Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи Ви підтримуєте повну відмову від вживання алкоголю?

Так
15
43%
Можна вживати в невеликих кількостях (при споживанні їжі для травлення тощо). Це не приносить шкоди
3
9%
Можна вживати з нагоди святкування певної події, але в цілому варто відмовитись
6
17%
Можна вживати рідко з ногоди святкування певної події, загалом вважаючи, що це не шкодить, а сприяє спілкуванню, веселить тощо.
5
14%
Ні
6
17%
 
Всього голосів: 35

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Алкогольна залежність

Повідомлення felonu » 14 листопада 2006, 21:15

Багато і усюди говорять про небезпеку алкоголю і вжитку "міцних" напоїв.Безумовно це згубна річ.Про вживання так званих легко алкогольних рідин(пиво,джин-тонік,лонгер і таке інше) чомусь мова не іде.Ці рідини хоч і мають не велику кількість спирту та призводять до негативу швидше і засвоюється практично стопроцентно.До всього консерванти присутні,це саме собою -отрава.Гадаю для дописувачів форуму(переважно молоді)ці речі відомі.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 20 листопада 2006, 14:20

В наркології існує таке понятті як "пивний алкоголізм", це по-перше.
по-друге, всі інші слабоалкогольні напої теж, безперечно шкідливі... в тому числі з великою ймовірністю залежності (насамперед психологічної) і неприємними клінічними наслідками (печінка, нарки, травна система інше)
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 15 липня 2011, 15:04

Зображення

Шановні форумчани і гості.


Перегляньте це відео, зустрів в інтернеті і не міг не зберегти посилання.

http://video.i.ua/user/1448776/13574/273402/

А також ось це:
http://www.ex.ua/view/15934378?r=1987,23775

Горілка, вино, пиво, настоянки... Все нові і нові напої появляються останнім часом. Якщо колись були переважно традиційні напої на кшталт горілки, вина і пива, то тепер створють все нові і нові, для всієї вікової структури населення і всіх рівнів соціальної градації. Боляче на це дивитись.

Вчені кажуть, що в невеликих кількостях пити можна, нічого поганого цьому нема, радше навпаки. Мене завжди цікаволо питання: а що, вчені визначили, для кого скільки є малою кількістю? Це ж індивідуальне питання. Що для одного мало, для іншого може бути багато...
Є вислів, що все велике починається з малого. Думаю, це стосується і спиртного. Велика проблема алкоголізму починається з малого “випий трошки, це вино приємне, солодке, в цьому поганого нічого немає”. Результати ми бачимо і хто зна, до чого все це призведе в майбутньому...

Всім відомо, які хвороби тілесні хвороби має алкоголік.
Наслідки такого стилю життя відчувають всі оточуючі.

Але цікаво, що в цей момент твориться в душі?
Слід знати, що вживаючи алкоголь, наша відповідальність перед Богом, суспільством, рідними і собою зменшується. Алкоголь впливає на розум, на зв’язок людини із ціллю свого життя.
Чому ж насправді людина п’є? П’є тому, що невистачає щастя! Пляшка – найлегший спосіб досягнути його не докладаючи зусиль. Стреси, безвір’я, негаразди… Коли настає криза, серце людини звертається до джерела щастя. Для когось це Бог, для когось сім’я, для когось – алкоголь. І кількість людей, що обирають останній варіант більшає… Якщо б вони не випивали, то б можливо вибрали інший варіант.

Що ж ми, прості люди можемо зробити в цьому випадку?
А можемо насправді багато.

І думаю, слід почати з власного життя.

Подивімось, в переважній більшості на різних заходах не обгодиться без спиртного, нехай якщо і легкого, але спиртного. В багатьох сім’ях в нас на свята ставлять спиртне в цент стола, не ікону, не хрест, а спиртне. Або і це, і це одночасно. Можливо, серця розучилися радіти без алкоголю? У свята, коли душа по-особливому радіє Господу примішувати сюди стан сп’яніння? Спиртне перетворилося на культ.

Весілля. Яке весілля без спиртного?
Взагалі-то весілля – надзвичайна подія у житті двох людей. Вони стають єдиним цілим, їх поєднав Господь. Всі гості бажають щастя, здоров’я, всього найкращого.
Але задумаймось, яке побажання буде виходити від людини, в якої спиртним затуманений розум? Побажання повинно виходити із чистого серця, світлого розуму із силою і повним усвідомленням, що говориться і для чого.
Людські побажання – це благословення, які вони дають молодятам на подальше життя. Потрібно всю силу вкласти в це побажання. Невже благословити можна напідпитку і чи таке благословення принесе користь?

Поминки. Людина відходить від нас. Їй потрібні наші молитви. В такі моменти життя також слід бути тверезим, щоб молитва мала силу. Алкоголю не повинно бути. А буває, на жаль, що на поминках, люди випивши, буває, ще й співають пісні, замість того, щоб молитись.
Чи потрібне спиртне на поминках? Чи може слід більше уваги приділити молитві за душу померлого. Слід бути назвичайно зібраним в такий момент, вся сила, душа, розум повинні вилитися у молитву за душу померлого.

Звичайні застілля. Дорослі випивають, а діти дивляться на них, нехай батьки і трошки випивають, але невідомо, скільки в майбутньому випиватимуть їхні діти, перейнявши стиль у батьків. Не раз був свідком, що дають маленьким діточкам, що ще недавно тільки відірвались від материнських грудей трошечки вина чи пива. Таким чином закладається механізм подальшого вживання алкоголю.

Звертаюсь до всіх читачів, давайте із своєї сторони будемо вносити маленький вклад у боротьбу із цим пагубним явищем, явищем вживання алкоголю. Впевнений, багато хто вносить його вже сьогодні. Давайте радіти Богу, життю, рідним, близьким у тверезому стані. Можливо це не змінить щось у всеукраїнському маштабі, але можливо це змінить щось в наших життях.
Востаннє редагувалось 01 серпня 2012, 17:43 користувачем Володимир85, всього редагувалось 3 разів.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 15 липня 2011, 15:14

проголосував за повну відмову від алкоголю - майже 9 років, як відмовився. Не фанат :) і не нав'язую іншим (як і розумію, що така категоричність може бути хворобливою), просто... надто часто звертаються до мене грішного люди, що в тій чи іншій мірі потерпають від алкогольної залежності (своєї чи ближніх) і... вирішив у такий ось спосіб звертати увагу пов'язаної зі мною частини суспільства на той факт, що можна бути веселим, співати, веселитися, розмовляти на різні-різні теми ... (хто мене знає - часто вважають мене "душою компанії") без алкоголю :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 15 липня 2011, 17:26

Я навіть не знаю як проголусувати,в цьому опитуванні.Напевне на задане питання варто відповідати суто за себе.Якщо так,то ні,я не підтримую повну відмову від алкоголю. Хоч при цьому,звісно я не виключаю можливості,що в майбутньому стану людиною,яка має проблеми з ним.Хоч,з іншої сторони,я ніколи не мав проблем з ним,тобто в юності випивав,як це часто буває.Але це ніколи не переходило межі,тай робив це за компанію,бо якщо чесно,то алкоголь мені ніколи не подобався,і я підмічав,що мені не подобаються його пити.В той час як спротивилось,так до тепер.Зараз можу тільки спробувати чогось ради смаку,іто,я не люблю цей стан,коли ти пянієш.(а якщо мені не подобається,то в мене ніхто запхати не зможе)
Але,скажу,що алкоголь і інші схожі речі,дуже підступні.Вони змінюють людину,навіть так,що вона сама цього не помічає.Як пелена на очі.
Але чи зло походить від алкоголю чи навіть наркотикв.Ні,зло таїться в нас,а ці речі просто є тим добривом,яке сприяє множенню його,або навіть тим "ключиком",який його випустить.
І чи можливо Християнину,щоб це було так.Так,можливо.Навіть дуже можливо.
І справді,тут потрібні акценти.
Тобто,якщо хтось помітить,що випивка стала на заваді піти в на Недільну Службу,в наслідок, що важко було встати їз-за вчорашньої гулянки,то повірте,це вже є повод сильно злякатись.Не варто цим легковажити.
Так само,як ви помітили,що зранку не молитесь,бо щось голова туго варить :) ,а вечером не помолились(як звичайно),то варто задуматись.
І в людей,у яких була біда з цим в минулому,я би не радив взагалі вживати його,другий раз вилізти з ями можливо і не зможите.
Якщо дуже відверто,то у мене "алергія на пяних"(я так це назвав :) ),але це стосується не всіх випадків,коли людина випиває.
Проблема в суспільстві з цим є.Але хіба моя відмова вирішить її.І не варто думати про все суспільство,треба озирнутись навколо себе.Ато,часто думаєм про світ,а ближній біля тебе "загинається",бо сам не може це подолати.
А що ми можимо???
Багато,але не варта сильну надію покладати на себе,на розуміння цієї проблеми.Часто наші світлі наміри,якимось чином мають протилежний ефект.
Ніхто себе не запитував,чому???
Тема складна,і нажаль я відповідей для всіх не маю.
Правда точно знаю (100%),Хто має. :)
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 15 липня 2011, 17:37

Так, звичайно, кожен в опитуванні відповідає за себе.
Та чи в житті ми відповідаємо тільки за себе?
Не всі можуть мати такий тверезий погляд на проблему вживання алкоголю. Є й слабкіші люди.
І побачивши, як батько, друг випиває чи просто по телевізору рекламу пива чи можна гарантувати, вони не захочуть собі розпочати випивати?
Теперішня молодь росте в інших умовах, ніж ми.
Чи можемо ми гарантувати, що дитина, гуляючи по вулиці і побачивши хлопця із пивом не захоче спробувати?
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 15 липня 2011, 17:51

Особисто я вважаю, що багатьом людям вартувало відмовитися від алкоголю. Живу в дев"ятиповерховому будинку на 3 під"їзди, вселялися ми в нього ще тоді, коли квартири "давали" людям (переважно з дітьми), які стояли "на черзі". Діти, звісно, за ті роки повиростали, тож вийшло так, що тепер в будинку дуже багато молодих людей 25-35 років. Мене, чесно кажучи, аж страх пробирає, коли я бачу під будинком (особливо літом) компанії по 8-12 хлопців, яким нічого робити, тож вони проводять вільний час за пивом і горілкою. Так собі думаю, що бідні ті дівчата, котрі цього всього не бачать і повиходять за них заміж. Або просто наївно подумають, що зможуть їх виправити. Горбатого, як то в народі кажуть, могила виправить. Бр-р-р-р-р... Аж мороз по шкірі, не дай Боже таке "чудо" комусь потрапить...

Я особисто дуже боюся стикатися з людьми, що мають проблеми з алкоголем. Чомусь з дитинства такий страх, не знаю чому, мабуть бачила приклади збоку. Так що хай Господь нас всіх від того береже.
Проте я особисто від алкоголю не відмовляюся, бо й проблеми в тому не бачу. Сама люблю час від часу (не частіше як 1-2 на місяць випити бокал сухого вина. Бачу в алкоголі мистецтво. Бо зробити вишукане вино чи витриманий, ароматний бренді це мистецтво. І я ним насолоджуюся, і рекомендую робити це тим, хто вміє це поцінувати. Від гарного алкоголю навряд чи можна в наш час стати залежним, бо то хоббі мені особисто не по кишені, а всіляка бурда задоволення не принесе. Так що пийте, АЛЕ НА ЗДОРОВ"Я, а не на шкоду :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 15 липня 2011, 17:56

знову запитаю, чи ми тільки відповідальні за себе?
коли нас бачать, як ми смакуємо бокалом хорошого вина, інші можуть також захотіти насолодитись і у багатьох пізніше може виникнути алкогольна залежність і наслолджуватись вони можуть вже тоді не вином, а самогонкою невідомої якості(((
Чи ми можемо гарантувати, що діти, побачивши наш процес насолоди бокалом вина і собі не захочуть насолоджуватись? А що вийде із цього насолодження, тільки Богу відомо...
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 15 липня 2011, 18:10

Тому я й кажу, що
Just_me писав:багатьом людям вартувало відмовитися від алкоголю.
Тобто тим, в кого з цим проблеми, або хто не відчуває в цьому естетичної насолоди.
А щодо
Володимир85 писав:коли нас бачать, як ми смакуємо бокалом хорошого вина, інші можуть також захотіти насолодитись і у багатьох пізніше може виникнути алкогольна залежність і наслолджуватись вони можуть вже тоді не вином, а самогонкою невідомої якості(((

то я не впевнена, чи від самогонки є якесь задоволення, особисто в мене немає, бо я ж вам кажу, що алкоголь - це передусім мистецтво. Що мистецього у самогонці? Хіба що я щось не розумію...
І, до речі, я розумію Вашу глибоку самосвідомість і з повагою до неї відношусь, але особисто моя совість не кажу мені, що я відповідальна за усіх-усіх. Я особисто відповідальна тільки за тих, кого приручила :) Повірте мені, я не страждаю на брак почуття відповідальності, навпаки, від його надлишку. По аналогії не можна купляти жодних матеріальних речей, бо в когось на них немає грошей і ми спокушуємо когось їх вкрасти, не ходити на пляж, бо там всі в купальниках і в когось думки можуть виникнути підозрілі, не їсти, бо хтось собі саме зараз поофірував за щось піст, а ми тут його відбивною спокушаємо... Хто їсть, нехай не погорджує тим, хто не їсть. А хто не їсть, нехай не осуджує того, хто їсть, Бог бо прийняв його...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 15 липня 2011, 18:19

Just_me писав:то я не впевнена, чи від самогонки є якесь задоволення, особисто в мене немає, бо я ж вам кажу, що алкоголь - це передусім мистецтво. Що мистецього у самогонці? Хіба що я щось не розумію...


Справа не в осуді когось, справа в тому, що в Україні насправді існує проблема із алкоголізмом. Осуду не повинно бути. Бо коли ми когось в серці дуже осуджуємо, з часом ми будемо робити такі ж гріхи чи вчинки.
Коли я писав, що потім може насолоджуватись самогонкою, то мав на увазі, що буде насолодджуватись “в лапках”, тобто буде мучитись без спирту.
І мистецтва тут вже немає, а є трагедія людини, і тому числі і її оточення.
Не подумайте, що я когось до чогось примушую.
Дякую за високу оцінку моєї свідомості, але я не вживаю тільки 1,5 роки алкоголю і не знаю, що далі в житті може статись. Тому вважати мене свідомим рано)
Востаннє редагувалось 15 липня 2011, 18:25 користувачем Володимир85, всього редагувалось 1 раз.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 15 липня 2011, 18:23

Володимир85 писав:Так, звичайно, кожен в опитуванні відповідає за себе.
Та чи в житті ми відповідаємо тільки за себе?
Не всі можуть мати такий тверезий погляд на проблему вживання алкоголю. Є й слабкіші люди.
І побачивши, як батько, друг випиває чи просто по телевізору рекламу пива чи можна гарантувати, вони не захочуть собі розпочати випивати?
Теперішня молодь росте в інших умовах, ніж ми.
Чи можемо ми гарантувати, що дитина, гуляючи по вулиці і побачивши хлопця із пивом не захоче спробувати?

Захоче. :) Мій покійний дід любив пиво і певний час пив його щодня малесенькими порціями, по кілька грам. :) Звичайно, я мала хотіла спробувати. І спробувала - залишилася жива :D і твереза.

Якщо комусь цікаво, це я поставила "Ні" в опитуванні, бо не бачу сенсу для себе повністю відмовлятися від алкоголю. Так, я дуже схвалюю повне утримання, якщо на це є певна причина: генетична схильність до алкоголізму, лікування від алкоголізму, як спосіб подати добрий приклад людям (як от о.Олег :Rose: ), що можна веселитися без алкоголю і т. п. Також корисне таке утримування людям зі слабкою силою волі, людям, що часто нехотячи опиняються в компанії, що любить випити і т. п.

На алкоголь дивлюся суто так, як на їжу: оцінюю наскільки він смачний. :) Те, що підвищується настрій, змінюється поведінка і т. п. розглядаю як побічний ефект, бо дуже скоро настрій різко падає і ніколи я не буваю така нещасна, як тоді, коли випила.
Шкідливий для здоров'я? Певною мірою і в певних випадках так, але той же майонез набагато більше нас вбиває (кажу про пересічних людей, а не алкоголіків). Шкідливий для душі? Тут повністю погоджуюся з Андрієм - не алкоголь нам шкодить, але зловживання ним.

Так, я не бачу сенсу повністю відмовлятися від алкоголю: пляшка доброго вина на свято в компанії нелюбителів випити, зрідка - пиво. Але я терпіти не можу застіль з такою кількістю алкоголю, "щоб відчути". Особливо не терплю вічних святкувань Днів народжень: у великих колективах вони відбуваються дуже часто і уникання такого сприймається як особиста образа. В таких випадках, можливо, краще зразу стати абстинентом. :) Хоча... на "полянах", коли хлопці вже були добре п'яні, я ухитрялася випити паро міліграм, цілий вечір ледь змочуючи губи. :) Але мені можна - я дівчина. А якщо хлопець не вип'є - мовою світу він не крутий. Тому краще, хлопці, ставайте абстинентами, ніж маєте комусь доказувати, що не ...

А щодо згіршення дітей - не думаю, що в сучасному світі повна відмова від алкоголю зробить їх кращими. Нмд, набагато важливіше своїм прикладом показувати культуру споживання алкоголю - поміркованість. Знайома розказувала, що в Італії майже щодня п'ють вино, але алкоголіками там не стають. Головне - ЯК, З ЯКОЮ МЕТОЮ.
Ну і не пити алкоголю на вулиці, щоб дітей не згіршувати (це ж, здається, заборонено?).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 15 липня 2011, 18:29

ShMariam писав:Захоче. :) Мій покійний дід любив пиво і певний час пив його щодня малесенькими порціями, по кілька грам. :) Звичайно, я мала хотіла спробувати. І спробувала - залишилася жива :D і твереза.


не всі люди можуть залишитись живими і тверезими...
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 15 липня 2011, 18:32

Володимир85 писав:
ShMariam писав:Захоче. :) Мій покійний дід любив пиво і певний час пив його щодня малесенькими порціями, по кілька грам. :) Звичайно, я мала хотіла спробувати. І спробувала - залишилася жива :D і твереза.


не всі люди можуть залишитись живими і тверезими...

Тому й кажу - треба виховувати культуру споживання алкоголю.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 15 липня 2011, 18:40

Нерозумію я цієї культури :P

Ну гаразд, те, що хотів сказати, я вже сказав при створенні теми.
Думайте, пишіть люди, вирішуйте :)
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 15 липня 2011, 18:46

Володимир85 писав:Нерозумію я цієї культури :P

Те що писала Just_me про добре вино і я про Італію. Там алкоголіків дуже мало, хоч вино п'ють часто. П'ють, щоб втамувати спрагу і водночас насолодитися смаком, а не так як в нас - щоб напитися швидко і грунтовно.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 15 липня 2011, 21:28

Згадайте перше чудо, яке зробив Ісус :) Перетворення води на вино...Напевне, на весіллі були діти? :) , але не бралося того за зле?
І в ті часи були проблеми у людей з алкоголем, апостоли говорили про упивання, але: жодного оздоровлення алкозалежного?????
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 15 липня 2011, 21:34

В ті часи пили розбавлене вино, але дуже часто. Навіть Ісус пив вино, за що фарисеї Його осуджували.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 15 липня 2011, 21:55

ShMariam писав:В ті часи пили розбавлене вино, але дуже часто. Навіть Ісус пив вино, за що фарисеї Його осуджували.

А хіба не можна впитися розбавленим вином? :)
Мені двічі цікаво, чи "Є багато ще й іншого, що сподіяв Ісус, - та якби оте все поодинці записати, то, гадаю, і самий світ не змістив би написаних книг. "(Ів.21; 25), чи таке моральне сус-тво було в той час?я маю на увазі культуру харчування і т. д.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 15 липня 2011, 22:09

Georgij писав:А хіба не можна впитися розбавленим вином? :)
Мені двічі цікаво, чи "Є багато ще й іншого, що сподіяв Ісус, - та якби оте все поодинці записати, то, гадаю, і самий світ не змістив би написаних книг. "(Ів.21; 25), чи таке моральне сус-тво було в той час?я маю на увазі культуру харчування і т. д.

Пам'ятаєте чудо в Кані Галилейській і цитату «Всяк чоловік добре вино спершу подає, а гірше, - як уп'ються. Ти ж приховав добре вино аж он по сю пору.» Значить, до того часу, як вино закінчилося, народ вже був трохи... Чесно кажучи, думаю, що не "трохи".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 15 липня 2011, 22:21

ShMariam писав: Значить, до того часу, як вино закінчилося, народ вже був трохи... Чесно кажучи, думаю, що не "трохи".


Тобто "файні", або для "увесеління серця свого" :D . Шкода, теперішні весілля відбуваються задля "усвинячення себе самого"..... %) (не всі звичайно) :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 15 липня 2011, 22:30

Georgij писав:
ShMariam писав: Значить, до того часу, як вино закінчилося, народ вже був трохи... Чесно кажучи, думаю, що не "трохи".


Тобто "файні", або для "увесеління серця свого" :D . Шкода, теперішні весілля відбуваються задля "усвинячення себе самого"..... %) (не всі звичайно) :)

Як буде в мене колись весілля (сподіваюсь :) ), не допущу, щоб на столи ставили горілку. Один мій далекий родич так зробив. Його назвали суботником (він греко-католик або православний). :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 15 липня 2011, 22:38

Я колись випивав, по-різрому... :oops: . Коли увірував :Yahoo!: , знайомі при зустрічі пропонували всілякі-всілякості %) , а я відмовився, ясно, вони спитали чому, я скзав, що навернувся до Бога :Yahoo!: .А вони: "свідок Єгови, чи що? :shock: "
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 15 липня 2011, 23:10

Знаєте, нещодавно була на весіллі, алкоголю було море, весь найкращої якості. Взагалі весілля було підготоване на топ-рівні. Гості відповідно себе поводили, тож я ЖОДНОГО п"яного не бачила...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 15 липня 2011, 23:23

Деколи запрошують на весілля священників, вони чемно дякують, один отець зауважив, що запрошуючи отців на весілля, молоді запрошують слуг Христових, а відповідно і самого Христа(на вінчанні),батьки молодих сі сплакали, а коли отець пішли :Yahoo!: , то всі сі понапивали, аж на очі не виділи :crazy: %)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 15 липня 2011, 23:28

ShMariam писав:Як буде в мене колись весілля (сподіваюсь :) ), не допущу, щоб на столи ставили горілку. :(


Хай Бог вислухає вас і благословить ваше покликання і винагородить за добрий апостолят :) (Вибачте, що раніше цього не зробив :oops: )
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 16 липня 2011, 18:56

ShMariam писав:Як буде в мене колись весілля (сподіваюсь :) ), не допущу, щоб на столи ставили горілку. Один мій далекий родич так зробив. Його назвали суботником (він греко-католик або православний). :(


Підтримую на 200% :good:
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 16 липня 2011, 21:55

Ну насамперед,ми в темі змішали дуже різні аспекти,які стосуються алкоголю.Тому трохи каламбур вийшов.
І це ще раз підтвержує,що проблема не в алкоголі,і навіть не в культурі його вживання.Як завжди все зводится до людини.Тобто початком всіх проблем є людина(як та, що пє,,,так та, що хоче щоб не пив).А допомогою,щоб чи запобіги,чи вирішити цю проблему,Є Бог.Який проявляється у цьому відношенні з дуже багатьох сторін.
Йожику зрозуміло,що мало приємного,а навіть дуже не приємно, спостерігати за вдупль пяними людьми..Вони руйнують як себе,так і ближніх.
Але,часто ми своїм бажанням добра,робим тільки гірше.(я таке спостерігав не раз,і не два,і навіть не три :) ).
Не дозволяйте своїй особливості в чомусь стати між Вами і людьми,які на вашу думку є далекими від сприйняття досконалості.
Закон це добре,но коли в ньому відсутня Любов,то кінець всім відомий.
Ця тема не може стосуватись всіх випадків чи всіх людей на загал.І коли людина навіть має явні проблеми з алкоголем,це ще ніяк не каже про його поганість.
І це;"горбатого могила виправить",це так по люцки.А якщо ще стосується людей,з якими взагалі не знайомий.Ну то як???
А що легше,людину образити,чи щоб вона нам пробачила.
Це дуже складна тема,і особисто я знаю людей слабких до випивки(яким важко зупинитись),але вони з погляду Ісуса,мають набагато більше світлого в середині,ніж людина,яка тішиться своїм виконанням закону(зокрема Церковного,тобто обовязків вірного).
Тобто,ми не маємо права,під цю лінійку міряти всіх.Стережіться цього,бо це так правильно звучить,що ми навіть не помічаєм,як відкриваєм двері злу,яке має такий білий і пухнастий вигляд,що просто не може зашкодити.Думаєм про світ,про глобальне,а в підсумку не маєм нічого,тільки власний єгоїзм.
Ці всі стремління насправді є добрими,як і більшість люцких фантазій.Але,коли нема головного,Любові,милосердя,то це все обертається як завжди.
Часто є прислівя;Хотів як краще,а вийшло як завжди.
Ніхто не знає чому????
Цим дописом,хотів сказати.Що будьмо обережні зі своїми благими намірами.Спитаймо себе,а що наш намір принесе в світ...чи Любов???
І коли ми будем думати,що тільки добро,то будьте певні,над цим варто це раз подумати.
Я ще ні одного алкоголіка не бачив,щоб його проблемою був алкоголь.Ні,проблема не алкоголь,алкоголь це тільки видимий наслідок чогось.
От думаю,на це "щось",треба впливати.І крім Бога,це "щось",ніхто людині не відкриє.
Тобто,якщо дбати про відкриття Бога в людині,то все буде в руках людини.Решту,вона з Божою поміччю сама зробить.Бо повірить,що у Господа нема ніц не можливого,і почне зважати на слабкості інших.Як Бог зглянувся на його слабкість,або слабкості.
Всі хотять щоб не пив(на все готові,чуть не по ворожках готові своїх чоловіків возити.Намір хороший,щоб не пив,бо горілка зло,а результат ????,якщо навіть пити перестане..Це як приклад)
І що???? Мало того що себе губите,а ще чоловіків в яму кидаєте.
Позиція суспільства також треба брати до уваги.Світу просто потрібні алкоголіки,бо інакше як він буде існувати.А от Богу потрібні вільні від цього рабства(мова йде тільки за залежних від цього людей.І ми не можимо знати за чужі слабкості,особливо тих,кого в очі ніколи не бачили.Дивна турбота.От коли побачите таку людину,от тоді і дбайте,турбуйтесь,переживайте.)
Робота над цим потрібна.Був приємно враженний,коли мужчина(клієнт),подзвонив в міліцію,коли побачив,що продавщиця відпустила дівчаткам пиво і горілку.Він такий кіпіш підняв,що ого-го.А люди тільки кричали,що черга,часу нема,давай не умнічай.Пришлось стати на підтримку.Міліцію не визвали,но ту продавщицю точно уволять.Мужик впертий попався.(доречі він не хамив,все чинно і благородно :) )
Ви не зможите протиставити світу,який пропугує алкоголь,,рятування від цього повною відмовою від нього.(на мою думку,це не той напрямок)
Цьому можна протиставити тільки Бога,тобто дозволити,посприяти цьому.(це війна яка йде за кожну душу.)
І коли акцентувати дитині на Бозі,то це набагато краще,ніж акцентувати на "алкоголь це зло",чи не пий,щоб бути досконалішим за інших.(він не пє,але до тих хто деколи вживає,дивиться зверхньо.І як,це Любе Господу???)
Ладно,ато я увлёкся... :)
Дякую,і пробачте,що не помітив,як списав цілу сторінку. :oops:

:) :) ,п.Маряна,а в сімї хто буде головним??? Думка чоловіка буде братись до уваги?? :) (я без докору,просто щоб підняти настрій :) )

................................................................................
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення vitalko » 16 липня 2011, 22:00

ShMariam писав:А якщо хлопець не вип'є - мовою світу він не крутий. Тому краще, хлопці, ставайте абстинентами, ніж маєте комусь доказувати, що не ...


Ну.... якщо без Христа живе(і коли ще молодший), тоді дійсно на нього це нормально тисне(по собі знаю). Коли ж з Христом, такі думки про "некрутість" вже в голову не лізуть :)
Набагато важче з проповіддю Христа.... :( Хоча, маю надію з часом і до цього доросту...
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 16 липня 2011, 22:02

andrey s. писав:
:) :) ,п.Маряна,а в сімї хто буде головним??? Думка чоловіка буде братись до уваги?? :) (я без докору,просто щоб підняти настрій :) )

................................................................................

То не в тему :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 16 липня 2011, 22:10

ShMariam писав:
andrey s. писав:
:) :) ,п.Маряна,а в сімї хто буде головним??? Думка чоловіка буде братись до уваги?? :) (я без докору,просто щоб підняти настрій :) )

................................................................................

То не в тему :)

А, це Ви в контексті того, що я зроблю по-своєму, не зважаючи на думку чоловіка й інших? :) Не знаю, не знаю, чи вдалося би всіх переперти. Хіба би з підтримкою чоловіка. (Якого нема і все це тільки теоретично планується :oops: ).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей