Як маємо молитися?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вопросы

Повідомлення о.Олег » 23 червня 2011, 22:57

ShMariam писав:А може просто вони вже "ситі" нашим життям в сповідальниці?

та можна відповідати дуже в різних контекстах, але... в мене (священика) своїх "овечок" немає - розумію, що можна про Христових говорити і так, от лише здалось якось негативно це було сказано в такій короткій фразі, звідси і запитую: Чому?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrivovk » 25 червня 2011, 20:43

ShMariam писав:Та я зовсім не проти того, щоб постійно молитися короткою молитвою, просто формулювання якесь таке ... трохи егоцентричне чи навіть гріхоцентричне ("помилуй мене грішного). Чи не краще молитися "Слава Тобі, Господи", "Я Тебе люблю" чи щось тому роді.

Ось, наприклад, він пояснював перевагу Ісусової молитви так:
- Велич Ісусової молитви, - казав він, - відкриває навіть сама її побудова, яка складається з двох частин: перша з них, тобто: Господи Ісусе Христе, Сину Божий, вводить ум в історію життя Ісуса Христа, або, як висловлюються святі Отці, «містить у собі ціле Євангеліє», а друга частина, тобто: помилуй мене грішного, зображає історію нашої немочі та гріховности. Притім треба зауважити, що неможливо поза цим словом (помилуй мене) мудріше, виразніше і суттєвіше виявити бажання і прохання бідної, грішної і смиренної душі. Жоден інший вислів не був би таким вичерпним і повним, як цей. Наприклад, якщо би сказати: «Прости мені!», «Відпусти гріхи!», «Відпусти беззаконня!», «Загладь мої злочини!» - то все це висловлювало б одне тільки прохання про визволення від кари, спричинене страхом боязливої і недбалої душі. Але вислів помилуй мене означає не одне тільки викликане страхом бажання випросити прощення, але містить у собі справжнє голосіння синівської любови, що надіється на милосердя Боже і смиренно визнає своє безсилля. Зойк про помилування, не тільки про прощення гріхів, але й про зіслання милости, що проявляється в даруванні духовної сили від Бога, духа, який зміцнює нас у боротьбі зі спокусами й допомагає перемагати гріховну схильність. Подібно до вбогого боржника, що просить милостивого позикодавця не тільки простити йому борг, але й подати ще милостиню, зглянувшись на його крайню бідність, цей глибокий вислів помилуй мене містить, так би мовити, все: «Милостивий Господи! Прости мені гріхи і допоможи поправити моє життя, зішли моїй душі прагнення виконувати Твої заповіді, змилуйся наді мною, прости всі мої гріхи, наверни мій нерозважний розум, волю і серце до Тебе Єдиного».


Джерело : "Щирі розповіді прочанина своєму духовному отцеві" ("Свічадо")
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Олена12
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 04 січня 2011, 09:48
Звідки: Київська обл.

Re: Ісусова молитва

Повідомлення Олена12 » 10 серпня 2011, 09:44

Прочитала в книжечці Томи Шпідліка "Мистецтво очищувати серце" (Львів "Свічадо", 2009) про Ісусову молитву, психо-фізичний метод ісихастів, "християнську йогу", ігнатіянську медитацію. З радістю впізнала серед описаних методів окремі, які практикую вже довгий час і маю чудові результати! :)
Чи практикують зараз ісихасти?

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Ісусова молитва

Повідомлення andrivovk » 11 серпня 2011, 18:25

Олена12 писав:Прочитала в книжечці Томи Шпідліка "Мистецтво очищувати серце" (Львів "Свічадо", 2009) про Ісусову молитву, психо-фізичний метод ісихастів, "християнську йогу", ігнатіянську медитацію. З радістю впізнала серед описаних методів окремі, які практикую вже довгий час і маю чудові результати! :)
Чи практикують зараз ісихасти?

В інтернеті можна скачати книжку "Джозеф Симлер - Катехизис мысленной молитвы - 2003".Здається, католицька.Про християнську медитацію.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Молитва

Повідомлення Talya » 31 жовтня 2011, 15:03

Ну можливо це трохи мрійливо і все таке...
Но просто подумайте...
Спостерігати як твоя дитина молиться..... ну це справді Ласка Божа, і не треба мудрувати і уявляти , що таке Чудо Боже. (особливо коли саме батьки це передали дитинці).
То вже шановні продовження ваших молитов, і взагалі..підозрюю, що такий момент вартує всього, і напевне всі це розуміють.

andrey s. я думаю, що то найбільша Ласка Божа, діти то велика радість, батьки завжди дуже клопочуться про них. Думаю що не тільки батьки вчать дітей, а й діти батьків. А отак спільно йти дуже приємно, разом молитись, ходити на Службу.
Я певно теж занадто мрійлива, але дуже тішилась, коли дитина вперше пішла до причастя, коли я почула як вона впевнено читає Отче Наш на Службі. :)
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Молитва

Повідомлення luksander » 31 жовтня 2011, 21:49

А як молитеся, не проказуйте зайвого, як ті погани, бо думають, ніби вони будуть вислухані за своє велемовство.

Отож, не вподобляйтеся їм, бо знає Отець ваш, чого потребуєте, ще раніше за ваше прохання!


Нмд… Отець знає не те (точніше – не тільки те), що ми вважаємо для себе потрібним; - Він знає, чого ми насправді потребуємо… саме про це тут сказано. :oops:
Тож
...не Моя, а Твоя нехай станеться воля!...
:pardon:

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Молитва

Повідомлення Talya » 02 листопада 2011, 23:43

Один монах посадив оливкове деревце і став молитися: «Господи, пошли моєму деревцю дощ». І Господь послав на землю дощ. Деревце наситилось вологою, а чернець продовжував молитися: «А тепер, Господи, я прошу послати багато сонечка - моєму деревця потрібно тепло». І Господь посилав сонце. Дерево росло. Монах продовжував за нього молитися: "Господи, пошли невеликий мороз, щоб зміцнити коріння і гілки». Господь послав мороз і ... дерево загинуло. Чернець дуже засмутився. Він пішов до іншого ченця, щоб розповісти свою історію і поділитися сумом.

«У мене теж є оливкове деревце, дивись» - відповів інший чернець. Його дерево прекрасно зросло. «Але я молився по-іншому. Я сказав Богу, що Він - Творець цього деревця і краще знає, що для нього потрібно. Я просто просив Бога подбати про нього, і Він це робить ».

Це стосується і нас. Ми часто просимо те, що, на нашу думку, нам необхідно. Але тільки Господь знає, що нам потрібно. Довіртеся Йому повністю ...
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Щоденна молитва з читанням Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 23 листопада 2011, 21:15

З метою духовної підготовки вірних нашої Церкви до відзначення 1025-річниці Хрещення Руси-України Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ доручив Патріаршій Катехитичній комісії у рамках Біблійного Апостоляту представити план заходів на Рік Божого Слова та доручив опрацювати план молитовного читання Святого Письма у сім’ї. На п’ятдесят четвертій сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, що відбулася у Львові-Брюховичах 27-28 жовтня 2011 року, було прийнято рішення: “Поблагословити План щоденної молитви з читанням Святого Письма в сім’ї з 27 листопада 2011 року до 28 липня 2013 року в рамках підготовки до святкування 1025-ліття Хрещення Русі-України та рекомендувати його для популяризації та використання у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ” (рішення № 7).

http://catholicnews.org.ua/content/plan ... pism#point

Зміст:
Запропоновано до прочитання увесь Новий Завіт і вибрані уривки Старого Завіту. Новий Завіт будемо читати послідовно, від Євангелія від Матея до книги Одкровення, а Старий Завіт – теж у послідовності книг – однак тільки вибрані уривки, за винятком Псалмів, які будемо читати кожного дня.

Вибір текстів:
Тексти Старого Завіту вибрані з огляду на історію спасіння, так щоб подати усі її найважливіші моменти. Уривки з Історії спасіння доповнені уривками, які читаються в нас згідно з паремійником, так що протягом оцих 610 днів прочиємо усі уривки СЗ, які наша літургія пропонує.

Усі посилання на Святе Письмо зроблені відповідно до Святого Письма Старого та Нового Завіту у перекладі о. Івана Хоменка.

Структура щоденної молитви з читанням Святого Письмом у сім’ї
1. Вступні молитви
1) Молитва до Святого Духа
2) Трисвяте
3) Славослов’я
4) Молитва до Пресвятої Тройці
5) Господня молитва
6) Поклін Ісусові Христові
2. Псалом*
3. Молитва перед читанням Святого Письма
4. Читання з Старого Завіту*
5. Читання з Нового Завіту*
6. [Застанова]
7. Кінцеві молитви
1) Покаянна молитва
2) Молитви до Пресвятої Богоматері
3) Молитва до ангелів
4) Молитва до всіх святих
5) Величання Пресвятої
6) Митарева молитва
• У часі Великого посту
• Від Великодня до Вознесіння

http://catholicnews.org.ua/content/shch ... -sim#point


Сам план читання Святого Письма на кожен день тут

Не знаю, чи справді буду читати щодня, але ідея цікава. :wink:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щоденна молитва з читанням Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 23 листопада 2011, 22:43

ShMariam писав:Не знаю, чи справді буду читати щодня, але ідея цікава. :wink:

А не треба думати, чи будеш кожин день читати. Думати про то зовсім не треб....
Це дууже потужна практика і досвід. Скільки всього у такому завязано, що годі навіть перечисляти.
І справді, коли сімя таке практикує, от так, робить це сімейно, то це ...ого-го.. і самому так само.

Хочу щоб читач знав, що пишучи це, я цього не практикую. :(
Можливо якось спробую і не важливо, чи зможу я кожин день, чи хочаб декілька раз в тиждень.
Незнаю...от зара візьму і спробую, а що...чому ні.
Дякую Маріанно.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Щоденна молитва з читанням Святого Письма

Повідомлення andrivovk » 24 листопада 2011, 18:54

З сім'єю не получиться, а сам я постійно читаю щодня уривок із Нового та Старого Завітів.Але без якихось схем.Просто попорядку.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Щоденна молитва з читанням Святого Письма

Повідомлення Georgij » 25 листопада 2011, 19:52

andrivovk писав:З сім'єю не получиться, а сам я постійно читаю щодня уривок із Нового та Старого Завітів.Але без якихось схем.Просто попорядку.

З сім`єю може раз-через раз получиться, але от зі всіма вступними молитвами трудновато... часу і так обмаль, та й воно якось аж затрадиційно, даруйте, традиція чи читаня СВЯТОГО ПИСЬМА? Хоча я ніколи проти традиції нічого не мав і не буду мати :Rose:
Одного разу пробував молитися на чотках з усіма всупними молитвами, але йдучи дорогою, їдучи в транспорті, стоячи в черзі і т.д., не завжди є змога.Важливо, що і так твориться молитва :roll: , не лізуть в голову буденні та суєтні думки і страхи.
А за планом, читати Святе Письмо-це взагалі для мене в даний час-нереально, а так, на ТУТ І ЗАРАЗ, обовязково. Хоча моя мрія- жити впорядковано, по полочках, те ж читання впорядковане і послідовне, та нажаль- мрія :oops: , може це просто, спроба про щось пожаліти :oops:
Але як казав о.Планчак, щоб навчитися молитися- треба найперше-це молитися! Так само і зі Святим Письмом, щоб його знати і розуміти-треба найперше-відкрити його і читати :Rose: А яка сила і яке виховання, якщо читати всією сім`єю - це моя справжня мрія, бо старша донька має 10 років, цікавиться і дещо розуміє, дай Боже, щоб і решта малюків мали на це відкрите серце і добру волю.
Тут може оффтопнусь, але, в нас в родині є таке не забобо, а скоріше традиція, при першому купанні новонародженого давали щось у руки дитинчаті, щоб до того, що йому дали, дитинча мало хист. Так от, своїм діткам ми давали Святе Письмо та молитовники, самі розумієте в якому намірі, щоб були відкриті на Слово Боже і прагнули Його в молитві, а як буде це- то дасть Бог і все решта, ну не могли ж ми розганяти родину від купелі і винуватити її в забобонах, бо вони хотіли бачити яку професію ми "закажем" , а так-добрий приклад і чудова євангелізаційна мотивація :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щоденна молитва з читанням Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 25 листопада 2011, 21:33

Georgij писав:З сім`єю може раз-через раз получиться, але от зі всіма вступними молитвами трудновато... часу і так обмаль, та й воно якось аж затрадиційно, даруйте, традиція чи читаня СВЯТОГО ПИСЬМА? Хоча я ніколи проти традиції нічого не мав і не буду мати :Rose:

На рахунок часу, ну в сенсі, що ті молитви(вступні) займають багато часу, то дуже відносно.(там стандартний підбір молитов, то список такий довгий, а самі молитви знайомі. Тобто список довгий, а молитви ні. :) . А ось читаннь менше. Тобто і псалма і С.З. І Н.З..
Хоч то суто молитва з читанням, і там по пару стихів з всього(Пс. Н.З. С.З.). Може навіть показатись, що дуууже мало, і хочиться біільше прочитати, ніж два стиха одного псалма.
Але напевне суть у спільності і терпінні, і ще купі всього.(я не знаю, тільки підозрюю :oops: )

Я балакаю суто за Маріаннине посилання, і воно не заміняє читання С.П., тобто можна собі чи по Церковному календарю(читання, Євангеліє), чи будь як.
Я зрозумів, що то молитва з уривками з С.П.., яку благословили отці, в сенсі Церква.
Ну в посиланні все описано.
Я також постійністю не можу похвалитись, а так хочиться спокою і меншосюрпризності :) життя в цьому світі.
Та суєта так закручує, що потім взагалі ніц не можеш, як параліч.
Власне тому і підозрюю, що такі застанови можуть внести якусь рівність, стабільність в житті, без скачків в гору і в низ, а прямо.
Хоча ні :D ...коли полоска рівна на маніторі(без скачків), то значить приставився. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щоденна молитва з читанням Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 25 листопада 2011, 22:15

Думаю, якщо в якийсь день не буде змоги (чи не захочеться :oops: ) прочитати, то можна буде в наступні дні надолужити - там ж не багато.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Молитви за збереження довкілля

Повідомлення Michail » 08 грудня 2011, 13:40

Лиш один аспектик. Але до теми причетний.
Молитися і трудися! Дві взаємозвязані речі: одна безіншої не дає достатніх плодів.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитви за збереження довкілля

Повідомлення andrivovk » 08 грудня 2011, 21:56

Michail писав:Молитися і трудися!

Ora Et Labora.

У заповіднику "Розточчя" пройшов семінар - "Природа свідчить про Творця"

6 грудня 2011 року на базі Християнсько-екологічного центру природного заповідника «Розточчя» за ініціативи працівників Центру та сприяння Львівського національного лісотехнічного університету пройшов семінар – «Природа свідчить про Творця».

Розпочався семінар із спільної молитви та благословення священнослужителів - отця Володимира Дадака представника екологічного бюро Української Православної Церкви Київського Патріархату та референта з питань екології Львівської Архиєпархії УГКЦ отця Миколи Пришляка, які також брали участь в обговоренні екологічних питань. З вступним словом до працівників заповідника та екологів звернувся о. Микола Пришляк наголосивши на спільній відповідальності, яку несе людина перед Творцем за недбайливе поводження з природою.

Програмою семінару стали виступи працівників НЛТУ України В.Андрушка та В.Оліферчук на тему – «Місце людини в Божому плані творіння» та «Мікроміцети – чудо Господнього творіння», керівника Західно-Українського центру креаціонізму О.Жук – «Божий дизайн в історії творіння», письменника А.Микитишина – «Всесвіт, як вияв Божої Любові», фотохудожника Б.Гаврана – «Побачиш красу – побачиш Бога» заступника директора ПЗ «Розточчя» Г.Стрямець із доповіддю «Біосферний резерват «Розточчя» - як модель сталого розвитку». По закінченню доповідей відбулися обговорення, дискусії та обміни думками із даної проблематики.

На завершення усі учасники семінару відвідали виставку фоторобіт фотографа Б.Гаврана – «Краса Божого творіння».



http://www.ugcc.lviv.ua/index.php?optio ... &Itemid=97
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Молитва

Повідомлення Talya » 15 грудня 2011, 09:48

Папа про молитву та близькі стосунки з Богом
http://www.credo-ua.org/2011/12/55498
під час молитви не слід сподіватися на негайне сповнення нашої волі, але слід довіритися волі Отця, сприймаючи кожну подію у світлі Його слави, Його задуму любові, який часто залишається таємницею для нас.
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Щоденна молитва з читанням Святого Письма

Повідомлення Talya » 21 грудня 2011, 19:48

Слава Ісусу Христу!
Я раніше не практикувала кожного дня читати Біблію, але прочитавши цю тему вирішила до того взятись і от тепер в мене виникла проблемка... план читання Святого Письма на сайті на який йде посилання вище закінчується 31 грудням... а то вже не так і далеко... і я собі роздумую... а чи зявиться продовження? :pardon:
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щоденна молитва з читанням Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 21 грудня 2011, 22:35

Talya писав:Слава Ісусу Христу!
Я раніше не практикувала кожного дня читати Біблію, але прочитавши цю тему вирішила до того взятись і от тепер в мене виникла проблемка... план читання Святого Письма на сайті на який йде посилання вище закінчується 31 грудням... а то вже не так і далеко... і я собі роздумую... а чи зявиться продовження? :pardon:

Слава Навіки Богу!!!
Та думаю не варто тим журитись, все буде ок., тобто по календарю, якого не наступний рік ще не втиснули(навіть на Дивен Світі)
http://dyvensvit.org/kalendar-chytan
Навряд чи таке можливо, що є план, а нема продовження у новому році.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Щоденна молитва з читанням Святого Письма

Повідомлення Talya » 21 грудня 2011, 22:41

andrey s. писав:
Talya писав:Слава Ісусу Христу!
Я раніше не практикувала кожного дня читати Біблію, але прочитавши цю тему вирішила до того взятись і от тепер в мене виникла проблемка... план читання Святого Письма на сайті на який йде посилання вище закінчується 31 грудням... а то вже не так і далеко... і я собі роздумую... а чи зявиться продовження? :pardon:

Слава Навіки Богу!!!
Та думаю не варто тим журитись, все буде ок., тобто по календарю, якого не наступний рік ще не втиснули(навіть на Дивен Світі)
http://dyvensvit.org/kalendar-chytan
Навряд чи таке можливо, що є план, а нема продовження у новому році.

Дякую! чекатиму 1 січня з особливим очікуванням :Search:
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Щоденна молитва з читанням Святого Письма

Повідомлення Talya » 25 грудня 2011, 19:59

Хто шукає, той завжди знаходить :Yahoo!:
http://ucu.edu.ua/files/2006/06/chytanj ... a_1_-1.pdf
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Як тримати долоні під час молитви?

Повідомлення Романко » 03 січня 2012, 14:07

Слава Ісусові Христу! Я бачив, що люди, молячись, тримають долоні, схрестивши пальці, або кладуть долоню на долоню, або тримають їх у вертикальному положенні. Як треба тримати руки під час молитви? Дякую за відповідь!
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як тримати долоні під час молитви?

Повідомлення о.Олег » 03 січня 2012, 16:02

Романко писав:Слава Ісусові Христу! Я бачив, що люди, молячись, тримають долоні, схрестивши пальці, або кладуть долоню на долоню, або тримають їх у вертикальному положенні. Як треба тримати руки під час молитви? Дякую за відповідь!

існують різні традиції молитовних постав. Жодна не є злою. Особисто практикую "вертикальне положення". Або "долоню на долоню". В залежності від ситуації/потреби
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Молитва

Повідомлення luksander » 12 січня 2012, 23:38

Обратимся еще к одному тексту. Господь напоминает нам, что отцы не должны давать детям камня, если те просят хлеба (Мф 7:9–10), и говорит далее: «Итак, если вы, будучи злы, умеете даяния благие давать детям вашим, тем более Отец ваш Небесный даст блага просящим у Него» (Мф 7:11). Лука конкретизирует понятие «благ», даруемых Отцом: «Итак, если вы, будучи злы, умеете даяния благие давать детям вашим, тем более Отец Небесный даст Духа Святаго просящим у Него» (Лк 11:13). Это означает одно: дар Бога – это Сам Бог. «Блага», даруемые Им, – это Он Сам. Именно этот пример неожиданно открывает нам, что составляет суть моления: мы молимся не о том, чтобы получить то или это, мы молимся о том, чтобы Бог принес Себя нам в дар, – такой дар будет превыше всех даров, он станет «единственно насущным». Молитва – это путь, предназначенный для того, чтобы постепенно очистить наши желания, внести в них поправки, чтобы постепенно осознать, что в действительности мы нуждаемся только в одном: в Боге и в Его Духе.
Йозеф Ратцингер (Папа Бенедикт XVI)
Иисус из Назарета

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 22 січня 2012, 22:43

Без чого неможливо молитися? http://www.credo-ua.org/2012/01/57255
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як тримати долоні під час молитви?

Повідомлення andrivovk » 28 січня 2012, 11:51

Мати Тереза молиться.

тереза 2.jpeg
тереза 2.jpeg (11.58 Кіб) Переглянуто 14599 разів
тереза 1.jpeg
тереза 1.jpeg (12.59 Кіб) Переглянуто 14599 разів
тереза 3.gif
тереза 3.gif (24.11 Кіб) Переглянуто 14599 разів
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Чи варто молитися за навернення і покаяння сатани та бісів?

Повідомлення Patlatus » 18 лютого 2012, 21:24

Ми інколи молимося за навернення грішників, за навернення осіб, що при владі, і тому подібне, в мене одного разу виникло одне запитання, яке я якось соромився задавати, але воно у мене не зникло. Якщо сатана - це ангел, який був сатанаїлом, і загордів, і упав, чи не варто за нього помолитися, щоб він навернувся і нікого не спокушав більше? Чи зникнуть тоді усі гріхи від усіх людей?.. Якщо всі люди спокушаються в першу чергу сатаною і демонами, бісами, чи є зміст молитися і навернути, щоб вони не спокушали людей?... Тоді люди перестануть грішити, і всі потраплятимуть у рай... Чи я якось помиляюся? Якщо так, то де і як?

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи варто молитися за навернення і покаяння сатани та бісів?

Повідомлення andrey s. » 18 лютого 2012, 22:16

Patlatus писав:Ми інколи молимося за навернення грішників, за навернення осіб, що при владі, і тому подібне, в мене одного разу виникло одне запитання, яке я якось соромився задавати, але воно у мене не зникло. Якщо сатана - це ангел, який був сатанаїлом, і загордів, і упав, чи не варто за нього помолитися, щоб він навернувся і нікого не спокушав більше? Чи зникнуть тоді усі гріхи від усіх людей?.. Якщо всі люди спокушаються в першу чергу сатаною і демонами, бісами, чи є зміст молитися і навернути, щоб вони не спокушали людей?... Тоді люди перестануть грішити, і всі потраплятимуть у рай... Чи я якось помиляюся? Якщо так, то де і як?

Незнаю як пояснити, но якось читав таке глибоке переживання Бога, що зі слізьми на очах чоловік просив Бога пробачити лукавого , і так якби взивав до нього...Покайся, повернись, все буде добре...(то словами не поясниш)
Але то Святість, і розумієте, це все складно для нашого розуміння. Таке сприйняття не є якимось бонусом, якщо так розважити, то це напевне ого-го, і особисто я того ого-го би не хотів переживати.( якось так думаю )
Так мусить бути, це хід речей.(і про перестануть грішити і в рай, я не знаю, це якось надто багато на фоні мене малого)
Молитись за прощення гріхів, за грішників, потрібно, як за своїх(себе), так і за чужі..
Господи, Ісуси Христе, Сину Божий, помилуй нас грішних.(ці пару слів, а така глибина, що можна і втопитись, якщо забути за свої гріхи і думати тільки за чужі)
Чи молитись за падшого ангела...я Вам не скажу(спитайтесь у священника), але я врахую свою слабкість і по якісь причині потрібність моєї душі йому, йому який ангел всетаки, нааабагато досконаліше створіння і досконалість ця повернута супроти Господа, і мене який прагне Бога.(як кажуть зведення), я це залишу на Божий Суд і Його Волю.
Маю Прагнути, Любити Господа Бога, навчатись Цього, і Страх Божий добрий вчитель.(мені підходить)
Падший ангел це надто незрозуміле, що ніяк не вміститься в рамки мого розуміння(щоб намірення це озвучити перед Богом), а ось моє гріховне, тілесне , це варте прохання про Милість(це вже ясніше, намір зрозуміліший), так само всіх тих хто люди, яких Бог сотворив, Господь полюбив, і Дух Святий направляє і очищає.

Я Вам не скажу де помиляєтесь, я Не знаю. :oops:
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи варто молитися за навернення і покаяння сатани та бісів?

Повідомлення andrivovk » 18 лютого 2012, 22:31

Не варто за таке молитися, марна справа.Ліпше за мене помоліться, якщо не знаєте за кого. :D
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи варто молитися за навернення і покаяння сатани та бісів?

Повідомлення romanm » 19 лютого 2012, 06:43

Patlatus писав:Ми інколи молимося за навернення грішників, за навернення осіб, що при владі, і тому подібне, в мене одного разу виникло одне запитання, яке я якось соромився задавати, але воно у мене не зникло. Якщо сатана - це ангел, який був сатанаїлом, і загордів, і упав, чи не варто за нього помолитися, щоб він навернувся і нікого не спокушав більше? Чи зникнуть тоді усі гріхи від усіх людей?.. Якщо всі люди спокушаються в першу чергу сатаною і демонами, бісами, чи є зміст молитися і навернути, щоб вони не спокушали людей?... Тоді люди перестануть грішити, і всі потраплятимуть у рай... Чи я якось помиляюся? Якщо так, то де і як?


1. Молитися не варто, бо то ангел.
2. Він робить свій вибір безповоротно.
3. Людина грішить і кається, ось чому може навернутися. Можемо сказати, що не знає що робить. Диявол - знає. див. п.2

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Чи варто молитися за навернення і покаяння сатани та бісів?

Повідомлення Patlatus » 28 лютого 2012, 22:41

andrey s. писав:
Patlatus писав:Ми інколи молимося за навернення грішників, за навернення осіб, що при владі, і тому подібне, в мене одного разу виникло одне запитання, яке я якось соромився задавати, але воно у мене не зникло. Якщо сатана - це ангел, який був сатанаїлом, і загордів, і упав, чи не варто за нього помолитися, щоб він навернувся і нікого не спокушав більше? Чи зникнуть тоді усі гріхи від усіх людей?.. Якщо всі люди спокушаються в першу чергу сатаною і демонами, бісами, чи є зміст молитися і навернути, щоб вони не спокушали людей?... Тоді люди перестануть грішити, і всі потраплятимуть у рай... Чи я якось помиляюся? Якщо так, то де і як?

Незнаю як пояснити, но якось читав таке глибоке переживання Бога, що зі слізьми на очах чоловік просив Бога пробачити лукавого , і так якби взивав до нього...Покайся, повернись, все буде добре...(то словами не поясниш)
Але то Святість, і розумієте, це все складно для нашого розуміння. Таке сприйняття не є якимось бонусом, якщо так розважити, то це напевне ого-го, і особисто я того ого-го би не хотів переживати.( якось так думаю )
Так мусить бути, це хід речей.(і про перестануть грішити і в рай, я не знаю, це якось надто багато на фоні мене малого)
Молитись за прощення гріхів, за грішників, потрібно, як за своїх(себе), так і за чужі..
Господи, Ісуси Христе, Сину Божий, помилуй нас грішних.(ці пару слів, а така глибина, що можна і втопитись, якщо забути за свої гріхи і думати тільки за чужі)
Чи молитись за падшого ангела...я Вам не скажу(спитайтесь у священника), але я врахую свою слабкість і по якісь причині потрібність моєї душі йому, йому який ангел всетаки, нааабагато досконаліше створіння і досконалість ця повернута супроти Господа, і мене який прагне Бога.(як кажуть зведення), я це залишу на Божий Суд і Його Волю.
Маю Прагнути, Любити Господа Бога, навчатись Цього, і Страх Божий добрий вчитель.(мені підходить)
Падший ангел це надто незрозуміле, що ніяк не вміститься в рамки мого розуміння(щоб намірення це озвучити перед Богом), а ось моє гріховне, тілесне , це варте прохання про Милість(це вже ясніше, намір зрозуміліший), так само всіх тих хто люди, яких Бог сотворив, Господь полюбив, і Дух Святий направляє і очищає.

Я Вам не скажу де помиляєтесь, я Не знаю. :oops:
Дякую.


Дякую за відповідь.
Мені найбільше Ваша відповідь сподобалася.
Власне кажучи, ці думки в мене після одних реколекцій прийшли в голову.
Але мені теж хотілося б почути думку священиків на цю тему.

andrivovk писав:Не варто за таке молитися, марна справа.Ліпше за мене помоліться, якщо не знаєте за кого. :D
romanm писав:1. Молитися не варто, бо то ангел.
2. Він робить свій вибір безповоротно.
3. Людина грішить і кається, ось чому може навернутися. Можемо сказати, що не знає що робить. Диявол - знає. див. п.2

Вам обом теж дякую за відповідь. Коротко і лаконічно.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гостей