Блуд

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Блуд

Повідомлення andrey s. » 04 серпня 2012, 19:47

сьогодні сфоткав у кінотеатрі. Єпоха сексу і всього що з цим повязано.
Ага, ще освіжувач ротової порожнини у продажі, ну це таке, куди не йшло.
....................

Думаю коли таке буде у школах стояти, то..... , плакати буде вже пізно :( . Але сьогодні протест проти цього (у звичайній формі) є , а точніше має зворотній ефект, тобто робить "стінку" грубшою. Проблема ця придумана, її не існує коли людина є частиною Церкви і виховується у Ній.
Тобто виступати проти цього, акцентуючи саме на цьому , без звернення до самого Головного - є утопія. Це вже внутрішня, а не зовнішня робота має вестись.
Дякую.

MOD Just_me: Тема виокремлена.
Вкладення
P04-08-12_20.07.jpg
кінотеатр
P04-08-12_20.07.jpg (25.35 Кіб) Переглянуто 18248 разів
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 04 серпня 2012, 23:25

andrey s. писав:Думаю коли таке буде у школах стояти, то..... , плакати буде вже пізно

Те, що таких автоматів немає у школах - ще не показник, що в школярів немає інтимного життя, будьмо більш реалістичні. Проблема не в автоматах, а в моралі.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 05 серпня 2012, 10:38

Just_me писав:
andrey s. писав:Думаю коли таке буде у школах стояти, то..... , плакати буде вже пізно

Те, що таких автоматів немає у школах - ще не показник, що в школярів немає інтимного життя, будьмо більш реалістичні. Проблема не в автоматах, а в моралі.

Ну Ви приколістка :) , якраз таке бачення є утопічне. Та їжаку зрозуміло що у моралі, а особливо в тій де всім все відомо, що школярі, часто, вже з 13 років (дівчатка) мають статевий досвід. У тій де про презервативи розповідають на уроках і розповідають про всякі хвороби, бо хтось там наркоман (ка) і коли з нею переспати то ....... , чи має стосунки хто зна з ким, і всяке таке. Це програма, якщо завгодно, бо любе слово з часом дістає плоть, у Бога це мить, у нас на пару віків довше :D .

Поясню: У школі було завжди інтимні стосунки, у всі часи (відкрию Вам таєвницю), і це попри перевірку лікарем на цнотливість дівчаток, це було завжди, особливо у старших класах. Але це не пропугувалося, це не було модою, кінець-кінцем цього встидалися. Зараз це норма, "життєва правда", і цю "правду" хтосьб придумав перед тим як вона вооплотилась.

Висновок: Поки такий автомат (це символічно, мова не про сам автомат, а про ідею моралі і доступності її порушення ) стоїть не у школі, то у України є ще шанс, а якщо у школі ( школа - це також обрано, мова за молодь і наше майбутнє) то кінець вже скоро.
Це моя приватна думка.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 05 серпня 2012, 11:11

andrey s. писав:школярі, часто, вже з 13 років (дівчатка) мають статевий досвід

Капець, а хлопці що - ні? Що це всі на тих дівчат напосілися?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 05 серпня 2012, 11:51

andrey s. писав:Поки такий автомат (це символічно, мова не про сам автомат, а про ідею моралі і доступності її порушення ) стоїть не у школі, то у України є ще шанс, а якщо у школі ( школа - це також обрано, мова за молодь і наше майбутнє) то кінець вже скоро.

Чим довше живу і більше дізнаюся, тим більше впевнююся, що проблема дошюбних стосунків ісувала завжди. Не схильна думати, що зараз вона гостріша, ніж будь-коли. Вона просто перманентно існуюча. Хіба подібні автомати - межа, яка вказує, що далі вже нікуди? Можливо, проблема у сприйнятті. Бо я наразі так бачу, що автомати (як символ) - це просто зовнішній прояв моральної проблеми, яка давно давим має сотню інших зовнішніх проявів.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 05 серпня 2012, 14:06

Just_me писав:
andrey s. писав:школярі, часто, вже з 13 років (дівчатка) мають статевий досвід

Капець, а хлопці що - ні? Що це всі на тих дівчат напосілися?

:) , я не винен у тому що Ви дівчина. І так само не винен у тому що дівчатка у розвитку приткіші за хлопчиків одноліток( так книжка пише і мудрі дядьки кажуть) , це не моя фантазія, це реальність.
Just_me писав:Чим довше живу і більше дізнаюся, тим більше впевнююся, що проблема дошюбних стосунків ісувала завжди. Не схильна думати, що зараз вона гостріша, ніж будь-коли. Вона просто перманентно існуюча. Хіба подібні автомати - межа, яка вказує, що далі вже нікуди? Можливо, проблема у сприйнятті. Бо я наразі так бачу, що автомати (як символ) - це просто зовнішній прояв моральної проблеми, яка давно давим має сотню інших зовнішніх проявів.

ТАК , можна і так сазати.
Мій меседж у тому, що проблема є тоді коли з "білого" роблять "чорне", і навпаки. Коли гріх стає випраданною нормою.
Грішили люди завжди, але коли перестануть каятись, вбачати у цьому гріх, то ...... . От приклад навіть: У мій час якби клас взнав що дівчинка (пробачте, хлопчиків на це і в голову не прийшло би перевіряти в той час, тай не можливо) не цнотлива у 13-15 років... ( а знаєте як клас взнавав? Коли дівчинка виходила з кабінету лікаря заплакана і втікала в дівчачий туалет, і потім всі викладачі з перепудженеми очами туди бігли... , або коли вона втікала з уроків бо взнала що буде перевірка, яка завжди була "нежданчиком" ) , то був один вихід ; Батьки забирали в іншу школу, або й навіть їхали в інше місто, це був капец, інцедент ого-го.
Уявіть, зараз дівчатка (звичайно не всі, я про моду , цінності , час ) пишаються цим, це є круто.
Так, проблема була завжди, тобто гріх був завжди, і Ви вірно сказали, проблема у сприйнятті. Гріх однаковий у всі часи, а ось відношення до нього різне, і це диктує час, сучасність, світ.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 05 серпня 2012, 23:04

andrey s. писав: От приклад навіть: У мій час якби клас взнав що дівчинка (пробачте, хлопчиків на це і в голову не прийшло би перевіряти в той час, тай не можливо) не цнотлива у 13-15 років... ( а знаєте як клас взнавав? Коли дівчинка виходила з кабінету лікаря заплакана і втікала в дівчачий туалет, і потім всі викладачі з перепудженеми очами туди бігли... , або коли вона втікала з уроків бо взнала що буде перевірка, яка завжди була "нежданчиком" ) , то був один вихід ; Батьки забирали в іншу школу, або й навіть їхали в інше місто, це був капец, інцедент ого-го.

