Щоденна альтернатива

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Щоденна альтернатива

Повідомлення Just_me » 05 грудня 2011, 22:07

Останні теми, які ми обговорювали тут на форумі підштовхнули мене до відкриття нової дискусії. Скажу наперед, я собі уявляю, що вона набуде більш практичного спрямування.
Помічаю останнім часом, скільки для нас є заборон. Здавалося б, навіть речі, які Біблія прямо не заперечує (частково з причини їх неіснування в момент її написання), на думку Церкви шкодять її вірним. Проте заборонити дуже легко, а от чим їх замінити? Такі пропозиції поступають від Церкви надзвичайно рідко. Хоча приклади є. Штучному заплідненню протиставляється NaProTechnology, замість поїдання в піст м"яса його можна замінити рибою. Проте як бути з величезною кількістю інших речей, які потрібні, проте на думку Церкви недопустимі? От йога, до прикладу... В моєму розумінні це вид гімнастики, поєднаний із релаксуючими методами. Якщо його заборонити, то що запропонувати взамін? Чому Церква не розробить своєї методики зняття стресу і підтримання організму в тонусі, якщо йога - не те, що треба? Тема не лише про йогу, а загалом про альтернативу для віруючих. Буду вдячна, якщо кожен висловить свою думку з цього приводу...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення Talya » 05 грудня 2011, 22:32

Якщо говорити про йогу, то тут проблема певно полягає в тому що її можна по різному застосовувати, вкладати в її практикування різні сенси.
Я особисто займалась йогою ще в університеті, можна було собі її вибрати як факультатив замість фізкультури, потім ще окремо займалась в іншому залі. Думаю що якщо сприймати її як набір фізичних вправ, для підтримки тонусу організму і т.п. То в ній загрози нема, якщо вкладати в неї іншу суть, то тоді певно й проблеми зявляються...але може я помиляюсь :oops:
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення ShMariam » 05 грудня 2011, 22:57

Just_me писав: Тема не лише про йогу, а загалом про альтернативу для віруючих. Буду вдячна, якщо кожен висловить свою думку з цього приводу...

Загалом... навіть не уявляю собі, як це. Краще розглядати окремі заборони і шукати альтенативи.

Talya писав:Якщо говорити про йогу, то тут проблема певно полягає в тому що її можна по різному застосовувати, вкладати в її практикування різні сенси.
Я особисто займалась йогою ще в університеті, можна було собі її вибрати як факультатив замість фізкультури, потім ще окремо займалась в іншому залі. Думаю що якщо сприймати її як набір фізичних вправ, для підтримки тонусу організму і т.п. То в ній загрози нема, якщо вкладати в неї іншу суть, то тоді певно й проблеми зявляються...але може я помиляюсь :oops:

Тут абсолютно згідна!
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення Just_me » 05 грудня 2011, 23:10

Мені просто здається, що в Церкві якась криза креативності. Бракує пропозицій, тоді як заборон не бракує. Часто таким чином утворюється вакуум, ніби повітря викачано, а щоб закачати щось натомість ніхто не переймається.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення andrey s. » 05 грудня 2011, 23:20

Just_me писав:Мені просто здається, що в Церкві якась криза креативності. Бракує пропозицій, тоді як заборон не бракує. Часто таким чином утворюється вакуум, ніби повітря викачано, а щоб закачати щось натомість ніхто не переймається.

То все дуже відносно.
Стосовно теми, якщо йогу не чіпати(то трішки кумедна тема)...то можливо не всім заборонам потрібна альтернатива.
Вакум, повітря....хоч девчому уявляю про що йдеться, але компроміс чи консенсус не завжди можливий.
Згоден з тим, що у кожного є свій вибір.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення Just_me » 05 грудня 2011, 23:28

andrey s. писав:можливо не всім заборонам потрібна альтернатива.

Та звичайно не всім :D Забороні вбивати, до прикладу, альтернатива непотрібна... Але багато інших. До прикладу, нетрадиційній медицині альтернативи немає. Більшості з покоління, яке виросло на Гаррі Поттеру (не мені, я і книжки не прочитала, та й вік не той) теж альтернативи цій книзі немає. І що далі?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення ShMariam » 05 грудня 2011, 23:35

Just_me писав:
andrey s. писав:можливо не всім заборонам потрібна альтернатива.

Та звичайно не всім :D Забороні вбивати, до прикладу, альтернатива непотрібна... Але багато інших. До прикладу, нетрадиційній медицині альтернативи немає. Більшості з покоління, яке виросло на Гаррі Поттеру (не мені, я і книжки не прочитала, та й вік не той) теж альтернативи цій книзі немає. І що далі?

А "Хроніки Нарнії" чим не альтернатива?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення ShMariam » 05 грудня 2011, 23:41

А нетрадиційна медицина далеко не вся гріховна, по великому рахунку, традиційна навіть більше. :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення Just_me » 05 грудня 2011, 23:47

ShMariam писав:А нетрадиційна медицина далеко не вся гріховна, по великому рахунку, традиційна навіть більше. :D

:ROFL:
Я не маю наувазі приговорювань всіляких, але ж Церква забороняє і гомеопатичні препарати, якими я, до прикладу, вилікувала хронічний гайморит ще 10 років тому.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення ShMariam » 05 грудня 2011, 23:53

Just_me писав:Я не маю наувазі приговорювань всіляких, але ж Церква забороняє і гомеопатичні препарати, якими я, до прикладу, вилікувала хронічний гайморит ще 10 років тому.

Я знаю принаймні одні ліки, на яких написано "гомеопатичні", а насправді це настоянка трав. :pardon: Ті ліки мали якийсь запах, смак?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення vitalko » 06 грудня 2011, 14:54

Just_me писав:Проте як бути з величезною кількістю інших речей, які потрібні, проте на думку Церкви недопустимі? От йога, до прикладу... В моєму розумінні це вид гімнастики, поєднаний із релаксуючими методами. Якщо його заборонити, то що запропонувати взамін? Чому Церква не розробить своєї методики зняття стресу і підтримання організму в тонусі, якщо йога - не те, що треба? Тема не лише про йогу, а загалом про альтернативу для віруючих. Буду вдячна, якщо кожен висловить свою думку з цього приводу...


Бачите, питання не увашому чи моєму розумінні, що таке йога, а в тому, що воно насправді. Церква нічого не забороняє просто так, бо їй так хочеться, а має на це вагомі підстави.
Задайте для пошуку "християснство і йога", думаю взнаєте щось більше.

Зрештою, чи така вже йога незамінима як гімнастика для тіла? А що фізкультура вже віджила своє? Та й зрештою є цілий комплекс вправ з гімнастики, які взагалі з йогою і східними віруваннями не пов"язані. І ще, якщо не помиляюсь, то фізичні вправи самі по собі є легким засобом проти стресу.

Хоча я знаю неймовірно кращий засіб, який Церква пропагує від свого заснування:

Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас. Візьміть ярмо моє на себе й навчіться від мене, бо я лагідний і сумирний серцем, тож знайдете полегшу душам вашим
(Мт 11, 29).

Знаєте кращий? Діліться. :)
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення ShMariam » 06 грудня 2011, 15:08

vitalko писав:
Зрештою, чи така вже йога незамінима як гімнастика для тіла? А що фізкультура вже віджила своє? Та й зрештою є цілий комплекс вправ з гімнастики, які взагалі з йогою і східними віруваннями не пов"язані. І ще, якщо не помиляюсь, то фізичні вправи самі по собі є легким засобом проти стресу.

Хоча я знаю неймовірно кращий засіб, який Церква пропагує від свого заснування:

Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас. Візьміть ярмо моє на себе й навчіться від мене, бо я лагідний і сумирний серцем, тож знайдете полегшу душам вашим
(Мт 11, 29).

Знаєте кращий? Діліться. :)

А Ви знаєте хоч один випадок, коли спосіб запропонований у Мт.11 реально допоміг зняти стрес? Бо я не знаю. Душа і психіка - це різні речі. :pardon:

Та й не дуже я довіряю безапеляційним заявам: "Йога - гріх" (щось у Катехизмі такого не зустрічала і навряд чи колись зустріну). Залежить, що від неї брати. Але сама тим займатися не буду, бо така фізкультура мене не приваблює: люблю, коли треба активно рухатися. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення о.Олег » 06 грудня 2011, 15:18

ShMariam писав:А Ви знаєте хоч один випадок, коли спосіб запропонований у Мт.11 реально допоміг зняти стрес? Бо я не знаю. Душа і психіка - це різні речі. :pardon:

стрес допомагають зняти дуже різні речі. Хтось їсть цукерки, хтось йде в гори, хтось дивиться фільм, хтось співає пісні або перечитує збірник улюбленого поета... Думаю... стрес (попри список можливих різниць і подібності між душею і психікою) може зняти те, що нам є близьким, що подобається, втішає, дарує відчуття спокою, комфорту... Чому не храм, не молитва, не читання Біблії та Святих Отців, не співання Псалмів..? І це я грішний лише про "що", але є Хто (Бог), до якого звертаємося, спілкуємося, Слово якого читаємо, до Заступництва Святих Якого припадаємо...
і... так - я грішний знаю такі випадки
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення Володимир85 » 06 грудня 2011, 15:21

ShMariam писав:люблю, коли треба активно рухатися. :)


Цікаво знати, що динамічні вправи тренують м’язи і підвищують тонус організму, а от статичні вправи – підвищують опірність психіки до стресу, підвищують її здатність терпіти зовнішні чинники, бути спокійнішим у різних життєвих ситуаціях.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення ShMariam » 06 грудня 2011, 15:29

о.Олег писав: Чому не храм, не молитва, не читання Біблії та Святих Отців, не співання Псалмів..? І це я грішний лише про "що", але є Хто (Бог), до якого звертаємося, спілкуємося, Слово якого читаємо, до Заступництва Святих Якого припадаємо...
і... так - я грішний знаю такі випадки

Так... Тільки чому мене ці речі (храм, молитва) роблять часом більш напруженою як до того?.. Хоч і не завжди... Хоч свідомо розумію, що це найкраще, що є в житті, але підсвідомість десь відстає.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення о.Олег » 06 грудня 2011, 15:42

ShMariam писав:
о.Олег писав: Чому не храм, не молитва, не читання Біблії та Святих Отців, не співання Псалмів..? І це я грішний лише про "що", але є Хто (Бог), до якого звертаємося, спілкуємося, Слово якого читаємо, до Заступництва Святих Якого припадаємо...
і... так - я грішний знаю такі випадки

Так... Тільки чому мене ці речі (храм, молитва) роблять часом більш напруженою як до того?.. Хоч і не завжди... Хоч свідомо розумію, що це найкраще, що є в житті, але підсвідомість десь відстає.

мабуть... бо Бог - не річ, яку (під\свідомо) використав, щоб заспокоїтись: Бог Особа і це Ваш свідомий особистий стосунок. В вашому випадку через щось напружений. Ви нмсд праві у тому, що переважно стрічаються люди, які (під\свідомо) сприймають храм, молитву, Читання, поклони... поверхово, на рівні (і це ще кращий варіант, бо існують ще "магічні" сприйняття перечисленого) улюбленого вірша, пісні, гімнастики, місця комфорту... Набагато рідше стрінеш людину, яка заспокоюється, як блудний син в Обіймах Отця...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення vitalko » 06 грудня 2011, 16:00

ShMariam писав:Так... Тільки чому мене ці речі (храм, молитва) роблять часом більш напруженою як до того?.. Хоч і не завжди... Хоч свідомо розумію, що це найкраще, що є в житті, але підсвідомість десь відстає.


Все залежить від того як молитися. Якщо тільки молитвами завченими(хоча вони безумовно хороші), то, напевно, не завжди вийде, і, дійсно, деколи може скоріше напружувати ніж розслабляти, особливо тоді, коли людина втомлена, напружена, знервована, і т.д. Проте, коли згадати, що молитва - спілкування з Богом, і для спілкування можна користуватися багатьма засобами, в різних випадках - різними, тоді молитва стане чудовим засобом і для зняття стресу також. Бо що ж мені заважає спілкуватися з Богом як з приятелем(а вам, як з найкращою своєю подругою, з якою у вас нема таємниць) і викласти йому все, що в мене лежить на душі. Своїми словами, як у звичайній розмові. Чи помугикати якусь побожну пісеньку чи псалми, чи почитати Святе Письмо, чи піти собі на вечірню, наприклад в церкву Михаїла, сісти собі в темному куточку і послухати як монахи співають.... І ще ціла купа всяких засобів, в кожного своїх. Думаю, що хоч якийсь та й поможе....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення ShMariam » 06 грудня 2011, 16:23

vitalko писав:
ShMariam писав:Так... Тільки чому мене ці речі (храм, молитва) роблять часом більш напруженою як до того?.. Хоч і не завжди... Хоч свідомо розумію, що це найкраще, що є в житті, але підсвідомість десь відстає.


Все залежить від того як молитися. Якщо тільки молитвами завченими(хоча вони безумовно хороші), то, напевно, не завжди вийде, і, дійсно, деколи може скоріше напружувати ніж розслабляти, особливо тоді, коли людина втомлена, напружена, знервована, і т.д. Проте, коли згадати, що молитва - спілкування з Богом, і для спілкування можна користуватися багатьма засобами, в різних випадках - різними, тоді молитва стане чудовим засобом і для зняття стресу також. Бо що ж мені заважає спілкуватися з Богом як з приятелем(а вам, як з найкращою своєю подругою, з якою у вас нема таємниць) і викласти йому все, що в мене лежить на душі. Своїми словами, як у звичайній розмові. Чи помугикати якусь побожну пісеньку чи псалми, чи почитати Святе Письмо, чи піти собі на вечірню, наприклад в церкву Михаїла, сісти собі в темному куточку і послухати як монахи співають.... І ще ціла купа всяких засобів, в кожного своїх. Думаю, що хоч якийсь та й поможе....

Так. І дійсно я молюся двома способами: завченими - відповідні молитовні обов'язки (щоденні молитви тощо), Богослужіння; своїми словами - такі молитви ціную набагато більше через їх... приємність. Так, в кожного свої способи: не сприймаю молитви-слухання (коли слухаю, як інші співають), мушу сама брати активну участь і розуміти про що йдеться...

До речі, щоденні молитви мусять бути завченими, чи існує альтернатива? :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення Володимир85 » 06 грудня 2011, 16:34

ShMariam писав:Так, в кожного свої способи: не сприймаю молитви-слухання (коли слухаю, як інші співають), мушу сама брати активну участь і розуміти про що йдеться...


Все-таки, на мою думку, пробуйте слухати молитви тих, хто вже вміє молитись! Це важливо, бо звук має велику силу і таке слухання таких людей вам дасть наснагу, глибше розуміння промовляємих слів. Шукайте тих, хто молиться серцем в стані душевного піднесення і спробуйте їх слухати. Не відмовляйтеся :)
Ну і звичайно активно самі моліться. Але слухання – надзвичайно важливе, ніколи не відкидайте його і надавайте значну увагу йому.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення luksander » 06 грудня 2011, 18:20

:oops: Чомусь мені здається, що сама Церква і є тією щоденною альтернативою нашій щоденній життєвій марноті…
інакше – навіщо я тут?... :pardon:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення andrey s. » 06 грудня 2011, 19:22

luksander писав::oops: Чомусь мені здається, що сама Церква і є тією щоденною альтернативою нашій щоденній життєвій марноті…
інакше – навіщо я тут?... :pardon:

Так п.Олександре.
Просто це наскільки місткий термін, що боюсь, що він може читатись чимось таким простим і тим, що просто гарно звучить чи правельно звучить.
Але мушу констатувати, що Церкві нема альтернативи, і в принципі це привід дуже тішитись.
Ми можемо шукати якісь альтернативи тому, що Церква забороняє. Але нажаль робимо це скоріш за те, ніж зрозумієм мотиви тої заборони.
Чи взагалі думаєм за то, чому Церква так реагує відносно деяких речей. Чи шукаємо те "чому", перед тим як вжити те "альтернатива".
І взагалі, як я можу думати за якісь альтернативи, якщо ще даалекий від розуміння, від пережиття, от того: "Церква тиха пристань для душ у бурхливому свіцькому морі, де штормить ого-го"
Або для прикладу візьмемо Піст і Молитву.
Особисто я не бачу обрію в цих Дарах, а від так, для чого альтернатива. Чи якщо воно надто складне, то потрібна якась простіша заміна???
Думаю ні, заміна пагубна для душі, доречі яка з якихось причин дуже потрібна :evil: .( чому не знаю :pardon: )
Ні , ну звичайно, якщо хтось достиг обріїв у цих дарах, і вже потрібні інші..то це справа того "хтось".
Я ще ніц не достиг, щоб шукати собі ключку.
І маю такі підозри :oops: , що в Церкві Христовій є все необхідне для мене, навіть якщо я чогось не розумію, то це не факт тому, що того "чогось" немає.
От таке то, як на мене.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення Just_me » 06 грудня 2011, 23:50

Мала підозри, що коментарі будуть подібними :) Тому й назвала тему так. Краще було б назвати "Буденна альтернатива", бо тут я не мала не увазі духовних практик. Я в жодному випадку не відкидаю молитви чи посту для християн, вони потрібні були, є і будуть незалежно ні від чого. Я тут про тих, хто не давали обітниці добровільної убогості, досмертної чистоти і досконалого послуху, а мирян, яким треба окрім цілодобової молитви щось читати, фільми дивитися, гроші заробляти, дітей ростити, бути чоловіком/дружиною...... Я про звичайні повсякденні речі.
Особисто для себе знайшла всьому альтернативу, окрім того маю свідомість, що думка головного екзорциста Ватикану часто-густо є просто особистою думкою. Мене турбує питання, чи інші люди так, як я, мають дійти до тої альтернативи самим набиваючи гулі, а чи Церква повинна підтримувати і направляти своїх вірних? Бо ж іноді з"являються відчуття, які можна описати побаченим мною кілька років тому коміксом. Поліцейський виписує штраф водію, який зупинився під двома дорожніми знаками - "Рух прямо" та "Проїзд заборонено" (один під іншим). Водій показує рукою на це чудо, а з вуст поліцейського фраза "Dura lex, sed lex" :ROFL:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення vitalko » 07 грудня 2011, 10:54

Just_me писав:Мала підозри, що коментарі будуть подібними :) Тому й назвала тему так. Краще було б назвати "Буденна альтернатива", бо тут я не мала не увазі духовних практик. Я в жодному випадку не відкидаю молитви чи посту для християн, вони потрібні були, є і будуть незалежно ні від чого. Я тут про тих, хто не давали обітниці добровільної убогості, досмертної чистоти і досконалого послуху, а мирян, яким треба окрім цілодобової молитви щось читати, фільми дивитися, гроші заробляти, дітей ростити, бути чоловіком/дружиною...... Я про звичайні повсякденні речі.
Особисто для себе знайшла всьому альтернативу, окрім того маю свідомість, що думка головного екзорциста Ватикану часто-густо є просто особистою думкою. Мене турбує питання, чи інші люди так, як я, мають дійти до тої альтернативи самим набиваючи гулі, а чи Церква повинна підтримувати і направляти своїх вірних? Бо ж іноді з"являються відчуття, які можна описати побаченим мною кілька років тому коміксом. Поліцейський виписує штраф водію, який зупинився під двома дорожніми знаками - "Рух прямо" та "Проїзд заборонено" (один під іншим). Водій показує рукою на це чудо, а з вуст поліцейського фраза "Dura lex, sed lex" :ROFL:


А можете трохи роз"яснити про що ви, бо я не дуже зрозумів про що ви.... :oops:
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення andrey s. » 07 грудня 2011, 21:15

Just_me писав: Я тут про тих, хто не давали обітниці добровільної убогості, досмертної чистоти і досконалого послуху, а мирян, яким треба окрім цілодобової молитви щось читати, фільми дивитися, гроші заробляти, дітей ростити, бути чоловіком/дружиною...... Я про звичайні повсякденні речі.

А я по Вашому про не прості і святкові речі, чи як. :wink:
Справді, якось тільки підозрюю, про що і до чого Ви.
Не бітеся так сильно, бо тоді і заборони невірно сприймаються.(це якщо я вірно зрозумів...но щось у цьому не впевненний :oops:, просто балакаєм на загал і мало предметно, тому можливі недорозуміння. Типа я про воду, а Ви про пиво :) .)
:beer:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення Just_me » 07 грудня 2011, 22:30

vitalko писав:А можете трохи роз"яснити про що ви, бо я не дуже зрозумів про що ви...

Ви про комікс? :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення vitalko » 08 грудня 2011, 12:12

Just_me писав:
vitalko писав:А можете трохи роз"яснити про що ви, бо я не дуже зрозумів про що ви...

Ви про комікс? :)


Та взагалі хочу зрозуміти суть останнього допису
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення Just_me » 08 грудня 2011, 23:32

vitalko писав:хочу зрозуміти суть останнього допису

Суть у тому, що молитва це чудово, але вона не замінює їжу, читання книг, заняття спортом, перегляд фільмів і далі без кінця. Це просто форма спілкування з Богом.
Щодо прикладу, який я навела, то воно діє в житті як на малюнку - одна заборона, інша - а напрямок руху, правильного на думку творців заборон вказати забули :pardon: І все це "Dura lex, sed lex" - "Суворий закон, але закон". Ще й є чудовий привід штаф виписати за недотримання :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення vitalko » 09 грудня 2011, 15:20

Just_me писав:Суть у тому, що молитва це чудово, але вона не замінює їжу, читання книг, заняття спортом, перегляд фільмів і далі без кінця. Це просто форма спілкування з Богом.

Але в чому тут проблема(бо я щось не дуже розумію)? Хіба ці речі назагал заборонені? Їж, пий, читай, займайся спортом, працюй, дивися фільми(бо ж все це дано тобі для того, аби ти радів ним), але.... все роби на славу Божу, як каже ап. Павло. Ось тут єдиний критерій, як на мене. А він, нмсд, найперше полягає в тому щоб не нашкодити самому собі, і ближнім, що оточують тебе. А вже коли навчитися вибирати те, що, принаймні, не шкодить, можна спробувати привчити себе вибирати тільки те, що корисне... Тільки до цього треба дорости.(я ще не доріс, але думається мені, що воно так би мало виглядати....)
Just_me писав:
Щодо прикладу, який я навела, то воно діє в житті як на малюнку - одна заборона, інша - а напрямок руху, правильного на думку творців заборон вказати забули :pardon: І все це "Dura lex, sed lex" - "Суворий закон, але закон". Ще й є чудовий привід штаф виписати за недотримання :D


Якщо ви це наводите щодо Церкви, то.... це трохи поверхове судження. Те, що на певному етапі свого розвитку сприймаєш як незрозумілу чи, навіть, безглузду заборону, з часом стає не таким вже і безглуздим, навіть в чомусь зрозумілим, поки зрештою не осінить: "та то ж для твого добра, тлумку."

А щодо напрямку руху, то це будь який, котрий не заборонений. Нам же дарована свобода, врешті решт.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення andrivovk » 09 грудня 2011, 22:12

о.Олег писав: Ви нмсд праві у тому, що переважно стрічаються люди, які (під\свідомо) сприймають храм, молитву, Читання, поклони... поверхово, на рівні (і це ще кращий варіант, бо існують ще "магічні" сприйняття перечисленого) улюбленого вірша, пісні, гімнастики, місця комфорту...


Так.Просто треба собі уявити, що на Літургії ти стоїш в присутності Бога.Тобто, тут є реальна Голгота, реальна Тайна Вечеря і т.д.Точніше навіть не уявити, а повірити.Бо це все є тут насправді.А ми не бачимо тілесними очима і недооцінюємо.З яким настроєм ми б йшли до церкви, коли нам сказали б, що цієї неділі ми будемо біля хреста Ісуса стояти?Але ми і так щонеділі там присутні.І що з того?

А на рахунок йоги, то правильно зауважив Віталко
А що фізкультура вже віджила своє? Та й зрештою є цілий комплекс вправ з гімнастики, які взагалі з йогою і східними віруваннями не пов"язані. І ще, якщо не помиляюсь, то фізичні вправи самі по собі є легким засобом проти стресу.


Спортивна, художня гімнастика, біг, вправи з гирями, гантелями, дартс, теніс...
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Щоденна альтернатива

Повідомлення о.Олег » 22 жовтня 2012, 08:34

Just_me писав:...От йога, до прикладу... В моєму розумінні це вид гімнастики, поєднаний із релаксуючими методами. Якщо його заборонити, то що запропонувати взамін? Чому Церква не розробить своєї методики зняття стресу і підтримання організму в тонусі, якщо йога - не те, що треба? Тема не лише про йогу, а загалом про альтернативу для віруючих. Буду вдячна, якщо кожен висловить свою думку з цього приводу...

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 55 гостей