Як маємо молитися?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Молитва

Повідомлення Talya » 03 квітня 2012, 16:16

А що робити якщо не можеш молитись? Ніяких вад які б цьому заважали нема... а молитись не можеш. Не бачиш в тому сенсу... :(
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Молитва

Повідомлення ShMariam » 03 квітня 2012, 16:33

Talya писав:А що робити якщо не можеш молитись? Ніяких вад які б цьому заважали нема... а молитись не можеш. Не бачиш в тому сенсу... :(

Нмд, це просто спокуса. Подібно як виникає бажання (і передчуття, що так ніби треба зробити), щоб не йти до сповіді, коли є тяжкий гріх. Таке треба просто ігнорувати і... чекати нових "крутіших" спокус. :crazy:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва

Повідомлення о.Олег » 03 квітня 2012, 17:00

Talya писав:А що робити якщо не можеш молитись? Ніяких вад які б цьому заважали нема... а молитись не можеш. Не бачиш в тому сенсу... :(

знаю людей, які не можуть їсти. Не відчувають потреби, сенсу... Перефразовуючи, відповім подібно, як і у їхньому випадку:
молитись
систематично, послідовно, заставляючи себе пам`ятати, що без цього найімовірніше :( помреш
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Наталія Дзьоба
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 14 березня 2012, 15:08
Звідки: Львів

Re: Молитва

Повідомлення Наталія Дзьоба » 03 квітня 2012, 17:03

Talya писав:А що робити якщо не можеш молитись? Ніяких вад які б цьому заважали нема... а молитись не можеш. Не бачиш в тому сенсу... :(

Не бачиш сенсу у чому ? Чому ? Чи не тому,що в голові занадто великий потік інформації,який через певні обставини ще наразі не знаходить рішення, а в той же момент молитва для тебе існує як щось таке, що не має відношення до твоїх думок, справ, бо ти не готова прийняти рішення....

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Молитва

Повідомлення Talya » 03 квітня 2012, 19:38

ShMariam
Таке треба просто ігнорувати і... чекати нових "крутіших" спокус.

Як ігнорувати? молитись як читати вірш? суть ж не в тому, нмд

о.Олег »
... Перефразовуючи, відповім подібно, як і у їхньому випадку:
молитись систематично, послідовно, заставляючи себе пам`ятати, що без цього найімовірніше помреш
З повагою, о.Олег

І знову ж питання - систематично як? вранці і ввечері прочитав ті молитви що маєш і що? Молитва має бути розмовою з Богом, а так якась пустота

Наталія Дзьоба

Не бачиш сенсу у чому ? Чому ? Чи не тому,що в голові занадто великий потік інформації,який через певні обставини ще наразі не знаходить рішення, а в той же момент молитва для тебе існує як щось таке, що не має відношення до твоїх думок, справ, бо ти не готова прийняти рішення....

Чому не бачу сенсу? Бог знає що ми хочем, ще до того як ми це промовимо, то нащо просити? Або просиш а отримуєш щось протилежне, значить не того просив, бо Бог не помиляється.

:(
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Як маємо молитися

Повідомлення Just_me » 03 квітня 2012, 20:00

Talya писав:Бог знає що ми хочем, ще до того як ми це промовимо, то нащо просити? Або просиш а отримуєш щось протилежне, значить не того просив, бо Бог не помиляється.

У великій мірі моє бачення таке ж, як і Ваше. Не розумію, для чого просимо щось у молитві. Ми ж не просимо мати чим дихати, Бог сам про нас дбає. Якщо він дбає про такі життєво необхідні речі, то чи про такі дрібні може забути?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва

Повідомлення о.Олег » 03 квітня 2012, 20:08

Talya писав:І знову ж питання - систематично як? вранці і ввечері прочитав ті молитви що маєш і що? Молитва має бути розмовою з Богом, а так якась пустота

все вірно - має бути розмовою. І Бог розмовляє, чує. Людина ж... слаба, залежна від своїх станів. Що не означає, що треба припинити молитву. Навіть, якщо це буде повторювання чужої молитви - моліться: вірно, непереставаючи; не узалежнюйте молитву від свого хотіння і... прийде момент, коли це буде Розмова. А може прийде, що знову відчуєте пустоту... От лише... Бог Є: розмовляє, чує...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 03 квітня 2012, 21:24

Talya писав:А що робити якщо не можеш молитись? Ніяких вад які б цьому заважали нема... а молитись не можеш. Не бачиш в тому сенсу... :(

Talya писав:Чому не бачу сенсу? Бог знає що ми хочем, ще до того як ми це промовимо, то нащо просити? Або просиш а отримуєш щось протилежне, значить не того просив, бо Бог не помиляється. :(


Є не тільки молитва прохання, але ще й є молитва подяки, прослави та перепросьби.Якщо не хочете щось просити, то можете дякувати Богові за всі добродійства.Бо навіть вічності не вистачить, щоб подякувати Йому за все.Бачите тут сенс?Або перепрошуйте Бога за гріхи, якими ми Його щодня ображаємо.Невже й тепер не бачите сенсу?

Тепер уявіть, що ви маєте доброго друга.Але ви його ігноруєте, уникаєте, бо вам з ним нема про що говорити, нецікаво чи щось подібне.Що би подумав той друг.Молитва - це розмова, зустріч з Богом.Якщо ви не хочете бути з Ним ...ну то якось неправильно.Якщо нецікаво бути з Богом, то тоді з ким?

Щоб бути добрим християнином, треба багато молитися.Всі святі багато годин молилися (навіть і усні молитви, не кажучи вже про умову молитву).Св.о.Піо казав "Хто багато молиться, той спасеться; хто мало молиться, той уже у небезпеці: Хто не молиться, той себе топить."

П.С.На десерт Притча: Які молитви чути на Небі? http://dobre.org.ua/index.php?option=co ... Itemid=683
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Молитва

Повідомлення ShMariam » 03 квітня 2012, 22:51

Talya писав:Бог знає що ми хочем, ще до того як ми це промовимо, то нащо просити? Або просиш а отримуєш щось протилежне, значить не того просив, бо Бог не помиляється.

:(

Щоб показати Богові, що нам потрібна Його допомога. Молитва прохання ще й тому має сенс, що на неї завжди (якщо належно промовлена) отримаємо щось корисне для нас (навіть якщо це відповідь "Ні").

Я теж не завжди усвідомлюю важливість молитви-прохання, тоді чому б не дякувати Богові за все? Адже ВСЕ добре, що маємо - від Бога. Така молитва завжди буде мати сенс, як і молитва прослави. Молитву покаяння відмовляю відносно рідко (думаю, це неправильно :( ).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Як маємо молитися

Повідомлення Talya » 04 квітня 2012, 07:15

andrivovk
Є не тільки молитва прохання, але ще й є молитва подяки, прослави та перепросьби.Якщо не хочете щось просити, то можете дякувати Богові за всі добродійства.Бо навіть вічності не вистачить, щоб подякувати Йому за все.Бачите тут сенс?Або перепрошуйте Бога за гріхи, якими ми Його щодня ображаємо.Невже й тепер не бачите сенсу?

ShMariam »
Я теж не завжди усвідомлюю важливість молитви-прохання, тоді чому б не дякувати Богові за все? Адже ВСЕ добре, що маємо - від Бога. Така молитва завжди буде мати сенс, як і молитва прослави. Молитву покаяння відмовляю відносно рідко (думаю, це неправильно ).


Те що Бог завжи відповідає на наші молитви є вірно, от лише я не розумію цих відповідей, тому й не думаю що варто чогось просити...
Перепрошення за гріхи вважаю дуже важливим.
А от з молитвою прослави важко... Може через те, що не розумію Господніх задумів, чи через те, що не можу довіритись вповні? :sorry:
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Молитва

Повідомлення vitalko » 04 квітня 2012, 09:03

ShMariam писав:Молитву покаяння відмовляю відносно рідко (думаю, це неправильно :( ).


Думаю вам варто вдумливо помолитися молитву св. Єфрема(ще маєте трохи часу до закінчення посту :), бо вона з поклонами), а особливо останнє речення:

Так, Господи, Царю! Дай мені бачити гріхи мої, і не осуджувати брата мого, бо ти благословенний на віки вічні. Амінь.

Скажу вам з особистого досвіду, що за деякий час гарантовано будете мати за що :D (не подумайте часом що Бог вас змусить згрішити, просто привідкриє вам трохи правду про вас самих), а що більше, будете хотіти каятися. Одним словом, прекрасна молитва.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Як маємо молитися

Повідомлення vitalko » 04 квітня 2012, 09:34

Talya писав:Те що Бог завжи відповідає на наші молитви є вірно, от лише я не розумію цих відповідей, тому й не думаю що варто чогось просити...


Можливо відповідь на вашу молитву ще не прийшла. У Бога свій план і Він знає коли саме вам подарувати те, що просите. Як говорив мені один отець: Ми вміємо попросити, але не вміємо дочекатися того, чого просили По собі бачу, що це - чиста правда. Більшість з того, що просив отримав(на багато чого ще чекаю :) ) але все у свій час(і дякую Богові за це, хоч колись мимрив що не дає :)), а те, що не отримав, то тепер неймовірно Богові вдячний, що цього мені не дав, бо воно би однозначно нашкодило, більше того, могло зруйнувати мені життя. Тільки те, що потрібне, а що - ні, пізнається, коли оглянешся назад, коли побачиш, як мудро Бог тебе веде по життю, тому всі питання пропадуть.

Але сама молитва прохання важлива, бо сприяє усвідомленню себе як дитини Божої(пам"ятаєте слова Христа: коли не станете як діти, не увійдете в Царство Боже), яка просить в Батька цукерки(читав, що св. Франциск часами просив в Бога якесь печиво(якщо не помиляюсь, то еклер з горіхами), яке дуже любив), іграшки, екскаватора(діти всього можуть попросити :)). А в процесі пізнання Бога все більше з"являється розуміння про те, чого варто просити, а чого - ні.

Talya писав:А от з молитвою прослави важко... Може через те, що не розумію Господніх задумів, чи через те, що не можу довіритись вповні? :sorry:

З часом, коли все більше будете бачити, як Бог вас веде по життю все більше буде з"являтися вдячність Богу. Після неї ж - йде прослава(знову ж таки, це чисто мій досвід, а я - людина грішна і схильна до помилок). Все поступово в нашому житті.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як маємо молитися

Повідомлення ShMariam » 04 квітня 2012, 18:58

Talya писав:А от з молитвою прослави важко... Може через те, що не розумію Господніх задумів, чи через те, що не можу довіритись вповні? :sorry:
Дивно, бо мені так молитися найлегше. Нмсд, молитва прслави просто необхідна після св. Причастя. Можна читати такі молитви з молитовника, молитися навіть словами відомих пісень, складати молитву "по ходу" або, коли бракує фантазії, повторяти короткі молитви типу: "Слава Тобі, Боже", "Будь, Господи, благословенний в Святих Тайнах утаєний", "Ісусе, я люблю Тебе".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Як маємо молитися

Повідомлення Talya » 04 квітня 2012, 19:30

Деколи молишся, а справи лише погіршуються і руки зовсім опускаються...це ж теж відповідь? Може не того просив? не так? ...ще щось... незнаю... :sorry:
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як маємо молитися

Повідомлення ShMariam » 04 квітня 2012, 20:52

Talya писав:це ж теж відповідь?
Не думаю.... Але тільки Ви можете знати...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Як маємо молитися

Повідомлення andrey s. » 04 квітня 2012, 22:23

Talya писав:Деколи молишся, а справи лише погіршуються і руки зовсім опускаються...це ж теж відповідь? Може не того просив? не так? ...ще щось... незнаю... :sorry:

Псалми( на всі випадки, тобто типа підберуться з часом згідно потреби, можна сказати улюбленні, ті які викликають переживання прослави, прохання, уповання, каяття..), особисто мені після Книги Йова мої прикрості і моменти слабкостей у Господі видаються якимось недолугими, появляється відчуття: " Не варто Бога гнівити своїми наріканнями і бітканнями".
Господь нас впокоряє часом, і навряд чи варто цьому противитись(підозрюю що це боляче), тай Святі кажуть що це нормально, тобто все буде "ок", якщо на Нього вповати.(зрозуміти що це значить, ці гарні слова, і дозволити Господу навчити тебе покладатись на Бога, зрозуміти, пережити, що це значить і навіщо взагалі воно)
А на загал мусимо розуміти в якому часі перебуваємо, я про піст, і , і , і.....(Я про важкість і всяке таке, воно мусить бути, інакше ніяк :pardon: , гірше коли нема цього взагалі, ну це як на моє розуміння.)
Ага, доречі, книга "Наслідування Ісуса Христа"(Томи, тобто Божа Книга написана Томою...Не Менше, і це факт, зуб даю.. :wink: ).
Ну так ось, розділ 9 "Про брак усілякої потіхи"(ст.91).(скільки не читаю цю книгу, так постійно у "ступорі" після прочитання, прям в "Десятку Б,є", і завжди якось по різному, так би мовити знає про що думаю. Таке досвідчення Бога у собі , як у Томи Кемпійського, це ого-го ....)

Господи, Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного .
Ну це я поділився "рибними місцями", де можна шукати ті відповіді, і "риби там багато" :) , вистачить всім.
Дякую.
.......................
Доречі, стосовно теми: "Як маємо молитися".
Чув пораду, навіть дещо читав про присутність свічки при молитві.(така собі свічка яка запалюється тільки під час молитви до Бога, перед сном чи будь як згідно можливості, тобто це її призначння. Порадили воскову, а якщо самому зроблену для цього...то ще краще.)
Хтось має досвід у цьому????(може поділиться, чи справді воно добре так?, чи молитва при запаленій свічці заносить наші молитви до Господа краще?, чи ми стаєм менш глухіші під час наших молитов?, молитва стає більш гучнішою, зібраною, якщо завгодно "сфокусованішою", менш розсіянішою?)
Мені то цікаво...
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Як маємо молитися

Повідомлення vitalko » 05 квітня 2012, 09:30

Talya писав:Деколи молишся, а справи лише погіршуються і руки зовсім опускаються...це ж теж відповідь? Може не того просив? не так? ...ще щось... незнаю... :sorry:


А може це просто випробування :), ніколи не задумувалися?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Як маємо молитися

Повідомлення Talya » 05 квітня 2012, 19:15

Стільки гарних порад, дякую! :Rose:
andrey s.
Псалми( на всі випадки, тобто типа підберуться з часом згідно потреби, можна сказати улюбленні, ті які викликають переживання прослави, прохання, уповання, каяття..)

Псалми це гарно, але багато місць в них мене насторожує, особливо де висловлюються прохання про вигублення ворогів і всяке нарікання на чужі гріхи... Грішника ж любити тре, і просити Бога про його помилування і навернення, а не про загибель

andrey s.
особисто мені після Книги Йова мої прикрості і моменти слабкостей у Господі видаються якимось недолугими, появляється відчуття: " Не варто Бога гнівити своїми наріканнями і бітканнями"

В мене після Книги Йова була інша реакція - якщо цей святий чоловік так страждав, то на що мені грішній сподіватись? що Бог почує мене - далеку від святості?

andrey s.
Чув пораду, навіть дещо читав про присутність свічки при молитві.

Я практикувала молитись запалюючи свічку. Мені допомагало зосередитись на молитві. Бо дома маєм, часом, багато клопот і ніби молишся, а тут дивишся, що варто вже й вікно помити, чи що то за горнятко на столі і т.д. та й відволікаєшся. А так уваги більше на свічку, в думках молитва і легко йде :)

ShMariam »

Talya написав:
це ж теж відповідь?
Не думаю.... Але тільки Ви можете знати...

vitalko »
А може це просто випробування , ніколи не задумувалися?

Я вже перестала задумуватись відповідь чи випробування... сама того витлумачити не можу, або не хочу... думаю з часом все стане видно... от лише маючи те незнання так і далі в роздумах продовжувати молитись чи ні...
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як маємо молитися

Повідомлення andrivovk » 05 квітня 2012, 19:47

Talya писав:Псалми це гарно, але багато місць в них мене насторожує, особливо де висловлюються прохання про вигублення ворогів і всяке нарікання на чужі гріхи... Грішника ж любити тре, і просити Бога про його помилування і навернення, а не про загибель

Будьте обережні з особистим тлумаченням Біблії.Може тут мається на увазі винищення мисленних ворогів (злих думок, бісів) чи щось інше.

vitalko писав:Думаю вам варто вдумливо помолитися молитву св. Єфрема(ще маєте трохи часу до закінчення посту :), бо вона з поклонами)

Молитву св.Єфрема ніби можна і після посту молитися тільки без поклонів. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Як маємо молитися

Повідомлення vitalko » 06 квітня 2012, 10:22

Talya писав:Стільки гарних порад, дякую! :Rose:
Псалми це гарно, але багато місць в них мене насторожує, особливо де висловлюються прохання про вигублення ворогів і всяке нарікання на чужі гріхи... Грішника ж любити тре, і просити Бога про його помилування і навернення, а не про загибель


Ви просто в якості ворогів сприймаєте людей, тільки це не зовсім так. Як пише ап. Павло вороги наші - не люди:
12 Нам бо треба боротися не проти тіла й крови, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах. Еф. 6:12

А ще, вороги, грішники, нечестивці, які повстають проти Бога, проти нас, є у нас самих, бо кожен гріх, який ми приймаємо і здійснюємо налаштовує нас проти Бога, а, отже, і проти нас самих, бо веде нас до смерті. А цей наш внутрішній нечестивець дуже легко приймає кожен гріх, а отже і підносить на самих нас свою п"яту як співає Давид в 40му псалмі: 10 Ба навіть друг мій, що я на нього покладався, що жививсь моїм хлібом, і той наставив п'яту на мене..

Ось цього внутрішнього нечестивця, грішника(а ним є все те в мені, що противиться Богу) і треба лютою ненавистю ненавидіти, і бажати щоб чимскоріше вмер і не псував життя.

Думаю, коли будете сприймати своїх ворогів в такому ключі, то і псалмами вам буде дуже приємно і легко молитися.

Talya писав:В мене після Книги Йова була інша реакція - якщо цей святий чоловік так страждав, то на що мені грішній сподіватись? що Бог почує мене - далеку від святості?


Не приймайте тої спокуси диявольської, яка Юду до відчаю довела. Те, що, ви визнаєте свої гріхи, впокоряє дух ваш, а Бог покірних і прибитих серцем завжди слухає(думав привести уривок, але краще буде цілий псалом 33):

Благословлю Господа повсякчасно, завжди хвала його в устах у мене. 3 Душа моя нехай Господом хвалиться; нехай покірні чують те й веселяться. 4 Величайте Господа зо мною, і вознесімо ім'я його вкупі. 5 Я шукав Господа, і він почув мене; і звільнив мене від усіх моїх страхів. 6 Гляньте на нього й розвеселіться, обличчя ваше нехай не соромиться. 7 Ось візвав бідолаха, і Господь почув, і врятував його від усіх його напастей. 8 Ангел Господній стоїть на варті навкруг тих, що його бояться, і їх визволяє. 9 Спробуйте й подивіться, який добрий Господь Блаженний, хто до нього прибігає. 10 Бійтеся Господа, його святії бо нема нестачі в тих, що його бояться. 11 Багатії збідніли й голодують, а тим, що Господа шукають, ніякого блага не забракне. 12 Ходіть, мої діти, послухайте мене: остраху Господнього навчу вас. 13 Хто той, що життя любить, що рад бачити дні щасливі? 14 Бережи від зла язик твій і уста твої від слів лукавих. 15 Відступи від зла й чини добро, шукай миру та його тримайся! 16 Очі Господні на праведних; вуха його - на їхній заклик. 17 А обличчя Господнє проти злочинців, щоб знищити з землі їхню пам'ять. 18 Візвали праведні, і Господь почув їх і з усіх скорбот їхніх врятував їх. 19 Близький Господь до тих, у кого розбите серце; прибитих духом він спасає. 20 Багато в праведника злиднів, але з усіх них Господь його рятує. 21 Він усі його кості зберігає, ані одна з них не зламається. 22 Злоба грішника його ж убиває, і ті, що ненавидять праведника, зазнають кари. 23 Господь визволяє душу слуг своїх, і хто до нього прибігає, покараний не буде.

Воістину, книга Псалмів - справжня скарбниця молитви! І нею треба користуватися.


Talya писав:Я вже перестала задумуватись відповідь чи випробування... сама того витлумачити не можу, або не хочу... думаю з часом все стане видно... от лише маючи те незнання так і далі в роздумах продовжувати молитись чи ні...


Краще ніж бути в роздумах, просто моліться як можете, і тою молитвою якою можете. Погортайте книгу Псалмів, і обов"язково знайдете відповідний вашому стану - помоліться його якщо хочете.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Лана
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 12 травня 2011, 10:10

Re: Як Вам допомогла молитва до святих

Повідомлення Лана » 06 квітня 2012, 21:41

ShMariam писав:
Лана писав:

(Під час молитви повинна горіти посвячена свічка. Ця молитва така сильна, що перед закінченням тих молитов одержиш те, що собі випрошуєш, хоч би прохання було дуже складним).


А чому саме ця молитва, а не якась інша (по-іншому сформульована)? По ідеї, після кожної молитви маємо отримати те, що просимо (за словами Ісуса :pardon: (звісно, з покорою, усвідомленням того, що, може, не гідні отрмати зараз і вже - Бог - не джин з лампи. :oops: ))) Лише читаючи Гаррі Поттера :oops: усвідомила суть приватної молитви: тут не мають особливого значення конкретні слова, певне число промовлених молитов, наявність свічки та інші речі, на відміну від магії (чим грішить Гарафіна Маковій і Ко), головне - розкаяння, щирість і наполегливість.

Вибачте, не хотіла нікого образити. Вірю, що св. Марта - могутня заступниця перед Богом і допомогла багатьом.
P.S. Пишу про приватні молитви, бо з богослужіннями трохи по-іншому: для порядку в Церкві існують обряди, які передбачають і "молитовні ситеми", якщо так можна сказати. Певні слова, ритуали мають певне богословське значення, але це не магія.



Я з Вами цілком згідна, Бог не джин з лампи,і саме тому, так часто буває,шо про щось у Бога просимо, але не дістаемо. Мабуть "погано просимо" або в хиткій вірі й мало уповаючи, чи не так щиро, як навчає нас Ісус Христос. Можливо, коли в Господа просимо, не є гідні бути вислуханими і не шукаємо заступництва у святих, наших посередників. А св. Марта - є нашою посередницею між Господом та нами, то чому б нам не просити в неї аби випросила в Бога те, що нам потрібно?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як Вам допомогла молитва до святих

Повідомлення ShMariam » 07 квітня 2012, 19:04

Про це й кажу - можна і треба молитися різні молитви, але не зважати на дописи: "Якщо зробиш те і те (відмовиш саме стільки разів, рознесеш копії по храмах %) і т. п.), точно отримаєш.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Перша офіційна форумівка!

Повідомлення brat Martyn » 26 квітня 2012, 17:07

Just_me писав:Отче, якщо служите Літургію в Шпиталі - прийдемо в Шпиталь. Щоб не виглядало, що молимося біля шашликів та вогнища, як Брат Мартин описував :D І вигляд матимемо пристойний, і місце відповідне :Rose:


Олю, а по-Вашому у туалеті молитись непристойно?? А що ж тоді робити, коли і в туалет тре і молитися безперестанно?
Пристойний вигляд - це коли спідничка нижче колін і циці з пупцем прикриті, щоб братам увагу легше було зосереджувати...
З пристосованістю згоден - не то. Можна, звичайно, і на стелі спати, але незручно, бо ковдра падає.
А взагалі то ми в Страдецьких печерах спокійнесенько Літургію служили і було супер екзотично і без усяких смокінгів.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Перша офіційна форумівка!

Повідомлення о.Олег » 26 квітня 2012, 17:34

brat Martyn писав:
А взагалі то ми в Страдецьких печерах спокійнесенько Літургію служили і було супер екзотично і без усяких смокінгів.

та ту печеру для цього від 12-го століття використовують
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Перша офіційна форумівка!

Повідомлення Just_me » 26 квітня 2012, 17:59

brat Martyn писав:Олю, а по-Вашому у туалеті молитись непристойно?

Про себе в думці молитися можна всюди, але відправляти Службу в туалеті б не хотілося :(
Оскільки ми не в умовах підпілля (тьху-тьху :D ), то спокійно можемо піти на Літургію до Церкви, це я і мала на увазі. Але якщо говорити детально, то в нас для цього відповідна тема є, можемо там поспілкуватися :) Щодо вигляду - то вовік на Літургії в кросівках не стояла, розумію, що
о.Олег писав:не місце красить людину...
,
просто так вже звиклося, що вдягаю кращий одяг і краще взуття, не для показу модельного, а щоб урочисто було. Тому суто для мене було б краще, щоб між Літургією та шашликами був час з"їздити додому переодягтися і взяти ковбаси, шампури і дрова, але то вже громада як вирішила, нехай воно так і буде :Rose:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Перша офіційна форумівка!

Повідомлення andrivovk » 26 квітня 2012, 22:08

brat Martyn писав:Олю, а по-Вашому у туалеті молитись непристойно?? А що ж тоді робити, коли і в туалет тре і молитися безперестанно?

Мене теж це цікавить.То можна чи ні. :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Перша офіційна форумівка!

Повідомлення brat Martyn » 26 квітня 2012, 22:25

Just_me писав:Про себе в думці молитися можна всюди, але відправляти Службу в туалеті б не хотілося :(
Оскільки ми не в умовах підпілля (тьху-тьху :D ), то спокійно можемо піти на Літургію до Церкви, це я і мала на увазі. Але якщо говорити детально, то в нас для цього відповідна тема є, можемо там поспілкуватися :) Щодо вигляду - то вовік на Літургії в кросівках не стояла, розумію, що
о.Олег писав:не місце красить людину...
,
просто так вже звиклося, що вдягаю кращий одяг і краще взуття, не для показу модельного, а щоб урочисто було.


Взагалі то Церква - це спільнота вірних, нерукотворний храм Святого Духа - це Ви, я... ; а груда каменю і штукатурки - це храм всього-на-всього рукотворний, який для звершення Таїнств не конче необхідний, чого вартий був іподром, на якому коні роблять всі свої справи... а як розтупилось небо, бо Церква прийшла до Свого Нареченого!
Але я зрозумів, припиняю, бо багато говорити - нема про що, і можна договоритись.


А чому не виходить Літургія в Гаю на 13:15? Що сталось?
Востаннє редагувалось 26 квітня 2012, 22:41 користувачем brat Martyn, всього редагувалось 1 раз.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Як маємо молитися

Повідомлення Just_me » 26 квітня 2012, 22:49

Перенесла наші оффтопні дописи до відповідної теми. Тутечки дискутуймо :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 21 травня 2012, 21:38

Молитва – найкращі ліки http://www.credo-ua.org/2012/05/63405
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Молитва

Повідомлення andrey s. » 21 травня 2012, 23:41

andrivovk писав:Молитва – найкращі ліки http://www.credo-ua.org/2012/05/63405

:)
Гарно. Тай все-таки як не крути, помилкою буде вважати що ми навчились молитись, сама така думка вже є спокусою. Справа не у вмінні, а у витривалості, якщо завгодно дисципліні (вихованні, навчанні), і слово самодисципліна в контексті не підходить (хоч безперечно є початковим етапом, як не крути). Та і сам вираз "Молитва" для мене такий самий незбагненний як і Той до Якого це спрямовано. Є якісь устремління, якщо завгодно покликання, і Щось нас веде на цьому шляху (святі дуже гарно це виразили, молитва це і є життя, тобто суть у тому щоб життя стало молитвою). В статті була згадка про священників, то наведу приклад.
Знайомий розповідав(поділився зі мною переживанням) що почав по іншому якось молитись, і причиною цього став священник. Так, простий і непомітний священник (якого бачив вперше і навіть не знає його, і більше не бачив), який не гарно балакав і усміхався, навчаючи примудросям у молитовному вправлянні, а... Одним словом він став невольним свідком як священник плакав, лежачи на брудній підлозі скорчившись. І по його словах очевидним було те, що той священник просив пробачення у Бога. Вже через декілька хвилин від знав що той священник чекав на іншого священника, щоб посповідатись. Але перед тим він невимовно хотів підійти до нього, обняти його і сказати тому священнику, встань, прощаються тобі гріхи твої (навіть не знаючи які). Каже що не підійшов тільки тому, що просто заціпінів, і коли побачив іншого священника з епітрахиллю (чи як там воно пишеться :oops: ) на щиї, то відчув невимовну радість і полекшення (каже що очі були мокрі одразу як це побачив, тіло заціпініло, тільки відчуття перемінювались від жалю до радості. Потім пару днів думав про це, каже що майже не говорив з оточуючими, так його торкнуло це :D )
Ну так ось про що я, от зара собі думаю. Хіба ті сльози священника чи то дивне прагнення мого знайомого підійти до того священника (простити йому те, що він і не знає :D , знаючи що не може розгрішати), чи ті думки про це (правда за думки я нічого не знаю, шо він там собі думав, але підозри маю :wink: ), хіба це не є молитва??? Киньте у мене каменем, якщо ні. :wink:
Знаючи ту людину(трішки такий старозавітній норов мав, типа :x що до грішності інших, особливо грішності священників :) ), я просто знаю, що так Діє Бог, так навчає нас молитися. Каже що після того і Отче Наш і Богородице Діво, а особливо Царю Небесний, якось зоовсім інакше (я йому вірю).

От і думаю собі, що таке варто плекати і берегти, постійно у молитві вправляючись (якщо занедбати якісь молитовні постанови, саму молитву, то це неодмінно буде початком кінця, якими ми би O:-) не були. І життя вже ніяк молитвою не стане.) Така думка вечора. :D Дякую.
А чудеса робить не молитва, а Бог (думаю це важливо розуміти, чи як). І які би дари не отримали від Нього, не варто забувати за Подателя.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей