Як маємо молитися?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Вопросы

Повідомлення romanm » 20 лютого 2010, 21:46

Не думаю, просто є країни в яких мабуть прийнято , що коли ти складаєш руки на груди, то з певних причин не можеш отримати Євхаристію, тому уділяють тільки благословення. То в чому тут проблема священиків?


А Ви не могли би сказати в яких країнах таке діє, що складаючи руки на груди - для благословення? Потім, мені здається, що ксьондзи чи місцеві, чи прибувші із-за кордону повинні би розбиратися в речах такого роду. Але це все дурниці, імхо. Це не суть важливо.

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 20 лютого 2010, 22:40

romanm писав:А Ви не могли би сказати в яких країнах таке діє, що складаючи руки на груди - для благословення?

В Швеции, где я сейчас нахожусь, принято положить одну руку на грудь в знак того, что верующий хочет получить благословение. Об этом даже один францисканский настоятель всегда делает предупреждение перед причастием (я гостил несколько раз в конвенте францисканцев в пригороде Гётеборга, а сам живу в Уппсале).

Я же слагаю две руки, но священники латинского обряда не понимают всех тонкостей и из-за этого возникают недоразумения. В Швеции я не встречал биритуальных священников (они может быть есть, но я о них не слышал).

Всё это только незначительные детали, возможно мелочи, но на практике получается всерьёз. :pardon:
Востаннє редагувалось 20 лютого 2010, 22:57 користувачем Aleksej, всього редагувалось 1 раз.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 20 лютого 2010, 22:53

ієром. Діонисій писав:У Католицькій Церкві як священнослужителі, так і вірні, беручи участь у богослужіннях іншого обряду цієї Церкви, не тільки мають право, а і повинні дотримуватись норм і звичаїв свого обряду.


Честно говоря я не помню, когда причащался под двумя видами на латинской мессе. В редких случаях чашу дают одному из благочестивых прихожан и нужно будет самому подходить и из неё причащаться. Такие вот нормы за кордоном.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Вопросы

Повідомлення romanm » 21 лютого 2010, 11:11

Aleksej писав:
ієром. Діонисій писав:У Католицькій Церкві як священнослужителі, так і вірні, беручи участь у богослужіннях іншого обряду цієї Церкви, не тільки мають право, а і повинні дотримуватись норм і звичаїв свого обряду.


Честно говоря я не помню, когда причащался под двумя видами на латинской мессе. В редких случаях чашу дают одному из благочестивых прихожан и нужно будет самому подходить и из неё причащаться. Такие вот нормы за кордоном.

ДЯкую, цікаво. А я думав, що де - де,а в Швеції знайти католиків неможливо.

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 21 лютого 2010, 19:03

romanm писав:А я думав, що де - де, а в Швеції знайти католиків неможливо.


Здесь не только есть католики, но ещё действуют приходы православных греков, сербов, русских, а также есть копты, сирийцы, англикане, греки-старостильники, мелькиты.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Вопросы

Повідомлення ієром. Діонисій » 21 лютого 2010, 20:09

Звичайно, під час Св. Меси в латинському обряді причащається Тіла і Крові або тільки священик, або там, де так прийнято, -- вірні приймають окремо святе Тіло, а потім причащаються св. Крові з чаші. У цьому священики навряд чи будуть робити для когось виняток, тому приходиться достосовуватися до такого порядку.

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 21 лютого 2010, 20:39

Я принимаю порядок такой, который существует в церкви и поэтому задал в стартопике вопрос о том, как себя вести внешне. Уточняю: принимаю, но не следую ему в точности, т.к., к примеру, причастие св. Тела и Крови предпочитаю принять из рук священника, а не от прихожанина.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 22 лютого 2010, 21:01

У меня такой вопрос: допустимо ли употреблять слово "униат" на этом форуме? В русском языке "униат" считается чуть ли не ругательным словом и несёт в себе отрицательный заряд, приравниваемый к изменнику веры. :(
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Вопросы

Повідомлення прочанка » 22 лютого 2010, 21:31

:) а як на вашу думку слово"жид", яке широко використовується у світі і тільки в Радянському Союзі його змінили на більш скромне-"єврей" - це образа чи все таки національність.
Не бійтеся!

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 22 лютого 2010, 21:45

прочанка писав: а як на вашу думку слово"жид"


Я должен отметить тот факт, что являюсь россиянином и в русской культуре слово "жид" является оскорбительным. Знаю, что в польском и латышском языках слово не имеет отрицательной окраски, т.к. это вопрос коннотации, которая может быть разной в разных языках.
Востаннє редагувалось 22 лютого 2010, 23:34 користувачем Aleksej, всього редагувалось 1 раз.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Вопросы

Повідомлення romanm » 22 лютого 2010, 22:54

Якщо хтось ображається на слово "уніят" це його проблеми. Ми є уніяти, бо кров ю доказали своє уніатсво. Християнин, також для мусульман - мат, але що ж, не називатися нам так?

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 22 лютого 2010, 23:01

romanm писав:Християнин, також для мусульман - мат


Напрасно так о мусульманах...:no: У меня были личные контакты с мусульманами и наши отношения носили дружественный характер. O:-)
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вопросы

Повідомлення о.Олег » 23 лютого 2010, 11:16

Aleksej писав:Когда греко-католик участвует в католической мессе латинского обряда, то как он должен себя вести внешне: креститься как все слева направо, преклонить колено или совершить три поклона при входе, подойдя к причастию сложить руки вместе или скрестить на груди?

ні - відповідно до свого обряду.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вопросы

Повідомлення о.Олег » 23 лютого 2010, 11:21

Aleksej писав:Во время причащения на мессе, меня несколько раз священники неправильно понимали и, видя мои сложенные руки на груди, давали благословение, а не причастие Святых Таинств. :oops:

якщо не було можливості попередити священика перед Літургією, можете чітко назвати своє ім`я - думаю, священик зрозуміє, що підійшли до Причастя
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вопросы

Повідомлення о.Олег » 23 лютого 2010, 11:24

romanm писав:
Не думаю, просто є країни в яких мабуть прийнято , що коли ти складаєш руки на груди, то з певних причин не можеш отримати Євхаристію, тому уділяють тільки благословення. То в чому тут проблема священиків?


А Ви не могли би сказати в яких країнах таке діє, що складаючи руки на груди - для благословення? Потім, мені здається, що ксьондзи чи місцеві, чи прибувші із-за кордону повинні би розбиратися в речах такого роду. Але це все дурниці, імхо. Це не суть важливо.

а Ви, пане Романе, на Форумі Заглоби подивіться - там ціла гілочка була з цього приводу, називалася, приблизно: "Подойти к Причастию и не причаститься" :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вопросы

Повідомлення о.Олег » 23 лютого 2010, 11:26

ієром. Діонисій писав:Звичайно, під час Св. Меси в латинському обряді причащається Тіла і Крові або тільки священик, або там, де так прийнято, -- вірні приймають окремо святе Тіло, а потім причащаються св. Крові з чаші. У цьому священики навряд чи будуть робити для когось виняток, тому приходиться достосовуватися до такого порядку.

ще практикують занурювати Тіло в Кров і вкладати в уста причасника. З цим стикався в Польщі.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вопросы

Повідомлення о.Олег » 23 лютого 2010, 11:30

Aleksej писав:
romanm писав:Християнин, також для мусульман - мат


Напрасно так о мусульманах...:no: У меня были личные контакты с мусульманами и наши отношения носили дружественный характер. O:-)

думаю, пан Роман має на увазі синонімічний ряд християнин - гяур (гой у євреїв), тобто невірний. А мусульмани бувають різні. Як і християни
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вопросы

Повідомлення о.Олег » 23 лютого 2010, 11:37

Aleksej писав:У меня такой вопрос: допустимо ли употреблять слово "униат" на этом форуме? В русском языке "униат" считается чуть ли не ругательным словом и несёт в себе отрицательный заряд, приравниваемый к изменнику веры. :(

слово уніат може і у нас нести негатив. Це дуже залежить від того, хто говорить, з якого культурного середовища. Ми говоримо про Святу Унію. Православні - про "грех унии". Напевно, щоб позбутись різних можливих підтекстів і, відповідно, підозр в ... гм... :( нехорошому, спробуймо вживати відповідно до сучасної офіційної назви УГКЦ термін - греко-католик
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

roksanka
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 24 лютого 2010, 14:50

Re: молитва перед Причастям

Повідомлення roksanka » 24 лютого 2010, 15:02

щодо питання бити себе в груди чи хреститись!

колись я одного священника про це питала, так він відповів, що в неділю і свята бити себе в груди не можна, так само як бити поклони чи падати на коліна. Адже неділя - це день святкування Воскресіння Господнього. Ми маємо в цей день радіти, а не займатись самобичуванням...

а взагалі - це все індивідуально :)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Вопросы

Повідомлення romanm » 25 лютого 2010, 09:33

о.Олег писав:
Aleksej писав:
romanm писав:Християнин, також для мусульман - мат


Напрасно так о мусульманах...:no: У меня были личные контакты с мусульманами и наши отношения носили дружественный характер. O:-)

думаю, пан Роман має на увазі синонімічний ряд християнин - гяур (гой у євреїв), тобто невірний. А мусульмани бувають різні. Як і християни


В Швеції :Rose: звичайно можна бути друзями. Але я говорю, також і про політику мусульманських країн по відношенню до християн і всього християнського. Прошу вибачення за офф-топ, щодо мусульман, є десь тут тема.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вопросы

Повідомлення о.Олег » 25 лютого 2010, 09:50

romanm писав:
о.Олег писав:думаю, пан Роман має на увазі синонімічний ряд християнин - гяур (гой у євреїв), тобто невірний. А мусульмани бувають різні. Як і християни

В Швеції :Rose: звичайно можна бути друзями. Але я говорю, також і про політику мусульманських країн по відношенню до християн і всього християнського. Прошу вибачення за офф-топ, щодо мусульман, є десь тут тема.

в Фінляндії (пару років тому) був міжрелігійний з`їзд європейської молоді (порозуміння культур, зокрема саме християнської і мусульманської і все таке...), на якому був і мій семінарійний знайомий. Враження його було почути цікаво: мусульмани були і християни живо цікавилися їхньою культурою, світосприйняттям.., а от європейським мусульманам, як виглядало, християни цікавими не були зовсім...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 25 лютого 2010, 17:13

Читаю статистику: "Всього учасників: 953", а активных форумчан наберётся с десяток. Почему форум такой "сонный", мало активности?

Простите за сравнение, но на российском католическом форуме "У Заглобы" активность выше, среди форумчан имеется достаточно православных и даже есть батюшки, не говоря уже о небольшом присутствие протестантов. У нас же дела не идут :cry:, т.е. очень скромно.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Вопросы

Повідомлення romanm » 25 лютого 2010, 20:10

Aleksej писав:Читаю статистику: "Всього учасників: 953", а активных форумчан наберётся с десяток. Почему форум такой "сонный", мало активности?

Простите за сравнение, но на российском католическом форуме "У Заглобы" активность выше, среди форумчан имеется достаточно православных и даже есть батюшки, не говоря уже о небольшом присутствие протестантов. У нас же дела не идут :cry:, т.е. очень скромно.



Показник того, як батюшки і вірні, надають важливість форуму. НІчого страшного. Тим більше, що інтернет не таке розповсюджене явище.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення o.Mykil » 25 лютого 2010, 20:40

Aleksej писав:Читаю статистику: "Всього учасників: 953", а активных форумчан наберётся с десяток. Почему форум такой "сонный", мало активности?

Простите за сравнение, но на российском католическом форуме "У Заглобы"


А в мусульман, например, что творится, какая огромная активность http://umma.islam.ru/phpBB2/index.php?s ... 178fb6ac73

Можно взять в этом пример, христианам особенно. Пассивность может навредить... :))
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Aleksej » 25 лютого 2010, 20:58

Как долго существует этот форум?

Может быть стоит не игнорировать русский язык?.. Украинский, конечно же, нужно оставить, но по возможности, всё же... хотя бы разделы, к примеру, перевести на русский. Простите меня, я не в праве давать советы и кого-нибудь ненарочно обидеть этим, только размышляю об эффективности.

Я на форум "Української Греко-Католицької Церкви" пришёл, чтобы пообщать со своими, греко-католиками, узнать о жизни Церкви на Украине, познакомиться,.. Думаю, что и другие русскоговорящие были бы рады такой возможности, если она предоставится.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Вопросы

Повідомлення romanm » 26 лютого 2010, 09:01

Aleksej писав:Как долго существует этот форум?

Может быть стоит не игнорировать русский язык?.. Украинский, конечно же, нужно оставить, но по возможности, всё же... хотя бы разделы, к примеру, перевести на русский. Простите меня, я не в праве давать советы и кого-нибудь ненарочно обидеть этим, только размышляю об эффективности.

Я на форум "Української Греко-Католицької Церкви" пришёл, чтобы пообщать со своими, греко-католиками, узнать о жизни Церкви на Украине, познакомиться,.. Думаю, что и другие русскоговорящие были бы рады такой возможности, если она предоставится.


Согласен, но кто переводит то будет?

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 09:11

Я теж помітив, що наші священики (галичина) не дуже люблять висловлювати свої думки в Інтернеті...
Що до форуму, я пошукаю варіант багатомовного інтерфейсу....
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 09:26

Я добавив ще два переклади форуму. Основною мовою форуму є українська, проте в "Панелі керування" Ви можете встановити російську або ж англійську мови інтерфейсу форуму.
lang.jpg
Встановлення мови
lang.jpg (64.85 Кіб) Переглянуто 16096 разів
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення samael » 26 лютого 2010, 09:42

Aleksej писав:Как долго существует этот форум?

Форум был запущен 16 июня 2005 г.
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення Олюнька » 26 лютого 2010, 13:01

samael писав:Я теж помітив, що наші священики (галичина) не дуже люблять висловлювати свої думки в Інтернеті...

Напевно справа не в тому, що не люблять, а в тому, що більше зайняті служінням серед тижня.
У більшості православних парафій (наскільки мені відомо) протягом тижня менше відправляється богослужінь, а вже в неділю йде "повна програма": Утреня-Літургія-Парастас-Вечірня і т.д.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей