Убогість за наукою Ісуса Христа

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення Tornado » 23 квітня 2012, 18:46

Створюючи дану тему я хотів показати добрий приклад християнина, монаха, єпископа, Патріарха Сербської Православної Церкви - Павла (помер 2009-го року). Думаю багато людей читало в "Експресі" коротеньку замітку про його вбоге і дуже скромне життя. Водночас вагався писати чи не писати з причини щоб не було тут суперечок, осудів інших. Але хто з добрим помислом, той не осуджує нікого.
В сучасному світі, а особливо в Україні, економічне становище якої не радує більше половини населення, небагато є священиків, монахів, єпископів, а тим більше патріархів (які дали обіцянку вбогості (йдеться про монахів), які б на практиці сповідували те, що говорять на проповідях. Маю на увазі про вбогість. Бо не знаю чи може бідна, нещасна людина, може безробітна, втриматись від спокуси осуду чи згіршення, коли на храмові празники приїжджають архієреї на шикарних дорогих автівках...
Патріарх Павло носив підрясник і рясу з того часу, коли він постригся в ченці (а це понад 50 років!). Одяг сам прасував, їсти теж готував сам. Взуття ремонтував також власними руками...

А найбільше мене вразив такий момент з його життя:

Однажды, подходя к зданию патриархии, Святейший Павел заметил много стоявших у входа иномарок и поинтересовался, чьи это машины. Ему сказали, что это машины архиереев. На что Патриарх с улыбкой сказал: «Если они, зная заповедь Спасителя о нестяжательстве, имеют такие машины, то какие же машины у них были бы, если бы этой заповеди не было?».
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення o.Mykil » 23 квітня 2012, 18:58

"Направду, народ мій гине - знання не має". Просто на просто дивує ситуація коли люди, які декларують себе католиками, постять по Фацику фото католикофоба сербського патріарха Павла (доречно згадати і прихильникам немосковського православ"я Павло не надав не те що автокефалію, але й навіть автономію ні чорногорцям, ні македонцям), та ще й з дурним текстом про те, що Церква має бути бідною. Паньство, Церква це на 99,9% -миряни. Тож позбавляйтеся усього, що вам заважає бути бідними, а тоді постіть подібні дурниці". (о. Орест-Дмитро Вільчинський, сторінка на фейсбуці).

П. С. Цікава думка до теми. Все має мати свої розумні межі на світі.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення o.Mykil » 23 квітня 2012, 19:01

Tornado писав: Одяг сам прасував, їсти теж готував сам.


До речі, теж сам собі перу постійно одяг, прасую і т.д. І не раз готую їсти, зокрема сніданок. Кожному своє.:)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення Tornado » 23 квітня 2012, 20:37

Будучи Патріархом, та ще й в літах - це подвиг і напевно трохи аскетизм! А ви ж молодші, і не Патріарх, поки що... :)

О.Миколо, не знаю істроії кому він не хотів давати автокефалію і чому, але знаю одне, коли люди бачать таке життя Патріарха, їм не треба вже багато чогось вичитувати з духовної літератури (ну Св.П. всім завжди треба читати), бо їхні очі бачать ЖИВИЙ приклад для наслідування. А в нас???
А тут, коли прочитав, що коли Патріарх Павло бачив якось священика в порваному фелоні чи рясі, то казав, щоб принесли йому і він зашиє. Трудно собі уявити, щоб десь в Україні якийсь владика так смиренно повівся...
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення о.Олег » 23 квітня 2012, 20:56

Tornado писав: «Если они, зная заповедь Спасителя о нестяжательстве, имеют такие машины, то какие же машины у них были бы, если бы этой заповеди не было?».

нажаль, не дотягую до покійного, хоча ні машини, ні якихось одягів (навіть від своїх знайомих мирян зауваження неодноразово чув стосовно того, що ходжу в старому...), а Сестриця в Церкві, що помагає мені облачатись на Молитву завжди нарікає що худий... Та це не робить мене кращим від священика на іномарці... Як і безпритульного (а знаю і глибоко віруючих), що живе ще убогіше, аніж всі, кого лише помислити можу, бідність не робить ближчим до науки Ісуса Христа, якщо це не добровільне зречення Христа ради... Правда... і Покійний не дотягне до інших, яких знаємо з житій Святих - є люди, що зрікалися і королівства, і полишали владу в Церкві... Він зробив те, що зміг. Молодець. Вірю, що Господь Воздасть. Грішний я роблю що можу. Напевно можу більше - думаю... тема відкрита саме для того, щоб ми (кожен) замислилися, як живемо, що на місце Бога, чи дуже-дуже близько до Нього не можна ставити мамону. І це точно не про розрізнення на клир і мирян - заповідь стриманості стосує всіх, універсальна
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення Tornado » 23 квітня 2012, 21:06

Дякую отче за роздуми.
Так, погоджуюсь, що сама по собі вбогість - є ніщо, як і піст - це не є самоціль, а лише середник, засіб для досягнення вищої мети. Але ж погодьтеся, коли навіть наша світська влада говорить про те, що любить нас, людей простих, що дуже жаліє за бідне життя і т.д., а самі на літаках, багато котеджів і т.д., як думаєте, люди їм вірять? І я з вами погоджуюсь! Якось так є, що людина хоче бачити бодай трішки святіше життя найперше в наших вчителів духовних. Бо як вчитель може вчитити когось того, чого сам не вміє???
Дякую Богу за вас і прошу ласки витривалості у вірі й добрих ділах до останнього подиху!
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення о.Олег » 23 квітня 2012, 21:24

Tornado писав:Дякую отче за роздуми.
Так, погоджуюсь, що сама по собі вбогість - є ніщо, як і піст - це не є самоціль, а лише середник, засіб для досягнення вищої мети. Але ж погодьтеся, коли навіть наша світська влада говорить про те, що любить нас, людей простих, що дуже жаліє за бідне життя і т.д., а самі на літаках, багато котеджів і т.д., як думаєте, люди їм вірять? І я з вами погоджуюсь! Якось так є, що людина хоче бачити бодай трішки святіше життя найперше в наших вчителів духовних. Бо як вчитель може вчитити когось того, чого сам не вміє???
Дякую Богу за вас і прошу ласки витривалості у вірі й добрих ділах до останнього подиху!

все вірно і не убогість проповідуємо - добровільна убогість може стати хорошим способом вести святе життя: про можливість осягнення святості для багатія (а це, знову ж, і про клирика, і про мирянина) сам Спаситель каже - важче, аніж верблюдові пройти у вушко голки... А священик... з сильними світу цього порівнювати зайве (прірва так велика, що різниці немає у порівнянні з олігархом між мною, що ходить пішки, і священиком на іномарці) і несправедливе - не треба так... Тут важливо, думаю, нагоошувати, щоб священик, навіть, якщо має/не якийсь достаток, не вимагав "оплати" своїх "послуг", щоб був... людиною: щоб був людяним, а не з претензіями на "божественність". І тут... за іншого не переживеш. За собою слідкувати треба. І не лише священикам. Сьогодні, думаю, миряни, яких дійсно аж стільки,як каже о.Микіл в порівнянні з клиром - найбільше дотичні до різних сфер діяльності нецерковної людності Божої і кожен своєю християнською життєвою поставою свідчить: такі от греко-католики. А згіршення дійсно може отримати від священика... Що говорить зле і про священика, і про згіршеного... Все складно... Живімо і проповідуймо своїм життямХриста Ісуса :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення о.Олег » 23 квітня 2012, 21:28

Tornado писав:... я хотів показати добрий приклад християнина, монаха, єпископа, Патріарха Сербської Православної Церкви - Павла ...

гарний приклад.
Хай Владика з Богом спочиває
+
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення Tornado » 23 квітня 2012, 21:44

Рекомендую всім прочитати повість (на основі реальних подій) "Архиерей", автор Иеромонах Тихон.
Тут можна завантажити - http://agway.ru/books/47-booksxrist/87-archierej.html
Ця книга дуже стосується нашої теми, але на жаль, не повідомлено про якого архієрея написана.
Востаннє редагувалось 23 квітня 2012, 22:05 користувачем Tornado, всього редагувалось 2 разів.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення о.Олег » 23 квітня 2012, 21:53

"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення andrey s. » 23 квітня 2012, 22:08

Tornado писав:Створюючи дану тему я хотів показати добрий приклад християнина, ...................
В сучасному світі, а особливо в Україні, економічне становище якої не радує більше половини населення, небагато є священиків, монахів, єпископів, а тим більше патріархів


Тема ця є вічна. Але розповім як мені Бог поміг з цим, бо признаюсь чесно часто впадав у таку слабкість, у свій час, і тут не йдеться, чи правий був я, чи не правий ..
Ну так ось, :) , часто став мені попадатись на очі один висвячений монах, я постійно його бачив ну якось взагалі недобре, і звісно це сприйняття формувалось на суті цієї теми, тут без подробиць це довго, суть ясна.
Знаєте, часто з цього приводу я нестримувався в бесідах і навіть з не дуже знайомими людьми, і я впевненний що можливо деяких я заразив цим, згіршив.(і їх, деяких, вже ніііколи не побачу, щоб .............)
Господь дивний у ділах Своїх, повірте це факт :) . Я мав таку відразу до нього, бо здавалось що весь світ згіршується від самого існування того монаха, і що важливо, подібних йому.
Пройшов деякий час і так все повернулось що я побачив, і повірте, не просто побачив, а взнав правду про того монаха..
Подробиці я розповідати не буду, що я відчував у той момент, коли вперше в житті побачив що таке Жертовність, і це на його прикладі :) (будласка не думайте що ми стали найкращими друзями і всяке таке, ні, це не та історія))))
Мені тоді було так боляче, раніше такого не було і відчуття повірте не з приємних, хочиться піти в душ змити той бруд з себе, а він ніяк не змивається в душі.
Від тоді мені якось стають зрозумілими народні мудрості: Не суди про книжку по обкладинці, чи від ненависті до любові один крок, і т.д. і т.п., і коли тільки відчую той "запах" в нутрі своєму, коли часом розслабляюсь і впадаю в подібну марність допускаючи такі думки про когось, то.....воно само згадується якось, як рефлекс якісь, чесне слово.
Одним словом у мене з цим уже нема проблем, бачу це ясніше ніж тоді..
...........
і я впевненний що можливо деяких я заразив цим, згіршив.(і їх, деяких, вже ніііколи не побачу, щоб .............)

Перепросити, сказати який я був неправий
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення vitalko » 24 квітня 2012, 13:08

Хороший приклад дає покійних патріарх Павло. І раніше, коли трохи дальше від Бога був(хоч не думаю що і тепер надто близько), знаючи про життя патріарха Павла, також брав наявність авто нашим владикам/отцям за зле, але Бог з часом на усе проливає світло..... Бо то лише наші людські судження про те, що би мало бути кращим для кожного, хто більше/менше святий, той хто має якісь статки, майно, чи не має, їздить на машині чи ні, подорожує багато, чи живе затворницьким життям, мирянин чи священик/монах, одружений чи ні і т.д. В Бога вже все по іншому.... Богу важлива відданість серця людини, яке чує Його і чинить Його волю....

За св. Альфонсом Лігуорі, треба завжи в своєму житті вибирати, те, що краще. А "краще" - це виконання Божої волі. І, хоча Божа воля є щодо кожної людини(і тут всі люди - єдині), але так само для кожної людини вона звучить по своєму. Тому Божа воля щодо одного(аскетичність життя, убогість, затворництво, безженство) не є такою самою щодо інших. І як би це дивно не звучало, наявність автівки і навіть хорошої автівки(чи чогось іншого матеріального/духовного) може бути волею Божою щодо конкретної людини, бо, маючи той чи інший дар, ця людина краще долучиться до справи Спасіння як самої себе так і інших(приклади такі знаю). Тому увагу звертати слід мені насамперед на себе самого, питати Бога: "Що хочеш, аби я чинив" і тоді, отримавши відповідь(а вона обов"язково прийде), намагатися(бо це є часом дуже важко, і, думаю, що сам часто волі Божої щодо себе, грішного, не чиню...), робити це, без оглядки(що ще важче) на думку інших людей.

А архієреям автівка(а вона ж не їхня, а церковна) конче потрібна нсмд. Бо без неї чи могли би відвідати парафії навіть своєї архиєпархії, особливо якісь дальші села(а митрополит же тепер ще й за митрополію відповідає), коли їх громада запрошує і очікує, що приїдуть, чи коли десь треба Церкву посвятити(а ще є Синоди, ще є ціла купа справ, про які мені невідомо)? Чи це для них розкіш, чи засіб для здійснення служіння? Та й отцям також, нсмд, потрібна(похорони, хрестини, виїзд до важкохворих, вмираючих, та й навіть і своїх дітей до школи чи деінде відвезти також треба). Так само щодо інших матеріальних(та й нематерільних також) дарів - коли Бог дає - знає що робить. Інша річ, коли це все набувається шляхом зловживань, але то вже інша розмова... Та й, зрештою, коли з"являються подібні думки, то варто насамперед собі в душу заглянути, то й питання лишні відпадуть...

Такі ось мої думки....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення ShMariam » 24 квітня 2012, 17:32

vitalko писав: Бо без неї чи могли би відвідати парафії навіть своєї архиєпархії, особливо якісь дальші села(а митрополит же тепер ще й за митрополію відповідає), коли їх громада запрошує і очікує....
Так. Цього літа мені довелося трохи подорожувати селами Львівщини, то виявилося, що до деяких сіл за яких 50 км від Львова ( а й ближче) автобус приїжджає дуже рідко, до деяких - є лише поїзд, а автобус вже не доїжджає (хоч мав би по маршруту), а є й такі, де взагалі нічого не їде (треба йти до іншого села). Пристосовуватися до таких непевних графіків ( коли автобус - машина в принципі одна на маршрут і вічні затримки поїздів) - нсмд вже занадто для владики, мусить мати хоч дешевший автомобіль, але щоб не ламався десь серед поля...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення vitalko » 31 травня 2012, 09:19

Стаття до обговорюваної теми про авто в священослужителів:
Міфи про священство: Священики їздять на дорогих іномарках і часто міняють машини
Зображення

Автомобіль вже давно перестав бути розкішшю, а став необхідністю, проте тема «автомобілі і священики» дуже гостро обговорюється серед вірних. Іншими словами, якщо мирянин може їздити на гарній машині, то у священика має бути обов’язково старе «вбите» авто, от тоді він «нормальний», якщо ж у нього іномарка, о… тут вже щось не те. І це хіба здорова думка?



«Люди хочуть, щоб священик вчасно почав Службу Божу і всюди (на хрестини, похорон, шлюб) прибував вчасно, а для цього йому потрібне відповідне авто. Не таке, щоб ламалося часто, а щоб надійне було.



От, наприклад, авто архієрея, який ледве не щонеділі їздить на певну парафію ввіреної йому єпархії, намотуючи сотні кілометрів. Якщо у нього не буде надійного автомобіля, то він не зможе повноцінно виконувати свої обов’язки. Старе авто часто ламається, нове – недешеве.



Генрі Форд, коли його запитали, яка машина найкраща, відповів: «Нова». І я дотримуюся цього принципу. Я не їжджу на бозна яких іномарках, у мене Opel Vivaro. Я вважаю недоцільним купувати авто за сотні тисяч доларів, якщо можна купити за кілька десятків», - розповідає для порталу КІРІОС Митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський УПЦ КП Антоній (Махота).



Звідки у священика гроші на авто?



Священик не дух і також хоче їсти та вдягнутися, словом, має ті ж потреби, що і кожна людина. Він виконує своє служіння і за це отримує відповідну винагороду чи подяку. У всі часи матеріальне становище священика було на рівні середнього в тій спільноті людей, де він служить і проживає. Тобто священик не жив бідно, але, звісно, і не був найбагатшим. Та про гроші поговоримо у іншій статті, а тут повернемося до авто.Священик на велосипеді



На чому їздять бідніші люди? – на «Жигулях», «Таврії», Daewoo, подекуди на стареньких іномарках (3-5 тис. $ за б.в.). А на чому багаті? – на Джипах та Седанах: Toyota, Mercedes, Audi, Volkswagen, середня вартість яких приблизно 20-28 тис. $. А на чому їздять священики? Та на тих ще середнячках по ціні, не на найбагатших, але і не на найбідніших. Отож, авто священика є цілком відповідним до його статусу та матеріального стану.



Якщо все в нормі, тоді чому стільки нарікань та ремствувань?



Найчастіше про гроші в церкві та священиків говорять ті люди, які майже ніколи їх не дають, це – факт. Чи міняють священики машини? Звісно міняють, так як і всі люди, адже ніщо не вічне, речі з часом зношуються, виходять з ладу, тому їх замінюють. Хіба тут є щось ненормального? Це цілком нормальний процес, коли ми, щось досягши, хочемо кращого чи новішого. Зауважте, тут говорю не про безперестанне гоніння за грошима, а про цілком адекватну заміну старої речі на новішу.



Буду відвертим як і серед мирян, так і серед духовенства трапляються різні люди. Є інколи і такі випадки, коли дійсно буває зловживання грошима, але ж до вибраних апостолів Христових був покликаний Юда. То що говорити про нас з вами?



Тому, дорогі в Христі, якщо священик має хороше авто і воно йому допомагає виконувати своє служіння – порадійте за нього. Адже священик, який працює на парафії - крутиться, як білка в колесі, з місця на місце, бо всюди його служіння чекає: то хтось помре – треба поховати, а тут людина при смерті - потребує сповіді... Якщо священик працює, то він і щось має.



Колись ще до жовтневого заколоту 1917 року відомого російського подвижника святителя митрополита Філарета (Дроздова) запитали такі собі новоявлені демократи і революціонери: "Що ж це Ви, Владико, проповідуєте одне, а самі он на якій трійці коней їздите, та ще й із візничим і з вітерцем?". Мудрий митрополит відповів їм: "Я навіть на цій трійці за вашими гріхами вгнатись не можу, яка ж це розкіш..."



Автор: Тарас Дзьоба
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення о.Олег » 30 червня 2012, 16:08

зайшов щойно на Фейсбук (у друзі хтось постукався), а там світлина висить
Зображення
невже все так погано?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Убогість за наукою Ісуса Христа

Повідомлення о.Олег » 30 червня 2012, 16:24

пригадалося, як в темі "Масони і Церква" дописувач Archer давав посилання на ще одну гарну світлину з Патріархом Павлом Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Світова криза моралі?

Повідомлення Ігор В » 19 жовтня 2012, 09:19

Воно якось так виходить, де найбагатше суспільство там воно і найбільш деморалізоване. Содом і Гомора теж були дуже багаті міста. З одного боку й добре, що ми не багата країна.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Just_me » 19 жовтня 2012, 11:22

Ігор В писав:Воно якось так виходить, де найбагатше суспільство там воно і найбільш деморалізоване. Содом і Гомора теж були дуже багаті міста. З одного боку й добре, що ми не багата країна.

Та я б не сказала. Вже висловлювала думку, що приклад про Швецію - це просто вирваний із цілісності сучасних тенденцій шматок, і нашої держави він стосується у однаковій мірі із іншими. Бідність не робить шляхетними, це вже мені повірте. Не слід у бідності шукати морального піднесення. Бідність треба поборювати.
До нас просто не вся інформація доходить. Їхала колись у поїзді із нашими лікарями, котрі працювали в бідній африканській державі. Вои сказали, що корупція там - до нашої не прирівняти, уряд усе загріб під себе, а 80% населення - хворі на СНІД. Так, там не популярні аборти, там не промують гомосексуалізм чи гендерну рівність, але від того ситуація виглядає нічим не краща - населення приречене. Живуть до 35 років, дітей народжують у 13-15 років, діти пухнуть від голоду і помирають від хворіб, у них немає ніякого майбутнього і ніякого теперішнього. То ми так ганимо Європу, бо вона тут, вона близько і все бачимо на власні очі. Розруха - вона всюди, райських оаз не існує. Навіть у Ватикані - і то шпигунські скандали та суди. Не в бідності причина аж ніяк.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Ігор В » 19 жовтня 2012, 14:45

Але може в багатстві? Мені здається якщо людина стає багата, вона дуже часто міняється в гіршу сторону, тобто, якщо б та людина стала біднішою, можливо б вона була б озлоблена наприклад і грішніша, але чим була б багатша, тим більше схильна до гріха і до гріха більшого

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Just_me » 19 жовтня 2012, 15:26

Не певна, що є більші та менші гріхи. Є гріхи легкі та важкі. Багатство - лише тоді порок, коли людина заміняє ним собі Бога. В костелі минулої неділі читали уривок з Євангелія про багатого юнака. У своїй проповіді священник наголосив, що не бідність потрібна для Царства Божого. Просто конкретно тому юнакові багатство заважало вповні слідувати за Христом. Зрештою, перепоною буває не тільки багатство - заважати йти за Христом може пияцтво, азартні ігри, розпуста - кожному своє. І той, хто не зречеться свого пороку і не піде тим самим за Христом, той не осягне Царства Божого. Зрештою, хіба це не очевидно, що грішник Царства Божого не доступить? Всі ми грішники, але у Бога все можливо, треба просити, щоб Господь допоміг нам скинути саме той тягар, який тягне нас в протилежну від Неба сторону.
Тому між бідними і багатими державами не можна поставити відповідний знак рівності із моральністю та аморальністю. Хоч який багатий Ізраїль, а все-таки залишається вибраним Богом народом. Не слід розглядати кризу інституту родини окремо, а виключно як частину тенденції до втрати моральних орієнтирів. Яка причина тої втрати? Люди, на мою думку, починають вважати себе рівними Богові, бо їхня думка йде вперед, людина підкорила космос, підкорила собі іншу людину як не фізично (рабство), так інтелектуально. Люди вважають, що можуть все. Але вони не можуть, я Вас запевняю, бо якраз на собі це в дану мить дуже добре відчуваю. В гонитві за досягненням науки, людина вирушила шукати води на Марсі, але не використала власні ресурси і передові техноголії, щоб шукати воду в Африці. А вона там є, бо не міг Бог залишити мільярд людей напризволяще.
Перепрошую за оффтоп, може доведеться відкрити нову тему для детального обговорення причин морального занепаду, якщо Вас це цікавить.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення KiYr » 19 жовтня 2012, 16:16

В будь якій державі люди хочуть матеріального достатку. Не виняток і наша Україна. Дай українцям економічну стабільність,то купиш їхні душі і можна робити з ними,що завгодно-навязуй шведські порядки і проти будуть тільки одинокі голоси,а решті буде байдуже до того.Імунітет до багатства і бідності,який береже від відповідних наслідків дано не кожному народу

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення о.Олег » 19 жовтня 2012, 17:36

KiYr писав:В будь якій державі люди хочуть матеріального достатку. Не виняток і наша Україна. Дай українцям економічну стабільність,то купиш їхні душі і можна робити з ними,що завгодно-навязуй шведські порядки і проти будуть тільки одинокі голоси,а решті буде байдуже до того.Імунітет до багатства і бідності,який береже від відповідних наслідків дано не кожному народу

а назвіть-но хоча б один із таким імунітетом?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Світова криза моралі?

Повідомлення Just_me » 19 жовтня 2012, 18:12

А хтось взагалі думає, що бідність від чогось імунізує?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: Світова криза моралі?

Повідомлення KiYr » 19 жовтня 2012, 18:41

о.Олег писав:а назвіть-но хоча б один із таким імунітетом?

як погадати то найдеться,який зможе не втрачати здорового глузду і самоідентичності при будь яких матеріальних обставинах,відсутності чи наявності великих сум грошей,при тому можуть робити свідомо власний вибір-добрий чи поганий,але це дійсно буде вибір,який живе власним розумом.Ось деколи слухаю в чергах, маршрутках розмірковування простих людей про мораль свою,сусідів,політиків і думаю,ну як мало цим людям треба,для того,щоб вони взагалі подібним не переймалися-просто дати,того,що вони хочуть- і криза моралі пропаде,а разом з кризою і її наявність,а буде -встиг зробити і треба зробити,та як мало зробив-настане життя з розмитими границями дозволеного і недозволеного,перехід яких втратить у суспільстві певну моральну оцінку.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Світова криза моралі?

Повідомлення Just_me » 19 жовтня 2012, 18:43

Ви хочете сказати, що народ і далі слід тримати в бідності, щоб не розпоясався?
Як на мене, бідні з одного боку вигідні, бо йдуть і роблять за копійку те, що скажуть, ними легко управляти. А з іншого - небезпечні, бо голодному втрачати нічого...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Світова криза моралі?

Повідомлення о.Олег » 19 жовтня 2012, 19:19

Just_me писав:А хтось взагалі думає, що бідність від чогось імунізує?

:D
якби ж то :(
насправді думаю, що багатство просто відкриває більше можливостей і те, про що говорить Господь словами "легше верблюдові... ніж багатому" - можливостей грішити
безперечно - і бути добрим, людинолюбним тощо, але, нажаль, надто часто відчуття більшої спроможності ламає людину відчувати свою "над", недоторканість, безкарність... І думаю саме про це, коли розмірковую про падіння моралі в країнах "розвинутих демократій/економік": питався про дану статтю у свого племінника (деякий час вчився в Швеції) і каже, що, хоч стаття viewtopic.php?f=3&t=2886&p=48769#p48769 списана http://www.youtube.com/watch?v=EFIwFnrNX1M з польської (поляки недолюблюють скандинавів) і дещо написана в темних тонах, багато з чим можна погодитися - дивлячись на сучасну шведську молодь :( А це, як на мене, говорить про шведське майбуття і про тих, хто таку молодь виховав... Що, знову ж таки, повертає мене до питання не про багатих чи бідних, а про те, для чого сильним світу цього деригувати кризою моралі в світі... Чи, можливо, помиляюсь і криза сама собі дорогу пробила до реклами аморальності, законів, що її захищають..?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: Світова криза моралі?

Повідомлення KiYr » 19 жовтня 2012, 20:00

Головне,щоб один соціальний стан не був надто стабільним,бо тоді люди почнуть задуматись над тим,що оточує навколо них.Тому ніхто не допустить,щоб були повністю бідні люди,а ось напів-це те що треба-бо щось за собою бачать,що можуть втратити,але й думають скільки ще потрібно.Як умілий педагог може зацікавити дітей і знає їхні можливості і як до них пристосовуватись,то чим недалекі від них ті ж дорослі-є серед них і "діти" і "педагоги".Щоб триматись моральності треба більше праці над собою,а це не багатьом подобається,бо легше пристосовуватись до того типу поведінки,яку культивують в даному моменті,який не завжди відповідає певним високим етичним сподіванням,але потребує менше контролю над собою.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 14 грудня 2012, 23:03

andrivovk писав:
О принятии даров от богатых людей
2.83. Монаху Онисиму.
Если богатый в настоящей жизни думает, что ще­дростью к тебе вполне воздает благодарность Богу, то обязан он не твоей дожидаться просьбы, а паче тебя просить и умолять, чтобы соблаговолил ты при­нять его дар. Посему, зная низость души этого че­ловека, как беснующегося, не удостаивай его и слова.

Св.Ніл Синайський


:D


Знаєте.., от собі подумав дещо. Але наперед мушу уточнити ; мені Господь дав ( устами одного гумориста :pardon: ) розуміння слова " БОГаТИЙ " .., і з тих пір я на це так і дивлюсь.
Звичайно розумію що мова йде за стереотип ( сприйняття слова в матеріальній площині ) чи навіть гру слів, тобто я зараз не про це, а просто пояснюю про що я ( бо сам Ісус говорив про вушко голки і верблюда' в порівнянні з богачем . Доречі.." БОГач " це звучить ; типа як той хто протиставляє себе Богу ...останє це просто думки по ходу., але не в тему )
Ну так ось.., якщо БОГатий це той в якому багато Бога чи образ Бога в якому ярко виражений...., то якщо розглядати цитату п. Андрія без якогось контекста, вирвану від контекста чи наміру в якому подавалась чи могла би подаватись , а просто по факту як є..., то бідні обоє, як той хто писав так той про кого писали...., і так само створюється така ж небеспека тому - кому адресовано.
Ну і звичайно вбогий я ... :D .., який про це в такому дусі подумав.
Тобто має бути підстава щоб опускатись до такого рівня вбогості судження.. В Господі такою підставою може бути тільки Любов ! ( Вірю що Святий мав підставу так писати )
Але.., от зараз запитую себе : чи у мене є підстави думати про це в саме такому ключі.., і чи маю я виправдання Любовю пишучи зараз про це ?
Це питання на яке нема , просто не існує відповіді..от прям зараз. Але відповісти на нього прийдеться кожному у призначенний час.
................................
Хтоб що не говорив.., пожертва - це справа яка має дві сторони . Та яка дає, і та яка приймає.., а від так це дуже заплутана штукенція і результат ( плід ) залежить від обох сторін . Говорити про частку сторін рахую марним.., бо це дуже індевідуальна штукенція і якихось " формул " чи шаблонів тут не існує, завжди будуть виключення.
Виключення ради Господа , сміливість чи сила з якою вони приймаються чи даються..., це вже є Дар від Нього.
:)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 14 грудня 2012, 23:45

Michail писав:Бо багато багатіїв і справді думають, що даючи гроші на Церкву спасуться...
Це вважання самоспасителями їх погубить... От про таких святець писав.


Аналогічно і бідних ( в плані грошей ) які думають про спасіння багатих , їх статки чи наміри. Вони.., ще не будучи випробовані , тими ж грошима чи статками, беруть на себе сміливість робити якісь прогнози на рахунок тих які складають цей іспит ( тобто заможних чи богачів ).
Тому.., маю підозри :) , головне не згіршитись в цій справі.., а саме досконале покласти її на Господа.., Який і приймає цей іспит.
........
Маю цікаве запитання до всіх читачів :
Хтось знає смак жадоби чи відчував її ? ( відчував цю переміну в сприйнятті, руйнацію від неї )
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення пілігрим » 14 грудня 2012, 23:59

andrey s. писав:
( бо сам Ісус говорив про вушко голки і верблюда' в порівнянні з богачем

Після слів Ісуса про верблюда і вушко голки йдуть досить таємничі , як на мене , слова Ісуса про те , що у Бога можливо.
Ну це так , до слова...
Я думаю , що багач (чи БОГач) не тим стають недобрими , що багаті , а тим ризиком , яке супроводжує багатство.Перш за все гордістю (чи пихою) і зневагою до , тих , хто цього немає. І мова не тільки про багатство матеріальне. Це і зневага вченого(чи вивченого) до профанів , аристократа , навіть зубожілого , до плебеїв.Навіть знання теології несе ризик - такий знавець Писання може подумати , що він тільки тому чимось кращий в очах Бога людини менш освіченої.
Брати чи не брати Церкві гроші в багатого , чи навіть і в злочинця? Я думаю , що не можна відмовляти навіть злочинцю в хвилинах чи секундах щирого каяття і душевних мук. А якщо той думає , що може відкупитись в Бога - тим гірше для нього. Але судити про те , чи щиро дає навіть мерзотник гроші на благе діло не нам.
Востаннє редагувалось 15 грудня 2012, 00:07 користувачем пілігрим, всього редагувалось 1 раз.
Κύριε ελέησον


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 29 гостей