Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи Ви підтримуєте повну відмову від вживання алкоголю?

Так
15
43%
Можна вживати в невеликих кількостях (при споживанні їжі для травлення тощо). Це не приносить шкоди
3
9%
Можна вживати з нагоди святкування певної події, але в цілому варто відмовитись
6
17%
Можна вживати рідко з ногоди святкування певної події, загалом вважаючи, що це не шкодить, а сприяє спілкуванню, веселить тощо.
5
14%
Ні
6
17%
 
Всього голосів: 35

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 23 грудня 2011, 14:39

viter писав:
Michail писав:У нас на парохії спиртних напоїв на святкування парохіяльних свят після Літургії біля храму (св. Михаїла, св. Лаврнтія) категорично невживають.

А що десь вживають? Я ще жодного разу не бачив, щоб біля церкви хтось колись пив горівку (чи будь-яке інше спиртне).


Ну, значить у Ваших краях в цьому плані святі Церкви. Слава Богу! А так є такі сільські парохії, що на престольний празник буває... Слава Богу, при Церкві лише трохи вживали.
І в нас в перші роки вживали трохи вина, але потім священик почав детльно вивчати з парохіянами Святе Письмо і за натхненням Святого Духа відмовились.

Добре було б якщо б і після похоронів не вживали. Як у Ваших краях?
.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 23 грудня 2011, 15:19


luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення luksander » 23 грудня 2011, 18:14

Michail писав:
Добре було б якщо б і після похоронів не вживали. Як у Ваших краях?
.


Допоки не згадають, яку пісню покійний любив найбільш - похорон. А далі вже поминки починаються... :)
А що? :oops:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 23 грудня 2011, 18:50

чув одного разу, як многая літа покійному якийсь дядько на доброму підпитку затягнув... :( Біда з тими алкоголіками... Важка біда
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 24 грудня 2011, 01:34

Але вихід є. Коли священик всього себе віддає в праці (маючи дар від Бога) то витягує їх. (З досвіду (не свого, звичайно, а священика моєї парохії) викладую). З бувшими залежними від алкоголю тепер спілкуючь на християнські теми і радісно, що бог їх витяг. Та й не тільки від алкоголю залежних... Якби Ви таке бачили як я, то надихались би Божою силою. Чесно, навіть історичні помилки християн якось забуваються :)

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 08 січня 2012, 01:49

Підскажіть, будь ласка, які правила в УГКЦ щодо вживання алкоголю в пісні часи (Великий Піст, Успеньский, Пилипівка)?

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 08 січня 2012, 12:36

Michail писав:Підскажіть, будь ласка, які правила в УГКЦ щодо вживання алкоголю в пісні часи (Великий Піст, Успеньский, Пилипівка)?

Христос Народився!!!
п.Михайле, я не знаю відповіді на Ваше питання, тобто самому було би цікаво....
Але всетаки маю підозри, що основний акцент не на алкоголі, а на самій людині. Тобто в ці часи потрібно вважати на самі бажання, коли хочиться щось таке, що тобі приносить задоволення чи якусь веселість...і свідома відмова від таких речей, так, саме речей, і є тою Духовною працею, таким собі закалянням.
Звичайно можна говорити за якесь спільне прагнення у цьому, тобто з метою духовного єднання, для чого власне і вбачаю правила , як Церква навчає, пояснює.
Можливо це краще і коротше пояснює всі правила......тобто не правила, а скорше загальні звичаї, традицію, якщо завгодно поради Церкви, що до цього часу....

Але було би цікаво почути щось з цього приводу, власне в контексті поставленного Вами запитання.
А як Ви вважаєте, повна відмова чи просто обмеження кількості вживання алкоголю.???? Чи можливо міцність напоїв?????(тобто як Ви думаєте, як би мало бути???)
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 08 січня 2012, 21:17

andrey s. писав:
Michail писав:Підскажіть, будь ласка, які правила в УГКЦ щодо вживання алкоголю в пісні часи (Великий Піст, Успеньский, Пилипівка)?

Христос Народився!!!
п.Михайле, я не знаю відповіді на Ваше питання, тобто самому було би цікаво....
Але всетаки маю підозри, що основний акцент не на алкоголі, а на самій людині. Тобто в ці часи потрібно вважати на самі бажання, коли хочиться щось таке, що тобі приносить задоволення чи якусь веселість...і свідома відмова від таких речей, так, саме речей, і є тою Духовною працею, таким собі закалянням.
Звичайно можна говорити за якесь спільне прагнення у цьому, тобто з метою духовного єднання, для чого власне і вбачаю правила , як Церква навчає, пояснює.
Можливо це краще і коротше пояснює всі правила......тобто не правила, а скорше загальні звичаї, традицію, якщо завгодно поради Церкви, що до цього часу....

Але було би цікаво почути щось з цього приводу, власне в контексті поставленного Вами запитання.
А як Ви вважаєте, повна відмова чи просто обмеження кількості вживання алкоголю.???? Чи можливо міцність напоїв?????(тобто як Ви думаєте, як би мало бути???)
Дякую.


Я думаю, що в піст могла б бути відмова... Хоча якщо є в піст свята, то небагато щоб було можна...

Ну також бувають випадки,коли там допоміг щось хорошим знайомим, а вони пригощають десь серед тижня, то також щоб з чистою совісю міг вжити, але також трохи. Але цілком я проти того, що в простому народі (наші також греко-католики) кажуть, що спиртне не жирне,то можна...

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 08 січня 2012, 21:38

Michail писав:Я думаю, що в піст могла б бути відмова... Хоча якщо є в піст свята, то небагато щоб було можна...

Ну також бувають випадки,коли там допоміг щось хорошим знайомим, а вони пригощають десь серед тижня, то також щоб з чистою совісю міг вжити, але також трохи. Але цілком я проти того, що в простому народі (наші також греко-католики) кажуть, що спиртне не жирне,то можна...


:)



Вибачте, що повторююсь, друзі, та я взагалі за повну відмову від вживання алкоголю, а особливо в період посту (один із аспектів пощення передбачає відмову від вживання певних продуктів – думаю, алкоголь для такої відмови дуже підходить)
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення luksander » 08 січня 2012, 22:11

Michail писав:

Я думаю, що в піст могла б бути відмова... Хоча якщо є в піст свята, то небагато щоб було можна...

Ну також бувають випадки,коли там допоміг щось хорошим знайомим, а вони пригощають десь серед тижня, то також щоб з чистою совісю міг вжити, але також трохи.


пане Михайле! Ви це серйозно? :)
якщо Ви про ситуацію із серії "-ти мєня уважаєш?", то я в таких випадках відповідаю "-а ти мене?" і з чистою совістю відмовляюся
:Rose:

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 08 січня 2012, 22:15

luksander писав:
Michail писав:

Я думаю, що в піст могла б бути відмова... Хоча якщо є в піст свята, то небагато щоб було можна...

Ну також бувають випадки,коли там допоміг щось хорошим знайомим, а вони пригощають десь серед тижня, то також щоб з чистою совісю міг вжити, але також трохи.


пане Михайле! Ви це серйозно? :)
якщо Ви про ситуацію із серії "-ти мєня уважаєш?", то я в таких випадках відповідаю "-а ти мене?" і з чистою совістю відмовляюся
:Rose:

Це зовсім не з тої серії. Я говорю про простих людей, які не докочуються, щоб напитись і щоб таке сказати.

Хоча кажу, добре було б взагалі відмовитись...

Але я не це хотів знати, а питаю, чи є десь постанови УГКЦ?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 08 січня 2012, 22:41

Michail писав:Підскажіть, будь ласка, які правила в УГКЦ щодо вживання алкоголю в пісні часи (Великий Піст, Успеньский, Пилипівка)?

а... давайте-но :) подумаємо, для чого люди зазвичай (це я грішний говорю про ті випадки, коли вживання огось алкогольного не прописане лікарем) вживають алкогольні напої і заглянемо в тему нашого Форуму "що таке піст" (якось так звучить, якщо не помиляюся - може хто дасть посилання) або самі поставимо перед собою це запитання і... зробимо висновок
не думаю, що питання про вживання алкоголю мали б йти якимось окремим правилом
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 09 січня 2012, 01:19

о.Олег писав:
Michail писав:Підскажіть, будь ласка, які правила в УГКЦ щодо вживання алкоголю в пісні часи (Великий Піст, Успеньский, Пилипівка)?

а... давайте-но :) подумаємо, для чого люди зазвичай (це я грішний говорю про ті випадки, коли вживання огось алкогольного не прописане лікарем) вживають алкогольні напої і заглянемо в тему нашого Форуму "що таке піст" (якось так звучить, якщо не помиляюся - може хто дасть посилання) або самі поставимо перед собою це запитання і... зробимо висновок
не думаю, що питання про вживання алкоголю мали б йти якимось окремим правилом
З повагою, о.Олег


Мені-то це все відомо. А люди длюблять інструкції. Тому в нашій єпархії є постанова до посту. Мясо в пісні дні не вживати... і т.д. А чи є така інструкція в УГКЦ?
От євангельських християн (пятдесятників, напиклад) взагалі заборонено вживати алкоголь. І якщо серед них є такі, що вважають, що можна, але слухаються спільноти і не вживають. Є чітка постанова до виконання...

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 09 січня 2012, 12:10

Христос рождається!
Ми вчора колядували, з нами було двоє пятидесятників, наші друзі :) . Так от, у них є якась така собі образа(маленька, але я їх розумію) на представників традиційних церков. Мовляв, як можна славити Господа на різдво, вживаючи стільки алконапоїв. Вчора ми пили трохи коньяку а дехто (наші друзі теж, але зовсім мало) вина. Хоча в нашому товаристві ніхто ніколи не напивається, а я особисто, коли чую хміль, то вмикаю захисний контроль 8) , не дай Боже напитися . Ш це зовсім не означає, що без алкоголю нема радості, просто в нас так є, і не бачу тут шкоди. Але кажу їм, що ті, хто добряче квасить і колядує, думаючи що так треба святкувати- це не вся церква і з огляду на це не треба робити певних висновків. Хоча деколи закрадається думка, що вони думають так назагал про всі свята і про любу кількість алкоголю, та й про його доцільність взагалі. :pardon:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення luksander » 09 січня 2012, 12:33

Michail писав:Це зовсім не з тої серії. Я говорю про простих людей, які не докочуються, щоб напитись і щоб таке сказати.

Хоча кажу, добре було б взагалі відмовитись...

Але я не це хотів знати, а питаю, чи є десь постанови УГКЦ?


Що це у Вас за "прості люди" такі? :oops: Бо Ви вже не раз так когось називаєте, а кого? :roll:
Я теж не про тих, що докочуються, а про тих, що там і живуть: "- у нас так прийнято і не ображайте нас своєю відмовою".
Ні, це не аргумент :no:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 09 січня 2012, 13:02

Michail писав:...Тому в нашій єпархії є постанова до посту...

наведіть її тут (якщо ще не наводили - перепрошую, якщо щось не побачив) і подивимося, про що йдеться
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 09 січня 2012, 23:29

о.Олег писав:
Michail писав:...Тому в нашій єпархії є постанова до посту...

наведіть її тут (якщо ще не наводили - перепрошую, якщо щось не побачив) і подивимося, про що йдеться
З повагою, о.Олег

Не наводив ще. Але кожного року перед Великим Постом в парохіяльних газетах ці постанови подають. Нажаль з того року не збереглась. (От постанову про алкоголь не памятаю, чи була там...) Як знайду текст, то можна буде виставити.
Востаннє редагувалось 09 січня 2012, 23:38 користувачем Michail, всього редагувалось 1 раз.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 09 січня 2012, 23:35

luksander писав:
Michail писав:Це зовсім не з тої серії. Я говорю про простих людей, які не докочуються, щоб напитись і щоб таке сказати.

Хоча кажу, добре було б взагалі відмовитись...

Але я не це хотів знати, а питаю, чи є десь постанови УГКЦ?


Що це у Вас за "прості люди" такі? :oops: Бо Ви вже не раз так когось називаєте, а кого? :roll:
Я теж не про тих, що докочуються, а про тих, що там і живуть: "- у нас так прийнято і не ображайте нас своєю відмовою".
Ні, це не аргумент :no:


В в селах бували? Я про простих людей, з робочих, з селян... Інтелігенція то трохи інше. Проста пряма людина запитує, або твердить так, або ні. Є постанова від Церквичітко вказана і всіма священиками одноголосно прийнята, то приймають... І хай лише щось неоднозначне - все. Скажуть що раніше так було... і все тут.

Мені непособі (образно кажучи) коли свій же греко-католик каже, ти не п’єш... ти що сектант? (Не те щоб я не вживаю взагалі, але стараюсь уникнути цього... І якщо людина не наполягає щоб я багато, а лише трохи, або людина просто щира(як я казав проста) то трохи і дозволю собі. Але якщо така, що каже -"ти мене не уважаєш" тоді скажу, не буду вживати і все тут.).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 09 січня 2012, 23:38

погортайте http://www.sober-way-of-life.org.ua/ind ... Itemid=141
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 10 січня 2012, 00:03

о.Олег писав:погортайте http://www.sober-way-of-life.org.ua/ind ... Itemid=141
З повагою. о.Олег

Дякую. БАчу це динамічний процес... боротьба із залежністю... Може там будуть постанови саме на піст...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 10 січня 2012, 07:34

Michail писав:
о.Олег писав:погортайте http://www.sober-way-of-life.org.ua/ind ... Itemid=141
З повагою. о.Олег

Дякую. БАчу це динамічний процес... боротьба із залежністю... Може там будуть постанови саме на піст...

так - там набагато всеохопніше. Але хіба про вживання алкоголю не говориться, як про гріх (перепрошую - не маю часу перечитувати)?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 10 січня 2012, 11:31

о.Олег писав:
Michail писав:
о.Олег писав:погортайте http://www.sober-way-of-life.org.ua/ind ... Itemid=141
З повагою. о.Олег

Дякую. БАчу це динамічний процес... боротьба із залежністю... Може там будуть постанови саме на піст...

так - там набагато всеохопніше. Але хіба про вживання алкоголю не говориться, як про гріх (перепрошую - не маю часу перечитувати)?
З повагою, о.Олег


Про зловживання так. Але термін "зловживання" може сприйматися розмито. Багато (якаа мірка)? Часто (а що таке часто ,середньо)?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 10 січня 2012, 14:28

Michail писав:Про зловживання так. Але термін "зловживання" може сприйматися розмито. Багато (якаа мірка)? Часто (а що таке часто ,середньо)?

а це вже варта би на особисте духовне дорадництво виносити, а не поголовно забороняти/дозволяти. Цыкаво, як у Вас сформульовано було в эпархыъ. Надыюсь - знайдеться
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 10 січня 2012, 18:15

Скажу так....якщо якась людина випиває, дозволяє собі, коли навіть часом перебор, тобто може пити пару днів(гульнути :wink: , і зробити щось таке, за що тверезому буде соровно)....то є "рецепт" для нього, і на загал, якщо навіть постійно "квасить".
Якщо на час посту(хочаб два пости в рік, а коли ще Пертівка, то взагалі ого-го, і для початківців обовязково навіть) вона відмовляється від алкоголю повністю...., а якщо в цей час ще більше часу(ніж зазвичай) приділяє молитві...
То не стане алкашом, з прямою фізичною і духовною залежністю....це не реально, якщо в пості від цього відмовляється...(це рецепт, як не дозволити тому змію зеленому поневолити себе. І )
п.Михайле, може Вам згодиться така фахова думка..( то не моя...), стане в пригоді...
Хоч можемо мудрувати, типа всяке можливо..не пив, не пив..а тут раз і натворив дурниць..
Ні, якщо перші умови витримані, Людина не пє в час посту і молиться...то не буде мати цього біса у собі, який може біди наробити собі і близьким..
Якщо цікаво , то в П.П. розповім ту думку фахову.
Якщо подумати , то так воно є. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 10 січня 2012, 19:25

Код: Виділити все

а це вже варта би на особисте духовне дорадництво виносити, а не поголовно забороняти/дозволяти. Цыкаво, як у Вас сформульовано було в эпархыъ. Надыюсь - знайдеться
З повагою, о.Олег

Не можу знайти. Надіюсь що цього року опблікують... Треба буде засканувати... Є єпархіальна постанова точно.
НУ могло б бути, що хоча б в пісні дні (середу. п’ятницю), як і м’ясо, була б постанова не вживати... А то так і м’ясо можна лишити на особисте духовне дорадництво ... А на всі інші дні посту рекомендувати не вживати. Я лиш це питання вивчаю, тому питав про наявність постанови...

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 10 січня 2012, 19:29

Хоч можемо мудрувати, типа всяке можливо..не пив, не пив..а тут раз і натворив дурниць..

Для цього є сповідь.

Фахово. давайте в ПП

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 22 січня 2012, 17:12

http://www.youtube.com/watch?v=t4dlhGd_gXo

Подивіться цей невеликий фільм.
Пізнавально і цікаво.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Michail » 22 січня 2012, 23:24

Дивився і сам хотів сюди закинути, але щось потім закинув ідею.... Але Богу було завгодно, щоб Ви поставили це сюди :0

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 30 січня 2012, 20:09

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 30 січня 2012, 20:23

о.Олег писав:.......................................................

Словянська Смикалка в дії :D
Єнергії і Смикалки купа, але Вектор не вірний, або відсутній. :pardon: (як каже Задорнов. Який- не - який, але вірно підмітив він)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 58 гостей