Перша неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2011, 05:51

Yur писав:
о.Олег писав:- тому, що Ви ними не володієте;
- "спершу" Християнство не поширювалося на так багато народів, як "потім".
для мене католика уніята цілком достатньо мови католицької, зрештою тієї, що й стала поширеною серед мого народу

УГКЦ ніколи не полишала мови візантійського Богословія і ніколи не переходила на мову латинського. Ви не знаєте, про що говорите і довести Вам нічого не зможу, тому і не берусь. :pardon:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення romanm » 10 травня 2011, 07:33

о.Олег писав:
Yur писав:
о.Олег писав:- тому, що Ви ними не володієте;
- "спершу" Християнство не поширювалося на так багато народів, як "потім".
для мене католика уніята цілком достатньо мови католицької, зрештою тієї, що й стала поширеною серед мого народу

УГКЦ ніколи не полишала мови візантійського Богословія і ніколи не переходила на мову латинського. Ви не знаєте, про що говорите і довести Вам нічого не зможу, тому і не берусь. :pardon:
З повагою, о.Олег

Хіба це проблема говорити мовою латиників? Що значить "мова візантійського Богословія" мені, наприклад, не зовсім зрозуміло. Чи може то є та вся "беліберда" з Володимировими хрещеннями?

Відразу щоби не бути звинуваченим в голослів ї: "беліберда" тому, що все ставиться в один ряд( про це ми вже писали у відповідних темах), доходить до того, що ми не бачимо різниці між К.Ц., П.церквами. На практиці це є так і люди різниці не розуміють. І поглиблювати це бачення не бачу сенсу. Або К.Ц. є така як є, або можна бути всюди в різних церквах.

Хоча якщо буде чітке вчення, то звичайно. А так можна дискутувати поки воно,вчення,на стадії розвитку.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2011, 08:49

romanm писав:...Хіба це проблема говорити мовою латиників? Що значить "мова візантійського Богословія" мені, наприклад, не зовсім зрозуміло. Чи може то є та вся "беліберда" з Володимировими хрещеннями?

Відразу щоби не бути звинуваченим в голослів ї: "беліберда" тому, що все ставиться в один ряд( про це ми вже писали у відповідних темах), доходить до того, що ми не бачимо різниці між К.Ц., П.церквами. На практиці це є так і люди різниці не розуміють. І поглиблювати це бачення не бачу сенсу. Або К.Ц. є така як є, або можна бути всюди в різних церквах.

ні - це не ставлення всіх в один ряд (Ви знаєте мене давно і не знаю, як можете в такому запідозрити :( ). Постійно і послідовно говорю про те, що віра Христової Церкви виражається різними Богословськими мовами. Мені дуже шкода, що все так складно, але в різних частинах світу люди сповідують католицьку віру в різних мовах різними словами, що набули значення основоположних (для тої чи іншої Богословської мови) богословських термінів, які, через відтінки смислового навантаження богословської думки, не мають повних відповідників у інших Богословських мовах. Можна було б, звичайно, цим всім не перейматися - але це означає для Христової Церкви припинити вести до Бога всі народи і вести лише тих, хто знається на мові латинського Богословія.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення romanm » 10 травня 2011, 11:39

Отче, та мова не про Вас, а про ризики які вимальовуються коли починаємо говорити про Візантійське Богослів я. Чомусь в нас це значить,здебільшого, рівняння на РПЦ.
А так, звичайно, кожна помісна К.Ц. виражає віру своєю мовою.Безперечно.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення luksander » 10 травня 2011, 12:09

romanm писав:Отче, та мова не про Вас, а про ризики які вимальовуються коли починаємо говорити про Візантійське Богослів я. Чомусь в нас це значить,здебільшого, рівняння на РПЦ.
А так, звичайно, кожна помісна К.Ц. виражає віру своєю мовою.Безперечно.


Блаженніший Святослав поставив нові завдання перед УГКЦ до 2020 року
У 2020 році я хотів би бачити нашу Церкву як єдиний організм, який існує в усьому світі, говорить різними мовами, проголошує Євангеліє в різних країнах, але є єдиною Церквою східної традиції.

http://www.credo-ua.org/2011/05/44730

Яке Богослов*є матиме Церква східної традиції? Таки Візантійське?

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення romanm » 10 травня 2011, 12:30

luksander писав:
Яке Богослов*є матиме Церква східної традиції? Таки Візантійське?


А що Ви під цим розумієте? Я не розумію, наприклад, що це конкретно значить! :( Палама? Бєрдяєв? Афінагор, чи хто там? Який пункт відправлення теологічного роздумування = мови УгкЦ?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2011, 13:10

romanm писав:Отче, та мова не про Вас, а про ризики які вимальовуються коли починаємо говорити про Візантійське Богослів я. Чомусь в нас це значить,здебільшого, рівняння на РПЦ.
А так, звичайно, кожна помісна К.Ц. виражає віру своєю мовою.Безперечно.

так небезпеки/ризики стосується чи не всіх тем розмови - візьмім (простий приклад) хоча б той же термін "православний" (той, що правдиво славить Бога): хто тільки ним не послуговується, однак, хто б що не говорив, ми розуміємо, що некатолики є православними лише за назвою (якщо брати загально) і (якщо за вірою) лише в тих аспектах, де не суперечать вірі Христової Церкви. Подібно і тут - для пошуків правди не можемо вихідною точкою брати помилку і, навіть якщо хтось некоректно послуговується лозунгом "володимирове хрещення", маємо розуміти, що наша УГКЦ саме від св.Володимира (а не від 1596, як це часто чуємо) починає свою історію і кличе до єдності в Христовій Церкві всі церкви і спільноти вірних, які починали свою їсторію разом з нами (але, у зв'язку з особливостями перебігу історії, втратили цю єдність). А кликати варта на мові тих людей, до яких звертаємося. В нашому випадку - мови Богословії, яка у нас з ними спільна
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Yur » 10 травня 2011, 13:25

о.Олег писав:
Yur писав: для мене католика уніята цілком достатньо мови католицької, зрештою тієї, що й стала поширеною серед мого народу
УГКЦ ніколи не полишала мови візантійського Богословія і ніколи не переходила на мову латинського. Ви не знаєте, про що говорите
А може це ви не розумієте, що під ототим візантійським богословієм й криється схизма.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2011, 13:29

luksander писав:...Яке Богослов*є матиме Церква східної традиції? Таки Візантійське?

якщо говоримо про віру, то в Католицькій Церкві її сповідували, сповідуємо і сповідуватимемо. А мову Богословії для вираження цієї віри маємо свою власну, яка корінням дійсно сягає Візантійської Традиції. Думаю - скоро побачимо напрямки нашої богословської думки в Катехизмі УГКЦ (один з авторів - Блаженнійший Святослав). Ще одна річ, яку, переконаний, побачимо: говорячи однією мовою (яка нас лучить) багато (я б це назвав - системних) непорозумінь зможемо уникнути, але також часто будемо (представники "володимирового хрещення") не згоджуватись одне з одним - люди грішні і Східне Богословіє від цього прикрого факту людського буття панацеєю не є :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2011, 13:31

Yur писав:
о.Олег писав:
Yur писав: для мене католика уніята цілком достатньо мови католицької, зрештою тієї, що й стала поширеною серед мого народу
УГКЦ ніколи не полишала мови візантійського Богословія і ніколи не переходила на мову латинського. Ви не знаєте, про що говорите
А може це ви не розумієте, що під ототим візантійським богословієм й криється схизма.

тоді це не розуміє Папа і 2Ватиканський Собор, що дав УГКЦ завдання розвивати своє Богословіє. Ой - ні: віримо, що Христовій Церкві на Вселенському Соборі і Наміснику Христа на Землі треба довіряти
а візантійський спосіб висловлення Богословської думки існував задовго до Схизми і не є проблемою сказати ту саму думку, наприклад, українською і англійською. Як і не запобігає схизмам в середовищі вихідців з Латинської Традиції єдина (латинська) Богословська мова (старокатолики, седевакантисти, лефевристи і прочія, прочія, прочія... :( ). Все не так просто, як цього б хотілося...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Yur » 10 травня 2011, 13:38

о.Олег писав:тоді це не розуміє Папа і 2Ватиканський Собор, що дав УГКЦ завдання розвивати своє Богословіє.
Своє, це по-вашому візантійське ..
Переконаний, що папа говорить передусім про збереження церковних традицій, але аж ніяк не про якусь іншу богословську мову.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2011, 14:02

Yur писав:
о.Олег писав:тоді це не розуміє Папа і 2Ватиканський Собор, що дав УГКЦ завдання розвивати своє Богословіє.
Своє, це по-вашому візантійське ..
Переконаний, що папа говорить передусім про збереження церковних традицій, але аж ніяк не про якусь іншу богословську мову.

"переконаний" :(
насправді, пане Юрію, я грішний для уможливлення розмови на Форумі все спростив, використовуючи порівняння з "мовою" - Ви, якщо дійсно цікавитеся Христовою Церквою і місію УГКЦ в ній у контексті обговорюваного питання, введіть в інтернетний пошуковик термін "ідентичність" поряд з прізвищем "Гузар" або "Шевчук" і...
Ви надто мало знаєте, а я грішний... не хочу Вас образити. Тому :pardon: з Вами, тим більше на складні теми, говорити не буду і за кожну Вашу спробу накинути іншим (в т.ч. - мені) Ваші "переконання" будете попереджені (Вам попередження) і, зважаючи на великий особистий досвід нашого спілкування - ризикуєте бути позбавлені можливості дописувати на цей Форум. Мені дуже шкода, але досвід показує неможливість ведення з Вами конструктивного діалогу і я його припиню саме в зазначений спосіб.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення luksander » 10 травня 2011, 14:43

о.Олег писав:
luksander писав:...Яке Богослов*є матиме Церква східної традиції? Таки Візантійське?

якщо говоримо про віру, то в Католицькій Церкві сповідували, сповідуємо і сповідуватимемо. А мову Богословії для вираження цієї віри маємо свою власну, яка корінням дійсно сягає Візантійської Традиції. Думаю - скоро побачимо напрямки нашої богословської думки в Катехизмі УГКЦ (один з авторів - Блаженнійший Святослав). Ще одна річ, яку, переконаний, побачимо: говорячи однією мовою (яка нас лучить) багато (я б це назвав - системних) непорозумінь зможемо уникнути, але також часто будемо (представники "володимирового хрещення") не згоджуватись одне з одним - люди грішні і Східне Богословіє від цього прикрого факту людського буття панацеєю не є :(
З повагою, о.Олег


Відсутність власного Катехизму (і власної богословської думки) вже більше 400-х років є результатом "української меншовартости", так як і відсутність власної держави. І з його створенням не варто поспішати, та як би знову не запізнитись...

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Just_me » 10 травня 2011, 14:53

Очевидно, тему було створено щоб поширити практику почитання Божого Милосердя, а тут зав"язалася така дискусія, що годі й зрозуміти, про що конкретно...

Я б хотіла натомість засвідчити, яким великим даром для мене особисто та для всієї моєї родини є почитання Божого Милосердя. Десь три роки тому назад я дізналася про свято Божого Милосердя. І другий рік вшановую його Сповіддю та Причастям саме в цей день, по можливості стараюся також о третій годині відмовляти дев"ятницю в різних намірах. Повинна сказати, що кожного дня в особливий спосіб відчуваю опіку Ісуса, Його підтримку в турботах, з якими я звертаюся до Нього під час відмовляння дев"ятниці до Його Милосердя. В неділю по Великодню обов"язково звертаюся до Нього з проханням про опіку над моєю родиною і повірте, спостерігаю неймовірні результати!

Доволі дивно було почути, що особливе почитання Божого Милосердя суперечить греко-католицькій традиції. Останніми роками у цей день в храмі при монастирі, який я відвідую, отець, котрий править Службу (завжди різні отці, бо монастир жіночий і немає священника, котрий би служив при церкві постійно) виголошує проповідь саме про Боже Милосердя, нагадує про великі ласки, які стягають на себе його ревні почитателі. Думаю, що вшанування цього свята у всіх греко-католицьких храмах не лише не роз"єднує нас, а навпаки, наближує до єдності з Католицькою церквою, з якої і ростуть наші корені. І оскільки Блаженний Папа Іван Павло ІІ встановив це свято, то, нмд не лише для якоїсь конкретної гілки католицизму, а загалом для всіх церков, яких він був главою.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2011, 15:39

luksander писав:...Відсутність власного Катехизму (і власної богословської думки) вже більше 400-х років є результатом "української меншовартости", так як і відсутність власної держави. І з його створенням не варто поспішати, та як би знову не запізнитись...

працюють над Катехизмом принаймі скільки себе в УГКЦ пам'ятаю :) а зараз ця праця (як, здається, +Дзюрах заявляв) вийшла на завершувальний етап
це і не поспіх, і не запізнення.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення romanm » 10 травня 2011, 15:45

Just_me писав:
. Думаю, що вшанування цього свята у всіх греко-католицьких храмах не лише не роз"єднує нас, а навпаки, наближує до єдності з Католицькою церквою, з якої і ростуть наші корені. І оскільки Блаженний Папа Іван Павло ІІ встановив це свято, то, нмд не лише для якоїсь конкретної гілки католицизму, а загалом для всіх церков, яких він був главою.

Дозвольте деякі речі добавити. :)
Не "наближує до К.Ц." ми Є К.Ц. також. "Гілки католицизму" = Помісні К.Ц.?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2011, 15:50

romanm писав:
Just_me писав:
. Думаю, що вшанування цього свята у всіх греко-католицьких храмах не лише не роз"єднує нас, а навпаки, наближує до єдності з Католицькою церквою, з якої і ростуть наші корені. І оскільки Блаженний Папа Іван Павло ІІ встановив це свято, то, нмд не лише для якоїсь конкретної гілки католицизму, а загалом для всіх церков, яких він був главою.

Дозвольте деякі речі добавити. :)
Не "наближує до К.Ц." ми Є К.Ц. також. "Гілки католицизму" = Помісні К.Ц.?

так. Це ще називають Екуменізм :)
нмсд - єдине вповні правильне примінення цього слова стосується саме різних Традицій в лоні Христової Церкви
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення andrey s. » 10 травня 2011, 21:06

о.Олег писав:
romanm писав:
Just_me писав:
. Думаю, що вшанування цього свята у всіх греко-католицьких храмах не лише не роз"єднує нас, а навпаки, наближує до єдності з Католицькою церквою, з якої і ростуть наші корені. І оскільки Блаженний Папа Іван Павло ІІ встановив це свято, то, нмд не лише для якоїсь конкретної гілки католицизму, а загалом для всіх церков, яких він був главою.

Дозвольте деякі речі добавити. :)
Не "наближує до К.Ц." ми Є К.Ц. також. "Гілки католицизму" = Помісні К.Ц.?

так. Це ще називають Екуменізм :)
нмсд - єдине вповні правильне примінення цього слова стосується саме різних Традицій в лоні Христової Церкви
З повагою, о.Олег

Отче,а можна сказати, що зерно мт.А.Шептицького дає свої плоди.Тобто хтось думав за це до мт.А Шептицького,він був першим???
І чи теперіші старання в цьому напрямку.(бл.Святослава)????
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Олег21
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 31 грудня 2010, 23:37

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Олег21 » 10 травня 2011, 21:33

.
На сайті http://www.faustyna.eu/index.html є хороше порівняння ікони Божого Милосердя роботи Євгенія Казимировського з плащеницею.

Ісус сказав про цю ікону: "Мій погляд з того образу такий самий, яким був погляд з хреста."(Щ.326)
.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Yur » 10 травня 2011, 23:47

о.Олег писав:Ви надто мало знаєте, а я грішний... не хочу Вас образити. Тому :pardon: з Вами, тим більше на складні теми, говорити не буду і за кожну Вашу спробу накинути іншим (в т.ч. - мені) Ваші "переконання" будете попереджені.
Що ж, цілком по-візантійськи.
о.Олег писав:Мені дуже шкода, але досвід показує неможливість ведення з Вами конструктивного діалогу і я його припиню саме в зазначений спосіб.
Конструктивізм, це по-вашому не висловлювати власних думок? Стосовно ведення діалогу, ніхто ж нікого не змушує.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення andrey s. » 11 травня 2011, 00:14

Yur писав:
о.Олег писав:Ви надто мало знаєте, а я грішний... не хочу Вас образити. Тому :pardon: з Вами, тим більше на складні теми, говорити не буду і за кожну Вашу спробу накинути іншим (в т.ч. - мені) Ваші "переконання" будете попереджені.
Що ж, цілком по-візантійськи.
о.Олег писав:Мені дуже шкода, але досвід показує неможливість ведення з Вами конструктивного діалогу і я його припиню саме в зазначений спосіб.
Конструктивізм, це по-вашому не висловлювати власних думок? Стосовно ведення діалогу, ніхто ж нікого не змушує.

П.Юур,повірте ставлю своє запитання не в контексті чогось особистого.І ваше непорузуміння з о.Олегом не є причиною мого запитання.(це на всякий випадок :) )
Що стосується Ваших дописів в цій темі,я не можу зрозуміти Вашу думку,тобто до чого Ви ведети,і яку думку обстоюєте??? І чи взагалі є якась думка в контексті обрядів про які йдеться.Ви могли би висловити більш конкретно,до чого Ваші дописи,і до чого це "по візантійськи"??? Чим східний обряд Вас не влаштовує???
І в якому обряді Ви є???,чи навіть хочите бути???
Дякую...
P.S.
Мені справді цікаво,бо коли я не можу щось зрозуміти,то перше, що приходить в голову,це те що мені бракує "клепок".
Будласка поможіть моїй самооцінці :) .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Yur » 11 травня 2011, 01:40

andrey s. писав:Що стосується Ваших дописів в цій темі,я не можу зрозуміти Вашу думку,тобто до чого Ви ведети,і яку думку обстоюєте??? І чи взагалі є якась думка в контексті обрядів про які йдеться.Ви могли би висловити більш конкретно,до чого Ваші дописи,і до чого це "по візантійськи"??? Чим східний обряд Вас не влаштовує???
І в якому обряді Ви є???,чи навіть хочите бути???
Це можливо справді не зовсім по темі, але відповідної чомусь так і не знайшов.
По суті. Східна обрядовість мене повністю влаштовує. Не згоден, принципово, з будь-якими відмінностями у тлумаченні Божого Слова. Вважаю, -- як ми є католиками, отже й віровчення має бути у всьому католицьке, без жодних змін чи доповнень, в КАТЕХИЗМІ зокрема.

Звичайно, Рим нікого силоміць не утримуватиме й не конфронтуватиме. Воля наша, до чого долучатимемось. Як і у випадку держави маємо свій вибір.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 11 травня 2011, 06:18

Yur писав:
о.Олег писав:Ви надто мало знаєте, а я грішний... не хочу Вас образити. Тому :pardon: з Вами, тим більше на складні теми, говорити не буду і за кожну Вашу спробу накинути іншим (в т.ч. - мені) Ваші "переконання" будете попереджені.
Що ж, цілком по-візантійськи.

:( шкода, що знову сваритесь. Вам попередження
Yur писав:...Конструктивізм, це по-вашому не висловлювати власних думок?.

думки, які Ви тут висловили, є маніпуляцією слова "переконаний" - звідси і проблема неконструктивності
Yur писав:... Стосовно ведення діалогу, ніхто ж нікого не змушує.

радий був би такому стану речей, але в моєму випадку праці модератора не можу дозволити... гм... мілини дискутування в настільки глибокій і важливій для Христової Церкви темі
Yur писав:... Не згоден, принципово, з будь-якими відмінностями у тлумаченні Божого Слова...

:( перепрошую, але Ви або не розумієте, про що говорите (чи про що говоримо в темі), або чините наклеп, тому MOD: до кінця цієї доби назвіть відмінності тлумачення Божого Слова в римо-католицькій (латинській) і греко-католицькій (візантійській) Традиції.

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення andrey s. » 11 травня 2011, 11:32

Yur писав:
andrey s. писав:Що стосується Ваших дописів в цій темі,я не можу зрозуміти Вашу думку,тобто до чого Ви ведети,і яку думку обстоюєте??? І чи взагалі є якась думка в контексті обрядів про які йдеться.Ви могли би висловити більш конкретно,до чого Ваші дописи,і до чого це "по візантійськи"??? Чим східний обряд Вас не влаштовує???
І в якому обряді Ви є???,чи навіть хочите бути???
Це можливо справді не зовсім по темі, але відповідної чомусь так і не знайшов.
По суті. Східна обрядовість мене повністю влаштовує. Не згоден, принципово, з будь-якими відмінностями у тлумаченні Божого Слова. Вважаю, -- як ми є католиками, отже й віровчення має бути у всьому католицьке, без жодних змін чи доповнень, в КАТЕХИЗМІ зокрема.

Звичайно, Рим нікого силоміць не утримуватиме й не конфронтуватиме. Воля наша, до чого долучатимемось. Як і у випадку держави маємо свій вибір.

Дякую за пояснення.Тепер ясніше.Але якщо я вірно зрозумів,тобто вмію читати :) ,то пораджу Вам ознайомитись з загальними поняттями.А краще, щось почитати про наш обряд і Нашу Християнську Традицію,а коли ще трошки заглянути в історію Церкви(з грубшого :) ),то взагалі буде лекше сприймати багато речей.Взагалі не треба плутати різні обряди і традиції,особливо відрізняти це від ВІРИ.І розуміти,що це таке.А для цього краще раз прочитати,ніж 10 раз почути.
Повірте раджу це з найкращих побажаннь,і тут нічого такого нема.Я сам знаю не дуже багато,тобто вчуся.Але ваша відповідь протиречить сама собі по суті.І повірте Ви не зрозумієте чому,поки самі не ознайомитесь з тим про що пишете.І не дивуйтесь реакції отця,для нього це просто парадокс,і звісно Він мовчати на таке не має права.Напевне про "тлумачення Божого Слова",положить любого отця в "тупік" :) .Я вірю що Ви це не спеціально.
Дякую...
P.S.
Погоджуюсь що треба знати своє.Хто не хоче пізнати свій обряд,тому байдужий свій народ.(це не дослівно,суть,хтось мудрий сказав :) )І це все ніяк не стосується віри.Віра незмінна,а обряд змінний.А про традиції я взагалі мовчу.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Yur » 12 травня 2011, 00:47

о.Олег писав:
Yur писав:
о.Олег писав:Ви надто мало знаєте, а я грішний... не хочу Вас образити. Тому :pardon: з Вами, тим більше на складні теми, говорити не буду і за кожну Вашу спробу накинути іншим (в т.ч. - мені) Ваші "переконання" будете попереджені.
Що ж, цілком по-візантійськи.
:( шкода, що знову сваритесь.
Чого уж там, матюгаюсь .. :oops:

о.Олег писав:
Yur писав:...Конструктивізм, це по-вашому не висловлювати власних думок?.
думки, які Ви тут висловили, є маніпуляцією слова "переконаний" - звідси і проблема неконструктивності
Це не мої проблеми. Мої, -- думки й переконання, котрі висловлюю.

о.Олег писав:
Yur писав:... Стосовно ведення діалогу, ніхто ж нікого не змушує.
радий був би такому стану речей, але в моєму випадку праці модератора не можу дозволити... гм... мілини дискутування в настільки глибокій і важливій для Христової Церкви темі
Ну, якщо вважаєте, що глибина міститься у модераторських повноваженнях :roll:

о.Олег писав:
Yur писав:... Не згоден, принципово, з будь-якими відмінностями у тлумаченні Божого Слова...
:( перепрошую, але Ви або не розумієте, про що говорите (чи про що говоримо в темі), або чините наклеп
Перепрошую, але мій допис стосувався не вас, пане о.Олег, це по-перше. По-друге, який наклеп у моїх словах вам завидівся?

Боже Слово одне, а отже й богослов'я одне. Усіма мовами.
Так звані богословські мови (такого терміну по-суті й не існує), всього лиш ширма для тих, хто не має належної орієнтації в богословських питаннях, й використовує ці терміни сугубо заради кон'юнктури.
========================================================================================================================

andrey s. писав:Але ваша відповідь протиречить сама собі по суті.
У чому саме, можете вказати конкретно.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 12 травня 2011, 05:38

Yur писав: який наклеп у моїх словах вам завидівся? ...

в твердженні від 10 травня 2011, 13:25
Yur писав: А може це ви не розумієте, що під ототим візантійським богословієм й криється схизма.

розумієте Ви чи ні цей пошук УГКЦ власної ідентичності, але це (направду - важке) завдання розвивати власне Богословіє стоїть перед нами і в жодному разі не має на меті відхід від Христової Церкви (схизма). Вам бан, терміном на 1 місяць. За наклеп і спроби сваритись
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення о.Олег » 12 травня 2011, 09:12

andrey s. писав:...Отче,а можна сказати, що зерно мт.А.Шептицького дає свої плоди.Тобто хтось думав за це до мт.А Шептицького,він був першим???
І чи теперіші старання в цьому напрямку.(бл.Святослава)????..

безперечно. Метод праці відрізняється через різні історичні умови, але ціль та сама: щоб всі були одно
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Олег21
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 31 грудня 2010, 23:37

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення Олег21 » 15 травня 2011, 16:09

.
Фільм: "Милосердие - источник надежды для мира" :

http://www.youtube.com/watch?v=zBdXhP2Asvk


.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення andrivovk » 05 червня 2011, 18:00

Повністю "Щоденник св.Фаустини" є тут http://agnuz.info/tl_files/library/book ... /index.htm
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Друга неділя після Великодня - свято Божого Милосердя

Повідомлення andrivovk » 15 вересня 2011, 21:51

Папу просять проголосити Святу Фаустину Вчителем Церкви http://www.credo-ua.org/2011/09/50841
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гостей