Перша неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Олег21
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 31 грудня 2010, 23:37

Перша неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Олег21 » 26 квітня 2011, 00:52

Католицька Церква відзначає празник Божого Милосердя. у першу неділю після Великодня. Празник цей 2000 року установив Слуга Божий Іван Павло ІІ в першу неділю після Великодня. 2000 року з нагоди канонізації, тобто проголошення святою, cестри Фаустини Ковальської, апостолки Божого Милосердя, Папа Іван Павло ІІ установив цей празник і призначив його відзначати на першу неділю після Великодня.
Ісус казав св.Фаустині: «Нехай у той день священики розкажуть всім про Моє Велике і Незбагненне Милосердя» (щоденник, 570). У той день «Та душа, що прийме Сповідь і св. Причастя, отримає цілковите прощення гріхів і кари».
Востаннє редагувалось 07 квітня 2012, 13:05 користувачем Олег21, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення отець Роман » 26 квітня 2011, 12:39

Друга неділя після Пасхи - Томина неділя. Перш ніж любити чуже, спершу навчіться шанувати своє.
Римо-католицька Церква не дуже поспішить святкувати наші свята... А моя бабуся завжди казала 25 грудня - нині "польське" Різдво - робити нічого не можна.
Хіба це нормальне? Мене це обурює, при всій повазі до РКЦ.
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення ShMariam » 26 квітня 2011, 13:19

отець Роман писав:Друга неділя після Пасхи - Томина неділя. Перш ніж любити чуже, спершу навчіться шанувати своє.
Римо-католицька Церква не дуже поспішить святкувати наші свята... А моя бабуся завжди казала 25 грудня - нині "польське" Різдво - робити нічого не можна.
Хіба це нормальне? Мене це обурює, при всій повазі до РКЦ.

З "польським" Різдвом, дійсно перегиб.
Те, що друга неділя після Пасхи - Томина, знають всі. І що це нам дає? А коли святкуємо свято Божого Милосердя, то можемо отримати відпуст повний. І не думаю, що Ісус через с. Ковальську говорив лише до римо-католиків. Чи, може, Він мав спеціально об'являтися ще якійсь греко-католицькій монахині?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення отець Роман » 26 квітня 2011, 18:05

Що із того що я написав вам не зрозуміло?
Вам не подобається наш обряд? Чи може вам більше подобається обряд РКЦ?
То цей форум точно не для цього.
Отримаєте ви той відпуст повний - і що? Написати вам документ про це?

Не знаю чи можна мене вважати релігійним шовіністом, або щось на кшталт цього, але цьому теж є свої причини.
По-перше: живу і служу на Полтавщині. Це сприяє тому що вчуся любити своє і шанувати чуже а не навпаки.
По-друге: мені подобається РК обряд, але якщо буду людям говорити про свята Божого милосердя і ті які не належать до мого обряду, то чи будуть мої парафіяни любити і знати мій обряд? Чи стане він популярнішим і краще знаним?
По-третє: маю далеко не веселий досвід успішного "переходу" наших вірних до РКЦ - зокрема тому що їм не сподобалося вживання слова православний. Зате мають можливість святкувати Боже милосердя і отримати відпуст повний....

Не пишіть будь-ласка надалі таких дурниць. Тим більше що тема не стосується Літургіки.
Якщо хочете про це поговорити можу дати напр. номер телефону.
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Nazariusz » 26 квітня 2011, 19:46

Свято Божого Милосердя - це нова традиція, не властина ні нам, ні Риму. Не думаю, що це свято буде давати згіршення людям, адже це на славу Божу. Ми самі творимо традицію, і від нас залежить, як буде виглядати УГКЦ, наприклад, через 20 років. Не варто жалкувати про втрату вірних - треба просто давати їм повноту духовності. Тоді і люди потягнуться до Церкви. А залишатись при консервативній традиції, іноді навіть відірваній від життя - це, як на мене, ні до чого доброго не приведе. Жаль, звичайно, що свято Божого Милосердя співпадає з Томиною Неділею, але це ж можна якось вирішити...
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення ShMariam » 26 квітня 2011, 19:57

Справді не розумію, де я там писала дурниці. Якщо реально можу помогти через відпуст душам у чистилищі, то чому я маю тим знехтувати? Хто, отже, знає добро чинити, а його не чинить, - гріх тому! (Якова 4, 17)
P. S. Сама ще не знаю, чи зможу приступити в неділю до сповіді, може :evil: постарається. :oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення luksander » 26 квітня 2011, 20:13

Я якраз з тих, що вчаться шанувати своє. Тема цікава, може не в тому розділі хіба …
От що таке отой «повний відпуст»?
І чому про Боже милосердя треба говорити тільки (чи-обов’язково) в Томину неділю?
Не всі т.зв. православні, до речі, знають, чому вона називається «Томина»
А от якщо я , скориставшись поданою тут інформацією, прийму Сповідь і Святе Причастя, але священик не розкаже про Боже милосердя – в мене є шанс отримати прощення гріхів? І чим це прощення відрізняється від звичайного (перепрошую – можливо не дуже підходяще слово для характеристики прощення?)?
Якось мою ідею Греко-Католицьку Церкву назвати православною назвали «маразматичною» - було неприємно і незрозуміло …та трохи подумавши, погодився з тим, що греко-католики мають повне право на таку точку зору. Добре що вони залишилися греко-католиками, тепер в нас є шанс стати православними :Bravo:
І завдяки отцю Роману :Rose: в тому числі
Перепрошую за сумбур написаного :sorry:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення ShMariam » 26 квітня 2011, 20:14

отець Роман писав:Не пишіть будь-ласка надалі таких дурниць. Тим більше що тема не стосується Літургіки.

Так, варто було б перенести в "Життя християнина".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення ShMariam » 26 квітня 2011, 20:21

luksander писав:От що таке отой «повний відпуст»?

Те саме, що індульгенція :wink:
viewtopic.php?f=3&t=1933&start=0&hilit=%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BF%D1%83%D1%81%D1%82
Допис о.Олега від 25 березня 2011 р.

Відповіді на наступні запитання також там. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення ShMariam » 26 квітня 2011, 23:09

ShMariam писав:І не думаю, що Ісус через с. Ковальську говорив лише до римо-католиків. Чи, може, Він мав спеціально об'являтися ще якійсь греко-католицькій монахині?

:oops: Це не я придумала, повторяю чиїсь слова з цього форуму. І справді вірю, що тоді Ісус промовляв до всіх...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Олег21
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 31 грудня 2010, 23:37

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Олег21 » 27 квітня 2011, 08:43

По-друге: мені подобається РК обряд, але якщо буду людям говорити про свята Божого милосердя і ті які не належать до мого обряду, то чи будуть мої парафіяни любити і знати мій обряд? Чи стане він популярнішим і краще знаним?



Ісус казав св.Фаустині:

«Нехай у той день священики розкажуть всім про Моє Велике і Незбагненне Милосердя»

-"хто буде голосити про Моє велике милосердя, Я Сам буду їх боронити в годину смерті як Свою славу..."

-"..якщо занедбаєш справу малювання того образу і те діло милосердя, у день суду відповіси за дуже багато душ "
Востаннє редагувалось 28 квітня 2011, 22:24 користувачем Олег21, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення viter » 27 квітня 2011, 08:52

Олег21 писав:Католицька Церква відзначає празник Божого Милосердя. у другу неділю після Великодня. Празник цей 2000 року установив Слуга Божий Іван Павло ІІ в другу неділю після Великодня.

Хотілось би уточнення. Чи це свято було встановлено для цілої Католицької Церкви, чи тільки для західного обряду? І якщо для цілої, то в другу неділю після Великодня згідно календаря якого обряду? Чи кожен обряд святкує це свято згідно свого календаря?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 27 квітня 2011, 10:29

Христос Воскрес!
Найперше: в Боже Милосердя ми віруємо, як віруємо у Відпусти та всіх канонізованих Христовою Церквою Святих. :) Але якщо йдеться про питання літургійного обряду Церкви свого права, то воно є у компетенції самої Церкви (УГКЦ, в нашому випадку, що першу неділю після Пасхи називає ( :D кожна назва з окремим смисловим навантаженням історично/богословськи зумовлених традицій) : Неділя Томина; Замість (анти) Пасха; Неділя Оновлення; Неділя Біла; Неділя Провідна) і, як на мене, питання підняте навіть дуже в потрібному (літургійному) розділі. Думки, які зродилися у мене грішного після прочитання дискусії:
- літургійна Традиція УГКЦ створилася (і на цьому крапка) чи продовжує творитись відповідно до розвитку/викликів/потреб людства/проводу Христової Церкви?
- чи можемо сумістити Томину (ана же Анти, ана же Оновлення, ана же... :) ) Неділю з Святом Божого Милосердя? Що заважає?
- ми тут говоримо про те, що запозичення непотрібні взагалі (до якогось моменту запозичували – так творилася кожна з Традицій – після якогось моменту запозичувати не можна, бо це нас робить не/менше православними/вкажіть інше?) чи не потрібно нам саме цього свята?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення ShMariam » 27 квітня 2011, 12:16

о.Олег писав:Думки, які зродилися у мене грішного після прочитання дискусії:
- літургійна Традиція УГКЦ створилася (і на цьому крапка) чи продовжує творитись відповідно до розвитку/викликів/потреб людства/проводу Христової Церкви?

Нмд, продовжує творитись. І не треба з неї робити ікону і нею милуватись (як хтось вже тут писав).
о.Олег писав: чи можемо сумістити Томину (ана же Анти, ана же Оновлення, ана же... :) ) Неділю з Святом Божого Милосердя? Що заважає?

Нмд, нічого не заважає.
о.Олег писав: чи не потрібно нам саме цього свята?

Не знаю як нам, а для прослави зневаженого Божого Милосердя і для нещасних душ в чистилищі, воно навіть дуже потрібне. Хоча нам від цього теж буде заслуга.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Олег21
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 31 грудня 2010, 23:37

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Олег21 » 27 квітня 2011, 12:25

Книжники і фарисеї не прийняли Христа бо він прийшов не змінити, а доповнити Закон.

Все повторяється: Свято Божого Милосердя порушує традицію, Ікона Божого Милосердя, яку Ісус хоче бачити в кожному храмі і кожному домі - не канонічна.
То що для нас важливіше? Слухати Ісуса чи зберігати традицію?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 27 квітня 2011, 12:38

Олег21 писав:Книжники і фарисеї не прийняли Христа бо він прийшов не змінити, а доповнити Закон.

Все повторяється: Свято Божого Милосердя порушує традицію, Ікона Божого Милосердя, яку Ісус хоче бачити в кожному храмі і кожному домі - не канонічна.
То що для нас важливіше? Слухати Ісуса чи зберігати традицію?

так де ж порушує? Тут не у цьому проблема: проблема у тому, як вести народ (в нашому конкретному випадку - український народ, що творився і твориться у ситуації поділів та протистоянь християн) до єдності у Христовій Церкві. Сильна сторона, що нас всіх (українців) зближує, на даний момент - майже одна літургійна Традиція. Відповідно - ніби легше на спільність Традиції й опиратися, а... все, що переймає кожна з незалежних частин українських християн нового/інакшого, людьми, що проповідують і працюють над єдністю українського народу в Христовій Церкві може сприйматися (і часто, через неоднозначну історію, пов'язану з намаганнями полонізувати український народ за допомогою введення латинських Традицій, саме так і сприймається) в якості перешкоди. Але... може, думаю, сприйматись і як поміч в проповіді Єдиної Святої Соборної Апостольської Церкви?
:)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Олюнька » 27 квітня 2011, 12:48

Колись ми наговорили купу сторінок про Латинські практики в Греко-Католицькій Церкві.
Нічого не маю проти свята Божого Милосердя... але я проти надто буквального трактування тих практик. А якщо я в суботу посповідаюсь, то що зміниться? Куди подінуться душі в чистилищі в понеділок - що їм чекати до наступного року???

Кожна людина по-своєму спілкується з Богом. Тому, як то кажуть нехай кожен вибирає що ближче. :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення ShMariam » 27 квітня 2011, 12:54

о.Олег писав: Відповідно - ніби легше на спільність Традиції й опиратися, а... все, що переймає кожна з незалежних частин українських християн нового/інакшого, людьми, що проповідують і працюють над єдністю українського народу в Христовій Церкві може сприйматися в якості перешкоди. Але... може, думаю, сприйматись і як поміч в проповіді Єдиної Святої Соборної Апостольської Церкви?
:)
З повагою, о.Олег

Я не вірю, що православні Церкви приєднаються до КЦ, якщо ми очистимося від всіх латинських практик. А щодо окремих людей - прості люди йдуть до тої церкви (деколи в т. ч. й різних конфесій), де гарніше (по собі знаю :) ). А святкування свята Божого Милосердя - гарна практика.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення andrey s. » 27 квітня 2011, 13:03

Насамперед, як на мене то тут все перемішалось.
Прочитайте перше повідомлення і все стане на свої місця.
Тобто є встановленне свято,і якщо дотриматись умов відпусту то можна його отримати,і це традиції ніяк не стосується.Хоча в принципі традиція цьому може бути перешкодою,,як не парадоксально.
Друге питання чи варто нашій традиції запозичати це??? І чи у нас вже сформована традиція,чи в процесі формування???
Я до цього відношусь спокійно.Тобто я приймаю те що в моїй церкві,тобто те що поминає священник в кінці Служби Божої,тобто той уряд яким він звязаний.
Але з іншої сторони якби я відчув потребу в "відпусті" то я би дотримався умов і отримав його,так як це від Папи,доречі який скоро для нас стане святим.
Просто Відпусти це не цукерки які можна їсти кожин день,і не Причастя яке можна приймати як частіше.
На мою думку це зневага користати часто з відпустів для себе.Але радує що відпуст можна пожертвувати за когось хто терпить,за душі які терплять.

Нажаль в цьому питанні бачу більше люцкого чим Божого.
Дякую..
P.S.
Хоча можливо це корисне і в нашій традиції,тобто після посту люди можуть трошки забутись :) ,і цей день як нагадування про Божу Любов.Я за три дня поправився на ???,можливо в цей день задумаюсь чи варто продовжувати в цьому дусі...(це приклад,який стосується не тільки мяса).
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення отець Роман » 27 квітня 2011, 14:48

Але ж і понаписували...

Я НЕ хочу святкувати свято Божого Милосердя. І крапка. Щодо відпустів, то з них давно сміється півсвіту. Коби тільки й користі було що святкувати чи не святкувати. Але тут бачу тільки проганду латинництва, тим паче, що деякі дописувачі теж такох думки. Обряд же мав би бути чистим і без всяких запозичень. Напозичалися достатньо. І як результат, вважаю, тільки робить нашу віру по-дитячому смішною.

Наш обряд (УГКЦ) давно сформований, і не треба туди нічого додавати. Потрібно його просто вивчити і в ньому жити. Хто вважає не так - раджу виїхати подалі з місць де пахне латинництвом і пожити поближце до східної духовності і правдивого православ"я.
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення ShMariam » 27 квітня 2011, 15:08

отець Роман писав: Щодо відпустів, то з них давно сміється півсвіту.

На то й вони НЕкатолики, щоб сміятися. Але ми в першу чергу католики, а тоді вже відповідного обряду.
отець Роман писав:Але тут бачу тільки проганду латинництва

Бажання прославити Боже Милосердя + допомогти душам в чистилищі. А пропаганда латинництва (якщо вона взагалі є) - побічний ефект.
отець Роман писав:І як результат, вважаю, тільки робить нашу віру по-дитячому смішною.

Я так розумію, Ви про відпусти? :(
отець Роман писав:Наш обряд (УГКЦ) давно сформований, і не треба туди нічого додавати.

Так, душі в числищі хай собі мучаться, головне, щоб ми зберегли обряд "в целости и сохранности" :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення vitalko » 27 квітня 2011, 15:29

ShMariam писав:Так, душі в числищі хай собі мучаться, головне, щоб ми зберегли обряд "в целости и сохранности" :(


Не маю ніц проти прослави Божого Милосердя. Сам коли в Кракові побував в Санктуаріумі Божого Милосердя минулого року, то був дуже вражений. А фраза "Ісусе, довіряю тобі", можна сказати, веде мене по життю в усіх складних ситуаціях.

Але в той же час не думаю що Ісусова молитва принесе менше користі душам в Чистилищі ніж вервиця до Божого Милосердя. Молитва - лише слова якими ми виражаємо те, що хочемо сказати, тому не варто її перетворювати в якусь формулу, нсмд. Що кому більше до душі лежить, тим хай молиться, нсмд. Лиш би щиро. Щодо приватних молитов нема ніби ніякої заборони.

А щодо свята Божого Милосердя, то притримуюсь думки о. Олега.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення andrey s. » 27 квітня 2011, 15:52

отець Роман писав:Але ж і понаписували...

Я НЕ хочу святкувати свято Божого Милосердя. І крапка. Щодо відпустів, то з них давно сміється півсвіту. Коби тільки й користі було що святкувати чи не святкувати. Але тут бачу тільки проганду латинництва, тим паче, що деякі дописувачі теж такох думки. Обряд же мав би бути чистим і без всяких запозичень. Напозичалися достатньо. І як результат, вважаю, тільки робить нашу віру по-дитячому смішною.

Наш обряд (УГКЦ) давно сформований, і не треба туди нічого додавати. Потрібно його просто вивчити і в ньому жити. Хто вважає не так - раджу виїхати подалі з місць де пахне латинництвом і пожити поближце до східної духовності і правдивого православ"я.

Хтистос Воскрес!!!
Отець,,Ви вчена людина,я ні.Я це приймаю.
Але скидається що Ви кажите тільки про східний оюряд,і в той же час згадуєте УГКЦ.Хіба західний обряд не приймав участі в формуванні УГКЦ??
Чому Ви відкидуєте традиції заходу і приймаєте традиції сходу.Тобто схід добре,а захід зле.
Мені дуже кумедно чути що наш обряд вже сформований.Це як???
Церква не змінюється,а тільки розвивається.Тим паче в теперішній час.Ви тримаєтесь за звичаї тої ментальності якої вже нема.Є щось нове що проросло на старому.А добре це чи ні,час покаже.

Надіюсь підняв Вам настрій,в сенсі можите посміятись так щоб це чули всі форумчани..
Дякую...
А що до відпустів,то краще я промовчу.Небули би отцем,яб сказав.....
10 стація Хресної Дороги стосується Всіх,і Вас отець особливо.Дуже вам Хитон Ісуса довподоби,,правда??
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 27 квітня 2011, 16:41

отець Роман писав:... Щодо відпустів, то з них давно сміється півсвіту...

світ багато з чого сміється, отче... З християн в тому числі, з Христа Ісуса... Це не критерій, правда? В випадку відпустів сміється з неправди, яку поширюють вороги Церкви. Щоб могти рухатись далі і розглянути Вашу аргументацію, подивімося на нашу віру не як її викривляють, а правдиво. Зацитую Катехизм Католицької Церкви:
X. Відпусти (Indulgentiae)

1471 Наука про відпусти та практика застосування відпустів у Церкві тісно пов'язана з наслідками таїнства Покаяння.

Що таке відпуст?

«Відпуст - це прощення перед Богом дочасної кари за гріхи, провина яких уже стерта. Відпусту досягає за певних умов християнин, відповідно наставлений, через посередництво Церкви, яка як служителька Відкуплення розділяє І дає його своєю владою зі скарбниці заслуг Христа і святих» Павло VI, Апост. конст. «Indulgentiarum doktrina», 1).
«Відпуст є частковий або повний, залежно від того, чи він звільняє від дочасної кари за гріхи частково чи цілком» (Там само, 2.). Кожний вірний може здобути відпусти для себе або для померлих (Кодекс канонічного права, кан. 994.).

Покарання за гріхи

1472 Щоб зрозуміти це вчення і практику Церкви, треба врахувати, що гріх має подвійний наслідок. Важкий гріх позбавляє нас спільності з Богом, а через те робить нас нездатними до вічного життя, позбавлення якого називається «вічною карою» за гріх. З Іншого боку, будь-який гріх, навіть легкий, викликає нездорове прив'язання до творінь, яке потребує очищення чи тут, на землі, чи після смерті у стані, який називається Чистилищем. Це очищення звільняє від того, що називають «дочасною карою» за гріх. Ці дві кари не повинні розглядатися як помста, накладена Богом ззовні, бо вони виникають із самої природи гріха. Навернення, яке походить від глибокої любові, може привести до цілковитого очищення грішника, так що йому не доведеться вже терпіти жодної кари (Пор. Тридентський Собор: DS 1712-1713; 1820.).
1473 Прощення гріха і відновлення спілкування з Богом веде за собою відпущення вічної кари за гріх. Але дочасні кари за гріх залишаються. Християнин повинен намагатися, терпляче переносячи страждання і всілякі випробовування і в кінці спокійно приймаючи смерть, приймати дочасні кари за гріх як благодать; він повинен старатися через діла милосердя і любові, а також через молитву і різні покутні практики цілком звільнитися від «старої людини» «й одягнутись у нову людину» (Пор. Еф. 4, 24.).

У співпричасті святих

1474 Християнин, який прагне очиститися від свого гріха й освятитися - Божою благодаттю, не залишений сам собі. «Життя кожної Божої дитини дивним способом пов'язане - у Христі і через Христа - з життям усіх інших братів-християн у надприродній єдності містичного Тіла Христа, як в одній містичній особі» (Павло VI, Апост. конст. « Indulgentiarum doktrina », 5.).
1475 У співпричасті святих «між вірними - і тими, що вже є в небесній батьківщині, і тими, що покутують у Чистилищі за свої провини, а також тими, що ще перебувають у земній мандрівці, - існує постійний зв'язок любові і щедрий обмін усіма благами» (Павло VI, Апост. конст. « Indulgentiarum doktrina », 5.). У цьому дивному обміні святість одного приносить користь іншим більше, ніж гріх одного може шкодити іншим. Так, звертання до співпричастя святих дозволяє грішникові, що кається, швидше й успішніше очиститися від кар за гріхи.
1476 Ці духовні блага спільності святих ми називаємо також скарбом Церкви, «що не є сумою благ, збираних віками, подібно до матеріальних благ, а безмежною й невичерпною вартістю, яку мають у Бога спокутування і заслуги Христа, Господа нашого, жертвувані за те, щоб усе людство було звільнене від гріха і прийшло до спільності з Отцем. Це у Христі, нашому ВідкупителевІ, є багатство винагороджень і заслуг, що походять з Його Відкуплення» (Павло VI, Апост. конст. « Indulgentiarum doktrina », 5.).
1477 «До цього скарбу належить також справді величезна вартість, безмірна і завжди нова, яку мають перед Богом молитви і добрі діла Пресвятої Діви Марії і всіх святих, які, йдучи за Христом і Його благодаттю, освятились і виконали діло, яке прийняли від Отця; так, працюючи для власного спасіння, вони також сприяли спасінню своїх братів у єдності містичного Тіла» (Павло VI, Апост. конст. « Indulgentiarum doktrina », 5.).

Відпуст отриманий від Бога через посередництво Церкви

1478 Відпуст отримується через Церкву, яка силою влади в'язати і розв'язувати, даною їй Ісусом Христом, діє на користь християнина і відкриває йому скарб заслуг Христа І святих, щоб вірний отримав від Отця милосердя відпущення дочасної кари за гріхи. Тому Церква хоче не тільки прийти на допомогу християнинові, а також заохотити Його до діл побожності, покути і любові (Пор. Павло VI, Апост. конст. « Indulgentiarum doktrina », 8; Тридентський Собор: DS 1835.).
1479 Оскільки померлі християни на шляху очищення також є членами того ж співпричастя святих, ми можемо допомогти їм, серед іншого, отримуючи для них відпусти, щоб вони були звільнені від дочасної кари за свої гріхи...

це ж оперте на авторитет 19-го Вселенського Собору, якщо добре пам'ятаю
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Олег21
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 31 грудня 2010, 23:37

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Олег21 » 27 квітня 2011, 17:48

Слова Ісуса, сказані св.Фаустині Кавальській:
"Жодна душа не знайде виправдання, доки не звернеться з вірою до Мого милосердя, і тому перша неділя після Великодня повинна бути святом Милосердя, а священики повинні у цей день говорити душам про це велике і незглибиме Моє милосердя."

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 28 квітня 2011, 10:24

Олег21 писав:Слова Ісуса, сказані св.Фаустині Кавальській:
"Жодна душа не знайде виправдання, доки не звернеться з вірою до Мого милосердя, і тому перша неділя після Великодня повинна бути святом Милосердя, а священики повинні у цей день говорити душам про це велике і незглибиме Моє милосердя."

В книзі СЕСТРИ ФАУСТИНИ КОВАЛЬСЬКОЇ "БОЖЕ МИЛОСЕРДЯ" ще гарно
Сьогодні (3.04.37) Господь мене повідомив: "Скажи священикові про Моє жадання, аби на свято Милосердя він виголосив проповідь про Моє неосяжне Милосердя". Бажання Ісуса я виконала, проте священик не зважив на слова Господа. Після сповіді я почула: "Роби, що тобі велю і будь спокійною. Ця справа торкається лише його і Мене. Ти не нестимеш відповідальності"

найбільше заторкнуло
Розповідай, Моя доню, що Я є самою любов’ю і Милосердям. Коли душа наближається до Мене з вірою, то Я наповнюю її таким безміром ласки, що не може вмістити її у собі і випромінює на інших. Душі, котрі розголошують славу про Моє Милосердя, оберігаю впродовж усього життя, наче ніжна мати своє немовля. В годину смерті Я не буду їм Суддею, а милосердним Спасителем. В цю останню годину душа нічого не має на свій захист, окрім Мого Милосердя. Щаслива та душа, яка протягом життя занурювалась у джерело Милосердя, бо зглянеться над нею Моя справедливість. Пиши: все, що існує, міститься в надрах Мого Милосердя глибше, ніж дитя в лоні матері. Як боляче ранить Мене недовір’я до Моєї доброти. Найболючіше ранять Мене гріхи маловірства

Свята проповідує нам власним життям і смертю. Незалежно від обряду. А святкувати чи не святкувати в нашому обряді - покаже час і вирішить УГКЦ.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення andrey s. » 28 квітня 2011, 21:03

о.Олег писав:
Олег21 писав:Слова Ісуса, сказані св.Фаустині Кавальській:
"Жодна душа не знайде виправдання, доки не звернеться з вірою до Мого милосердя, і тому перша неділя після Великодня повинна бути святом Милосердя, а священики повинні у цей день говорити душам про це велике і незглибиме Моє милосердя."

В книзі СЕСТРИ ФАУСТИНИ КОВАЛЬСЬКОЇ "БОЖЕ МИЛОСЕРДЯ" ще гарно
Сьогодні (3.04.37) Господь мене повідомив: "Скажи священикові про Моє жадання, аби на свято Милосердя він виголосив проповідь про Моє неосяжне Милосердя". Бажання Ісуса я виконала, проте священик не зважив на слова Господа. Після сповіді я почула: "Роби, що тобі велю і будь спокійною. Ця справа торкається лише його і Мене. Ти не нестимеш відповідальності"

найбільше заторкнуло
Розповідай, Моя доню, що Я є самою любов’ю і Милосердям. Коли душа наближається до Мене з вірою, то Я наповнюю її таким безміром ласки, що не може вмістити її у собі і випромінює на інших. Душі, котрі розголошують славу про Моє Милосердя, оберігаю впродовж усього життя, наче ніжна мати своє немовля. В годину смерті Я не буду їм Суддею, а милосердним Спасителем. В цю останню годину душа нічого не має на свій захист, окрім Мого Милосердя. Щаслива та душа, яка протягом життя занурювалась у джерело Милосердя, бо зглянеться над нею Моя справедливість. Пиши: все, що існує, міститься в надрах Мого Милосердя глибше, ніж дитя в лоні матері. Як боляче ранить Мене недовір’я до Моєї доброти. Найболючіше ранять Мене гріхи маловірства

Свята проповідує нам власним життям і смертю. Незалежно від обряду. А святкувати чи не святкувати в нашому обряді - покаже час і вирішить УГКЦ.
З повагою, о.Олег

Скажу чесно,я навіть не підозрював хто така,і що пише ця Свята.
І з прочитаних пару рядків мені захотілось це взнати,бо написане Нею мене десь там "шкрабнуло"(в хорошому сенсі :) )
Тобто о.Олег це завдяки Вам.Бо інакше я навряд би хотів знати за Неї(хочаб в загальному,особливо про "БОЖЕ МИЛОСЕРДЯ" торхи детальніше)
Зробив закладку...ДЯКУЮ..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення andrivovk » 28 квітня 2011, 21:57


Я колись прочитав цілу книгу (не скорочену).Продавалася в кіоску оо.Василіан.Там десь приблизно 400 сторінок або й більше. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Олег21
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 31 грудня 2010, 23:37

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Олег21 » 28 квітня 2011, 22:18

Щоденник блаженної сестри М.Фаустини Ковальської "Милосердя Боже в моїй душі" ((Видавництво "МІСІОНЕР", 570стор.) я купував недавно у Львові в магазині церкви Юра.
Рекомендую прочитати.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення andrey s. » 28 квітня 2011, 22:32

andrivovk писав:

Я колись прочитав цілу книгу (не скорочену).Продавалася в кіоску оо.Василіан.Там десь приблизно 400 сторінок або й більше. :)

Дякую за "втішання" :D ,скажу що мене це шокувало,я про кількість сторінок.Думаю мені буде достатньо скороченого варіанту(надіюсь в ньому не 399 сторінок :) )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей