Про вплив утримання на здоров'я людини

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: Про вплив утримання на здоров'я людини

Повідомлення KiYr » 21 жовтня 2012, 19:34

Romko1 писав:Мене цікавила чи буде гріхом мастурбація з медичною ціллю, тоді коли людині не до похоті. З наведених вище доказів я бачу що церква зайняла по цьому питанні дуже категоричну позицію. Тоді треба аналогічно вважати за гріх прийняття наркотиків під час четвертої стадії раку і визнати за гріх крадіжки під час голодомору селянами колосків пшениці з колгоспного поля.

Четверта стадія раку і голодомор- це вже питання життя і смерті,а не медицинські поблеми до яких і можна нежить зарахувати,а ви тут мастурбацію привязали. Щодо наслідків утримання,то колись мені потрапив в руки якийсь радянський журнал,трошки надірваний без обгорток,який згодом пішов на розпалювання вогнища на шашлики,але перед тим, з привички встиг його погортати і прочитав,як уже пізніше зрозумів цікаву річ. В одній статті йшлося про досліження десь в роках між 1 і 2 світовими війнами ,здається в Америці, над людьми,які жили утриманням з власної волі чи примусово(вязні,вояки,хворі на різні хвороби) Єдине,що памятаю був найнижчий процент захворювань на простату серед католицьких монахів.Ще тоді здивувася,що комуністична преса таке могла написати задля пропаганди здорового способу життя,поставивши, як приклад монахів,та ще й католицьких.Може хтось краще чув про подібне дослідження.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про вплив утримання на здоров'я людини

Повідомлення о.Олег » 21 жовтня 2012, 20:22

KiYr писав:
Romko1 писав:... треба аналогічно вважати за гріх прийняття наркотиків під час четвертої стадії раку і визнати за гріх крадіжки під час голодомору селянами колосків пшениці з колгоспного поля...

Четверта стадія раку і голодомор- це вже питання життя і смерті...

все вірно - не можна отак все в одну купу. Можливо стане в пригоді, тезово:
- стосовно наркотиків: як обезболююче повністю морально допустимі, а вже (з дозволеного в світі) як "замістна терапія" (в нашому контексті - синтетичний наркотик метадон) може бути морально недопустимим, якщо є лише заміною забороненого на "легальний" наркотик, а не шлях до поступової відмови від наркотиків.
- крадіж же: може бути морально виправданою, якщо це питання виживання, людина просила і їй не дали

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про вплив утримання на здоров'я людини

Повідомлення о.Олег » 21 жовтня 2012, 21:06

хоч, як вже зауважував, суть розмови від початку, де йшлося про маструбацію в якості превентивної міри від онкологічного захворювання і до тепер повністю змінилася (поряд з :( заважаючою раціонально мислити мішаниною з наркотиком, крадіжжю і Галілеєм всеж зайшла мова про людину хвору) перепрошую - пишуть в ПП про потребу прокоментувати
Romko1 писав:... Треба, щоб церква повідомила лікарів, що у випадку безпліддя або інших хвороб у католиків треба брати сперму на аналізи не з допомогою мастурбації , а якось по іншому...

католицькі лікарі це знають. Як і католицькі подруги, що здають аналіз. Нормально на аналіз сперму береться в жінки, вагінально.
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Про вплив утримання на здоров'я людини

Повідомлення andrey s. » 21 жовтня 2012, 21:46

п. Романе.., нічого просто так в житті не буває. Раз так все як є, то можливо Бог Вам щось хоче сказати..., а Ви відволікаєтесь на лікарскі страшилки.
Я не розумію навіть.., чого Ви очікували від теми ? І приклади у Вас ще ті, що само по собі на щось тай вказує.
Хоча порівняння з наркотиком рахую вдале, але у продовженному о. Олегом контексті. Наркотик для кайфу Гріх.., правда ?
Для іншого це є норма (рак і все таке ), а навіть обовязок допомогти.
От вживає людина наркоту, знає що грішить. Пробує кинути ту гидоту ( аналогія встояти у спокусі похотливій ) . Нічого не виходить, лікарів наслухалась..., а ті кажуть що капец %) , наркоман це на все життя, якщо кидати то можна вмерти і ля..ля..ля..., а з метадоном можна " щасливо жити і хліб жувати " (одним словом купа маячні щоб виправдати своє існування чи посаду нарколога ).. . І як варіант пропунують замісну терапію, метадон, як згадувалось (аналогія анонізм для лікування простати ). Все.., людина змирилась зі своєю неміччю (невстояла ) , настав той перелом коли він повірив лікарям і свому колишньому досвіду, гіркому досвіду де не міг позбутись пристрасті до кайфу. Повірте, у наркомана є такі моменти коли йому кайфа не хочиться, ні.., йому хочиться тільки добре себе почувати (типа анонізм без похоті ). Але..правда така.., йому хочиться кайфу ( я за наркоманів..за Вас не знаю :pardon: ) , і по своїй слабкості він повірив лікарям, бо це зручніше і доступніше . Все, він себе рахує хворим, життя без цього просто не можливе. Він має виправдання своїй слабкості, типа, я не винен, ну неможу і все (насправді це є дуже сумна ситуація.., бо це правда.., але не його і не Божа, це чиясь правда яку він зробив своєю ). Просто зручно. І 98 % залежних на терапії вживають попутньо інші наркотики для підсилення ефекту ( тобто якщо Церква закриє на це очі..., то самі розумієте..., люди отримають розрішення на гріх і хороше виправдання для цього, не можна людині довіряти вирішувати..що є добре, а що зле. Людина слабка якщо до Бога не прибігає ). Тобто мозку чи тій гидоті в нутрі хочиться кайфу. Так, коли дуже погано то хочиться просто бути повносправним.., але по своїй суті це не можливо, людина в полоні слабкості ( хвороба є наслідком гріховної нарко пристрасті..наслідок рабства гріха ) , вона не має свободи вибору..., бо це є слабкість.., без цього можна жити.
Доречі , я лікарям би так не повірив, одразу . Можливо це брехня, брехня світу. У Бога інша Правда.
Замісна терапія (або дозвіл Церкви на анонізм ) це ще більше зло ніж просто гріх, це вже буде норма. Якщо Вас це не стосується, типа це не Ваш випадок..., то подумайте за інших людей, не таких сильних як Ви.., не будьте егоїстом шукаючи вихід в такий спосіб, і доречі при цьому втрачаючи глузд впадаючи в непорівнянні порівняння.
Не гнівайтесь якщо щось таке відчуваєте. Ви написали в темі..і думаю Вам потрібна відверта думка, а не жаління Вас чи " розуміння ". Звичайно, якщо Ви не припускались похітливої думки з наслідком ( я про анолнізм ), цього ніколи не було в житті, то написане Вам не потрібне, я помилився і прошу вибачення в такій пікантній темі.
................
Доречі...можливо Бог хоче Вам сказати : Ромку...женитись тобі пора :wink: . Не парся з цього приводу, все буде оК .
Алеее.., є ще лікарі. І у цьому й полягає свобода вибору і хитрість лукавого коли в голову приходить непорівнянне, коли його (лукавого ) прищимити трішки, позбавити того що йому подобається. йому людину здурити на раз - два, і лікарі якраз є добрим інструментом (тут розуміти без крайностей, лікарі це не посіпаки лукавого, я про страх балакаю який лікарі наганяють в слабкі душі, а точніше те на чому ми (насправді не ми ) акцентуєм заради своїх фобій . Їх, крайнощів, не буде коли Бог є Початком і Кінцем )
Я Вірю що все у Вас буде добре, це питання вирішиться ( в той спосіб який Бог уготовив ) і будете з гумором в душі це згадувати.
:Rose:
.................
Весь парадокс у тому..., що з мухи справді можна зробити слона ( а слУнь важкенька животина :) :) ). Так..це реально, навіть дуже просто.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про вплив утримання на здоров'я людини

Повідомлення ShMariam » 21 жовтня 2012, 22:22

andrey s. писав:Доречі...можливо Бог хоче Вам сказати : Ромку...женитись тобі пора . Не парся з цього приводу, все буде оК
Ну і думати треба про то менше, менше думок - менше страждань. :wink: До речі, спорт - теж профілактика цієї хвороби, ще й яка. Просто заняття спортом трохи важче і не так приємно, правда? :sorry:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Про вплив утримання на здоров'я людини

Повідомлення andrey s. » 21 жовтня 2012, 22:36

Доречі...дівчаткам не читати. Жінкам в яких є діти..., можна :wink: .

Ага... :) , пораджу менше білка в їжі вживати якщо постала така гострота . Я якось жив у монастирі, дуже люблю "Малиш ", сметанку , сири і молочко :) , звик з часів коли трішки був ..., ну спортом займався сюрйозно.., якщо коротше. І все ніби нічого було (колись ), типа все ок.., бо витрачав єнергію на інше. А тут..розумієте..., на тобі :pardon: , прийшла зараза (спокуса ) , і ще де.., в монастирі :shock: .
Ну тай що..., викинув той " Малиш " ( хоч дуже люблю ) і всі діла. Відмовив собі у малому.., то маєш шанс відмовитись у великому. Думаю Ви п. Романе краще мене знаєте про користь постів у духовному і тілесному поступі..., тобто що на добро для нас. І впевненний що практикуєте піст у свому житті ( Цікаво то є тема про Піст ) .
Бог справді все необхідне передбачив, так кажуть. Я хочу сам переконатись, спробувати. Що і роблю, поможи мені Боже.
:oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Romko1
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 20 грудня 2011, 23:36

Re: Про вплив утримання на здоров'я людини

Повідомлення Romko1 » 27 жовтня 2012, 12:09

Якщо я говорив про непорівняні факти то я запитаю більш простіше. Чому багато гріхів мають виключення, а мастурбація виключень не має? А церві треба боротися з мастурбацією не тільки на проповідях . Це можна робити в центральних газетах , на телебаченні. Чому церква така пасивна.
Тепер всі зайняті будівництвом храмів. Я це схвалюю навіть сам допомагаю. але комусь треба робити може не завжди вдячну роботу по спасінні людських душ і навіть здоровя. Ще хочу сказати , що на різних форумах священники навіть однієї конфесії відповідають по-різному. Невже церква не має єдиної точи зору.
Трохи пізніше проципую папу.

Romko1
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 20 грудня 2011, 23:36

Re: Про вплив утримання на здоров'я людини

Повідомлення Romko1 » 27 жовтня 2012, 19:24

Папа Иоан Павло II в 1979 г., в речи, посвященной 100-летию Эйнштейна, вдруг заговорил о Галилее: “ Величие Галилея всем так же известно, как и величие Эйнштейна; но в отличие от того, кого мы прославляем сегодня перед коллегией кардиналов в нашем апостольском дворце, первому пришлось немало пострадать — мы не можем скрывать этого — от отдельных личностей и целых организаций, принадлежащих церкви. II Ватиканский собор признал случаи ее незаконного вмешательства и выразил сожаление по их поводу”.

Я не можу дати цей виступ на папері. Можна в бібліотеці знайти виступ пати присвяченій 100-річчю Ейнштейна.
Дивно , що в Вас це викликає такий сумнів.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Про вплив утримання на здоров'я людини

Повідомлення andrey s. » 27 жовтня 2012, 21:04

Нє..., всетаки це дуже дивно. Галалей і Ананізм . Шукаю звязки і приходжу до висновку що сама така спроба і є ананізмом..., суто з мого боку. Тому перестаю цим займатись, воно мені на на добро.
За Вас п.Романе не кажу.., бо напевне просто Вас зрозумів не вірно, і навіть впевненний що воно так є.
...............
Я би радив обговорювати Галелея в призначеній темі..., ато боюсь не я один такий непонятливий у світі, точніше серед читачів.
Сподіваюсь Ви розумієте.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про вплив утримання на здоров'я людини

Повідомлення о.Олег » 27 жовтня 2012, 22:34

Romko1 писав:Якщо я говорив про непорівняні факти то я запитаю більш простіше. Чому багато гріхів мають виключення, а мастурбація виключень не має? А церві треба боротися з мастурбацією не тільки на проповідях . Це можна робити в центральних газетах , на телебаченні. Чому церква така пасивна...

так є спеціальна наука - Моральне Богословіє, яка, власне, і вчить священика, де гріх, де ні (гріхи не мають "виключень"), а де ситуації, які навіть, якщо людина грішить, зменшують її відповідальність за гріх, який чинить. А стосовно масмедіа/Амвону: це місце проповіді, а проповідує Церква Христа. Стосовно ж гріха - ніжно і в індивідуальний спосіб говоримо про настільки інтимну сферу, як статевість. Але говоримо багато. І вконтексті різного роду збочень в т.ч. Просто Ви (чомусь) не попадаєте в цільову аудиторію - про статеві гріхи назагал не говоримо з огляду на можливе згіршення - де про такі речі говорять відкрито, вчаться стриманості. А це, власне, найчастіше, індивідуальна робота, повязана із Сповіддю, з духовними бесідами. Спробуйте ініціювати таку розмову із своїм духівником - в Мережі це не вийде
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про вплив утримання на здоров'я людини

Повідомлення о.Олег » 27 жовтня 2012, 22:45

Romko1 писав:Папа Иоан Павло II в 1979 г., в речи, посвященной 100-летию Эйнштейна, вдруг заговорил о Галилее: “ Величие Галилея всем так же известно, как и величие Эйнштейна; но в отличие от того, кого мы прославляем сегодня перед коллегией кардиналов в нашем апостольском дворце, первому пришлось немало пострадать — мы не можем скрывать этого — от отдельных личностей и целых организаций, принадлежащих церкви. II Ватиканский собор признал случаи ее незаконного вмешательства и выразил сожаление по их поводу”.

Я не можу дати цей виступ на папері. Можна в бібліотеці знайти виступ пати присвяченій 100-річчю Ейнштейна.
Дивно , що в Вас це викликає такий сумнів.

який сумнів, пане Романе? Ви не там (я просив цю тему Галілеєм не забруднювати Попередження)Галілей - католик. Копернік - священик Католицької Церкви. Жодних проблем з ними, як із вченими, Католицька Церква ніколи не мала. Проблема в тому, що Галілей - політик. Проблема в розкручуванні його вже після смерті як не протестантами, так атеїстами, в намаганні очорнити Христову Церкву. В придуманому і завченому Вами (як виглядає) зі шкільної лави "а всьотаки ана вєртіца". Ви походіть по Форуму, почитайте, не купляйтесь на брехні ворогів Церкви. Тут не мішайте все до купи. А як візьметесь у віднайдених дискусіях вступити в діалог: помилуйте - не цитуйте газетників.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 71 гостей