Відносини хлопця та дівчини як пари

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Muzerati » 14 червня 2011, 10:23

Слава Ісусу Христу!
Недавно читав багато цікавих статей про любов між хлопцем і дівчиною, але у них не знайшов відповіді на своє запитання. Мені цікаво, як можна підтримувати любов (закоханість) у стосунках між хлопцем і дівчиною, якщо наперед знаєш, що одружуватися не хочеш найближчі 10 років? Але хочеться мати біля себе людину, яка буде для тебе любовю і підтримкою. Чи реально це?
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:35 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 10:43

Muzerati писав:...що одружуватися не хочеш найближчі 10 років? Але хочеться мати біля себе людину, яка буде для тебе любовю і підтримкою. Чи реально це?

:) Знаю, я таких, що взагалі не хотіли одружуватися, але закохалися і одружилися. :)

Чесно, не уявляю собі, як можна кохати і не хотіти при цьому одружитися. :shock: (Якщо люди зберігають чистоту :oops: ).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Злий Іван » 14 червня 2011, 11:56

Muzerati писав:Слава Ісусу Христу!
Недавно читав багато цікавих статей про любов між хлопцем і дівчиною, але у них не знайшов відповіді на своє запитання. Мені цікаво, як можна підтримувати любов (закоханість) у стосунках між хлопцем і дівчиною, якщо наперед знаєш, що одружуватися не хочеш найближчі 10 років? Але хочеться мати біля себе людину, яка буде для тебе любовю і підтримкою. Чи реально це?


Попахує егоїзмом. :Bravo:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Muzerati » 14 червня 2011, 13:36

Можна хотіти, але треба також стати забезпеченою людиною. Вивчитися, отримати роботу. Без цього важко прогодувати сімю. Тому й питаю...
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:35 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Злий Іван » 14 червня 2011, 14:29

Допоки ви будете вивчатися, отримувати роботу, ставати забезпеченим.... пора вже буде "думати про вічність" :evil:
Жити треба зараз, бо потім, у 40 Їй буде проблемно народжувати здорових дітей. :(
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 14:36

Muzerati писав:
Можна хотіти, але треба також стати забезпеченою людиною. Вивчитися, отримати роботу. Без цього важко прогодувати сімю. Тому й питаю...

Так, без сумніву. Тільки... я завжди думала, що зберегти стосунки важливіше, ніж зробити кар'єру. Якщо можна домовитися з "другою половинкою", щоб зачекала, то це прекрасно... Правда, тут є свої плюси і мінуси.
Плюси: люди не мусять висіти на шиї батьків, стають дорослішими, розумнішими :) , краще усвідомлюють, що таке шлюб, і зрештою, їх любов з часом зміцнюється :friends: .
Мінуси: від довгого чекання люди можуть просто розійтися, особливо, якщо комусь набридне... Ще гірше - довге "зустрічання" може призвести до гріхів нечистоти (принаймні спокуси будуть 100 % :( ), бо ерос постійно зростає і з часом вже не задовільняє просто "ходити за ручку". :oops:

Чи не краще скоротити цей період до 3 - 5 років?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення viter » 14 червня 2011, 14:49

Злий Іван писав:Допоки ви будете вивчатися, отримувати роботу, ставати забезпеченим.... пора вже буде "думати про вічність" :evil:
Жити треба зараз, бо потім, у 40 Їй буде проблемно народжувати здорових дітей. :(

Є такий гарний англійський віршик на цю тему.
Для тих, хто знає англійську мову:
The bride, white of hair, is stooped over her cane
Her faltering footsteps need guiding.
While down the church aisle, with a toothless smile,
The groom in a wheelchair comes riding.
And who is this elderly couple you ask?
You’ll find, when you’ve closely explored it,
That here is that rare, most conservative pair,
Who waited ’til they could afford it!
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Muzerati » 14 червня 2011, 14:54

Просто я не знаю, якщо я знайду собі любов зараз, то чи витримає вона великий термін, поки я буду зрілим і морально і матеріально.
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:35 користувачем Muzerati, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Олюнька » 14 червня 2011, 15:01

А може вартує більше довіряти Богові? :wink: Люди!!! про які 3-5-10 років ви говорите, коли не знаємо, що буде завтра?!

Я про те, що таку складну річ як людські стосунки неможливо спланувати. І любов (закоханість) неможливо підтримувати - тут або прогрес, або деградація, нмсд. :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення viter » 14 червня 2011, 15:06

Muzerati писав: Просто я не знаю, якщо я знайду собі любов зараз, то чи витримає вона великий термін, поки я буду зрілим і морально і матеріально.

Ви спочатку знайдіть любов а там буде видно. :)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Muzerati » 14 червня 2011, 15:16

Ви сумніваєтеся, що я можу закохатися?
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:36 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 15:23

Muzerati писав:Ви сумніваєтеся, що я можу закохатися? :(

Закохатися-то кожен може, але ж не обов'язково доходить до шлюбу. Кажуть, то ще треба в Бога випросити. O:-)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення andrey s. » 14 червня 2011, 15:26

Muzerati писав:Ви сумніваєтеся, що я можу закохатися? :(


А Ви??? :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Muzerati » 14 червня 2011, 15:31

Мене цікавить, як ви уявляєте життя хлопця і дівчині в парі в довгий період, коли не готові до одруження, але прагнуть любові.
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:36 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 15:35

Muzerati писав:Мене цікавить, як ви уявляєте життя хлопця і дівчині в парі в довгий період, коли не готові до одруження, але прагнуть любові.

Я собі уявляю, що дуууже прагнуть одруження і від цього страждають, хоч і до нього не готові. Це якщо вони справді кохають один одного, а не стають просто друзями.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Muzerati » 14 червня 2011, 15:37

Дякую за відповідь, але чому ви впевнені, що людина в 20 років хоче мати дітей, принаймні чоловік? А шлюб в першу чергу передбачає їх.
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:36 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення viter » 14 червня 2011, 15:42

Muzerati писав:
viter писав:
Muzerati писав: Просто я не знаю, якщо я знайду собі любов зараз, то чи витримає вона великий термін, поки я буду зрілим і морально і матеріально.

Ви спочатку знайдіть любов а там буде видно. :)

Ви сумніваєтеся, що я можу закохатися? :(

Ні, звичайно. Ви не вірно мене зрозуміли. Я задумував свій допис скоріше як заклик до дії, до пошуку любові. Просто я так розумію (з Вашого допису), що Ви ще не знайшли любов і не факт, що знайдете в той день коли собі захочете. Ви зустрічатиметеся можливо з не одною дівчиною, можливо багато разів будете закохуватися, а любов зможете знайти десь може в 25 років (може скоріше, може пізніше - як Бог дасть). Але коли знайдете, то багато ваших сумнівів самі зникнуть - головне не помилитись. Просіть Бога і Він Вам допоможе. І ще варто у цій справі просити опіки у Пресвятої Діви Марії.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 15:46

Muzerati писав:Дякую за відповідь, але чому ви впевнені, що людина в 20 років хоче мати дітей, принаймні чоловік? А шлюб в першу чергу передбачає їх.

Шлюб також означає "дозвіл" на те, що не можна було до того... :oops: Тобто якщо Ви закохані (по-справжньому) і боїтеся гріха, то захочете шлюбу. Але в 20 років чоловікові точно рано женитися. :) Я проти надто ранніх шлюбів. Хоча... бувають зовсім юні хлопці, дівчата мудріші і за старших за себе.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Muzerati » 14 червня 2011, 15:48

Тобто з вашої точки зору має бути, або шлюб вже, або розійшлися?
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:36 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 15:53

Muzerati писав:Дякую, але давайте змоделюємо ситуацію за сценарієм в першому повідомленні, коли є двоє закоханих людей. :)

Якщо б в мене був хлопець, який би захотів цілих 10 років чекати, то мене б це страшенно дратувало. Може б на словах погодилася, але потім би намагалася змінити ситуацію.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 15:54

Muzerati писав:Тобто з вашої точки зору має бути, або шлюб вже, або розійшлися? :(

Не "вже", але й 10 років - забагато.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Muzerati » 14 червня 2011, 15:59

Зрозуміло, значить в цьому випадку розриву стосунків не уникнути...
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:37 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 16:11

Muzerati писав:Зрозуміло, значить в цьому випадку розриву стосунків не уникнути... :( :(

Та чого...
Може бути так:
Закоханість - великі спокуси - гріх :( - шлюб
Або:
Закоханість - "просто друзі"
Або:
Закоханість - великі спокуси - перемога над спокусами - страждання - шлюб
Або:...

Як я розумію, ситуація чисто теоретична? Якщо так, то чого тим перейматися? :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення viter » 14 червня 2011, 16:19

ShMariam писав:Як я розумію, ситуація чисто теоретична? Якщо так, то чого тим перейматися? :)

Підтримую. Навіщо забивати собі голову таким моделюванням - як буде насправді все одно не вгадати. ІМХО
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 16:22

Ще з початку цієї теми в голові крутиться історія одну родину, в якій було аж 11 дітей. Їх десятий син написав про це книжку - "Мати Кронштайнер". Особлива книжка, про особливу родину. :good: Але цікаво те, що ці чоловік і жінка кохали один одного і не могли одружитися цілих 10 років (напевно тому, що чоловік мусив здобути професію). І за весь той час не зробили жодного гріха нечистоти, при тому, що жили в одному домі (наречена була служницею)! :shock: Оце героїзм!
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Muzerati » 14 червня 2011, 16:24

Результати гарно описали, дякую.) А який варіант ви підтримуєте з цих всіх?
Якщо я думаю над ситуацією, значить хочу впровадити її в життя.
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:37 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 16:27

Muzerati писав:Результати гарно описали, дякую.) А який варіант ви підтримуєте з цих всіх?
Якщо я думаю над ситуацією, значить хочу впровадити її в життя.

Останній, звичайно. Тільки чи буде готова дівчина до "перемоги над спокусами - страждання"? Саме тому я проти того, щоб так довго зустрічатися.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення Muzerati » 14 червня 2011, 16:29

Тобто краще закохатися, потім порвати з дівчиною, щоб вона не страждала і шукати собі нову пару, поки вона не почне страждати?
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:37 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 16:36

Muzerati писав:Тобто краще закохатися, потім порвати з дівчиною, щоб вона не страждала і шукати собі нову пару, поки вона не почне страждати?

:lol: Мені згадався фільм "Сутінки", 2 частина.

Дівчина буде страждати від того, коли її кинете. І буде страждати, коли довго будете "тягнути кота за хвіст". Коротше кажучи, доведеться Вам женитися. :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Відносини хлопця та дівчини як пари

Повідомлення о.Олег » 14 червня 2011, 16:43

Muzerati писав:Слава Ісусу Христу!
Недавно читав багато цікавих статей про любов між хлопцем і дівчиною, але у них не знайшов відповіді на своє запитання. Мені цікаво, як можна підтримувати любов (закоханість) у стосунках між хлопцем і дівчиною, якщо наперед знаєш, що одружуватися не хочеш найближчі 10 років? Але хочеться мати біля себе людину, яка буде для тебе любовю і підтримкою. Чи реально це?

та реально - чому ні. Не знаю про 10 років (та і Ви про це скоріш за все знати не можете - час покаже), але зустрічався зі своєю майбутньою дружиною 5 років і готовий був чекати і довше (їхала на навчання), тоді - одружилися, маємо двійко діточок, прожили вже в Шлюбі 11 рочків... А той час - це гарна можливість відчути іншого в його поглядах на життя, зацікавлення, переконання, моральні засади, сприйняття світу... Відкрити іншого - відкритись іншому. Правда - це може дещо злякати (відкриваючись іншому, забираючи маски/мури, якими в тій чи іншій мірі себе захищаємо, робимось ранимими), але в змаганнях за спутника/свідка/кохання свого життя... не бійтеся - з нами Бог: це того варта :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 46 гостей