Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи Ви підтримуєте повну відмову від вживання алкоголю?

Так
15
43%
Можна вживати в невеликих кількостях (при споживанні їжі для травлення тощо). Це не приносить шкоди
3
9%
Можна вживати з нагоди святкування певної події, але в цілому варто відмовитись
6
17%
Можна вживати рідко з ногоди святкування певної події, загалом вважаючи, що це не шкодить, а сприяє спілкуванню, веселить тощо.
5
14%
Ні
6
17%
 
Всього голосів: 35

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 18 липня 2011, 16:07

andrey s. писав:Все що ми робим,в досконалості повинне бути на Божу Славу.(і доречі,не обовязково це має афішуватися,ну це так...між іншим)
І нажаль,я не можу сказати,що всі хто відмовився повністю від алкоголю,зробили це саме так(тобто ради Господа нашого).А якщо так,то який плід це дасть ближнім,Богу???
Часто суть зовсім інша???
Що думаєте????
Дякую..


Андрій добре підмітив :good: Пагубні звички можна лишати все життя, але не факт, що на все життя. Коли алкоголь, чи наркотики, чи паління намагається хтось полишити без Бога, на свою славу - нічого не виходить, або виходить, але не надовго :( .
"А як вернеться він, то хату знаходить заметену й прибрану. 26 Тоді він іде та й приводить сімох інших духів, лютіших за себе, і входять вони та й живуть там. І буде останнє людині тій гірше за перше!"(Лк.11; 25-26)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 18 липня 2011, 17:41

Georgij писав:
Андрій добре підмітив :good: Пагубні звички можна лишати все життя, але не факт, що на все життя. Коли алкоголь, чи наркотики, чи паління намагається хтось полишити без Бога, на свою славу - нічого не виходить, або виходить, але не надовго :( .
"А як вернеться він, то хату знаходить заметену й прибрану. 26 Тоді він іде та й приводить сімох інших духів, лютіших за себе, і входять вони та й живуть там. І буде останнє людині тій гірше за перше!"(Лк.11; 25-26)

Ну,я трішки уточню.
Це тема складна.І наркотики з алкоголем порівнювати можна тільки по суті,тобто по кінцевому результату.(коли вже капец :crazy: ).А шлях до того "капеца" у наркотиків і алкоголя,різні.Проблема дуже схожа,але має свої особливості.(я підозрюю,що Ви про це підозрюєте :) ).
Тому пропуную,для ясності,розглядати тільки алкоголь.
Як писав раніше,полишити пити взагалі(коли не було такої проблеми) це одне,а покинути пити коли був "капец" :) ,це зовсім інше.
Часто люди кидають(коли був капец),і не розуміють,що насправді їм поміг Бог.Просто не розуміють,як Бог діє на людей.(хоч при цьому помочі у Нього не просили),Просто Бог ласкавий,і це дуже незбагненно,коли трішки про це подумати.

А часто,можливий результат(не пити взагалі,коли вже був "капец"),і такі методи,я навіть не хочу описувати.І саме головне,що вони отримують бажане,не пють,але не розуміють,чим за це заплатили.От так понароблюють невірні акценти,і інших туди втягують.
Просто справді,це страшна проблема,а люцке терпіння має межі,і я десь там можу зрозуміти тих близьких,які терплять ого-го,і вже згодні на все,тільки щоб не пив.(я вірю,що не розуміють,що роблять).

Але,як би ми не нмагались,всерівно,ця тема є складною,а головне не існує единого шляху до вирішення цього(формули).Тобто,якщо просимо Бога помочі в цьому,то він може діяти різними методами,щоб привести людину до Себе.(Скільки людей,скільки шляхів до Бога.Св.Августин.).Тільки потрібно правильно розуміти це,про які шляхи йдеться.

Часто люди не розуміють,що і як.
От для прикладу.Людина хоче кинути пити(причини різні.Починаючи від "жінка пиляє",і кінчаючи "вже "капец").Їздять по святих місцях,екзерцистах,мощі,ікони,і все в цьому дусі.Часто можливий результат,людина справді не пє.Але починає пити знову.Чому????
Як на мене відповідь очевидна(в таких випадках).У людини була просто ціль не пити,і все,крапка.Людина бачила проблему тільки у алкоголі,а решта все добре. :)
Людина отримує бажане,не пє.І за це дякує прилюдно Богу.Потім,з плином часу,починає пити знов.І тут справді трапляється те,що Ви процитували з Євангелія.
Але втішу,тих з ким така прикрість сталась,у Господа нема ніц неможливого.
Тепер суть: чому вернувся до цього.(вроді таке чудо велике вчинив Бог.).Людина бачила біду тільки у випивці.Те, що крала на роботі(як навів приклад п.Володимер,типу трошки,і так всі роблять),те що до Церкви ходила три рази в рік,те що не молилась постійно(дуже рідко),те що коханки були,те що постійно неправда між жінкою і ним(з обох сторін брехня),те що до сповіді не ходив(бо він не грішить тяжко,а якщо так,то Бог пробачить),про прийняття Єв.Ісуса(на сцілення душі і тіла),я взагалі мовчу(це тільки те,що вдалось витягнути,тобто з чим в момет "капеца" людина поділилась)..І це все,ціле життя,це проблемою не було,була тільки одна проблема,це випивка.І з цією проблемою ходив куди тільки міг,і ніц,ніякого результату.Звернувся до Бога,і Він поміг,звільнив,в надії що людина задумається.За що він постійно дякував,і робив це щиро.(це я подав досвід мого товариша,і хотя я без імен,но думаю він не проти)
А тепер задумайтесь.Він пішов до якогось "цілителя" і чудо,він йому поміг.Людина не пє.Ура!!Ура!! ,і живе далі тим життям,і про Бога вже думати нема змісту,бо все добре,колишнє життя його влаштовувало,він не був проти.І що це би дало для спасіння його "не пющій" душі??? :)
Бачете,як Бог нас провадить до себе..
Часто кажуть "Покаявся".В сенсі за гріхи(як він розказував,я каявся за те,що пив.Що обіцяв Богу не пити,а порушував).Все.
Мені дуже сподобалось значення слова "Каяття",це переосмислення.
І Бог справді вчинив чудо,просто він не розумів яке....
Всі хотять чуда.Чудо це коли ніц не робити,а брати те,що тобі потрібно.Типу халява.(Бога обдурити,це марна справа :) ,і пагубна для душі.Якщо навіть ми свідомого такого наміру не маєм)

Але,п.Григорій,ці розважання не йдуть в сенс заторкнутої теми п.Володимиром.Ми насправді балакаєм про різне.
Тобто;відмова від алкоголю коли був "капец",і відмова від алкоголю(коли сильної проблеми не було),для свого вдосконалення у Господі,звичайно на Його славу.
Насправді це дуже різні аспекти,і мотиви.
І те що пропунує п.Володимир,як на мене ,в цьому є здоровий сенс.Але звичайно зі своїми нюансами :) .
Тобто,люба відмова від чогось,ради Господа нашого,справді дає духовний ріст.(але це особисті постанови,і їх популяцію я не приймаю.Бо хоч це і дає можливості дух.зросту(можливо,навіть більшості,з тих хто почне таку практику),але завжди будуть ті,яким це послужить згіршенню.Це просто істина,яку доречі не я придумав.
А якщо так,то чи повинні ми думати про тих,які можуть згіршитись???(я не знаю),чи це як природній відбір,вдосконалюється тільки сильний.
Уявіть,людина собі жила,ніц їй не бракувало.І тут захотілось досконалості...Бо хтось,таким чином її отримав..
Незнаю..незнаю..це якось складно для мене.Тобто я вітаю такі речі(коли вони мають усвідомленний і індевідуальний характер).
Доречі.А чому навіть в Монастирі,(де люди здавалось би духовні),коли хочиш собі зробити якісь постанови на постійно(або короткий час),потрібно мати Благословення когось старшого(духівника)???.І коли хтось пропугує подібне,як досконаліший шлях,і головне,бере собі за компанію брата,то можуть зробити братнє зауваження.(а якщо по простому,то насварити :x ).
Я цього не знаю..Хто знає??????
Дякую...
Нічого собі, трішки уточнив :D (вибачайте за трактати :) ,як п Михаіл прикольнувся)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 18 липня 2011, 18:38

andrey s. писав:Все що ми робим,в досконалості повинне бути на Божу Славу.(і доречі,не обовязково це має афішуватися,ну це так...між іншим)Дякую..


Georgij писав:Андрій добре підмітив :good: Пагубні звички можна лишати все життя, але не факт, що на все життя. Коли алкоголь, чи наркотики, чи паління намагається хтось полишити без Бога, на свою славу - нічого не виходить, або виходить, але не надовго :(


щиро вдячний Вам, друзі, за такі глибокі думки і погляди. Ви принесли багато радості мені. Дякую Вам. Хай Господня любов завжди буде в Вами.
Щиро, володя :)
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення luksander » 18 липня 2011, 21:14

І про згіршення (з власного досвіду :( ): можна втратою людської подоби через надмірне вживання алкоголю когось напоумити/застерегти, так само як і споглядання якоїсь «п’яної свині» несе в собі непоганий виховний вплив… :pardon:
Ну це для п’ющих…

А не вживаючим - мій респект і уважуха…

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 18 липня 2011, 22:52

Володимир85 писав:
щиро вдячний Вам, друзі, за такі глибокі думки і погляди. Ви принесли багато радості мені. Дякую Вам. Хай Господня любов завжди буде в Вами.
Щиро, володя :)

На ВЗАЄМ :oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 11 грудня 2011, 15:36

Володимир85 писав:... Як суспільство може допомогти надмірно вживаючим, якщо само в абсолютній більшості вживає помірно?

недавно мав досвід розмови з одним протестантом, який був за цілковиту заборону алкоголю. Пробував з ним говорити, але постійно впирався в твердження, що алкоголь - зло. Але, пробую порозумітись, і Ісус Христос перетворив воду в вино на весіллі в Кані Галілейській. На що пан співрозмовник знаменно відповів:
"а мы не одобряем етих действий Исуса"
:D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Talya » 11 грудня 2011, 15:43

"а мы не одобряем етих действий Исуса"

:lol: :lol: :lol:
Браво!!! То вирішальний аргумент)))
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 11 грудня 2011, 16:03

Talya писав:
"а мы не одобряем етих действий Исуса"

:lol: :lol: :lol:
Браво!!! То вирішальний аргумент)))

це, нажаль, :( послідовна помилка: "я" обрав собі частинку Божого Об'явлення (Біблію), яке, підтасовуючи під свій розвиток/світогляд, трактую, і, врешті-решт - не погоджуюсь з тим через кого (Христова Церква) і Хто (Бог) Об'явив...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 11 грудня 2011, 21:42

Одобряють чи ні,а Ісус все ж казав іти та проповідувати ВСЕ ЦЕ євангеліє усьому світу. Колись була така єресь, хай о.Олег підскаже, тіло чи то статевість(я можу і помилятись,але чув дзвін,давно) сприймалася як зло,з алкоголем у протестантів,правда не у всіх,теж.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 12 грудня 2011, 08:12

Шановні, задумайтесь, можливо Вас читають люди, які можливо хочуть відійти від алкогольної залежності.
І що Ви пишете? Що треба вживати помірно і нічого в тому поганого немає. Як людина вилікується, коли *культура вживання* така поширена...
Особистий вибір вживати чи ні – того ніхто ні в кого не відбере. Але вибравши для себе щось – думаймо про наслідки наших розмірковувань для інших.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 12 грудня 2011, 09:24

Володимир85 писав:Шановні, задумайтесь, можливо Вас читають люди, які можливо хочуть відійти від алкогольної залежності.
І що Ви пишете? Що треба вживати помірно і нічого в тому поганого немає. Як людина вилікується, коли *культура вживання* така поширена...
Особистий вибір вживати чи ні – того ніхто ні в кого не відбере. Але вибравши для себе щось – думаймо про наслідки наших розмірковувань для інших.

нездорова людина завжди собі знайде "лік", пане Володю. Завжди "зрозуміє" так, як їй заманеться. Хворіб в людей є так багато, що... Різного роду - хімічні і нехімічні. Не можемо собі дозволити, наприклад, говорити, що сексуальність - зло (бо "можливо нас читають люди в проблемі"), чи медикаменти (є і така залежність), чи ходити в магазин (шопоголіки), чи... чи... чи... Не можемо говорити про здорове з точки зору хворого. Не можемо обізвати алкоголь злом, якщо претендуємо правду говорити. Не знаю навіть, що Вам на це сказати... Хіба: маю майже 10-літній досвід праці з алкогольно залежними (і не лише алкозалежними - принцип роботи той самий з різного роду залежними) людьми і знаю, що обзивання речі, від якої людина залежна, "злою" (забороненою) ефект принесе протилежний від очікуваного. Як і кожна неправда. Говорити треба правду: "це" саме по собі добре, але Тобі не можна. Тобто: не у ньому (предметі, речовині, статевості тощо) проблема, а у Тобі. Фактично, єдиний успішний (з досвідчених мною і повністю толеруючих і плекаючих свободу людини) метод боротьби з хімічною (та іншими) залежністю, який я грішний досвідчив, власне, починається з висвітлення правди - лише за такої умови людина зможе чесно визнати: "я маю проблему".
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 12 грудня 2011, 10:12

о.Олег писав:Говорити треба правду: "це" саме по собі добре, але Тобі не можна. Тобто: не у ньому (предметі, речовині, статевості тощо) проблема, а у Тобі.


так, насамперед проблема у людини всередині.
А тепер по-порядку. Оскільки в людини є проблема, вона часто густо в наш час не вирішує її, не шукає підтримки в духовному, в Бозі, молитві, бо в житті навчилась легшим способом знімати стрес і *усувати проблему*: за допомогою спиртного. Чому? Оскільки багато хто пропагує помірне вживання алкоголю і не кажуть що це – недобре, то вона не вбачає в цьому нічого поганого. Саме тому алкоголізм поширений. Хтось починає з пива, хтось з ром-коли... А коли б ці люди змалечку росли в сім’ях, де не вживають спиртного і кажуть, що алкоголь – зло, то впевнений – результат був би іншим.
Звичайно, невживання батьків не унеможливлює цього вживання у дітей, але багато в чому діти переймають стиль життя батьків... Тому краще не пити і казати що алкоголь – зло ніж пити і казати, що помірне вживання нічого поганого не несе в собі.
Таке в мене бачення.


Задумаймось... Діти з маленького п’ють ром-коли, різні легкі алкогольні напої, потомство родиться потім нездоровим часто через це, багато хто зачинає в легкому стані оп’яніння дітей, сім’ї рушаться через алкоголізм, реклама пива не екранах, горілки... Як на мене, казати після цього, що алкоголь – в невеликих кількостях нешкідливий і нічого в цьому злого нема – мягко кажучи неправильно.

І ще. всім відомо, що наркотики зло.
Але відмінність між ними і алкоголем одна – деградація від наркотиків наступає значно швидше, навіть після першого вживання. А спиртне – міна сповільненої дії...
Думаймо
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 12 грудня 2011, 11:01

Володимир85 писав:І ще. всім відомо, що наркотики зло.
Але відмінність між ними і алкоголем одна – деградація від наркотиків наступає значно швидше, навіть після першого вживання. А спиртне – міна сповільненої дії...
Думаймо

Пане Володимир, все, до чого я можу додуматися, це те, що все надмірне вбиває. Алкоголь не є отрутою, на відміну від наркотиків. Була у китайців така тортура - загодовувати на смерть. Ви ж не скажете, що їжа - це зло? З моєї точки зору м"ятний чай - одне з найбільших "зол". Допилася раз до того, що перестала реагувати на навколишнє середовище. Богу дякувати, маю силу волі витягти себе сама. Але ж я не пропагую всім відмову від м"ятного чаю?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 12 грудня 2011, 11:59

Just_me писав:
Володимир85 писав:Пане Володимир, все, до чого я можу додуматися, це те, що все надмірне вбиває. Алкоголь не є отрутою, на відміну від наркотиків. Була у китайців така тортура - загодовувати на смерть. Ви ж не скажете, що їжа - це зло? З моєї точки зору м"ятний чай - одне з найбільших "зол". Допилася раз до того, що перестала реагувати на навколишнє середовище. Богу дякувати, маю силу волі витягти себе сама. Але ж я не пропагую всім відмову від м"ятного чаю?


не порівнюйте чай з алкоголем :)
це те ж, що порівнювати палець з молотком :)


Можливо, для більш глибшого розуміння що таке алкоголь допоможе людям, що цікавляться цією темою, читання і слухання В. Г. Жданова
Вибір за кожним.
Востаннє редагувалось 12 грудня 2011, 23:25 користувачем Володимир85, всього редагувалось 1 раз.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 12 грудня 2011, 12:45

Володимир85 писав:не порівнюйте чай з алкоголем
це те ж, що порівнювати палець з молотком

Чому? Як один так і інший - чудові напої у малій кількості, добре знімають стрес, сприяють спілкуванню (і за пляшкою винця і за чайком гарно посидіти), а у великій доводять до залежності, зле впливають на здоров"я як фізичне, так і духовне, знищують здатність адекватно мислити. Це якраз дуже, дуже подібні речі...
Пи.Си. Залежність від алкоголю, наркотиків, їжі, солодощів, комп"ютера, розваг, ідеологій, інших людей і всіх речей у світі негативно впливає на особистість. Лише тоді, коли ніщо не бере гору над Вашою свідомістю Ви вільні і здорові :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 12 грудня 2011, 14:48

Володимир85 писав:...Задумаймось...

боюсь, Ви тут говорите про дуже різні речі, пане Володю. Такого роду мова спровокована зазвичай нашим споєним суспільством. Я грішний Вас дуже розумію - і саме тому, що бачу, наскільки великою проблемою алкоголь являється в переважній більшості родин, яких я знаю, на парохії, якій служу, серед мирян і священства, - вже більше дев'яти років зовсім не вживаю алкоголю. Недавно заснував на парафії "Книгу Тверезості" (правда наразі записаний лише я :) ) - кожен, хто записується в таку Книгу, зобов'язується (на якийсь час чи на все життя) не купувати, не виробляти, не продавати, не вгощати, не розплачуватись... алкоголем за жодних умов (хіба б Ви були лікар чи лікар приписав комусь лік з вмістом алкоголю). Це дуже добрий рух - всім рекомендую. Але! Алкоголь злом не є. Сім'ї рушаться не через алкоголь. Сім'ї/долі рушаться через алкоголізм. Подібно, як рушаться сім'ї не через наявність торгових точок, а через те, що людина є залежною (шопоголік); не через наявність комп'ютерів, а через людську від них залежність; не через те, що ми є статевими, а через те, що в людини манія... Погодитеся? Так - злом є вживання алкоголю дітьми. Не йдеться про якусь "помірність" - тут йдеться про повну заборону. Так - рекламу (і навіть виставляння на вітринах чи відкрите привселюдне розпивання) алкогольних напоїв потрібно заборонити. Це все превентивні міри і їх потрібно напрацьовувати. Безустанно. Коли ж працюємо з випадками вже "готового" алкоголіка, маємо чітко пам'ятати, що вся праця по звільнені його від алкогольної (чи іншої) залежності має бути побудована на правдивій інформації: алкоголь (шопінг/статевість/комп'ютер...) ТОБІ вживати заборонено.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 12 грудня 2011, 15:16

о.Олег писав:Але! Алкоголь злом не є. Сім'ї рушаться не через алкоголь. Сім'ї/долі рушаться через алкоголізм.


так, згідний, алкоголізм – зло. Етиловий спирт, як речовина, сам по собі не є злом (застосовується у медицині тощо), а от як на мене вживання алкоголю – це зло, адже є велика ймовірність того, що виникне алкоголізм. І тут не може бути питання помірності. Все велике починається з малого.


о.Олег писав:Так - рекламу (і навіть виставляння на вітринах чи відкрите привселюдне розпивання) алкогольних напоїв потрібно заборонити. Це все превентивні міри і їх потрібно напрацьовувати. Безустанно.Коли ж працюємо з випадками вже "готового" алкоголіка, маємо чітко пам'ятати, що вся праця по звільнені його від алкогольної (чи іншої) залежності має бути побудована на правдивій інформації: алкоголь (шопінг/статевість/комп'ютер...) ТОБІ вживати заборонено.
З повагою, о.Олег


Згідний з Вами, слід проводити превентивні міри. Тільки без усвідомлення *навіщо це робити?* нічого не вийде. І це усвідомлення може бути, як на мене, одне найважливіше – вживання алкоголю може призвести до алкоголізму, до важких наслідків (соціальних, фізичних, культурних).

І ні одна людина не застрахована від того що, помірно вживаючи хоча б і 50 грам частіше чи зовсім рідко, – вона не почує у свій адрес слова: “Тобі, любий друже, вживати алкоголь вже не можна, бо в тебе проблема, визнай це”. То чи варто випробовувати долю? Чи у нашому світі різних небезпек треба наражатись ще на одну, якщо можна цього не робити?

Вибачте, якщо дуже категорично висловлююсь, просто такі проблеми бачив з дитинства у власній родині, проблеми помірності вживання, які призводять до нелегких наслідків...
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 12 грудня 2011, 19:23

Володимир85 писав:... а от як на мене вживання алкоголю – це зло, адже є велика ймовірність того, що виникне алкоголізм...

а...що Ви називаєте алкоголем? Просто не розумію, чому Ви твердите такі речі: чому алкоголізм має з великою ймовірністю виникати в людини, яка, наприклад, вип'є за місяць горня вина? Звідки у Вас таке знання про алкоголізм? Що Ви називаєте алкоголізмом? Розумію, що бачите небезпеки, але де ж тоді границя з іншим захворюванням - алкоголефобією?? Перепрошую, що засипав Вас запитаннями :pardon:
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 12 грудня 2011, 20:37

Особисто я вітаю добрі наміри п.Володимира, решта то таке, для мене не суть.
п.Володимире, можите не повірити, но все життя рахував наркотик(знеболювальні засоби, вживання яких викликає залежність від них, ну і звичайно викликає ейфорію, і там ще щось, не суть.) злом. Правда, так ввжав, поки особисто не давав його батьку.(така собі іронія)
Алкоголь, наркотик, їжа, і ще купу всього... це надто просто, щоб це було злом.
Якби так, то зло давно було би переможено, і всяке таке.
Так, є речі які спонукають до злого, так якби вводять в спокусу. Але заборона їх, а навіть не заборона, а ввжання їх злом, це не вихід.(заборона навязана суспільством, я не про особисту заборону для себе,)
Ми заборонити не можимо, як би не старались, то для чого помножувати те зло, робити нове, чи укріпляти його.
Уявім, скільки людей(які не є злими) вживають собі в якісь мірі те "зло", і думають читаючи це; То виходить, я все життя вливав у себе зло!!, то який я є, якщо так...
Ні, на загал про це не поговориш, ну хіба в контексті тих превентивних заходів, тобто нашої культури, сприйняття цього.
Правда нас зробить вільними, але це не значить, що придумана правда, чи така правда, яка нам подобається. :wink:
То яка та правда???? Де осередок того зла, звідкіля воно появляється на світ...(от і я не знаю :) , тільки підозрюю :) )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 12 грудня 2011, 21:04

Зображення
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 12 грудня 2011, 21:10

Володимир85 писав:img

капля не думає - людина думає. Знаю, що знаєте - інакше не поставили б тут це в темі. Але і алкоголь не думає. Думати має людина: я грішний, Ви, Андрій, інші... Відповідно: припинив виставляння алкоголю у себе на приватних празниках чи на парафії. Давно припинив. Не тому, що алкоголь винен (злий сам в собі) - тому, що люди навколо мене не так відпорні до алкоголю, як я. Просто по собі, своїх уявленнях світ не малюю - стараюся в цьому світі алкоголю проповідувати своїм життям тверезість.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 12 грудня 2011, 22:04

о.Олег писав:...стараюся в цьому світі алкоголю проповідувати своїм життям тверезість.
З повагою, о.Олег


:good: :Rose:
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 12 грудня 2011, 23:08

о.Олег писав:Просто не розумію, чому Ви твердите такі речі: чому алкоголізм має з великою ймовірністю виникати в людини, яка, наприклад, вип'є за місяць горня вина? Звідки у Вас таке знання про алкоголізм?


andrey s. писав:Правда нас зробить вільними, але це не значить, що придумана правда, чи така правда, яка нам подобається.




правда... знання...

Скажу одну фразу, яка стосуватиметься всього написаного нижче: ніхто не став алкоголіком зразу, в когось алкоголізм розвивався з пива, чарки вина по святам, бокала запашного коньяку, келішка запотілої горілки в холодильнику...

я виріс без батька з 12 років і сім’я розпалась саме через алкоголь, тобто його спочатку помірне вживання, яке потім переросло у алкоголізм, сварки і так далі... Пишу це не для засудження, а для розуміння Вами моєї ситуації.
Приїхав сьогодні ввечері додому (живу зараз у маминого брата у Львові на період роботи, а на вихідні додому їду).
І він також має проблеми з вживанням алкоголю . Лікувався. Тримався довго... І знову сьогодні випивший... Вдома скандал...

Правда? Варто поглянути в очі його дружини, сина і сотен тисяч членів сімей алкозалежних (які не думали такими ставати, казавши: по святах можна, головне небагато, вміру) щоб зрозуміти, де правда і яка вона – видумана суспільством чи показана стражданнями багатьььоооххх людей, омита сльозами і закарбована зруйнованими долями.

Правда? Щоб побачити її, варто поглянути в очі матерям дітей, які вже без вживання алкоголю не уявляють свого життя.

Правда? Щоб відчути її, треба подивитися в усі ці очі і поглянути у власне серце. Там нарешті опиниться правда.
Мені вистачило поглянути в очі власної матері і дружини її брата...

І ніхто всім цим людям ніколи не доведе, що помірне вживання алкоголю, навіть трошки і рідко – нічого поганого в собі не несе. При цих словах в них виникне біль. ВОНИ знають ПРАВДУ про вживання спиртного не з книжок, не із слів, а із власного життя.

Одна капля ніколи не знає, що спричинить потоп.

Вибачте за відвертість.
Востаннє редагувалось 13 грудня 2011, 19:58 користувачем Володимир85, всього редагувалось 1 раз.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення vitalko » 13 грудня 2011, 11:46

Володимир85 писав:І ніхто всім цим людям ніколи не доведе, що помірне вживання алкоголю, навіть трошки і рідко – нічого поганого в собі не несе. При цих словах в них виникне біль. ВОНИ знають ПРАВДУ про вживання спиртного не з книжок, не із слів, а із власного життя.


Так, вони знають, правду. Знаю і я, бо також маю батька-алкоголіка. І можу вам сказати що саме в непомірному вживанні справа. Не у 50 грамах вина чи коньяку до святкового столу(бо там ніколи 50 грамами не обмежувалося, як і самими святами), бо ж мама моя при святі може випити келих вина, чи 50 грам коньяку, але алкоголізмом у неї і не пахне. Бо трошки і несистематично(коли систематично - це вже інша розмова) не викликають залежності. І вся справа у мірі - не тій мірі, яка є межею фізичного сприйняття алкоголю організмом, а свідомості, волі людській, яка каже що стільки - нормально, а більше - вже нашкодить. Тільки мова, знову ж таки, не про узалежнених, бо в них міра одна - ні краплі, все що більше - шкодить.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 13 грудня 2011, 12:58

vitalko писав:... Тільки мова, знову ж таки, не про узалежнених, бо в них міра одна - ні краплі, все що більше - шкодить.

так
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 13 грудня 2011, 17:47

ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ

Тверезницький рух у Східній Галичині

Проблема боротьби із вживанням спиртного була й залишається актуальною на всіх етапах розвитку нашої держави. Це у свій час усвідомило й греко-католицьке духовенство Східної Галичини у період її перебування в складі Австрійської держави.

Представляло українську інтелігенцію в законодавчих гілках влади небагато осіб, тому приймати закони, які б зменшували споживання спиртних «напоїв» по містах і селах, було дуже важко. Проти такої політики були і власники закладів, де продавали спиртне. Тому виходом із цієї ситуації було створення по селах і містах товариств тверезості. Організовувало ці товариства на території Західної України здебільшого греко-католицьке духовенство. Стимулом до організації було бажання допомогти населенню усвідомити себе як носія української національності, здатної будувати власні владні інститути та власну українську державу.

До складу Австрійської держави територія Східної Галичини увійшла як відсталий у соціальному та економічному плані край. Селяни були настільки обтяжені панщиною, що на розвиток власного господарства у них майже не залишалося часу. До того ж технологія ведення господарства надалі залишалася відсталою, у той час як у Європі використовувалися передові розробки. Знедолені селяни дедалі частіше звертали свій погляд у бік корчми, намагаючись втопити своє горе у спиртному. Ситуацію ускладнювало і так зване право пропінації, яке надавало можливість шляхтичам виробляти та продавати на своїй території алкогольні «напої» [1, с. 36].

У цей час віденський уряд все ж таки прийняв кілька законів, які забороняли шляхтичам приписувати своїм підданим кількість спиртних «напоїв», які вони примусово мусили придбати в свого пана, чи його шинкаря [1, с. 37].

Одні із перших антиалкогольних товариств на Галичині були створені у сорокових роках XIX століття. На початку 1845 р. з ініціативи о. Івана Козанкевича були створені товариства тверезості у селах Голинь та Брошнів Калушського повіту [3, с. 10]. Діяльність цих товариств виявилася плідною. Кількість членів товариств становила відповідно 771 та 302 члени (вони заявили про повне або часткове відречення від горілки).

З часом мережа товариств тверезості почала активно поширюватись на західноукраїнських землях. Антиалкогольна кампанія була підтримана і вищим церковним духовенством. Так, у 1844 р. галицький греко-католицький митрополит Михайло Левицький звернувся до духовенства з циркуляром, у якому священики отримали відповідні інструкції щодо заснування та функціонування товариств тверезості [5]. Згодом проповідь тверезості набула таких розмірів, що загрожувала матеріальним інтересам шляхти, тому цей рух був придушений владою, але не на довгий час.

Травневі події 1848 р. принесли для селянства Східної Галичини нові надії та сподівання. Для того, щоб попередити селянські виступи, цісар оголосив про скасування панщини, заявивши:
«Ми Фердинанд І, з ласки божої цісар австрійський... наказуємо:
всі роботи панщинні та інші кріпосні повинності як земельних господарів, так і халупників і коморників мають припинитися 15 травня 1848 року...» [8, с. 87].

Але після скасування панщини становище селян не сильно покращилося: вони, як і раніше, залишалися залежними від панів, хоча формально здобули свободу. Не змінилася ситуація і щодо розповсюдження алкогольних «напоїв». По селах продовжували будуватися шинки, де можна було купити горілки, алкогольного пива і алкогольного меду.

Щоб усвідомити до кінця все лихо, яке йшло від шинків, варто розглянути їх існування детальніше. Бувало, що одному селі існувало декілька шинків та корчм. Ставили їх здебільшого на краю села (для того, щоб вертаючись із панських полів, селяни мали змогу витратити зароблені гроші на спиртне). Ще однією їх особливістю було приваблення мешканців з інших сіл, що розміщувалися поблизу. Це була своєрідна конкуренція. Інколи доходило до того, що на границі сіл стояли одна, дві, а то й три корчми, недалеко одна від одної. Вдень там можна було придбати лише неякісну горілку, зате вночі вони ставали біржами краденої худоби та збіжжя, туди сходилися конокради та дрібні злодії, які за горілку могли розплатитися не грішми, а товаром [1, с. 40].

Небезпеку існування цих закладів добре усвідомлювало греко-католицьке духовенство, яке, незважаючи на перепони, що їм чинила влада, все ж таки змогли поступово відродити антиалкогольні товариства. Друга хвиля тверезницького руху розпочалась у 1860-х рр. [7, с. 49]. По містах і селах відновили свою роботу товариства тверезості.

Велика заслуга у поширенні на території Східної Галичини тверезості належала галицькому греко-католицькому митрополитові Йосифу Сембратовичу. Він разом зі своїм кліром створили окремі місійні товариства священиків, які виголошували на службах цілі цикли проповідей проти п’янства, пропонували створення братств тверезості. У квітні 1874 р. митрополит звернувся до народу із посланням «О великім достоїнстві чоловіка», у якому засудив пияцтво і закликав боротися з ним. Цей рух був підтриманий і папою Пієм IX, який, на прохання митрополита Йосифа Сембратовича надав братствам тверезості певні пільги [4, с. 26].

Цього ж року на Східній Галичині відбувалися так звані місії тверезості, спрямовані на роз'яснення серед населення шкідливості алкоголю. Збереглися відомості про проповіді «Про згубні наслідки п’янства» [6, с. 223].

Під час подібних місій мешканці давали клятви тверезості та засновували товариства, ставили хрести тверезості на знак відречення від горілки. Цікаві відомості з цього приводу подає відомий дослідник історії сіл Галичини Василь Лаба. У Гусятині, що на Тернопільщині, у 1874 р. після проповіді о. Степана Кобилянського клятву тверезості дали 8 000 осіб. Парох села Нараїв Бережанського повіту організував восьмиденну духовну місію, яка закінчилася масовою присягою тверезості [3, 9]. Велика місія відбулася в селі Тейсарів Жидачівського району на Львівщині. Тут були присутні близько 5 тисяч осіб, серед них — 24 священики. Проповіді виголошували отці Сінгалевич та Залозецький.

У другій половині XIX ст. тверезницький рух дедалі більше популяризується серед населення і знову стає на заваді власникам закладів, де продавали спиртні «напої». У 1882 р. митрополит Йосиф Сембратович прибув до Відня, де цісар Франц Йосиф запропонував йому покинути митрополичий престол начебто «задля особи цісаря і загального добра та австрійського патріотизму» [7, с. 52]. Зрозуміло, що приводом для звільнення стали величезні заслуги митрополита перед українським народом та українською греко-католицькою церквою, а саме — провідна роль у антиалкогольній кампанії. Такі радикальні заходи з боку духовенства завдавали великих матеріальних збитків шляхті.

Наступним митрополитом ГКЦ став Сильвестр Сембратович, який продовжив справу свого попередника. У листопаді 1896 р. він видав розпорядження про внесення змін до статутів братств тверезості. Згідно із цим документом братства отримували власні знамена та печатки. А один із пунктів забороняв братчикам брати участь у гостинах, де частували алкогольними «напоями».

Багато дослідників української історії вважають, що антиалкогольна кампанія дала поштовх для розвитку на західноукраїнських землях кооперативного руху. Не можна не погодитися з цим твердженням, але варто доповнити, що тверезницький рух наклав свій відбиток на всі сфери життя українського народу.

Весною 1895 р. митрополит Сильвестр Сембратович звернувся до духовенства з вимогою активізувати роботу братств. У своєму посланні він і надалі застерігав народ від вживання алкоголю. Пропонував обмежити частування спиртними «напоями» на хрестинах, вінчаннях та похоронах. Як аргумент він навів той факт, що часте вживання алкоголю викликає залежність, яка несе в собі згубні наслідки як для того, хто вживає, так і для його родини [4, с. 34].

Отже, він намагався переконати людей відмовитися від вживання алкоголю для того, аби вони полегшили життя собі та своїм рідним.
На початку XX ст. антиалкогольна кампанія, очолювана греко-католицьким духовенством, вступила у нову фазу свого розвитку. Очолив її Андрій Шептицький, який щойно вступив на митрополичий престол. Ще в 1899 р. він звернувся до народу в «Пастирському листі до вірних Станіславської єпархії, даному у дні св. Пророка Ілії». У ньому Шептицький прохав «працею, ощадністю та тверезістю» «усунути» вбогість із нашого життя.

У фонді 146 (Галицьке намісництво, м. Львів) зберігається донесення львівської поліції про мітинг, який відбувся у Львові 12 жовтня 1908 р., присвячений боротьбі з алкоголем. Тематика виступів була присвячена боротьбі з поширенням шинків і корчм та впливу алкоголю на людське здоров'я [10, арк. 2]. Цей факт є доказом того, що антиалкогольна кампанія набирала масштабного розвитку.

У лютому 1909 р. у Львові відбувся перший український освітньо-господарський конгрес. На ньому були виголошені 4 антиалкогольні доповіді, одна з яких належала о. Теодозію Лежогубському.

Цього ж року на історичній арені з'являється протиалкогольне товариство «Відродження», відділення якого почали засновуватися по селах. Одне із таких відділень було засновано в селі Гриннівці, жителі якого звернулися до влади з проханням вписати до реєстру протиалкогольне товариство «Відродження» і затвердити статут товариства [9, арк. 1].

Ціллю товариства, як зазначалося в документі, було бажання визволити український народ із-під впливу алкоголю через цілковиту відмову від «напоїв», що містять у собі алкоголь або інші «задурюючі складники (естер, абсинт і т. д.)», вважаючи, що тверезість є основою духовного, матеріального та фізичного розвитку українського народу.

Для досягнення цієї мети товариство зобов'язалося вживати такі заходи:
— здійснювати виклади, відчити і дискусії про шкідливість алкоголю та інших задурюючих засобів;
— видавати й поширювати брошури з тією ж ціллю;
— влаштовувати протиалкогольні з'їзди, сходини, віча;
— закладати по містах і селах безалкогольні готелі;
— лічити алкоголіків та закладати для них лікарні;
— влаштовувати забави, концерти та прогульки;
— засновувати філії товариства [9, арк. 3-4].

У контексті діяльності товариства «Відродження» вартою уваги є справа № 2673 (ф. 309, оп. 1), що зберігається у фондах ЦДІА в місті Львові. У ній йдеться про намір протиалкогольного товариства «Відродження» приступити до створення у Львові «гостиниці-молочарні, опертої на кооперативних основах» [11, с. 16]. Про потребу такого закладу, де б можна було якісно харчуватись, як зазначається в документі, і згадувати не треба. Тому товариство і має намір заснувати власну молочарню. У цій справі також є лист, підписаний о. Северином Борачком до якоїсь добродійки В. П. У листі він повідомляє про намір товариства «Відродження» створити у Львові молочарні, наголошує, що туди можна подавати внески. Лист датований 16 жовтня 1909 р.

На Великдень 1910 р. громада села Ярушичі на Стрийщині на заклик о. Кордуби присягнула не вживати горілки протягом шести років, а також не ходити у корчму за будь-яким товаром. «Жид», власник корчми, змушений був піти із села, а на її місці постала школа та каплиця [4, с. 44].

Тверезницький рух з успіхом поширювався на території Східної Галичини і після приходу сюди російських військ. З вересня 1914 р., коли російські війська зайняли Львів, генерал Парачевський наказав припинити продаж горілки по крамницях [4, с. 46]. Однак їх не влаштовувало національне спрямування антиалкогольної кампанії, тому проти керівників руху були застосовані репресії.

За матеріалами роботи «Греко-католицьке духовенство в боротьбі за тверезість у Східній Галичині (друга половина XIX — початок XX ст.)» І. П. Рудянина, аспіранта кафедри давньої та нової історії України Волинського національного університету імені Лесі Українки

Джерела та література:

П’янство і пропінація в Галичині // Громада. — 1882. — № 5.
Кравчук А. Індекс Української католицької періодики Галичини 1871–1942. — Л., 2000. — 519 с.
Лаба В. Географія та хронологія боротьби галичан за тверезість у ХIХ-XX ст.: Короткий довід. Л., 2002. — 17 с.
Лаба В. «Не пийте, хлопці, — Вкраїна просить...» Історія боротьби галицьких українців за своє духовне визволення. — Л., 2000. — 87 с.
Мета. — 1933 — Ч. 27.
Програма наук державних на торжествах місійних, в Станіславчику, деканату Одеського, в днях 6, 7, 8 жовтня виголошена // Руський Сіон. — 1877. — Т. 7. — Ч. 6.
Савчук Б. Братства і місії тверезості в Галичині в останній третині ХГХ на початку XX століття // Галичина — 2000 — №4 — с. 49-55.
Франко І. Панщина і її скасоване. — Л., 1898. — 135 с.
Центральний державний історичний архів у м. Львові, ф. 146, оп. 25, спр. 3907.
Центральний державний історичний архів у м. Львові, ф. 146, оп. 8, спр. 869.
Центральний державний історичний архів у м. Львові, ф. 309, оп. 1, № 2673.

http://www.tvereza.info/sobriety/histor ... -1914.html
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення luksander » 13 грудня 2011, 18:56

:oops: Тут такі думки виникли:
Чи був алкоголізм/хвороба присутня в євангельські часи? Не просто «надмірне споживання», а – хвороба? Можливо «алкоголізм» є наслідком того простого вживання і варто Церкві передивитись своє ставлення до алкоголю? :roll:
Щодо відмови від алкоголю… нмд – це цілком виправдано, чи, навіть, необхідно, якщо взяти до уваги оте: «не спокушай»! :pardon:

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 13 грудня 2011, 19:23

luksander писав:Можливо «алкоголізм» є наслідком того простого вживання і варто Церкві передивитись своє ставлення до алкоголю?

Не є, бо "просте вживання" практикує абсолютна більшість дорослого населення планети, а алкоголіками стають з них одиниці.
Я розумію п. Володимира і співчуваю з усього серця, але в кожного з дитинства свій комплекс, не обов"язково вживання алкоголю. Всім людям можна різне, немає так, щоб заборонити щось тотально. Комусь не можна алкоголю, комусь - заспокійливого, комусь - жирної їжі, солодкого... Зі свого життя знаю значно більше людей, які залежні від медикаментів (заспокійливих засобів), аніж алкоголю... То чому ви не піднімаєте питання про повну заборону седативних препаратів?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 13 грудня 2011, 19:43

Володимир85 писав:ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ...

так ось: в УГКЦ продовженням згаданого руху є Золота Книга Тверезості та мережа консультативно-просвітницьких Центрів
http://www.sober-way-of-life.org.ua/
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення luksander » 13 грудня 2011, 19:50

Just_me писав:
luksander писав:Можливо «алкоголізм» є наслідком того простого вживання і варто Церкві передивитись своє ставлення до алкоголю?

Не є, бо "просте вживання" практикує абсолютна більшість дорослого населення планети, а алкоголіками стають з них одиниці.

якось/чомусь не все попало в пост, що хотів написати %)
...є наслідком того простого вживання протягом останніх тисячоліть і варто...
- так хотів наголосити, адже спадковий вплив вживання алкоголю на людську природу здається і наука підтверджує?.. і в світі є народи, які взагалі не мають імунітету до алкоголізму... :pardon:


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 80 гостей