Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення о.Олег » 07 березня 2011, 07:17

Слава Ісусу Христу!
Почався Піст - вітаю всіх і бажаю його прожити Богоугодно!
Богоугодно... - це... як? Як проживаєте цей Піст, що міняється у Вашому житті, чому/чи цей Піст Великий для Вас?
Пропоную у цій темі ділитися своїми молитовними звичаями, молитовними практиками у Ваших парафіях, піснями, текстами молитов, роздумами, Великопостними проповідями чи висловлюваннями, що запали Вам в душу...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення Olya » 07 березня 2011, 21:50

Піст - це час роздумів над своїм життям... перед Постом дуже часто роблю собі постанови, що саме в цей період потрібно буде більше молитися, більше присвячувати свій вільний час для роздумів і служінні Богу, але чомусь саме в цей час починаються якісь спокуси - духовна посуха, неохота до молитви і т.д, але з цим потрібно боротись і тоді усвідомлюю, що борюсь по суті з самою собою, зі своїм егоїзмом та догоджанням собі. Піст і молитва - це велика духовна сила, яка може допомогти багатьом людям. kristik запропонувала мені молитися вервичку і молитви під час посту за навернення грішників, я дуже їй вдячна за цю пропозицію і думаю, що може хтось захоче долучитись до нас :Rose:
Ми вирішили молитися так :

Молитва до св.Духа.

Святий і Божественний Душе, не хочу більше жити для самого себе. Бажаю використати решту своїх днів на землі, щоб любити Тебе та подобатись Тобі. Тому благаю Тебе:прийди до мого серця і навчи мене належно розважати. Скріпи мене, щоб я не припиняла їх під час духовної посухи. Дай мені духа молитви, тобто ласку завжди молитися й молитися так, щоб мої молитви були милими Тобі.
Допоможи, щоб під час Великого посту ми були витривалими в молитві, в добрих ділах, в терпеливости і побожності. Допоможи нам, не втрачати надії на Боже милосердя, покладатися на Божу волю.
Маріє, наша надіє, чувай над нами.

Потім молимось вервичку Богородичну.

Молитва
Милосердний Спасителю бідних грішників, змилосердися над душами, які живуть у пітьмі гріха і навіть не думають про небезпеку вічного прокляття, яке загрожує їм. Ти помер за їхнє спасіння, щоб ніхто з них не загинув, але щоб усі повернулися до свого Небесного Отця, який післав Тебе в світ не погубити, а спасти засліплених грішників. Ласкавий Пастирю Душ, прожени темряву з їхнього розуму покажи марність їхніх земних мрій і розкоші. Зворуш Ласкою їхні затверділі серця та витягни їх з гріховної пропасти, до якої запровадив їх гріх і підступ сатани. Ісусе, Ти можеш спасти їх, бо Милосердя Твого Люблячого Серця не має обмежень.
Маріє! Наша Люба Мати і Заступнице бідних грішників, молися за них, щоб пізнали свій нужденний стан, навернулися до Бога та спасли свою душу. Амінь

Приєднуйтесь, якщо бажаєте :Rose:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення прочанка » 08 березня 2011, 22:55

В нашій церкві зараз правиться канон Андрея Критського. Важко, але для душі - поміч
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення andrey s. » 09 березня 2011, 11:53

Слава Ісусу Христу!!!
Тільки що собі поставив запитання,,я тільки сподіваюсь що воно не є оффтопом в цій темі....
Зараз час посту,,що це таке(піст) особисто для кожного,,це питання не легке,,є загальне поняття,яке кожин використовує по своїй змозі,а головне потребах...
но,,но є речі які заважають,,я маю на увазі думки,,які є напевне в кожного,,просто вони різні,,як і ми люди,,різні в своїх поглядах на життя,,або навіть на Бога...
Суть не в інших,,зараз я про себе,,і хвилює мене зараз питання,,яке стосується мене,,
Просто я немаю багатого досвіду,,і сподіваюсь на вашу допомогу,,на чиїсь досвід,а точніше на бажання ним поділитись..
суть:
Чи варто мені зараз,в час посту,займати свої думки чимось іншим,,можливо навіть цікавим,хоч в принципі пустим і безцільним(взагальному)..
Я маю на увазі все те,,що не стосується духовному збагаченню,,тобеж звичні думки,які можуть стосуватись дуже багатьох речей(політика,техніка,наука,навіть девчому і церкви(як інституту)),.
В загальному такі думки формують людину,,наше життя це школа,.і ми вчимось кожин день,часто про то не підозрюючи...
Чи варто мені старатись про це все не думати,,сторонитись таких думок,,звільнитись, хочаб тимчасово(на час посту),звільняючи місце Богу,,,
Бо я підмітив за собою,,що вмістити хочиться багато різних речей,,но нажаль місця не багато,,а точніше мало,,
Нехочиться заповняти його фігньою всякою...
Бо це справді унікальний час в християнстві,,чи не втрачу я головне,,якщо буду думати про надто земне...
Ці всі думки ніяк не стосуються моєї професії,,то чи варто мені думати за це,.в цей час.???
Як боротись з такими думками??? чи уникати джерела їх походження(література,,спілкування з людьми,,які про це думають,,і непроти навязати її(думку) їншим).??
Що робити,,підкажіть!!!
Ратуйте!!! :)
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення ієром. Діонисій » 09 березня 2011, 18:09

Піст Великий тому що:
- великий за тривалістю (довгий);
- великий за суворістю (порівняно з іншими постами в році);
- великий за наслідками (якщо достойно його проводимо);
- великий за очікуваннями (добра, якого сподіваємося від Господа);
- великий за значенням (у житті кожного з нас);
- великий за зусиллями (які прикладаємо, служачи Богові);
- великий за спокусами (бо це час духовної боротьби);
- великий за кількістю навернень (до справді християнського життя);
- великий за довжиною черг (до святої Сповіді);
- великий за силою (любові, яку запалює в наших серцях);
- великий за прагненням (постити щиро аж до його завершення);
- великий за таїнством (якого ми є учасниками);
- великий за величчю Великого дня Христового Воскресіння (до якого він нас готує).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення kristik » 09 березня 2011, 18:13

andrey s. писав:Слава Ісусу Христу!!!
Нехочиться заповняти його фігньою всякою...
Як боротись з такими думками??? чи уникати джерела їх походження(література,,спілкування з людьми,,які про це думають,,і непроти навязати її(думку) їншим).??
Що робити,,підкажіть!!!
Ратуйте!!! :)
Дякую...

Слава на віки!

Менше думати і більше молится! :wink:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення andrivovk » 10 березня 2011, 22:03

40 днів для життя

Одночасно з Великим постом розпочалася найбільша у світі акція «за життя» – «40 днів для життя». У ній прийме участь 247 міст США та 8 інших країн.


http://www.credo-ua.org/2011/03/41962
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення o.Mykil » 11 березня 2011, 07:24

Бо Творець великий чи могутній!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2012, 21:09

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення andrivovk » 27 лютого 2012, 23:19

З послання Блаженнішого Святослава
Назва цього посту – «Великий» – не випадкова: вона зумовлена тими Божими дарами і плодами для нашого духовного життя, які можемо здобути в цей час, якщо гідно його проживемо. Велич цього часу визначається також глибиною духовної переміни нашої особи і нашого життя, яка буде наслідком зустрічі з милосердним і люблячим Небесним Отцем



http://www.credo-ua.org/2012/02/59493
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення Georgij » 27 лютого 2012, 23:46

Дуже цікава книжка о.Олександра Шмемана "Великий Піст" . Вона справді - Велика книга в часі Великого посту, зокрема в часі приготування до посту. Якось мені дали її почитати, а піст підходив до кінця, вірите, я сумував, що піст так скоро закінчувався... Завдяки цій книзі я почав глибше розуміти мету та сенс Великого посту. Якщо хтось не читав, рекомендую, навіть не дивлячись на певну критику з боку автора, всерівно, книга корисна, інакше "Свічадо" не друкувало б.
Піст визволяє нас від уярмлення гріхом, від полону цього світу. Однак в євангельському читанні останньої неділі йдеться про умови цього визволення (Мт. 6:14-21). Перша умова — піст: відмовитися від вимог і примх нашої зіпсутої природи як чогось нормального; зробити зусилля для вивільнення духу від диктату плоті, матерії. Для того, щоб піст наш був правдивим, достеменним, він не повинен бути показним, лицемірним. Відтак мусимо пам`ятати: "щоб ти посту свого не виявив людям, а Отцеві своєму, що в тайні" (Мт. 6:18). Друга умова посту — прощення; "Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець" (Мт. 6:15). Перемога гріха, головна ознака його панування у світі — це сварки, незгоди, відчуження, ненависть. Тому перший пролом у фортеці гріха — це прощення: повернення до єдності, згоди і любові. Променисте всепрощення Самого Бога просіяє між мною і моїм ворогом, коли я йому пробачу. Простити — це значить відкинути всі порахунки і розрахунки, віддавши їх Христові. Прощення — дійсне вторгнення Царства Небесного в грішний і спокривлений світ.

Не відверни лиця Твого від раба Твого, бо я сумую, скоро почуй мене. Поглянь на душу мою і спаси її (Пс. 68:18-19).

Вслухайтесь в незвичайну мелодію цього вірша, цього волання душі, що зненацька наповнює церкву: "...яко скорблю" — і ви збагнете вихідний пункт Посту: таємничу суміш розлуки і надії, пітьми і світла. Все приготування тепер завершене. Я стою перед Богом, перед славою і красою Його Царства. І я свідомий своєї приналежності до цього Царства, розумію, що у мене немає іншого дому, іншої радості, іншої мети; і я усвідомлюю також, що мене вигнано з цього Царства у пітьму і смуток гріха, "... я скорблю"! Врешті-решт я усвідомлюю, що-тільки Бог може зарадити моїй скорботі, тільки Він може визбавити і спасти мою душу. Покаяння — це передусім і найбільше — відчайдушне благання цього Божественного порятунку.

Тут електронний варіант: http://hram.in.ua/index.php?option=com_ ... ut=default
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення romanm » 29 лютого 2012, 16:19

Щоби "блюсти" строго піст, до самої останньої коми. Тре бути або мніхом, або мати бабло. Бо не хило так, в матеріяльному еквіваленті, виходить. Але якщо сидіти на одних вуглеводах, то так, можливо, нмсд.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення Just_me » 29 лютого 2012, 16:38

romanm писав:Щоби "блюсти" строго піст, до самої останньої коми. Тре бути або мніхом, або мати бабло. Бо не хило так, в матеріяльному еквіваленті, виходить. Але якщо сидіти на одних вуглеводах, то так, можливо, нмсд.

Піст зберігати до останньої коми можливо. Чесно. Я пробувала раз прожити тих 49 днів не лише без м"яса, але й молочного та інших продуктів тваринного походження. Скажу вам, прокидається неабиякий кулінарний хист... Проте зараз так строго не пощу. До речі, вважаю, що Церкві пора переглянути вимоги до посту, бо мідії, креветки, кальмари та інші продукти пісної розкоші допустимі, хто має гроші - посту й не відчує.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення romanm » 29 лютого 2012, 16:48

Та річ не тільки про "тваринне походження" тут кг. помідорів купиш і зуби на полицю.:)

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення vitalko » 01 березня 2012, 12:10

Just_me писав:Піст зберігати до останньої коми можливо. Чесно. Я пробувала раз прожити тих 49 днів не лише без м"яса, але й молочного та інших продуктів тваринного походження. Скажу вам, прокидається неабиякий кулінарний хист... Проте зараз так строго не пощу. До речі, вважаю, що Церкві пора переглянути вимоги до посту, бо мідії, креветки, кальмари та інші продукти пісної розкоші допустимі, хто має гроші - посту й не відчує.


Але в нас і нема вимоги так строго постити як в православних. Як каже один знайомий отець: "Щодо обряду ми - православні, щодо посту - католики" :)
Звісно це обов"язковий мінімум, хто хоче, може і на більший подвиг зважитися.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення Just_me » 01 березня 2012, 12:46

vitalko писав:Але в нас і нема вимоги так строго постити як в православних.

Та я тепер це знаю, але той експеримент, коли не вживала ніяких продуктів тваринного походження не можна назвати навіть наближеним до православного посту, бо сироїдінням не займалася і олію та рибу їла. Проте, маю тепер залізний аргумент, коли чую, що дотримуватися посту важко чи неможливо. І плоди з того посту були в рази більші від звичайного. І та Пасха була найврочистіша з усіх, які мала в житті. Правда, скажу Вам, що як довго чогось не їсти/не робити, то потім уже й не бачиш у ньому потреби. Після такого посту на Пасху хочеться овочів, а не м"яса...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення romanm » 01 березня 2012, 18:03

Та я згоден,що можна дотримуватися посту, коли є на шо.

Щодо православних..... ну народе, так заявляєте про їх піст, ніби то там 99.99999% дотримуються того посту. Там мізерний процент.... декларує що дотримується а як там насправді , хто його знає.

Тим паче що такий тип посту є для монашествующих. Бо нормальна людина, коли веде активний спосіб життя, стільки днів не витримає.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення Just_me » 01 березня 2012, 18:08

Витримає, аби бажання. Тут є важливий момент. Щоб постити, але харчуватися повно та збалансовано потрібно і справді мати за що. Але можна і їсти найпростіші сільгосппродукти, тоді не треба буде аж так багато грошей, ще й зекономите :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чому Піст ВЕЛИКИЙ

Повідомлення о.Олег » 23 лютого 2015, 22:53

прочанка писав:В нашій церкві зараз правиться канон Андрея Критського. Важко, але для душі - поміч

велика :)
хто сьогодні молився частинку Канону?
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей