Блуд

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 09 серпня 2012, 13:22

andrey s. писав:навіть боюсь братись пояснювати свою точку зору. Ні, просто вважаю так буде краще.

Я як Ваш форумний співрозмовник претендую на те, щоб з"ясувати незрозумілі для себе частини Вашої думки. Думаю, в цьому суть форуму - двом співрозмовникам намагатися зрозуміти одне одного і обмінятися думками, без цього не має сенсу жодна із тем. Дуже прошу пояснити. Наголошу, що відповідати і пояснювати свої слова є виявом поваги до співрозмовника, я при потребі можу все сказане мною пояснити і прокоментувати, цього очікую від інших. Дана теза стосується не конкретного випадку, а загальних форумних принципів. Поганим тоном є щось сказати, а при проханні пояснити бавитися у мовчанку. Сподіваюся, усі зрозуміють правильно. :Rose:

andrey s. писав:Ми так часто вживаємо якісь слова, але ніхто себе не питав: як ми далеко від них ?

Не знаю, про що Ви. Я від своїх слів не далеко і не близько - слова у мені, а я - у словах. Я вживаю ті слова, які йдуть із моєї суті, якщо щось і кажу, то тільки те, що справді думаю чи роблю, а не те, що хотілося б. Думаю, всі нормальні люди питають себе, чи я роблю те, що говорю і говорю те, що роблю? Якщо слова окремо, а ми окремо, то це не є норма.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Блуд

Повідомлення Georgij » 09 серпня 2012, 15:24

Just_me писав:Ще додам, що розмови із батьками не завжди дадуть очікуваний результат. Скільки разів ви казали своїм дятям (чи просто дітям) "завжди говори правду!"? Чи від того, що ви це 15 разів сказали, підкріпили прикладами, вони ніколи не збрешуть? Ой, збрешуть і то не раз і не десять і не тисячу.


В дітей завжди є дві сторони сприйняття: - одна - це те, що є на вулиці, в суспільстві, в тому, що транслює телебачення, реклама, в оточенні друзів, інша сторона- це те, що скажуть батьки, і як вони до цього ставляться, а в більшості, що говорять батьки, то немодно, вони нічого не розуміють, несучасно, особливо тоді, коли не дай Бог!діти вже мають якийсь досвід.
Деколи такі розмови, якщо батьки віруючі і їх діти хоч якось їх слухають, стають наче відкриттям великої тайни, яку світ не хоче прийняти, щось на кшталт "церкви в катакомбах", і є така "одна" правда, але на вулиці, світ "не такий", як же треба переконати дитину, що біле є білим, а чорне є чорним? коли в світі, і всі це твердять, все відбувається навпаки?
Знаєте, в нас в сімї ведуться такі розмови, але вони успішні тоді, коли ми ці проблеми висвітлюємо, як проблеми віруючих і довіряючих Богові людей, яких вже є мало...Воно може й дивно, але коли я дитині не наведу приклад того, чому світ "звихнений", ми будемо тоді говорити на різних мовах.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 09 серпня 2012, 23:00

Georgij писав:і є така "одна" правда, але на вулиці, світ "не такий", як же треба переконати дитину, що біле є білим, а чорне є чорним? коли в світі, і всі це твердять, все відбувається навпаки?

Та це страшна проблема, по собі знаю (Не стосовно даного питання, але тисячі інших, коли не могла зрозуміти, чому мені товчуть, що 2+2=4, коли насправді усі навколо знають, що 2+2=5, і саме воно справджується, а не те моє "4"). Чомусь усі її недооцінюють. Виховання має йти з сім"ї, але сім"я сама - не гарантія 100% успіху. Ми от розпочали обговорення, я задумалася, чи в моїй сім"ї ми мали розмови про блуд? Виявляється, ні, я такого не пригадую взагалі. Жодної розмови. Натомість, думаю, батьки за нас багато молилися і знаю, що життя саме складалося так, що підштовхувало нас до правильних рішень. Якби зараз мені довелося комусь щось порадити стосовно виховання дітей, я б не знала, що сказати, радше зі свого досвіду сказала б, що людині самій правильне розуміння речей має прийти до свідомості і життя має вести її правильними дорогами (хоч розумію, що так не є, бо це мій одиничний досвід, а не загальне правило). Як батькам власноручно покерувати дитячою поведінкою, коли нею ніхто не керує, бо батьки не постійно знаходяться поруч, я не в курсі. Чесно кажучи, діти - це величезна відповідальність.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Блуд

Повідомлення andrey s. » 10 серпня 2012, 00:52

Just_me писав:Я як Ваш форумний співрозмовник претендую на те, щоб з"ясувати незрозумілі для себе частини Вашої думки. Думаю, в цьому суть форуму - двом співрозмовникам намагатися зрозуміти одне одного і обмінятися думками, без цього не має сенсу жодна із тем. Дуже прошу пояснити. Наголошу, що відповідати і пояснювати свої слова є виявом поваги до співрозмовника, я при потребі можу все сказане мною пояснити і прокоментувати, цього очікую від інших. Дана теза стосується не конкретного випадку, а загальних форумних принципів. Поганим тоном є щось сказати, а при проханні пояснити бавитися у мовчанку. Сподіваюся, усі зрозуміють правильно. :Rose:

п. Олю, змилуйтесь, що Ви таке пишите. Я не зміг Ваи пояснити як це бачу, слів мені бракує ( ну не достатньо я вчений , мені це важко. Радий що Вам легко, повчусь у Вас). Потім всетаки відповів на те що Вас схвилювало. Читайте уважніше, якщо не зрозуміло читайте декілька раз, щоб вловити думку співрозмовника. Я відповів ще тоді
От це і буде відповіддю на Ваші запитання.
.
І прошу вибачення якщо моя відповідь Вас не влаштовує, чи її важко зрозуміти Вам. п.Олю, я вкотре повторюю (напевне раз 100), я тут щоб самому повчитись, і у Вас зокрема :pardon: .
Поясню інакше (почув по радіо), і це якраз підходить : Реклама - це збоченний погляд на просту річ. Блуд це Гріх, все не складно, а ршта це вже реклама.
Непоправна шкода це - шкода яку людина сама по собі направити просто не у змозі, вона приречена, це змінить її повністю (починаючи навіть з дрібниці, хоч насправді це не дрібниці , це "частинки пазла" ). Мені сумно, но це так, і тут навіть мушу погодитись зі "збоченцем Фрейдом" (хоч він мене доводив до ступору колись, зараз розумію чому... І доречі цього нікому не скажу на форумі :wink: ).
Розумієте, очевидним є те, що у момент написання тої муті Фрейдом (тобто я за нього конкретно), чи у більшості моментів люцких життів (найперше мого) , які(моменти) наспавді є наслідками, вони (люди) безсилі і приречені бути переможеними своєю нікчемністю чи в кращому випадку безпорадністю, це "фаталіті :), спочатку " .
Ну так ось, якраз і тут має зявитись, у цьому відчаї, Спаситель. Тільки Він може направити непоправне. Бо очевидним є те, що раз людина розплющена своєю приреченістю то вона не звернулась до Спасителя ,або відійшла від Нього ( Він не може відійти, Він Розпятий і Возкресший ) . Насправді це відбувається в силу декількох причин, їх не багато (цього також пояснювати не буду, я не знаю ті причини. Церква каже що Гордість і ще дещо породжене нею, і це : Амінь).
Зацитую частинку Акафісту , мою улюбленну, поділюсь Цим зі всіма :
Розбите в прах відновити не можна, але Ти, Господи, відновлюєш навіть тих, у кого зотліла совість. Ти повертаєш колишню красу душам, що безнадійно втратили її. З Тобою немає нездійснимого. Ти весь _ Любов ........

......................
Я навіть не берусь уявляти якої відповіді Ви від мене очікували, але це і є відповідь (вона була і раніше), і це треба пристосувати до всього раніше написаного мною, у всі часи.
Так як Ви вжили пару раз у цій темі
гарантія 100%
, то тому і нам майже не реально порузумітись. Я все більш в сторону Віри пишу , а Ваші "100%" для мене є парадокс, тобто сама така постановка запитання чи речення, де таке вживається.

andrey s. писав:Ми так часто вживаємо якісь слова, але ніхто себе не питав: як ми далеко від них ?

Не знаю, про що Ви.

Не звинувачуйте себе за це (то моя недосконалість ) .
........
Дякую :Rose: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Блуд

Повідомлення kristik » 10 серпня 2012, 19:26

Just_me писав: Натомість, думаю, батьки за нас багато молилися і знаю, що життя саме складалося так, що підштовхувало нас до правильних рішень.


Думаю, це найкращий спосіб виховання дітей ( і не тільки в розмовах про блуд ) - молитися і довіряти своїх дітей Богові, який на відміну від нас є всюдиприсутній і краще знає, що і коли нам потрібно!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення brat Martyn » 12 серпня 2012, 08:58

andrey s. писав:Розумієте, як на мене, то є різниця коли ми балакаєм за суспільні і сімейні норми (точніше реалії). Так, у сімї в дитини більше шансу набути імунітет до такого роду блудів, тут без сумнівів, я би був батьком то суспільству би це не довірив.

Оце відповідально. Я, як вже батько, думаю так само.

andrey s. писав:Так, тому і Шлюб сам по собі є Таєнство, ... яке звісно сам Господь Бог Благословляє, ...і між іншим зробити це на Славу Божу. Але це вже мрії і фантазії, реальність інша. У нас свобода...

Реальність ми співтворимо з Господом, і для того, щоб це робити ефективно (хоча б мати шанс), свобода просто необхідна. По-справжньому творять і дарують любов тільки вільні люди. Тому і виховання покликане не забрати у дітей свободу, а навчити її правильно (найкраще) реалізовувати (втілювати).

andrey s. писав:...і в момент коли прийде Блуд на поріг Душі дитини, я Вірю що Господь Укріпить ту дитину, будь то лукавий власною персоною, Господь тоді Особливо Охоронить ту дитину, бо та дитина буде Його Дитиною, а Господь Є Бог і демони Його Бояться.

Я думаю, що нема сумніву в тому, що Господь зробить все від Нього залежне. Але як показує практика, проблеми виникають саме від того, що людина в рамках Бого-людської співпраці не робить того, що залежне від неї.

Про дорослішання - то окрема тема і велика, тому не на тепер.
П.С.: буду через два тижні. Гарно поспілкуватись.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Блуд

Повідомлення Володимир85 » 12 серпня 2012, 09:02

kristik писав:
Just_me писав: Натомість, думаю, батьки за нас багато молилися і знаю, що життя саме складалося так, що підштовхувало нас до правильних рішень.


Думаю, це найкращий спосіб виховання дітей ( і не тільки в розмовах про блуд ) - молитися і довіряти своїх дітей Богові, який на відміну від нас є всюдиприсутній і краще знає, що і коли нам потрібно!



так, молитись треба і довіряти.
Але від нас все залежне ми повинні також зробити, а саме: жити тим, чого навчаємо дітей. Вчити власним прикладом. Всі інші способи виховання не діятимуть, якщо не буде головного — приклад батьків.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Блуд

Повідомлення kristik » 12 серпня 2012, 13:57

Володимир85 писав:
kristik писав:

Думаю, це найкращий спосіб виховання дітей ( і не тільки в розмовах про блуд ) - молитися і довіряти своїх дітей Богові, який на відміну від нас є всюдиприсутній і краще знає, що і коли нам потрібно!



так, молитись треба і довіряти.
Але від нас все залежне ми повинні також зробити, а саме: жити тим, чого навчаємо дітей. Вчити власним прикладом. Всі інші способи виховання не діятимуть, якщо не буде головного — приклад батьків.


Це ясно! Але я про ті моменти говорю, коли ми не можемо бути поруч з дітьми, що частіше буває коли діти вже в підлітковому віці. Що б ми їм (дітям) не розказували і не настановляли, без Бога не можливо нічого ( в тому числі показувати гарний приклад )!
Думаю я Америки нікому не відкрила 8) . Просто прокоментувала пост Just_me.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Блуд

Повідомлення ShMariam » 12 серпня 2012, 14:07

Володимир85 писав:так, молитись треба і довіряти.
Але від нас все залежне ми повинні також зробити, а саме: жити тим, чого навчаємо дітей. Вчити власним прикладом. Всі інші способи виховання не діятимуть, якщо не буде головного — приклад батьків.

Є така книжка "Мати і одинадцять дітей" про особливу жінку, яка виховувала своїх дітей в християнському дусі. З метою застерегти від гріхів нечистоти давала себе і батька як приклад до наслідування: "Ми з батьком дуже любили один одного, але не згрішили" (перепрошую, не пам'ятаю точно цитати). До речі, вона жила в одному домі з майбутнім чоловіком 10 (!) років як служниця, після чого вони одружилися. Оце справжня любов! Чи зможуть кожні батьки так сказати?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Блуд

Повідомлення andrey s. » 12 серпня 2012, 19:20

ShMariam писав: Оце справжня любов! Чи зможуть кожні батьки так сказати?

Я думаю що точно так само.... ні. Тобто однинці. Одинацять дітей, зараз люди слабкі ( в порівнянні з минулими часами, де 11 це так собі, майже норма ) щоб на таке наважитись і при цьому навіть не думати про це, просто довіритись Богу. Бо підключиться логіка і розум (які придумають слово "відповідальність і Безвідповідальність, легковажність"), які такого нашепчуть , що можна так і померти самому і бездітному, і плюс у великій небеспеці для своєї душі (це з власного досвіду).
Але, то тільки думки. Наведенний Вами приклад я можу розуміти тільки з боку захоплення, і саме захоплення тим що мені не відомо. Можливо комусь послужить на Більше, якщо так, то дякуйте Богу.
Воно так, бо я не жінка і відповідно не мати. Але... , але чому в назві "Мати і 11 дітей", де ся чоловік дів з назви, чи він тут нідочого??? :D Тобто якби сімя і 11 дітей, то це крутіше для мене.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Блуд

Повідомлення ShMariam » 12 серпня 2012, 21:19

andrey s. писав:Воно так, бо я не жінка і відповідно не мати. Але... , але чому в назві "Мати і 11 дітей", де ся чоловік дів з назви, чи він тут нідочого??? :D Тобто якби сімя і 11 дітей, то це крутіше для мене.

Оф-топ :oops: , але в книжці дійсно про нього менше. Чоловік заробляв гроші (отже менше часу проводив з сім'єю), поки мама займалася домашнім господарством і виховувала дітей. Але й чоловік тут також молодець, в контексті здорового розуміння статевості. :Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Блуд

Повідомлення brat Martyn » 01 вересня 2012, 22:42

ShMariam писав:Чоловік заробляв гроші (отже менше часу проводив з сім'єю), поки мама займалася домашнім господарством і виховувала дітей. Але й чоловік тут також молодець, в контексті здорового розуміння статевості. :Rose:


Не думаю, що це здорове розуміння статевості. Бо щодо відсутнього чоловіка майже впевнений, що це не батько, і маю велику підозру, що це також не чоловік.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Блуд

Повідомлення ShMariam » 01 вересня 2012, 23:34

brat Martyn писав:
ShMariam писав:Чоловік заробляв гроші (отже менше часу проводив з сім'єю), поки мама займалася домашнім господарством і виховувала дітей. Але й чоловік тут також молодець, в контексті здорового розуміння статевості. :Rose:


Не думаю, що це здорове розуміння статевості. Бо щодо відсутнього чоловіка майже впевнений, що це не батько, і маю велику підозру, що це також не чоловік.
Я сказала, що про нього менше, а не що зовсім нема. Книжка має трохи інше призначення - не про сім'ю, а про матір. А батько мені видався досить тихим чоловіком, поглиненим роботою, на відміну від дуже активної жінки. В будь-якому разі, завдяки спільній праці батьків всі діти щодня мали хліб на столі, отримали середню спеціальну або вищу освіту, музичну освіту (вчили батьки) і настільки добре виховання, що всі дівчата пішли в монастир, кілька хлопців (вибачте, давно читала, не пам'ятаю скільки :pardon: ) стали священиками.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 02 вересня 2012, 11:47

ShMariam писав:настільки добре виховання, що всі дівчата пішли в монастир, кілька хлопців стали священиками.

Трохи не до теми, та все ж. Щойно мені впало в око із написаного: значна частина добре вихованих не виховує подібних собі, оскільки або не одружуються, або ідуть в монастир, або не мають дітей (чомусь у нормальних сім"ях безпліддя явище значно поширеніше, ніж у родинах, де зловживають алкоголем чи ведуть аморальний спосіб життя). Парадокс, однако.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Блуд

Повідомлення ShMariam » 02 вересня 2012, 12:18

Just_me писав:
ShMariam писав:настільки добре виховання, що всі дівчата пішли в монастир, кілька хлопців стали священиками.

Трохи не до теми, та все ж. Щойно мені впало в око із написаного: значна частина добре вихованих не виховує подібних собі, оскільки або не одружуються, або ідуть в монастир, або не мають дітей (чомусь у нормальних сім"ях безпліддя явище значно поширеніше, ніж у родинах, де зловживають алкоголем чи ведуть аморальний спосіб життя). Парадокс, однако.
Мені теж це впало в око. Може так вирішується глобальна проблема перенаселення? Зокрема, через покликання до монашого і священичого (в латинників) стану. Але закінчу: двоє хлопців створили сім'ї і мали дітей, в книжці згадується скільки членів сім'ї нараховувалося на час написання. Відносно монастиря - давно помітила, що Бог забирає переважно найкращих хлопців :D :oops: і дівчат. Чи вони вже потім стають найкращими?.. :Search:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 02 вересня 2012, 12:21

ShMariam писав:Може так вирішується глобальна проблема перенаселення?

Таким способом явно НЕ вирішується проблема перенаселення, бо Китай+Індія - це вже майже половина населення Землі. Якщо про Україну - таким чином може щось і вирішується, от лише співвідкошення порядних людей до аморальних таким чином із кожним поколінням змінюватиметься не на користь перших. Іншими словами, деградація повна.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Блуд

Повідомлення ShMariam » 02 вересня 2012, 12:30

Just_me писав:
ShMariam писав:Може так вирішується глобальна проблема перенаселення?

Таким способом явно НЕ вирішується проблема перенаселення, бо Китай+Індія - це вже майже половина населення Землі. Якщо про Україну - таким чином може щось і вирішується, от лише співвідкошення порядних людей до аморальних таким чином із кожним поколінням змінюватиметься не на користь перших. Іншими словами, деградація повна.

Не говорю про Китай-Індію чи Україну. Якщо припустимо в якомусь регіоні люди би повністю відмовилися від абортів і контрацепції, використовували б ПМРС без зложивання (типу одна дитина на 10 років :shock: ), чисельність населення зросла б. Тоді покликання до безженного стану було б певним регулятором чисельності населення.
Востаннє редагувалось 02 вересня 2012, 23:06 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 02 вересня 2012, 13:01

ShMariam писав:Якщо припустимо в якомусь регіоні люди би повністю відмовилися від абортів і контрацепції, використовували б ПМС без зложивання (типу одна дитина на 10 років ), чисельність населення зросла б. Тоді покликання до безженного стану було б певним регулятором чисельності населення.

Без питань. Тілки розглядаємо не гіпотетичну, а реальну ситуацію. Якщо із 11 дітей (очевидно, незле вихованих) тільки 2 складуть родини, то ситуація виглядає...гм, загрозливою. А якщо припустити, що із тих 2-х 1 може бути безплідним, то взагалі.
Та й питання не стоїть про покликання до безженного стану, я вважаю це явище нормальним. Питання в тому, що в моральних людей менше потомства, ніж в аморальних в силу цілого ряду причин, що спричиняє ситуацію, коли аморальність стає нормою (загальноприйнятим явищем)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Блуд

Повідомлення ShMariam » 02 вересня 2012, 15:32

Just_me писав:Та й питання не стоїть про покликання до безженного стану, я вважаю це явище нормальним. Питання в тому, що в моральних людей менше потомства, ніж в аморальних в силу цілого ряду причин, що спричиняє ситуацію, коли аморальність стає нормою (загальноприйнятим явищем)

Загалом - так, але якщо говоримо про справді моральну сім'ю, то в ній загалом мало би бути потомства стільки ж або більше, ніж в аморальній.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 02 вересня 2012, 19:15

ShMariam писав:якщо говоримо про справді моральну сім'ю, то в ній загалом мало би бути потомства стільки ж або більше, ніж в аморальній.

Ой, ні, ні. Не завжди. Хіба у Вас немає знайомих із купою дітей, які їм "до лампочки"? По сусідству живуть у мене 2 дівчини - 25 і 22 роки. Старша завагітніла у 16, одружилася, але на 6 місяці стався викидень (спосіб життя із вагітністю геть не співставний був). Тепер народила дитину. Змінитися - не змінилася зовсім. Шкода малюка. Молодша теж десь у 17 завагітніла, вийшла заміж, тепер у 22 роки має 2 дітей, думаю, що це ще далеко не кінець. У сім"ях процвітають пияцтво та наркоманія. Натомість із відповідальних людей не знаю жодного, хто будучи у шлюбі легковажно ставитиметься до народження дітей.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Блуд

Повідомлення ShMariam » 02 вересня 2012, 19:48

Відповідальність.... Десь хтось писав тут про аморальність використання ПМРС, якщо нема бажання (чи можливості) мати більше дітей. То вважаєте нормальним жити в шлюбі монахами? Бо я не бачу іншого виходу - або монахи, або відкритість до народження дітей. Але перше вважаю дещо... ненормальним (читай гріховним), якщо йдеться про великий проміжок часу.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 02 вересня 2012, 19:54

ShMariam писав:Бо я не бачу іншого виходу - або монахи, або відкритість до народження дітей. Але перше вважаю дещо... ненормальним (читай гріховним), якщо йдеться про великий проміжок часу.

Кожному слід вибрати для себе пріоритети стосовно власного світобачення. Я б вибрала перше, вважаю, що діти - важливий вибір. Є тисячі інших причин дитині з"явитися на світ, ніж бути "побічним наслідком" небажання батьків до стримання.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Блуд

Повідомлення andrey s. » 02 вересня 2012, 19:57

Just_me писав:
ShMariam писав:якщо говоримо про справді моральну сім'ю, то в ній загалом мало би бути потомства стільки ж або більше, ніж в аморальній.

Ой, ні, ні. Не завжди. Хіба у Вас немає знайомих із купою дітей, які їм "до лампочки"?

Наразі чую Вас, п.Олю. Але тільки от спитав себе ; чи знавець я люцких сердць , і чи відаю я такі речі (ну я про "лампочку" ) .
Звичайно що ні. Просто люди є різні і не все бачать однаково. Не всім дані однакові можливості чи засоби, не всім однаково вклали Любов чи прагнення ЇЇ. Земля і "Чупа - Чупс" схожі тільки тим що обоє круглі, але проклятий світ не такий солоткий як " Чупік" :) . Це життя, і тут нічого сказати. Якщо дивитись на речі (тобто намагатись) з іншого кута, то ця ситуація чи таке сприйняття є просто відносним. А якщо подивитись без всяких кутів, то є жінка з чоловіком й двума дітьми, яких Бог Любить і присутній в кожному.
Доречі, наприлад мені відомі інші приклади, де діти мають таку турботу і опіку (все) , що часом справді думаєш що на самих дітей батькам начхати. Діти мають все, але чи мають саме Головне ? От і я не знаю, бо чужа сімя "потьомки". І коли сам допускаюсь до такого роду роздумів, то ловлю себе на думці, що я не маю права думати в такому ключі чи суто з такого кута... , бо це не мої діти, своїх не маю бо любив тільки себе. То чи можу я глядіти на це так ? Приходить на думку тільки одне.. , Ні, це просто тупо по відношенню до себе.
Такі думки.. :pardon:
Вкладення
P12-08-12_15.22.jpg
P12-08-12_15.22.jpg (41.43 Кіб) Переглянуто 12588 разів
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Блуд

Повідомлення andrey s. » 04 листопада 2012, 22:08

Це продовження історії з " Автоматом " в тому самому кінотеатрі , поступ так би мовити. То скільки часу ще знадобиться.., щоб в школі це стало нормою .., під таким благим плащиком бородьби зі СНІДОМ ?
Боротись треба, але не так.
Доречі..., Карітас .., але це окрема тема.
Вкладення
P04-11-12_21.09.jpg
бородьба зі СНІДОМ ((((
P04-11-12_21.09.jpg (39.31 Кіб) Переглянуто 12400 разів
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей