Як маємо молитися?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Вопросы

Повідомлення vitalko » 26 лютого 2010, 13:14

Напевно справа не в тому, що не люблять, а в тому, що більше зайняті служінням серед тижня.
У більшості православних парафій (наскільки мені відомо) протягом тижня менше відправляється богослужінь, а вже в неділю йде "повна програма": Утреня-Літургія-Парастас-Вечірня і т.д.


Та не проблема в отцях, які форум не відвідують(хоч і їх могло би бути більше). Він не є для самих отців призначений. Мирян мало. Одні і ті ж постійні користувачі, решта - з"являється для вирішення певних питань, а потім участі не бере.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 26 лютого 2010, 13:40

Я согласен с vitalko, что форум предназначен не только для священников, но открыт для всех. Сколько батюшек у нас? Двое-трое на 950 зарегистрированных юзеров. Есть над чем подумать.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 13:46

Інша проблема, що наші священики вважаю, що проповідувати можна лише з амвону. Чим цей форум не місце для проповіді?

ps: вибачте, за узагальнення :oops:
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Олюнька » 26 лютого 2010, 13:57

vitalko писав: решта - з"являється для вирішення певних питань, а потім участі не бере.


Якраз тому. Вирішення певних питань в основному зводиться до того, що людина хоче отримати пораду священика.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 26 лютого 2010, 14:06

samael писав:Інша проблема, що наші священики вважаю, що проповідувати можна лише з амвону. Чим цей форум не місце для проповіді?


Я думаю, что форум пригоден не только для проповеди, во время которой только слушают и размышляют, но скорее для общения, разговора на самые разные темы, некоторые из которых с амвона и не всякий раз можно упомянуть. :)

P.S. Благодарю за "два переклади форуму", но я имел ввиду перевод разделов форума с украинского на русский. Ещё раз подчеркну, что я не настаиваю на этом. Большим продвижением для эффективности форума явилось бы возвращение в дискуссии уже зарегистрированных пользователей. Говоря о русификации я тем самым подавал идею о том, что таким образом можно привлечь новых русскоговорящих юзеров.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 14:17

Я Вас прекрасно понимаю, но два форума с разноязычным наполнением - не эффективно и на это не пойдут :)
Предлагаю обходное решение: воспользоваться инструментарием от Google, смотрим на нижнюю часть экрана :D
lang.jpg
Google
lang.jpg (39.48 Кіб) Переглянуто 14333 разів
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 26 лютого 2010, 14:32

Надо подумать... А если я открою опрос, типа: как Вы отнесётесь к тому, чтобы форум перевести на русский язык сохраняя, по возможности/по надобности, украинский?

Название раздела "Балачка" не перевелoсь на российскую мову. :D

P.S. Сегодня форум активный, однако. :good:
Востаннє редагувалось 26 лютого 2010, 14:35 користувачем Aleksej, всього редагувалось 1 раз.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 14:33

Я же написал обходное решение :D
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Вопросы

Повідомлення romanm » 26 лютого 2010, 14:38

Название раздела "Балачка" не перевелoсь на российскую мову. :D

Разговоры, разговорчики, что-то в этом роде.

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 26 лютого 2010, 14:44

Думаю, что пока оставлю как есть и с "обходным решением", которое можно узнать из внимательного прочтения форума, если таковое терпение найдётся у заглянувшего гостя с закордону, типа, российского католика. :P *

Опрос проведу, но позже, - время терпит.

---------------------------------------
* шучу я так смайликом.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення viter » 26 лютого 2010, 15:11

Aleksej писав: у заглянувшего гостя с закордону, типа, российского католика. :P *
---------------------------------------
* шучу я так смайликом.


Чому жартуєте? Ви справді гість з закордону. Україна і Росія - дві абсолютно різні держави. І так, сподіваюся, буде завжди. І це нормально!
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 26 лютого 2010, 17:05

viter писав:Ви справді гість

На форуме я уже не гость, а зарегистрированный юзер, форумчанин. :P Посмотрите статистику с главной страницы внизу и увидите сколько присутствует форумчан (если они есть в данную минуту :D ) и сколько имеется гостей.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення viter » 27 лютого 2010, 16:06

Aleksej писав:На форуме я уже не гость, а зарегистрированный юзер, форумчанин. :P

Ну так, справді. :beer: :)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 27 лютого 2010, 17:24

viter писав:
Aleksej писав:На форуме я уже не гость, а зарегистрированный юзер, форумчанин. :P

Ну так, справді. :beer: :)


:beer: :Yahoo!:
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Вопросы

Повідомлення Yuriy D » 28 лютого 2010, 13:30

Не розумію тільки для чого на форумі гаїтянська креольська мова :Search: , невже цей інструмент від google не піддається налаштуванням?

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення samael » 28 лютого 2010, 17:09

А що, мені подобається:

idish.png
Idish
idish.png (16.48 Кіб) Переглянуто 14608 разів


:lol: Якщо ж серьозно - можна! Уже скоротив! :roll:
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
Hedgehog
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 13 жовтня 2009, 20:26
Звідки: Ukraine

Re: Вопросы

Повідомлення Hedgehog » 26 березня 2010, 20:37

В мене є запитання: чи можна приймати св.Причастя, невідбувши покути? Багато хто так робить, але чи це правильно? З іншого боку, коли священник задає покуту на тривалий час, то як можна, після спливу цього часу і відбуття покути, залишитися достойним прийняти св.Тайни? Чи тоді сповідатися ще раз?..

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вопросы

Повідомлення о.Олег » 28 березня 2010, 16:06

Hedgehog писав:В мене є запитання: чи можна приймати св.Причастя, невідбувши покути? Багато хто так робить, але чи це правильно? З іншого боку, коли священник задає покуту на тривалий час, то як можна, після спливу цього часу і відбуття покути, залишитися достойним прийняти св.Тайни? Чи тоді сповідатися ще раз?..

можна.
MOD: якщо можна - не дублюйте, будь-ласка, запитання у різних гілочках
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Hedgehog
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 13 жовтня 2009, 20:26
Звідки: Ukraine

Re: Вопросы

Повідомлення Hedgehog » 29 березня 2010, 13:04

Вибачте, будь ласка. Довго думала де його краще написати і хотіла бути впевнена, що мені дадуть відповідь=)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вопросы

Повідомлення о.Олег » 29 березня 2010, 16:31

Hedgehog писав:Вибачте, будь ласка. Довго думала де його краще написати і хотіла бути впевнена, що мені дадуть відповідь=)

та без проблем. Відповідь тут viewtopic.php?f=5&p=19612#p19612
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Молитва Східної Церкви у християнській сім'ї

Повідомлення brat Martyn » 03 січня 2011, 22:55

Ми якось вже в інших темах говорили трохи про молитву Східної Церкви, але коли доходило до практикування її у сім"ї, то кінчалося це ствердженням того, що це неможливо...
З власної недовгої сімейної практики скажу, що до народження донечки нам з дружиною вдавалося молитися Вечірню майже кожен день, але після пологів ця практика надовго пропала зовсім, не тільки ця практика, але і сором взагалі спільна молитва, яка тільки десь на дев'ятому-десятому місяці малечі почала знову потрохи появлятися у нашому житті.
От така от трагічна християнська історія...

Тому цю тему пропоную присвятити молитві Східної Церкви у християнській сім'ї: церковному правилу Візантійської Традиції, Ісусовій молитві...

Поштовхом до створення цієї теми стало надибання в мережі богослужбової композиції нашого греко-католицького літургіста Василя Рудейка на його блозі: http://nykodym.blogspot.com/

Вечірня молитва для родини
Колись зробив для приватного вжитку коротку молитву, котру можна було б молитися вдома з родиною. Використав молитви "Апостольського передання" та "Апостольських постанов". Може кому стане в пригоді.

Вечірня молитва
Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.


Молитва на запалення світильника:
Благодаримо Тебе, Господи, через Сина Твого Ісуса Христа, Господа нашого, через Якого Ти просвітив нас, явлючи нам світло непорушне. Ось ми день пройшли и прийшли до початку ночі, насолоджуючись світлом дня, котре Ти сотворив для нашого задоволення, вечірнє світло милості Твоєї приймаючи нині, восхваляємо і славимо Тебя через Сина Твого Ісуса Христа, Господа нашого, через якого Тобі слава і сила и честь зі Святим Духом, нині и повсякчас и на віки віків.
Амінь!


Запалюємо світло і співаємо Вечірнє благодарення:
Світло тихе святої слави безсмертного Отця небесного, святого, блаженного, Ісусе Христе, прийшовши на захід сонця, побачивши світло вечірнє, оспівуємо Отця, і Сина, і Святого Духа – Бога. Достоїн єси у всі часи оспівуваним бути голосами преподобними, Сину Божий, що даєш життя всьому світу, ради чого ввесь світ славить Тебе.

Молитва вечірнього псалмоспіву:
Увечорі, і вранці, і опівдні благословимо, благодаримо і молимось до Тебе, Владико всіх, чоловіколюбче Господи. Направ молитву нашу, як кадило, перед тобою, не дай нахилити сердець наших до слів або помислів лукавих, але ізбав нас від усього, що ловить душі наші, бо до Тебе, Господи, Господи, очі наші, і на Тебе ми уповали, не посором нас, Боже наш. Бо Тобі належить усяка слава, честь, і поклонення, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Вечірній псалом співаємо на мелодію біжучого голосу:
Нехай направиться молитва моя, як кадило, перед тобою, підношення рук моїх, жертва вечірняя.
Стих: Господи, візвав я до Тебе, вислухай мене. Почуй голос моління мого, коли я взиваю до Тебе.
Нехай направиться...

Стих: Положи, Господи, охорону устам моїм і двері огороди губам моїм.
Нехай направиться...

Стих: Не наклони серця мого до словес лукавства, щоб вигадувати приводи для гріхів.
Нехай направиться...

Стих: Нехай направиться молитва моя, як кадило, перед тобою.
Підношення рук моїх, жертва вечірняя.


Тут можна прочитати уривок із Святого Письма або Отців Церкви

Вечірнє славослов’я:
Хваліте Господа, ви слуги Господні хваліте ім’я Господнє! Хвалимо Тебе, благословимо Тебе, прославляємо Тебе заради великої твоєї слави, Господи, Царю, Отче Христа - непорочного Агнця, що бере гріхи світу. Тобі належить хвала, Тобі належить слава, Тобі належить співання Богу і Отцю через Сина в пресвятому Дусі на віки віків. Амінь!
Сподоби, Господи, у вечір цей без гріха охоронитися нам.
Благословен єси, Господи, Боже отців наших, і хвальне і прославлене ім'я твоє на віки. Амінь.
Нехай буде. Господи, милість твоя на нас, бо ми уповали на тебе.
Благословен єси, Господи, навчи нас правосудів твоїх.
Благословен єси, Владико, врозуми нам правосуди твої.
Благословен єси, Святий, просвіти нас правосудами твоїми.
Господи, милість твоя повік, ділами рук твоїх не погорди.
Тобі належить хвала, тобі належить співання.
Тобі слава належить – Отцю, і Сину, і Святому Духові.
І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.


Прошення
Упокой, Господи душі усопших слуг Твоїх, (батьків) родичів моїх, доброчинців (імена) і всіх православних християн і прости їм всі їх прогрішення добровільні і недобровільні, і даруй їм Царство Небесне.
Спаси і піднеси нас Боже через Христа Твого! І так піднесені молімося за милосердя Господнє і Його помилування, за ангела миру, за добре і пожиточне, за християнську кончину! Помолімось за спокійний і безгрішний час вечора і ночі і за непорочне ходіння протягом всього життя нашого! Себе самого і один одного віддаймо живому Богові через Його Христа!


Молитва благодарення:
О, Боже без початку і кінця, що через Христа Твого створив все і всім управляєш, передусім усе його Бог і Отець, Боже духів і Царю всього, що охоплюється розумом і відчуттям сприймається, що створив день для діл світла і ніч на спокій нашій немочі: Твій є день і Твоя ніч. " Ти встановив світло і сонце. Прийми і тепер милостиво, о Господи чоловіколюбче найкращий цю нашу вечірню подяку. Ти провів нас через довготу дня і привів до початку ночі, збережи нас Христом твоїм! Подай нам мирний вечір і безгрішну ніч і сподоби нас життя вічного, через Христа Твого, через якого Тобі хвала честь і поклоніння в святому Дусі на віки. Амінь.

Голови наші перед Господом схилім.

Молитва на поклонення голови:
О Боже, Отче і Господи милосердя, що в премудрості твоїй створив людину як розумну істоту, котра серед того, що на землі, найдорожча Богові. Ти, дав їй керувати земним і встановив за волею твоєю управителів і священників, одних для певності життя інших для сповнення святої служби. Дай умилостивити Себе, всемогутній Боже, і покажи Лице Твоє над народом Твоїм, тими що схилили шиї серця свого і благослови їх через Христа Твого, через якого Ти просвітив нас світлом розуміння і Себе Самого явив нам, з яким Тобі і святому Духові від усякого розумного і святого єства поклоніння належить на віки. Амінь!


от такий цікавий недовжелезний і незанудний текст.... можливий до практикування у християнській сім'ї?

Також прошу вписувати у цю тему подібні богослужбові тексти, просто гарні й глибокі вечірні і ранішні східнохристиянські молитви, свідчення про практикування Ісусової молитви, кавалків церковного правила чи їх комбінацій, також про практикування Божественної Літургії, але все це у контексті реалій життя християнської сім'ї. Дякую.
Востаннє редагувалось 04 січня 2011, 12:56 користувачем brat Martyn, всього редагувалось 1 раз.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва Східної Церкви у християнській сім'ї

Повідомлення о.Олег » 04 січня 2011, 06:24

brat Martyn писав:Ми якось вже в інших темах говорили трохи про молитву Східної Церкви, але коли доходило до практикування її у сім"ї, то кінчалося це ствердженням того, що це неможливо......от такий цікавий недовжелезний і незанудний текст.... можливий до практикування у християнській сім'ї?..

поправте, якщо не правий, але говорилося про неможливість практикування повного монашого правила, а не його кавалків чи лише Вечірні або Ісусової молитви тощо.
Тема дуже гарна/актуальна і у мене відразу питання про критерії "східності" молитви у християнській сім'ї: як їх визначити?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

sssmmm
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 28 травня 2009, 09:13

Re: Молитва Східної Церкви у християнській сім'ї

Повідомлення sssmmm » 04 січня 2011, 10:35

о.Олег писав:
brat Martyn писав:Ми якось вже в інших темах говорили трохи про молитву Східної Церкви, але коли доходило до практикування її у сім"ї, то кінчалося це ствердженням того, що це неможливо......от такий цікавий недовжелезний і незанудний текст.... можливий до практикування у християнській сім'ї?..

поправте, якщо не правий, але говорилося про неможливість практикування повного монашого правила, а не його кавалків чи лише Вечірні або Ісусової молитви тощо.
Тема дуже гарна/актуальна і у мене відразу питання про критерії "східності" молитви у християнській сім'ї: як їх визначити?
З повагою, о.Олег

Відповідь на це питання напевно мали би дати наші вчені. З Католицького університету, або семінарій. Чомусь не має. Або я, грішний, не знайшов?
Для себе особисто я обрав молитовне правило церковнослов`янською. Ранкові і вечірні молитви, 90-й псалом. Знайшов у Інтернеті такий собі нейтральий варіант молитв, де не згадуються православні патриархи. У Символ віри добавляю слова "і Сина", намагаюся молитися за Папу та Блаженнішого Любомира. Не знаю, не можу сказати чому, але люблю церковнослов`янську мову. Наскільки мені відомо, у нашій Церкві правили Службу Божу церковнослов`янською десь ще до 30-х років минулого сторіччя.
Можливо я щось роблю неправильно. Буду вдячний, якщо мене поправлять і навчать.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва Східної Церкви у християнській сім'ї

Повідомлення о.Олег » 04 січня 2011, 11:17

sssmmm писав:... Наскільки мені відомо, у нашій Церкві правили Службу Божу церковнослов`янською десь ще до 30-х років минулого сторіччя...

трошки поправлю:
Спільне пастирське послання українських владик з ІІІ сесії ІІ Ватиканського Вселенського Собору в Римі

Відносно впровадження живої – матірної мови на місце дотеперішної церковно-словянської, що є радше нашою давного староукраїнською мовою, отже і в багатьох країнах досить зрозумілою ще й для сучасних українських вірних, наша Єпископська Конференція не бачить покищо конечности загальної зміни. А все ж, стверджуючи засаду, у всіх Церквах східніх обрядів ще від апостольських часів, про змогу вживати живу-матірну мову у відправах богослужб, якщо цього вимагає добро душ, наша Єпископська Конференція вирішила допустити уживання живої української мови у відправах наших богослужб для кращої і кориснішої участи наших вірних у тих богослужбах, зразу тільки в деяких частинах наших богослужб, а саме в читанні Апостолів і Євангелій, у «Вірою», «Отче наш» і в молитві перед святим Причастя, і то вже в найближчому часі. Як тільки появиться друком апробований текст тих частин відправи». с. 42

«Рівночасно наша Єпископська Конференція вирішила, щоби в найближчому часі окрема Комісія, зложена з наших богословів і знавців староукраїнської і живої української літературної мови, виготовляла український переклад деяких Чинів Требника, а саме Чину Хрещення й Миропомазання, Вінчання і Похоронів.

«Дано в Римі з нагоди Третьої Сесії Вселенського Собору Ватиканського Другого, дня 12 листопада Року Божого 1964». с. 45

http://www.liturgia.org.ua/index.php?op ... &Itemid=99
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Молитва Східної Церкви у християнській сім'ї

Повідомлення brat Martyn » 04 січня 2011, 12:03

Ну, на рахунок всього церковного правила, то Паїсій Святогорець в своему "Сімейному житті" описує одну таку сім'ю, але яка не мала власних дітей:
...Помимо всего прочего, эти люди удочерили одну девушку, на имя которой записали все свое имущество. Приемная дочь ухаживала за ними в старости и, похоронив их, ушла в монастырь. Новедь и дом этих людей был все равно, что монастырь! Там совершались все церковные службы. На вечерне и на повечерии вместе с ними молились и другие братия и сестры во Христе, а полуношницу и утреню они читали втроем. Эти благословенные люди помагали многим страждущим...


Сам я знаю про одну таку подібну священичу сім'ю, де є, якщо не помиляюсь, семеро власних дітей... і що там також виявилось можливим церковне правило, не знаю чи воно аж так все, може, і без чогось, але ж....
В них дуже цікаве помешкання, трохи справляє враження катакомб, дві квартири великі поєднані проходами, одна велика кімната зроблена каплицею з престолом, аналоями... розписувала сама їмость.
Дружимо близько з двома доньками такого подружжя, одна з них в монастирі сестер милосердя, а інша була в кількох монастирях, поки не вийшла заміж.
От таке от свідчення.

Щодо східності молитви сім'ї, то на Сході, що мені дуже подобається, на противагу особистісному набоженству і особистісному користанню з Таїнств, до якого звикли на Заході, збереглося поняття молитви окремої, навіть маленької спільноти, як форма долучення до молитви всієї Церкви. Тут збережений отой правдивий літургійний дух (дух спільного діла народу Божого), яким і є церковне богослужбове дійство. Це є дуже цінне і важливе. І до цього спільного діла по своїй спромозі чи у свій специфічний спосіб долучаються всі: чи то монаші спільноти, чи то парохіяльні спільноти, чи сімейні....
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Молитва Східної Церкви у християнській сім'ї

Повідомлення brat Martyn » 04 січня 2011, 12:51

Щодо церковно-слов'янської, то спільна молитва нашої сім'ї теж є на цій мові практично вся яка буває (хіба що молебень чи акафіст в ряди годи з "Прийдіте, навернімся")...
Не те, щоб фанат, українська нічим не гірша, а, може, і гарніша...
Просто переклади церковного правила є далеко не всіх текстів, а ті що є - бувають неотесано-діаспорними, або просто негарними, і переважно нівелюють зв'язок богослужбових текстів із церковними наспівами, на які вони співаються, що робить дуже натягнутим компромісом вживання таких текстів.
Реально ж такі тексти не годяться для повноцінного церковного вжитку.

Слава Богу, що є у нас в Церкві кілька людей, які тим серйозно займаються, навіть вже вийшла перша ластівка у світ: всі тексти Літургії Передосвячених Дарів з текстами всіх стихир, які вживаються у Великий Піст; незмінними частинами і Догматами, які розписані в нотах.
А головне, що ці українські тексти точно не є просто перекладами, а текстами, які лягають на церковну музику.
Див: http://www.trypisnec.org.ua

Так що чекаємо з нетерпінням щоб наші візантійські богослуження ожили в нашій рідній мові і з церковною музикою були при тому нерозлийвода.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Як маємо молитися

Повідомлення neoxgeforce » 02 лютого 2011, 23:33

Усамітнись у будь-якому відлюдному й тихому місці, зачини двері, сядь, відверни ум свій від усякої тимчасової і суєтної речі, схили голову свою на груди і зосередься всередині себе самого (не в голові, а в серці), звертаючи туди ум і чуттєві очі свої та затримуючи трохи подих. Усіляко намагайся занурити ум свій у серце, щоби він перебував там уже постійно. Спочатку буде тобі в серці якось темно й незручно, але опісля, якщо безперервно повторюватимеш цю вправу вдень і вночі, знайдеш постійну радість. Ум, подвизаючись так, знайде місце у серці твоєму й тоді одразу побачить там, усередині, такі речі, яких ніколи раніше не бачив і не знав. Тоді, звідки би не з`явився помисел, раніше, аніж увійде досередини і зродить думку або уявлення, ум прожене його звідти, знищивши Ісусовим Іменем, молитвою до Нього: Господи ІсусеХристе, помилуй мене! Тоді ум запалає гнівом на демонів, виганятиме їх і нещадно знищуватиме. Інше ж, що звичайно настає за цим діянням, з Божою поміччю сам із досвіду спізнаєш, будучи уважним і тримаючись Ісуса та молитви до Нього: Господи Ісусе Христе, помилуй мене!»

Взято звідси Настанови
Це перемістити туди в серце мій внутрішній голос? Він в мене приблизно трошки вище горла, мені так здається.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrey s. » 03 лютого 2011, 00:27

Описане вище чимось схоже на:Іспит совісті,,духовну віднову,,або навіть схоже на медитацію(з християнської точки зору)...Але знаю напевне,,щоб користати правильно(на користь)з таких речей,,потрібен духовний провід(священник),,він підскаже,то що неохідно в індевідуальному сенсі,,і чи взагалі потрібно саме зараз...Раджу дослухатись,,що до поради священника,,ці "практики" не є чимось гріховним,,але навіть якісь особисті тимчасові обіти(мовчання,,пости,,молитовні чування в особливий спосіб,і багато іншого) робляться з благословення духівника,,або отця якій тебе знає...Робиться для того,,щоб вберегти себе від можливої помилки,,Ціна помилки висока,,,це наш душевний стан,,або навіть душа,,Більшого в нас нема,,і з цим треба бути обережним...Пізнання себе,,не завжди приємний процес.,,і без Бога(молитви) це взагалі краще не робити.....
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення neoxgeforce » 03 лютого 2011, 20:15

А що розуміється під серцем ?

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrey s. » 03 лютого 2011, 22:18

Серце,,в Євангельскій мові треба розуміти в контексті..Серце може бути як розум...Але з прочитаного(з посилання),,як я розумію,це Нутро,Глибина(пс.45),а також в 51пс.(50.як де).Серце чисте.............,і духа......в нутрі моєму....Але це моя думка,,я можу і помилятись...Знаю точно,,що в Нутрі є не тільки світло,,а і темрява...І за звичай там все перемішано....Наслідок пер.хріха.......Гординя серця,,від якої спасіння Бог(іван злотоуст)...Думаю іде мова про пізнання свого нутра,глибини.Звичайно з-за Божою поміччу,,,.Пізнання Бога,,деякі Християнскі уми,,радять починати з пізнання себе(голого,,як є)..А Бог є в кожному з нас,,без виключення...Нажаль не всі це розуміють...бо віддають перевагу(самообману)...Цей труд,,це труд всього життя..І якщо хтось хоче здобути плоди "понаднормрво"(скорше),,не раджу..Але потрібен ум..щоб відділити світло,від темряви...Люцкий ум,,це породження того змішаного нутра,,А ум(мудрість) є в св.Письмі,,там Бог присутній..І тому,я важаю,,що св. письмо,,помагає розрізняти темряву,,і бачити Світло..В своєму нутрі..А Кому,чи "чому" віддати перевагу--вибір за нами(вільна воля дана Богом)...Слава Тобі, за накази голосу таємного(з Акафісту),складенного за творами святого,,він знав,,що це голос Бога.,Бо вмів відрізняти....Так..Говорю зразу...Мене в цьому слухати неварто,,я можу помилятися..ЦЕ просто думки...Дякую....
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей