Чи ходити на роботу у неділю

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Аристарх
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 06 липня 2008, 12:47

Re: Чи ходити на роботу у неділю

Повідомлення Аристарх » 03 липня 2011, 16:10

Я стикнувся з подібною проблемою в власному житті.

Все таки Заповідь "Памятай день святий святкувати" ніхто не відміняв, і годувати сім'ю потрібно було і в стародавні часи, коли хліб давався набагато важче чим сьогодні. Наскільки я розумію Ісус говорив що добрі діла можна робити і в Суботу, але ж не спростовував він "Святий день".
Бо мені так здається що тут говориться що, мовляв, "... звичайно, в Неділю не можна працювати, але якщо дуже нагальна потреба - то можна...", так принаймні я зрозумів.
Я б ще розумів, коли робота разова, ... але коли постійна робота і працювати в Неділю - хіба тут не йде мова про порушування Заповіді?
Ів 14:15 "Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте!".

Мене це питання насправді цікавить, бо я деякий час працював за кордоном по Неділях і Святах, єдине на що наважився - на наше Різдво відпросити себе і ще декілька чоловік...

І з того часу залишився осад на душу - то хіба я справжній християнин, коли при обставинах не виконую заповіді, а святі і мученики апробували і доказували свою віру - власним життям, а я..., хіба я правильно вчинив? Може варто було шукати іншу роботу, а не виправдовувати і переконувати себе посилаючись на "непереборні" обставини?

Пе.се.
В цьому дописі я говорю лише про власний досвід, а не критикую чи осуджую топікстартера.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи ходити на роботу у неділю

Повідомлення andrey s. » 03 липня 2011, 17:39

Аристарх писав:Я стикнувся з подібною проблемою в власному житті.

Все таки Заповідь "Памятай день святий святкувати" ніхто не відміняв, і годувати сім'ю потрібно було і в стародавні часи, коли хліб давався набагато важче чим сьогодні. Наскільки я розумію Ісус говорив що добрі діла можна робити і в Суботу, але ж не спростовував він "Святий день".
Бо мені так здається що тут говориться що, мовляв, "... звичайно, в Неділю не можна працювати, але якщо дуже нагальна потреба - то можна...", так принаймні я зрозумів.
Я б ще розумів, коли робота разова, ... але коли постійна робота і працювати в Неділю - хіба тут не йде мова про порушування Заповіді?
Ів 14:15 "Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте!".

Мене це питання насправді цікавить, бо я деякий час працював за кордоном по Неділях і Святах, єдине на що наважився - на наше Різдво відпросити себе і ще декілька чоловік...

І з того часу залишився осад на душу - то хіба я справжній християнин, коли при обставинах не виконую заповіді, а святі і мученики апробували і доказували свою віру - власним життям, а я..., хіба я правильно вчинив? Може варто було шукати іншу роботу, а не виправдовувати і переконувати себе посилаючись на "непереборні" обставини?

Пе.се.
В цьому дописі я говорю лише про власний досвід, а не критикую чи осуджую топікстартера.

Послухайте,не варто себе картати за те що було.На загал,ми не можимо знати всі обставини,що до інших.І мені було якось приємно,що Ви писали суто за себе.
Скажу що думаю..Те що Ви цим переймаєтесь,насправді свічить,що все буде добре у Вас.
Бог нас всіх Любить,і ніяк заповіді не для обтяження нас,а для витривання в доброму,в Ньому.(доречі,Апостоли збирали колоски з потреби)
Якщо це у Вас з потреби,то будьте спокійні.Миж не балакаєм про якиесь намірне захоплення,про жадобу яка подавила заповідь.А якщо Ви маєте сімю,то це взагалі,з Вашої любові до них,Вас Бог тільки підтримає.(я зрозумів,що це у Вас була робота,і туди від доброго життя не їдуть працювати)
Господь не ставить нас перед такими виборами(хіба в цьому суть Його приходу).
Він прийшов вдосконалити сприйняття Закону,а не відмінити його.
Бог нас Любить...і я не вірю,що Ви наміренно користались Його любовю.
Тай з Любові до нас,Він заклав Церкву,і дав священників.Тому в таких випадках(коли є картання в середині),варто скористатись порадою о.Олега.(тобто піти до священника(духівника,пароха),і викласти суть питання.І якщо він дасть благославення(дозвіл) перенести недільну Літургію,або ще якось,то будьте спокійні.
Тут власне треба вірити їм,тобто якщо є дозвіл,то Амінь.(не треба вважати себе мудрішим за них,тут мова не за їх розум,а їхнє призначення.)
Останнє вище написане,це на загал,тобто це не має відношення, що до Вашого допису.(як на мене :) ).Це для тих,хто може зіткнутись з цим в майбутньому.
Ніхто не виправдається ділами закону.Важлива Любов,і вона все розтавить по місцях,і виконання закону,і каяття за його переступ.А головне дасть розуміння відділяти одне від іншого.Просто без цього ми не можимо прийняти Любов Божу до нас(хочаб трішки),а вона не Збагненна,і за це слава Йому.
Наголошу,це моя думка(хоч я вірю що не моя :) ,бо на її формування хтось затратив час і нерви :) ),і я просто ділюсь враженням.(тобто,як на мене)
Дякую за Ваш допис...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи ходити на роботу у неділю

Повідомлення andrey s. » 03 липня 2011, 18:00

День не пропав :D ,взнав нове слово... топікстартер.
Прикольне слово :) ,я спочатку не повірив, що таке існує :) .
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

volodya
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 24 вересня 2011, 23:42

Re: Чи ходити на роботу у неділю

Повідомлення volodya » 07 листопада 2011, 20:04

Слава Ісусу Христу!
трошки іншого плану питання, але не знаю, чи варто через нього створювати нову тему. хотів би дізнатись чи можна в неділю або свята, звичайно не зранку), зранку на Службу, а десь в другій половині дня відвідувати тренажерний зал і ходити взагалі на тренування в ці дні. Я не професійний спортсмен, це моє хоббі, але стараюсь стабільно тренуватись, просто деколи будніх днів не вистачає, через роботу, чи це є гріхом? наперід дякую :Rose:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи ходити на роботу у неділю

Повідомлення о.Олег » 07 листопада 2011, 20:11

volodya писав:Слава Ісусу Христу!
трошки іншого плану питання, але не знаю, чи варто через нього створювати нову тему. хотів би дізнатись чи можна в неділю або свята, звичайно не зранку), зранку на Службу, а десь в другій половині дня відвідувати тренажерний зал і ходити взагалі на тренування в ці дні. Я не професійний спортсмен, це моє хоббі, але стараюсь стабільно тренуватись, просто деколи будніх днів не вистачає, через роботу, чи це є гріхом? наперід дякую :Rose:

та не знаю... Думаю - тут дуже індивідуально, але в кожному випадку важливо розвиватись гармонійно і духом, і фізично (навіть, якщо є потреба тренуватись і в неділю). Лише вважайте, щоб не занедбати Бога
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 76 гостей