Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи Ви підтримуєте повну відмову від вживання алкоголю?

Так
15
43%
Можна вживати в невеликих кількостях (при споживанні їжі для травлення тощо). Це не приносить шкоди
3
9%
Можна вживати з нагоди святкування певної події, але в цілому варто відмовитись
6
17%
Можна вживати рідко з ногоди святкування певної події, загалом вважаючи, що це не шкодить, а сприяє спілкуванню, веселить тощо.
5
14%
Ні
6
17%
 
Всього голосів: 35

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrivovk » 03 лютого 2012, 23:24

В цій дискусії я скоріш за все стану на сторону Володимир85. :friends:

Just_me писав:А ще Ви забули найбільш давню із опублікованих Вами фраз. In vino veritas.

Існує думка, що це скорочений варіант, а повна версія - «in vino veritas multum mirgitum» — «истина в вине не раз тонула». :D



Just_me писав:
ShMariam писав:І не вистачає мужності сказати: Мені ЦЬОГО досить, я припиняю, бо будуть дивитися великими очима
... просто треба вміти себе поставити і мати самоповагу, бо впевнена, що на мене не вплине жодне "Ти що, слабачка, навіть горілки випити не в змозі" і не змусить мене доводити протилежне. Хоча такого в житті ніколи не чула. Коло знайомств, напевне, по собі вибирають.


На мою думку дві основні причини впасти в будь-який гріх.В даному випадку - алкоголізм.Перша - осуджувати інших в цьому гріху (коли неп'ющі занадто нападають на пияків - "та як ти міг таке вчинити" і т.д.).Друга - друга бути надто самовпевненим ("та ні я точно такого не зроблю"...).Коли є хоч одне з цього, то є більша ймовірність впасти у цей гріх.Бог може допустити це , щоб нас врятувати від ще гіршого - гордості.Щоб показати, хто ми є насправді.І справді пияки зі стажем, на мою думку, не є гордими - вони бачать, що нема чим гордитись.І чесно кажучи мені легше впізнати Христа в пиякові ніж в якомусь тверезому директорові чи депутатові, який про себе зависокої думки, самовпевнений, думає, що він шось велике.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 04 лютого 2012, 00:33

Існує думка, що це скорочений варіант, а повна версія - «in vino veritas multum mirgitum» — «истина в вине не раз тонула».

А я думаю що "істина у вині" означає, що вино розкривє людині її згіршену природу, тобто часову післягріхопадну сутність людської істоти.
Навіть алкоголізм Бог допускає (не спричиняє, слід завжди в Церкві і в суспільстві наголошувати цю різницю) в житті людини, щоб вона це зрозуміла і відкинула себе та прийняла Його.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 04 лютого 2012, 11:27

Michail писав:
Існує думка, що це скорочений варіант, а повна версія - «in vino veritas multum mirgitum» — «истина в вине не раз тонула».

А я думаю що "істина у вині" означає, що вино розкривє людині її згіршену природу, тобто часову післягріхопадну сутність людської істоти.
Навіть алкоголізм Бог допускає (не спричиняє, слід завжди в Церкві і в суспільстві наголошувати цю різницю) в житті людини, щоб вона це зрозуміла і відкинула себе та прийняла Його.


Бог завжди дає людині право вибору.
Одні приходять до Нього через знання і досвід життя Святих; інші – через власні страждання внаслідок неправильних вчинків, помилок і т.д.
Але ми повинні запобігати таким явищам, як алкоголізм, оскільки хтось може деградувати до такої міри (а то навіть померти), що може бути запізно...
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 04 лютого 2012, 16:52

Ну то що, хто себе рахує надто гордим, або якраз так не рахує... То треба стати алкоголіком, щоб це розрушити. :D По крайній мірі з п.Андрійом буде лекше порузумітись... :)
andrivovk писав:.І чесно кажучи мені легше впізнати Христа в пиякові ніж в якомусь тверезому директорові чи депутатові, який про себе зависокої думки, самовпевнений, думає, що він шось велике.

А якщо депутат чи директор є алкоголіком, то як бути... :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrivovk » 04 лютого 2012, 20:13

Знайшов таку інформацію.

Агасфера Синдром

Агасфера Синдром - поведение психопатических личностей с физической зависимостью от алкоголя или наркотиков, проявляющееся в "скитаниях" по больницам с целью получения наркотических средств; ради последнего прибегают к аггравации, симуляции и самокалечению.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення luksander » 17 лютого 2012, 21:51

Ого! Вже шоста сторінка! Наболіла тема... :)
Не перечитував, можливо говорилось?.. :pardon:
Рим.13:13-14 Як удень, будемо поводитися благопристойно, не в розгулах і пияцтві, не в перелюбстві й розпусті, не в сварках і заздрощах; а зодягніться в Господа нашого Ісуса Христа і піклування про плоть не обертайте на похоті.

Саме протиставлення переконливо закликає відмовитися від вживання алкоголю, яке (вживання) часто призводить до пияцтва мене або моїх співвживачів :(

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 17 лютого 2012, 22:27

Мене дє одна річ. Є одне село (не буду називати, щоб не було ніби осудження) де люди не можуть без алкоголю. Пьють гранчаками і не є алкоголіками (в більшості). В тому селі жорсткі природні умови, особливо зимою... Хоча природа дуже гарна. І люди такі ж жорсткі, як погодні умови.

Я там не був і не маю натхнення йти (хіба що колись по великій потребі), бо хто приїзджає, а з ними не п’є, то краще хай не їде. Але дивує те, що в ни такі організми, що вони не стають алкоголіками (в більшості). І навіть якщо вони виїхали з села і живуть у місті (я таких знаю), то і так не є алкоголіками... Та й щоб сп’яніти, їм треба багацько випити. Церква там є і грекоа-католицька.... Але я не "заздрю" тому священику, що взяв цю паству, тобто маю на увазі, що не уявляю, що він може зробити, щоб змінити їх світогляд (алкоголь елемент їх світогляду і культури)...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 18 лютого 2012, 07:43

luksander писав:Ого! Вже шоста сторінка! Наболіла тема... :)
Не перечитував, можливо говорилось?.. :pardon:
Рим.13:13-14 Як удень, будемо поводитися благопристойно, не в розгулах і пияцтві, не в перелюбстві й розпусті, не в сварках і заздрощах; а зодягніться в Господа нашого Ісуса Христа і піклування про плоть не обертайте на похоті.

Саме протиставлення переконливо закликає відмовитися від вживання алкоголю, яке (вживання) часто призводить до пияцтва мене або моїх співвживачів :(

Так від вживання алкоголю чи від питятства? Ісус пив вино.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 18 лютого 2012, 08:57

ShMariam писав:Так від вживання алкоголю чи від питятства? Ісус пив вино.


Те, що Ісус перетворив воду на вино не означає, що Він Сам пив його тоді на весіллі.
У новозавітні часи вода була не достатньо чистою і без сучасних санітарних засобів, вона була переповнена бактеріями, вірусами та іншими інфекціями. Ця ж ситуація існує навіть сьогодні у більшості країн третього світу. У зв’язку з цим, люди часто пили вино (або виноградний сік), тому що там було набагато менше інфекцій.
У ті часи вино було переброджене, але не до такої міри, як сьогодні. Не зовсім вірно стверджувати, що це був виноградний сік, але також невірно казати, що це було таким же вином, яке ми вживаємо сьогодні.


Матвія 26: 26-29:
26 Як вони ж споживали, Ісус узяв хліб, і поблагословив, поламав, і давав Своїм учням, і сказав: Прийміть, споживайте, це тіло Моє. 27 А взявши чашу, і подяку вчинивши, Він подав їм і сказав: Пийте з неї всі, 28 бо це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів! 29 Кажу ж вам, що віднині не питиму Я від оцього плоду виноградного аж до дня, коли з вами його новим питиму в Царстві Мого Отця.

Мова про теперішнє причастя.
Скажіть, будь ласка, якщо пити пиво, вино, горілку в компанії, чи самому – людина це робить в спомин про Христа??? Чітко вказано в Євагнелії Ісусом (оскільки ви пишете, що Він вживав вино), коли можна спожити трошки вина, та й вино то, разом із хлібом є освячене Богом. Те вино, горілка, пиво тощо, що в магазинах – не є освяченим.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 18 лютого 2012, 09:36

Володимир85 писав:
Те, що Ісус перетворив воду на вино не означає, що Він Сам пив його тоді на весіллі.

Мт 11, 18 - 19 писав:Прийшов бо був Йоан, що не їв, не пив, і вони кажуть: Він біса має. 19 Прийшов Син Чоловічий, що їсть і п'є, і вони кажуть: Оцей чоловік ненажера й винопивець, приятель митарів і грішників!
Думаю, зайвим буде пояснювати, що ці слова свідчать про те, що Ісус таки вживав алкоголь, звісно, помірковано. І тому не бачу сенсу намагатися бути в цьому плані "святішим" за Нього.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 18 лютого 2012, 09:45

Володимир85 писав:Мова про теперішнє причастя.
Скажіть, будь ласка, якщо пити пиво, вино, горілку в компанії, чи самому – людина це робить в спомин про Христа??? Чітко вказано в Євагнелії Ісусом (оскільки ви пишете, що Він вживав вино), коли можна спожити трошки вина, та й вино то, разом із хлібом є освячене Богом. Те вино, горілка, пиво тощо, що в магазинах – не є освяченим.

І чітко вказано, що в інших випадках не можна? :no:
Вина в Причасті немає в принципі. Як і хліба. Але це вже офтоп.
Володимир85 писав: Те вино, горілка, пиво тощо, що в магазинах – не є освяченим.
А... ми зобов'язані споживати тільки освячені продукти? Ісус пив вино і до Тайної вечері - див. пост вище.
Востаннє редагувалось 18 лютого 2012, 18:55 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 18 лютого 2012, 10:13

ShMariam писав:Думаю, зайвим буде пояснювати, що ці слова свідчать про те, що Ісус таки вживав алкоголь, звісно, помірковано. І тому не бачу сенсу намагатися бути в цьому плані "святішим" за Нього.


Можна і з іншої сторони подивитись.
Якщо навіть і припустити, що Ісус вживав вино (не факт, що це таке ж вино, як тепер, про що писав вище), то ми повинні усвідомлювати, що це — Бог, а ми не Бог, ми прості смертні, недосконалі і тому вживання алкоголю нам може зашкодити. А говорячи, що не зашкодить – ми перебільшуємо власні можливості і не усвідомлюємо підступності вживання алкоголю. Тому не треба думати, що ми Боги і нам алкоголь не зашкодить.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 18 лютого 2012, 10:35

Володимир85 писав:Можна і з іншої сторони подивитись.
Якщо навіть і припустити, що Ісус вживав вино (не факт, що це таке ж вино, як тепер, про що писав вище), то ми повинні усвідомлювати, що це — Бог, а ми не Бог, ми прості смертні, недосконалі і тому вживання алкоголю нам може зашкодити. А говорячи, що не зашкодить – ми перебільшуємо власні можливості і не усвідомлюємо підступності вживання алкоголю. Тому не треба думати, що ми Боги і нам алкоголь не зашкодить.

Наразі я усвідомлюю більшу підступність вживання хліба, шоколаду і смаженого. :D Я серйозно. З дитинства мама мене вчила, щоб на різних святах пила в міру - і проблем з тим не маю. Але чомусь маю проблему зі шлунком - пила літрами сік ("бо мама казала, що то корисно" %) ). Скільки вже цікавлюся медициною, доходжу до висновку, що все, абсолютно все має бути в міру. Лікувальні трави у великих дозах б'ють по нирках і печінці не гірше таблеток, а сильні отрути в маленьких кількостях дають лікувальний ефект і швидко виводяться. Якщо ж справді вірите, що один-два келихи по великих святах можуть викликати у Вас наркотичну залежність - не пийте. Але це вже дійсно має бути дуууже слабкий організм...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 18 лютого 2012, 11:52

ShMariam писав:Наразі я усвідомлюю більшу підступність вживання хліба, шоколаду і смаженого.

5 балів :) .
ShMariam писав:Але чомусь маю проблему зі шлунком - пила літрами сік ("бо мама казала, що то корисно" ). Скільки вже цікавлюся медициною, доходжу до висновку, що все, абсолютно все має бути в міру. Лікувальні трави у великих дозах б'ють по нирках і печінці не гірше таблеток, а сильні отрути в маленьких кількостях дають лікувальний ефект і швидко виводяться.

Однозначно. Нездорово тільки те, що забагато. Забагато для кожного своє.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 18 лютого 2012, 12:43

Michail писав:Мене дє одна річ. Є одне село (не буду називати, щоб не було ніби осудження) де люди не можуть без алкоголю. Пьють гранчаками і не є алкоголіками (в більшості). В тому селі жорсткі природні умови, особливо зимою... Хоча природа дуже гарна. І люди такі ж жорсткі, як погодні умови.

Я там не був і не маю натхнення йти (хіба що колись по великій потребі), бо хто приїзджає, а з ними не п’є, то краще хай не їде. Але дивує те, що в ни такі організми, що вони не стають алкоголіками (в більшості). І навіть якщо вони виїхали з села і живуть у місті (я таких знаю), то і так не є алкоголіками... Та й щоб сп’яніти, їм треба багацько випити. Церква там є і грекоа-католицька.... Але я не "заздрю" тому священику, що взяв цю паству, тобто маю на увазі, що не уявляю, що він може зробити, щоб змінити їх світогляд (алкоголь елемент їх світогляду і культури)...

Ви описали алкоголіків, пане Михайле. Працюю з алкозалежними людьми і з написаного Вами бачу хворобливий потяг до алкоголю, витривалість до великої кількості алкоголю, втрату кількісного контролю, тягу до пиття, несприйняття тих, хто не вживає... Навіть не знаю, що сказати на аж настільки абсурдне твердження "пьють гранчаками і не є алкоголіками". :D Єдине пояснення - Ви не про алкоголізм говорите, а про спроможність алкогольно залежних людей до функціонування. Тобто путаєте хворобу і працездатність хворого
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 18 лютого 2012, 17:08

Володимир85 писав:Те, що Ісус перетворив воду на вино не означає, що Він Сам пив його тоді на весіллі..........................

Мова про теперішнє причастя.
Скажіть, будь ласка, якщо пити пиво, вино, горілку в компанії, чи самому – людина це робить в спомин про Христа??? Чітко вказано в Євагнелії Ісусом (оскільки ви пишете, що Він вживав вино), коли можна спожити трошки вина, та й вино то, разом із хлібом є освячене Богом. Те вино, горілка, пиво тощо, що в магазинах – не є освяченим.

п.Володимире...., та як взагалі це можливо, :( , навести освячення з Святої Вечері, власне на чому і збудована Віра , і Жертва Ісусова....і...і...і.
Ну все Це притулити до обстоювання своєї позиції.
Це вже перегиб і у цьому світлі Ви власне можите трішки піти в блуд.
Та йожику зрозуміло, якщо брати до рук Святе Письмо, що там є купа застережиннь, що до пияцтва і доречі обжерства включно.
Але це вже на якесь безумство скидається, на відвертий пошук якогось підтверження своєї позиції, і як бачу тут працює щось типу; Всі засоби для цього хороші, бо ціль блага(правда благість визначається нашим розумінням, яке вже формується з якихось емоцій чи переживаннь) :pardon: (якщо це образливо звучить, то пробачте. Я власне тому і висловлююсь, що дууже поважаю Вас)

В темі вже все сказано, на мій погляд. (пив Ісус, чи не пив....то це взагалі з ряду вон виходящого, щоб цим щось виправдовувати, будь яку сторону. )
Ісус не для того приходив у світ, щоб пияцтво викорінити, ні. Тут все набагато простіше і сягає глибин душ люцких які перебувають в рабстві гріха.
Дякую.

...............
Коли людина відмовилась по своєму вибору повністю від алкоголя, як того що зайве,(тобто не обставини до цього спонукали), і вона, при цьому, не вбачає потреби у Господі....
Уявіть собі....яка страшна картина, людина керується тільки своєю природою і достатньо сильна щоб відмовитись від емоційного сприйняття світу...
І таких наприклад половина світу.
Що буде з іншою половиною???? (доречі в свій час постане питання конкуренції з подібними собі... а доля іншої(емоційної) половини на перед визначина, доречі ними )
В принципі це і відбувається по великому рахунку.
І уявіть, якби Господь не приходив, тобто Бог не турбовався нами.
Тому краще пюща людина яка Бога боїться, ніж не пюща яка страху в принципі хоче позбутись і бути як бог, або подобою бога як вона це бачить.(але зважаючи на те що я людина, таке бачення буде мені в "-", особливо якщо цим виправдовую свій алкоголізм, чи навіть якісь рідкі і окремі часи оніміння мозгів від алкоголю)
Але то все байка.... :D
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 18 лютого 2012, 22:35

"Навіть не знаю, що сказати на аж настільки абсурдне твердження "пьють гранчаками і не є алкоголіками". :D Єдине пояснення - Ви не про алкоголізм говорите, а про спроможність алкогольно залежних людей до функціонування. Тобто путаєте хворобу і працездатність хворого"

Та не те. Якщо вони пьють до деякої дози, то просто не пяніють. Але ж це ціле село з своєю культурою... Просто я з того села знаю людей, які вже в місті. І вони можуть не пити. Але просто не хочуть цього робити... Коротше вони не залжені на фізіологічному рівні від алкоголю... Але якимісь чином у їх психології це закладено, що пити алкоголь - то норма суспільства, а вони так як і всі. І не розуміють ,як то можна відмовлятись коли пропонують на свято випити... Ну то так в загальному про село. Є там звичайно і інтелігенти які не багато вживають алкоголю, а деякі з села є суботниками і не пьють...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 18 лютого 2012, 22:45

Michail писав:"Навіть не знаю, що сказати на аж настільки абсурдне твердження "пьють гранчаками і не є алкоголіками". :D Єдине пояснення - Ви не про алкоголізм говорите, а про спроможність алкогольно залежних людей до функціонування. Тобто путаєте хворобу і працездатність хворого"

Та не те. Якщо вони пьють до деякої дози, то просто не пяніють. Але ж це ціле село з своєю культурою... Просто я з того слдеа знаю людей, які вже в місті. І вони можуть не пити. Але просто не хочуть цього робити. Хоча деякі з села є суботниками і не пьють.

найперше - ще раз звертаю Вашу увагу на потребу коректно цитувати. Пояснювати потребу не буду - вже пояснював. Всі питання - в ПП. Усне попередження. Вибачте
стосовно ж написаного: всі алкоголіки "можуть не пити" (Ви запитайтеся будь-якого), багато з них можуть не пити якийсь час, а тоді знову п'ють, багато не п'яніють випивши дуже багато... Перепрошую - ми з Вами знаходимося у відношенні до знання проблеми в дуже нерівних умовах, тому просто наголошу ще раз: описане Вами типовий (можливо - массовий і незвичний через толерантність до великих алкогольних нагрузок багатьох людей в описаному Вами селі) алкоголізм
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 18 лютого 2012, 23:03

стосовно ж написаного: всі алкоголіки "можуть не пити" (Ви запитайтеся будь-якого), багато з них можуть не пити якийсь час, а тоді знову п'ють, багато не п'яніють випивши дуже багато... Перепрошую - ми з Вами знаходимося у відношенні до знання проблеми в дуже нерівних умовах, тому просто наголошу ще раз: описане Вами типовий (можливо - массовий і незвичний через толерантність до великих алкогольних нагрузок багатьох людей в описаному Вами селі) алкоголізм
З повагою, о.Олег


За цим визначенням алкоголіків від офіційної статистики в Україні як мінімум в 10 раз реально більше..

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 18 лютого 2012, 23:38

о.Олег писав:
Michail писав:"Навіть не знаю, що сказати на аж настільки абсурдне твердження "пьють гранчаками і не є алкоголіками". :D Єдине пояснення - Ви не про алкоголізм говорите, а про спроможність алкогольно залежних людей до функціонування. Тобто путаєте хворобу і працездатність хворого"

Та не те. Якщо вони пьють до деякої дози, то просто не пяніють. Але ж це ціле село з своєю культурою... Просто я з того слдеа знаю людей, які вже в місті. І вони можуть не пити. Але просто не хочуть цього робити. Хоча деякі з села є суботниками і не пьють.


стосовно ж написаного: всі алкоголіки "можуть не пити" (Ви запитайтеся будь-якого), багато з них можуть не пити якийсь час, а тоді знову п'ють, багато не п'яніють випивши дуже багато... Перепрошую - ми з Вами знаходимося у відношенні до знання проблеми в дуже нерівних умовах, тому просто наголошу ще раз: описане Вами типовий (можливо - массовий і незвичний через толерантність до великих алкогольних нагрузок багатьох людей в описаному Вами селі) алкоголізм
З повагою, о.Олег

Трохи помудрую. :) (тільки не бийте :sorry: )
От як читач відчуваю зовсім два різних сприйняття от того "Алкоголізм чи Алкоголік".(я не знаю як насправді, я тільки за враження)
Для п.Михайла то якось образливо-принизливий діагноз і таке собі втікання від нього .
а для отця, то вимушене(за для інших) констатування і прийняття його разом з тілом.(тіло-бо багато випив :) )
Боїтесь Ви алкоголіків п Михайле. :) , типа якось брррр, і в принципі сам такий.
Просто отець постійно з тим стикається і він звикши вже...
Заманіть то село до отця а парафію, скажіть що там все по дорослому, не те що ви як діти літрами хлепчете.
Вони звичайно захотять позмагатись, хто крутіший, а тут на тобі, виявляється круто не пити, оказується сила в іншому. :) :)
.........
Але отче, я не можу поки осягнути, раз не пєш, то не алкоголік, а раз алкоголік- то чим докажиш...дихни.
Я зараз про озвучення своєї оцінки, типа як на зборах...Я алкоголік не пю 6 років... :pardon: (ну то шо, принести тобі 0.5...чи шо)
Я розумію, що це дає в якісь мірі продовжити термін невживання(але діє навіть 50 на 50), але в очах інших як табу, вирок.(і можливо для себе)
З Вашої Т.З. 60 % чоловіків алкоголіки(або й більше)
Якщо вони визнають і навіть на рівні, дід пив, тато пив, і я буду пити, але це в рамках придатності, дієздатності....( у такому баченні, як описав п.Михайло, людину визнають алкоголіком(у свому ж середовищі) коли алкоголь заважає , або є на перешкоді до функціонування тіла. Хоч насправді, по визначенню людина алкоголік)
Так отче???
Навіть знаю є якесь умне слово яке визачає цей стан алкоголізму.

Тут потрібно визнати, що алкоголь став частиною культури, а від так це все міняє.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 18 лютого 2012, 23:50

Боїтесь Ви алкоголіків п Михайле. :) , типа якось брррр, і в принципі сам такий.


Що, що, а не боюсь і не бррр... Просто шкода їх.

"Тут потрібно визнати, що алкоголь став частиною культури, а від так це все міняє."
До речі, якщо проглянути історію культури вживання алкогол. в Закарпатті, то принайсні за часів І Чехо-Словацької республіки тут були введена якась більш менш культура вживання - малесенькі рюмочки... Мій дід казав, що натруженим людям достатньо було одної-двох після роботи і все. Ото цікаво. А СРСР -період все попоортив...(Але точно можу сказати таке, якщо хто хоче на свтяах за столом не вживати і виявить таку волю пару разів доводячи родичам і друзям що не буде вживати (або що буде вживати лише трохи вина, або пива...), то зможе це зробити і його позицію приймуть).
Востаннє редагувалось 19 лютого 2012, 00:08 користувачем Michail, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 18 лютого 2012, 23:57

andrey s. писав:
Володимир85 писав:Те, що Ісус перетворив воду на вино не означає, що Він Сам пив його тоді на весіллі..........................

Мова про теперішнє причастя.
Скажіть, будь ласка, якщо пити пиво, вино, горілку в компанії, чи самому – людина це робить в спомин про Христа??? Чітко вказано в Євагнелії Ісусом (оскільки ви пишете, що Він вживав вино), коли можна спожити трошки вина, та й вино то, разом із хлібом є освячене Богом. Те вино, горілка, пиво тощо, що в магазинах – не є освяченим.

п.Володимире...., та як взагалі це можливо, :( , навести освячення з Святої Вечері, власне на чому і збудована Віра , і Жертва Ісусова....і...і...і.
Ну все Це притулити до обстоювання своєї позиції.
Це вже перегиб і у цьому світлі Ви власне можите трішки піти в блуд.
Та йожику зрозуміло, якщо брати до рук Святе Письмо, що там є купа застережиннь, що до пияцтва і доречі обжерства включно.
Але це вже на якесь безумство скидається, на відвертий пошук якогось підтверження своєї позиції, і як бачу тут працює щось типу; Всі засоби для цього хороші, бо ціль блага(правда благість визначається нашим розумінням, яке вже формується з якихось емоцій чи переживаннь) :pardon: (якщо це образливо звучить, то пробачте. Я власне тому і висловлююсь, що дууже поважаю Вас)


Вибачте, можливо я “перегнув палку”.
Не хотілося б, щоб у Вас склалось хибне враження, оскільки нічого поганого про Святі Таїнства не написав і ніяким чином їх не заперечував.
Хотілось лише сказати, що можливо дехто може вживати вино виправдовуючись тим, що воно присутнє в Причасті, не розуміючи, що в Причасті перебуває не вино і хліб, а Ісус Христос.
Ви це, впевнений, і самі все розумієте, відчуваєте, але можливо комусь це не зрозуміло чи не до кінця ясно.
Вибачте.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 19 лютого 2012, 13:16

Michail писав:
стосовно ж написаного: всі алкоголіки "можуть не пити" (Ви запитайтеся будь-якого), багато з них можуть не пити якийсь час, а тоді знову п'ють, багато не п'яніють випивши дуже багато... Перепрошую - ми з Вами знаходимося у відношенні до знання проблеми в дуже нерівних умовах, тому просто наголошу ще раз: описане Вами типовий (можливо - массовий і незвичний через толерантність до великих алкогольних нагрузок багатьох людей в описаному Вами селі) алкоголізм
З повагою, о.Олег


За цим визначенням алкоголіків від офіційної статистики в Україні як мінімум в 10 раз реально більше..

ой - думаю більше і аніж у десять... :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 19 лютого 2012, 13:27

andrey s. писав:...Але отче, я не можу поки осягнути, раз не пєш, то не алкоголік...

так алкоголік - діагноз. Від випитого чи невипитого не залежить. Ну от діабетик - є діабетиком лише тоді, коли цукру поїв; алергик - лише тоді, коли з'їв/тощо алерген...?? Звичайно, що ні - діагноз констатує особливість організму людини. Особисто не вживаю алкоголю 9 років (працюю/стикаюся з алкогольно залежними людьми і це мій спосіб їх підтримати у непитті) і знаю людей, що не вживають алкоголю (навіть в цукерках - щоб не спровокувати рецедив) понад 20 років і свідомих свого діагнозу - алкоголізм
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 19 лютого 2012, 16:29

о.Олег писав:
andrey s. писав:...Але отче, я не можу поки осягнути, раз не пєш, то не алкоголік...

так алкоголік - діагноз. Від випитого чи невипитого не залежить. Ну от діабетик - є діабетиком лише тоді, коли цукру поїв; алергик - лише тоді, коли з'їв/тощо алерген...?? Звичайно, що ні - діагноз констатує особливість організму людини. Особисто не вживаю алкоголю 9 років (працюю/стикаюся з алкогольно залежними людьми і це мій спосіб їх підтримати у непитті) і знаю людей, що не вживають алкоголю (навіть в цукерках - щоб не спровокувати рецедив) понад 20 років і свідомих свого діагнозу - алкоголізм
З повагою, о.Олег

Так, якщо так подивитись, то так, і воно Не є чимось злим чи смертельним, з цим діагнозом можна Жити і власне сам діагноз служить для існування, типа як нагадування що тобі солоткого не можна бо ти хворий на діабет.

Просто я про те, що не завжди мені зрозуміло навіщо голосити про свою хворобу???
Хіба за для того, щоб самому не забути за неї...але цим людина себе привязує до слухача, того хто чує цей крик з душі.(хоча, можливо така привязка є доброю, всетаки людина коли сама- їй важко боротись з неміччю своєю,тому несе тягарі інших і довіряє свої тягарі комусь.)
Думаю що зрозумів Вас.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення luksander » 19 лютого 2012, 16:37

ShMariam писав:
luksander писав:Ого! Вже шоста сторінка! Наболіла тема... :)
Не перечитував, можливо говорилось?.. :pardon:
Рим.13:13-14 Як удень, будемо поводитися благопристойно, не в розгулах і пияцтві, не в перелюбстві й розпусті, не в сварках і заздрощах; а зодягніться в Господа нашого Ісуса Христа і піклування про плоть не обертайте на похоті.

Саме протиставлення переконливо закликає відмовитися від вживання алкоголю, яке (вживання) часто призводить до пияцтва мене або моїх співвживачів :(

Так від вживання алкоголю чи від питятства? Ісус пив вино.

Говорив про вживання, яке може бути/стати пияцтвом = відходом від Господа Ісуса Христа... :(
Про ризик для мене і спокушуваних мною говорив... :oops:
І чи варто ризикувати?.. Можливі надбання і можливі втрати ну зовсів не співставні... :pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 19 лютого 2012, 20:19

andrey s. писав:...Просто я про те, що не завжди мені зрозуміло навіщо голосити про свою хворобу???...

так і не дуже треба (хіба, можливо, якась конкретна ситуація свідчення про потребу жити тверезо), просто тут нмсд так, як і діабетик скаже "перепрошую - цукру мені не можна" чи алергик запитає, а чи бква меду там немає (бо для мене шкодить)...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ДЕНИСКО
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 20 лютого 2012, 20:46

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ДЕНИСКО » 24 лютого 2012, 14:26

Як ви думаєте, чи може людина яка п'є уже 16 років бути одержимою? Це близька мені людина і в мене вже опускаються руки...

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 06 березня 2012, 22:19

...
Вкладення
s01523539.jpg
s01523539.jpg (24.36 Кіб) Переглянуто 13245 разів
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 07 березня 2012, 10:00

ДЕНИСКО писав:Як ви думаєте, чи може людина яка п'є уже 16 років бути одержимою? Це близька мені людина і в мене вже опускаються руки...

може. Але напевно краще не узагальнювати і якщо (перепрошую - закрутився і не побачив Вашого допису) хочете спробувати це проговорити - напишіть мені в ПП (праворуч від мого допису клавіша ПП) - маю деякий досвід супроводу людей/родин узалежнених
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей