Сторінка 1 з 13

Як маємо молитися?

Додано: 31 жовтня 2007, 22:03
stekona
Знайома попросила про молитву за своїх дітей,у яких дуже поганий зір і ще про жінку,яка у важкому стані-в комі. Я завжди розсилаю чиїсь прозьби про молитву по різних монастирях. Та от сьогодні попросила про молитву і на православному форумі. Прийшла відповідь,яка мене поставила в роздуми:

Сестра, вітаю на нашому форумі!
я можу також зробити розсилку по нашому православному братству (Київ). Ці люди охрещені чи ні? Ну, просто за охрещених ще можна в церкву записочки подати, а за інших - лише дома помолитися.


http://www.my-forum.org.ua/go/

Потрібна ваша думка щодо цих слів. :oops:

Додано: 01 листопада 2007, 02:56
Ira
:lol: вибачте, може і не до сміху тут, але з цих слів видно яке в людей пізнання - якщо вони не є у Святій Вірі.

Особливо за неохрещених людей необхідно молитися багато, щоб вони охрестилися і навернулися та щоб були спасенні їхні душі.
І яка є різниця чи молитися вдома чи у Храмі чи на вулиці... це є молитва і Бог її почує. Звичайно, якщо ми даємо на Святу Службу Божу за спасіння душі якоїсь людини, то це має більшу силу, бо Свята Літургія не може зрівнятися з жодною іншою молитвою.

Додано: 01 листопада 2007, 16:53
demetris
молитися треба "за всіх і за все". Саме тому на Літургії (чи то православній чи Православній) священик молиться так. Окремо згадуючи всіх (православних) християн, таким чином виділяючи їх, але не відділяючи від усіх інших людей...
за них молитися треба мабуть ще більше.

Додано: 25 січня 2008, 13:49
Vova
За нехрещених треба молитись, особливо в тому наміренні, щоб вони швидше прийняли Христову віру і стали християнами. Не даремно ж в Святій Літургії є єктенія за оглашенних (тобто за нехрещених). Тому очевидно, що людина, яка писала відповідь з того православного форуму є зовсім не обізнана в християнстві.

Додано: 03 лютого 2008, 19:36
Шелест
А можна молитися за душі померлих неохрещених?

молитва перед Причастям

Додано: 05 лютого 2008, 13:56
Олюнька
Підкажіть, чому під час молитви "Вірую..." перед Причастям одні вірні б'ються в груди, інші - хрестяться. Як правильно? І чи це має велике значення?

Додано: 11 лютого 2008, 14:47
demetris
ясно, що можна і треба.

Додано: 11 лютого 2008, 14:50
demetris
Доречі довно хотів спитати...
звернув увагу, що б"ються в груди більше "західняки", а хрестяться "східняки".
Так щось типу "ми ж не митарі..." то чого ж битись в груди... чи щось таке.

Додано: 12 лютого 2008, 12:11
Олюнька
Давайте не будем ображати "східняків". Знак Святого Хреста освячує людину, в посланнях апостолів написано, що хреститись потрібно перед кожною справою, завжди, хоча в кожному з нас "живе митар".

Додано: 12 лютого 2008, 13:08
demetris
А хто ображає?
Я сам хрещусь на мале Вірую, але суті справи то не змінює. ;)

Додано: 16 березня 2008, 13:08
Альтанка
Мало того, я чула, треба молитися і за душі самогубців!!! ми не знаємо останньої думки людини, яка померла і межі Божого милосердя. Чим більше ми молимося ми за померлих, тим більше вони вже в небі, сприяють нашому спасінню.

Додано: 17 березня 2008, 09:53
Олюнька
Альтанка писав:Мало того, я чула, треба молитися і за душі самогубців!!! ми не знаємо останньої думки людини, яка померла і межі Божого милосердя. Чим більше ми молимося ми за померлих, тим більше вони вже в небі, сприяють нашому спасінню.

Розказував о. Василь Мендрунь:
Його хресна мала добру звичку молитися за всіх померлих, яких знала, за сусідів, знайомих, родичів... Вони почали їй снитися.
Одного разу приснився їй сусід, за якого вони ніколи не молилась, бо він - самогубець. Він її попросив: "Я чув, що ти всім хліб роздаєш, дай мені того хліба!"

Додано: 17 березня 2008, 21:42
Альтанка
Олюнько, так я це ж саме чула!!!!!!!!!!!!!!! Я теж була тоді на Хресній дорозі:))

Додано: 26 січня 2009, 17:19
sloveniat
Коли б'ють себе в груди, то говорять: "Господи, будь милостивий мені грішному", як поводив себе митар, коли прийшов у храм.

Допоможіть як правильно молитися

Додано: 11 квітня 2009, 11:58
Лейла
Слава Ісусу Христу. Допоможіть порадою, бо не находжу сама виходу. Пів року зустрічалася із хлопцем, який, нажаль, мене місяць тому покинув. На душі дуже важко тому, що люблю його. Просила Господа про його повернення або щоб дав сили його забути. Нажаль він ні не повертається, ні забути його не можу. Я розумію, що миттєво це статись не може. Але я починаю втрачати надію чи Бог вислухає мене...

Re: Допоможіть як правильно молитися

Додано: 11 квітня 2009, 13:51
o.Mykil
Лейла писав:Але я починаю втрачати надію чи Бог вислухає мене...


Слава навіки! До слова, ти часом не ходиш там у Червонограді (Кристинополі) до церкви св. Юрія (стара частина міста)? Можна просто там порадитися чи деінде з якимось душпастирем...

Якщо це дійсно не було таке собі швидкоплинне захоплення і ти насправді його продовжуєш кохати, то варто не втрачати в це віри. Не дай, Боже діяти тут силою або якимись чарами (магією). Спробуй ще відмовити дев*ятницю до св. Юди-Тадея. Щиро, з глибокою вірою-довір*ям до Всевишнього. На все добре. Ця проблема цілком не нова. :)


http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1207

Re: Допоможіть як правильно молитися

Додано: 11 квітня 2009, 14:27
Лейла
До слова, ти часом не ходиш там у Червонограді (Кристинополі) до церкви св. Юрія (стара частина міста)? Можна просто там порадитися чи деінде з якимось душпастирем...

Якщо це дійсно не було таке собі швидкоплинне захоплення і ти насправді його продовжуєш кохати, то варто не втрачати в це віри. Не дай, Боже діяти тут силою або якимись чарами (магією).

До церкви св. Юра я ходжу. Там є хороший священник отець Юстин, який мене підтримує Божим словом.
Користатися силою магії я не хочу і не буду. Я хочу щоб він мене любив не з примусу та й йому бажаю щастя, навіть якщо він не буде зі мною. Кожен день за нього молюся Вервичку Визволення.

А за пораду дякую. Буду молитись дев"ятницю до Юди-Тадея :)

Re: Допоможіть як правильно молитися

Додано: 11 квітня 2009, 14:36
ljubomyr_ps
Лейла писав:Слава Ісусу Христу. Допоможіть порадою, бо не находжу сама виходу. Пів року зустрічалася із хлопцем, який, нажаль, мене місяць тому покинув. На душі дуже важко тому, що люблю його. Просила Господа про його повернення або щоб дав сили його забути. Нажаль він ні не повертається, ні забути його не можу. Я розумію, що миттєво це статись не може. Але я починаю втрачати надію чи Бог вислухає мене...


Ніколи не втрачай надію на поміч Божу, сестро. Господь - серцезнавець він усе знає кожен порух наших почуттів, думок. Можливо це проба,перевірка Твоїх справжніх почуттів. Як би там не було покладися на поміч Божу у своїй справі. Молись до Матінки Божої , святих божих заступників і за свого коханого - можливо йому якраз найбільше потрібна поміч і молитва. щоб розібратись у своїх почуттях...

Re: Допоможіть як правильно молитися

Додано: 11 квітня 2009, 15:23
Лейла
Кому необхідна допомога, знайшла молитву до Юди-Тадея

Новенна до Св. Юди –Тадея
(в повністю безнадійних обставинах)
Це благання повинно бути відправлене як молитва 6 разів на день протягом 9 днів. Прохання буде вислухане не пізніше, ніж на 9 день.

Щоб Найсвятіше Серце Ісуса було прославлене молитвою і любов’ю на кожному престолі аж до кінця часів. Амінь.
Хай буде благословенне Непорочне Серце Марії.
Хай буде благословенне Непорочне Серце Ісуса.
Хай буде благословенний Св. Юда-Тадей на цілому світі і у вічності.
Св. Юдо-Тадею, проси за нас. Вислухай наше прохання (вказати яке). Амінь.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава Отцю...

Re: Допоможіть як правильно молитися

Додано: 11 квітня 2009, 19:42
o.Mykil
Лейла писав:[b]
До церкви св. Юра я ходжу. Там є хороший священник отець Юстин, який мене підтримує Божим словом.


Знаємо, знаємо такого доброго по духу отця.:)

Як хочеш, можеш ще порадитися в цьому питанні з тамтешнім отцем-настоятелем Ігнатієм М. Він працював не раз із молоддю. Тож недалекий від різних життєвих молодіжних ситуацій.
Направду, вибір майбутнього супутника цілого земного життя - це дуже важлива та водночас відповідальна справа. Часами треба почекати, тобто краще приглянутися в терпеливості. Теж варто здатись, мов дитя, на волю небесного Батька. З Богом!:)

Додано: 13 квітня 2009, 13:04
Олюнька
Коли ми молячись чогось не одержуємо, то на це є три причини:
1. Мало молимось.
2. Те, про що ми молимось було б нам на шкоду.
3. Ще не настав той час, коли ми маємо це одержати, це б призвело до гордості.

Кожній речі є своє місце під небом, тож нехай не знаджує нас запопадлива пристрасть шукати того, що прийде в свій час.

(Св. Іван Ліствичник)

П.С. Не можна втрачати надії, Бог робить так, що все обертається на краще, тільки вір.

Додано: 15 квітня 2009, 12:20
vitalko
Щодо "Мало молимось" - з невеликого особистого досвіду скажу, що не в кількості молитви справа. Насправді треба щиро вірити що твоє прохання вже вислухане і буде виконане. Коли щось просиш, то стався до свого прохання так, якби ти вже то мав(ла). В мене найчастіше виконуються ті прохання, про які я найпростіше попросив.
Саме від віри а швидше від довіри до Бога залежить чи отримаєш, що просиш, чи ні. Можна тарабанити по три вервиці за просьбу не вірячи шо це поможе і так ніколи і не отримати. Поки не повіриш в що в Бога нема НІЧОГО неможливого, навіть того, проти чого наші людські розум і логіка вперто протестують і не бачать можливості виконання. Більше того, треба повірити шо він хоче тобі це дати, бо хоче, щоб кожен був щасливим.

Додано: 17 квітня 2009, 00:41
Xrystia
"nixto ne zasluzhyv tvoix sliz, a tou xto zasluzhyv nikoly ne zastavyt' tebe plakaty"
mozhe, to ne ta ljudyna.Inkoly prosto treba vidpustyty.
"Bog posylae nam ne tyx ljudeu do togo chasu, poky ne zustrnemo same tu, scob gidno ocinyty i dostouno podjakuvaty"
nexau ne moju volja bude(schob povernuvsja, abo zabuty), ale Tvoja, Gospody.

Додано: 20 травня 2009, 23:35
Soren117
А хто скаже, до кого Ісус вчив молитися? І хто лише здатний вислуховувати молитви?
(Матвія 6:9, Івана 16:23,24)

Додано: 21 травня 2009, 07:38
o.Mykil
Soren117 писав:А хто скаже, до кого Ісус вчив молитися? І хто лише здатний вислуховувати молитви?
(Матвія 6:9, Івана 16:23,24)


Ісус, отже, немало різних справ теж доручив Своїй святій Церкві, яка промовляє в Божому авторитеті і котру варто слухати, попри всякі закиди та домисли... Звісно, святі - це тільки Господні угодники. У славі вони Богові не рівні. Однак за їхнім посередництвом можна також випросити у Всевишнього потрібні для життя ласки, не забуваючи про першочерговість молитви до Бога, єдиного у Пресвятій Тройці.

Не можна молитися до святих, а тільки до Бога, як дехто міркує?

Відповідь:

3гідно з переданням, наш Бог прославляє святих, щоб інші наслідували їхнє життя. Нехай Іов, слуга мій, помолиться за вас і знайдете прощення (Іов. 42, 8). Благаю вас, брати, помагайте мені молитвами за мене до Бога (Рм. 15:30). Від дотику об кості Єлисея воскрес мертвий (2 Ц. 13,21). З IV ст. по нині витікає цілюще миро з мощів св. Миколая, яке оздоровляє хворих. Ми почитаємо мощі святих, щоб через них поклонятися Богу, за якого вони померли (Св. Єронім, Уст). Від тіні ап. Петра (Ді. 5,15) і одягу ап. Павла (Ді. 19,11) теж оздоровлялись. Якщо за життя, Господь, вислуховував молитви святих і творив такі чуда, то тим більше вислухає їх по смерти, коли вони є разом з Богом в небі.


П. С. Це так, щоб сумніви розвіялися... І щоб не думали, що вшанування святих - з області ідолопоклонства! :)

Додано: 21 травня 2009, 10:04
Soren117
В Євангелії від Луки розповідається, як один з учнів попросив Ісуса: «Господи, навчи нас молитися». Ісус відповів: «Коли молитеся, говоріть: «Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться Ім’я Твоє». Під час Нагірної проповіді Ісус учив своїх послідовників молитися такими ж словами: «Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться Ім’я Твоє» (Луки 11:1, 2; Матвія 6:9).

Тож ці слова чітко показують, що молитву, чи шанобливе звертання, треба скеровувати до Ісусового Небесного Батька. У Біблії немає жодного вірша, який би заохочував молитись до когось іншого. І це зрозуміло, адже, даючи Мойсеєві Десять Заповідей, Єгова (Вих 15:3) назвав себе Богом, «який вимагає виключної відданості» (Вихід 20:5).

А хто є єдиним посередником між Богом І людьми?
Ісус сказав: «Я — дорога, і правда, і життя. Ніхто не приходить до Батька, якщо не через мене». Потім Ісус пообіцяв: «Все, що тільки попросите в моє ім’я, я зроблю, аби Батько був прославлений через Сина. Коли попросите щось в моє ім’я, я зроблю це». Під кінець він промовив: «До цього часу ви нічого не просили в моє ім’я. Тож просіть — і отримаєте, й відчуєте радість сповна» (Івана 14:6, 13, 14; 16:24).
Проте Ісус не мав на увазі, що потрібно молитися до нього, а не до Бога. Натомість він пояснив, через кого слід звертатись до Єгови.

Додано: 21 травня 2009, 10:28
o.Mykil
Soren117 писав: Натомість він пояснив, через кого слід звертатись до Єгови.


На жаль, нема багато часу спілкуватися з вами на протерті теми, про те, що ми поклоняємось "Ягве", а не Єгові... Почитайте собі краще всю правду про масонську псевдохристиянську організацію "Свідки Єгови" http://askforbiblie.by.ru/forjw.htm

З БОГОМ! :)

Додано: 07 червня 2009, 19:56
To є ми
demetris писав:молитися треба "за всіх і за все". Саме тому на Літургії (чи то православній чи Православній) священик молиться так. Окремо згадуючи всіх (православних) християн, таким чином виділяючи їх, але не відділяючи від усіх інших людей...
за них молитися треба мабуть ще більше.

чи ми можемо давати, наприклад, за здоровя нехрещеної людини на Літургію?

Додано: 07 червня 2009, 20:25
romanm
молитися можна приватно звичайно, за всіх і за все. Але в мене викликає подив і притання така річ: якщо я подаю на Літургію за когось, нехрещенного, яка йому з цього користь?

Хтось скаже, чи може ви сумніваєтеся в Божій всемогутності??? Звичайно ні, просто хто не хрещенний не може доступитися до благ, і я не бачу резону молитися за таких на Літургії. Інакше, таким макаром ,взагалі не потрібно хрестити людей, бо Боже милосердя і всемогутність зробить все решта, за нас. Зверніть увагу, що навіть нема точного вчення, щодо находження нехрещенних дітей по смерті.

Звичайно, Божі дороги , не наші, але питання є.

Додано: 07 червня 2009, 20:58
To є ми
romanm писав:молитися можна приватно звичайно, за всіх і за все. Але в мене викликає подив і притання така річ: якщо я подаю на Літургію за когось, нехрещенного, яка йому з цього користь?

.


Ви що не знаєте наших людей :D таким чином хочуть користь для себе, аби той нехрещений зробив щось добре тій людині, яка дає на Літургію...