Щастя?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
donatanvova
дописувач
дописувач
Повідомлень: 140
З нами з: 10 грудня 2009, 21:55
Звідки: Львів

Щастя?

Повідомлення donatanvova » 25 грудня 2010, 10:50

Хотів відредагувати і випадково стер половину ,тож продовжу з початку.
Що ви розумієте під розумінням щастя?
У теперішній круговерті життя багато людей поставивши перед собою певну планку життєвих благ ,до яких
потрібно тягнутися все своє життя і досягнувши яких людина не відчуває задоволення і оправдання тих зусиль і жертв яких присвятила до досягнення своєї мети.
Розуміння щастя розвіялося як дим,навязливий щасливий спосіб життя з засобів інформації робить свою чорну справу ,збочуючи все що можна зробити.
Є одиниці людей які дійсно щасливі природньо (без гмо).
Щастя полягає у Бозі. поставивши на друге місце гонитьбу за життєвими благами.
Тільки тоді коли людина живе літургійним життям і це життя впроваджує в своє сьогодення
можна відчути правдиве щастя.

Ваша думка про це? :Rose:
Володимир

Андрій85
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 22 червня 2010, 22:16

Re: Щастя?

Повідомлення Андрій85 » 25 грудня 2010, 21:28

У кожного своє розуміння щастя і якогось універсального поняття тут, на мою думку, не існує. Я вважаю, що варто детальніше висвітлити що таке "гонитьба за життєвими благами". Адже не варто співставляти такі речі як купівля n - ої машини чи яхти і купівля довгожданної квартири на важко зароблені за кордоном гроші, коли до того сім'я тулилася у хрущовці. Ми, поки - що, живемо у своєму тілі і задоволення матеріальних потреб буде невід'ємною частиною поняття про щастя. Не треба впадати у крайнощі, повинна бути певна рівновага між матеріальним і духовним. Голодна людина буде думати в першу чергу про те, щоб поїсти, а вже потім про духовні потреби (я не говорю про аскетів, подвижників віри чи святих, а про пересічну людину). Щастя, на мою думку і для мене - це рівновага між тілесним і духовним, без перекосів в сторону релігійного фанатизму чи чревоугодництва і розпусти. А ще може бути таке, що зовнішньо людина може видаватися щасливою, а в душі в цей час може бути пекло... Ніхто не знає чужих помислів, чи того, що пережила та чи інша людина. Я б ще хотів сказати, в чому, на мою думку, головна причина відсутності щастя у сучасному світі - в тому, що люди забагато зла пережили чи побачили, як на свої роки. Вони не мають спокою. Дуже часто чуєш на вулиці, чи в транспорті, що люди хочуть не грошей і навіть не здоров'я, а всього лише спокю...

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення отець Роман » 26 грудня 2010, 21:50

donatanvova писав:Що ви розумієте під розумінням щастя?
Ваша думка про це? :Rose:

"Щастье есть, и оно не может не есть" - ось такий напис бу на горнятку, що його приніс моїй дружині св. Миколай.
Єрофєєв (на свій сором не знаю хто це такий, окрім прізвища) казав: "Людина створена для щастя як птах для польоту"
Безумовно нашим щастям є і повинен бути лише Бог. Все ж решта що ми хочемо вважати чи навіть і вважаємо щастям, є лише маленькими кусочками-складанками величезної мозаїки під назвою "щастя"
Отаї, трохи філософії..
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Оля
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 30 вересня 2009, 08:58

Re: Щастя?

Повідомлення Оля » 26 грудня 2010, 22:28

Що ви розумієте під розумінням щастя?
Ваша думка про це?


Для мене щастя, це коли моя совість спокійна. Відповідно, все єство спокійне, врівноважене і сповнене Божого милосердя і любові.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щастя?

Повідомлення о.Олег » 27 грудня 2010, 07:42

отець Роман писав:..."Щастье есть, и оно не может не есть" - ось такий напис бу на горнятку...

бачив ще один напис на горнятку :)
"щастье - ето чесать там, где чешется"
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Щастя?

Повідомлення andrivovk » 26 січня 2011, 23:06

"Ти створив нас для Себе, і неспокійне серце наше, поки не заспокоїться в Тобі" (Св. Августнн, Сповідь).І тому, що б людина не мала і чим би не володіла, але коли її серце не заспокоїться у Бозі, вона завжди буде незадоволеною і нещасливою.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 27 січня 2011, 15:16

Прикольна тема...Щастя,,,Для багатьох звучить якось спукусливо,,і хочиться його отримати,незважаючи ні на що,,і зробити це якнайлекше і безболісно....Ну це люцка природа,,з цим нічого не вдієш(я не виключення,бо так думають багато,,і вроді би щасливі)...Христос розбив це спийняття,,і за це Слава Йому...У амереканців є модний вислів,,а точніше образа(для них це дуже образливо):"ти невдаха"....Беріть до уваги їх мінталетет і цінності...я думаю що невдах в природі не існує,,існують люди які незнайшли свого місця під сонцем(Богом)...Багато хотять бути кимось,і при цьому втрачають себе,,а часто свою совість(Бога)..Бог лишив нам через Сина інструкцію(святе письмо,,святих,і т. д.),,,більше того,Син випросив у Батька Духа Святого,для нас,,як утішителя.,щоб ми правильно розуміли це все,.а головне користали на славу Божу...Шукайте і знайдети,,,Я Йому повірив,і шукаю...якщо витримаю-то знайду...Мені дуже подобається Акафіст. Подяка Пресвятій Тройці...За творами Івана Злотоустого...Там ярко описано що таке щастя,,,,Я нікому не навязую,,просто кажу за себе...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення kristik » 27 січня 2011, 19:33

Що таке шастя?

Що таке щастя?
Усі його шукають,
Хто як : хто у книжках, хто справжнє
І неустанно всі його чекають,
Щоб щастя поряд йшло з коханням!
І мало хто ту прваду знає,
І мало хто погоджується з нею,
Що щастя без Бога не буває,
Бо Бог то щастя і любов вселяє,
Мало хто знає, що хресна дорога,
Яка вже в кожного своя,
То наше щастя дане Богом.
А прикрістю наповнена земля,
Бо люди є скупі й невдячні
І нерозумних є багато в світі,
Коли біда обов´язково плачуть,
Винних шукаючи, шукаючи отвітів.
А відповідь проста і неповторна,
Це є оплата за зроблені діла,
Кому радість, кому біда чорна,
Кому ще на додачу трішки зла,
Бо за добро, добро сто раз вернеться ,
За злобу десять тисяч зла,
Хто як в житті своєму поведеться,
Тому по справедливості ціна.
Немає щастя там, де нема Бога,
Бо в Ньому радість, доля, глибина,
Бо Він єдина, нелегка дорога,
Нехай незавжди рівна, а складна.
То кажу я ще раз і певно,
Що щастя в Бозі,
В Бозі сила є,
Хто ж усвідомити цього не в змозі,
Той справді нещасливим є.
Шукаймо щастя в праведних шляхах,
Обов´язково в них його знайдем,
Нехай місцевість згорблена і нелегка,
Та нею ми до істини дійдем,
Дійдем до того істинного щастя,
Яке шукаєм і ченкаєм, і не бережем,
Воно всім по заслугам дасться,
Одним стане Вічністю, іншим вічним плачем.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Щастя?

Повідомлення Olya » 28 січня 2011, 11:25

"Блажен (щасливий) муж, що за радою несправедливих не ходить, і не стоїть на дорозі грішних, і не сидить на сидінні злоріків, та в Законі Господнім його насолода, і про Закон Його вдень та вночі він роздумує!!" (Псалом 1)

Щаслива людина яка живе з Богом, для Бога, виконуючи Його волю. :Rose:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 28 січня 2011, 18:52

Слово "Блажен" і сово "Благодать" можна порівняти з хвалебним вигуком"Алилуя",,,хто як важає???? Чи нормально для Християнина відчувати постійне"Алилуя",,чи в Християнстві присутні відчуття важкості "особистого хреста",,.на подолання яких потрібна "Благодать" Божа,,,а потім вже "Блажен"(людина справляється з життєвими труднощами,,за допомогою Божою,,,Все що потрібно Господу вона може),,і розуміючи це,,переживаючи,всім своїм їством ,хвалебно вигукуючи"АЛИЛУЯ"......Ніколи не цікавився значинням таких слів,,в сенсі перекладу,,поцікавлюсь....
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щастя?

Повідомлення о.Олег » 29 січня 2011, 13:29

andrey s. писав:...Ніколи не цікавився значинням таких слів,,в сенсі перекладу,,поцікавлюсь....

блаженний - щасливий
благодать - Милосердя Боже, вияв Божої Любові
алилуя - хваліте Господа
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Щастя?

Повідомлення andrivovk » 29 січня 2011, 17:23

о.Олег писав:алилуя - хваліте Господа
З повагою, о.Олег

Алилуя - скорочене від єврейських слів Славте Ягве.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щастя?

Повідомлення о.Олег » 29 січня 2011, 17:40

andrivovk писав:
о.Олег писав:алилуя - хваліте Господа
З повагою, о.Олег

Алилуя - скорочене від єврейських слів Славте Ягве.

або хваліте. Просто я подав, як в наших українських перекладах подається і літургійних текстах. А можна було б ще Ягве перекласти у цьому контексті: Славте/хваліте Живого, Сущого, Ким все постало...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 29 січня 2011, 18:06

Приблизно так і уявляв,,а де можна взнати про походження таких слів,,з якої мови походять,,як звучать на автентичних(тогочасних)мовах,,щоб подивитись чи щось змінилося в наслідок перекладу,,,Дякую,,,
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 29 січня 2011, 18:09

Пробачте,деколи проблеми з інтернетом"довбаний ІВ.-ФР. інтертелеком",...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щастя?

Повідомлення о.Олег » 29 січня 2011, 19:54

andrey s. писав:Пробачте,деколи проблеми з інтернетом"довбаний ІВ.-ФР. інтертелеком",...

MOD: якщо повідомлення вислалось двійчі (у Вас таке вже бувало) - у горі одного із них натисніть на значок з хрестиком, тоді, на запитання комп'ютера, чи дійсно хочете витерти повідомлення, натискайте "так" і проблема щезне. Якщо проблеми в самому повідомленні - натисніть позначку "редагувати" - виправіть і вишліть ще раз. Відразу зауважу, що на модераторіали у нас на Форумі дозволено відповідати лише приватно (ПП)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
donatanvova
дописувач
дописувач
Повідомлень: 140
З нами з: 10 грудня 2009, 21:55
Звідки: Львів

Re: Щастя?

Повідомлення donatanvova » 29 січня 2011, 20:22

Якщоб ми частіше молились до Бога
яснішою стала би наша дорога
крізь парків стежки.виноградників лози
нам треба шукати всім щастя у Бозі
лиш там ти найдеш порятунок й спасіння
це наше життя і це наше коріння
молитва є альфа вона і омега, початок й кінець
це нам знати всім треба.
Без неї нам важко прийдется страждати,любити,надіятись,
жити,вмирати.
Молітся як діти ,віддайтесь молитві,всім серцем душею ми будемо в ній
нехай сам Господь Бог почує ці крики в молитві й подяці оцих таплих слів-
Улюблений Боже до Тебе взиваєм
молитву ми грішні до Тебе несем
помилуй нас грішних у цім гарним краю
і ласки зішли нам з відкритих небес
якщо ми помилимось десь на дорозі ,
дай мудрості Божої нам і спаси
нехай нам не буде ніде загорожі до щастя майбутнього в нашій меті.
Володимир

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Щастя?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 13 березня 2011, 19:23

Йосип Вісаріонович
З часів пізньоримського християнського філософа, теолога і поета Боеція (480-524) щастя визначалося як "omnium bonorum tota simul et perfecta possessio" - влодіння усіма благами, одночасно і в повному обсязі.

Відповідно, в цій земній реальності об"єктивно-реальне щастя є неможливим; може бути лише суб"єктивно-психологічне щастя.

Христос щастя тут нікому не обіцяв. Він, у цьому плані, освятив лише свободу людини (право і можливість, незалежно від статусу, на осягнення об"єктивно-реального щастя в потойбічному світі.

Існує думка, що вибір між Христом і антихристом якраз і виявляється у виборі між свободою і суб"єктивно-психологічним щастям. "Благими намірами вимощена дорога до пекла".
/див. Мацейна А. Великий инквизитор. С-Пбг.1999/

Давайте будемо говорити про те, що ми можемо реально дати ближньому і собі; про радість (об"єктивно-реальне щастя обмежене часом).

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Щастя?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 13 березня 2011, 19:33

о.Олег писав:блаженний - щасливий


Йосип Вісаріонович
Є сумніви.

Прошу дати джерело цієї інформації.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щастя?

Повідомлення о.Олег » 13 березня 2011, 21:03

Йосип Вісаріоноаич писав:
о.Олег писав:блаженний - щасливий


Йосип Вісаріонович
Є сумніви.

Прошу дати джерело цієї інформації.

так у нас переклали з греки "макаріос", буквальне значення якого - щасливий
джерело... та пошукайте. В мене словник в компі звідкісь є, і там, наприклад


Блаженный [евр. ашре; греч. макариос, букв. "счастливый"]. I: 1) это слово употребляется в Библии по от-ношению к человеку, к-рого ждет блаженство на земле или в грядущем веке. Такое значение слова "блаженный" мы находим в ВЗ в выражении "блажен муж, который..." или "блажен тот, кто..." (Пс 1:1; 2:12; 31:1; Притч 3:13; Иов 5:17). В Синод. пер. НЗ слово макариос чаще всего передается как "блажен", но иногда переводится по-другому, напр. "счаст-ливый" (Деян 26:2); 2) в ВЗ считается счастливым тот человек, к-рого Господь благословил полнотой жизни, земными благами (Иов 29:11 и след.; Пс 126:3-5), а главное - радостью непосредственного общения с Богом. Поэтому благочестивый человек, послушный Закону Божию, признается в особой степени блаженным (Пс 1; 40; 118; 127). Блаженными именуются и все, уповающие на Бога (Пс 2:12; 32:12; 39:5; 83:6,13; 111:1; Притч 16:20; Ис 30:18). Поскольку Бог проявляет милость и долготерпение к Своему народу (Пс 31:1 и след.; 32:12; 64:5; 143:15), то этот народ блажен (ср. также Пс 83:6 и след.; 88:16; 145:5). Блажен и тот, кого Бог наказывает (Иов 5:17 и след.; Пс 93:12), потому что посредством та-кого наказания человек выводится на путь спасения; 3) в НЗ спасение и блаженство неразрывно связаны с Царством Божиим, путь в к-рое открывается верой в жертву Иисуса Христа и исполнением Его учения (Лк 14:15; Откр 19:9). След., блажен тот, кто принимает Иисуса и Его слово (Мф 16:17; 24:46; Лк 1:45; 11:28; Откр 1:3), кто верит в Него (Ин 20:29) и не соблазнится о Нем (Мф 11:6). Особенно призваны радоваться Царству Божию нищие духом, плачущие, кроткие, алчущие и жаждущие правды, милостивые, чистые сердцем, миротворцы и изгнанные за правду (Мф 5:3 и след.; ср. Лк 6:20 и след.); очи и уши видящих и слышащих Иисуса названы блаженными (Мф 13:16; Лк 10:23). Ср. также -> Запо-веди блаженства.
II. Блаженный = "спасенный" от глаголов, означающих "спасать", - евр. йаша, греч. содзеин: 1) в ВЗ встречаются пророчества, с особой ясностью указывающие на грядущего "раба Божия", Мессию и Спасителя: Ис 42:1-4; 49:6; 53:5, Который призван принести спасение и блаженство всему человечеству; 2) в НЗ "спасение" и "избавление" часто связаны с освобождением от болезни, смерти, одер-жимости и проч.; но наряду с этим в Евангелиях, а особенно в Деян и в посланиях, главное основание блаженства - это спасительный подвиг Иисуса Христа, избавление от власти греха и смерти, избавление от вечного осуждения и дарование вечного спасения и -> жизни (1Фес 4:17; 1Пет 1:4; Откр 21; 22); 3) спасение и блаженство даруются верующему Богом через Иисуса Христа (Мф 18:11; Лк 19:10; 1Кор 1:21; 2Тим 1:9). При этом лю-ди, как посланники Божьи, могут быть посредниками Божественного спасения (Рим 11:14; 1Кор 9:22; Иак 5:20; ср. 1Кор 7:16), но только следуя вере и спасительному учению (Иак 1:21), человек может достичь спасения и стать блаженным (спасенным). В выражениях "стать блаженным", "быть спасенным", "достичь спасения", "дать спасти себя" слово "блаженный" относится исключительно к людям, принимающим Голгофскую жертву и следующим учению Иисуса Христа. Они оказываются спасенными от порчи преходящего "мира сего" и осознают себя вступающими в "грядущий век" - в новую эпоху спасения, начавшуюся с явления Иисуса Христа. "Ибо не послал Бог Сына Своего в мир, чтобы судить мир, но чтобы мир спасен был чрез Него" (Ин 3:17). "Ибо слово о кресте для погибающих юродство есть, а для нас спасаемых [=блаженных] - сила Божия" (1Кор 1:18)
.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 13 березня 2011, 21:26

Є,,, це правда...Прочитавши,,,я неповірив,,,що словник здатен дати таке визначення...
Прочитавши повідомлення,, я подумав що словник у мене якись інакший,,,але переконався такий самий..
Сильно сказано,,прям наповал,,а комп в мене є,,а заглянути було лінь..от так..
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Щастя?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 14 березня 2011, 20:33

Йосип Вісаріонович

Виходячи з дійсного стану нашої земної реальності слово блаженний правомірніше ототожнювати з словом спасенний.

Принаймні я не знаю жодного святого Церкви, котрого би можна назвати по життю щасливим (хоч би на 50%).
Тоді як безбожників, котрим би в усьому щастило (окрім спасіння), є багато. І жили легко і помирали раптово (нагло), без мук.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Щастя?

Повідомлення andrivovk » 14 березня 2011, 21:06

Йосип Вісаріоноаич писав:Принаймні я не знаю жодного святого Церкви, котрого би можна назвати по життю щасливим (хоч би на 50%).

Ну то вже не вам вирішувати чи були вони щасливими чи ні.Просто щастя не є матеріальним.Ви його і не побачите.А вони (святі) раділи, коли можна було потерпіти заради Христа (муки, невигоди ...).Вони бачили щастя в іншому ніж матеріалісти.

Йосип Вісаріоноаич писав:Тоді як безбожників, котрим би в усьому щастило (окрім спасіння), є багато. І жили легко і помирали раптово (нагло), без мук.

І де тут щастя???В наглій смерті???
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щастя?

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2011, 21:08

Йосип Вісаріоноаич писав:Йосип Вісаріонович

Виходячи з дійсного стану нашої земної реальності слово блаженний правомірніше ототожнювати з словом спасенний.

Принаймні я не знаю жодного святого Церкви, котрого би можна назвати по життю щасливим (хоч би на 50%).
Тоді як безбожників, котрим би в усьому щастило (окрім спасіння), є багато. І жили легко і помирали раптово (нагло), без мук.

просто Святі щастя в Бозі шукають і Богом щасливі і всім їм, віруємо, по житті "пощастило" бути з Богом...
просто Ви у визначенні щастя чомусь від безбожного щастя відштовхуєтесь...
Чому у Вас так я грішний не знаю :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення andrey s. » 14 березня 2011, 22:04

Знаю казочку з далекого сходу...
Помирав один вчитель,,біля нього були його учні..
Вони дивувалися чому він такий безтурботливий,,а головне щасливий..
Звісно його спитали про це,,і він відповів:
Бо за моє життя мене ніхто не переміг,,,жив скромно,,не був "сильним світу цього",,і ніхто з "сильних світу цього" мене не міг перемогти...
Учні вислухали,,і почали його настирливо просити:
Вчителю,,навчи нас перемагати,,ми також так хочим,,щоб "сильні світу цього" схилялись перед нами,,як перед тобою...
Вчитель сказав:
Що при таких думках,при такому прагненні,,ви ніколи не помрете щасливими....і ніколи не збагнете справжньої сили..
Учні:
Чому,як,ми так довго вчились в тебе,,прочитали всі твої праці,,несли твоє вчення,,і все таке..
Вчитель:
ви змарнували і мій і свій час,,бо я сказав що мене ніхто не міг перемогти,,а ви зрозуміли що я всіх перемагав..
Бо вам потрібно перемагати,,а я вмію бути не переможинем...

Щось в цій казочці є,,можливо він був спавді щасливим...
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Щастя?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 14 березня 2011, 22:44

о.Олег писав:
Йосип Вісаріоноаич писав:Йосип Вісаріонович

Виходячи з дійсного стану нашої земної реальності слово блаженний правомірніше ототожнювати з словом спасенний.

Принаймні я не знаю жодного святого Церкви, котрого би можна назвати по життю щасливим (хоч би на 50%).
Тоді як безбожників, котрим би в усьому щастило (окрім спасіння), є багато. І жили легко і помирали раптово (нагло), без мук.

просто Святі щастя в Бозі шукають і Богом щасливі і всім їм, віруємо, по житті "пощастило" бути з Богом...
просто Ви у визначенні щастя чомусь від безбожного щастя відштовхуєтесь...
Чому у Вас так я грішний не знаю :(
З повагою, о.Олег

Це лише Ваша приватна субєктивна думка.

Для мене справжнє щастя це обєктивна реальність (як і для Боеція). Містичні переживання від “бути з Богом” є найбільшим досягненням сертної людини. В раю, сподіваюся, буде реальне спілкування з Богом, буде вічне обєктивно-реальне щастя. А не скороминуче суб”єктивно-психологічне щастя безбожника.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щастя?

Повідомлення о.Олег » 15 березня 2011, 06:36

Йосип Вісаріоноаич писав:...буде вічне обєктивно-реальне щастя...

та чому суб'єктивне? Ви ж і в цьому дописі описуєте щастя як щастя безбожника. А Господь вчить нас бути щасливими: діткнутись до вічності можна/треба вже тут. Погоджуєтесь же Ви чи не погоджуєтесь з перекладом макаріос, нмсд для об'єктивного знання значення має не дуже багато...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Щастя?

Повідомлення kristik » 15 березня 2011, 11:37

Йосип Вісаріоноаич писав:Йосип Вісаріонович
Тоді як безбожників, котрим би в усьому щастило (окрім спасіння), є багато. І жили легко і помирали раптово (нагло), без мук.


73. (72) Вступ 1-3; безбожні на цьому світі щасливі 4-17; але їхнє щастя нетривке 18-22; праведні ж осягнуть славу 23-28
1. Псалом. Асафа

Справді добрий Бог для правих, Господь для чистих серцем!

2. А в мене сливе захитались ноги, майже схибили мої кроки.

3. Бо я заздрив несправедливим, дивившись на щасливу долю грішних

4. Вони бо мук не знають, ціле й гладке в них тіло.

5. Вони не знають людських злиднів, і їх не б'ють, як простих людей.

6 Тому й гордість у них, немов нашийник, насильство їх, немов одежа, покриває.

7. Від жиру очі їхні наверх вилазять, а вигадки їхні так і переливаються з серця.

8. Вони глузують і говорять злісно, бундючно гнетом загрожують.

9. Уста свої спрямовують проти неба, своїм язиком по землі ширяють.

10. Отак за собою тягнуть народ мій і розкошують у достатках!

11. І кажуть: «Як Бог може знати? Чи ж є знання у Всевишнього?»

12. Ось вони, оті грішники, завжди безпечні, вони вбиваються в багатство.

13. Чи ж я даремне беріг чистим моє серце,: невинності умивав мої руки?

14. Увесь день зносив побої, і докори - щоранку?

15. Якби я сам до себе мовив: «Так, як вони, я буду говорити», -то родові дітей твоїх був би я зрадник.

16. І почав я міркувати, щоб те збагнути, але важкий він був - той труд - для мене.

17. Аж поки не ввійшов я у святиню Божу, Не збагнув долю, що на них чекає.

18. Дійсно, ставиш їх на слизькому, валиш їх у руїну.

19. Як притьмом зійшли вони нінащо, зникли, пропали від жахливого страху!

20. Неначе сном, коли хтось пробудився, так, уставши, Господи, ти їхньою подобою нехтуєш.

21. І серце в мене хвилювалось, нирки були пробиті в мені.

22. Я був дурний тоді і неук, немов тварина, був перед тобою.

23. Але я завжди був з тобою: ти взяв мене за праву руку.

24. Ти радою твоєю мене вестимеш, і потім приймеш мене у славу.

25. Кого, крім тебе, мав я на небі? І коли я з тобою, нічого на землі не хочу.

26. Тіло моє і моє серце знемагають; Бог - скеля мого серця і повіки моя доля.

27. Бо ось загинуть ті, що віддаляються від тебе. Ти нищиш кожного, що блудить геть від тебе.

28. А мені благо - близько Бога бути і покладати моє прибіжище в Господі Бозі, щоб розповісти про всі діла його.


Думаю, тут саме про те й сказано, що таке справжнє щастя. І, що таке щастя вірних Богові, а що таке щастя безбожників.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Щастя?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 15 березня 2011, 15:34

kristik писав:
Йосип Вісаріоноаич писав:Йосип Вісаріонович
Тоді як безбожників, котрим би в усьому щастило (окрім спасіння), є багато. І жили легко і помирали раптово (нагло), без мук.


73. (72) Вступ 1-3; безбожні на цьому світі щасливі 4-17; але їхнє щастя нетривке 18-22; праведні ж осягнуть славу 23-28


Думаю, тут саме про те й сказано, що таке справжнє щастя. І, що таке щастя вірних Богові, а що таке щастя безбожників.


Так, у 73 (72) псалмі описано скороминуче суб”єктивно-психологічне щастя безбожників.
І описана лише надія (як на мене), що “праведні осягнуть славу” і “благо” (спасіння) /вірш 28/, тобто рай (або іншими словами обєктивно-реальне щастя). Про обєктивно-реальне щастя праведника, у цій суто земній реальності, у цьому псалмі нічого не говориться.
Згадана, у 3 вірші, заздрість “щасливій долі грішних” є багатомовною про реальне життя цього праведника, який написав цей псалом.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Щастя?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 15 березня 2011, 15:39

о.Олег писав: А Господь вчить нас бути щасливими: діткнутись до вічності можна/треба вже тут.

Прошу уточнити, де Христос цьому вчить?


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей