Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи Ви підтримуєте повну відмову від вживання алкоголю?

Так
15
43%
Можна вживати в невеликих кількостях (при споживанні їжі для травлення тощо). Це не приносить шкоди
3
9%
Можна вживати з нагоди святкування певної події, але в цілому варто відмовитись
6
17%
Можна вживати рідко з ногоди святкування певної події, загалом вважаючи, що це не шкодить, а сприяє спілкуванню, веселить тощо.
5
14%
Ні
6
17%
 
Всього голосів: 35

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 06 серпня 2012, 18:55

Я звісно не впевненний, але скажу:
Думаю має значення чиє лице. Я про чол. і жін. . Просто особисто я після бриття користуюсь часто навіть спиртом (просто наливаю його трішки на мокрі руки, і на лице.. , потім так хлопаю по ньому, щоб у пори зайшло, та й трішки всетаки бодрить, коли спирт на свіжовибрете лице, так...уууух :) ). І вж після цього користуюсь кремом після бриття, який власне зволожує шкіру. Спирт у мене давно закінчився (мама на настойки звела :) ) і я користуюсь горілкою, і скажу що особисто мені це краще ніж просто креми. Але, будьте розважливі, це я перейняв "дідовсбкий метод", сам бачив як це правельно робили, і мені це підійшло. Прості креми часто подразнення після бриття залишають, тобто не підходять мені і все тут.
А різниця між "лицями"(чол. і жін.) є. Якби жінки брились два-три рази в тиждень, а то й кожен день, то шкіра була би менш чутлива. Просто ви не маєте такої проблеми, тому вам це дивно (ні, я розумію що є інші, але мова не про то :wink: ).
Але особисто я радий що у жінок нема потреби брити лице... уявіть собі, бородата дівчинка :shock: .
Спирт (зокрема горілка яка містить 40 % спирту) є дуже ефективним засобом проти всякої гидоти, тобто мікробів всіляких (під мікроскопом вони страшніші).
Таке то. :pardon:
.....................
Доречі, тільки що балакав з лікарем (стоматологом) , він сказав що спиртом рот полоскати самогубство, і горілкою також не бажано, вона міцна (тобто після операції, я питав за себе). Можна, і навіть добре, якщо її вміст не більше 10-20 %, тобто не спирту, а горілки. Тобто настойку зробити на горілці, дати настоятись, потім добавити кіпяченої води, і вперед, полоскати. Ноготки добре, воно ще має протизапальну дію (я собі намішаю, мама має ще мяту, от тобі і "Колгейт Плекс", тільки натуральний і дешевший ).
Але..наголошую , до цього всього ще треба добавити хочаб краАапельку свого мозку, якраз ту крапельку яка вирішить наперед спитати у лікаря який тебе знає, тобто в курсі твоїх особливостей.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 06 серпня 2012, 19:34

О !!!, розповім реальний прикол, доречі дуже корисна порада в додачу, корисна , дієва і заощадлива.
Ну так ось :D , діло було зимою і ранком. Кінчилась у мене рідина для миття стікол в авто, а я даавно не купую ту що продається, вона доорога. Я скористався дідовським методом, і скажу, що якби виглядав мирним і таким якого легко образити, то міг і постраждати від цієї методи :D .
Я добавляю одну пляжку горілки, трішички миючого засобу, а решта вода (це все на бачок, він має максемум 2.5-3 л.). От тобі і засіб для миття стікол який не замерзає при - 20 точно.
Мав їхати в дорогу і рідина закінчилась, на вулиці слякоть, в ночі мороз і все таке, зима одним словом. Горілка дома закінчилась, я залив воду з миючим засобом і подумав що по дорозі куплю горілку. Так і порішив, їду.. , магазин ще закритий. Їду далі..., бачу щось типа кафе ("Під Фікусом"), іду без задньої думки і купую. Купив. Заливаю і думаю собі про щось своє (десь там у тонких сфкрах літаю :D , щось там планую собі ), і тут мої роздуми приревають троє, явно після конкретного перепою і неохайно вдягнуті дядьки які не брились десь тижні два і душ відповідно. Я от зараз пишу і памятаю цей їх погляд, як я цинічно виливаю пляшку горілки собі в бачок автомобіля і у них аж заціпініння і нервовий тік на лицях :D .
Смішного тут рівно стільки, скільки й трагічного, а це дууже трагічно. Якби вони і надалі просто мовчали у заціпінілому спогляданні, то покаюсь перед Вами, я би купив їм пляжку (це говорю як є, було це років 10 тому) . Але на щастя (тобто заощадив мені кошти і втримав від поганого вчинку) один щось почав висловлюватись і мені це не сподобалось, розмова була коротка, щось типу : "Уйди старушка я в печали" :pardon: .
От таке :pardon: , а метода дійсно дієва , звісно дешевше не харчовий спирт, але де його взяти. І любий спирт (чи то що має у собі спирт) можна доливати в охолоджуючу рідину авто. Теж опробовано мною. Спиртом дуже добре протирати контакити чи дорожки перед паянням, чи просто перед зборкою техніки. У кого пульт від телевізора працює несправно, тобто щоб переключити канал треба сильно натиснути на кнопку, то потрібно його розібрати і протерти плату і гуму з внутрішньої сторони. Зібрати так як було (тобто перед розберанням додати трішки свого мозку і запамятати що і куди і після чого) , і як новий.
:)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 15 серпня 2012, 14:43

Надибав цікавий сайт. Три конфесії містечка заснували "Братство Тверезості", що скажеш, молодці! :Bravo:
http://bratstvo.pp.ua/
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrivovk » 16 серпня 2012, 19:12

Зображення
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 17 серпня 2012, 07:29

andrivovk писав:....



Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Як бачимо, не лише в людському житті...
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення kristik » 18 серпня 2012, 14:54

Володимир85 писав:
Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

як бачимо, не лише в людському житті...


aга бачимо, що від такого миші зразу дохнуть :( , люди так само, лиш трохи згодом, встигаючи ще трохи "крові попити", як правило найріднішим людям :cry:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 18 серпня 2012, 16:13

kristik писав:
aга бачимо, що від такого миші зразу дохнуть :( , люди так само, лиш трохи згодом, встигаючи ще трохи "крові попити", як правило найріднішим людям :cry:


:) Та що Ви одразу "Дохнуть", і нічого ми не бачемо. Ви і решта бачать дохлу мишу чи скоріш щурика, а я НІ :D . Хтось їй пульс перевіряв чи що ?, чи є довідка від експерта який засвідчив це :lol: .
Ні, щуриха молода (тобто я думаю що це самочка всетаки :wink:..то видно ..я розбираюсь ), не дохла, а просто в зюзю мертва, вона в іншій реальності..., їй добре. Прийде в себе буде погано %) , і я вірю що все у неї добре, тобто і щуринята дома і щурик на роботі. Просто клопоти домашні, щуринята (10 ) бешкетують, щурик постійно дивиться на інших ЩуруХ... . От вона і піддалась спокусі піти з подругами щурихами в нічний клуб розслабитись, і звичайно не розрахувала міцність оковитої бо раніше не пробувала її. То вперше і в останнє було в її житті (доречі тільки щурику її нічого не розповідайте.. , він ніц не знає, думає що вона була в мами :wink: :D )
І жили вони довго і щасливо, хліб жували й добра наживали.
От така історія.., а Ви одразу "Дохнуть".
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення kristik » 18 серпня 2012, 16:45

andrey s. писав:
kristik писав:
aга бачимо, що від такого миші зразу дохнуть :( , люди так само, лиш трохи згодом, встигаючи ще трохи "крові попити", як правило найріднішим людям :cry:


:) Та що Ви одразу "Дохнуть", і нічого ми не бачемо. Ви і решта бачать дохлу мишу чи скоріш щурика, а я НІ :D .
:Rose:


Ви мене вибачте, якщо щось вас образить, але то не та тема де доречні жарти. Я згідна, що картинку цю можна бачити по різному, але у всьому вами описаному не бачу місця для щастя. Тобто сім*ю, в якій один з її членів випиває, важко назвати щасливою. А то я вже знаю не з телевізора ні з радіо, а з власного досвіду. :(
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 18 серпня 2012, 21:29

kristik писав:
Ви мене вибачте, якщо щось вас образить, але то не та тема де доречні жарти. Я згідна, що картинку цю можна бачити по різному, але у всьому вами описаному не бачу місця для щастя. Тобто сім*ю, в якій один з її членів випиває, важко назвати щасливою. А то я вже знаю не з телевізора ні з радіо, а з власного досвіду. :(

То Ви мені вибачте, а точніше спробуйте мене зрозуміти. Написав - як - написав, і навряд чи просто так щоб щось написати.
Сумно мені що знаєте про це не з телевізора чи газет, справді сумно... , але це все, решта це надія на краще і неприйняття чиєїсь реальності у свому житті. Неможна дозволяти цьому суму чи колишньому досвіду (відкрию Вам таєвницю... , тільки нікому не кажіть :) , більшість людей знають про це не з телевізора і газет, можливо і я.., хто зна :pardon:..Так що, Щастя для них закрите?? Ні !!, я Вірю у протилежне, і Богу Дякую за приклади які Він показав мені, щоб скріпити мою кволу Віру ) , неможна минулому дозволяти впливати на сьогодні (собі у шкоду, а від так і тих кого Любимо, хто поруч нас ) і формувати сприйняття навколишнього і головне навколишніх , і мова не йде про ; "впливати на майбутнє". Ні, саме "зараз, тепер" мається на увазі, ось ця мить в яку читаєте це.
Написав ще дещо..., але видалив, бо власне злякався що Ви все сприймите крізь призму минулого чи на власний рахунок. Побоявся, що подумаєте, що якось Вам раджу чи повчаю. Ні , я пишу з себе і ніяк і нікого не змушую це приймати. Вас не мав наміру вразити в болюче і насміхатись, хочу щоб Ви це знали. А решта... , решта це не важливо, все що важливо , Це ...... .
Тримайте :Rose: , завтра докладете до букетика в кошику .. , і посвятите :wink: . Глядіть тільки щоб малеча не пішла когось сповідати вдягнувши епітрахіль на голову. Бо реально буде черга до неї у сповідальниці і додому не підете поки всіх не посповідає :) :wink: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
alexoiser
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 23 травня 2011, 20:41

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення alexoiser » 19 серпня 2012, 10:28

Хотел бы похвастать тем,что уже в течении 7-и лет к спиртному не притрагиваюсь,только без алкогольное пиво.
"Блажен, кто не осуждает себя в том, что избирает". ( К Римлянам 14:22)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 19 серпня 2012, 10:48

alexoiser писав:Хотел бы похвастать тем,что уже в течении 7-и лет к спиртному не притрагиваюсь,только без алкогольное пиво.

Рад за Вас. Я уверен что Вы помнте как подписали все свои сообщения (в самом низу каждого соопщения ..подпись ).
Тоисть другими словами : Вы имеете что сазать, но чтоб "похвастать"... , ето вопрос реторический :) .
:wink:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
alexoiser
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 23 травня 2011, 20:41

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення alexoiser » 19 серпня 2012, 10:56

Ну могу лишь добавить,что спиртным я и до этого не злоупотреблял.Просто со временем решил,что это лишнее.
"Блажен, кто не осуждает себя в том, что избирает". ( К Римлянам 14:22)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 19 серпня 2012, 13:07

alexoiser писав:Просто со временем решил,что это лишнее.

Да я так и понял, ибо если наоборот то вряд ли именно так бы высказались. Да и знаете, как на меня.. , когда уже ближе к сорока доходит.., то поневоле задумуешся о таких вещах как : Три ложички сахара в чай, курение (даже очень редкое), вопросы режима (тоесть сон, приём пищи и вещи которые отнимают чувство времени) , излишество жирной пищи, и в том числе конечно ; одна - две рюмочки хорошего спиртного напитка в разных обсоятельствах.
У меня похожая ситуация (тоисть не грузит меня спиртное) , но какбы без той черты которую Вы себе установили 7 лет тому назад. Кто знаит, возможно и я прийму такое решение. Но если и прийму... , то ето не будет для меня чемто особенным, тоисть просто не буду и всё тут.
И то что я не принял такого решения, пока что, тоже ничего особенного в моих глазах не значит. Ето просто факт.
Думаю хороший способ удерживаться от большого , того что больше всего вредит именно тебе ( Тоисть не только телу, но и Душе наперёд ) ето начинать отказывать себе в малом и материальном ). Ето закалка (подготовка или "гимнастика" ) для Души от невидимых, Не материальних вещей которые наносят вред Душам нашим, тоисть то что к греху направляэт и уменшаэт присуцтвие Благодати Божьей.. , конечно если грех принимаем, поддаёмся етому.
И как на меня.. , спиртное.., среди прочего, одно из подходящих материальных вещей для такой "гимнастики", " упражнение для Души".
Но ето личный выбор, и я пока его не сделал. И даже если и сделаю..., то с правками которые ведомы только Богу и мне. И записывать спиртное в ряд "зла" (из чего следует что сделаю всех кто "не такой", кто живёт и етим не парится выпивая понемногу или даже по многу.. злыми), я не буду (ето обащение в тему, не к Вам лично :oops: ).
Вопрос к Вам: Ето произошло само - собой, или была какая - то мотивация, обтоятельство или причина ? (тоисть прошу ответ в меру возможного или желанного)
Дякую.
....................
Слушайте, Вы не против если я буду писать по Украински обащаясь к Вам, есть проблемы с пониманием Украинского ? Если да.. , то всё оК.., просто не обащайте внемания на грам. ошибки , которые естественны в целом, но боюсь на руском языке есть дикие :oops: :) . Я по рускому понимаю нормально, пишу плохо.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
alexoiser
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 23 травня 2011, 20:41

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення alexoiser » 19 серпня 2012, 13:24

Да,это произошло само собой,просто мне показалось.что это мне не нужно и я могу спокойно прожить без алкоголя,вот что правда,так это я курю.
"Блажен, кто не осуждает себя в том, что избирает". ( К Римлянам 14:22)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 19 серпня 2012, 21:47

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 19 серпня 2012, 23:02

о.Олег писав:Зображення

Таке у мене викликає асоціяцію з щуриком в колесі, де якщо він вперше туди (в колесо) потрапляє то може вмерти від зневоднення чи розриву серця (або крововилив в мозок).
Випив забув питання. Потім відійшов .. , згадав його.. , знову випив і забув, і так по колу поки організм чи психіка має запас сил які тільки витрачаються і не мають шансу відновитись чи поповнюватись.
Є ще один варіант, ти випив і памятаєш питання, і навіть більше...ти в такому стані знайшов на нього відповідь.... . Тільки от коли протрезвився забув її (або не зрозумів) :pardon: , в тому числі і те що шукав його будучи в зюзю мертвим. І тут знову замкнути круг.
Але розумієм ми це чи ні, це нічого не змінює і тим паче не допомагає людині з такою проблемою, а й навіть шкодить "мудрування" на цю тему. Ну хіба для того.. , щоб в кінці кінців вона розчарувалась повністю у собі і звернулась не до людей і всього від них, а напряму до Бога, але всеж через тих самих людей яких тобі Бог послав як поміч. Просто люди слабкі, і ті які не залежні від алкоголю чи чогось такого , часто самі потребують допомоги.
Ось тут розуміється Наука Христа про Любов і це є підказка для таких випадків. Ми люди глибоко у собі є егоїсти , і я не виключення . Але.. , хіба це може завадити Богу зробити чудо в чиємусь житті через нас (просто частіше всього ми про це і не знаєм, і як на мене це добре, бо інакше ніяк). Справді, Любов до Ближнього це сама вершина досконалості, це вже Божа подоба, і повірте, нам усім і кожному зокрема не пізнати цю досконалість ніколи, поки не відчуєм це у собі з Божої сторони. Тобто мені ще йти і йти, і ще раз, йти і йти, і так до бескінечності в надії що з останнім подихом я дойду .
Знаєте чому це все написав і до чого я ? Хтось питав себе чому він заглядує в цю тему і прочитав це все, а особливо коли він не алкоголік. Ви не думаєте що це дивно? І якщо моє "мудрування" комусь покажиться слушним чи таким яке претендує на це...так знайте, Ви ніхто не знаєте чому це читаєте, і так само як я чому це пишу.
І всетаки причина є, і вона не дуже й така різна у всіх нас (в глибинах), а ось думки і слова є різні.
Якщо я дивлюся на пяного як на пропащого (якщо він навіть постійно в зюзю мертвий), то скажу правду як я її бачу : Мені, мені допомога потрібна більше ніж йому. Повірте, це набагато страшніше ніж алкоголізм, бо воно виправданне і норма + так глибоко що ми це не помічаєм. У алкоголіка є ще шанс, бо всі знають що це погано, а у мене думаючого так...., без Каяття ( в справжньому розумінні цього, тобто Переосмислення) нема шансу. Алкоголізм чи наркоманія чи всяке таке, це породження суспільства, і якщо я відчуваю себе його членом то вина і на мені по факту моєї грішності, а якщо я не каюсь за гріхи свої, то "не вина", а саме прокляття через мене поповнюється. Поняття Любові і Турботи зводиться до егоїзму (емоційного) в глибині, спотворюється, якщо це Жертовність то і згадки про це би не було в глибинах, це просто було би нормою про яку не варто говорити бо це ітак очевидно.
..........................
Ми люди створили, вооплотили свою правду і вона на скільки вже монолітна, що людині з такою бідою просто не під силу це перебороти. І коли на її очі потрапить Божа Правда, то вона її не помітить просто, бо так часто про це чула що і не знає що воно таке, а ось люцка правда є блищою і реальнішою, бо ми це укріпили, кожен зокрема хто так подумав про когось чи на загал.

Мета цього розважання (яке я наважився видати в слух) : Господи, як далеко я від Тебе ? Господи, чи Ти присутній в тих "пропащих" людях за рахунок яких я відчуваю себе достойнішим Тебе.
:pardon: Дякую :Rose: . (травмувати нікого не мав наміру , і себе включно:) )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення kristik » 21 серпня 2012, 19:38

andrey s. писав:Якщо я дивлюся на пяного як на пропащого (якщо він навіть постійно в зюзю мертвий), то скажу правду як я її бачу : Мені, мені допомога потрібна більше ніж йому. Повірте, це набагато страшніше ніж алкоголізм, бо воно виправданне і норма + так глибоко що ми це не помічаєм. У алкоголіка є ще шанс, бо всі знають що це погано, а у мене думаючого так...., без Каяття


А тут я з вами погоджуюсь, часто цілком нормальні, з вигляду, люди в набагато кризовішій ситуації ніж той же алкоголік чи наркоман, які всім так дуже ріжуть око - є мільйони інших залежностей і збочень і більшість з них вважаються нормою, нажаль! А дуже часто є так, що суспільство не приймає вже реабілітованих людей і вони знов починають робити те саме, бо не бачуть сенсу свого повернення в цей занадто мудрий світ!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 21 серпня 2012, 19:46

моє свідчення про співпрацю з АА
Слава Ісусу Христу!


Звати мене Олег Жаровський, священик, греко-католик.


Понад 10 років знайомий з АА і в цих днях буде 10 років, як за їхнім прикладом я відмовився від вживання алкоголю. Ні - не вважаю себе алкогольно залежним і не вважаю алкоголь чимось злим у собі самому. Просто як священик бачу, наскільки багато людей живуть в проблемі залежності від алкоголю, як багато сімей є на грані розриву, скільки дітей з жахом очікують: прийде тато/мама тверезий чи знову буде жах і... це моя відповідь, моє "ні" алкогольній залежності нашого суспільства. Адже, погодьтеся: алкоголь все глибше входить в життя українців - йому присвячені красиві реклами на наших вулицях і узбіччах доріг, ним переповнені фільми та передачі, якими "виховують" українців медіа... Ним, зрештою, переповнені наші столи - починаючи від приватних святкувань різних рівнів і аж до, нажаль, релігійних свят-празників на наших парафіях. Цю пошесть треба спинити. І я дякую моїм друзям з АА за те, що своїми життями показують можливість повноцінно жити і жити без алкоголю. Дякую кожному священику, кожному вчителеві, всім громадським діячам за те, що на свою кафедру запрошують свідчити про власне життя, про небезпеки алкогольної (та інших) залежності - добровольців з АА. Особливу подяку сьогодні складаю двом людям, що глибоко спричинилися до розвитку співпраці АА з Церквою, а нині відійшли у Вічність - Володі та Ігору: нехай тверезість якомога більшої кількості українців буде нерукотворним пам`ятником кожному, хто, будучи залежним, відмовився від алкоголю.


З повагою, о.Олег

рекомендую брати участь у роботі сайту :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 03 жовтня 2012, 16:20

Слово вино изначально имеет значение БЕЗАЛКОГОЛЬНОГО напитка (сока), выжатого из винограда или других ягод:

1708. Англо-британский словарь или Всеобщий английский словарь Джона Керси: "Вино, напиток, сделанный из виноградного сока или других фруктов; напиток, другими словами сок, муст, виноградное сусло, сладкое вино, недавно выжатое из винограда".
1748. Новый английский словарь Бенджамина Марина: "вино" "1. Сок виноградный. 2. Напиток, выжатый из других фруктов, помимо винограда. 3. Паровое вино, волнующие разум".
1828. Словарь Вебстера: "муст" - "Новое вино - вино, выжатое из винограда, но не броженое".
1896. Международный словарь английского языка Вебстера: "вино" - "выжатый виноградный сок, особенно, когда броженый напиток, приготовленный из винограда посредством выжатого сока и /обычно/ проходящего брожение".
1955. Функ и Вагналлс - новый стандартный словарь английского языка: "вино" - "Переброженный виноградный сок: в простом выражении сок винограда или брожений, или нет".
1971. Новый Вебстеровский Энциклопедический словарь английского языка определяет: "муст" - виноградное сусло как "вино или сок, выжатые из винограда, но не бродившее".
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Sputnik » 03 жовтня 2012, 23:26

Як не крути, але п'янство є адаптованим у соціальне середовище. Українсько-російський народ має справу із цим негативним явищем уже досить тривалий історичний період, і хоча б трішки знає як із ним боротися та як йому протидіяти. А от з наркотиками, зовсім інша справа. Для нашого соціуму, це щось нове, та раніше незвідане. Наше суспільство не готове боротися з цим, адже, наркоманія є синтетично інтегрованою в соціальну реальність. Посприяв цій "добрій справі" ще пан Горбачов, який своїм нормативним актом (який іменується "сухим законом") створив благополучні умови для розвитку та поширення наркоманії. Зі сторони тогочасного законодавця, все виглядало чудесно. Закон написаний, введений в дію, і начебто працює. З точки зору юридичної техніки - все ідеально. Мрія законодавця реалізована. Але як завжди в гру вступає філософія права, яка в даній ситуації піднімає питання: "Яку ціль переслідував та ставив перед собою законодавець?" Відповідь: "Саму благородну!". Проте, благими намірами відомо куди вимощена дорога...Так воно й сталося. Пропущення цього закону крізь призму філософсько-правового аналізу демонструє відсутність у тогочасних суб'єктів права психологічно-вольового визнання норми права. Іншими словами: "Закон не відповідав потребам суспільства".

Невеличкий підсумок: Заборона алкоголю (точніше, часткова заборона, адже наш непереможний народ всеодно умудрявся знайти чудо-зілля) привела до того, що люди почали шукати альтернативні, різноманітні, нові засоби для "задоволення своїх потреб", і тут на арені з'явилась (не до кінця добре знаю яким чином) наркотична речовина, яка була легкодоступною та викликала не менш приємні відчуття, а ніж вищезгаданий алкоголь. Економісти надіюсь погодяться з тезою: "Виник попит, одразу ж виникла й пропозиція...".
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 19 жовтня 2012, 13:52

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Sputnik » 19 жовтня 2012, 14:03

Картинка, як завжди в тему! Як я вже помітив, у Вас на кожну ситуацію чи обставину одразу ж картинка весела знаходиться. :) Де ж ви такі карикатури знаходите, о. Олеже?! :D
Одразу ж пригадав роботи вірменського мультиплікатора Роберта Саакянца, а зокрема його мультик "Добрий Еех!" :lol:
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrivovk » 20 жовтня 2012, 20:19

Sputnik писав: Де ж ви такі карикатури знаходите, о. Олеже?! :D

Як де. Малює напевно. :D
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 20 жовтня 2012, 20:51

andrivovk писав:
Sputnik писав: Де ж ви такі карикатури знаходите, о. Олеже?! :D

Як де. Малює напевно. :D

:) це як новому русссскому спритнії люде втюхали "барабан Страдіварі", і він перед своїми відстоював: "ета для лахов он дєлал скріпки, а для рєальних пацанов...!"
:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 28 жовтня 2012, 10:46

:good:
Вкладення
Seraf_Sarov_O vune.jpg
Seraf_Sarov_O vune.jpg (16.79 Кіб) Переглянуто 19320 разів
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrivovk » 20 грудня 2012, 14:30

Зображення
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrivovk » 07 червня 2013, 11:49

Зображення
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 22 червня 2013, 21:36

З кінцевим гаслом зовсім не згодна, але статистика вражаюча...

Зображення
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrivovk » 08 вересня 2013, 08:23

Зображення
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 08 січня 2014, 22:15

а я ось вживаю в міру вже не один рік -і нічого ,а хто там дуже "трєзвеннік"-то прошу на змагання : віджимання ,підтягування ,крос і т.п...ну не є така проблема в алкоголі ,як це подають мас-медіа ! і хворіють всі ,навіть ті ,хто ніколи не вживає-а може і частіше ! тут проблема тільки у втраті контролю ! не будете пити зовсім-то впадете в інші крайності -яка різниця ? наприклад , будете тверезими ,але зарозумілим -що з того ? просто алкоголем ,як і свободою багато хто дуже зловживає !


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей