Меджугор'є. Що і як?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Меджугор'є. Що і як?

Повідомлення romanm » 31 липня 2009, 10:19

Десь ми вже писали про ці речі, але коли почав шукати, тут у нас на форумі, старі повідомлення, показує що нічого немає.

Отже я собі дозволив відкрити нову тему. Якщо модерація захоче щось поміняти, буду тільки радий.

Отож, даю лінк на газету "Avvenire"

http://www.avvenire.it/Chiesa/Medjugorj ... 230000.htm




В 2 словах, тут йдеться про бувшого францисканина Томіслава Власіча, який був духовником тих, хто з 1981 р. розмовляє з Марією.

Отже, саме головне, що я хотів сказати це те, що на тему Междугорських обявлень не існує офіційного судження КЦ. Офіційно вони іменуються "Меджугорські феномени". Ось чому, в інших темах, я, особисто, більш ніж скептично ставлюся до цих подій.

І, якщо чесно, дивує позиція нашої Церкви, напр. в катедрі тернопільській висить об*ява (офіційно), де пишеться про набір груп в Меджугор*е. Не знаю, як на мене потрібно бути акуратнішим.

Побачимо, що буде дальше.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 31 липня 2009, 17:14

Востаннє редагувалось 01 серпня 2009, 12:54 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 4 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Междугорье. Шо і як?

Повідомлення o.Mykil » 31 липня 2009, 17:22

romanm писав:

В 2 словах, тут йдеться про бувшого францисканина Томіслава Власіча, який був духовником тих, хто з 1981 р. розмовляє з Марією.


Побачимо що буде дальше.


Тут більш зрозуміло буде про це http://www.blagovest-info.ru/index.php? ... 3&id=28774

Невже Меджугор*є протилежність Фатіми? http://contrreformatio.narod.ru/medjugorie.html
Буває, що об*явлення начебто Богородиці у світі не раз суперечать самі собі, християнській тривкій доктрині, виникають на нездоровій основі та не мають остаточного рішення Христової Церкви щодо містичного феномену, що, часами, зводиться до банального бізнесу... Я вже мовчу про дискусійний Джублик на Закарпатті чи сектантський "вірний останок" у Тернополі, про котрий тут на форумі гомоніли ми багато http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=862&start=0

Тут теж знаходимо слово про феномен Меджугор*я, різні-різні думки http://www.forum.francis.ru/viewtopic.p ... ce8cfda23e

Шануймо Пресвяту Діву Марію правдиво, не відходячи від біблійних джерел та церковного передання!
Востаннє редагувалось 03 серпня 2009, 12:30 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 3 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Lilly
початківець
початківець
Повідомлень: 42
З нами з: 26 травня 2009, 12:09
Звідки: Столиця

Повідомлення Lilly » 31 липня 2009, 22:25

Я була в Меджугор"є влітку 2003. Чесно - не могла себе заставити повірити в правдивість об"явлення Марії, яке відбувалось в один з вечорів мого перебування там. Але враження від самого місця і всієї атмосфери, що панує в Меджугор"ї, залишилися незабутні в позитивному сенсі.

Мені здається, історія початку об"явлень в Меджугор"ї є правдивою (прибл. 30 років тому), а те, що відбувається зараз - снігова лавина, яку може зупинити лише Церква своїм вердиктом. Мабуть для Церкви є ризик, якщо сказати, що це все міф - там розгорнута уже така діяльність, що для дуууже багатьох католиків, не тільки Боснії, це буде як вибиття грунту з-під ніг. Ватикану є про що думати, одним словом.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 01 серпня 2009, 11:57

Хочеться почути різні аргументи щодо явлінь у Меджугор*ї. Особисто я досить насторожений тепер, коли почитав із цікавості всякі факти (за, проти), порівнявши те з проблематикою об*явлень у загальному.

Довідався, що стосовно автентичності якогось явління, воно не може повторюватись безупинно та тривати роками. Тобто бути схожим на якесь замкнуте коло...

Щоб приватне об’явлення було визнане Церквою за правдиве, воно повинно мати найперше такі три елементи: дане одній особі або групі осіб, які становлять певну цілість; дане після смерті останнього з апостолів, коли закінчилось публічне об’явлення, тобто у часі Церкви; нічого нового не повинно вносити до християнського Об’явлення...

Є, отже, єдине незмінне Об’явлення і є водночас різні форми „явлінь” Бога у світі. Саме християнство – це об’явлена релігія. Бог виступає ініціатором власної присутності у світі.

Дивує непокірність "візіонерів" та їх покровителів з числа франциканців місцевому єпископові. Хіба Діві Марії до вподоби та вся скандальна історія разом із бунтом проти церковної ієрархії?

Невже вітер як природне явище є виразним доказом присутності Богородиці серед вірних, особливо коли він віє? Це звідси http://contrreformatio.narod.ru/medjugorie.html

Дивує дещо не цілком біблійний екуменізм "Госпи" (так себе іменує особа з потойбіччя), що нібито всі релігії рівні (один із постулатів антихристиянської доктрини Нью Ейдж). І в будь-якій можна досягти спасіння... Сатанізм теж зве себе релігією, між іншим. Як і багато сект, зокрема окультних.
Важко змиритися з тим, що одного разу нібито Марія показалася візіонерам у вигляді диявола, навіявши страх...


24 липня 1982 р. «Госпа», всупереч вірі у воскресіння тіл, говорить, що «після смерті тіло, котре пішло із землі, підлягає розкладанню і ніколи не оживе. Людина отримає (інше) переображене тіло». В інший раз (22 серпня 1981 р.) вона каже, що «Ісус був гонимий за Свою віру», що можна інтерпретувати так, що Господь Ісус не був Богом, тоді як Христос Господь прийняв мученицьку смерть заради нашого спасіння, а не став жертвою релігійних гонінь...

http://contrreformatio.narod.ru/medjugorie.html

http://www.ufolog.ru/articles/print.aspx?id=3388
Востаннє редагувалось 01 серпня 2009, 13:01 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 6 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 01 серпня 2009, 12:05

Lilly писав:Я була в Меджугор"є влітку 2003. Чесно - не могла себе заставити повірити в правдивість об"явлення Марії, яке відбувалось в один з вечорів мого перебування там.


Що маєте конкретно на увазі? Не було тоді трансцендентного виміру явління (тобто потойбічного)?

Біда коли люди в житті не раз хочуть бути немовби безпомильними "секретарями" Всевишнього, всупереч волі Христової Церкви, волі Божої...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Повідомлення гість » 01 серпня 2009, 17:12

Позбавлення статусу клірика о.Власіча не є вираженням думки Святого Престолу про явища в Меджугор'ї

http://christusimperat.org/uk/node/16668

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 01 серпня 2009, 17:34

Avvenire - газета католицьких єпископів Італії.

Цікаво виходить: з одного боку КЦ досліджує і не говорить нічого на даний момент про Меджугор є, а з другого приватно дозволяє відвідини вірними і пастирями КЦ.

Тим паче, що і в газеті слово "об явлення" беруться в лапки.

Приватна думка кард. Бертоне, це його приватна думка, тут навпаки, ми маємо чітку позицію КЦ щодо т.зв. "обявлень" на даний момент.

Також, було би добре, якщо би "christusimterat" переклав повністю статтю з аввеніре(якщо це переклад), а то якраз не вистарчає останнього абзацу, там йдеться про те, що я написав в першому повідомленні.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 01 серпня 2009, 19:14

гість писав:Позбавлення статусу клірика о.Власіча не є вираженням думки Святого Престолу про явища в Меджугор'ї

http://christusimperat.org/uk/node/16668


А цього ніхто не заперечує, здається. Тільки ясно, що провід Католицької Церкви ставиться з неабиякою осторогою до явлінь у Меджугор*ї і має виголосити ще остаточно свій вердикт...

А може вже вистачить у нас бути у статусі "гостя"? :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 04 серпня 2009, 10:24

mykil писав:Довідався, що стосовно автентичності якогось явління, воно не може повторюватись безупинно та тривати роками. Тобто бути схожим на якесь замкнуте коло...

Як на мене то обявлення в Междугорї зовсім не якесь там замкнуте коло, а цілком логічне тривання у часі, що й підтверджує дійсність і всюдисущість Матері Божої, як нашої Цариці й опікунки.

mykil писав:Дивує непокірність "візіонерів" та їх покровителів з числа франциканців місцевому єпископові. Хіба Діві Марії до вподоби та вся скандальна історія разом із бунтом проти церковної ієрархії?


Ніякого бунту чи розколу не має. Так є різність поглядів на явища у Междугорі але це є нормою - Католицька Церква ж не є тоталітарною сектою, яка тільки все заперечує (хоч декому й хотілось, щоб так і було) та й середньовіччя вже давно минуло.

mykil писав:Невже вітер як природне явище є виразним доказом присутності Богородиці серед вірних, особливо коли він віє? Це звідси http://contrreformatio.narod.ru/medjugorie.html

Якби то тільки один вітер... Даруйте, але коли наводиться один феномен (який можна назвати дитячим), а решту замовчується то це просто введення народу в оману.

mykil писав:Дивує дещо не цілком біблійний екуменізм "Госпи" (так себе іменує особа з потойбіччя), що нібито всі релігії рівні (один із постулатів антихристиянської доктрини Нью Ейдж). І в будь-якій можна досягти спасіння... Сатанізм теж зве себе релігією, між іншим. Як і багато сект, зокрема окультних.

А тут, по моєму, пішло перекручення змісту. В обявленнях говорилось що кожна людина з будь-якої релігії , віри має можливість спасіння (закон Божий написаний в серцях людських) так шо нема чого тут приписувати сатанізм ню єйдж - про них в обявленнях ні слова!

mykil писав:Важко змиритися з тим, що одного разу нібито Марія показалася візіонерам у вигляді диявола, навіявши страх...

Перший раз таке чую. Якщо можете наведіть цитату з обявлень чи розповідей візіонерів. Те що я читав - то диявол явився одній з візіонерів як спокусник і це було як випробовування даної особи -щось подібне часто зустрічається в житії святих. Після цього Матір Божа запевнила, що більше ніколи недопустить дявола до цієї візіонерки.

mykil писав:24 липня 1982 р. «Госпа», всупереч вірі у воскресіння тіл, говорить, що «після смерті тіло, котре пішло із землі, підлягає розкладанню і ніколи не оживе. Людина отримає (інше) переображене тіло». В інший раз (22 серпня 1981 р.) вона каже, що «Ісус був гонимий за Свою віру», що можна інтерпретувати так, що Господь Ісус не був Богом, тоді як Христос Господь прийняв мученицьку смерть заради нашого спасіння, а не став жертвою релігійних гонінь...

Звичайно що наше тіло буде переображене, за образом Тіла Господнього після Його Воскресіння. Не варто чіплятись до кожного слова вирваного з контексту.
Цікаво одне. Скільки є людей стільки й буде інтерпретацій а тим більше такого явища як Междугорє. І кожен буде наводити окремо вирвані цитати й інтерпретувати їх по своєму... обстоювати свою власну точку зору. Давайте не будемо влазити у дискусії вони до нічого не призведуть бо кожен хоче бачити те що він хоче.
Вернемось до позиції Церкви: "У книзі, опублікованій кардиналом Тарчизіо Бертоне, державним секретарем Бенедикта XVI і колишнім секретарем Конгрегації віровчення, "Остання ясновидиця Фатіми" (вид-во Rai-Rizzoli, 2007, стор. 103-104), говориться, що "заяви єпископа Мостарського висловлюють його особисту думку, вони не є остаточною і офіційною думкою Церкви. Все повертається до заяви єпископів колишної Югославії від 10 квітня 1991 року, яка залишає відкритими двері для майбутніх досліджень. Тому перевірка повинна продовжуватися. Тим часом дозволені приватні паломництва вірних у супроводі пастирів. Всі католики можуть здійснювати паломництво в Меджугор'є, в місце марійського культу, де вони можуть виразити себе в різних формах вшанування". http://christusimperat.org/uk/node/16668[/i]
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 04 серпня 2009, 11:10

І сміх і гріх:) Книга Бертоне є його приватна думка. Позиція КЦ ясна, поки феномени об явлень вивчаються, офіційна позиція КЦ ну ніяк не заохочує відвідини вірними і паствою цих "об явлень".

Тут не кожен бачить що хоче. Тут, бачимо наслідки, плоди. Один францисканець забороений, другий також під загрозою. Цікаво, як же то так. Адже ж з 1981р. Госпа чуть з ними кожен день не говорить. Я вже не веду мову про те як закінчив цей "духівник" і з ким він живе(бувша монахиня). Я не осуджую, ні в якому разі.

Просто повторюся. Цитати книги Бертоне добре. Але процитуйте також те, що говорить офіційний орган КЦ.

Не маю часу детально аналізувати. Але бачите, щодо відносин між єпископом і францисканами, аввеніре вживає дієслово (rivalita')/Тут читають люди, форум, які знають ліпше ніж я італійський. Щоби не бути звинуваченим в субективізмі. Прошу їх перекласти це слово. Ось тоді і побачимо чи це просто непорозуміння , чи щось інше:) Згоден, середньвіччя немає, тоді що ж послуху єпископові теж нема?

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 04 серпня 2009, 13:16

romanm писав: Згоден, середньвіччя немає, тоді що ж послуху єпископові теж нема?


Який єпископ де й у якій формі заборонив візіонерам з Междугоря сприймати візії Богородиці й поширювати її слова серед Божого люду.
Просто цікаво прочитати десь конкретну цитату й конкретну заборону.

Наразі уся ця метушня навколо Междугоря мені нагадує Початкове ставлення властей (як церковної так і світської) до обявлень у Фатімі, Люрді та ін. Які зрештою були визнані Вселенською Церквою як правдиві. Церковне керівництво у Римі добре робить що не спішиться у винесені остаточного вироку що до Междугоря. А тим часом до хорватського містечка стікаються потічки віруючих людей-паломників з усього світу і з України також і я щось ще не чув з уст паломників слів розчарування й зневіри...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 04 серпня 2009, 14:43

Ок. Про Томаса Власіча ми вже в курсі, тоді дозволю привести собі ще одне прізвище, о. Йозо Зовко. Нічого вам не говорить? Так от. Це настоятель Меджугор я на початку обявлень ( там декілька сіл), ну і на початках, один з головних діячів.

в 1985 році, епископ Павао Жанич заборонив йому публічно проповідувати і служити, пізніше також і сповідати. Але, наскільки мені відомо, він (Йозо) не дуже звертав на це увагу. Впевнений що ви розумієте різницю на заборону Літургії і сповіді.

в 1989 році повністю, скажемо так, заборонений в служінні.

Можу ще розказати про Івіцу Вего (францисканина) учасник цих діянь. Але не буду, вистарчить:)

Щодо візіонерів, тут також цікаві речі. Звичайно, явної заборони немає. Але що мене дивує, наприклад що візіонери прийняли Хрещення св. Духом, 3 із 6 візіонерів пробували йти по стежці служінню Церкви, але на жаль не пішло. Буває. Але Іван Драгицевич банально не здав екзамени з першого на другий курс семінарії.

Ну а потім, з явленняз 1981 року і кожен деньдо сих пір... в Люрді і Фатімі теж щось подібне?

Згадайте, що на початку говорили візіонери про з явлення? Що М.Б. ще покажеться 3 рази і все, а що насправді? 100% з явлення будуть до смерті візіонерів?

Кард. Франіч говорить, що необхідно серйозно занятися цим феноменом тому, що візіонери роблять помилки в передачі візій, були випадки що вони слово в слово повторяли об явлення річної або більше давності. Ну і також дивно, що Госпа дуже балакуча, бо задають питання типу, де моє кольцо? Потім прочитайте о.Юзефа Варшавського, говорить що Госпа показала сатану, ПРИЙНЯВШИ його вигляд!

Не знаю, може і М.Б. робить так, не до моїх мозгів справа. Але зверніть увагу описи Фатіми, коли вони бачили пекло то лякалися, але вигляд Senhora її лик, заспокоював їх.

Не говорю що це не правда ( Междугор є) просто є деякі перестороги, про які добре було би, якби офіційна церква говорила, раз влаштовує поїздки. От і все.

Звичайно, якщо Ватикан признає об явлення як правдиві - нема питань.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 04 серпня 2009, 20:43

Відповідь на коментарі до теми користувача ljubomyr_ps


1. Під "логічним триванням" (безконечним) ви маєте на увазі, може, те, що воно закінчиться невідомо коли і, мабуть, зі смертю останнього візіонера чи як разом із різними суперечностями? Це не я придумав такі критерії правдивості якогось об*явлення чи явління у Церкві. Якщо хочете, можу вислати вам матеріал на емейл, тобто як відрізнити правдиве явління від фіктивного... Дивує, що деколи велич Марії затирається через ряд дивацтв…


2. Кажете, що там нема ніяких бунтів чи розколів… Помиляєтеся трохи. Хотілось би мати ваш оптимізм, але дійсність дещо інша, не така як часами в казці. До речі, ви читали http://contrreformatio.narod.ru/medjugorie.html , цей переклад із польського видання "Zawsze Wterni". Автор Slayvomir Cenckewicz. Прочитайте уважно, не відкидаючи фактів, критичного підходу до дійсності Меджугор*я. Ок? Там є мова теж і про бунти, церковні заборони…

3. Тепер про вітер… Знову ж звідси http://contrreformatio.narod.ru/medjugorie.html

«Вітер - мій знак. Я приходжу у вітрі. Коли дує вітер, то знайте, що я з вами. (...) Я з вами у вітрі». Це, як виходить, нібито слова особи з потойбіччя… Звичайно, можна явитися теж і в інший спосіб. Та цей немовби основний. Може я не так щось збагнув. Дехто зве Госпу просто «Вітром»… Не смішно виглядає? Сам стрічав у Неті.

4. Про екуменізм, спасіння душі. Безумовно 2 Ват. Собор гласить, що й погани можуть спастися, якщо живуть відповідно до природного закону, закладеного в кожній людині, але… Або не цілком правильно переповідають слова Госпи так звані візіонери, або хтось таємно лукавить…
Адже в посланні від 1 жовтня 1981 р. Госпа розписується у своєму екуменізмі: «Всі релігії рівні, і в будь-якій релігії можна досягти спасіння. Це люди створили поділ між релігіями, а Бог царює над ними усіма. Необхідно поважати визнання кожного і його совість. Дух Божий діє в усіх громадах, хоч і не скрізь однаково сильно». Як на мене, звучить двозначно. Бо не всі «релігії рівні». Все-таки повнота Божої істини існує у Христовій Вселенській Церкві, як не крути. В інших релігіях є не раз тільки часткова правда. Є, отже, немовби певні рівні цієї загальної «повноти»

5. Марія у вигляді сатани… Так було таке колись, як не дивно. Romanm вже зазначив, що о. Юзеф Варшавський це підтвердив своїми словами, досліджуючи проблему Меджугор*я як і Гарабандала… Ну мав в історії місце такий факт, чи може його вже затерли?

6. Воскресіння тіла (тіл)… Госпа, як уже було наведено, начебто сказала або так передали світові її послання візіонери (якщо сфальсифіковано, то чому довіряти тоді?), мовляв, після смерті тіло, котре пішло із землі, підлягає розкладанню і ніколи не оживе. Людина отримає (інше) переображене тіло». Т іло наше, первісне мається на увазі, ніколи не оживе, а зразу буде нове, переображене? Щось не розумію до кінця. Може ви знаєте краще? Знаєте, сумнозвісні свідки єгови вчать, що, по-моєму, тіла несвідків будуть знищені в Армагедоні (це їх «кінець світу»). Біблія ж навчає, що померлі воскреснуть із гробів зі своїми тілами, які мали на землі разом із вічною душею…


Я не хочу особисто бути поки що досить радикальним у цій справі, поки провід Церкви не сказав ще остаточно свого слова щодо феномену Меджугор*я, та, як відомо, єпископ Андреа Гемма, високопоставлений екзорцист, - офіційно якось заявив: «Все те, що діється в Меджугор*ї - справа рук Сатани».

І будь мудрий тепер. Диму не буває без вогню. У Фатімі чи Люрді, здається, не було таких проблем як тут, тобто у плані догматики найперше. Довіряй, але перевіряй – як чуємо в народі. І Бог ніколи не забирає назад власних слів, які знаходимо передусім у загальному Об*явленні. Алилуя. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 05 серпня 2009, 09:09

Якщо хочете, можу вислати вам матеріал на емейл, тобто як відрізнити правдиве явління від фіктивного...


Можна вивісити його тут, наприклад в рубриці Богослів"я, так для загальної ерудиції. Якщо не дуже велике, звісно :)
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 06 серпня 2009, 11:16

mykil писав:2. Кажете, що там нема ніяких бунтів чи розколів… Помиляєтеся трохи. Хотілось би мати ваш оптимізм, але дійсність дещо інша, не така як часами в казці. До речі, ви читали http://contrreformatio.narod.ru/medjugorie.html , цей переклад із польського видання "Zawsze Wterni". Автор Slayvomir Cenckewicz. Прочитайте уважно, не відкидаючи фактів, критичного підходу до дійсності Меджугор*я. Ок? Там є мова теж і про бунти, церковні заборони…


Зазначена Вами стаття мяко кажучи однобічна й тенденційна. Звичайно це особиста думка автора який авторитетно намагається звести все що відбувалось в Междугорі до фарсу й брехні маніпулюючи фактами.
1. Читав вже колись подібні писання "авторитетного отця" з польщі, який розвінчував безгрішність Андрея Шептицького також між іншим маніпулюючи фактами. І що ми сильно повірили йому? Віриться в те що хочемо вірити! і що на нашу думку є правдивим!
2. Довіряти статтям, які передруковані в русскому жовтому інтернет середовищі мені видається дитячим адже відома їхня заангажованість і тенденційність в паплюжені всього католицького - от мовляв дивіться що твориться у тих католиках, які самі себе заперечують, які в них непорозуміння й розколи.
Одним словом кожен притримується своєї думки й вишекує з інтернету те що відповідає його умозаключенню. Але не будемо забігати перед батька в пекло пок КЦ скаже своє офіційне слово а не писання супер знавців даної справи.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Lilly
початківець
початківець
Повідомлень: 42
З нами з: 26 травня 2009, 12:09
Звідки: Столиця

Повідомлення Lilly » 06 серпня 2009, 11:30

mykil писав:
Lilly писав:Я була в Меджугор"є влітку 2003. Чесно - не могла себе заставити повірити в правдивість об"явлення Марії, яке відбувалось в один з вечорів мого перебування там.


Що маєте конкретно на увазі? Не було тоді трансцендентного виміру явління (тобто потойбічного)?



Отже, по черзі. Не гарантую 100% точності, бо пройшло вже 6 років. Про об"явлення усі прочани знали заздалегідь, що воно відбудеться, припустимо, в четвер о 18.40 год (вже смеркалося) на звичному місці, біля фігурки Марії на горі Подбрда. Я не бачила безпосередньо візіонерки, а про початок об"явлення свідчили спалахи фотоапаратів довкола неї, більш нічого. Потім було оголошено, про що говорила Марія візіонерці, як правило, Марія дякує за молитву і просить ще гарячіше молитися і постити. І такі розмови з Марією проходять регулярно, місце може змінюватись, але рідко. У звичайний час візіонерка виступає перед групами прочан і розповідає про об"явлення. Вона, здається, має сім"ю. інші візіонери, що колись дітьми бачили Марію, не такі активні і їм Марія, здається, вже не являється.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 08 серпня 2009, 09:25

mykil писав:6. Воскресіння тіла (тіл)… Госпа, як уже було наведено, начебто сказала або так передали світові її послання візіонери (якщо сфальсифіковано, то чому довіряти тоді?), мовляв, після смерті тіло, котре пішло із землі, підлягає розкладанню і ніколи не оживе. Людина отримає (інше) переображене тіло». Т іло наше, первісне мається на увазі, ніколи не оживе, а зразу буде нове, переображене? Щось не розумію до кінця. Може ви знаєте краще?


Ось пояснення священника на сайті УГКЦ в розділі "Запитуємо священника":
...Питання про воскресіння плоті (тіла) пояснюють ап. Павло (пор. 1Кор 15, 50) та єв. Іван (пор. Ів 6, 63). Грецькою слово «сома» означає тіло, але водночас і особу. І це «сома» може бути «саркс», тобто земним тілом у хімічно–фізичному значенні, а може бути і «пневмою» - духом. Насправді це означає, що особа, яка тепер перебуває в тілі, може знову явитися у трансфізичній дійсності. Павло вчить про воскресіння не тіл, а осіб, і не через повернення «плотських» тіл, що він чітко називає неможливим (тлінне не успадкує нетління), а саме завдяки іншого роду життя після воскресіння, як це видно на прикладі воскреслого Господа.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 08 серпня 2009, 13:35

Lilly писав: інші візіонери, що колись дітьми бачили Марію, не такі активні і їм Марія, здається, вже не являється.


Довіряй, але перевіряй... Може, щось в тому і є... Розповідав, до теми, один священик про так звані явління у Джублику на Закарпатті, де двоє дівчаток вели розмови з Марією. Суть така. Одна дещо скептично налаштована особа, що мала певні обгрунтовані сумніви в тих явлінях, надрізала собі злегка руки і пішла до однієї з дівчат, спитатися в Богородиці, що це таке - чи часом не стигми появилися? Дівча закрило очі та й відповіло відразу: "Діва Марія каже, що то... стигми". Отже, висновки за кожним зокрема.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 08 серпня 2009, 13:41

ljubomyr_ps писав:2. Довіряти статтям, які передруковані в русскому жовтому інтернет середовищі мені видається дитячим адже відома їхня заангажованість


Найлегше все спихнути на тенденційність, упередженість тощо. Але то не тільки в тій наведеній статті з Нету, пишуть про явління у Меджугор*ї, дещо, може так, якби комусь не хотілося. Критичний розгляд, певною мірою, підхід науковий де можна назвати "дитячим". Тай не будьмо "дітьми розумом", як перестерігав раніше ап. Павло.
Ще шановний Romanm наводив тут декотрі посилання з іншомовних джерел. Якби подібне писало тільки в одному місці, то можна було б тоді ще мовчати. А то вже й критичні книги вийшли у світ, де Меджугор*я подане не в дуже доброму світлі... Думайте, що хочете. Імхо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

IgorKkul
новик
новик
Повідомлень: 29
З нами з: 25 червня 2009, 12:10

Повідомлення IgorKkul » 13 серпня 2009, 14:31

Особисто для мене. повторю для скептично налаштованих особистостей, особисто для мене, об'явлення в Меджугор'ї, є правдивими.
з чого роблю такі висновки. як чую інформацію про якесь чудо чи явління що було, чи що триває, завжди дивлюся на його плоди.
От навіть зараз, як порівняти так зване "об'явлення" в Тернополі на співочому полі" і Меджугорське.
плоди Mеджугор'я є такі що багато людей навертається до Бога починають жити і живуть християнським життям. Починають цікавитись життям Церкви.
Плоди "співунів" люди відійшли від Церкви, утворили окремі обряд, і т.д..
просто порівнюючи плоди бачу що Меджугорє є правдивим обявленням, і така моя думка буде до тих пір відповідна комісія Ватикану не скаже своїх висновків.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 13 серпня 2009, 15:08

Ну тут, бачите. Щось подібне до того, що я вважаю прикладом гідним до наслідування поведінку вірних на Філіпінах під час великого посту. Тобто, розпинати себе на хресті. Теж плоди не погані. Тут ми бачимо слідування не на словах,а на ділі словам і діям Христа.

IgorKkul
новик
новик
Повідомлень: 29
З нами з: 25 червня 2009, 12:10

Повідомлення IgorKkul » 13 серпня 2009, 16:24

romanm писав:Ну тут, бачите. Щось подібне до того, що я вважаю прикладом гідним до наслідування поведінку вірних на Філіпінах під час великого посту. Тобто, розпинати себе на хресті. Теж плоди не погані. Тут ми бачимо слідування не на словах,а на ділі словам і діям Христа.

можете детальніше написати, але мабуть щоб не засмічувати цю тему. в приват напишіть

Аватар користувача
Lilly
початківець
початківець
Повідомлень: 42
З нами з: 26 травня 2009, 12:09
Звідки: Столиця

Повідомлення Lilly » 21 серпня 2009, 23:13

IgorKkul писав:плоди Mеджугор'я є такі що багато людей навертається до Бога починають жити і живуть християнським життям. Починають цікавитись життям Церкви.


На початку з Підгірцями теж так було. Навіть зараз люди там навертаються (принаймні, їм так здається)

Мабуть, ви назвали причину, по якій Ватикан досі не заперечив цих об"явлень. Люди навертаються, і слава Богу. Є одне але, як то говориться : я особисто знаю дівчину, котра на пункті Меджугор"я загубилася в своєму житті, що зараз їй потрібна інтервенція лікарів. Плоди не однорідні...

Кенгуру
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 06 вересня 2009, 20:48
Звідки: Від того самого нашого світу

Повідомлення Кенгуру » 13 вересня 2009, 15:49

Пригадаймо діалог Ісуса зі самарянкою: "Повір, жінко, Мені, що надходить година, коли ні на горі цій, ані в Єрусалимі вклонятись Отцеві не будете ви".... "23 Але наступає година, і тепер вона є, коли богомільці правдиві вклонятися будуть Отцеві в дусі та в правді, бо Отець Собі прагне таких богомільців.
24 Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та в правді вклонятись." (Ів 4)

Чому шукаємо сенсацій де інде?
Бог є з тобою, чоловіче, повсюди і Матір Божа, Мати Божої Церкви - Марія - любить нас всюди. Її покров не є коротесенький: ніби натягнеш на груди, ноги будуть голі. Покров Матері Божої не має лиш фізичного виміру.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 29 вересня 2009, 13:54

ljubomyr_ps Написане: субота серпня 08, 2009 09:25:04 Тема повідомлення:

mykil написав:
6. Воскресіння тіла (тіл)… Госпа, як уже було наведено, начебто сказала або так передали світові її послання візіонери (якщо сфальсифіковано, то чому довіряти тоді?), мовляв, після смерті тіло, котре пішло із землі, підлягає розкладанню і ніколи не оживе. Людина отримає (інше) переображене тіло». Т іло наше, первісне мається на увазі, ніколи не оживе, а зразу буде нове, переображене? Щось не розумію до кінця. Може ви знаєте краще?


Ось пояснення священника на сайті УГКЦ в розділі "Запитуємо священника":
...Питання про воскресіння плоті (тіла) пояснюють ап. Павло (пор. 1Кор 15, 50) та єв. Іван (пор. Ів 6, 63). Грецькою слово «сома» означає тіло, але водночас і особу. І це «сома» може бути «саркс», тобто земним тілом у хімічно–фізичному значенні, а може бути і «пневмою» - духом. Насправді це означає, що особа, яка тепер перебуває в тілі, може знову явитися у трансфізичній дійсності. Павло вчить про воскресіння не тіл, а осіб, і не через повернення «плотських» тіл, що він чітко називає неможливим (тлінне не успадкує нетління), а саме завдяки іншого роду життя після воскресіння, як це видно на прикладі воскреслого Господа.


Слава Ісусу Христу!
Вітаю всіх присутніх. Звати мене о.Олег Жаровський.
Про воскресіння тіл... Побачив цю Вашу розмову і розумію, що священики можуть щось недонаголосити чи їх можна поперецитовувати, у звязку з чим вже і Апостол Павло читається не так, як того вчить Католицька Церква.
Візьмемо Катехизм Католицької Церкви (цитую за українським перекладом оригінального латинського тексту (- Copyright 1997- Libreria Editrice Vaticana, Citta del Vaticano) Катехизм Католицької Церкви, Синод Української Греко-Католицької Церкви, 2002 р.Б.):

II. «Один тілом і душею»
362 Людська особа, створена на образ Божий, - це істота одночасно тілесна і духовна. Біблійне оповідання представляє цю дійсність символічно, стверджуючи, що «Господь Бог утворив чоловіка з земного пороху та вдихнув йому в ніздрі віддих життя, і чоловік став живою істотою» (Бут. 2,7). Отже, ціла людина є бажана Богом.

363 Часто термін душа означає у Святому Письмі людське життя (Пор. Мт. 16, 25-26; Ів. 15, 13.) або цілу людську особу (Пор. Ді. 2, 41.). Проте він означає також і те, що є найбільш внутрішнє в людині (Пор. Мт. 26, 38; Ів. 12, 27.), найвартісніше в ній (Пор. Мт. 10, 28; 2 Мак. 6, 30.), те, через що людина в особливий спосіб є образом Божим: «душа» означає духовне начало в людині.

364 Тіло людини бере участь у гідності «образу Божого»: тому воно і є людським тілом, бо його оживляє духовна душа, і ціла людська особа призначена стати, у Тілі Христовім, храмом Святого Духа (Пор. 1 Кор. 6, 19-20; 15, 44-45.):

«Єдина тілом і душею, людина у своєму тілесному стані ввібрала в себе елементи матеріального світу, які знаходять у ній вершину і можуть вільно прославляти свого Творця. Отже, людині заборонено погорджувати тілесним життям. Навпаки, вона повинна цінувати і шанувати своє тіло, яке створене Богом і яке повинно воскреснути останнього дня» (II Ватиканський Собор, Паст, конст. «Gaudium et spes», 14, § 1.).

365 Єдність душі і тіла така глибока, що душу треба розглядати як «форму» тіла (Пор. Віденський Собор 1312 р.: DS 902.), тобто завдяки духовній душі тіло, складене з матерії, є живим і людським тілом; дух і матерія в людині не є двома з'єднаними природами: з'єднання їх творить одну єдину природу.

366 Церква вчить, що кожна духовна душа створена безпосередньо Богом (Пор. Пій XII, Енц. «Нитапі generis» 1950 p.: DS 3896; Павло VI, «Sollemnis Professio fidei», Символ віри Народу Божого, Урочисте визнання віри, 8.), - вона не «витворена» батьками. Церква вчить нас також, що душа безсмертна (Пор. V Латеранський Собор 1513р.: DS 1440.): вона не вмирає після розлуки з тілом у момент смерті і знову з'єднується з тілом при воскресінні мертвих.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 10 листопада 2009, 07:23

Кенгуру писав:Чому шукаємо сенсацій де інде?

До мене прислали якось запрошення на "Меджугорські дні в Зарваниці". З цього приводу написав наступний лист до о.Ореста Фредини (протосинкел Львівської Архієпархії):


Це – документи, які я Вам обіцяв знайти про Меджугорі і ставлення до цього явища Католицької Церкви.

Основний документ з Ватикану (подаю Вам його англійську версію: Official Deklarations on Medjugorje) виданий ще 1996 року (дійсний і зобов`язуючий для всієї Католицької Церкви – інших не було, справа вивчається). Там, зокрема, сказано:

"... організація офіційних паломництв в Меджугорію в якості відвідання місця справжніх Марійських явлінь не дозволяються ані на парохіяльному, ані на єпархіяльному рівні, оскільки це б суперечило рішенню Єпископів бувшої республіки Югославія в принятій ними вищезгаданій Декларації."

Організація «Меджугорського дня молитви» в Зарваниці з «лекціями та свідченнями» (див. пропонований розпорядок «Програми») прямо суперечить даній забороні, бо пропагує Меджугорі в якості місця справжніх явлінь.

Як додаток до основного документа, пропоную до уваги книгу (ґрунтовне, базоване на документах дослідження) Майкла Девіса, оригінал якого англійською можна скачати за адресою: http://www.mdaviesonmedj.com/fulltext.rtf а частковий переклад російською подаю окремо (на тому ж сайті (http://www.mdaviesonmedj.com/) є і инші документи, що в книгу не увійшли). Окрім цього подаю статтю словацького священика Славомира Ценкевича про різниці (до протилежності) між цим явищем і Фатімою та документ про заборону в служінні о.Томислава Влашича (один з засновників руху, що пропагує Меджугорі, як бачимо, тепер і в Україні). В «Комсомольській Правді» за 23 жовтня 2008 року ( див.: http://religion.customers.ru/?act=print&div=9080 ) цитуючи «єпископа, високопоставленого екзорциста Андреа Гемма» пишуть, що «Меджугорі – це справа рук сатани», але насправді владика Андеа Джем каже дещо инше: «Все, що відбувається в Междугорі - це справа грошей: паломництва, готелі, продаж різних витребеньок. Вся ця містифікація – справа рук диявола. Це сором».

Якщо подивитись на плоди того, що протягом майже 30 років відбувається в Меджугорі, то побачимо одним з явних – схизму: францісканці, яких за непослух вивели з чину, силоміць утримують храми; вся ця діяльність супроводжується обрядами харизматів (т.зв. «хрещення Святим Духом» - розумію, що харизматичний рух є певною мірою воцерковлений, але тут він явно працює проти рішень Католицької Церкви); один (чув і про инших монахів-монашок, але не маю часу шукати) з учасників подій, францісканець (Івіца Вего) залишив Чин і одружився з монашкою (розумію, що і так буває, лише в нашому випадку його виключили з Ордену, заборонили в служінні, але він не послухав, а вже потім монахиня завагітніла і вони одружились ). Так – є і позитивні плоди: люди моляться, приступають до Святих Таїн… Лише суть справи в тому, що заправляють всім цим дійством заборонені в служінні священики і, якщо про Таїнство Євхаристії, уділеної таким священиком, ще можна (якщо я правильно розумію Канонічне Право) говорити позитивно (тобто, що це дійсно є Тіло і Кров), то всі Сповіді, Шлюби, які там уділяються, точно не дійсні…
Про майбутнє Меджугорі… - думаю, що, у зв`язку з популярністю місця, Католицька Церква прямо не заборонить там молитися (як і будь-де), але визнати ці, часто абсурдні і суперечливі яви просто не зможемо. Хіба що – заклик Богородиці молитися (у що і без Меджугорі віруємо – як вихід зі складної, близької до закоріненя схизми, ситуації).

Тепер – про те, що планується в Зарваниці.
Пані, яку в цьому запрошенні називають сестрою Терезою Гаіжовою – місіонерка-словачка (мирянка), пропагує Меджугорські явління у різних країнах, роздає так звані «благословення» у виді «знаку цариці неба». Відбувається це у такий спосіб: священник запрошує її на Амвон і вона звертається до вірних, переповідаючи явління, тоді люд стає на коліна (як в деяких храмах до Причастя) і Тереза покладає на них руки і малює на лобі маленький хрестик («знак цариці неба»). Окрім того, пані скоріш за все (по аналогії з иншими відомими мені проповідницями Меджугорі, як, наприклад, в`єтнамка Лена Чі Вуд) буде братися благословляти вервички, образки… Чи це щось має до Католицької Церкви – питання дискусії, лише точно заперечує постанови місцевих (у відповідальності яких Меджугорі) єпископів та всецерковної компетентної влади, бо робиться авторитетом меджугорського явління.
Окрім вище сказанного, вважаю сумнівною практикою на визнаному ще, якщо не помиляюсь, в 18 столітті митрополитом Атанасієм Шептицьким, Святому Місці Зарваниці, де, віруємо, відбувається Боже Чудо, вшановувати не відому Церкві Божу Матір, у Зарваниці прославлену, а суперечливу і здійснювану проти волі Католицької Церкви прославу Госпи з Меджугорі. Не думаю, що така діяльність священиків і вірних наробить честі нашій УГКЦ, принесе користь душам нашим вірним… Не думаю, що це не є новою спробою внести сум`ятя в нашу і без цього неоднорідну УГКЦ. Боюсь, що проспимо нову схизму.
Востаннє редагувалось 11 листопада 2009, 12:05 користувачем о.Олег, всього редагувалось 1 раз.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 10 листопада 2009, 09:36

о.Олег писав:
Якщо подивитись на плоди того, що протягом майже 30 років відбувається в Меджугорі, то побачимо одним з явних – схизму...



Про це вже писалося в цій темі трохи раніше, зокрема я заторкував проблемність усіх тих явлінь... Віра вірою, але варто включати теж і критичний розум, щоб знати у що віриш і щоб могти обгрунтувати ту чи іншу свою позицію у плані віри-релігії...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 11 листопада 2009, 14:17

mykil писав:
о.Олег писав:
Якщо подивитись на плоди того, що протягом майже 30 років відбувається в Меджугорі, то побачимо одним з явних – схизму...



Про це вже писалося в цій темі трохи раніше, зокрема я заторкував проблемність усіх тих явлінь... Віра вірою, але варто включати теж і критичний розум, щоб знати у що віриш і щоб могти обгрунтувати ту чи іншу свою позицію у плані віри-релігії...

мене тут більше хвилює те, що не лише наші люди їдуть в Меджугорі, а вже Меджугорі їде до нас... Та ще і до Зарваниці...
ми з дружиною саме для того працювали над "Путівником Прочанина" (Видавництво "Свічадо"), щоб показати сучасній людині, наскільки багатою є наша Церква на Божі Чуда. От лише список місць (і це далеко не всі з існуючих за Благословенням Католицької Церкви в Україні) для прочанських рухів:

1. Бориничі. Цілюще джерело й Бориницька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
2. Бороняво. Боронявська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці у Благовіщенському василіянському монастирі
3. Борусів. Борусівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
4. Буцнів. Буцнівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
5. Вербиця. Вербицька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
6. Воля Довголуцька. Воледовголуцька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
7. Глиняни. Чудотворна ікона Розп’яття Ісуса Христа у храмі Успення Пресвятої Богородиці
8. Гнідичів-Кохавино. Кохавинська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці у монастирі
св. Герарда ЧНІ
9. Городок. Мощі священномученика Петра Вергуна у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці
10. Гошів. Гошівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці у Святопреображенському василіянському монастирі
11. Грушів. Грушівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
12. Дроговиж. Дроговизька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
13. Єзупіль. Духова Криниця
14. Жидачів. Жидачівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
15. Жовква. Мощі святого мученика Партенія у храмі василіянського монастиря Різдва Христового
16. Заглина. Чудотворне джерело
17. Зарваниця. Зарваницька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці й чудотворна ікона Розп’ятого Спасителя
18. Краснопуща. Краснопущанська (Віциньська) чудотворна ікона Пресвятої Богородиці у василіянському монастирі святого Йоана
19. Крехів. Крехівська (Верхратська) чудотворна ікона Пресвятої Богородиці й чудотворна ікона святителя Миколая Мирликійського Чудотворця у Святомиколаївському василіянському монастирі
20. Крилос. Крилоська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці у храмі Успення Пресвятої Богородиці
21. Липівка. Липівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
22. Лучинці. Лучинецька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
23. Львів. Мощі священномученика Григорія Лакоти у храмі Різдва Пресвятої Богородиці
24. Львів. Мощі священномученика Миколая Чарнецького у храмі святого Йосафата
25. Львів. Мощі преподобномучениць Олімпії і Лаврентії у Головному домі Благовіщення Пречистої Діви Марії Згромадження святого Йосифа ОПДМ
26. Львів. Теребовлянська чудотворна ікона Божої Матері в катедральному соборі святого Юра
27. Львів. Деревнянська чудотворна ікона Страждальної Матері Божої у храмі святого Андрія Первозванного
28. Малий Березний. Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Мукачівська Заступниця» у Святомиколаївському василіянському монастирі
29. Новосілка-Раківець. Чудотворне джерело
30. Підгірці. Підгорецька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці у Благовіщенському василіянському монастирі
31. Погоня. Погонська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці у Святоуспенському василіянському монастирі
32. Самбір. Самбірська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці й мощі священномученика Валентина у храмі Різдва Пресвятої Богородиці
33. Сокаль. Сокальська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці у храмі святих апостолів Петра і Павла
34. Страдч. Печерний монастир, чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, Хресна дорога, могили блаженних мучеників отця Миколи і дяка Володимира
35. Стрий. Ліська чудотворна ікона Богородиці у катедральному храмі Успення Пресвятої Богородиці
36. Туринка. Туринківська чудотворна ікона Христа Спасителя
37. Тучне. Тучнянська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
38. Ужгород. Мощі священномученика Теодора в катедральному соборі Воздвиження Чесного Хреста
39. Улашківці. Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці й чудотворна ікона святого Йоана Хрестителя у василіянському монастирі Різдва Божої Матері
40. Ульвівок. Городилівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
41. Унів. Унівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
42. Фрага. Фразька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
43. Ходорів. Мощі преподобномучениці Тарсикії у храмі Косьми і Дем’яна
44. Червоноград. Кристинопільська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці у Святоюрському монастирі
45. Чернівці. Чернівецька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці в соборі Успення Пресвятої Богородиці


нащо католику виявляти свою віру у сумнівний спосіб? Бажання екстріму? Виділитися?
може хто дасть якісь позитивні пояснення, бо важко мені із цим...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 05 січня 2010, 22:23

Католицький кардинал м. Відня Др. Крістоф Шенборн про Междугорє: «Великим дарунком є те, що Мати Божа хоче бути так близько до своїх дітей! Вона показала цю любов у багатьох куточках світу, але протягом багатьох попередніх років показує цю близькість у Меджуґор’ї.»… повний тект читайте тут: http://medjugorje.com.ua/news/kardinal_ ... 9-11-11-41

Сестра Емануель ділиться своїми враженнями про Меджуґор’є. Завантазити книгу можна тут: http://medjugorje.com.ua/news/medjugorj ... 9-11-29-44
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей