межах цього у нас свобода...Пишу це тому,що мені це підходить,,нікому свою думку не навязую,,просто ділюсь пережитим,,можливо думка інших мене підтримає,,,ох ці сумніви-породження розуму,,,Продовжу,,.Замітив за собою,що до одного священника ходити приємніше,,ніж до іншого...Одразу прийшла думка:"я що шукаю відпущення по знайомству???"І як тільки відчував що відчуття(стид,невпевненнісь,сумніви) приходять ,ідучи до незнайомого священника,,то це тільки давало мені завзяття(думав що це дух сокрушений).Але також замітив,що часто відчуття каяття,провини,більше після скоїння гріха,,ніж під час сповіді...Думаю це наслідок(стида,невпевненності,сумнівів),.не на тому зусереджував увагу,,тому є потреба молитви перед сповідю(щоб зусередитись на скоєнному гріху,,а не на сумнівах)..Деколи священник невзмозі уділити потрібну нам увагу(проща,людей тьма,черга,холодно,і т.д.).Для того корисний Духівник,,щоб вбити наші сумніви,,а сповідь це розрішення наших свідомих гріхів,і несвідомих прогрішень.Головне наша щирість,каяття за вчинене,,і обіцянка поправитись,,,Доречі останнє також було важко,,навіть зараз..Було навіть перешкодою,бо думав:"обіцяв поправитись,а сам згрішив".Ми немічні перед гріхом,,тому Бог і послав Сина щоб не згинули від гріха,тому і Спаситель взяв гріхи світу на себе,,досконала любов,,,,Дойшов навіть до небезпечного:"не приступав до причастя,,будучи на літургії,маючи можливість(приступивши до сповіді),декілька днів",,Хотів себе якось наказати за гріх,,,,Так не можна,,це небезпечно,,не кажучи,що треба боротися з цим,,,всім що нас віддаляє від цього,,Є ще багато особистих сумнівів,,але думаю з цим до духівника,,(навіть у монахів має бути духівник,живучи в спільноті),а нам мирянам це також необхідно,,щоб не "зашпортитась" об свої сумніви,і не впасти...треба вважати також,,щоб твої сумніви,,не стали чиїмось..Щоб не згіршити когось...Наразі все,.дякую що є цей сайт,,за можливість висловлюватись,,,.буду радий коли хтось мене поправить(братня пересторога),,а розбити по частинах(реченнях) і перекрутити-це легко.Звертаюсь до тих,кому слово"контекст"не відоме...(я без докору,просто сумно).Просто тільки вчусь писати що думаю,,помилки,,далекий від досконалості,,,пробачте!! :sorry:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення kristik » 20 лютого 2011, 01:31

Вова писав:...То покажіть історичні дані які ще чуда учинив Ісус, які тут проблеми?


26 По вісьмох днях знову були вдома його учні, а й Тома з ними. І ввіходить Ісус, - а двері були замкнені! - стає посередині та й каже: «Мир вам!» 27 А тоді промовляє до Томи: «Подай сюди твій палець і глянь на мої руки. І руку твою простягни і вклади її у бік мій. Та й не будь невіруючий, - а віруючий!» 28. І відказав Тома, мовивши до нього: «Господь мій і Бог мій!» 29. І каже йому Ісус: «Побачив мене, то й віруєш. Щасливі ті, які, не бачивши, увірували!» (Ів. 20: 26-29)

Хіба обов´язково, мати історичні дані, щоб вірити, що вони (чуда) були, є і будуть?
Віра - це дар духовно побачити те, що не можемо побачити реально ( прочитати, дослідити, перевірити...)

P.S. Перепрошую, що не зовсім по темі. :Rose:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Тайна сповіді

Повідомлення капрал » 24 березня 2011, 12:36

для мене в релігії основний путівник це є Біблія, скажіть будь-ласка, де в ній пишеться про сповідь?!
дякую

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Тайна сповіді

Повідомлення romanm » 24 березня 2011, 12:42

капрал писав:для мене в релігії основний путівник це є Біблія, скажіть будь-ласка, де в ній пишеться про сповідь?!
дякую

Для мене, особисто також, і не тільки. Подивіться теми. Тут вже писалося про це.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 24 березня 2011, 12:43

капрал писав:для мене в релігії основний путівник це є Біблія, скажіть будь-ласка, де в ній пишеться про сповідь?!
дякую

Ів. 20. 21 І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» 22 Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! 23 Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.»
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Тайна сповіді

Повідомлення romanm » 24 березня 2011, 12:45

ShMariam писав:
капрал писав:для мене в релігії основний путівник це є Біблія, скажіть будь-ласка, де в ній пишеться про сповідь?!
дякую

Ів. 20. 21 І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» 22 Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! 23 Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.»


Ви хочете заново цю ж тему дублювати? Взагалі - то, мені здається тут написано достатньо. Знов по 1000 кругу що ви, ортодокси спаплюжили, а ми, правильні бо тільки св. Писання? Я пас. Хоча би просто задля поваги, вартували би спочатку уважно прочитати тему, а потім писати свої думки.

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Тайна сповіді

Повідомлення капрал » 24 березня 2011, 13:22

romanm писав:
ShMariam писав:
капрал писав:для мене в релігії основний путівник це є Біблія, скажіть будь-ласка, де в ній пишеться про сповідь?!
дякую

Ів. 20. 21 І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» 22 Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! 23 Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.»


Ви хочете заново цю ж тему дублювати? Взагалі - то, мені здається тут написано достатньо. Знов по 1000 кругу що ви, ортодокси спаплюжили, а ми, правильні бо тільки св. Писання? Я пас. Хоча би просто задля поваги, вартували би спочатку уважно прочитати тему, а потім писати свої думки.

я по Вашому ортодкс?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 24 березня 2011, 13:28

капрал писав: я по Вашому ортодкс?

А хто сказав? Дійсно перечитайте тему, бо тут трошки вище вже пояснювали одному НЕортодоксу.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Дощ
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 30 червня 2010, 20:06

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Дощ » 24 березня 2011, 15:45

ShMariam писав:
капрал писав:для мене в релігії основний путівник це є Біблія, скажіть будь-ласка, де в ній пишеться про сповідь?!
дякую

Ів. 20. 21 І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» 22 Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! 23 Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.»

Тут про сповідь нічого не говориться, а про благовістя Доброї Новини. Хто її прийме, тому відпустяться гріхи, а хто ні, тому ні.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення vitalko » 24 березня 2011, 15:58

Дощ писав:Тут про сповідь нічого не говориться, а про благовістя Доброї Новини. Хто її прийме, тому відпустяться гріхи, а хто ні, тому ні.



Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються
- а це що таке?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 24 березня 2011, 15:59

Дощ писав:
ShMariam писав:Ів. 20. 21 І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» 22 Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! 23 Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.»

Тут про сповідь нічого не говориться, а про благовістя Доброї Новини. Хто її прийме, тому відпустяться гріхи, а хто ні, тому ні.

"Кому ВІДПУСТИТЕ гріхи..". А перед тим Ісус також відпускав гріхи (розслабленому та іншим): відпускав, а не самі відпускалися.
А чого тоді деякі протестанти сповідаються?

P.S. Oт до чого доводить Sola Scriptura.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення andrey s. » 24 березня 2011, 16:19

Дощ писав:
ShMariam писав:
капрал писав:для мене в релігії основний путівник це є Біблія, скажіть будь-ласка, де в ній пишеться про сповідь?!
дякую

Ів. 20. 21 І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» 22 Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! 23 Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються.»

Тут про сповідь нічого не говориться, а про благовістя Доброї Новини. Хто її прийме, тому відпустяться гріхи, а хто ні, тому ні.

Ви мені вже пробачте,но до вас особисто за відпущенням гріхів(розгрішенням) не прийду.Прийду то тих,кому право на це дали апостоли,через рукопокладення.
То що мені робити,,журитись тим що ви хочите змінити світ під себе.Не пробуйте.Марно.У вас є вибір,а коли вибрали то не вважайте себе особливим.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Дощ
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 30 червня 2010, 20:06

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Дощ » 24 березня 2011, 16:56

Я лише сказав що це місце не про це говорить, треба було на це увагу звернути.
Ви мені вже пробачте,но до вас особисто за відпущенням гріхів(розгрішенням) не прийду.

Ви мені теж пробачте, я теж до вас не прийду.
Прийду то тих,кому право на це дали апостоли,через рукопокладення.

То покажіть у Євангелії як це право апостоли передавали?

У першому столітті апостоли настановляли тих кого спочатку Д.С. настановляв.
Дiї.20:28
Пильнуйте себе та всієї отари, в якій
Святий Дух вас поставив єпископами...
А тепер ні ви, ні ми - протестанти майже так не робимо.


То що мені робити,,журитись тим що ви хочите змінити світ під себе.

Ніхто під себе не міняє, то Ви у своїй гордості думаєте що світ і Бог навколо Вас крутиться.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення о.Олег » 24 березня 2011, 16:57

капрал писав:...я по Вашому ортодкс?

дуже шкода, але, боюсь, Ви скоріш за все просто людина, яка почавши дописувати в тему (досить не велику ще за обсягом), її не перечитала і дублює вже підняте в темі. Вам попередження
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення viter » 24 березня 2011, 17:08

Дощ писав:То покажіть у Євангелії як це право апостоли передавали?

Вподобалось це слово всій громаді й вибрали Стефана, мужа, повного віри і Святого Духа, Филипа, Прохора, Ніканора, Тимона, Пармена та Миколая, прозеліта з Антіохії, і поставили їх перед апостолами і, помолившись, поклали на них руки. Ді. 6,5
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення о.Олег » 24 березня 2011, 17:08

Дощ писав:Я лише сказав що це місце не про це говорить...

Невже? Чітко говорить Господь: відпустите - відпустяться; затримаєте - затримаються. Логіка "лише Писання" ущербна сама по собі (про що вже тут говорено неодноразово - пошукайте) тому не можете просити доводити щось на основі лише Біблії. Натомість пропоную Вам до кінця цього дня довести, що "це місце не про це говорить" і, щоб спробувати вийти з постійно повторюваної "мантри" "лише Писання" - це вже не пропозиція, а MOD: На основі Святого Письма до закінчення цього дня доведіть тезу "лише Письмо".
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення andrey s. » 24 березня 2011, 17:40

Дощ писав:Я лише сказав що це місце не про це говорить, треба було на це увагу звернути.
Ви мені вже пробачте,но до вас особисто за відпущенням гріхів(розгрішенням) не прийду.

Ви мені теж пробачте, я теж до вас не прийду.
Прийду то тих,кому право на це дали апостоли,через рукопокладення.

То покажіть у Євангелії як це право апостоли передавали?

У першому столітті апостоли настановляли тих кого спочатку Д.С. настановляв.
Дiї.20:28
Пильнуйте себе та всієї отари, в якій
Святий Дух вас поставив єпископами...
А тепер ні ви, ні ми - протестанти майже так не робимо.


То що мені робити,,журитись тим що ви хочите змінити світ під себе.

Ніхто під себе не міняє, то Ви у своїй гордості думаєте що світ і Бог навколо Вас крутиться.

Я навіть нехочу стирати цитати...можливо самі себе почитаєте і зрозумієте.
Коли ви прийдете до мене за відпущенням гріхів,то я вам скажу що я цього зробити не можу.Людина може пробачити образу яку їй нанесли,це максимум.
Але якщо я когось образив і приступаю до сповіді,то спочатку маю примиритись з тим кого образив,а тоді з жалем(каяттям) за вчинене приступити до Таїнства.
А про гордість свою я знаю,,дуже радий за вас в якого її нема.
Доречі мені завжди було кумедно,чому дехто заходять на цей форум.Вам що сказали що якщо когось "навернете" то вам пробачеться гріх.Тоді ясно чому так яросно деякі несуть своє вчення :) ,,воно навіть не ваше,просніться.
Маю право так писати,,,так маю,,бо я не на вашому форумі..
А як ви думаєте,приходячи сюди і кажучи що ми всі,церква якій 2000 років помиляється.Хіба це не ображає..
Подумайте.
Хочете покаятись то знайдіть священника і зробіть це.
Бог добрий,це факт...і вас він також любить.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей