Щастя?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 26 грудня 2011, 21:18

Насамперед хочу уточнити суто за себе....
Особисто я, сам нікого "атеїстом" чи ще більше "безбожником" назвати Не зможу, язик не повернеться.
Це хіба людина сама так про себе заявляє, що вона "атеїст".
Іто, якщо чесно, то з досвіду помічав, що саме вживання цієї назви(що до себе) частенько має зовсім інші мотиви.( це слово має Християнский адресат, воно до людей направлене, а не до Бога. Хоч можливо є виключення, а й точно є :) )
Так, часто людина не хоче бути схожа з кимось, хто каже в голос, що він наприклад вірує в Бога, виражаючи цим свою особливість.(у формі позбавленній скромності :) ) Або й просто, коли людина про то свідчить з Любовю, і це викликає якись протест у сприйнятті, когось там.
Так, до самого Бога це не має відношення, просто є таким собі протестом проти людини, а не Бога.
Чи щаслива така людина??(що в таких обставинах називає себе атеїстом) Та звідки мені знати то!!!
Очевидним є тільки те, що у неї проблеми з сприйняттям оточуючих, можливо брак турботи і любові, а решта то не відомо.
.......
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щастя?

Повідомлення Just_me » 26 грудня 2011, 21:25

andrey s. писав:Особисто я, сам нікого "атеїстом" назвати Не зможу, язик не повернеться.

Андрію, та ж атеїст - це не образа, не приниження, а просто антонім до слова "віруючий". Літературне слово, означає не Вашу оцінку якостей людини, а її неналежність до жодної релігії. Звідси й напрям "атеїзм" - детальніше в словниках, енциклопедіях :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 26 грудня 2011, 21:43

Just_me писав:
andrey s. писав:Особисто я, сам нікого "атеїстом" назвати Не зможу, язик не повернеться.

Андрію, та ж атеїст - це не образа, не приниження, а просто антонім до слова "віруючий". Літературне слово, означає не Вашу оцінку якостей людини, а її неналежність до жодної релігії. Звідси й напрям "атеїзм" - детальніше в словниках, енциклопедіях :)

Та це ясно :) , я про образливість. А у словник всежтаки загляньте. :) .
Ну добре, я радо допоможу :D .
Атеї́зм (від грец. άθεος, безбожний) — світогляд, вчення про життя, філософське вчення, однією з основ якого є заперечення існування будь-яких богів, духів, інших «нематеріальних» істот тощо. Атеїзм протиставляється і багатобожжю і єдинобожжю, тобто теїзму.
але я просто переконався, що насправді це не так. Тобто це справді вживають як Ви описали, тобто проти людей(релігій, конфесій, сект, чи там чого).
А насправді, люди які так кажуть...ну як пояснити....
Я бачу у них Боже, навіть якщо вони це заперечують, і навіть якщо являються вбивцями(мав досвід спілкування), кароче всі люди мають Бога у собі, якщо навіть це заперечують, а особливо тоді :) .(якраз це і є свідчення. Просто людина завжди перед вибором, така собі війна світів :wink: .Тут без фанатизму, це символічно)

І так, якщо я буду так думати про людину, що вона на 100% безбожна, то я не її, а себе ображу. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щастя?

Повідомлення Just_me » 27 грудня 2011, 00:05

andrey s. писав:Я бачу у них Боже, навіть якщо вони це заперечують

У кожної людини є добрі та погані риси, не второпаю ніяк, до чого тут віра?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Щастя?

Повідомлення vitalko » 27 грудня 2011, 15:03

Just_me писав:Не кожен атеїст прагне знайти щастя в тлінних речах, звідки таке бачення? Хтось - у дітях та родині (тлінне? Може й так, але ж і християни бажають для себе того ж), інші - в самовідданій праці, хтось у мистецтві. І ви, і я, і ми тут присутні- християни, але не можемо думати настільки вузько, щоб вважати, що інші не осягнуть того ж, що і ми прагнемо, тільки іншим шляхом.


Так, але це все, що ви перелічили, без Бога втрачає сенс, і в жодному разі Його не замінить. Принаймні я до цього свого часу дійшов.... Спадає на думку фраза одного отця: "В людині є така пустка, яку може заповнити тільки Бог"

І думаю кожен дійде до того ж, коли по справжньому почне шукати відповіді на питання: "Хто я?", "Для чого живу?", "Для чого це все?" і т. д. Можливо, якщо хтось собі таких питань і не задає, то і живе безурботно, але чи щасливо? Чи не є це платонівським спогляданням тіней, замість реального образу? І чи тінь навіть найпрекрасніша може порівнятися з красою реального образу?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щастя?

Повідомлення Just_me » 27 грудня 2011, 16:02

vitalko писав:Так, але це все, що ви перелічили, без Бога втрачає сенс, і в жодному разі Його не замінить. Принаймні я до цього свого часу дійшов.... Спадає на думку фраза одного отця: "В людині є така пустка, яку може заповнити тільки Бог"
І думаю кожен дійде до того ж, коли по справжньому почне шукати відповіді на питання: "Хто я?", "Для чого живу?", "Для чого це все?" т. д. Можливо, якщо хтось собі таких питань і не задає, то і живе безурботно, але чи щасливо? Чи не є це платонівським спогляданням тіней, замість реального образу? І чи тінь навіть найпрекрасніша може порівнятися з красою реального образу?

Стосовно написаного маю стільки думок, що й не знаю, з чого розпочати... Бога в жодному разі ніхто і ніщо не замінить, але й нікого іншого теж ніхто інший не замінить, у всіх своя роль, якщо говорять, що незамінних людей не буває, то я можу впевнено заперечити, ствердивши, що усі незамінні. І в людини, безумовно, є пустка, яку може заповнити тільки Бог, але є й інші пустки, які можуть заповнити тільки творчісь, тільки робота, тільки подружжя, тільки діти, тільки батьки і таке інше. Для всього є своє місце. Не маю жодної знайомої особи, котра живе без хоча б одної пустки, не важливо, багата, чи бідна, молода чи стара, віруюча, чи ні.
Питання "Хто я?", "Для чого ЖИВУ?", "Для чого це все?" і я собі ніколи не задаю, ані я, ані хто-небудь інший не має відповіді, тож віруючий ти, чи атеїст, задавати його собі безсенсовно. І щастя, нмд, не залежить, знайшли ви відповіді на питання чи ні, бо навіть якщо хтось думає, що знайшов, то відповідь може бути настільки невтішна, що щасливим не зробить. Тому я не проводжу паралелей між вірою та щастям, ані тут на землі, ані стосовно можливості вже по смерті почути
vitalko писав:"Прийди благословенний/благословенна Отця, мого, візьми у спадщину Царство...."
бо як віруючий, так і атеїст мають шанси це почути або ні, залежно від того, як жили, а не як вірили.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 27 грудня 2011, 16:57

Just_me писав:
andrey s. писав:Я бачу у них Боже, навіть якщо вони це заперечують

У кожної людини є добрі та погані риси, не второпаю ніяк, до чого тут віра?

Не у цьому справа, точніше я не про це.
І віра, доречі, має різні прояви, тобто як це виходить на зовні з кожної людини(у світ), звичайно беручи до уваги, що потрапляє до неї в середину( з того самого світу, оточення, і всякого такого).
Ну то вже дібрі, пробачте. :) (така собі розмова про все, і одночасно ніпрощо. Яка навряд кому цікава, а тому не зважайте :wink: )
В любому разі вдячний за Ваші думки.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 27 грудня 2011, 17:15

Just_me писав: . І в людини, безумовно, є пустка, яку може заповнити тільки Бог, але є й інші пустки, які можуть заповнити тільки творчісь, тільки робота, тільки подружжя, тільки діти, тільки батьки і таке інше. .

Розумієте, святі і Богонатхненні люди свідчать, що те все, що Ви перечислили, і є Божим, тобто ми це розділили.
Щукаєм Бога хто зна де, десь на висотах, у глибинах, чи там як.
А на справді все простіше(з їхніх слів :oops: ), у всьому цьому є Бог, якщо звісно просто поглянути.
Робота, жінка, діти, батьки, і т.д., якраз може, а навіть має(залежно від життя конкретної людини, і від того, що їй Богом далось) призначення заповнювати ту пустку, бо Бог присутній всюди.
І якщо ці речі розглядати як Божий дар, і робити все, все що робиш, на Його Славу, то і сприйняття підозрюю буде інше.(як у святих, доречі які кажуть, що всі покликані і можуть до неї прямувати.)
Для чого розділяти, мовляв Бог десь там, де Його не дістати, а все що я маю, то має інше походження.
Воно все складно звучить, а особливо у моєму поясненні :D , все набагато простіше.
Але знаю точно, що цього ніхто пояснити не здатен, це можна тільки самому(тобто з Божою поміччю. Це дуже важливий момент) дойти, до того "розуміння"(Віра), яке саме тобі необхідно(нівякому разі не міряючись тим "розумінням"(Віра) з іншим, а тільки ділючись НЕЮ.), щоб бути Щасливим для Господа у цьому житті.
Я напевне все заплутав..пробачте. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щастя?

Повідомлення Just_me » 27 грудня 2011, 18:55

П. Андрію, ми з вами виходили в нашій дискусії з фрази, що брак віри робить людину воістину нещасною. Я заперечила цю фразу, бо на мою думку вона з реальністю немає нічого спільного, бо є люди, які не вірять, але ані їх дочасне, ані вічне щастя від того не залежать. Я знаю, що
творчісь, робота, подружжя, діти, батьки
є даром Божим, і відповідно в них присутній Бог. Я не відділяю це від Бога, я зробила висновок з фрази "В людині є така пустка, яку може заповнити тільки Бог", тобто є пустка для Бога, а відповідно і є якась інша, тому і прокоментувала це так, як я це бачу.
І заодно скажу, що ці всі Дари Божі можуть мати люди незалежно, вірують вони чи ні (це ми, здається, з вами вже встановили) - якщо про дочасне щастя, і потрапити до Неба можуть також усі - якщо про вічне. То які ще питання про щастя та віру?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 27 грудня 2011, 19:16

Just_me писав:П. Андрію, ми з вами виходили в нашій дискусії з фрази, що брак віри робить людину воістину нещасною. Я заперечила цю фразу, бо на мою думку вона з реальністю немає нічого спільного, бо є люди, які не вірять, але ані їх дочасне, ані вічне щастя від того не залежать. Я знаю, що
творчісь, робота, подружжя, діти, батьки
є даром Божим, і відповідно в них присутній Бог. Я не відділяю це від Бога, я зробила висновок з фрази "В людині є така пустка, яку може заповнити тільки Бог", тобто є пустка для Бога, а відповідно і є якась інша, тому і прокоментувала це так, як я це бачу.
І заодно скажу, що ці всі Дари Божі можуть мати люди незалежно, вірують вони чи ні (це ми, здається, з вами вже встановили) - якщо про дочасне щастя, і потрапити до Неба можуть також усі - якщо про вічне. То які ще питання про щастя та віру?

Змилуйтесь наді мною :oops: , п. "просто я". Тільки не бийте. :)
Я просто розважаю, і це саме прагну бачити у Вас, і все в такому дусі. (хочу одразу донести, що я не сперечаюсь, це не змагання чи війна :wink: )

Що до теми...
Я не відділяю це від Бога, я зробила висновок з фрази "В людині є така пустка, яку може заповнити тільки Бог", тобто є пустка для Бога, а відповідно і є якась інша,

маємо одну душу, а від так і місце в якому пустка, Є одним.
А ось наповнення тієї "пустки" може бути різним. Тобто те що наповнює нашу душу, і залежно від цього наповнення, як на мене, то вже Щасливі чи ні.
Щастя це Бог, це вислів який я намагаюсь втрясти у рамки свого розуміння, сприйняття, щоб це було Вірою.
Тобто я в процесі :) , поможите??? :wink:
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Щастя?

Повідомлення vitalko » 27 грудня 2011, 19:30

andrey s. писав:Розумієте, святі і Богонатхненні люди свідчать, що те все, що Ви перечислили, і є Божим, тобто ми це розділили.
Щукаєм Бога хто зна де, десь на висотах, у глибинах, чи там як.
А на справді все простіше(з їхніх слів :oops: ), у всьому цьому є Бог, якщо звісно просто поглянути.
Робота, жінка, діти, батьки, і т.д., якраз може, а навіть має(залежно від життя конкретної людини, і від того, що їй Богом далось) призначення заповнювати ту пустку, бо Бог присутній всюди.
І якщо ці речі розглядати як Божий дар, і робити все, все що робиш, на Його Славу, то і сприйняття підозрюю буде інше.(як у святих, доречі які кажуть, що всі покликані і можуть до неї прямувати.)
Для чого розділяти, мовляв Бог десь там, де Його не дістати, а все що я маю, то має інше походження.
Воно все складно звучить, а особливо у моєму поясненні :D , все набагато простіше.
Але знаю точно, що цього ніхто пояснити не здатен, це можна тільки самому(тобто з Божою поміччю. Це дуже важливий момент) дойти, до того "розуміння"(Віра), яке саме тобі необхідно(нівякому разі не міряючись тим "розумінням"(Віра) з іншим, а тільки ділючись НЕЮ.), щоб бути Щасливим для Господа у цьому житті.
Я напевне все заплутав..пробачте. :pardon:


Все вірно говорите. Я саме це і мав на увазі. Більше того, сам Христос так говорить: "Шукайте перше Царства Божого, а все решта додасться". Отже в Бозі щастя, бо хто як не Він знає що нам більше потрібне.

Just_me писав:Питання "Хто я?", "Для чого ЖИВУ?", "Для чого це все?" і я собі ніколи не задаю, ані я, ані хто-небудь інший не має відповіді, тож віруючий ти, чи атеїст, задавати його собі безсенсовно. І щастя, нмд, не залежить, знайшли ви відповіді на питання чи ні, бо навіть якщо хтось думає, що знайшов, то відповідь може бути настільки невтішна, що щасливим не зробить. Тому я не проводжу паралелей між вірою та щастям, ані тут на землі, ані стосовно можливості вже по смерті почути


Та зрозуміло, що сама людина в собі такої відповіді не знайде. Можливо віруючому і не треба собі такого питання задавати(хоча не факт), бо він може покластися на Бога, але питання для чого це все мало б рано чи пізно виринути в агностика чи атеїста, нсмд. Бо, вибачте, особисто я не розумію для чого виховувати майбутнє покоління надзвичайно розумних мавп, коли вони врешті загинуть, але навіть коли і зуміють вижити, то що мені з того, коли сьогодні/завтра мене чекає небуття? Що мені з всього навколишнього, коли воно все наслідок випадкового збігу обставин, більше того, коли моє власне життя і я сам - збіг обставин? Може суджу по собі, але я би щасливим не почувався в такому випадку, це точно. Більше того, коли я був далеким від Бога(не був зовсім атеїстом, але і християнином мене було назвати важко), то був глибоко нещасною людиною. Тепер же, що більше Бога пізнаю, то щасливішим стаю.... Тільки не завжди прагну до цього глибшого пізнання, отже маю над чим працювати, але суті справи це сильно не змінює. Тому особисто для себе знаю, що паралель між правдивою вірою і щастям є.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Щастя?

Повідомлення vitalko » 27 грудня 2011, 19:42

Just_me писав:
vitalko писав:"Прийди благословенний/благословенна Отця, мого, візьми у спадщину Царство...."
бо як віруючий, так і атеїст мають шанси це почути або ні, залежно від того, як жили, а не як вірили.


Так, але є різниця. Віруючий має цілу купу засобів до спасіння, які даються Церквою, знає, що може прийти до Спасителя у кожній тяжкій ситуації за полегшенням і буде вислуханий. Атеїст же має тільки власну совість, яка його веде, і в тяжких ситуціях може покластися лише на себе і своє непостійне оточення. В кого тоді більше приводу для щастя?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 27 грудня 2011, 19:47

vitalko писав:
Just_me писав:Питання "Хто я?", "Для чого ЖИВУ?", "Для чого це все?" і я собі ніколи не задаю, ані я, ані хто-небудь інший не має відповіді, тож віруючий ти, чи атеїст, задавати його собі безсенсовно. І щастя, нмд, не залежить, знайшли ви відповіді на питання чи ні, бо навіть якщо хтось думає, що знайшов, то відповідь може бути настільки невтішна, що щасливим не зробить. Тому я не проводжу паралелей між вірою та щастям, ані тут на землі, ані стосовно можливості вже по смерті почути


Та зрозуміло, що сама людина в собі такої відповіді не знайде. Можливо віруючому і не треба собі такого питання задавати(хоча не факт), бо він може покластися на Бога, але питання для чого це все мало б рано чи пізно виринути в агностика чи атеїста, нсмд. Бо, вибачте, особисто я не розумію для чого виховувати майбутнє покоління надзвичайно розумних мавп, коли вони врешті загинуть, але навіть коли і зуміють вижити, то що мені з того, коли сьогодні/завтра мене чекає небуття? Що мені з всього навколишнього, коли воно все наслідок випадкового збігу обставин, більше того, коли моє власне життя і я сам - збіг обставин? Може суджу по собі, але я би щасливим не почувався в такому випадку, це точно. Більше того, коли я був далеким від Бога(не був зовсім атеїстом, але і християнином мене було назвати важко), то був глибоко нещасною людиною. Тепер же, що більше Бога пізнаю, то щасливішим стаю.... Тільки не завжди прагну до цього глибшого пізнання, отже маю над чим працювати, але суті справи це сильно не змінює. Тому особисто для себе знаю, що паралель між правдивою вірою і щастям є.


Гарні розважання, і запитання гарні. Без них і не було би розважання. :pardon:
Дякую всім.
Можливо далі ще буде.... :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Щастя?

Повідомлення andrivovk » 27 грудня 2011, 21:44

А от думка самого Папи, що всі біди від безбожжя

Щороку Святіший Отець також підбиває підсумки року, що минає. Він зазначив , що «Європа перебуває у стані фінансово-економічної кризи, яка, якщо добре приглянутися, ґрунтується на моральній кризі, що загрожує Старому континентові»


Далі тут Папа підбив підсумки року, що минає http://www.credo-ua.org/2011/12/55948
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 27 грудня 2011, 21:46

vitalko писав:
Just_me писав: бо як віруючий, так і атеїст мають шанси це почути або ні, залежно від того, як жили, а не як вірили.


Так, але є різниця. Віруючий має цілу купу засобів до спасіння, які даються Церквою, знає, що може прийти до Спасителя у кожній тяжкій ситуації за полегшенням і буде вислуханий. Атеїст же має тільки власну совість, яка його веде, і в тяжких ситуціях може покластися лише на себе і своє непостійне оточення. В кого тоді більше приводу для щастя?

Знаєте, якщо так роздумувати, то виходить, що всетаки це Дари Божі, Церква, Святе Письмо, все що мене духовно спрямовує, підтримує, настановляє, спонукає, надає сенсу, впевненності, вкінці кінців...сміливості.
Але якщо так, то я не маю відчвати якогось обтяження у цьому, типа я маю обовязок до того, щоб бути Християнином.
Це по суті своїй поміч мені, і мене це повинно спонукати дякувати за це, і якось жалувати себе як неповносправного(а навіть відчувати провину, що скільки турбот і всього, щоб мені це далось, а я цим не користаю..трошки тупо, по відношенню до себе, якщо взяти на загал), коли я цим нехтую, не користаю.

І заодно скажу, що ці всі Дари Божі можуть мати люди незалежно, вірують вони чи ні (це ми, здається, з вами вже встановили) - якщо про дочасне щастя, і потрапити до Неба можуть також усі - якщо про вічне. То які ще питання про щастя та віру?

З такої позиції, то по суті люди мають те саме. От для прикладу дітей і жінку.
Але перші на це дивляться як на жінку і дитину, як те що має бути, і по якій причині не відомо.
А другі, вбачають у цьому Дар Божий, і підтримку Божу, що спонукає до праці над цим(щоб не занедбати це, типа, жінок багато, і діти відповідно діло не хитре :) ).
Всетаки мені друга позиція більш довподоби, ніж перша.
Тай доречі, не може людина яка не визнає Бога як Творця , і Сина Його як Дорогу до Нього(як Той, який навчає, якщо завгодно розжовує, але при цьому взяв гріхи світу, Спасає.), ну не може вона бачити у цьому Дар Божий. Що завгодно, тільки не Божий.

Так, атеїст(чи конкретно я, бо абстрактний атеїст мені не відомий :) , а ось я для себе відоміший, який колись не вірив у Бога, тобто знав що Він є, просто було байдуже, де і чому, і взагалі, я про то не думав), тобто я міг то мати(сімю ) і справді за покликом совісті любити їх, і жити для них.(і можливо би був щасливий)

Але то би не було Даром Божим для мене, а від так, я би не міг користати цим, і у такому випадку покладався тільки на себе, зі всіма витікаючими.

Всетаки щось у цьому є.
Одна і таж річ, для одного дар Божий, і у такому випадку Бог помагає з цим, тобто якось провадить у цьому.
Інша річ, я маю теж саме, але не вбачаю у цьому чогось особливого, маю те, що мають і інші, і не більше.(життя лайно, бо важко жити. То не я такий, а життя таке, і все у цьому руслі.)
Тобто я думаю, Дар потрібно прийняти і оцінити його, аж тоді ти осягнеш доброту і турботу даючого тобі.
А в житті люди кажуть, що як втратиш, аж тоді зрозумієш що.
Перший варіант цікавіший і менш болючіший, за що потрібно дякувати його Подателю.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щастя?

Повідомлення Just_me » 28 грудня 2011, 00:05

andrey s. писав:Змилуйтесь наді мною , п. "просто я". Тільки не бийте.

Та то Ви змилуйтесь! Я й наміру не мала злого :D
andrivovk писав:А от думка самого Папи, що всі біди від безбожжя

Не ображайтеся, але Ваша системна помилка полягає в тому, що Ви безбожжя (відсутність віри у Бога чи незнання про Нього) ототожнюєте з аморальністю. Біди від кризи моралі, а не від того, що є люди, які в Бога не вірять, чи про Нього не знають! Я знайома з багатьма-багатьма людьми, які не є практикуючими християнами (не моляться, до церкви не ходять, заповідей не виконують), але які живуть по совісті, нікого не хочуть обманути, всім намагаються по мірі сил допомогти, нікого не принижують, працюють чесно. То Ви мені щиро повірте, що не через них криза, не через них! Так, вони безбожні (живуть без Бога), але дотримуються моралі (хоча й не християнської, а просто загальнолюдської).
Пи.Си. Мене можна й Джаст мі називати, якщо розкладку клавіатури переключати ліньки :D , бо першого разу довго не могла второпати, про що ж воно йдеться...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щастя?

Повідомлення о.Олег » 28 грудня 2011, 09:23

Just_me писав:...Не ображайтеся, але Ваша системна помилка полягає в тому, що Ви безбожжя (відсутність віри у Бога чи незнання про Нього) ототожнюєте з аморальністю...

напевно... деяка проблема ототожнення існує, проте... В данному контексті (цитований Вчора, 21:44 Андрієм) Папа дійсно пише у синонімічному ріді аморальність=безбожництво. Те, про що Ви кажете (живуть без Бога, але дотримуються моралі) - про це свідчу і я грішний: походжу з атеїстичної (вчительської, батько був комуністом) сім`ї чесних глибокопорядних людей. Однак в контексті нашого прикладу нмсд маємо розрізнити "відтінки":
- мораль (поняття орієнтоване на Суб`єкт (пишу з великої літери, бо всі розуміємо - йдеться про Особу Бога), відповідно до Якого йде мова про моральність чи аморальність-безбожництво);
- порядність /доброзвичаєвість, етичність, моральність - коли російською перекладаємо "нравственность"/ (поняття орієнтоване на людину саму в собі, її внутрішній світ, погляди на життя...).
"Душа - християнка" (Тертуліан): людина, навіть, якщо цьго не знає, відкидає, заперечує... - створена Богом, несе на собі Його Образ і для неї природньо Дану свободу волі спрямовувати в "порядне" русло (тобто навіть, якщо є аморальною=безбожною).
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Щастя?

Повідомлення luksander » 28 грудня 2011, 09:29

Ось, наче як до теми:
Клайв Стэйплз Льюис, "Право на счастье"

http://www.reformed.org.ua/2/307/Lewis
:Rose:

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Щастя?

Повідомлення luksander » 28 грудня 2011, 09:55

Нагорная проповедь, как мы могли убедиться, представляет собой скрытую христологию. За ней стоит Христос, человек, Который есть Бог, но Который именно поэтому нисходит к нам, уничижает Себя, приняв образ раба, и в этом образе доходит до крестной смерти. Святые – от апостола Павла, Франциска Ассизского до Матери Терезы – жили, следуя этому пути, и тем самым показали нам, что есть праведный человек и в чем состоит его счастье. Суть подлинной христианской морали можно выразить одним словом: любовь. Любовь, которая противостоит со всею очевидностью себялюбию, ибо она предполагает выход за пределы собственного «я», что, в свою очередь, как раз и помогает человеку найти себя. В сравнении с искусительным блеском образа человека, данного Ницше, этот путь может показаться сначала ущербным и совсем непривлекательным. Но в действительности это путь, ведущий к вершинам жизни; только на стезях любви, описанных в Нагорной проповеди, открывается все богатство жизни, величие истинного призвания человека.
Йозеф Ратцингер
Иисус из Назарета


:oops: Можливо не зовсім до розмови, та, нмпд…
Справжнє щастя має людина, якщо вона щаслива від роблення добра іншим.
Хоча, можливо, з точки зору біохімії чи біофізики, при цьому людина перебуває в такому ж стані, як і отримуючи задоволення власних потреб?…
:pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щастя?

Повідомлення о.Олег » 28 грудня 2011, 10:15

luksander писав:... Можливо не зовсім до розмови...

чому ж..? Якщо, звичайно, усвідомлювати, що ці (та інші) Святі робили добро ближнім, бо ("що тільки ви вчинили одному з цих найменших - Мені вчинили") любили Бога і в Бозі їхнє Щастя - дуже навіть до розмови :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Щастя?

Повідомлення vitalko » 28 грудня 2011, 11:21

luksander писав:Ось, наче як до теми:
Клайв Стэйплз Льюис, "Право на счастье"

http://www.reformed.org.ua/2/307/Lewis
:Rose:


:good: Вельми вам вдячний за лінк!
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щастя?

Повідомлення о.Олег » 28 грудня 2011, 11:53

звертаю увагу (всіх) на потребу обережного читання К.С.Льюіса - навернений (повернений) до Христа своїм другом Толкіним (John Ronald Reuel Tolkien), проте повернувся в англіканство і Толкін так і не спромігся ввести його у повноту Христової Церкви... :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щастя?

Повідомлення Just_me » 28 грудня 2011, 12:11

Думається мені, що воїстину щасливий той, хто щастя не шукає, хто знає, що не знайде, як би не гнався. Бо такий закон природи - чим менші наші очікування, тим меншим є шанс розчарування. Недавно натрапила на обговорення ьакого явища, як жадібний чоловік. Одна учасниця дискусії завила геніальну фразу: "Мені такі не траплялися. Я просто від них нічого не очікую". Думаю, неочікування нічого - оце справжнеє щастя. Найбільше тішить, що я вже майже його осягнула. Якби ще не навколишні, які постійно намагаються збити мене з путі істиного, то я б взагалі вже була щасливіша за всіх :D :roll:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 28 грудня 2011, 16:59

о.Олег писав:звертаю увагу (всіх) на потребу обережного читання К.С.Льюіса - навернений (повернений) до Христа своїм другом Толкіним (John Ronald Reuel Tolkien), проте повернувся в англіканство і Толкін так і не спромігся ввести його у повноту Христової Церкви... :(
З повагою, о.Олег

Доречі, вірите чи ні, но я щось таке підозрював. Тобто я поданого Вами не знав, але всетаки мав таке відчуття.
То не значить, що я якось негативно відкликаюсь за Льюіса, зовсім ні, і ще пять раз "ні".

Шкода мені що так сталось з ним, але вірю Господь прийме його, бо Милість Божа людям ніколи не буде зрозуміла і доступна, а людина яка так пише, думає, ну просто не може Бога не Любити. На загал думки Льюіса мені зрозумілі і такого не було, щоб шкодував після читання, типа муть і жуудь. :)
Дякую за турботу отче, врахую.
Але я не роблю собі кумирів, чи якось формую своє сприйняття з-за посередництвом праць Льюіса.
Ні, просто приємно читається, і нахожу підтверження своїм деяким підозрам. :oops:
І щоб не плодити хащі оффтопу, скажу слідуюче:
Щастя це ОГО-ГО. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 28 грудня 2011, 18:08

Just_me писав:
andrey s. писав:Змилуйтесь наді мною , п. "просто я". Тільки не бийте.

Та то Ви змилуйтесь! Я й наміру не мала злого :D

Ну раз так сильно просите, то так і бути..Змилуюсь. :D (сам у шоці від своїх жартів :oops: .)
Я знайома з багатьма-багатьма людьми, які не є практикуючими християнами (не моляться, до церкви не ходять, заповідей не виконують), але які живуть по совісті, нікого не хочуть обманути, всім намагаються по мірі сил допомогти, нікого не принижують, працюють чесно. То Ви мені щиро повірте, що не через них криза, не через них!

Серед моїх знайомих таких більшість. Скажу більше, вони нічим не гірші за мене, чи будь яких "практекуючих Християн", а особливо тих, які про це голосно заявляють і цим свідомо показують свою "Живість", тобто в моїх очах, у мому сприйнятті оточуючих, я таких "якісних порівнянь" не вживаю.
Кожна людина є особливою у чомусь, і я тішуся, тішуся що можу у своїх знайомих, товаришах і друзях повчитись багато у чому, засвідчити собі(і можливо навіть їм, залежно від ситуацій, навіть ради них, Господа.), що насправді моляться(молитва це спілкування з Богом, і це купа всього), дотримуються заповідей(якщо навіть їх порушують, тобто грішать, але при цьому не знають їх на память, щоб повторити, але то закладено у них, через Бабць і батьків, хоч батьків рідше.), і до Церкви всетаки ходять(хоч не постійно день Святий у такий спосіб шанують, але відчувають потребу у Бозі, і у Церкві це поповнюють). Мають Страх Божий, хоч можливо і не досконалий, але всетаки мають. І у моменти свідомого розуміння потреби у Господі, коли відчувають потребу привити це своїм дітям, Любов до Бога,(хоч можливо такого формулювання нема, але повірте, суть саме ця), щоб діти знали про Бога більше ніж вони, то повірте..це чудово, бо Добре Воно.
І знаєте, відчуваю себе Щасливим у деякі моменти, тобто у дружбі з ними(Яких Господь Любить) відчуваю моменти Щастя(хоч повірте, що це не значить, що це постійне відчуття. Далеко ні, але та хвилина Щастя рівна 10 годинам суму).
То надто довго пояснювати чи перечисляти то все, але суть цього всього, що криза, відсутність Щастя, полягає у тому, що люди робляться чужі один-другому, і це з усіма витікаючими, яких мільйон.

Так, вони безбожні (живуть без Бога), але дотримуються моралі (хоча й не християнської, а просто загальнолюдської).

Не можна казати що вони Безбожні(або навіть думати)...повірте, хоч звичайно це Ваша справа, справа Вашого сприйняття оточуючих, яку я не маю наміру "сварити :) ".
Віруючі Християни, так, можливо віра не збудована, так, можливо не зразкові Християни, але Віруючі Християни, і Господь Любить всіх нас, а у чомусь надає більшої ваги саме їм, не таким досконалим(як практекуючі Християни з Живою Вірою, які часто саме це свідчать), попри негодування того брата, брата блудного сина. (я доречі не звинувачую брата блудного сина, що він "кіпішує :) ", виявляє своє "фе" перед Батьком. Можу зрозуміти :) )
Пи.Си. Мене можна й Джаст мі називати, якщо розкладку клавіатури переключати ліньки :D , бо першого разу довго не могла второпати, про що ж воно йдеться...

Мені соровно за то(лінь) :oops: , п.Just_me :wink:
Слово маємо чудове...ВТОРОПАТИ. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щастя?

Повідомлення Just_me » 04 січня 2012, 01:27

Зображення
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення kristik » 28 липня 2012, 19:31

vitalko писав:
Just_me писав:В атеїстів явний брак віри, але це не робить їх більш нещасними чи менш щасливими, їх шанси нмсд такі ж, як і у віруючої людини.


Говоримо абстрактно, нсмд. Бо треба брати конкретного атеїста і конкретного віруючого. І ще має значення не якийсь конкретний момент у житті - типу, "я купив собі машину і зараз щасливий.". Може і так, щасливий, але скільки то щастя в тебе буде тривати? І чи має воно яке небудь значення у цілому?

Єдине правдиве щастя, нсмд, то одного прекрасного дня почути: "Прийди благословенний/благословенна Отця, мого, візьми у спадщину Царство...." А якщо я пізнаю Того, Хто обіцяє мені в майбутньому Царство, вже тепер. І коли я знаю, що Він є тим Царством, і все більше заглиблююся в це таїнство Бога, знаю, що я ніколи не сам, що живу не для безглуздого продовження виду, який має врешті себе знищити, знаю що Бог називає мене своєю дитиною і любить безмежною любов"ю, то чи моє щастя буде таке саме як і того, хто гониться за невловимим щастям, яке прагне знайти в тлінних речах? Як гадаєте?


Цілком знідна. Щастя дочасне не є щастям. Дуже часто повністю успішна людина - щаслива сім*я, карєрний ріст, гарна хата, машина і т.д. - а всеодно неспокійна, постійно чогось шукає, щось її мучить... і як правило ця людина далека від Бога, от тому і нещаслива, бо справжнє щастя відчуває людина, яка живе з Богом ( і то неповне то щастя, бо справжнє щастя нмд відчувають тільки ті, що заслужено перебувають на небі).
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 32 гостей