Вибачайте, але в мене особисто Ваша розповідь викликає негативні емоції. Якщо той бідний грішник провинився, то нащо його публічно принижувати? Я не захищаю гріх, але осуджую суспільство, яке чинить речі, подібні до описаних. Я собі тільки можу уявити, яка то психологічна травма на все життя. В таких випадках лікар, вчителі, однокласники грішать не менше, бо якщо гріх тої бідної дівчини не публічний, то ті всі грішать відкрито - принижують людську гідність.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 06 серпня 2012, 08:48

Just_me писав:
andrey s. писав: От приклад навіть: У мій час якби клас взнав що дівчинка (пробачте, хлопчиків на це і в голову не прийшло би перевіряти в той час, тай не можливо) не цнотлива у 13-15 років... ( а знаєте як клас взнавав? Коли дівчинка виходила з кабінету лікаря заплакана і втікала в дівчачий туалет, і потім всі викладачі з перепудженеми очами туди бігли... , або коли вона втікала з уроків бо взнала що буде перевірка, яка завжди була "нежданчиком" ) , то був один вихід ; Батьки забирали в іншу школу, або й навіть їхали в інше місто, це був капец, інцедент ого-го.

Вибачайте, але в мене особисто Ваша розповідь викликає негативні емоції. Якщо той бідний грішник провинився, то нащо його публічно принижувати? Я не захищаю гріх, але осуджую суспільство, яке чинить речі, подібні до описаних. Я собі тільки можу уявити, яка то психологічна травма на все життя. В таких випадках лікар, вчителі, однокласники грішать не менше, бо якщо гріх тої бідної дівчини не публічний, то ті всі грішать відкрито - принижують людську гідність.

та і, зрештою, існує і лікарська етика, яка не позволяє розповсюджувати (вербально чи невербально) інформацію, яку довідалися в результаті обстеження
:(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 06 серпня 2012, 08:58

Хочу зазначити, що гріх нечистоти - це гріх перед Богом, а цілком можливо, та дівчина навіть перед Богом не мала гріха, бо вже висповідалася з нього. А тут її з якоїсь причини ще й очотення буде цькувати... Де таке видано, щоб Ісус за 33 роки свого земного життя когось публічно принизив? Навіть жінку, спійману на перелюбі, Він виправдав. ІМХО, таке суспільство схиблене на статтевості не менше за те, в якому лікар в графі "діагноз" пише "незаймана" %) (і таке бачила на своїм віку).
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 06 серпня 2012, 09:56

Just_me писав:...лікар в графі "діагноз" пише "незаймана" %) (і таке бачила на своїм віку).

а є ще запис в графі "діагноз" - "вагітна" :) що дає зелене світло різного роду жартам, повязаних з такого роду "хорими" ("діагноз же" :) )
проте думаю, що тут річ не у діагнозах, а у самих бланках, яких не передбачено для лікаря інакших, аніж "діагноз"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 06 серпня 2012, 09:59

о.Олег писав:тут річ не у діагнозах, а у самих бланках, яких не передбачено для лікаря інакших, аніж "діагноз"

Тут, ІМХО, річ якраз в "діагнозі". Справа лікаря констатувати стан здоров"я (тобто нехай в бланку пише, як пише, там треба написати "здорова" у випадку відсутності якихось проблем), а не в кого яка мораль.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Блуд

Повідомлення о.Олег » 06 серпня 2012, 10:36

Just_me писав:
о.Олег писав:тут річ не у діагнозах, а у самих бланках, яких не передбачено для лікаря інакших, аніж "діагноз"

Тут, ІМХО, річ якраз в "діагнозі". Справа лікаря констатувати стан здоров"я (тобто нехай в бланку пише, як пише, там треба написати "здорова" у випадку відсутності якихось проблем), а не в кого яка мораль.

незайманість для лікаря - не про мораль,а про фізичний стан. Подібно і з вагітністю.
З "діагноз" нмсд всеж таки комічно звучить, проте існує і діагноз: "здоровий"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 06 серпня 2012, 10:55

о.Олег писав:незайманість для лікаря - не про мораль,а про фізичний стан

Отче, дозвольте з Вами не погодитися. 2 руки і 2 ноги, 2 ока - це теж фізичний стан, але хто ж це пише в медичній картці? Ще відсутність руки/ноги/вуха/носа - це привід зробити запис, але їх наявність - аж ніяк. Вагітність потребує медичного нагляду, здачі аналізів, зрештою, це мусить бути записано, бо на основі МЕДИЧНОЇ ДОВІДКИ про вагітність видають лікарняні, відпустку і виплати. Тоді як незайманість - це те саме, що наявність руки чи ноги. А лікар пише "незаймана", ніби це якась аномалія, яка потребує констатації (як мінімум)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Блуд

Повідомлення о.Олег » 06 серпня 2012, 11:10

Just_me писав:
о.Олег писав:незайманість для лікаря - не про мораль,а про фізичний стан

Отче, дозвольте з Вами не погодитися. 2 руки і 2 ноги, 2 ока - це теж фізичний стан, але хто ж це пише в медичній картці? Ще відсутність руки/ноги/вуха/носа - це привід зробити запис, але їх наявність - аж ніяк. Вагітність потребує медичного нагляду, здачі аналізів, зрештою, це мусить бути записано, бо на основі МЕДИЧНОЇ ДОВІДКИ про вагітність видають лікарняні, відпустку і виплати. Тоді як незайманість - це те саме, що наявність руки чи ноги. А лікар пише "незаймана", ніби це якась аномалія, яка потребує констатації (як мінімум)

розумію, про що Ви, однак думаю, що навіть протиставляючись диктату "норми статевого життя" Ви у своєму дописі не берете до уваги, що данний запис може і не залежати від такого роду збоченої позиції і не варта йти аж так далеко, щоб порівнювати непорівнюване: відсутність ока/руки означає інвалідність і їхня присутність не заноситься в діагноз, позаяк людина в нормі; жінка ж у своїй нормі може бути і незайманою, і займаною і від констатації цього факту можуть залежати певні небезпеки/ризики, важливі для опису її фізичного стану, здоров`я (тобто, ще рез повторюся, лікар не пише у діагнозі про "моральний стан")
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 06 серпня 2012, 16:48

о.Олег писав:
Just_me писав:
andrey s. писав: От приклад навіть: У мій час якби клас взнав що дівчинка (пробачте, хлопчиків на це і в голову не прийшло би перевіряти в той час, тай не можливо) не цнотлива у 13-15 років... ( а знаєте як клас взнавав? Коли дівчинка виходила з кабінету лікаря заплакана і втікала в дівчачий туалет, і потім всі викладачі з перепудженеми очами туди бігли... , або коли вона втікала з уроків бо взнала що буде перевірка, яка завжди була "нежданчиком" ) , то був один вихід ; Батьки забирали в іншу школу, або й навіть їхали в інше місто, це був капец, інцедент ого-го.

Вибачайте, але в мене особисто Ваша розповідь викликає негативні емоції. Якщо той бідний грішник провинився, то нащо його публічно принижувати? Я не захищаю гріх, але осуджую суспільство, яке чинить речі, подібні до описаних. Я собі тільки можу уявити, яка то психологічна травма на все життя. В таких випадках лікар, вчителі, однокласники грішать не менше, бо якщо гріх тої бідної дівчини не публічний, то ті всі грішать відкрито - принижують людську гідність.

та і, зрештою, існує і лікарська етика, яка не позволяє розповсюджувати (вербально чи невербально) інформацію, яку довідалися в результаті обстеження
:(

Люди добрі, я в шоці. І це справді так, просто я вже не розумію чи то я чи то Ви, чи всі ми разом %) .
п.Оля, я не пишу щоб Вас тішити чи викликати негативні емоції, але дякую що повідомили мене про це. Олю, Ви справді праві, це все проблема сприйняття, я почитав і розумію що кожен про своє розуміє іншого.
Я взагалі писав не про те у що Ви, п.Оля це розвили. Яка етика , отче. у дописі йдеться що по реакції самої дівчинки було багато що очевидним, для нас підлітків навіть може не так, але всеж. Ніякі лікарі і вчителі, і учні також (хоч тут не факт) нічого не розголошували, але робилось все щоб це "не набуло розголосу", і з турботи за дівчинку і ГОЛОВНЕ, з турботи за інших учнів. Я навів приклад , щоб була видна різниця особистого сприйняття якогось поступку, і слово "гріх" вжив у загальному значенні для означення порушення суспільної норми (іншого не було, це СССР), бо тоді діти ще не знали такого слова (у більшості). Отче, та Ви маєте це все памятати, як все було, Вам більше за 20, я сподіваюсь. І цей приклад привів до сьогодення, в якому дівчинка чи хлопчик собі знайде мільйон виправданнь щоб навіть встиду не відчувати, а й навіть перетворить це на "крутість", типа свобода, ля..ля..ля, і ЩЕ КОГОСЬ ВИННИМ у цьому зробить.
Приклад і різницю з сьогоденням розумієте? Я це не пишу в стилі: Що мовляв тоді "ого-го", а зараз "фу". Ні я про інше, суспільні норми без Віри зараз є утопією, і тільки Віра може запобігти появлянню такого апарата у школі. Тоді все трималось на страсі, і головне ті хто тримав розуміли це. Але було Ще Щось крім страху, бо інакше ми би про це не писали сьогодні.
Люди раби придуманої свободи, страху Божого(це дуууже широка штукенція, яка включає стид перед ближнім за порушення Заповіді) цураються.
І коли "автомат" буде у школі, це вже видимий знак погодження старших з цим, це програш.
А Ви про що? Чи думаєте я фоткав щоб створити тему "Блуд". Я її не створював, і був би дуже радий якби під нею мого імені не було (це звернення до о.Олега, отче, прошу Вас як модейратора, видаліть мої повідомлення у цій темі, або перемістіть мої дописи у тему Контрацепція, за що власне і була мова).
Дякую (квіточки не ставлю і акцентую на цьому).
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 06 серпня 2012, 21:12

andrey s. писав:Люди добрі, я в шоці. І це справді так, просто я вже не розумію чи то я чи то Ви, чи всі ми разом %) .
п.Оля, я не пишу щоб Вас тішити чи викликати негативні емоції, але дякую що повідомили мене про це. Олю, Ви справді праві, це все проблема сприйняття, я почитав і розумію що кожен про своє розуміє іншого.
Я взагалі писав не про те у що Ви, п.Оля це розвили. Яка етика , отче. у дописі йдеться що по реакції самої дівчинки було багато що очевидним, для нас підлітків навіть може не так, але всеж. Ніякі лікарі і вчителі, і учні також (хоч тут не факт) нічого не розголошували, але робилось все щоб це "не набуло розголосу", і з турботи за дівчинку і ГОЛОВНЕ, з турботи за інших учнів. Я навів приклад , щоб була видна різниця особистого сприйняття якогось поступку, і слово "гріх" вжив у загальному значенні для означення порушення суспільної норми (іншого не було, це СССР), бо тоді діти ще не знали такого слова (у більшості). Отче, та Ви маєте це все памятати, як все було, Вам більше за 20, я сподіваюсь. І цей приклад привів до сьогодення, в якому дівчинка чи хлопчик собі знайде мільйон виправданнь щоб навіть встиду не відчувати, а й навіть перетворить це на "крутість", типа свобода, ля..ля..ля, і ЩЕ КОГОСЬ ВИННИМ у цьому зробить.
Приклад і різницю з сьогоденням розумієте? Я це не пишу в стилі: Що мовляв тоді "ого-го", а зараз "фу". Ні я про інше, суспільні норми без Віри зараз є утопією, і тільки Віра може запобігти появлянню такого апарата у школі. Тоді все трималось на страсі, і головне ті хто тримав розуміли це. Але було Ще Щось крім страху, бо інакше ми би про це не писали сьогодні.
Люди раби придуманої свободи, страху Божого(це дуууже широка штукенція, яка включає стид перед ближнім за порушення Заповіді) цураються.
І коли "автомат" буде у школі, це вже видимий знак погодження старших з цим, це програш.
А Ви про що? Чи думаєте я фоткав щоб створити тему "Блуд". Я її не створював, і був би дуже радий якби під нею мого імені не було (це звернення до о.Олега, отче, прошу Вас як модейратора, видаліть мої повідомлення у цій темі, або перемістіть мої дописи у тему Контрацепція, за що власне і була мова).
Дякую (квіточки не ставлю і акцентую на цьому).

ні - я памятаю. Просто, напевно, мій негативний досвід, коли цькувалося дівчинку (і не одну) за те, що "вже не дівчина", наклався :( і я розвинув саме цей бік проблеми і не наголосив, що розумію різницю між часами 20-ти літньої давності і сучасністю. Проте... навіть, якщо ми (всі) не порозумілися, невже цей бік проблеми не актуальний? Адже зараз з точністю до навпаки: цькують за те, що "дівчинка", а тема блуду надзвичайно повязана з темою "контрацепція".
перепрошую - я дійсно не знав, де Ви про це писали і зараз не дуже розумію, за що страждаю. Лише висловився. Висловивсятепер і про різніці сприйняття. Перепрошую - трошки втомлений: зовсім не встигаю відпочивати, тому і, мабуть, не зовсім вловив те, що Ви, Андрію, хотіли висловити, але впало в око те, що висловила Оля. Ви, власне, про те ж саме говорите і одну і ту саму Христом Дану мораль відстоюєте. Адже... так?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 06 серпня 2012, 21:17

доречі - якось я читав про гостинницю при монастирі в Москві. Подавались фото, подібні до Вашого. Кондоматів :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 06 серпня 2012, 21:41

о.Олег писав:Перепрошую - трошки втомлений: зовсім не встигаю відпочивати, тому і, мабуть, не зовсім вловив те, що Ви, Андрію, хотіли висловити, але впало в око те, що висловила Оля. Ви, власне, про те ж саме говорите і одну і ту саму Христом Дану мораль відстоюєте. Адже... так?
З повагою, о.Олег

Пробачте отче, я трішки не так написав, і Ви могли , тай сприйняли все не зовсім як я мав на меті. І квіточку Вам я не жав :) .
Але тільки Вам, персонально. :D
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 06 серпня 2012, 21:48

andrey s. писав:
о.Олег писав:Перепрошую - трошки втомлений: зовсім не встигаю відпочивати, тому і, мабуть, не зовсім вловив те, що Ви, Андрію, хотіли висловити, але впало в око те, що висловила Оля. Ви, власне, про те ж саме говорите і одну і ту саму Христом Дану мораль відстоюєте. Адже... так?
З повагою, о.Олег

Пробачте отче, я трішки не так написав, і Ви могли , тай сприйняли все не зовсім як я мав на меті. І квіточку Вам я не жав :) .
Але тільки Вам, персонально. :D
:Rose:

та ні - це я перепрошую. Проте тема може вийти цікавою, якщо дійсно вийде за стислі межі контрацепції. І дійсно - цікавоює аналогія сприйняття "блудів", в нашому випадку, з пережитого 20-30 років тому та тепер, якщо ж спроможемося зачепити плекане в літературі чи факти з історії чи Біблійну аналогію "блудниці" - ой як глибоко промислимо звязок диктату аморальності і відхід від Бога та Його Церкви...
на мою скромну думку, звичайно :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 06 серпня 2012, 22:10

о.Олег писав:
andrey s. писав:
о.Олег писав:Перепрошую - трошки втомлений: зовсім не встигаю відпочивати, тому і, мабуть, не зовсім вловив те, що Ви, Андрію, хотіли висловити, але впало в око те, що висловила Оля. Ви, власне, про те ж саме говорите і одну і ту саму Христом Дану мораль відстоюєте. Адже... так?
З повагою, о.Олег

Пробачте отче, я трішки не так написав, і Ви могли , тай сприйняли все не зовсім як я мав на меті. І квіточку Вам я не жав :) .
Але тільки Вам, персонально. :D
:Rose:

та ні - це я перепрошую. Проте тема може вийти цікавою, якщо дійсно вийде за стислі межі контрацепції. І дійсно - цікавоює аналогія сприйняття "блудів", в нашому випадку, з пережитого 20-30 років тому та тепер, якщо ж спроможемося зачепити плекане в літературі чи факти з історії чи Біблійну аналогію "блудниці" - ой як глибоко промислимо звязок диктату аморальності і відхід від Бога та Його Церкви...
на мою скромну думку, звичайно :Rose:
З повагою, о.Олег

Амінь.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Блуд

Повідомлення о.Олег » 07 серпня 2012, 11:00

хотілось би всеж розвинути тему
християнину зрозумілим є (принаймі нмсд мало би бути зрозумілим) те, що блуд (почали говорити в контексті статевості і тут саме про це і продовжу) оправданим чи дозволеним бути не може. Під жодним оглядом. Звичайно, що в історії Божого Народу можемо поназбирувати приклади різного роду блудів (перстень Тамари, наприклад, чи інцест дочок Лота), але поряд з тим, що такого роду речі відбувалися і, нажаль, мають місце сьгодні, це, власне, гріх, який в жодному разі не оправдується, не є "нормою". Сучасність же на всіх рівнях пропагує збочене розуміння норми, прикладом чого сфотографований Андрієм у кінотеатрі (це ж публічне місце в, ніби, віруючому Франківську) кондомат :(
Як наше суспільство до цього докотилося?
З повагою, о.Олег
ПС: в жодному разі не в значенні "пошуку винних", а... спробуймо подумати над історією хвороби, назову її... хвороба блудної свідомості в світі/Україні.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 07 серпня 2012, 12:44

о.Олег писав:Як наше суспільство до цього докотилося?

То вже я висловлю своє бачення, як, але то не значить, що я це виправдовую, тож прошу мене ні в чому не звинувачувати :D
По-перше, я думаю, що суспільство до цього не докотилося, а нмд так було, є і буде завжди - гріх блуду перманентний. Чому, Ви скажете, зараз він набув якогось особливого поширення? Не цілком впевнена, радше просто колись це всі приховували, а зараз в період розвитку медіа, свободи слова і думки це стало більш відкритим.
З іншого боку, вік вступу у шлюб щораз збільшується, вік статевого дозрівання щораз зменшується. Якщо колись це було 15 років в середньому, то тепер 10-12. Так само, якщо колись створювали сім"ю від 15 до 19 років, то зараз 25-40, і то (моя особиста думка), 25 - це дуже рано, для чоловіка оптимальний вік створення родини - 32-40 років. Цьому сприяє і той фактор, що для шлюбу потрібна не лише фізична і психологічна, а й фінансова зрілість, якщо людина не може нести фінансову відповідальність за свою родину, то до шлюбу їй зась. Виходить значне неспіввідношення природних факторів (статева і психологічна зрілість наступають зооовсім неодночасно), до яких додаються суспільні (фінансова стабільність і суспільна думка). Попри те все, часто доводиться чути думку (в т.ч. і від людей всередині Церкви), що статеві стосунки не є потребою. Не зовсім згодна із цим визначенням в його суті, але сказала б, що вони не є потребою, від якої залежить життя (як вода чи їжа).
Тому виходить страшенний дисонанс усіх тих факторів. Фізична природа людини є така, що вона потребує мати регулярні статеві зносини, а всі інші фактори протистоять цьому. В період найбільшої потреби в сексі люди не можуть з усіх вищеперелічених причин закладати родину, а коли закладають, то вже "поздно пить Боржоми, когда почки отвалились" :D (не сприймайте буквально) Тому й маємо те, що маємо. :evil:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Блуд

Повідомлення andrey s. » 07 серпня 2012, 13:48

о.Олег писав:Як наше суспільство до цього докотилося?

ПС: в жодному разі не в значенні "пошуку винних", а... спробуймо подумати над історією хвороби, назову її... хвороба блудної свідомості в світі/Україні.

Слава Ісусу Христу!
Так отче, щоб бодай трохи наблизитись до розуміння цих речей потрібно позбутись рамок судження, пошуку винних. Звичайно все що я напишу може саме так кимось сприйматись, але скажу, поки так сприймається світ і в такому ключі шукається вирішення проблем, то сумна наша доля.
Якщо ми ясно усвідомлюєм чому так відбувається... , як не крути відповідь приведе до кожного з нас, і це одночасно і радує, але і всиляє відчай від свого безсилля і мізерності. Так має бути, бо в такі моменти ми ясніше розумієм ролю Бога в нашому житті, і коли зрозумієм цю ролю в НАШИХ життях... , то саме Це буде спільним... , то справді нема нічого неможливого, і тоді справді "З нами Бог.... народи".
Ви згадували за Старий Заповіт, Євреїв як частину Його. Ту так ось, доля Українського народу дуууже схожа, слабкості особливо.
Я казав "доля", але не ми самі. Якщо ти слабкий то природа влаштована так що цією слабкістю неодмінно хтось скористається, і це повірте можна застосувати до всього під Богом. Хочимо бути "панами" у людей, ну то отримаєм рабство від них. Так, це можливо трагічно звучить, але це правда.
Наш народ нагадує постійного раба який прагне свободи, і саме сумне у цьому, це те що прагнем того що нам не відомо, прагнем цього і приймаєм це від людей, приймаєм охоче з вірою що це наш власний вибір, той вибір якого прагнули і якого ніколи не мали. Ми прагнем того чого не знаєм, що нам цікаво і невідомо, і незнаючи що це таке слухаєм пояснення інших про це, тих які "її пізнали" (свободу) і цим дуже пишаються, тай так що відчувають обовязок поділитись цим з нами. :pardon:
Люди, просніться, це від людей все, а тому фатально і примарно.
Я прийшов до висновку, і воно так. Якби хтось справді пізнав Свободу, Бога , то повірте зробив би все щоб ні з ким Ним (Нею) не поділитись (це складно для пояснення, а тому ймовірно що мене зрозуміють не всі) .

Чому це все відбувається, отче, я не знаю і знати цього не можу. Знаю одне, і це точно, ми слабкі і незформовані діти, і нами помикають як "циган сонцем" і головне при цьому дають нам відчуття власного вибору.
Якщо не мудрувати і забути ці всі "мудрі" слова, то все простіше, Захід Перемагає нас, це все прийшло з заходу, а ми це радо прийняли. Прийняли, так, і наша гордість (НЕ Гідність) придумає жахливі виправдання цьому в які сама повірить і зробить їх правдою, вооплотить. Але чи Божа це правда?
...............
Отче, це просто роздуми, і там нема відповідей, я їх не знаю. Маю підозри що так має бути, можливо і той автомат має висіти у школі, так. Але тоді людоньки, нехай вам і мені язик не повернеться нарікати і казати що я тут ні до чого, то все хтось винен. Можливо і справді така роля Спасителя, як не сумно, но це так при умові що ми Його бачим для направи цих справ. Ні людоньки (кажу це насамперед собі), Спаситель не для того, просніться. Він Спасає наші Душі, Відкупляє Їх, і якщо це станеться при житті, тобто наші тіла перестануть бути гробами, то ми все самі вже зробим , зрозумієм і направим, памятаючи за Бога Подателя цих Благ, і як завжди з часом забудемо про Бога, і все знову повториться. :D Але маємо щастя, віку нашого не багато, крихта, тому можемо спастись і полекшити цей Шлях нашим нащадкам.
..............
Отче, а якщо опуститись на землю, і відчути її під ногами :) , то побачим картину: Кінотеатр самий більший і найпопулярніший у місті, це приватна власність і походження цієї власності є .......(я про первичний капітал, з чого все почалось, приватизація і будівництво, реклама і те чому я тут сиджу :) , бо якість послуг прийнятна і створенні всі умови для того щоб я повернувся знову) , я зараз тут сиджу, пю каву, і бачу повний зал молодих людей, дивлюсь на них і пишу зараз, і ясно розумію що нема ради. Нема ради якщо балакати глобально, без звернення до кожного зокрема. Іншими словами якщо Бог цього не зробить у звичайний для Нього Спосіб. Нема ради якщо уникнути прямого призначення Спасителя, Спасіння наших Душ.
Тоді пройде час, появиться інший схожий кінотеатр, тільки без "автомата", потім можливо цей кінотеатр попаде до рук які знімуть цей "автомат". І я молю Бога щоб у нас в Україні появились ті руки і Бог їх укріпив, які будуть ясно розуміти що їх руки можуть бути Божими руками, що Бог Податель всього Доброго і Свобода у світі можлива тільки з Ним, коли Він ЇЇ Дає після довгої дороги по пустелі. І думати що з часом ми маємо всі шанси повернутись назад, у ту "пустелю"м є марним, бо ми тільки відійшли від фараона, і шлях ще весь впереді. Нема чого розслаблятись, у пустелі це вбиває, треба розуміти що може бути ще гірше і Вірити що обовязково отримаєм Обіцяне.
Сумно тільки одне, сумно що той хто розділяє і властвує ясно це розуміє, розуміє ролю Спасителя, Месії, і зробить все щоб спртворити розуміння цього в нутрах наших.
Але хіба Ісус цього не розумів.... , тому маємо Церкву, лишається зрозуміти для чого Вона Дана .
Отче, вчора читав статті, деякі з них датовані 1920 роком, деякі після 2 Ватиканського, і справді нічого не міняється і послання тодішнього Папи до нас є актуальним сьогодні. Це основа усіх бід, ми не братолюбні і не бачимо своїх авторитетів, з заздрістю противимся їм прибігаючи на суд до чужинців. Самі ліземо в рабство і біткаємось, от у цьому ми "Аси", і рівних у цьому нам нема, тож маємо чим пишатись, ми "Аси" на дорозі в "ЕС".
.............
Доречі, хтось розуміє роль кінотеатрів у суспільстві..Думаю всі це розуміють.
Капіталісти [censored] :D , я дуже поважаю і вчусь, у того , того колишнього строю, що стосується конкретно цього, Ні Заходу, навіть якщо це звільнення від Сходу. Хватить робити помилки, маємо уроки, Бандера молодець, але думаю якби він міг ще раз щось зробити, то зробив би інакше.
Ми пусті в середині, не повністю наповненні це у самому кращому випадку. І нічого своє нутро наповнювати тим що чуже, маємо своє. І це стосується дууже багатьох речей, включно з духовними. Ми Християни вже більше ніж 1000 років, хіба цього мало щоб побачити щось своє. Якби Папа не був у Римі, то я би навіть туди не дивився , в сторону Заходу.
Тільки звідти можемо отримати Благословення від Бога на Україну, і нам Його дуже хотять дати, це справді так, але коли ми осягнемо Його Справжню ціну. Це вже інша тема, і як на мене то у ній вирішення проблеми з "Автоматом і Блудами".
...................................
Мудрувати не мішки тягати, і тому , я пишучий і мудруючий це зараз, якщо не буду вчитись покори і смирення, то це все дууже шкідливо. Моя задача не журитись спасінням України (покласти це на Бога) чи пошуків шляхів спасіння для неї. Ні, я маю спасти свою Душу, цього прагнути понад усе, а решта Він пояснить і якщо потрібно врозумить у цьому.
Можливо Бог хоче мене поставити двірником у самому захудалому дворику, чи сантехніком який на пряму має справу з люцкими екскрементами (священники також мають з цим справу :) , тож Ви отче свого роду сантехнік :D ) і таким чином я буду корисний для Нього і України. Звичайно що простим двірником бути не хочиться і багато кому такий Бог не потрібен, бо хочиться висот.
Мені потрібен, саме на Нього уповаю і тільки так бачу перспективу для нас усіх.
Дякую. :Rose:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Блуд

Повідомлення andrey s. » 07 серпня 2012, 13:57

Just_me писав:
о.Олег писав:Як наше суспільство до цього докотилося?

То вже я висловлю своє бачення, як, але то не значить, що я це виправдовую, тож прошу мене ні в чому не звинувачувати :D
По-перше, я думаю, що суспільство до цього не докотилося, а нмд так було, є і буде завжди - гріх блуду перманентний. Чому, Ви скажете, зараз він набув якогось особливого поширення? Не цілком впевнена, радше просто колись це всі приховували, а зараз в період розвитку медіа, свободи слова і думки це стало більш відкритим.
З іншого боку, вік вступу у шлюб щораз збільшується, вік статевого дозрівання щораз зменшується. Якщо колись це було 15 років в середньому, то тепер 10-12. Так само, якщо колись створювали сім"ю від 15 до 19 років, то зараз 25-40, і то (моя особиста думка), 25 - це дуже рано, для чоловіка оптимальний вік створення родини - 32-40 років. Цьому сприяє і той фактор, що для шлюбу потрібна не лише фізична і психологічна, а й фінансова зрілість, якщо людина не може нести фінансову відповідальність за свою родину, то до шлюбу їй зась. Виходить значне неспіввідношення природних факторів (статева і психологічна зрілість наступають зооовсім неодночасно), до яких додаються суспільні (фінансова стабільність і суспільна думка). Попри те все, часто доводиться чути думку (в т.ч. і від людей всередині Церкви), що статеві стосунки не є потребою. Не зовсім згодна із цим визначенням в його суті, але сказала б, що вони не є потребою, від якої залежить життя (як вода чи їжа).
Тому виходить страшенний дисонанс усіх тих факторів. Фізична природа людини є така, що вона потребує мати регулярні статеві зносини, а всі інші фактори протистоять цьому. В період найбільшої потреби в сексі люди не можуть з усіх вищеперелічених причин закладати родину, а коли закладають, то вже "поздно пить Боржоми, когда почки отвалились" :D (не сприймайте буквально) Тому й маємо те, що маємо. :evil:

Вас почув, майже ні у чому не погоджуюсь, тобто не приймаю (насправід різниця велика: Розуміти і Приймати).
Вся суть, розуміти і приймати.
Дякую що висловились. :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення brat Martyn » 08 серпня 2012, 22:06

andrey s. писав: Та їжаку зрозуміло що у моралі, а особливо в тій де всім все відомо, що школярі, часто, вже з 13 років (дівчатка) мають статевий досвід. У тій де про презервативи розповідають на уроках і розповідають про всякі хвороби, бо хтось там наркоман (ка) і коли з нею переспати то ....... , чи має стосунки хто зна з ким, і всяке таке. Це програма, якщо завгодно, бо любе слово з часом дістає плоть, у Бога це мить, у нас на пару віків довше :D .
...
Висновок: Поки такий автомат (це символічно, мова не про сам автомат, а про ідею моралі і доступності її порушення ) стоїть не у школі, то у України є ще шанс, а якщо у школі ( школа - це також обрано, мова за молодь і наше майбутнє) то кінець вже скоро.
Дякую.


От, у чому вся загвоздка: це коли виникає якесь питання, але відповыді на нього нема жодної правильної.
Що я маю на увазі: що є ідея моралі, що полягає у цнотливості і є доступність її порушення, а де ж правильний варіант?

А правильний варіант: статеве виховання в сім'ї.

Тому кожна дівчина у 13 років вже мала би знати від батьків все, що з нею буде відбуватися наперед (десь у років 7-8), ще перед тим, як в її тілі розгуляються гормони, будуть рости груди, заростати волоссям лобок... а головне, які у Господа Бога є плани на її жіночність і як, і де можна розкрити її потенціал на славу Божу. Тоді то тьотінька у школі чи автомат не зададуть тон її світогляду.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 08 серпня 2012, 23:15

brat Martyn писав:
andrey s. писав: Та їжаку зрозуміло що у моралі, а особливо в тій де всім все відомо, що школярі, часто, вже з 13 років (дівчатка) мають статевий досвід. У тій де про презервативи розповідають на уроках і розповідають про всякі хвороби, бо хтось там наркоман (ка) і коли з нею переспати то ....... , чи має стосунки хто зна з ким, і всяке таке. Це програма, якщо завгодно, бо любе слово з часом дістає плоть, у Бога це мить, у нас на пару віків довше :D .
...
Висновок: Поки такий автомат (це символічно, мова не про сам автомат, а про ідею моралі і доступності її порушення ) стоїть не у школі, то у України є ще шанс, а якщо у школі ( школа - це також обрано, мова за молодь і наше майбутнє) то кінець вже скоро.
Дякую.


От, у чому вся загвоздка: це коли виникає якесь питання, але відповыді на нього нема жодної правильної.
Що я маю на увазі: що є ідея моралі, що полягає у цнотливості і є доступність її порушення, а де ж правильний варіант?

А правильний варіант: статеве виховання в сім'ї.

Тому кожна дівчина у 13 років вже мала би знати від батьків все, що з нею буде відбуватися наперед (десь у років 7-8), ще перед тим, як в її тілі розгуляються гормони, будуть рости груди, заростати волоссям лобок... а головне, які у Господа Бога є плани на її жіночність і як, і де можна розкрити її потенціал на славу Божу. Тоді то тьотінька у школі чи автомат не зададуть тон її світогляду.

Дуже можливо що у більшості Ви праві. Але самі мусите розуміти що ми балакаєм не за окремі сімї, а більш глобально. Тобто я тільки що подумав: А скільки моїх знайомих сімей (батьків) можуть це дитині розповісти грамотно, так щоб їй шкоди непоправної не нанести. Якщо відверто, то тільки одна сімя, іншим потрібно самим ще вчитись цього , а конкретно
а головне, які у Господа Бога є плани на її жіночність і як, і де можна розкрити її потенціал на славу Божу.

Всетаки ні, я розумію про що Ви, але суспільство ще не готове до цього у вашому баченні, а від так ціна помилки надто велика щоб експерементувати і вправлятись на своїх дітях у цьому, що стосується інтимності (я балакаю за цю нову моду, так, саме моду, бо батьки які за нею гоняться виховувались самі інакше, і це у 95 %. От так почує (ють. Смія, молода сімя, мама і тато) що це модно і Вчені й розумні мужі виховують так своїх дітей, і можуть такого наговорити і наплести дитині, хто зна чого, самі при цьому будучи даааАлекими від того що виходить з їх уст. Питання до Вас, Ви не помічали таку собі "моду і нове віяння" у цьому питанні ? )
Доречі, як я розумію, це має відбуватись природнім способом і повинно максемально відтягуватись, поки не настане той час (щоб так категорично з певністю говорити за якись вік на загал ). Розумієте, це все дуже гарно виглядає, і я думаю що доля істини у Вашому баченні є. Але, чи розуміємо ми, що якщо дитині пояснити в повні деякі речі які стосуються статевості у раньому віці (7-8 років ) , то ми можемо вкрасти її дитинство, вона скоріше подорослішає. І навіть якщо ви супер мудро і грамотно це дитині поясните, то всерівно, ці знання будуть їй у тягость якщо вони надто передчасні, тобто сказані не у той час, пору її формування.
В ідеалі, як воно було завжди , матері пояснювали це дочкам, тобто це був їх обовязок (що звичайно не каже що батько в стороні від цього, типа "збагрив " це на жінку. Ні.). Сини це трошки по інакшому, тобто є відмінності (думаю Ви погодитесь). Хоч тут я не балакаю за якісь шаблони, ні, я тільки розважаю (наголошуючи, що не маю сімї і дітей, а це ого-го як важливо. Тобто ціна моїм розважанням не велика, але маю якусь спостережливість і цікавість, якщо додати память, то можу щось писати з цього приводу).
Розумієте, як на мене, то є різниця коли ми балакаєм за суспільні і сімейні норми (точніше реалії). Так, у сімї в дитини більше шансу набути імунітет до такого роду блудів, тут без сумнівів, я би був батьком то суспільству би це не довірив.
Так, тому і Шлюб сам по собі є Таєнство, це невідємна частина устрою суспільного, суспільства яке звісно сам Господь Бог Благословляє, і тоді такий "автомат" є чимось типа самогубства того хто його ставить, думаю йому було би страшно його ставити знаючи, що його можуть зняти і дати ним по голові (він тяжкий, буде бооляче :wink: ), і між іншим зробити це на Славу Божу. Але це вже мрії і фантазії, реальність інша. У нас свобода, і щоб балакати за виховання дітей яке "закалить" їх від Блудів, наперед потрібно це робити з тими хто одружується, тобто це проблема Духовної наповненності в цілому, яка стосується всіх людей, особливо молоді.
Тут може створитись замкнутий круг (якщо йти таким шляхом розважання), а тому повністю приймаю що у Сімї яка Любить Бога діти будуть мати Охоронця, і це Сам Господь, або Ангели Його, і в момент коли прийде Блуд на поріг Душі дитини, я Вірю що Господь Укріпить ту дитину, будь то лукавий власною персоною, Господь тоді Особливо Охоронить ту дитину, бо та дитина буде Його Дитиною, а Господь Є Бог і демони Його Бояться.
.....................
Тобто так, я погоджуюсь, в Сімї. І краще в не дуже взірцевій у Богобоязливості й Боголюбності сімї (це я дуже мяко написав, тобто які хочаб стремлять, думають, що Бог всетаки потрібен їм ), яких є дуже багато (але пишу це з Надією на поправу цього, зокрема Цих Чеснот, Боголюбності і Богобоязливості ) , ніж в садіку з хлопчика зроблять "ананюгу" :o (як в Европі. Наміренно написав "Е"вропі, щоб так інтелегентно і по свіцькому модно, цивілізовано :Search: ).
Та це страшно.... , уявити, таке статеве виховання яке може привести до такого результату. Я би того вихователя з вікна викинув, а всім сказав що він сам чкурнув, політати захотів. :sorry: (звичайно я не буквально.. , але хто зна :wink: , до насилля не закликаю, Боронь Боже від таких страшних спокус) .
Нехай Господь Бог Укріпляє і Перебуває у наших сімях, інакше .... , страшно уявляти, одним словом.
Але... , НАДІЯ Є, і це Правда яка може Вооплотитись.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 09 серпня 2012, 00:38

andrey s. писав:дитині розповісти грамотно, так щоб їй шкоди непоправної не нанести

А що таке в контексті даного обговорення "непоправна шкода"? І ще маю одне питання для уточнення:
andrey s. писав:ці знання будуть їй у тягость якщо вони надто передчасні

А передчасні - це коли? І вчасні - це коли?

Ще додам, що розмови із батьками не завжди дадуть очікуваний результат. Скільки разів ви казали своїм дятям (чи просто дітям) "завжди говори правду!"? Чи від того, що ви це 15 разів сказали, підкріпили прикладами, вони ніколи не збрешуть? Ой, збрешуть і то не раз і не десять і не тисячу.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Блуд

Повідомлення vitalko » 09 серпня 2012, 12:10

Just_me писав:Ще додам, що розмови із батьками не завжди дадуть очікуваний результат. Скільки разів ви казали своїм дятям (чи просто дітям) "завжди говори правду!"? Чи від того, що ви це 15 разів сказали, підкріпили прикладами, вони ніколи не збрешуть? Ой, збрешуть і то не раз і не десять і не тисячу.


Бо розмова не має бути типу: "не роби, бо так треба!" а має бути власне поясненням, зрозумілим дитині, можливо з прикладами позитивними і негативними і т.д. Є зара ціла купа літератури, свідчень людей, тому було би бажання, нмсд.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Блуд

Повідомлення Just_me » 09 серпня 2012, 12:43

vitalko писав:Бо розмова не має бути типу: "не роби, бо так треба!" а має бути власне поясненням, зрозумілим дитині, можливо з прикладами позитивними і негативними і т.д. Є зара ціла купа літератури, свідчень людей, тому було би бажання, нмсд.

Навряд чи в християнських батьків немає бажання, щоб їх дитина жила безгрішним життям. Але якщо Ви мали коли-небудь справу із дітьми, то знаєте, що навіть довга серія найдушевніших розмов не завжди дає бажаний результат. Де той рецепт, використавши який, батьки можуть бути на 100% певні в дитині, я не знаю. Якби то життя було так, як рецепт піци: дав 2 частини муки, частину води, дріжджі, сіль та олію і вже гарантовано у тебе все вийде. Ні, життя радше як бісквіт або борщ - робиш сто разів те саме - раз виходить, а раз - ні. Може хто має певний рецепт - поділіться. В моїх батьків усе вийшло, але не так, як в тих порадах, які читаю вище :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Блуд

Повідомлення andrey s. » 09 серпня 2012, 13:15

Just_me писав:
andrey s. писав:дитині розповісти грамотно, так щоб їй шкоди непоправної не нанести

А що таке в контексті даного обговорення "непоправна шкода"? І ще маю одне питання для уточнення:
andrey s. писав:ці знання будуть їй у тягость якщо вони надто передчасні

А передчасні - це коли? І вчасні - це коли?

Ще додам, що розмови із батьками не завжди дадуть очікуваний результат. Скільки разів ви казали своїм дятям (чи просто дітям) "завжди говори правду!"? Чи від того, що ви це 15 разів сказали, підкріпили прикладами, вони ніколи не збрешуть? Ой, збрешуть і то не раз і не десять і не тисячу.


Пробачте, але останню цитату я залишу без коментарів.

А що до "непоправної шкоди".... . Хм.. , а цікаво, що це таке і якщо Ви саме на цьому закцентували, то я навіть боюсь братись пояснювати свою точку зору. Ні, просто ввжаю так буде краще.
Де той рецепт, використавши який, батьки можуть бути на 100% певні в дитині, я не знаю.

От це і буде відповіддю на Ваші запитання.
п.Олю, рецепта просто не існує, Існує Бог і краще спитати у Нього. Спробуйте.
Прикол у тому, що я часто, тобто частіше всього, дивлюсь на ті відповіді, навіть можу знати як ті відповіді звучать і пишуться, а бути дааАлеким від Них. Особливо це тоді коли є далеким від миру в Душі своїй (це є головне, і не треба плутати зі спокоєм, спокій це тільки маленький наслідок того Миру в Душі).
Я сам відповідей не знаю, але знаю що вони здобуваються, Здобуваються нашим прагненням і Його Ласкою, тобто я вірю що з Вірою в Душі це все буде ясно і очевидно.
Ми (особливо я :sorry: ) так часто вживаємо якісь слова, але ніхто себе не питав ; як ми далеко від них ?
Знаєте, я прийшов до висновку :) , що молитись потрібно більше, а ніж задаватись .............(марними) питаннями.
На початку було Слово, і Слово було у Бога.
.......................
Амінь.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 90 гостей