Як маємо молитися?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення neoxgeforce » 04 лютого 2011, 19:49

Щось ніхто більше не відповідає в темі.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrivovk » 04 лютого 2011, 20:55

На цю тему є багато книг, особливо Святих Отців.Але Ісусову молитву треба творити під наглядом досвідчених, бо комусь самому може бути важко розібратися.Можу порадити цікаву книгу "Мистецтво молитви.Про молитву Ісусову".Сам її колись читав.Там є про умову молитву, і про серце і що таке взагалі називається молитвою.Бо хтось може думати, що рухати губами і є молитва, а коли рот закритий, то вже людина значить не молиться. книжка тут http://www.truechristianity.info/ua/boo ... raying.php
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення neoxgeforce » 04 лютого 2011, 21:53

Дякую за книгу. Я її читав. Перечитую деколи.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrivovk » 06 лютого 2011, 17:53

Ісусова молитва й тверезіння духа

«Хто ж ти є, людино?» - таке питання недавно поставив Папа Іван Павло II і сам відповів на нього: «Християнство у своїй західній та східній тради­ціях завжди дуже поважно ставилось до цього запитання, з чого зродилась глибока і гармонійна наука - антропологія, що ґрунтується на принципі: найглибшу правду про людину треба шукати в Тому, хто сотворив її. Під цим оглядом східна духовність зосереджує увагу свою на серці людини і розрізняє три типи самопізнання: перше стосується біологічно-психічної сфери, друге - морального життя людини, але найвище з них - це споглядання, що завдяки ньому людина, заглиблюючись, розпізнає в собі божественну подобу і, очищаючись від гріха, бачить живого Бога і, за Його благодаттю, сама стає божественною.

Цей аспект важливий не тільки щодо релігійного, а й для всього людського життя. Сьогодні, більше ніж будь-коли, людина потребує великого сер­ця, віднови своїх християнських перспектив...» (Папа Іван Павло II, Слово перед молитвою Ангел Господній. 29.09.1996 року).

Постійна, безупинна молитва не є понад людську спроможність, бо Сам Господь заповідав: Треба молитися завжди і не падати духом (Лк. 18:1).

Моліться безупинно (1 Сол. 5:17). Святі Отці розуміли цю заповідь про постійну молитву, як про мистецтво людського ума, що повинно стати щоденною дійсністю, а не тільки послужити загальною вказівкою про важливість молитви.

Уже з перших століть відомі різні короткі молитви, переважно прохальні, котрими послуговувались християнські подвижники, щоб полегшити безперервність молитви. Серед монахів була добре відома коротка формулка вірша з псалма, поширена святим Касіяном: О Боже, рятуй мене, о Господи, мені на допомогу поспішися (Пс. 70:2), що про нього він сам говорить: «Цей стих не даремно вибраний з усього Писання: він виражає усе, що потрібне в молитві, і відповідає усім нуждам того, хто молиться. Він містить покірне визнання своєї безпорадности, визнання Бога єдиним помічником, завжди готовим допомогти».

Ісусова молитва1 поступово була прийнята як засіб до осягнення постійної молитви тому, що вона містить у собі найсвятіше Ім'я Господа Ісуса, пе­ред Котрим схиляється кожне коліно на небі, на землі й під землею (Флп. 2:9-11).

Цей спосіб постійної молитви був прийнятий і широко розвинувся між гезихастами на Сході, протягом століть поширився і серед мирян Сходу, а в наші дні також і на Заході.

Сам Папа закликає вірних до тихої молитви, тобто молитви серця, щоб у тишині могли вони почути голос Духа Святого.

Ось слова Івана Павла II:

«З великою побожністю східний обряд ставиться до так званої Ісусової молитви: Господи Ісусе Христє, Сину Божий, помилуй мене грішного, що також поширилась і на Заході за посередництвом книги Щирі розповіді Прочанина своєму духовному отцеві. Ці побожні благання, часто повторювані, неначе перемінюються у подих душевний. Це допомагає людині відчути присутність Спасителя у всьому, що її оточує, усвідомити, що Бог її любить, незважаючи на всі її вади. І хоч цю молитву промовляємо в душі, - вона має таємничий вплив на всю спільноту. Отці Церкви називали її маленькою молитвою. Ця молитва - великий скарб. Вона об'єднує усіх тих, що моляться перед лицем Христа!»

Часто думають, що Ісусова молитва - це медитаційний метод, рівноцінний будь-якій іншій формі молитви, що є навіть у нехристиянських релігіях, особливо в ісламі, буддизмі та індуїзмі. Якщо тут і простежується якась зовнішня аналогія, то суттю своєю вона абсолютно відмінна. В ісламі до­статньо лише повторювати молитву, в християнстві ж Ісусова молитва є містичним пошуком, що випливає з реальности, даної у Святих Тайнах.

Ісусова молитва неодмінно пов'язана з тверезінням духа. Останніми роками на Заході між християнами, що намагаються практикувати Ісусову молитву, зауважується тенденція повторювати цю формулку в магічний спосіб, що викликає хвилювання в душі, ум же собі свобідно блукає в суєтних помислах. Зрозуміло, що це не має нічого спільного з Ісусовою молитвою, ані з будь-якою іншою. До того ж така „молитва" не сумісна з християнським життям. Людина, що не панує над своїми помислами і почуттями, не може правдиво молитися.



http://www.truechristianity.info/ua/boo ... ony_00.php
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrey s. » 06 лютого 2011, 19:33

Слава Ісусу Христу!!Дякую,,мені сподобались слова Папи Півла !!,,,Доречі молитва "Ангел Господній" ,,,наскільки мені відомо,,часто "вживається" перед духовними практиками...Точно знаю на рахунок "іспиту совісті"(загального,чи часткового)...Сподобалось також,,про "медитаційний метод",,бо часто слово "мидитація" є чужорідним християнству(я маю на увазі стереотип),,Ате знаю,,що такій термін присутній в християнстві...Також знаю,, що він дуже відрізняється від сприйняття "не християн",,по своїй суті,,по призначенню,,і т.д..І це помоєму нормально,,бо Християнство по суті,,різниться в суті З нехристиянством...Тому вважаю,,коли хтось знайомий з терміном "мидитація" з інших релегійних напрямків,,раджу переглянути його..Воно буде тільки заважати...Набути легко,,а позбавитись непросто.,але з Божою поміччю все можливо,,це факт..Звичайно є одна умова,,,Якщо це на Славу Божу...Взагалі,,,подобається думки Енштейна,,що до запитань і відповідей...Їх суть:якщо коректно поставити запитання,,,то і відповідь непотрібна...Думаю кожний Християнин повинин поставити собі запитання:"Для чого??",або "навіщо?",,,,,,,Хто як вважає??? :Search:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Ісусова молитва

Повідомлення romanm » 08 лютого 2011, 00:36

Шановний п. andrey.s

Я не в тєму, як говориться. Просто прохання маленьке,якщо можна. Чи не могли би Ви, коли пишите Ваші дописи. Ділити їх на абзаци. А то, признаюся, мені тяжкувато читати все підряд.

Якщо можна, звичайно. :)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrey s. » 08 лютого 2011, 01:26

ДЯКУЮ!!!Я виправлюсь,,,чесно :oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Ісусова молитва

Повідомлення Володимир ІФ » 08 лютого 2011, 20:27

neoxgeforce писав:Щось ніхто більше не відповідає в темі.

Абсолютно вичерпною по даній темі є книга Добротолюбіє.Особливо перша її частина.Там є все що Вас цікавить.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ісусова молитва

Повідомлення ShMariam » 01 травня 2011, 19:50

Десь тут на форумі прозвучала думка (можна я не правильно зрозуміла чи запам'ятала), що ця молитва може бути шкідливою в певних випадках, що її не можна практикувати без духівника... Не розумію.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrey s. » 01 травня 2011, 20:29

ShMariam писав:Десь тут на форумі прозвучала думка (можна я не правильно зрозуміла чи запам'ятала), що ця молитва може бути шкідливою в певних випадках, що її не можна практикувати без духівника... Не розумію.

Пізнання себе(свого нутра) не завжди приємна штука,а коли людина перейметься цим,то можливо що це погано кінчиться.Ми себе в більшості не знаїм,но в той же час хочим пізнати світ,Бога,людей.Но зазвичай навіть себе не питаєм для чого.Часто це просто цікавість(зміюка вже таке перевіряла на Адамі і Єві,які в той момент були без гріха.А що нам казати,які вже родились з наслідками цього гріха).
Тема складна,це не мої думки.Тобто це думка авторитетних людей(священників),і особисто я не став сумніватись.Всетаки ставка наша Душа.На неї грати не хочу,бо люцкий розум може жорстоко розіграти нас.
Напевне тому і не радять.Для спасння це не конче необхідно.Взагалі цей дар підсилу вибраним.Тобто нести його на Славу Божу да-а-алеко не всім під силу.
А те що в нашій люцкій природі думати:"А чим я гірший"-це нормально.Просто треба це розуміти.
Наразі все.(доречі моя думка не авторитетна,бо я ніколи такого не практикував).
...............
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ісусова молитва

Повідомлення ShMariam » 01 травня 2011, 20:41

Господи Ісусе Христе, помилуй мене!»

Помилуй мене чи нас? Мені здається, просити тільки за себе трохи егоїстично... І взагалі не розумію, як можна зранку до вечора молитися молитвою прохання... Якби то була молитва прослави... Не розумію цієї практики. :oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrey s. » 01 травня 2011, 20:58

ShMariam писав:
Господи Ісусе Христе, помилуй мене!»

Помилуй мене чи нас? Мені здається, просити тільки за себе трохи егоїстично... І взагалі не розумію, як можна зранку до вечора молитися молитвою прохання... Якби то була молитва прослави... Не розумію цієї практики. :oops:

Та в тому і справа,що такий спосіб молитви є на Славу Божу,тобто для інших.А коли таке тримати в собі,то .......
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ісусова молитва

Повідомлення ShMariam » 01 травня 2011, 21:08

andrey s. писав:Та в тому і справа,що такий спосіб молитви є на Славу Божу,тобто для інших.А коли таке тримати в собі,то .......

Загалом так, але формулювання таке... Більше сприймається "Ісусе, я Тебе люблю" чи щось подібне. І все ж, молитися однією молитвою весь день, не дуже уявляю. Може, просто до того привикають. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrey s. » 01 травня 2011, 21:25

ShMariam писав:
andrey s. писав:Та в тому і справа,що такий спосіб молитви є на Славу Божу,тобто для інших.А коли таке тримати в собі,то .......

Загалом так, але формулювання таке... Більше сприймається "Ісусе, я Тебе люблю" чи щось подібне. І все ж, молитися однією молитвою весь день, не дуже уявляю. Може, просто до того привикають. :pardon:

Це називається спосіб життя.Ще кажуть що таке життя і є молитвою.Але це припущення....
А хіба у Вас нема звичок що до молитви....Взагалі якесь погане порівняння "звичка",тобто якось не так теба казати.
Хоча я згоден,якщо моє спілкування з Богом стане "звичкою".Це в сенсі звички якої я не хочу позбуватися.
Мене це влаштовує.
Але я це називаю по іншому,просто допустив таку аналогію.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrivovk » 01 травня 2011, 21:28

ShMariam писав:І все ж, молитися однією молитвою весь день, не дуже уявляю. Може, просто до того привикають. :pardon:


Вибрано цю молитву, бо вона є короткою.Так легше зосередитися.От попробуйте в транспорті помолитися 1 (один) раз молитву "Вірую" а потім 20 раз "Господи Ісусе....".Відчуваєте різницю?Тут є метою щоб постійно протягом дня думати про Бога.Коротка молитва для цього найкраще підходить.

P.S.Перечитайте ту книжечку, яку подав вище.Там все зрозуміло написано.Щоб не повторювати своїми словами. :Rose:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Ісусова молитва

Повідомлення Володимир ІФ » 02 травня 2011, 20:52

-Нехай молитва ця прилипне до твоїх легень,- так вчать святі старці про Ісусову молитву.А суть її надзвичайно корисна.Коли молитимешся так постійно,то з голови буквально зникають всі погані думки,а ті що про Бога навпаки залишаються.Це дає мир та спокій душі,а значить і мені цілому.Я сам замітив на власному досвіді,що коли перестаєш її практикувати,то відразу помічаєш,як в голові вже є купа сміття,котре навіть не знаю звідки взялося.А так,наче якийсь сторож пильно стереже все в мені.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrey s. » 02 травня 2011, 20:58

Володимир ІФ писав:-Нехай молитва ця прилипне до твоїх легень,- так вчать святі старці про Ісусову молитву.А суть її надзвичайно корисна.Коли молитимешся так постійно,то з голови буквально зникають всі погані думки,а ті що про Бога навпаки залишаються.Це дає мир та спокій душі,а значить і мені цілому.Я сам замітив на власному досвіді,що коли перестаєш її практикувати,то відразу помічаєш,як в голові вже є купа сміття,котре навіть не знаю звідки взялося.А так,наче якийсь сторож пильно стереже все в мені.

Я тільки можу бути радий за Вас,і навіть не хочу в цьому випадку говорити за якісь перестороги.Нехай Господь перебуває в Вас по всі дні Вашого життя.Це чудово..
Бо таким чином Ви несете Його Світло,і нехай Воно освітить всіх для кого Воно приготовано...
Скільки часу,точніше від коли, Ви спілкуєтесь з Богом в такий спосіб??
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ісусова молитва

Повідомлення ShMariam » 02 травня 2011, 21:01

Та я зовсім не проти того, щоб постійно молитися короткою молитвою, просто формулювання якесь таке ... трохи егоцентричне чи навіть гріхоцентричне ("помилуй мене грішного). Чи не краще молитися "Слава Тобі, Господи", "Я Тебе люблю" чи щось тому роді.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ісусова молитва

Повідомлення ShMariam » 02 травня 2011, 21:03

andrey s. писав:Скільки часу,точніше від коли, Ви спілкуєтесь з Богом в такий спосіб??
Дякую..

І як Ви починали?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Ісусова молитва

Повідомлення Володимир ІФ » 02 травня 2011, 21:16

Почав практикувати цю молитву від тоді коли прочитав Добротолюбіє.Якщо чесно признатися,то на роботі я не маю можливості молитися взагалі,бо там треба вирішувати більш нагальні питання,та коли ідеш до дому,а це три кілометри пішки,то така нагода є і я нею користуюсь.А саме більше вона допомагає тоді,коли в голові повний безлад,або думка заходить в безнадійне мріяння.Варто спробувати!!!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrey s. » 02 травня 2011, 21:40

Володимир ІФ писав:Почав практикувати цю молитву від тоді коли прочитав Добротолюбіє.Якщо чесно признатися,то на роботі я не маю можливості молитися взагалі,бо там треба вирішувати більш нагальні питання,та коли ідеш до дому,а це три кілометри пішки,то така нагода є і я нею користуюсь.А саме більше вона допомагає тоді,коли в голові повний безлад,або думка заходить в безнадійне мріяння.Варто спробувати!!!

Вчора писав про це,але інтернет пожартував зі мною,мені уже скушно коли він справно працює :) .
Я частенько раніше таке практикував,і навіть зараз деколи.Але.Але трішки не так,тобто в інших ситуаціях.
Тобто все почалось коли я перебував в одному чудовому місці,і там з формації заклкдувалось,люба робота і починання,починається з молитви.І це стало способом сприйняття світу.Але були ситуації коли просто не було змоги молитися у звичайний спосіб(час),і мені порадили вложити цю звичну молитву в якусь близьку серцю фразу(вислів).Тобто те відчуття яке є під час звичайної молитви,ти переносиш в той вислів(короткий).Але робив це тільки при потребі,тобто вважав щоб мене це не згіршило,в сенсі лінивства в молитві(тут я кажу за себе,бо я знаю що мав таку проблему).І частенько зараз таке практикую,але це як на мене не має нічого спільного з Ісусовою Молитвою.Ісусова Молитва по книжці це інше....
А такий спосіб молитви є поширеним???Чи існує така спільна молитва??чи практекуєте таке(спільна,в такий спосіб)???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ісусова молитва

Повідомлення ShMariam » 02 травня 2011, 22:14

Чула, що при постійній практиці її можна молитися буквально весь час - коли виконуєш розумову роботу, розмовляєш тощо. Знаю людину, яка так молиться. І, чує моє серце, не одну. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ісусова молитва

Повідомлення ShMariam » 02 травня 2011, 22:19

andrey s. писав:і мені порадили вложити цю звичну молитву в якусь близьку серцю фразу(вислів).

Так, здається, це чудове рішення. :)
andrey s. писав:І частенько зараз таке практикую,але це як на мене не має нічого спільного з Ісусовою Молитвою.Ісусова Молитва по книжці це інше....
Нмсд, так навіть краще, бо молитва йде від серця. Чесно - не люблю молитись чужими словами.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Ісусова молитва

Повідомлення vitalko » 03 травня 2011, 16:55

ShMariam писав:
Господи Ісусе Христе, помилуй мене!»

Помилуй мене чи нас? Мені здається, просити тільки за себе трохи егоїстично... І взагалі не розумію, як можна зранку до вечора молитися молитвою прохання... Якби то була молитва прослави... Не розумію цієї практики. :oops:


Ну... взагалі то Ісусова Молитва це не тільки прохання, вірніше прохання це в останню чергу. Бо починається з слів: Господи, Ісусе Христе, Сину Божий
Тобто вже перші слова визнають Ісуса Христа Богом. Не учителем, не якимось філософом, не ідеєю, а Богом. Це саме Ісус відкрив своїм учням в Євангелії, кажучи - "Я і Отець - одно".

Далі йде "помилуй". Наскільки пам"ятаю з грецької воно перекладається ніби як "намасти олією"(якшо не точно, вибачайте, бо грецької не знаю, а пишу те, що десь прочитав). Олією колись намащували хворих, щоб залікувати рани і полегшити страждання. Також помазували царів і священиків. Тобто, кажучи "помилуй", прошу в Ісуса Христа - Бога щоб він змилосердився наді мною немічним(сліпим, розслабленим), залікував мої рани, полегшив страждання підняв мене з колін, на які поставив мене гріх(останнє слово "грішного"), і тим самим підніс мене до гідності царської, яку Він сам бачить в мені(бо ж старждав і умер за мене), і якої осягти я не здатен сам повіки.

Хіба ж це не проповідь(прослава) Божого Милосердя насамперед? Тільки от треба правильно її сприймати.

Оце так я розумію Ісусову Молитву для себе( вірніше так навчили мене розуміти її інші)
Востаннє редагувалось 04 травня 2011, 15:16 користувачем vitalko, всього редагувалось 1 раз.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrivovk » 03 травня 2011, 17:24

ShMariam писав:... трохи егоцентричне чи навіть гріхоцентричне ("помилуй мене грішного). Чи не краще молитися "Слава Тобі, Господи", "Я Тебе люблю" чи щось тому роді.

Це допомагає людині перебувати у покорі.А покора одна з найважливіших чеснот.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrivovk » 10 червня 2011, 21:15

Ще є цікава книга про Ісусову молитву "Щирі розповіді прочанина своєму духовному отцеві"(видавництво "Свічадо").Читається легко, бо написана як оповідання.Можна скачати в інтернеті. O:-)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Вопросы

Повідомлення євдоким » 21 червня 2011, 11:48

samael писав:Інша проблема, що наші священики вважаю, що проповідувати можна лише з амвону. Чим цей форум не місце для проповіді?

ps: вибачте, за узагальнення :oops:


В якості доповнення: складається враження, що духовенство не охоче цікавиться чим живуть їхні овечки?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вопросы

Повідомлення о.Олег » 21 червня 2011, 17:05

євдоким писав:
samael писав:Інша проблема, що наші священики вважаю, що проповідувати можна лише з амвону. Чим цей форум не місце для проповіді?

ps: вибачте, за узагальнення :oops:


В якості доповнення: складається враження, що духовенство не охоче цікавиться чим живуть їхні овечки?

чому?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Вопросы

Повідомлення luksander » 23 червня 2011, 22:13

євдоким писав:
samael писав:Інша проблема, що наші священики вважаю, що проповідувати можна лише з амвону. Чим цей форум не місце для проповіді?

ps: вибачте, за узагальнення :oops:


В якості доповнення: складається враження, що духовенство не охоче цікавиться чим живуть їхні овечки?

:)
А можливо це і добре: у священиків є можливість думати :roll: про нас краще( O:-) ), ніж ми є насправді ( :twisted: )?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Вопросы

Повідомлення ShMariam » 23 червня 2011, 22:28

luksander писав:
А можливо це і добре: у священиків є можливість думати :roll: про нас краще( O:-) ), ніж ми є насправді ( :twisted: )?

А може просто вони вже "ситі" нашим життям в сповідальниці?
Востаннє редагувалось 23 червня 2011, 22:59 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей